Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός Ολυμπιακός,Προημιτελικός Κυπέλλου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
paodynasty
Αν πριν από το παιχνίδι λέγαν στις 2 ομάδες ότι ο Ολυμπιακός θα κέρδιζε αλλά με μικρή διαφορά νομίζω θα ήταν κι οι 2 ευχαριστημένοι. Φυσικά με την εικόνα των ομάδων στο παρκέ προφανώς ο Παναθηναικός θα χτυπήσει τον αγώνα και μάλιστα όσο θα κυλάει ο χρόνος και θα είναι κοντά στο σκορ οι πιθανότητες θα είναι υπέρ του.

Τώρα για τον Ολυμπιακό τι να πω ! Παίζει με μια front-line 2 παικτών κι επιμένει να σουτάρει τρίποντα ! (νομίζω 17) και γι'αυτό δε φταίει μόνο το κοουτσάρισμα αλλά κι ότι η δική του front-line θα αποδειχθεί πολύ λίγη στη διάρκεια της χρονιάς (λίγη ποιοτικά εννοώ όχι ποσοτικά)
rakakis
γελαει ο κοσμος με το Μπαρτζωκα
μη τολμησει να κατεβει σεφ αμα χασει σημερα
kotzito
QUOTE(colonel gomelsky @ Oct 9 2014, 22:03 ) *
Γιατί πρέπει να παίζει και ο Σπανούλης. Ανεξαρτήτως συστήματος, φόρμας ή αποτελεσματικότητας.

Αυτός είναι κι ο λόγος. Αν ήταν μάγκας ο Μπαρτζώκας θα τον πάρκαρε λίγο παραπάνω στον πάγκο. Ή θα έβρισκε διαφορετικούς τρόπους να επιτίθεται όταν είναι μέσα. Γιατί είναι αρκετά προβλέψιμες νομίζω οι επιθέσεις αυτές.
Reggie Miller 31
Σαν ΠΑΟ ντρέπομαι που η ομάδα παίζει με 4 παίκτες κ παλεύει τον αγώνα... φαντάσου δλδ τι ομάδα θα είχαμε με ένα σοβαρό 2αρι, ένα 3αρι όπως ο Γιόνας και με ένα ακόμα 5αρι... αλλά ο ΔΓ δεν θέλει φαίνεται... προτιμά να περιμένει πότε θα μας κάνει την χάρη ο Παππάς να παίζει κ να βλέπει τον καημένο τον Διαμαντάκο έξω απο τα νερά του! Ντροπή γι' αυτό τον σύλλογο...

Αν ήμουν όμως ΟΣΦΠ θα ντρεπόμουν πιο πολύ που μια ομάδα με 4 παίκτες με κάνει ο,τι θέλει... Θα του φταίνε απόψε οι διαιτητές του Μπαρτζώκα κ των Αγγελόπουλων αν χάσουν απο 4 παίκτες;
colonel gomelsky
QUOTE(rakakis @ Oct 9 2014, 22:07 ) *
γελαει ο κοσμος με το Μπαρτζωκα
μη τολμησει να κατεβει σεφ αμα χασει σημερα



Αυτό υπό άλλες συνθήκες θα ακούγονταν ως καφρίλα, απειλή ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων αλλά αν γίνει αυτό που λες είναι το απολύτως φυσιολογικό
j-kidd13
O Σλοτερ,αν και ειναι 100% προβλεψη χωρις ιδιαιτερη βαση,μου μοιαζει καλος μεν,αλλα "λιγος" γι αυτο που θελουμε.Βεβαια 1,5 φορα τον εχω δει ολη και ολη οποτε δεν ειμαι απολυτος.Ο Βλαντο εξαιρετικος μεχρι τωρα,δειχνει οτι ορθοτατα δεν αποκτηθηκε βασικο 3αρι,μακαρι να συνεχισει ετσι.Παππας για καποιον ανεξηγητο λογο πιστευω οτι μπορει να βγει ενεργος παικτης του rotation...Μεχρι σημερα μηδεν.Ο Φωτσης ειναι καλος,Μποχωριδης και Διαμαντακος τιποτα αλλα ειναι απολυτως λογικο...Αν θελουμε να κερδισουμε πρεπει να ανεβασουμε αποδοση γιατι ειμαστε πολυ μετριοι...Αλλα δεν ξερω ποσο καλυτερα μπορουμε να παιξουμε αυτη τη στιγμη απο αυτο.
thalys
Πήρε 6 πόντους διαφορά ο Ολυμπιακός. Θα κάνει ένα σερί, θα πάει στους 10, θα κουραστούν οι δικοί μας 4.5 παίχτες και τελείωσε. Θυμίζει ματς με μικρομεσαία ομάδα Α1 που αντέχει 20-30 λεπτά συνήθως και στο τέλος ο μεγάλος καθαρίζει με 10-15 λεπτά μπάσκετ.
yorgos
Tα έχω παίξει όλα στη νίκη Ολυμπιακού, λογικά θα πάθουμε ό,τι και με ΤΣΣΚΑ, πραγματική κατάρρευση.

Για το Σλότερ, το χει το σουτ, αλλά μετά από τρίπλα.

Πάντως ό,τι και να γίνει σήμερα, συμπέρασμα για τη δυναμικότητα του ΠΑΟ με τέτοιες απουσίες δεν μπορούμε να βγάλουμε.
Marciulionis
Αντέξαμε ένα ημίχρονο. Το νερό μοιάζει να μπήκε στο αυλάκι...
paodynasty
QUOTE(thalys @ Oct 9 2014, 22:15 ) *
Πήρε 6 πόντους διαφορά ο Ολυμπιακός. Θα κάνει ένα σερί, θα πάει στους 10, θα κουραστούν οι δικοί μας 4.5 παίχτες και τελείωσε. Θυμίζει ματς με μικρομεσαία ομάδα Α1 που αντέχει 20-30 λεπτά συνήθως και στο τέλος ο μεγάλος καθαρίζει με 10-15 λεπτά μπάσκετ.


Σωστός βγαίνεις αλλά είναι και λογικό. Οτιδήποτε άλλο είναι πέραν και της υπέρβασης
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 9 2014, 21:57 ) *
Ναι, απλα δεν το εχει πει κανενας στους δικους μας σεντερ.


Καποιος φαινεται τους το ειπε στο ημιχρονο και θυμισε και στο Σπανουλη οτι δεν υπαρχουν Λασμε και Γκιστ.
Reggie Miller 31
Πάρε παίκτες αγόρι μου κ άσε το τρολάρισμα για ελληνοποίηση... ελπίζω να απολαμβάνεις το θέαμα των 4αρων παικτών στο παρκέ κ του Φώτση μόνο στο 4...
bbplayer
τρομακτικό πρόβλημα στην περιφέρεια που φέρνει αυτό το ότι να' ναι μπάσκετ στην επίθεση. Σλότερ Παππάς Μποχωρίδης, κρατάνε απελπιστικά πολύ τη μπάλα στα χέρια τους ειδικά οι δυο πρώτοι. Ετσι δεν πας πουθενά. Συνεργασίες μηδένΕχουμε φάει 27 πόντους στην 3η περιόδο. Κάπου εκεί πρέπει να είναι

Μέσα στο ματς είμαστε δε χάσαμε ακόμα πάντως
lightday
κάποια στιγμή τα παιδιά πρέπει να γίνουν άνδρες και φέτος θα περάσουν από αυτό το μαρτύριο ... πέρα αυτού μόνο ο μπατίστα και η θέληση του γιανκοβιτς είναι τα θετικά για το σημερινό..όποιο και να είναι το ύψος της διαφοράς λίγη σημασία έχει.
yorgos
6 λάθη ο ΔΔ, διπλάσια από τις ασίστ του...
T.W.Is.M.
Κι ομως γυριζει...?
paodynasty
κρατήστε και μια πισινή μην αρχίσει πάλι η αγαπημένη κωλοτούμπα rolleyes.gif
bbplayer
πρέπει , μάλλον, να τσεκάρω τι στοκ από κολλύρια μου έχει περισσέψει απο τον Αρτζι
Reggie Miller 31
Ελπίζω να το απολαμβάνει ο μικρός στα επίσημα... tongue.gif
j-kidd13
Ωχ...Αρχισε και τα κολλαει ο Παππας...Μην κανεις κανα αστειο Νικο!!

Edit:Υπαρχει καπου boxscore??
Anubis
Παει το παιχνιδι στους 4 και ο αχρηστος ο ιβανοβιτς τους αφηνει να βαρανε στο γαμο του καραγκιοζη
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 9 2014, 22:38 ) *
Ωχ...Αρχισε και τα κολλαει ο Παππας...Μην κανεις κανα αστειο Νικο!!



μπα όχι, δεν έχουμε τέτοιο κίνδυνο tongue.gif

QUOTE (Anubis @ Oct 9 2014, 22:39 ) *
Παει το παιχνιδι στους 4 και ο αχρηστος ο ιβανοβιτς τους αφηνει να βαρανε στο γαμο του καραγκιοζη


μες στο μυαλό μου είσαι φίλε
Reggie Miller 31
Με τρίποντα μόνο κ χωρίς παίκτες κανείς δεν νίκησε... χαλάρωσε λοιπόν το ποδαράκι απο τα επίσημα, άσε τις ανακοινώσεις κ τις μαγκιές να σε γράψει το gazzetta και κανάς οργανωμένος κ πάρε παίκτες γιατί είναι ξεφτύλα το σημερινό... για ΟΣΦΠ πραγματικά αν παίζει με μια ομάδα που έχει μονο 2 ψηλούς μονο με 3ποντα, στους άλλους αγώνες τι θα κάνει;
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Oct 9 2014, 22:40 ) *
μπα όχι, δεν έχουμε τέτοιο κίνδυνο tongue.gif


Eλα που συνεχιζει ομως...Και εχει 19 μεχρι τωρα...
thalys
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 9 2014, 22:43 ) *
Eλα που συνεχιζει ομως...Και εχει 19 μεχρι τωρα...


Boxscore πουθενά;
Anubis
Τραγικο κοουτσαρισμα απο τον ιβανοβιτς. Μονος του εχασε το παιχνιδι
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 9 2014, 22:43 ) *
Eλα που συνεχιζει ομως...Και εχει 19 μεχρι τωρα...


και τι να λέει? συνεχίζει όταν ο Ολυμπιακός το γύρισε στο χαβαλέ και συνεχίζει όταν το ματς έχει κατ ουσία κριθεί. Στο σερί που φάγαμε, 15? 16? εκεί τον ήθελα

γενικά τέτοιες ήττες είναι πολύ επικίνδυνες γιατί μπορεί να σε οδηγήσουν σε λάθος συμπεράσματα
Lazeras
Νομίζω τελικά ότι αυτοί που θα πρέπει να ανησυχούν είναι οι φίλαθλοι του ΟΣΦΠ.Βαρίδι στα πόδια αυτής της ομάδας ο κόουτς της.
Η ομάδα το παλεύει.Και με δουλειά κάτι θα γίνει.
Reggie Miller 31
QUOTE (Anubis @ Oct 9 2014, 22:48 ) *
Τραγικο κοουτσαρισμα απο τον ιβανοβιτς. Μονος του εχασε το παιχνιδι

Έχει παίκτες για να κάνει κάτι καλύτερο; Δες κ τον Μπαρτζώκα κ θα καταλάβεις τι θα πει κακό κοουτσάρισμα...
paodynasty
Τέλος. Ωραία εγώ τη χάρηκα την ομάδα πάλεψε όσο μπορούσε κι αν την αφήσουν να δουλέψει όλο το μέλλον της ανήκει, φτάνει να την αφήσουν οι κάγκουρες
Μποχωρίδης, Παππάς, Γιάνκοβιτς και Διαμαντάκος μια χαρά στάθηκαν. Επίσης front-line με Γκιστ Φώτση Μπατίστα Μαυροκεφαλίδη και από πίσω τους μικρούς μια χαρά θα είναι για το μπάτζετ και θα μπαίνουν και στο κόλπο οι μικροί

Κι ο΄τι καληνύχτιζα smiley.gif
bbplayer
ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΡΕ ΜΗΤΣΟ
Dred11
ναι μωρη ομαδάρα
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Oct 9 2014, 22:49 ) *
και τι να λέει? συνεχίζει όταν ο Ολυμπιακός το γύρισε στο χαβαλέ και συνεχίζει όταν το ματς έχει κατ ουσία κριθεί. Στο σερί που φάγαμε, 15? 16? εκεί τον ήθελα

γενικά τέτοιες ήττες είναι πολύ επικίνδυνες γιατί μπορεί να σε οδηγήσουν σε λάθος συμπεράσματα


Δηλαδη συγγνωμη τι θες να κανει αλλο?Αυτος σε εβαλε στο παιχνιδι ξανα.Και δεν ειναι Τζορνταν...Δεν λεμε αυτο...Αλλα ουτε και του πεταματου,και το εχει αποδειξει πανηγυρικα σημερα.
bbplayer
ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΗΤΣΟΣ. ΤΕΛΟΣ
Dred11
Απίστευτο ! Κλαίω!
paodynasty
Ε τώρα καληνύχτα wav.gif
thalys
Σε 96" δέχεται 9-1 ο Ολυμπιακός κι ο Μπαρτζώκας θυμάται να πάρει τάιμ άουτ όταν βρίσκεται στο -1 με χρόνο για ένα σουτ κι αν.
giorgos14
Ο Κατσικαρης που εχει υπογραψει ειπαμε;
more stars
Φέρτε πίσω τον Λασμε

ΥΓ1 Τι λούσερς θε μου
ΥΓ2 Κλαίω
lightday
Ε ΠΟΤΕ .....
str
αρρωστεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ναι μωρη παναθα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 9 2014, 22:52 ) *
Δηλαδη συγγνωμη τι θες να κανει αλλο?Αυτος σε εβαλε στο παιχνιδι ξανα.Και δεν ειναι Τζορνταν...Δεν λεμε αυτο...Αλλα ουτε και του πεταματου,και το εχει αποδειξει πανηγυρικα σημερα.


Κάτσε τώρα να πανηγυρίσουμε και ..."τρωγόμαστε" μετά laugh.gif
Manolis2510
ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!
Reggie Miller 31
Τώρα τι να πω... πραγματικά δεν υπάρχει αυτό.... απο 4 παίκτες... Αποδείχτηκα μαλ#κ#ς αν κ η ουσία παραμένει... η ομάδα θέλει παίκτες...
j-kidd13
Απο μενα...αυτο...
ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΠΑΣ... 77.gif
sni79per
τα αλλα μετα...
μπουαχαχαχαχαχαχα smiley.gif
airg
Γκρινιαζω ολο το καλοκαιρι.

Οι πιο μαυρες σελιδες του Ολυμπιακου εχουν γραφτει με τον Μπαρτζωκα.

Ντροπη γι αυτη την ομαδα.
T.W.Is.M.
Νομιζα οτι ειχαμε χασει με καθε πιθανο τροπο. Σημερα ειδα πως υπηρχε κι αλλος! Ειχα πολυ καιρο να δω τοσο ασοβαρο τελειωμα του ματς(απο τον Ολυμπιακο εννοω). Ειμαι πολυ περιεργος για το τι θα δουμε στη συνεχεια.
Κριμα για τη διοργανωση που δε γινονται τωρα οι ημιτελικοι...
lightday
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 9 2014, 22:58 ) *
Απο μενα...αυτο...
ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΠΑΣ... 77.gif

τα ήθελε τα μπινελίκια του μάλλον smiley.gif
Lazeras
Ο Διαμαντίδης είναι ο Τζόρνταν της Ευρώπης.Το είπε ο Μίντλεντον.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.