Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ Ο ΑΡΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
mameloukos
Πρώτος σε εισιτήρια αναδείχθηκε ο Άρης, ο οποίος διέθεσε 34.737, ενώ στη δεύτερη θέση ακολουθεί ο Παναθηναϊκός με 32.153. Σε απόσταση αναπνοής από τους «πράσινους» ο Ολυμπιακός με 32.050 εισιτήρια, με τους «ερυθρόλευκους» όμως να έχουν αύξηση σε σχέση με την προηγούμενη σεζόν κατά 158% έναντι 37% του Παναθηναϊκού.

Τη μεγαλύτερη πτώση παρουσιάζει ο ΠΑΟΚ με 48%, και ακολουθεί η ΑΕΚ με 47%, ενώ ο Απόλλων έχει πτώση κατά 13%.

ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΝΚ:

http://www.sport-fm.gr/special/newsByBetoto.jsp?newsID=45554

ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΦΙΛΑΘΟΙ;;; ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΓΗΠΕΔΟ 85ΟΟ ΘΕΣΕΩΝ ΣΤΟ ΠΑΟΚ, ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ 6 SOLD-OUT ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 3 ΣΤΟ ULEB CUP. ΑΡΕ ΑΘΑΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!
NBAholic
Oι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ βέβαια, είχαν μερικά παιχνίδια κεκλισμένων των θυρών. Αυτό δεν αλλάζει πάντως το ότι ο Άρης έχει ακόμη το πιο μπασκετικό κοινό, κι ας μην παίζει στην επαρχία.
Warrior
Καλως ηρθες φιλε στο φορουμ και καλα ποστ!!

Ειχαν βεβαια καποια κεκλεισμενων ο Ολυμπιακος και ο ΠΑΟ,αλλα τα γηπεδα
τους ειναι πολυ μεγαλυτερης χωρητικοτητας.ΚΑι ο Αρης σε καποια ματς σιγουρα
θα ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο απο 5000 που ειναι η χωρητικοτητα του
γηπεδου. wink.gif

QUOTE(mameloukos)
ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΓΗΠΕΔΟ 85ΟΟ ΘΕΣΕΩΝ ΣΤΟ ΠΑΟΚ, ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ 6 SOLD-OUT ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 3 ΣΤΟ ULEB CUP. ΑΡΕ ΑΘΑΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!


Και του το φτιαξανε και του το παραχωρησανε χωρις τον παραμικρο ορο
και του πληρωνουν τα εξοδα συντηρησης!! blink.gif blink.gif
kop-13
4 στα 13 παιχνίδια κεκλεισμένων των θυρών είναι πολλά!
Apple
Προσωπικά ήμουν σίγουρος ότι θα τερματίσουμε στην 3αδα στα εισιτήρια, αλλά όχι και πρώτοι! Με τόσο μικρό γήπεδο! smile.gif
Αφού γινόταν χαμός σχεδόν σε κάθε ματς! Έπρεπε και να ξεσπάσει κάπου και ο μη μπασκετικός κόσμος...
Αν και δε νομίζω ότι υπάρχει "μη μπασκετικός" Αρειάνος, εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις.

39.gif
Πάντως με έκπληξη είδα κυρίως τους οπαδούς του Παναθηναϊκού να δείχνουν αδιαφορία για την ομάδα μπάσκετ (εκτός από τον τελευταίο 1,5 μήνα που κόντεψαν να χάσουν τη χρονιά και δώσαν θεαματικό παρών).
Είναι πολύ κρίμα να μην πηγαίνουν να δουν από κοντά μια απ' τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης η οποία έπαιξε κατά τη διάρκεια της χρονιάς πολύ όμορφο μπάσκετ. Και να παρακαλάει ο Ομπράντοβιτς και να παρακαλάνε και οι παίκτες...Βρε ελάτε, βρε μας βοηθάει η παρουσία σας. Τίποτα! Κατάντια! 68.gif
Φανταστείτε να ήταν ο Άρης στη θέση του Παναθηναϊκού τι θα γινόταν...
Θα φτάναμε πάνω από 100.000 εισιτήρια, αν είχαμε το ΟΑΚΑ και ττους παίκτες αυτούς!
Και μη μου πείτε εσείς οι Παναθηναϊκοί δικαιολογίες τύπου είμαστε χορτασμένοι από επιτυχίες, δεν υπάρχει συναγωνισμός, το ΟΑΚΑ είναι αχανές και άλλα μπλα μπλα....
Σε όλες τις χώρες τις Ευρώπης οι κορυφαίες ομάδες παίζουν σε γεμάτα γήπεδα με 10.000+ θεατές.
Το είχα καιρό αυτό το μανιάτικο με τις άδεις κερκίδες του ΟΑΚΑ αν και Αρειανός. Όχι τίποτα άλλο, αλλά, σκέφτομαι την ίδια ομάδα στα κιτρινόμαυρα με 20.000 οπαδούς να κρέμονται σαν τα τσαμπιά σε κάθε ματς και με πιάνει το παράπονο!!
Sorry για το κράξιμο αλλά νομίζω ότι είναι δικαιολογημένο. Εξηγούμε πάντως πως στα τελευταία ματς της Euroleague και στο ματς με τον Ολυμπιακό ήσασταν δυνατοί!
Αλλά εμάς δε μας φτάνετε όσοι και να πάτε! 77.gif tongue.gif



wav.gif
hagi
Απλώς φάνηκε για μια ακόμη φορά πιο κοινό είναι μπασκετικό.Το δείξαμε και τώρα και πιστεύω θα το δείχνουμε πάντα.
Φυσικά αν είχαμε μεγαλύτερο γήπεδο δεν το συζητάμε......Μπράβο!!!
Tony_K
Ο κόσμος του Άρη είναι σημαντικότατος για το ελληνικό μπάσκετ και αυτό αποδεικνύεται συνεχώς.
Τπ εντυπωσιακό πάντως στην υπόθεση είναι ότι ο Παναθηναικός είχε 32000 εισιτήρια, εκ των οποίων τα 16000 με τον Ολυμπιακό, άρα μάλλον δεν πρέπει να υπερτιμάμε τη 2η θέση του στα εισιτήρια...
ashton
Eίστε σίγουροι πως κόπηκαν 16000 εισιτήρια στο ματς με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ ?
Εγώ δεν είμαι...

όσο για την Πυλαία, και ο ΠΑΟΚ πέρσι πχ έκοβε κάτι 8άρες/7άρες στην αρχή που πήγαινε καλά.
Αν η ομάδα πάει καλά τα γήπεδα γεμίζουν.
Αν όχι, ΔΕΝ.
thrylos7
Δεν είναι μόνο ότι ο Άρης έχει το πιο μπασκετικό κοινό... Είναι και η δίψα που έχει ο κόσμος για κάτι πολύ μεγάλο φέτος(Ευρωλίγκα) και του έχει λείψει... Μη μου πείτε ότι και πέρσι πχ ο κόσμος ήταν το ίδιο. Το λένε και τα νούμερα(που μάλλον έχει δίκιο ο Ashton είναι λίγο ότι να' ναι), αλλά φαινόταν και από τη γενική παρουσία του κόσμου.
mameloukos
Γενικά ο λαός του Άρη θέλει ένα κλικ για να ξεσηκωθεί..Και στο ποδόσφαιρο, κατέβηκαν 2000 με το Χαϊδάρι...πέρσυ στον τελικό κατέβηκαν 4000 ενώ λίγες μέρες πιο πριν αλλάζαμε κατηγορία....ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif ΑΡΗ ΘΥΜΗΣΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!
hellenic
Emena moy fainetontai liga ta eisitiria!Eida arketoys entos edras agones toy Ari kai ektos me ton Makedoniko toys eida olloys gematoys!Mipos loipoyn ta diarkias?Ntropi gia tin AEK poy me ena oreo gipedo den eixe 2000filathloys!
polpap
Oxi mono sta eisitiria...
Akomi kai sayto to Forum ta posts sto > Ελληνικό μπάσκετ > Άρης
eine poly perissotera apo forum kathe allis omadas icon_drunk.gif

To endiaferon tou kosmou mas eine TERASTIO
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.