Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2
thrylos7
Πιο φυσιολογικά τα πράγματα εδώ... Αναλυτικά, βαθμολογία και πρόγραμμα:

1. Λιθουανία 6
2. Σλοβενία 6
3. Γαλλία 5
4. Γερμανία 5
5. Ιταλία 4
6. Τουρκία 4

Εδώ βέβαια γίνεται παιχνίδι και για τις 6 θέσεις και ως προς αυτό έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον... Όλα τα ματς (όλα όμως, είναι ντέρμπι)

Πρόγραμμα:

Σαββάτο 8/9:

Λιθουανία - Ιταλία
Σλοβενία - Τουρκία
Γαλλία - Γερμανία

Δευτέρα 10/9:

Λιθουανία - Γαλλία
Σλοβενία - Γερμανία
Τουρκία - Ιταλία

Τετάρτη 12/9:

Λιθουανία - Σλοβενία
Γαλλία - Τουρκία
Γερμανία - Ιταλία
man10
Λοιπον για αυτον τον ομιλο να πω,οτι πιστευω οτι η Σλοβενια θα ξεφουσκωσει...Προσωπικη αποψη,αλλα δεν τους βλεπω να νικανε Λιθουανους και Γερμανους...Τωρα για Τουρκους δεν ξερω,παιζεται...

Προσωπικη εκτιμηση,οτι θα περασουν με τη σειρα:Λιθουανια-Γαλλια-Γερμανια-Σλοβενια.
Alexmei
Γιατί να μην είμασταν σε αυτό τον όμιλο; biggrin.gif

Τέλος πάντων.. Τρελά πράγματα θα γίνουν φέτος και έχουν αρχίσει να φαίνονται (βλ. Κροατία-Ισπανία, εκτός η Σερβία, Χάλια Τουρκία)
McRae
Μα καλα ο Μπερζο αφησε εκτος τους Πιετρους-Ζελαμπαλ για τον αστειο Κιρκσαι(οποιος ειδε το σημερινο θα καταλαβε) και τον 1.60 με τα χερια στην αναταση gomis που τον βαζει και στο 2?Oh mon dieau....Ετοιμη δουλεμενη ομαδα ειχε και την διελυσε,η δευτερη πιο δυσκοιλια ομαδα μετα την Ελλαδα μου φαινεται πως ειναι..τους βλεπω μεχρι και εκτος να μενουνε...
man10
QUOTE(McRae @ Sep 5 2007, 21:59 ) *
Μα καλα ο Μπερζο αφησε εκτος τους Πιετρους-Ζελαμπαλ για τον αστειο Κιρκσαι(οποιος ειδε το σημερινο θα καταλαβε) και τον 1.60 με τα χερια στην αναταση gomis που τον βαζει και στο 2?Oh mon dieau....Ετοιμη δουλεμενη ομαδα ειχε και την διελυσε,η δευτερη πιο δυσκοιλια ομαδα μετα την Ελλαδα μου φαινεται πως ειναι..τους βλεπω μεχρι και εκτος να μενουνε...

Δεν νομιζω.

Οι Ζελαμπαλ και Πιετρους τα τελευταια 2 χρονια δεν προσφεραν κατι το τοσο σημαντικο στην Εθνικης της χωρας τους,σε αντιθεση με τους παικτες που διαλεξε τωρα ο Μπερζο οι οποιοι προσφερουν σουτ.Κατι που ελειπε απο την Γαλλια.
Αλλωστε νομιζω οτι το ειχε μελετησει καλα προτου το κανει ο Μπερζο,και αν θες την γνωμη μου μαλλον θα δικαιωθει.
Anaz
Aυτος ο ομιλος δειχνει ποσο αμφιρροπο ειναι το φετινο Ευρωμπασκετ..Οι ομαδες ειναι πολυ κοντα,κ μπορει τη μια μερα να κερδισει ο ενας κ την αλλη ο αλλος.. Ακομα κ Τουρκους,Ιταλους δεν μπορεις να τους ξεγραψεις ευκολα..
basketaris
Και μ@μω τους ομιλους, ετσι? Ματσαρες θα γινουν... w00t.gif 38.gif
captain charisma
εγω πιστευω οτι η λιθουανια θα βγει 1 και μετα η 2 παιζεται μεταξυ γερμανιας σλοβενιας και γαλλιας.επισης ειμαι με τους γερμανους λογω ντιρκ γιατι ο τυπος ειναι απιστευτος και μπορει να τους κερδισει μονος του!επισης τα τουρκακια θα αποκλειστουν απο νωρις
George_12ISL
Μια κλάση πάνω από όλους η Λιθουανία. Για μένα είναι η μόνη ομάδα από αυτόν τον όμιλο που μπορεί να βρεθεί στην τεράδα.
Από εκεί και πέρα όλοι οι υπόλοιποι βράζουν στο ίδιο καζάνι και πιστεύω πως δεν θα πάνε παραπέρα!
captain charisma
κατι μου λεει οτι στους 8 θα πεσουμε πανω στους γερμαναραδες η στους λιθουανους
man10
QUOTE(big dirk @ Sep 7 2007, 12:03 ) *
κατι μου λεει οτι στους 8 θα πεσουμε πανω στους γερμαναραδες η στους λιθουανους

Προαισθημα,ε? smiley.gif smiley.gif smiley.gif



Το θεωρω πολυ πιθανον παντως οι ομαδες απο τον αλλον ομιλο να θελουν να μας αποφυγουν...
Δηλαδη αν καποια ομαδα απο τον αλλο ομιλο ειναι να βγει 2η ας πουμε και εμεις να βγουμε τριτοι,τοτε πιθανο το κοβω να χσουν το τελευταιο ματς για να πεσουν πανω σε Κροατια η Ρωσια...

Χα χα...
πολυ μ'αρεσει να μας τρεμουν...
geosider
QUOTE(man10 @ Sep 7 2007, 12:21 ) *
Προαισθημα,ε? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Το θεωρω πολυ πιθανον παντως οι ομαδες απο τον αλλον ομιλο να θελουν να μας αποφυγουν...
Δηλαδη αν καποια ομαδα απο τον αλλο ομιλο ειναι να βγει 2η ας πουμε και εμεις να βγουμε τριτοι,τοτε πιθανο το κοβω να χσουν το τελευταιο ματς για να πεσουν πανω σε Κροατια η Ρωσια...

Χα χα...
πολυ μ'αρεσει να μας τρεμουν...

σύ το λες ότι μας τρέμουν smiley.gif
μας τρέμουν όμως;
captain charisma
QUOTE(geosider @ Sep 7 2007, 18:03 ) *
σύ το λες ότι μας τρέμουν smiley.gif
μας τρέμουν όμως;

το αν μας τρεμουν αυτο ειναι αλλου παπα ευαγελιο.αλλα εγω πιστευω οτι δεν μας τρεμουν.ισα που θελουν να μας κερδισουν επειδη ειμαστε οι πρωταθλητες ευρωπης και εχουν κινητρο 71.gif
Anaz
Γαλλια-Γερμανια γινεται πολυ ωραιο παιχνιδι!! Ο τρελοΝτιρκ εκανε παπαδες στην 2η περιοδο κ κρατησε κοντα τους Γερμανους.
captain charisma
τελικα ενας ντιρκ δεν φαιρνει μονος του την ανοιξη.επισης στη 3 περιοδο χαθηκε και εμεινε αποντος και εκει οφειλεται η κατραχηλα των γερμανων στη 3 περιοδο. και εκβιασε προσπαθειες απο τη γραμμη του τριποντου 2 στα 9 ειχε ισως αν επαιζε περισσοτερο με 2ποντα μπορει να εκαναν κατι παραπανω οι γερμανοι αφου στο 1 εναντιον ενος δεν μπορουσε να τον σταματησει κανενας αλλα προτιμησε να το ριξει στα 3ποντα πας και κατεβασει τη διαφορα αλλα δεν πετυχε η συνταγη.
Johnnys
Μεχρι τωρα Λιθουανια-Ιταλια γινεται ενα γρηγορο σχετικα και ωραιο παιχνιδι η Λιθουανια σαφως ανωτερη τωρα ειναι μπροστα με 10ποντακια.
thrylos7
Οι Ιταλοί όμως είναι πάντα ... Ιταλοί και τους ζορίζουν για μια ακόμη φορά.. Φοβερή και η φάση στο τέλος του ημιχρόνου...

Όντως η Λιθουανία βγάζει πολύ καλή εικόνα σε αρκετά διαστήματα...
panos75
Ευτυχώς που υπάρχουν ομάδες σαν τη Λιθουανία και την Ιταλία και θυμόμαστε πως παίζεται το μπάσκετ.
Anaz
Ρε συ Πανο για το Θεο.. Εχεις καταντησει υπερβολικα κουραστικος.. Ενταξει την εμπεδωσαμε την αποψη σου,πρεπει να την ξαναγραφεις μετα απο καθε αγώνα σε όλα τα τοπικ του Ευρωμπασκετ?? Δηλαδη κ να θελουμε να μην απαντησουμε κ ν ξεφυγουμε απ'τη μιζερια, πρεπει να την διαβαζουμε παντου?? Τοση καουρα πια..? rolleyes.gif

Ωραιο ματσακι οντως.Η Λιθουανια παντως παρουσιαζει ασταθειες κατα διαστηματα μεσα στο παιχνιδι της,κ στα πιο δυσκολα ειναι πολυ πιθανο να της στοιχισει κ θα χρειαστει χαρακτηρα..!Παντως μου εκανε εντυπωση ο πανηγυρισμος του Σαρας στο τελος..Το θελουν πολυ..κ ειδικα ο ιδιος..
panos75
Δεν αναφερόμουν ΜΟΝΟ στην Ελλάδα.
morfi
Eμένα πάλι μου την δίνουν οι ξερόλλες και οι φανατικοί της ανακύκλωσης.

Whatever, λοιπόν προχωράμε...

QUOTE(Anaz @ Sep 8 2007, 22:03 ) *
Ωραιο ματσακι οντως.Η Λιθουανια παντως παρουσιαζει ασταθειες κατα διαστηματα μεσα στο παιχνιδι της,κ στα πιο δυσκολα ειναι πολυ πιθανο να της στοιχισει κ θα χρειαστει χαρακτηρα..!Παντως μου εκανε εντυπωση ο πανηγυρισμος του Σαρας στο τελος..Το θελουν πολυ..κ ειδικα ο ιδιος..


QUOTE(panos75 @ Sep 8 2007, 21:41 ) *
Ευτυχώς που υπάρχουν ομάδες σαν τη Λιθουανία και την Ιταλία και θυμόμαστε πως παίζεται το μπάσκετ.

Δεν κρατιόμουνα να μην τα γράψω...

Aν παίζεται έτσι το μπάσκετ, να το χαίρεστε το international game.

Θέλω να δω αυτοί που θάβουν τον Κόμπι και λοιπούς, τι έχουν να πουν για σήμερα που ο Μπασίλε παρ'όλο που έσπασε το στεφάνι συνέχιζε να σουτάρει...
Air Kef
Δεν ξερω αν ειναι λογο Ευρωμπασκετ,το φορουμ εχει ξεφυγει λιγο.

Σαν να μιλουν οι Σερβοι για διαιτησια.Πραγματικα. biggrin.gif
Anaz
QUOTE
Δεν αναφερόμουν ΜΟΝΟ στην Ελλάδα.
Το λεω γιατι κ χτες εγραψες κατι παρομοιο μετα το ματς με το Ισραηλ. Το ματς το μεσημερι Γερμανια-Γαλλια ηταν επίσης πολυ ωραιο.Απορω ποια αλλα παιχνιδια είδες κ σε ποιες ομαδες αναφερεσαι... Εν πασει περιπτώσει..

Για να δούμε τι λενε οι Τουρκοι..
panos75
QUOTE
Το λεω γιατι κ χτες εγραψες κατι παρομοιο μετα το ματς με το Ισραηλ. Το ματς το μεσημερι Γερμανια-Γαλλια ηταν επίσης πολυ ωραιο.Απορω ποια αλλα παιχνιδια είδες κ σε ποιες ομαδες αναφερεσαι... Εν πασει περιπτώσει..


Αναφέρομαι σε ομάδες που στηρίζονται κατά βάση στα αθλητικά προσόντα των παικτών και όχι στην, ενίοτε ανύπαρκτη, μπασκετική ευφυία τους. Η Γαλλία των δύο τελευταίων χρόνων ας πούμε(δεν την έχω παρακολουθήσει φέτος).
Ακόμη θυμάμαι π.χ. χαρακτηριστικά ότι διαβάζαμε το 2005 τα στατιστικά του ΝΒΑer Ντιό και μόλις είδαμε το 1/22 βολές νομίζαμε ότι κάποιος χάκερ μπήκε στο σάιτ της ΦΙΜΠΑ και έκανε πλάκα.
NBAer
QUOTE(panos75 @ Sep 8 2007, 21:41 ) *
Ευτυχώς που υπάρχουν ομάδες σαν τη Λιθουανία και την Ιταλία και θυμόμαστε πως παίζεται το μπάσκετ.


Δεν συμφωνω.
Μπορει "στο ματι" τετοια παιχνιδια να φαινονται ωραια και να σου αρεσει να τα βλεπεις, αλλα το μπασκετ που επαιξε σημερα η Ιταλια ηταν για τα πανηγυρια. Η Λιθουανια επισης επαιξε για μεγαλα διαστηματα ειδικα στην αρχη τελειως τρελο μπασκετ παροτι σε αυτους λογω καλου σουτ και κακης Ιταλικης αμυνας τους εβγαινε στην αρχη.....
Η Ιταλοι παλι το μονο που κανανε στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων ηταν να βαρανε απο παντου σαν τρελοι. Τρεχανε σαν τρελοι δημιουργουσαν ενα ελαχιστο κενο στην περιφερεια ή και αλλου και αμεσως σουτ με καλες ή οπως τις περισσοτερες φορες οχι καλες προυποθεσεις.....
Ο Μπαζιλε κυριως ηταν.....ο κλασικος Μπαζιλε. biggrin.gif Σουταρε με αγνοια οχι κινδυνου, αλλα δεν ηξερε καν σε τι τουρνουα επαιζε.

Η Ελλαδα εχει και αυτη τραγικα ποσοστα στα τριποντα, σαν τους Ιταλους σημερα, αλλα τα περισσοτερα απο αυτα ειναι ξεμαρκαριστα! Και αυτο γιατι παιζει ακομα και σουπερ ντεφορμε με πολλα προβληματα οπως ειναι τωρα, καλυτερο μπασκετ απο την Ιταλια..... wink.gif
Anaz
Η αληθεια ειναι οτι αν κ σαν παιχνιδια σημερα κ τα τρια ειχαν ενδιαφερον κ ηταν καλα ματσακια,δεν ειδαμε απο καμμια ομαδα ιδιαιτερο θεαμα..
QUOTE
Η Ελλαδα εχει και αυτη τραγικα ποσοστα στα τριποντα, σαν τους Ιταλους σημερα, αλλα τα περισσοτερα απο αυτα ειναι ξεμαρκαριστα! Και αυτο γιατι παιζει ακομα και σουπερ ντεφορμε με πολλα προβληματα οπως ειναι τωρα, καλυτερο μπασκετ απο την Ιταλια....
Ναι καλα..Μα τι λες..Αφου οι Ιταλοι βαζουν 71 πόντους Μ.Ο. κ εμεις δεν μπορουμε να περασουμε τους 60..!
Σοβαρα τωρα..ε όχι κ να ζηλεψω τους Ιταλους.. blink.gif Θα μου πεις εδω φτασαμε να θαυμάζουμε τους (συμπαθεις κ αξιομαχους κατα τ'αλλα) Ισραηλινους,επειδη βγάλανε 2 πικ ν ρολ απεναντι σε ομαδες που δεν ξερουν να αμυνονται..
B for Basketball
QUOTE(morfi @ Sep 8 2007, 19:19 ) *
Θέλω να δω αυτοί που θάβουν τον Κόμπι και λοιπούς,

ποιος? που ?? ποτε????? tongue.gif tongue.gif 19.gif

η σλοβενια εχει παρει τα πανω της...μεσα σε 2 λεπτα δημιουργησε διαφορα 13 ποντων!!!
την γουσταρω αυτην την ομαδα!!!
man10
Ωραιο το ματσακι μεταξυ Λιθουανιας και Ιταλιας.Ηλπιζα σε νικη των Ιταλων,κριμα που δεν ηρθε.Δεν πειραζει παντως...
Τρελα τριποντα απο τον Μπαζιλε παντως...Βεβαια δεν θα μου εκανε καμια εντυπωση αν τελικα τα εβαζε.Να πω επισης οτι ο Μπελινελι στις επιλογες του στα σουτ θυμιζει πολυ απο Μπαζιλε.Απλα ειναι ψηλοτερος και πιο αθλητικο σαφως,αλλα πρεπει να χει επηρεαστει απο την κοινη θητεια τους στην Κλιμαμιο.


Οσο για το Σλοβενια Τουρκια,οι Τουρκοι λογικα λενε bye-bye στο Ευρωμπασκετ,καθως δυσκολα θα νικησουν Γαλλια και Ιταλια.
Οι Σλοβενοι συνεχιζουν να νικανε,αλλα πονταρω οτι εχω,οτι θα αποκλειστουν στα προημιτελικα εκτος και αν πεσουν πανω στην Κροατια...Τοτε θα εχουν καποιες ελπιδες.

Τελος για το ματς του Παρκερ με τον Νοβιτ...Ε,σορυ smile.gif Γαλλια,Γερμανια ηθελα να πω,οι Γαλλοι νικησαν μια πολυ σοβαρη και καλη Γερμανια.
Ειλικρινα οι Γαλλοι με εχουν εντυπωσιασει προσωπικα.
Α,ο Παρκερ εχει δουλεψει το περιφερειακο του σουτ.Ηταν μαλλον ηδη φανερο απο το πρωταθλημα φετος στο ΝΒΑ αλλα τωρα με το Ευρωμπασκετ, ειμαι σιγουρος.
NBAer
QUOTE(man10 @ Sep 9 2007, 01:28 ) *
Τελος για το ματς του Παρκερ με τον Νοβιτ...Ε,σορυ smile.gif Γαλλια,Γερμανια ηθελα να πω,οι Γαλλοι νικησαν μια πολυ σοβαρη και καλη Γερμανια.


Δεν συμφωνω οτι ηταν καλη και σοβαρη η Γερμανια. Στην 1η περιοδο ναι. Αντε και στη 2η με τα χιλια ζορια να τους πεις σοβαρους.
Αλλα μετα τα θαλασσωσαν τελειως. Ουτε αμυνα, ουτε επιθεση καλη. Ειδικα οταν ηταν ο Ντεμιρελ μεσα εκανε οτι του κατεβαινε και τους κατεστρεψε.... Ο Ντιρκ ηταν αστοχος στα τριποντα και ειχε 2-3 τραβηγμενα αλλα και παλι δεν του δημιουργουν οι αλλοι τις σωστες προυποθεσεις για να σουταρει. Μονος του δημιουργουσε τις περισσοτερες φορες τις προυποθεσεις για τα σουτ και μονο 2-3 φορες σουταρε μετα απο συστημα....
man10
Καλη και σοβαρη οταν την ειπα την Γερμανια,αναφερομουν στην εικονα της σε ολο το τουρνουα και οχι σε αυτο το παιχνιδι.Τεσπα δεν πειραζει biggrin.gif


Σε αυτους που θελω να αναφερθω ειναι οι Σλοβενοι.
Εχουν κανει 4 νικες κοντρα σε Γαλλια,Ιταλια,Πολωνια και Τουρκια αλλα ακομη δεν εχουν παιξει με καμια απο τις Ρωσια,Ισπανια,Λιθουανια που εντυπωσιαζουν so far,ουτε καν με Ελλαδα,Κροατια και Γερμανια τις οποιες αμφιβαλλω αν θα τα καταφερουν να νικησουν.
Anaz
QUOTE
Α,ο Παρκερ εχει δουλεψει το περιφερειακο του σουτ.Ηταν μαλλον ηδη φανερο απο το πρωταθλημα φετος στο ΝΒΑ αλλα τωρα με το Ευρωμπασκετ, ειμαι σιγουρος.
Eκτος απο αυτο,εχει κοντρολαριστει παρα πολυ,δεν κανει λαθη κ βρισκει πολυ καλα τους συμπαιχτες του!Εξαιρετικο κ πολυ ωριμο τουρνουα απο τον Παρκερ..

Οι Σλοβενοι παιζουν στρωτο μπασκετ κ με καλη κ πιεστικη αμυνα.Δεν ειναι επιπεδο τετραδας, αλλα δεν θα'ναι ευκολος αντιπαλος για κανεναν. Ομαδες οπως οι Γερμανοι,αλλα κ οι Λιθουανοι ακομα θα τα βρουν σκουρα..
NBAer
H Τουρκια στο 2ο δεκαλεπτο που ειδα παιζει αισχρα! Σχεδον θελω να κανω εμετο, αλλα προηγειται λογω καποιων τραγικων τριποντων που εβαλε. shot.gif
Δεν εδωσαν και το φαουλ στο τελευταιο δευτερολεπτο για την Ιταλια οπου θα εκτελουσε 3 βολες. Οι διαιτητες γενικα ειναι αρκετα αχρηστοι σε αυτο το ευρωμπασκετ..... shot.gif
Pierce
η μαγικη εικονα της τουρκιας των 29 ποντων σε ενα 10 λεπτο γκρεμιστηκε μεγαλοπρεπως στα επομενα δυο καθως 1 λεπτο πριν το τελος του 3ου δεκαλτεπτου εχουν 51 ποντους.οαση ο χεντο καθως σκοραρει με καθε τροπο. οι ιταλοι γυρισαν απο το -15 και τωρα μπαινουν και τα σουτ.φορτσα ραγκατσι

58-54 τελος 3ου δεκαλεπτου
Pierce
μπελινελι αγορι μου τους πηρες ολους παραμαζωμα biggrin.gif .περναει τον οκουρ με τριπλα και καρφωνει στα μουτρα του τουρκογλου για το 68-68.και γενικα αυτος εχει κανει μεγαλα πραγματα σημερα την κρατησε ορθια την ιταλια.και παρεα του ο μπουλερι
Green Warrior
Απογοήτευση πάντως και οι δύο σε αυτό το ευρωμπάσκετ ειδικά οι Τούρκοι που ήρθαν με αξιώσεις
Warrior
QUOTE(pierce21 @ Sep 10 2007, 20:07 ) *
μπελινελι αγορι μου τους πηρες ολους παραμαζωμα biggrin.gif .περναει τον οκουρ με τριπλα και καρφωνει στα μουτρα του τουρκογλου για το 68-68.και γενικα αυτος εχει κανει μεγαλα πραγματα σημερα την κρατησε ορθια την ιταλια.και παρεα του ο μπουλερι


Κορυφαια φαση... w00t.gif 77.gif

Θα εβαζα και τον Gigli που εβαλε πολλους ποντους σε κρισιμα σημεια,εβγαλε καλες αμυνες και εκανε και ενα πολυ
ωραιο καρφωμα και αυτος!Γενικα συνεβαλε πολυ στην ανακαμψη των Ιταλων.

70-70 παραταση!Εχασε πεναλτι(τριποντο) απο την γωνια ο Κουτλουαι στην εκπνοη!
Pierce
παραταση. ο ιμπο απο την γωνια του τριποντου μπορουσε να το τελειωσει αλλα δεν...

εντιτ: με προλαβες biggrin.gif
εντιτ2: οντωςο τζιλι κανει καλη δουλεια
Green Warrior
Τον πήραν τα χρόνια τον Ίμπο 33 ετών γαρ biggrin.gif τέτοια σουτ πριν λίγι καιρό τα είχε για πρωϊνό

π.χ Μπόλονια 2002 wink.gif
Pierce
οι ιταλοι μπορουσαν να το τελειωσουν αλλα... 81-75 με 40 δευτερα αλλα εχασααν την μπαλα και βαραει δυο βολες ο ιμπο τωρα.

ενιτ1 82-75 με 24 δευτερα να μενουν, με τον ιμπο να χανει 2 βολες ο ο μπουλερι μετα να βαζει την μια και μετα βηματα για τους τουρκους

εντιτ2 84-75 με δυο βολες τους μπελινελι και τελος
Warrior
84-75 τελικο....(κωλοπαιδο... 19.gif tongue.gif ) εδιτ

Οι Τουρκοι οριστικα εξω,την Τεταρτη οι Ιταλοι θελουν νικη με Γερμανια για να περασουν(αν δεν υπαρξουν
ισοβαθμιες).
B for Basketball
αυτος ο ΣΑΡΑΣ (ο ασχετος μωρε tongue.gif ) εχει κανει μαγκα το γιαφτοκας(αυτον τον παιχταρα μωρε tongue.gif ) με 2 ασσιστ λουκουμια!!!
Nik7
παιδιά τι να πω για τον γιασικεβίτσιους; ο ανθρωπος ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙ!!!
μπορεί κανεις να μου λύσει μιά απορία;
τόσο τυφλοί ειναι οι αμερικάνοι και δεν τον βάζουν;
υπάρχει κανείς ειδικός στο ΝΒΑ να μου εξηγήσει;
απίστευτος παίκτης!
captain charisma
ρε σεις η ρομπερτα δεν ξερει αλλο τροπο να βασει καλαθι.αυτο φανηκε και στο παο.μονο με το σαρας θα βαλει καλαθι ετοιμο.ο γιασαιτις παιζει πολυ καλα τα εσταξε και τα τριποντα του.ο παρκερ μεχρι τωρα ειναι παγιδευμενος στη καλη αμυνα των λιετουβος μεχρι και ταπα εφαγε κατι που το βλεπω σπανιες φορες.καλα ο τιριαφ γιατι εκανε σαν χαζοχαρουμενος μολις εβαλαν οι γαλλοι το τριποντο και μυωσαν στους 17??μεγαλη αντροπη εκαναν?
Anaz
Zωγραφιζει ο Σαρας,ζωγραφιζουν κ οι Λιθουανοι.. 41.gif
panos75
Κρίμα τα καλά λόγια που είπαν πολλοί εδώ πέρα για τη Γαλλία.
Μα 35 τρίποντα και 29 δίποντα;
Ούτε τον Ντράζεν και τον Όσκαρ να είχες στην ομάδα δεν δικαιολογούνταν αυτό το χάλι. Πόσο μάλλον αυτά τα παιδιά που μπορεί να πηδάνε στο Θεό αλλά τη μπάλα την κοιτάνε σα να είναι εξωτικό φρούτο.

Η Λιθοθανία από την άλλη τα γνωστά. Δεν βρίσκεται βέβαια στο επίπεδο του 2003-04 αλλά μπορεί να φτάσει άνετα στο ασημένιο. Ειδικά από τη στιγμή που ο Γιασικεβίτσιους έχει πάρει τόσο σοβαρά τη διοργάνωση.
dizzy_fingers
Ο Μπερζώ είχε πει πως θέλει να παίζουν σαν την Ελλάδα.

Το πέτυχαν σήμερα κι έπαιξαν ακριβώς όπως εμείς στα προηγούμενα παιχνίδια...
Air Kef
O Χατζηγεωργιου δινει ρεσιταλ.Βαλτε, ολος δικος μας.
Κατα τα αλλα το ματς μουφα.Παρτυ η Σλοβενια,ο Ντιρκ απλα υπαρχει.


ΟΚΟΥΛΑΤΖΑ. 24.gif
Vas
Μια ερώτηση:

Του Χρόνου στο πεκίνο θα πάνε:

1.ΙΣΠΑΝΙΑ
2.ΗΠΑ
3.ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
4.ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ
5.ΒΡΑΖΙΛΙΑ
6.ΚΙΝΑ
7.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΣΙΑΣ
8.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΦΡΙΚΗΣ
9.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΩΚΕΑΝΙΑΣ
10. ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ
11-12. ΠΡΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ 3-10 ??

1. Μπορεί κάποιος να ενημερώσει πως θα είναι το προ-ολυμπιακό τουρνουα?
2. Δεν είναι πολλές οι 4 ομάδες για την Αμερική?
man10
Παιδια σημερα η Λιθουανια επεισε και τον πιο δυσπιστο (εμενα tongue.gif ) οτι ειναι ομαδα φτιαγμενη για μεγαλα πραγματα.
Λογικα σημερα ηταν το πρωτο πειστικο της ματς αφου στα προηγουμενα ναι μεν ειχαν 4 νικες αλλα κοντρα σε Τσεχια,Τουρκια 68.gif και οταν συναντησαν σοβαρες ομαδες οπως Ιταλια και Γερμανια δυσκολευτηκαν.

Οσο για την Σλοβενια,και αυτη εχει βαλθει να με διαψευσει!
Ωραιο ματσακι θα ειναι την Τεταρτη το Σλοβενια-Λιθουανια.Ειδικα αν βγουμε εμεις τριτοι θα εχουν ενα επιπλεον κινητρο για να αποφυγουν την Ελλαδα.
Anaz
Aναμενομενο οτι κοντρα στην αμυνα των Σλοβενων δεν θα μπορουσαν να ανταπεξελθουν οι Γερμανοι!Αλλα με τον Νοβιτσκι μεσα,ποτε δεν εισαι 100% βεβαιος.. Οι Σλοβενοι δεν εντυπωσιαζουν,ομως οπως εχω ξαναπει ειναι εμφανως βελτιωμενοι απο το Ακροπολις,παιζουν στρωτο μπασκετ στην επιθεση με τον Λακοβιτς να δημιουργει,πιεζουν πολυ στην αμυνα κ διατηρουν χαμηλους τους τονους!Δεν ειναι ευκολος αντιπαλος κ θα δυσκολευτουν οι Λιθουανοι να τους κερδισουν!Πιστευω μαλιστα οτι ενδεχομενη ηττα ισως εκανε καλο στους Λιθουανους πριν μπουν στα νοκ αουτ,αλλα δεν θελω να τους βρουμε αντιπαλους, οποτε μακρια..
Αν παιξουν με μας παντως θα αποκλειστουν!Ενα ματς Ρωσια-Σλοβενια ομως θα'ταν πολυ ντερμπι,αλλα αν δε κανω λαθος στη 3η θεση θα'ναι σιγουρα η Γαλλια,οποτε εμεις με νικη αυριο,θα παιξουμε με τον ηττημενο του Λιθουανια-Σλοβενια.Σωστα?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.