Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
t0ny3
Γκρι κορακια και αντε γεια! Τεσπα η ομαδα βουλωσε πολλα στοματα σημερα με αυτη την εμφανιση της. Κριμα γιατι αξιζαμε την νικη. Δεν επιραζει συνεχιζουμε, το θεμα ειναι ομως αν μπορουμε να ξανακανουμε τετοιο ματς την Πεμπτη. Ειδωμεν...

ΜΗΤΣΟΣ και ΖΟΤΣ για τεραστια respect και λιγα λεω!
Anaz
QUOTE
Μα το μις ματς δημιουργειται επειδη ο Νικολας ειναι πιο γρηγορος και μπορει να τον περασει. Αν τον περασει παει σε ντραιβ και διποντο(μετα το εγκλημα θα ηταν να εβγαινε βοηθεια και με ενα απλο σπλιτ να βγει ελευθερο τριποντο). Ακομα κι αν τον χασει στιγμιαια ο Βαθκεθ εχει μακρια χερια και μονο που θα τα σηκωσει θα τον κανει να σουταρει πιο γρηγορα και με λιγοτερες πιθανοτητες.
Το μις ματς δεν ειναι ΜΟΝΟ γιατι μπορει να τον περασει,αλλα και γιατι με μια ντριμπλα κι ενα στεπ μπακ μπορει να τον στειλει για βρουβες τον Βασκεζ. Οπως κ πηγε να γινει σε μια φαση, αν το ξαναδεις,οταν στιγμιαια τον εχασε ο Βασκεζ. Το "του κλεινεις το σουτ" ειναι πολυ σχετικο.Ειδικα οταν μιλαμε για σουτερ σαν τον Νικολας που στο μπουμπουναει αμα λαχει κι απο τα 8 μετρα και με παιχτη κρεμασμενο πανω του! Στη τελικη για ποιο λογο να ρισκαρεις??Κατευθειαν φαουλ κ τη μπαλα στο Ναβαρο μετα την επαναφορα που ειναι Money in the bank απο τη γραμμη των βολων.
SG3ptshooter
Δεν είμαι νηφάλιος αλλά 2 πράγματα θα τα γράψω

1.κρίμα που χάσαμε έτσι
2.επί 39.59 ο Ζοτς ήταν τέλειος αλλά η τελευταία επαναφορά ήταν για τα πανηγύρια και ακόμα κι αν δεν είχε το χρόνο να τους πει το οτιδήποτε έπρεπε να είχαν δουλέψει στην προπόνηση late game situations
3.ο Βουγιούκας αν είναι να μπει στη 14αδα το καλοκαίρι θα σκάσω με φανέλα Τουντσερί σε basketforum meeting να δούμε Ευρωμπάσκετ
4.ο Περπέρογλου με εκνευρίζει και με κάνει να τον αποθεώνω με αξιοθαύμαστη συχνότητα στην εναλλαγή των 2 συναισθημάτων. Έχω αρχίσει και το βαριέμαι αυτό το πράγμα.
5.ο Μάριτς έπρεπε να ξαναμπεί στο τέλος κι ας έμενε ο τένοντας στο παρκέ, ο Μπατίστ είτε μας αρέσει είτε όχι δεν γίνεται να παίζει 30 λεπτά σε τέτοια ένταση και να αποδίδει όπως παλιά σε όλους τους τομείς. 117 δεύτερα 6 αξιολόγηση το κρέας που πρέπει να σκουπίζει τα παπούτσια του Πέκοβιτς..

για διαιτησία δεν διαμαρτύρομαι, δεν επηρέασε το αποτέλεσμα και ακόμα κι αν τους έδινε πλεονέκτημα ας τους προσπερνούσαμε..
lefkadian
QUOTE(Anaz @ Mar 22 2011, 23:56 ) *
Η διατησια ηταν κακη γενικα στο δευτερο ημιχρονο που ειδα. Μαλλον εσπρωξε λιγακι στο 4ο δεκαλεπτο τη Μπαρτσα, αλλα το φαουλ live εμενα μου φανηκε καθαρο. Μην επηρεαζεστε απο τις γραφικες αντιδρασεις του Χατζη. Στο ριπλευ δεν φανηκε καθαρα. Παντως στο τελος το αντιαθλητικο που δοθηκε, οπως και η ανοχη στις αντιδρασεις του Ζοτς, ελαχιστες ομαδες θα τα επαιρναν,και μαλιστα μεσα στη Μπαρτσα..

Κριμα για τον τρομερα διαβασμενο Παο που εχασε αυτη την ευκαιρια.


Φιλε γραψε οτι θελεις αλλα οχι για την διαιτησια. Αν στις αντιδρασεις του Ζοτς εδειξαν ανοχη στις αντιδρασεις του αντιπαλου παγκου τι εκαναν? Το τελευταιο το εδωσαν αντιαθλητικο αλλα ειχαν προηγηθει και αλλα σφυριγματα για 39:58. Θα το γυρισουμε στο "τσαμικο" τωρα με την διαιτησια? ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΣΦΠ θα το κανουμε?

Τεραστιος σεβασμος στον Ζοτς που καποιοι βιαστηκαν οχι να τον κρινουν αλλα να τον μειωσουν...
Μακαρι να διαψευστω αλλα δεν βλεπω πως μπορουμε να κερδισουμε την Πεμπτη. Και μπορει να εχουμε ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ στον παγκο αλλα απο 2-0 δεν το γυρνας με αυτη την Μπαρτσα. Κριμα για σημερα αλλα αυτη η ομαδα απεδειξε οτι αξιζει μεγαλυτερο σεβασμο απο ολους μας...
T.W.Is.M.
QUOTE(giannis-hania @ Mar 23 2011, 02:00 ) *
Το θεμα τώρα όμως ειναι αν εχουμε το σθενος να κανουμε αλλο ενα ανάλογω παιχνιδι και μαλιστα σε τοσο μικρό χρονικό διαστημα.


Αυτο ακριβως ειναι το κλειδι για το δευτερο παιχνιδι.

QUOTE(GMlls @ Mar 23 2011, 02:01 ) *
μήπως είδε κανείς τον σάτο;


Μπερδευτηκε. Νομιζε οτι επαιζε ακομα στη Σιενα και ακολουθησε την αποδοση της πρωην ομαδας του. tongue.gif
kseplenhs
ο παο έπαιξε καλά έχοντας τους περισσότερους παίχτες του κακούς.Βασικά είχε 2 διακριθέντες και οι υπόλοιποι είτε δεν ακούμπησαν (φωτσης,τεπιτς,σατο,τσαρτσαρης ) είτε όσα έκαναν δεν έφταναν (καλάθης,περπέρογλου,μάριτς μπατίστ).Παράδοξο και όμως με τόσους κακούς ατομικά όχι μόνο έμεινε στο ματς και δεν μάσησε απο την κούραση αλλά επι της ουσίας αυτός το έχασε.

Δεν πρόκειται με την ίδια παραγωγικότητα παιχτών ο παο να φτάσει ξανά τόσο κοντά στη νίκη.Αν θέλει να έχει ελπίδες πρέπει στο επόμενο τουλάχιστον αυτοί που δεν ακούμπησαν να περάσουν στην κατηγορία αυτών που σήμερα εστω δεν ήταν αρκετοί.

σήμερα έμεινε στο ματς λόγω των ριμπάουντ στην αρχή που ισοστάθμιζαν κάπως την αστοχία του και στην πορεία κατάφερε αν και είχε πάντα πολλά ομαδικά φάουλ,να μην υπάρξει παίχτης του που κινδύνευσε (πρέπει ο διαμαντίδης να έκανε το τεταρτο στα τελευταία δευτερόλεπτα)

υ.γ: και τώρα μια ποδοσφαιρική ιστορία απο τα παλιά.Σε ένα παιχνίδι γύρω στο 1995 ολυμπιακού-παο στο κύπελλο (επαναληπτικός για την ακρίβεια με το πρώτο ματς να το κερδίζει ο ολυμπιακός 1-2 στο οακα) έφτασε ο παο να κερδίζει μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων 2-3.Με σκορ δλδ που έδινε πρόκριση.Μπορεί για να φτάσει στο σκορ αυτό να είχε μια ευνοική διαιτησία αλλά στο τελευταίο ακριβώς λεπτό ο γίγαντας διαιτητής έδωσε πέναλτι στον ολυμπιακό.Δλδ το βάζει,τέλος το παιχνίδι και παίρνει την πρόκριση.
Αποτέλεσμα?παίρνει φόρα ο αλεξανδρής κλείνει τα μάτια και την πετάει στα τυφλά με δύναμη.Αποκρούει εύκολα ο βαντσικ και ο παο παίρνει την πρόκριση.Την άλλη μέρα θυμάμαι το φως να βγαίνει με πρωτοσέλιδο "ΣΦΑΓΗ".

ηθικό δίδαγμα: όταν στο τέλος σου δίνουν την ευκαιρία να πάρεις το ματς τότε ότι και να έκανε η διαιτησία μέχρι τότε δεν έχει σημασία.Τότε είχαμε το πέναλτι,τώρα το αντιαθλητικό...
colonel gomelsky


Δημητρη Διαμαντίδη! Συνέχισε να μειώνεις την απόσταση που σε χωρίζει από τον Γκάλη. Κι ας μην τα καταφέρεις ποτέ.

Ζέλικο Ομπράντοβιτς: Ευχαριστούμε για το σημερινό μάθημα!

Ντρου Νίκολας: Είσαι μόλις ένα σκαλί κάτω από τον Ναβάρο και τον Σπανούλη. Συνέχισε. Το χεις!

Μαϊκ Μπατιστ: Είσαι ένας από μας


Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για τα @@ που κατέθεσε στο παρκέ!

ΥΓ.1 Χουάν Κάρλος Ναβάρο, respect. Είσαι τεράτιος παίκτης αγόρι μου.
ΥΓ. 2 Έραζεμ Λόρμπεκ, ομοίως.
ΥΓ. 3 Ρίκι Ρούμπιο εγώ λέω να πας από τώρα στο ΝΒΑ. Εκεί θα μπορείς να φοράς καπελάκι στα time out, να δίνεις συνεντεύξεις στο ημίχρονο και και -κυρίως- να δίνεις άπειρες άλει ουπ πάσες στον Λοβ και τον Μίλισιτς. Μην κάθεσαι άλλο στην ήπειρο του Διαμαντίδη, του Ναβάρο, του Σπανούλη, του Νίκολας, του Παπαλουκά. Δεν το χεις.

ΥΓ. 4 Mods συγχωρείστε μου αυτό το ποστ, δεν τα συνηθίζω.
Anaz
QUOTE
Φιλε γραψε οτι θελεις αλλα οχι για την διαιτησια. Αν στις αντιδρασεις του Ζοτς εδειξαν ανοχη στις αντιδρασεις του αντιπαλου παγκου τι εκαναν? Το τελευταιο το εδωσαν αντιαθλητικο αλλα ειχαν προηγηθει και αλλα σφυριγματα για 39:58. Θα το γυρισουμε στο "τσαμικο" τωρα με την διαιτησια? ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΣΦΠ θα το κανουμε?
Που κολλαει ο Ολυμπιακος τωρα ρε μαστορα???
Για να ξεμπερδευουμε... Διατησια αμα θες στο παρασκηνιακο.εδω ειμαστε οφ τοπικ.
Boom Dizzle
Περα απο την πλακα μπορουσαμε να το παρουμε και μονοι μας το ματς.Απλως μ@@@@@@@@@@@ε.Εχασε ο Περπερογλου
τις βολες(μια ρε αγορι μ τουλαχιστον),ο Νικολας κατι ντραιβ κλπ.Τεσπα.Ο Ζοτς επρεπε να δουλεψει την τελευταια φαση κ να βαλει κ τον Σατο....
Η διαιτησια ΤΡΑΓΙΚΗ
ΥΓ:Ειδατε κανεναν Ρουμπιο σημερα?Οχι γιατι εγω ειδα ενα χαιβανι που επαιζε με την μπαλα σαν τη μικρουλα μ εξαδερφη.Αν καποιος μικρος αξιζει να λεει σημερα για την εμφανιση του αυτος ειναι ενας κ ονομαζετε ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΗΣ....
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Mar 23 2011, 02:03 ) *
Το μις ματς δεν ειναι ΜΟΝΟ γιατι μπορει να τον περασει,αλλα και γιατι με μια ντριμπλα κι ενα στεπ μπακ μπορει να τον στειλει για βρουβες τον Βασκεζ. Οπως κ πηγε να γινει σε μια φαση, αν το ξαναδεις,οταν στιγμιαια τον εχασε ο Βασκεζ. Το "του κλεινεις το σουτ" ειναι πολυ σχετικο.Ειδικα οταν μιλαμε για σουτερ σαν τον Νικολας που στο μπουμπουναει αμα λαχει κι απο τα 8 μετρα και με παιχτη κρεμασμενο πανω του! Στη τελικη για ποιο λογο να ρισκαρεις??Κατευθειαν φαουλ κ τη μπαλα στο Ναβαρο μετα την επαναφορα που ειναι Money in the bank απο τη γραμμη των βολων.


Οταν εχεις να κανεις με σουτερ οπως ο Νικολας γινεται κι αυτο. Ομως μιλαμε για σουτ πολυ χαμηλου ποσοστου. Αν μπορεσει και στο βαλει με 12'' περιπου να απομενουν εχεις την τελευταια επιθεση, δεν εχασες το ματς. Αλλα στο ξαναλεω, μπορει ο Νικολας να ειναι ενας απ τους λιγους παιχτες στην Ευρωπη που μπορουν να βαλουν τετοιο σουτ, αλλα η πιθανοτητα ειναι μικρη.
Οπως φανηκε μαλιστα, δεν ειχε το μυαλο του στο πως θα σουταρει οπωσδηποτε για 3, αλλα πως θα σκοραρει εστω και για 2. Απ την αλλη κι ο Ναβαρο που ειναι ΜΙΤΒ τη βολη την εχασε...
lefkadian
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2011, 00:05 ) *
ηθικό δίδαγμα: όταν στο τέλος σου δίνουν την ευκαιρία να πάρεις το ματς τότε ότι και να έκανε η διαιτησία μέχρι τότε δεν έχει σημασία.Τότε είχαμε το πέναλτι,τώρα το αντιαθλητικό...


Τι σχεση εχει η διαιτησια του μπασκετ με την διαιτησια του ποδοσφαιρου?
Και μια απορια. Γιατι μιλανε οι ολυμπιακοι για την διαιτησια ενω δεν μιλαμε ΕΜΕΙΣ? blink.gif
Χασαμε - τελειωσε παμε για αλλα...

str
κριμα για ενα λογο αν και καποιος ειπε οτι ειχαμε πολλους παικτες με μηδενικη προσφορα
εγω δεν θυμαμαι αλλο παο να εβαλε 26 ο δδ 16 ο νικολας 15 ο μπατιστ και 5 ο καλαθης!!!!σημερα πηγαν ολα οπως θελαμε ριμπαουντ σκυλισια αμυνα κρισιμα καλαθια.. υψηλο σκοραρισμα απο 3 παικτες...
αλλα πιστευω μας τελειωσαν εκεινες οι 5 συνεχομενες χαμενες επιθεσεις που ενω τις εχανε η μπαρτσα εμεις δεν μπορεσαμε σε 5 περιπτωσεις να ριξουμε τη διαφορα απο τους 3 στον 1...και εχασε και ο περπε 2 βολες...

αφου δεν κερδισαμε σημερα δεν πιστευω οτι μπορουμε...κριμααααααααααα το τελευται τριποντο του δδ το πιστευα..εδω φετος μπηκαν αλλα κι αλλα απο αλλους.. βαλτο ρε αγορι μουυυυυυυυυυυυυ βαλτο...
και να μην υπαρχει ενα ταιμ ουτ στο τελος...
GMlls
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2011, 00:05 ) *
υ.γ: και τώρα μια ποδοσφαιρική ιστορία απο τα παλιά.Σε ένα παιχνίδι γύρω στο 1995 ολυμπιακού-παο στο κύπελλο (επαναληπτικός για την ακρίβεια με το πρώτο ματς να το κερδίζει ο ολυμπιακός 1-2 στο οακα) έφτασε ο παο να κερδίζει μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων 2-3.Με σκορ δλδ που έδινε πρόκριση.Μπορεί για να φτάσει στο σκορ αυτό να είχε μια ευνοική διαιτησία αλλά στο τελευταίο ακριβώς λεπτό ο γίγαντας διαιτητής έδωσε πέναλτι στον ολυμπιακό.Δλδ το βάζει,τέλος το παιχνίδι και παίρνει την πρόκριση.
Αποτέλεσμα?παίρνει φόρα ο αλεξανδρής κλείνει τα μάτια και την πετάει στα τυφλά με δύναμη.Αποκρούει εύκολα ο βαντσικ και ο παο παίρνει την πρόκριση.Την άλλη μέρα θυμάμαι το φως να βγαίνει με πρωτοσέλιδο "ΣΦΑΓΗ".

ηθικό δίδαγμα: όταν στο τέλος σου δίνουν την ευκαιρία να πάρεις το ματς τότε ότι και να έκανε η διαιτησία μέχρι τότε δεν έχει σημασία.Τότε είχαμε το πέναλτι,τώρα το αντιαθλητικό...



το στέλνω τώρα στον κουεντίν (για το kill bill 3)
AZ1980
Πω πω πολύ κρίμα γαμώτο... Πολύ στενοχωρήθηκα που χάσαμε σήμερα, σπάνια στενοχωριέμαι για κάτι τέτοιο... Εκπληκτική, αμύθητη στοχοποίηση παιχνιδιού από τον Ζοτς. Σε αυτόν τον τομέα δεν υπάρχει δεύτερος. Για τον ΔΔ, αλλά και τον Μπατίστ, ότι και να πει κανείς λίγο. Respect, για πολλοστή φορά, σε αυτή τη θρυλική ευρωπαική ομάδα που λέγεται ΠΑΟ. Aλλά και στον colonel, που σχεδόν πρόβλεψε το ...σκορ!!! Απίστευτος!

Κρίμα... Πω πω ξενέρα :/




bball.gif
lefkadian
QUOTE(Anaz @ Mar 22 2011, 23:56 ) *
Η διατησια ηταν κακη γενικα στο δευτερο ημιχρονο που ειδα. Μαλλον εσπρωξε λιγακι στο 4ο δεκαλεπτο τη Μπαρτσα, αλλα το φαουλ live εμενα μου φανηκε καθαρο. Μην επηρεαζεστε απο τις γραφικες αντιδρασεις του Χατζη. Στο ριπλευ δεν φανηκε καθαρα. Παντως στο τελος το αντιαθλητικο που δοθηκε, οπως και η ανοχη στις αντιδρασεις του Ζοτς, ελαχιστες ομαδες θα τα επαιρναν,και μαλιστα μεσα στη Μπαρτσα..

Κριμα για τον τρομερα διαβασμενο Παο που εχασε αυτη την ευκαιρια.
Η επιστροφη Μαριτς παντως ανεβαζει την δυναμικη του.


Αυτο τι ειναι? Προγνωση καιρου?

QUOTE(Anaz @ Mar 23 2011, 00:08 ) *
Που κολλαει ο Ολυμπιακος τωρα ρε μαστορα???
Για να ξεμπερδευουμε... Διατησια αμα θες στο παρασκηνιακο.εδω ειμαστε οφ τοπικ.

Συμφωνω ειμαστε offtopic.gif
kolokotronis
Τι ενδιαφέρον ξαφνικά από τους ολυμπιακούς....

Να μην λέτε ότι γράφουμε μόνο εμείς, οι αντιολυμπιακοί, στα τόπικ σας.

Kseplenhs, η διαφορά είναι ότι τότε δεν είχε εξαρθρωθεί ακόμη η 17Ν...


ΥΓ: Κρίμα
Anaz
QUOTE
Οταν εχεις να κανεις με σουτερ οπως ο Νικολας γινεται κι αυτο. Ομως μιλαμε για σουτ πολυ χαμηλου ποσοστου. Αν μπορεσει και στο βαλει με 12'' περιπου να απομενουν εχεις την τελευταια επιθεση, δεν εχασες το ματς.
Ωπα. Η επιθεση του Παο απ'οσο θυμαμαι ξεκινησε στα 25 δευτερα. Οποτε ουσιαστικα ειχε ολη την επιθεση δικη του.
lefkadian
QUOTE(str @ Mar 23 2011, 00:14 ) *
κριμα για ενα λογο αν και καποιος ειπε οτι ειχαμε πολλους παικτες με μηδενικη προσφορα
εγω δεν θυμαμαι αλλο παο να εβαλε 26 ο δδ 16 ο νικολας 15 ο μπατιστ και 5 ο καλαθης!!!!σημερα πηγαν ολα οπως θελαμε ριμπαουντ σκυλισια αμυνα κρισιμα καλαθια.. υψηλο σκοραρισμα απο 3 παικτες...
αλλα πιστευω μας τελειωσαν εκεινες οι 5 συνεχομενες χαμενες επιθεσεις που ενω τις εχανε η μπαρτσα εμεις δεν μπορεσαμε σε 5 περιπτωσεις να ριξουμε τη διαφορα απο τους 3 στον 1...και εχασε και ο περπε 2 βολες...

αφου δεν κερδισαμε σημερα δεν πιστευω οτι μπορουμε...κριμααααααααααα το τελευται τριποντο του δδ το πιστευα..εδω φετος μπηκαν αλλα κι αλλα απο αλλους.. βαλτο ρε αγορι μουυυυυυυυυυυυυ βαλτο...
και να μην υπαρχει ενα ταιμ ουτ στο τελος...


Ειναι απο τις ελαχιστες φορες που συμφωνω μαζι σου απολυτα!!! rolleyes.gif
kseplenhs
QUOTE(GMlls @ Mar 23 2011, 00:15 ) *
το στέλνω τώρα στον κουεντίν (για το kill bill 3)


φίλε μου,εκείνη την εποχή η θρυλάρα έκανε τον ταραντίνο να μοιάζει με love story που στο τέλος όλοι παντρεύονται... icon_headbang.gif
VRANKOVIC S.
RESPECT

Η ανάλυση όταν ηρεμήσουμε...
colonel gomelsky
QUOTE(AZ1980 @ Mar 23 2011, 00:15 ) *
Πω πω πολύ κρίμα γαμώτο... Πολύ στενοχωρήθηκα που χάσαμε σήμερα, σπάνια στενοχωριέμαι για κάτι τέτοιο... Εκπληκτική, αμύθητη στοχοποίηση παιχνιδιού από τον Ζοτς. Σε αυτόν τον τομέα δεν υπάρχει δεύτερος. Για τον ΔΔ, αλλά και τον Μπατίστ, ότι και να πει κανείς λίγο. Respect, για πολλοστή φορά, σε αυτή τη θρυλική ευρωπαική ομάδα που λέγεται ΠΑΟ. Aλλά και στον colonel, που σχεδόν πρόβλεψε το ...σκορ!!! Απίστευτος!

Κρίμα... Πω πω ξενέρα :/

bball.gif


Είχα feeling tongue.gif

Δεν ξέρω, αλλά ίσως είναι η πρώτη φορά που δεν είμαι στεναχωρεμένος μετά από ήττα. Δείξαμε ότι τους έχουμε, συνολικά ήμασταν έστω και στα σημεία καλύτεροι. Η διαιτησία σε καμία περίπτωση δεν μας έκλεψε το ματς, θα μπορούσαμε όμως να την πούμε εχθρική (παραπάνω από έδρα).

ΥΓ. Μέσα 3ου δεκαλέπτου και η κάμερα δείχνει τα π΄ροσωπα των παικτών της Μπάρτσα. Αυτή η απόγνωση στο βλέμμα τους ήταν μεγάλη ηδονή!
Quincy
QUOTE(Anaz @ Mar 22 2011, 22:18 ) *
Ωπα. Η επιθεση του Παο απ'οσο θυμαμαι ξεκινησε στα 25 δευτερα. Οποτε ουσιαστικα ειχε ολη την επιθεση δικη του.



Mε τη διαφορά στους 3 όμως δεν ροκανίζεις χρόνο... θα σου κάνουν φάουλ στα 4'' και end of story. Γρήγορη επίθεση είτε για 2 είτε για 3 κάνεις.
Boom Dizzle
To θεμα δεν ειναι οτι χασαμε μονο...
Το Θεμα ειναι αν θα παιξουμε ετσι κ την Πεμπτη.....αν και μεταξυ μας πιστευω οτι αφου δεν κερδισαμε αυτο το ματς....
ALdaperan
QUOTE(GMlls @ Mar 23 2011, 00:01 ) *
μήπως είδε κανείς τον σάτο;



Anaz
QUOTE
Mε τη διαφορά στους 3 όμως δεν ροκανίζεις χρόνο... θα σου κάνουν φάουλ στα 4'' και end of story. Γρήγορη επίθεση είτε για 2 είτε για 3 κάνεις.
Σαφως. Εχεις δικιο. Αλλα δεν συζηταμε αυτο. Αλλα την επιλογη να παιξεις ΚΑΘΑΡΗ αμυνα. wink.gif

Ο μεν Βασκεζ φανηκε οτι ειχε στο μυαλο του να παιξει καθαρη αμυνα, απο κοντα, κι οχι απλα να ροκανισει χρονο, κι ο δε Νικολας να παει για διποντο. Λαθος και τα δυο κατα τη γνωμη μου.
vastravoud
QUOTE
Για το αν νιώθει πως τον έκλεψαν σήμερα: «Όχι δεν νιώθω έτσι, είναι ένα παιχνίδι κάναμε μεγάλη προσπάθεια και καταφέραμε να είμαστε συγκεντρωμένοι. Σε ένα μικρό κομμάτι στο ματς κάναμε λάθη και κατάφερε η Μπαρτσελόνα να ξεφύγει. Μετά το ματς εξελίχθηκε, όπως εξελίχθηκε και στο τέλος από δικό μου σουτ δεν μπορέσαμε να κερδίσουμε».


Respect....

Νομίζω ότι ο τύπος είναι τσακωμένος με τον εαυτό του και ακριβώς γι' αυτό προχωράει τόσο μπροστά.
QUOTE
Για την διαιτησία: «Δεν θέλω να μιλήσω για την διαιτησία, αλλά για τα λάθη μας. Θέλω να σταθώ στη δικιά μας ομάδα».


Επίσης ΜΟΝΟ με τέτοια λογική πας μπροστά.

Προσωπικά δε θα σταθώ στη διαιτησία, τη δικιά μας την καμπούρα ας κοιτάμε πρώτα, και η "καμπούρα" λέει πως το παιχνίδι χάθηκε στο καθαρό μυαλό που (δεν) είχαμε και τα "φρέσκα πόδια" που επίσης δεν είχαμε.

Γι' αυτό στάθηκα τόσο πολύ στον Μάριτς. Το παλικάρι το πιστεύω ΠΑΡΑ πολύ και νομίζω ότι του χρόνου θα κάνει σπουδαία χρονιά που θα είναι υγιής. Παίζει τρομερά καλή άμυνα, έχει μεγάλο κορμί και είναι πολύ δυνατός.

Η φάση που ο 'Ντονγκ βάζει στο καλάθι τον Μπατιστ μετά από άστοχο τρίποντο απλά ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ με τον Μάριτς εντός παρκέ.
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Mar 23 2011, 02:18 ) *
Ωπα. Η επιθεση του Παο απ'οσο θυμαμαι ξεκινησε στα 25 δευτερα. Οποτε ουσιαστικα ειχε ολη την επιθεση δικη του.


Ειχε αλλα το σημειο που ξεφυγε λιγο απ το Vazquez ηταν γυρω στα 12'', αν οχι παραπανω. Το φαουλ υπερ της Μπαρτσελονα νομιζω οτι εγινε στα 9,6'' αρα το σουτ θα μπορουσε να γινει μονο πριν τα 10''. Ο Νικολας εψαχνε το σουτ χωρις να αφησει το χρονο να εξαντληθει. Αλλωστε ειναι πολυ πιθανο(δε λεω σιγουρο γιατι δεν ειμαι στο μυαλο του Πασκουαλ ή των παιχτων του) οτι αν ο ΠΑΟ πηγαινε να εξαντλησει το χρονο, θα γινοταν φαουλ στα τελευταια 5''(γι αυτο αλλωστε εγινε και το αντιαθλητικο).
Εξηγουμαι οτι η "σωστη αντιμετωπιση" που λεω εχει να κανει και με το χρονικο σημειο του ματς. Αν εμεναν 3-4'', φυσικα επρεπε να κανει φαουλ, αλλα στα 10+ πιστευω πως οχι.
lefkadian
Α, ρε Μαριτς ugly1.gif Γ@%$ τους τραυματισμους μου μεσα ugly1.gif
Αιφνιδιασμο φαγαμε σημερα? Αν δεν "τα εχω χασει" δεν δεχτηκαμε ουτε εναν!!!
Πολυ μεγαλο ματς το σημερινο. Λιγο πιο τυχεροι να ειμαστε και θα την "καναμε". Δεν νομιζω οτι πρεπει κανεις να εχει παραπονο απο την ομαδα σημερα.
Anubis
Ποτε κυκλοφορουν τα εισητηρια με μπαρτσελονα?
kolokotronis
QUOTE(lefkadian @ Mar 23 2011, 00:27 ) *
Α, ρε Μαριτς ugly1.gif Γ@%$ τους τραυματισμους μου μεσα ugly1.gif
Αιφνιαδιασμο φαγαμε σημερα? Αν δεν "τα εχω χασει" δεν δεχτηκαμε ουτε εναν!!!

Φάγαμε 2-3 δευτερεύοντες, με τον Λάκοβιτς νομίζω τον ένα.

ΥΓ: Κρίμα
colonel gomelsky
QUOTE(Anubis @ Mar 23 2011, 00:28 ) *
Ποτε κυκλοφορουν τα εισητηρια με μπαρτσελονα?


Κυκλοφόρησαν σήμερα.

Ξέχασα να το επισημάνω: Νικ Καλάθη, γράψε τη σημερινή σου εμφάνιση σε dvd και βλέπε την κάθε μέρα. Έτσι θα πας μπροστά.
AZ1980
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 22 2011, 23:19 ) *
Είχα feeling tongue.gif

Δεν ξέρω, αλλά ίσως είναι η πρώτη φορά που δεν είμαι στεναχωρεμένος μετά από ήττα. Δείξαμε ότι τους έχουμε, συνολικά ήμασταν έστω και στα σημεία καλύτεροι. Η διαιτησία σε καμία περίπτωση δεν μας έκλεψε το ματς, θα μπορούσαμε όμως να την πούμε εχθρική (παραπάνω από έδρα).

ΥΓ. Μέσα 3ου δεκαλέπτου και η κάμερα δείχνει τα π΄ροσωπα των παικτών της Μπάρτσα. Αυτή η απόγνωση στο βλέμμα τους ήταν μεγάλη ηδονή!



Μεγαλύτερη θα ταν να μπαινε αυτό το τελευταίο σουτ... την ατυχία μου, σίγουρο μέσα το χα! sad.gif

Η Μπάρτσα φυσικά και δεν είναι ανίκητη, αυτό το ξέρουμε κι από πέρσι, που στο ΟΑΚΑ τους είχαμε κάνει για 37 λεπτά "κουδούνι", όντες ντεφορμέ, και χάνοντας τελικά καταφανώς λόιγω υστέρησης σε φυσική κατάσταση. Αλλά είναι εγκληματικό που μια τόσο καλή ομάδα όσο ο ΠΑΟ αμέλησε να πάρει έναν ακόμη δημιουργικό γκαρντ. Δε θα παιζόταν φέτος με υγιή Μάριτς και έναν γκαρντ ακόμα. Τα λέμε εδώ μήνες τώρα, δεν εισακουστήκαμε, και τώρα βγάζουμε τέλεια παιχνίδια και χάνουμε λόγω λειψανδρίας.

Κρίμα κρίμα κρίμα



bball.gif
giannis-hania
Ανατριχιαστικο παντως το μαρκάρισμα του παιχτη του οποιου δε θυμαμαι το ονομα στο εγχειρισμένο χερι του Μαριτς.
kolimvitis
Αυτοί οι Ισπανοί,,,αχχχχχχχχχ......Κρίμα πολύ κρίμα!!!!
Quincy
QUOTE(Anaz @ Mar 22 2011, 22:25 ) *
Σαφως. Εχεις δικιο. Αλλα δεν συζηταμε αυτο. Αλλα την επιλογη να παιξεις ΚΑΘΑΡΗ αμυνα. wink.gif



Mα εννοείται ότι αν έβλεπαν οι Ισπανοί τον ΠΑΟ να ροκανίζει τη διαφορά για να έχει την ευκαιρία να ισοφαρίσει θα έκαναν φάουλ. Καθαρή άμυνα παίζεις μέχρι να φτάνει στο τέλος ο χρόνος. Εγώ πάντως συμφωνώ με τον twism. Γιατί έχει και πάλι πολύ καλές πιθανότητες αν βάλεις δίποντο με 12''-14'' να απομένουν.
Anaz
QUOTE
Ειχε αλλα το σημειο που ξεφυγε λιγο απ το Vazquez ηταν γυρω στα 12'', αν οχι παραπανω. Το φαουλ υπερ της Μπαρτσελονα νομιζω οτι εγινε στα 9,6'' αρα το σουτ θα μπορουσε να γινει μονο πριν τα 10''. Ο Νικολας εψαχνε το σουτ χωρις να αφησει το χρονο να εξαντληθει. Αλλωστε ειναι πολυ πιθανο(δε λεω σιγουρο γιατι δεν ειμαι στο μυαλο του Πασκουαλ ή των παιχτων του) οτι αν ο ΠΑΟ πηγαινε να εξαντλησει το χρονο, θα γινοταν φαουλ στα τελευταια 5''(γι αυτο αλλωστε εγινε και το αντιαθλητικο).
Εξηγουμαι οτι η "σωστη αντιμετωπιση" που λεω εχει να κανει και με το χρονικο σημειο του ματς. Αν εμεναν 3-4'', φυσικα επρεπε να κανει φαουλ, αλλα στα 10+ πιστευω πως οχι.
Κοιτα..αν ειχε στο μυαλο του να ροκανισει τον χρονο και να κανει μετα το φαουλ, ειναι αλλο. Γιατι νομιζα οτι συζητουσαμε για την επιλογη "παιζω καθαρη αμυνα". Εμενα απ'οσο μου φανηκε ο Βασκεζ ΔΕΝ ειχε σκοπο να κανει φαουλ. Γι'αυτο εκανα το σχολιο!! Μου φανηκε οτι επελεξε να τον παιξει απο κοντα να του αρνηθει το τριποντο, καθαρα. Κι αυτο γιατι σε μια φαση πηγε να τον χασει, και παρολ'αυτα ΔΕΝ του εκανε φαουλ, αλλα χαμηλωσε κ συνεχιζε να παιζει αμυνα.
Απο αυτη τη σκοπια μιλωντας, ηταν λαθος κι απ'τις δυο πλευρες κατα τη γνωμη μου. Και του Βασκεζ που δεν εκανε φαουλ οταν ειδε οτι ρισκαρει να φαει τριποντο, και του Νικολας που δεν το μπουμπουνισε, κ πηγε στο ντραιβ.
PARISINOS
Λοιπον ας πω και εγω την αποψη μου επι του ματς.

Καταρχας ο ΔΔ ειναι ο καλυτερος παιχτης στην ευρωπη. Ουτε ναβαρο, ουτε κανενας. Προφανως και δεν θα πω οτι θελει τρεις ναβαρο για την πλακα του, μιας και ο ισπανος ειναι μεγαλη παιχταρα και το απεδειξε σημερα, ωστοσο διαμαντιδης δεν ειναι.

Δεν μπορει δηλαδη να οργανωσει, να βαλει 26 ποντους με καθε διαφορετικο τροπο , να παρει ριμπαουντ, να σκασει ταπα στον αντιπαλο σεντερ κλπ.

Τωρα ειχα πει απο την αρχη της σειρας οτι μπορει η μπαρτσα να ειναι εκπληκτικη ομαδα αλλα υστερει αρκετα στον ασσο. Σημερα καταριφθηκε ο μυθος του ρικι ρουμπιο, ο οποιος καλα θα κανει να παει απο του χρονου ΝΒΑ , πριν τον παρουν πρεφα και ξεφτυσει τελειως ο μυθος του παιδιου θαυματος.
καλος παιχτης , αλλα τι παραπανω εδειξε σημερα απο τον καλαθη? Τιποτα απολυτως για να μην πω οτι επαιξε αρκετα χειροτερο. Τον πηρε πρεφα και ο προπονητης του και εβαλε τον γιακα, που δυστηχως αρπαξε την ευκαιρια απο τα μαλλια.

Τωρα εγω δεν θα μιλησει για τη διαιτησια. Δεν συμμεριζομαι τις αποψεις οτι μας εσφαξαν κλπ. Η διαιτησια ηταν μια νορμαλ διαιτησια εδρας. Σιγουρα η μπαρτσα τα πηρε τα σφυριγματακια της ( καλα εκεινο το πλακαζ του βαθκεθ πανω στον διαμαντιδη περισσοτερο σε σουμο παραπεμπε , ασε που το τελευταιο σφυριγμα ηταν ψιλουποπτο , ΕΙΔΙΚΑ επειδη δεν ειδαμε ριπλευ) ωστοσο δεν χασαμε απο τη διαιτησια σημερα.

Σημερα χασαμε επειδη πρωτον η μπαρτσα εκανε εξαιρετικο παιχνιδι (παλι 50 τις εκατο στα τριποντα εναντιον μας, καλα αυτος ο γκριμαου με το που μας βλεπει , κανει οργια) και επειδη μας ελειπε ο μαριτς. Α και επειδη απλα η μπαρτσα ηταν πιο τυχερη.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ο μαριτς με την μπαρτσα. Μπηκε μεσα 1,5 λεπτο και ηταν λες και επαιζε εφηβικο με αντρικο. Τρεις φορες μπηκε στην ρακετα, 6 βολες εκτελεσε. Στην δε αμυνα, τρεις επαιξε, στην μια εκλεψε τη μπαλα, στην αλλη ταπωσε εναν ισπανο, και μονο απο ατυχια φαγαμε το καλαθι μιας και η μπαλα μετα την ταπα ετυχε να καταληξει στον νντονγκ.

ΑΝ ειχαμε τον μαριτς για 20 λεπτα , το ματς θα ειχε τελειωσει ανετα. Δυστηχως η γκαντεμια εδω και δυο χρονια ειναι ανεπαναληπτη.

Για τα της σειρας τι ναπω. Ο ΠΑΟ ειχε χασει 7 ματς ολα ολα και ολα στο σουτ. Πως προεβλεπαν μερικοι φωστηρες ανετες 20αρες της μπαρτσα δεν εχω καταλαβει.
Ο ΠΑΟ σημερα απεδειξε αυτο που ελεγα απο την αρχη της σεζον. Η ομαδα ειναι χαρα , εχει μεν μερικα προβληματα , ωστοσο ενα κακο ματς εντελως τυχαιο την εφερε εναντια στην μπαρτσα. Φταιμε και εμεις μια και μδωσαμε δικαιοματα , ωστοσο ελπιζω πλεον οι γραφικοτητες οτι δεν ειμαστε ομαδα για να παρει το τροπαιο να σταματησουν.

Ομαδα που δεν εχει ελπιδες για τροπαιο δεν μπορει να φευγει ηθικη νικητρια απο την βαρκελωνη, σε ενα ματς που η μπαρτσα ειχε 10/20 τριποντα. ΑΛλη ομαδα θα ειχε βαρεσει διαλυση, οχι ομως ομαδα τοπ κλας οπως ειναι ο ΠΑΟ.

Για τη σειρα, δυο πραγματα θα γινουν.
Η ο μαριτς θα μπορεσει να δωσει κανονικα το παρων απο την πεμπτη και τοτε τολμω να πω οτι ειμαστε φαβορι, η θα παιζει μονο 2 λεπτα, και τοτε μαλλον μας βλεπω προς αποκλεισμο.

Υ.Γ. Για τον καλαθη δεν θα μιλησω σημερα. Πιστευω οτι και οι τυφλοι ειδαν...


colonel gomelsky
QUOTE(AZ1980 @ Mar 23 2011, 00:29 ) *
και τώρα βγάζουμε τέλεια παιχνίδια και χάνουμε λόγω λειψανδρίας.


Θα μου επιτρέψεις να το παραλάξω λίγο αυτό:

Βγάζουμε τέλειο πλάνο παιχνιδιών το οποίο εφαρμόζουν (σήμερα τουλάχιστον) άρτια οι παίχτες. Οι κινήσεις τους δλδ είναι μεν εντός του πλάνου, αλλά πολλοί υστέρησαν στην καθεαυτό απόδοση. Αν εφάρμοζαν τέλεια (με υψηλή απόδοση) το σημερινό πλάνο, θα κερδίζαμε με 20 έτσι όπως έχασε τα αυγά και τα πασχάλια ο Πασκουάλ. Επειδή βέβαια αυτό δεν γίνεται, ας κερδίζαμε και με 3.

Κρίμα όντως.
LovingBasketball
Μεγαλη πικρα απο τη μια, αλλα απο την αλλη παιζαμε στην εδρα τους και χασαμε με 1 ποντο.
Γιατι να μην εχουμε ελπιδες για την Πεμπτη?
Η ομαδα θα ξενερωσει η θα ειναι ακομα πιο δυνατη ψυχολογικα επειδη τωρα ξερουν οτι τους εχουν?

colonel gomelsky
Κάποιος που ξέρει ισπανικά μπορεί να μου το μεταφράσει αυτο:

Puto Obradovic q tenia a los arbitros acojonaos! Enorme barça, gran ultimo cuarto!!

Είναι σχόλιο στη σελίδα θαυμαστών του Ναβάρο (όχι του ίδιου).
Ginobili
Τι να πω...μετά αυτόν τον αγώνα??? Κρίμα!!! Πολύ κρίμα!!! Αμαρτία για την προσπάθεια που κατέβαλλαν τα παιδιά,αμαρτία για τον κορυφαίο παίκτη της Ευρώπης,αμαρτία για τον κορυφαίο προπονητή της Ευρώπης,αμαρτία για ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη!!!
Και μετά κατηγορούν τον Συρίγο..γιατί αποκαλεί τον Ναβάρο μπασκετικό σίχαμα....λες και έχει άδικο.Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα,και στον Ζοτς που άξιζαν να πάρουν το παιχνίδι αλλά η καταλανική ούλεμπ δεν το επέτρεψε.

Δεν ξέρω τι μπορώ να περιμένω τώρα για την Πέμπτη,είμαστε υποχρεωμένοι να έχουμε τους βασικούς μας παίκτες σε απίστευτη μέρα για να μπορούμε να πάρουμε την νίκη.Είναι μεγάλο μείον το ότι δεν μπορούμε να πάρουμε μια βοήθεια από τον Σάτο και τον Τέπιτς στην περιφέρεια.Το μόνο θετικό,είναι ότι όσο περνάει ο καιρός αυτό είναι υπέρ του Μάριτς,πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα έπρεπε να χρησιμοποιηθεί περισσότερο.Είναι απίστευτες οι εικόνες που έχουμε σήμερα από έναν παίκτη που έπαιξε 1',57''.Είναι πολύ σημαντικές οι βοήθειες του στην άμυνα,και ακόμα και στην επίθεση γεμίζει την ρακέτα.
kolokotronis
QUOTE(LovingBasketball @ Mar 23 2011, 00:35 ) *
Μεγαλη πικρα απο τη μια, αλλα απο την αλλη παιζαμε στην εδρα τους και χασαμε με 1 ποντο.
Γιατι να μην εχουμε ελπιδες για την Πεμπτη?
Η ομαδα θα ξενερωσει η θα ειναι ακομα πιο δυνατη ψυχολογικα επειδη τωρα ξερουν οτι τους εχουν?

Γιατί όμως να μην το δεις και από την πλευρά τους?

Να πουν δηλαδή ότι αφού την γλιτώσαμε σήμερα πάλι καλά, και παίζουμε πιο απελευθερωμένα στο 2ο ματς.

Άλλωστε ποιος είναι πιο εύκολο να ξεχάσει το 1ο παιχνίδι και να δει από την αρχή το 2ο, η μπάρτσα ή εμείς? Μάλλον η μπάρτσα.

ΥΓ: Κρίμα.

ΥΓ2: Ρε τζινόμπιλι, τόσες αμαρτίες, θα πάμε στην κόλαση στο τέλος...
str
δεν ξερω αν πρεπει να ειμαι χαρουμενος αν αποκλειστουμε (οπως φοβαμαι) ετσι με ψηλα το κεφαλι ή αν θα πρεπει να ειμαι στεναχωρημενος αν αποκλειστουμε ετσι...
lefkadian
Και ως συνηθως συμφωνω απολυτα με τον parisino! biggrin.gif
Δεν πρεπει να αποπροσανατολιστουμε απο διαιτησιες, εδρες, "θεατρικα" των Ισπανων κτλ. Να παλεψουμε και οπου βγει. Αυτη η ομαδα εχει τεραστιο εγωισμο και αξιζει τεραστιας στηριξης.
Ας ηταν ο Μαριτς υγιης και τα λεγαμε. Μια χαρα ειναι η ομαδα, απεριοριστος σεβασμος στον Ζοτς 77.gif και ολα θα πανε καλα. Venceremos...
vastravoud
QUOTE(Ginobili @ Mar 23 2011, 00:40 ) *
Και μετά κατηγορούν τον Συρίγο..γιατί αποκαλεί τον Ναβάρο μπασκετικό σίχαμα....λες και έχει άδικο.


Γιατί είναι μπασκετικό σίχαμα; Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ παίκτης, μπορεί να είναι αχώνευτη η φάτσα του αλλά τον σέβομαι όσο ελάχιστους.

QUOTE
Το μόνο θετικό,είναι ότι όσο περνάει ο καιρός αυτό είναι υπέρ του Μάριτς,πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα έπρεπε να χρησιμοποιηθεί περισσότερο.Είναι απίστευτες οι εικόνες που έχουμε σήμερα από έναν παίκτη που έπαιξε 1',57''.Είναι πολύ σημαντικές οι βοήθειες του στην άμυνα,και ακόμα και στην επίθεση γεμίζει την ρακέτα.


Μην ξεχνάς όμως πως έφαγε μπόλικο ξύλο. Το παιδί προσπαθεί να συνέλθει μετά το χειρουργείο-εφιάλτη και δεν πρέπει να έχει ξανά τρεχάματα.

edit: Οι δηλωσεις ΟΛΩΝ στον Παναθηναϊκό (παικτών και προπονητών) αποπνέουν ΥΓΕΙΑ. Ο μόνος δρόμος προς την αυτοβελτίωση είναι να κοιτάς αποκλειστικά τα λάθη σου και να προσπαθείς να τα διορθώσεις. Στο ίδιο πνεύμα και ο Μήτσος....
lightday
QUOTE(Ginobili @ Mar 23 2011, 00:40 ) *
...
Και μετά κατηγορούν τον Συρίγο..γιατί αποκαλεί τον Ναβάρο μπασκετικό σίχαμα.......

εντάξει ήρεμος ήταν σήμερα μην είμαστε υπερβολικοί.
LovingBasketball
QUOTE (kolokotronis @ Mar 23 2011, 00:40 ) *
Γιατί όμως να μην το δεις και από την πλευρά τους?

Να πουν δηλαδή ότι αφού την γλιτώσαμε σήμερα πάλι καλά, και παίζουμε πιο απελευθερωμένα στο 2ο ματς.

Άλλωστε ποιος είναι πιο εύκολο να ξεχάσει το 1ο παιχνίδι και να δει από την αρχή το 2ο, η μπάρτσα ή εμείς? Μάλλον η μπάρτσα.

ΥΓ: Κρίμα.

ΥΓ2: Ρε τζινόμπιλι, τόσες αμαρτίες, θα πάμε στην κόλαση στο τέλος...


Καλα ναι αλλα μπορουμε και να κανουμε την αναστροφη της αναστροφης. icon_drunk.gif
Ισως πουν την γλυτωσαμε την Τριτη ισως να μην την γλυτωσουμε σημερα (Πεμπτη).
Ετσι κι'αλλιως το αγχος παλι δικο τους θα ειναι(αυτοι ειναι το φαβορι).............γιατι αν χασουν το break εγινε.
Και στο ΟΑΚΑ ..........
comrade
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 00:40 ) *
Κάποιος που ξέρει ισπανικά μπορεί να μου το μεταφράσει αυτο:

Puto Obradovic q tenia a los arbitros acojonaos! Enorme barça, gran ultimo cuarto!!

Είναι σχόλιο στη σελίδα θαυμαστών του Ναβάρο (όχι του ίδιου).



με τη βοηθεια του google και τη βοηθεια των λιγων ιταλικων μου, που μοιαζουν με τα ισπανικα

tenia=ειχε

arbitros=διαιτητης

enorme=μεγαλο, τεραστιο

gran ultimo cuarto=μεγαλο τελευταιο τεταρτο


τα παραπανω με καθε επιφυλαξη ;-)

T.W.Is.M.
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 01:40 ) *
Κάποιος που ξέρει ισπανικά μπορεί να μου το μεταφράσει αυτο:

Puto Obradovic q tenia a los arbitros acojonaos! Enorme barça, gran ultimo cuarto!!

Είναι σχόλιο στη σελίδα θαυμαστών του Ναβάρο (όχι του ίδιου).


Δεν ξερω καθολου ισπανικα, αλλα θα προσπαθησω να βοηθησω.
Το puto Obradovic δε θελει μεταφραση, καταλαβαινεις πιστευω...
arbitros ειναι οι διαιτητες, acojonaos σιγουρα θα εχει να κανει με τα cojones, τα καρυδια που ελεγε κι ο Ιωαννιδης. Μαλλον τον βριζει για τις διαμαρτυριες του.
Enorme Barca, gran ultimo cuarto=Τεραστια Μπαρτσελονα, μεγαλη τελευταια περιοδος.
lefkadian
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 00:40 ) *
Puto q tenia a los arbitros acojonaos! Enorme barça, gran ultimo cuarto!!

Xωρις να ειμαι σιγουρος για την μεταφραση: Γ@μ$#%νε Obradovic οι διαιτητες δεν ειχαν @ρχ%δ$@. Τεραστια barca, μεγαλο τελευταιο δεκαλεπτο (τεταρτο)...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.