Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 22η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Εφές-Γκραν Κανάρια 19:30
Μπούντουτσνοστ-Χίμκι 20:00
Μακάμπι-Ολυμπιακός 21:05
Μπαρτσελόνα-Ζαλγκίρις 22:00

Παρασκευή
ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ 19:00
Φενερμπαχτσέ-Παναθηναϊκός 19:45
Μπασκόνια-Μπάγερν 21:30
Μιλάνο-Νταρουσάφακα 21:45
john wick
Άνετα 8 ασσοι.... rolleyes.gif



Αντε ισως ενα 2πλο.......στην Πολη.... tongue.gif
































Χωρις πλακα τωρα , 8 ασσοι ,αντε να κανει κανα μπαμ η Μπαγερν στην Βιτωρια...









stefkorner
Τζον παντα ειναι ανοιχτο και για διπλο ΟΛυμπιακου στο Τελ Αβιβ (αρκει να παιξει ο ΜΙλουτινοφ)
το χρειαζομαστε κιολας πλ εμεις!αλλα κ εγω δυστυχως βλεπω πρωτο σημειο το ασσο και με Μιλουτινοφ -Παπανικουλαου να παιξουν κανονικα!
ειναι ομως βρε συ και το Μπουντουσνοστ -Χιμκι υποψηφιο για διπλο ! που μακαρι να ερθει ασσος βεβαια ! να τελειωνει η Χιμκι οριστικα ,για να μας ερθει αδιαφορη στο Οακα rolleyes.gif
john wick
Α ρε Σαρας τι ομαδα εχεις φτιαξει.... blove.gif

12 πολεμιστες ,οι οποιοι συνναμα κατεχουν κ το τοπι...
Οι επιθεσεις της Ζαλγκιρις μετα απο ταιμ αουτ πρεπει να διδασκονται σε προπονητες....
Χαρμα οφθαλμων (αναλογικα κ με το μπατζετ..)




Υ.γ
Ετσι κ αυτοκτονησει σημερα η Μπαρτσα ε οκ τα θελει ο λωκος τους.... cool.gif
Future7
ΚΑλα αυτο ηταν φάπα στο κεφάλι και το έδωσε μπλοκ υπέρ Χανγκα

Κακές επιλογές επιθετικά η Ζαλγκίρις στο τέλος

akratacity
QUOTE (john wick @ Feb 7 2019, 22:33 ) *
Α ρε Σαρας τι ομαδα εχεις φτιαξει.... blove.gif

12 πολεμιστες ,οι οποιοι συνναμα κατεχουν κ το τοπι...
Οι επιθεσεις της Ζαλγκιρις μετα απο ταιμ αουτ πρεπει να διδασκονται σε προπονητες....
Χαρμα οφθαλμων (αναλογικα κ με το μπατζετ..)




Υ.γ
Ετσι κ αυτοκτονησει σημερα η Μπαρτσα ε οκ τα θελει ο λωκος τους.... cool.gif

Ενταξει η φετινη Ζαλγκιρις δεν δειχνει να ειναι κατι τρομερο. Καμια σχεση με την περυσινη. Οι επιλογες του Σαρας στα γκαρντ εχουν βαλει ταβανι στην ομαδα.
john wick
Οντως εχεις ενα δικιο. Λατρευω ομως να τους βλεπω.
Σημερα αδικηθηκαν στην φαση με τον Χανγκα...
Future7
QUOTE (akratacity @ Feb 7 2019, 23:46 ) *
Ενταξει η φετινη Ζαλγκιρις δεν δειχνει να ειναι κατι τρομερο. Καμια σχεση με την περυσινη. Οι επιλογες του Σαρας στα γκαρντ εχουν βαλει ταβανι στην ομαδα.


Καλα και περυσι ας μη μας έβρισκαν αποδεκατισμένους και θα σου έλεγα αν θα πέρναγαν.
stefkorner
ναι οι επιλογες παικτων φετος του Σαρας δεν του βγηκαν ! κανεις πλην του Γουολτερς!και εχει παρει κ πολλα υποσχομενους οπως ο Γκριγκονις ,ο οποιος μονο αναλαμπες παρουσιαζει..!
η Ζαλγκιρις αν βγαλει καποιος το 3/3 που εχει με τις Ελληνικες ,εχει στα υπολοιπα : 5/19
δηλαδη προσεγγιζει πλεον το 25 % ποσοστο νικων ! χειροτερο και απο Καναρια -Μπουντουσνοστ ohmy.gif (που με τις Ελληνικες δεν εχουν νικη)
οποτε φιλε Τζον ασε καλυτερα τι ομαδα εχει φτιαξει φετος rolleyes.gif
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Feb 7 2019, 23:51 ) *
ναι οι επιλογες παικτων φετος του Σαρας δεν του βγηκαν ! κανεις πλην του Γουολτερς!και εχει παρει κ πολλα υποσχομενους οπως ο Γκριγκονις ,ο οποιος μονο αναλαμπες παρουσιαζει..!
η Ζαλγκιρις αν βγαλει καποιος το 3/3 που εχει με τις Ελληνικες ,εχει στα υπολοιπα : 5/19
δηλαδη προσεγγιζει πλεον το 25 % ποσοστο νικων ! χειροτερο και απο Καναρια -Μπουντουσνοστ ohmy.gif (που με τις Ελληνικες δεν εχουν νικη)
οποτε φιλε Τζον ασε καλυτερα τι ομαδα εχει φτιαξει φετος rolleyes.gif

Εγω απο την αλλη πιστευω οτι ο Γουολτερς θα ηταν καλος για συμπληρωματικος και οχι για βασικος στη θεση του Πανγκος. Το διδυμο Γουολτερς-Γουολκαπ δεν του εχει βγει καθολου. Αντιθετα απο οσα εχω δει εγω ο Γκριγκονις ειναι η καλυτερη καλοκαιρινη κινηση τους εστω και αν δεν ειναι ο πλεον σταθερος παιχτης.

Ο Σαρας εχει και το μειονεκτημα οτι οι γηγενεις του κανουν τραγικη χρονια. Μιλακνις, Ουλανοβας, Γιανκουνας και Καβαλιαουσκας ειναι σε τρομερα κακη κατασταση σχεδον ολη τη χρονια. Εχει απομεινει μοναχα ο Ντειβις να παλευει μονος του.
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Feb 8 2019, 06:03 ) *
Εγω απο την αλλη πιστευω οτι ο Γουολτερς θα ηταν καλος για συμπληρωματικος και οχι για βασικος στη θεση του Πανγκος. Το διδυμο Γουολτερς-Γουολκαπ δεν του εχει βγει καθολου. Αντιθετα απο οσα εχω δει εγω ο Γκριγκονις ειναι η καλυτερη καλοκαιρινη κινηση τους εστω και αν δεν ειναι ο πλεον σταθερος παιχτης.

μα ο Βεστερμαν θεωρω προοριζοταν ως το δυνατο τους χαρτι στα γκαρντ και προεκυψε απο το πουθενα ο Γουολτερς !
κατι αντιστοιχο που συμβαινει με Εφες στο Λαρκιν-Μισιτς ! απλα αυτοι εχουν πολλαπλασια και παραπλευρα κερδη..!

ο Γκριγκονις δεν το συζηταμε οτι ηταν εξαιρετικη κινηση !
ο Γκριγκονις που εβλεπα στην Αλμπα εγω θεωρουσα οτι θα εβγαζε ματια φετος ! αλλα αν εξαιρεσεις ενα 45 % τριποντο,που γενικα το εχει ευκολα σε ολα τα αλλα οχι μονο δεν εμφανιζει εξελιξη ,αλλα υποχωρησε κιολας ! περιμενα πλ περισσοτερα απο Σαρας με εναν τετοιο Λιθουανο στα χερια του!αυτο βασικα λεω !Νομιζω και οι ιδιοι της Ζαλγκιρις περιμεναν ! αλλωστε ακριβοπληρωμενο τον εχουν τον Σαρας,παρα το χαμηλο μπατζετ τους !800καθαρα λενε οτι παιρνει wink.gif
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Feb 8 2019, 00:11 ) *
μα ο Βεστερμαν θεωρω προοριζοταν ως το δυνατο τους χαρτι στα γκαρντ και προεκυψε απο το πουθενα ο Γουολτερς !
κατι αντιστοιχο που συμβαινει με Εφες στο Λαρκιν-Μισιτς ! απλα αυτοι εχουν πολλαπλασια και παραπλευρα κερδη..!

ο Γκριγκονις δεν το συζηταμε οτι ηταν εξαιρετικη κινηση !
ο Γκριγκονις που εβλεπα στην Αλμπα εγω θεωρουσα οτι θα εβγαζε ματια φετος ! αλλα αν εξαιρεσεις ενα 45 % τριποντο,που γενικα το εχει ευκολα σε ολα τα αλλα οχι μονο δεν εμφανιζει εξελιξη ,αλλα υποχωρησε κιολας ! περιμενα πλ περισσοτερα απο Σαρας με εναν τετοιο Λιθουανο στα χερια του!αυτο βασικα λεω !Νομιζω και οι ιδιοι της Ζαλγκιρις περιμεναν ! αλλωστε ακριβοπληρωμενο τον εχουν τον Σαρας,παρα το χαμηλο μπατζετ τους !800καθαρα λενε οτι παιρνει wink.gif

Ο Βεστερμαν αποκτηθηκε τελευταιος και ενω ειχε αρχισει η σεζον εχω την εντυπωση. Αντιθετα ο Γουολτερς αποκτηθηκε ξεκαθαρα για να αντικαταστησει τον Πανγκος. Ο Βεστερμαν απλα ηρθε σαν μια εξτρα λυση. Αυτο φαινεται και απο τον ρολο τους. Ξεκαθαρα ο περιφερειακος με τον πιο σημαντικο ρολο ειναι ο Γουολτερς. Και μπορει να εχει καλα νουμερα αλλα δεν μπορει επ' ουδενι να ηγηθει και να κρινει ενα ματς στο τελος.
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Feb 8 2019, 06:20 ) *
Ο Βεστερμαν αποκτηθηκε τελευταιος και ενω ειχε αρχισει η σεζον εχω την εντυπωση. Αντιθετα ο Γουολτερς αποκτηθηκε ξεκαθαρα για να αντικαταστησει τον Πανγκος. Ο Βεστερμαν απλα ηρθε σαν μια εξτρα λυση. Αυτο φαινεται και απο τον ρολο τους. Ξεκαθαρα ο περιφερειακος με τον πιο σημαντικο ρολο ειναι ο Γουολτερς. Και μπορει να εχει καλα νουμερα αλλα δεν μπορει επ' ουδενι να ηγηθει και να κρινει ενα ματς στο τελος.


αποκτηθηκε τελη Σεπτεμβριου,αλλα νομιζω ηταν βαση σχεδιασμου η επιστροφη του !ομως δεν εκανε προετοιμασια ,οποτε δεκτο !σε καθε περιπτωση ο Γουολτερς οσο καλη σεζον και να κανει ,δεν εστεκε να παρει το χρισμα του <αντιΠανγκος > !παικτης που περσι κατεληξε στην Σαλον και πιο πριν που τον βλεπαμε στον Ερυθρο Αστερα ,δεν μπορει να πει κανεις οτι εβγαζε ματια στην Ευρωλιγκα! το αντιθετο μαλλον...!
ομως συζηταμε για την ισως μοναδικη πολυ πετυχημενη μεταγραφη του φετος ,αλλα να που και αυτη δεν ειχε τοσο λογικη rolleyes.gif
anyway!την Ζαλγκιρις συνεχιζω να την θεωρω πολυ καλη ομαδα !αλλα οταν εχεις το 13.ο απο τα 16 ,μπατζετ στην λιγκα και το ποσοστο επιτυχιας στις επιλογες σου δεν προσεγγιζει ξανα το τελειο ,ειναι δυσκολο εως ακατορθωτο να επαναλληφθουν υπερβασεις...!
stefkorner
Γιασικεβίτσιους: «Πληρώστε μου το πρόστιμο και θα σας πω τα πάντα»

με κατι τετοια πιστευω πως αυξανονται οι πιθανοτητες για να ευδοκιμησει το φλερτ με dpg rolleyes.gif
basket72
Μάχη στη Μόσχα με την ΤΣΣΚΑ να δείχνει ν΄ανακάμπτει μετά την πρωτοφανή για τα δεδομένα της, πτωτική πορεία σε κανονική περίοδο.

Ο Χίγκινς δείχνει πόσο της έλειψε κι όπως έχω ξαναπεί, είναι ο πολυτιμότερος της παίκτης μαζί με τον Κλάιμπερν. Ο Χάκετ επίσης είναι καθοριστικός (παρεμπιπττόντως σουτάρει με 46% από το 3π!!!) και μια πεντάδα καμικάζι με Χάκετ, Χίγκινς, Κλάιμπερν και Χάινς συν τον Ντε Κολό για σκορ, μπορεί να της δώσει μέχρι και τρόπαιο. Άσχετα αν σε πληρότητα υστερεί των Ρεάλ και Φενέρ.

Σε λοιπά νέα βλέπω τον Ράντολφ να είναι με το μισό πόδι στο ΝΒΑ. smile.gif
john wick
Στον φετινο Ολυμπιακο ο Hackett θα ηταν βαλσαμο...




@
Συντροφε 72
Που οφειλεται κατα τη γνωμη σου ο μπασκετικος ευνουχισμος του Ελ Τσατσο φετος;;;
basket72
QUOTE (john wick @ Feb 8 2019, 21:53 ) *
Στον φετινο Ολυμπιακο ο Hackett θα ηταν βαλσαμο...




@
Συντροφε 72
Που οφειλεται κατα τη γνωμη σου ο μπασκετικος ευνουχισμος του Ελ Τσατσο φετος;;;



Και στον περσινό και στον προπέρσινο Ολυμπιακό, βάλσαμο θα ήταν ο Χάκετ. Πολυτιμότατος παίκτης.


Δεν ξέρω това́рищ*John Wick (μιας και πιάσαμε τη Ρωσία) cool.gif δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον ερχομό του Ντανιέλου πάντως. Και ο ντε Κολό τώρα έπιασε τις 20ρες του. Γενικά η αρκούδα δεν τα πάει καλά. Ούτε καν ο Χάινς.
Να ναι καλά οι Χίγκινς- Κλάιμπερν. Τρομερό δίδυμο!

* ταβάρις= σύντροφος smile.gif .
mephisto22
Μιας και ο λόγος για συντρόφια και ταβαριτς ας ακούσουμε τον αυθεντικό:

https://m.youtube.com/watch?v=W7wXlRBGrDU

Ανατριχιασα!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.