Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αλλαγή nickname
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
dizzy_fingers
Μιας και οι αιτήσεις για αλλαγές nickname είναι πάρα πολλές, είπαμε να ανοίξουμε αυτό το τόπικ ώστε να μας δηλώσετε την πρόθεσή σας όσοι θέλετε να γίνει αυτό (είτε σε αυτό το τόπικ, είτε με πμ σε κάποιον moderator).

Δεν υπάρχουν αυστηροί κανόνες για την προτεραιότητα και το ποιές περιπτώσεις προκρίνονται αλλά ένα σχετικά ασφαλές χρονικό διάστημα ανάμεσα στις αλλαγές (για να μην αλλάζουν ταυτόχρονα πολλοί συνομιλητές μας και χάνουμε τη μπάλα) θα πρέπει να υπάρχει καθώς και περιπτώσεις με μικρές αλλαγές θα γίνονται πιο εύκολα (πχ από panathas13 να γίνεται panathas7 tongue.gif).

Ξεκινήστε, λοιπόν, και βλέπουμε ανάλογα την κίνηση πόσους θα ικανοποιήσουμε biggrin.gif.
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 5 2009, 23:09 ) *
Μιας και οι αιτήσεις για αλλαγές nickname είναι πάρα πολλές, είπαμε να ανοίξουμε αυτό το τόπικ ώστε να μας δηλώσετε την πρόθεσή σας όσοι θέλετε να γίνει αυτό (είτε σε αυτό το τόπικ, είτε με πμ σε κάποιον moderator).

Δεν υπάρχουν αυστηροί κανόνες για την προτεραιότητα και το ποιές περιπτώσεις προκρίνονται αλλά ένα σχετικά ασφαλές χρονικό διάστημα ανάμεσα στις αλλαγές (για να μην αλλάζουν ταυτόχρονα πολλοί συνομιλητές μας και χάνουμε τη μπάλα) θα πρέπει να υπάρχει καθώς και περιπτώσεις με μικρές αλλαγές θα γίνονται πιο εύκολα (πχ από panathas13 να γίνεται panathas7 tongue.gif).

Ξεκινήστε, λοιπόν, και βλέπουμε ανάλογα την κίνηση πόσους θα ικανοποιήσουμε biggrin.gif.

καντο zalismena_daxtila ρε μαν να γουσταρουμε !!! smiley.gif
να τους ψαρωσεις ολους !!!
PanosIlio
Α μπράβο, παρακαλώ πολύ μπορεί το PanosIlio-G7 να γίνει PanosIlio?

Ευχαριστώωωωωωωω
dizzy_fingers
Έτοιμος, απλά κράτα την υπογραφή σου (πρόσθεσα μία ένδειξη για το παλιό nickname σου) και το άβατάρ σου για 1 μήνα.
Είναι σημαντικό αυτό και θέλουμε να το τηρήσεις για να μην μπερδευτούν οι συνομιλητές σου.
kotzito
Εγω απο kojito θελω να το κανω kotzito.Οποτε μπορεις καλοδεχουμενο... smile.gif
captain charisma
μπορω να αλλαξω αυτο που εχω τωρα σε captain charisma ??
dizzy_fingers
Σε λίγο καιρό θα το αλλάξουμε, απλά δίνουμε προτεραιότητα τώρα στις μικρές αλλαγές.
Επίσης, έχε υπόψιν πως η αλλαγή επιτρέπεται μία φορά μόνο. Οπότε σκεφτείτε καλά όποια αλλαγή θέλετε.
captain charisma
ok δεν υπαρχει προβλημα.θα περιμενω οσο χρειαστει
OnLy_PAS-AthEnS
Με σωνετε τωρα...λοιπον απο PAsGiannna θελω να γινει αν εχετε τη διαθεση OnlyPAS_Athens
Eyxaristww!!
dizzy_fingers
Kojito + big dirk αλλάξατε.

Γράψτε στην υπογραφή σας "Πρώην kojito/big dirk" και αφήστε την όπως και το άβατάρ σας, ίδια για έναν μήνα.


PasGianna θα περιμένεις λίγο καιρό μιας και οι αλλαγές γίνονται αραιά για την αποφυγή μπερδέματος.
PanosIlio
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 6 2009, 12:23 ) *
Έτοιμος, απλά κράτα την υπογραφή σου (πρόσθεσα μία ένδειξη για το παλιό nickname σου) και το άβατάρ σου για 1 μήνα.
Είναι σημαντικό αυτό και θέλουμε να το τηρήσεις για να μην μπερδευτούν οι συνομιλητές σου.


Α σας μερσώ πολύ. smiley.gif

(Σήμερα το πήρα χαμπάρι icon_drunk.gif icon_drunk.gif )
captain charisma
ευχαριστω πολυ για την αλλαγη τωρα το ειδα.οκ θα το βαλω στην υπογραφη
OnLy_PAS-AthEnS
ok ευχαριστω !
Οταν λες φιλε Μοντ θα περιμενω λιγο..για ποσο χρονικο διαστημα μιλαμε περιπου?..biggrin.gif
morrison
Eιναι ευκολο να αλλαξω το john morisson σε morrison;Σκετο δηλαδη και με 2 r αντι για 2 s...
Alexmei
μπορώ να αλλάξω το alexmei σε alexmei ώστε απλά και μόνο να γράψω το "πρώην alexmei" ; banana.gif

Serious Question: Log in πως κάνει αν αλλάξει το nickname του; με το παλιό ή το νέο;
captain charisma
με το παλιο.γιατι δοκιμασα να μπω με το νεο αλλα δεν μπαινει
OnLy_PAS-AthEnS
Επειδη εχω κανει μια θεωρητικη αιτηση για αλλαγη νικ....απλα να ρωτησω ποτε περιπου θα γινει θελω..smile.gif
Ετσι εγκυκλοπεδικα για να ξερω!
Air Kef
Εγκυκλοπεδικά δν υπάρχει κάτι για να ξερεις.
Πληροφοριακά, η επόμενη ριζική αλλαγή με τον του πρωην big dirk θα ειναι τουλάχιστον μετά από 2 εβδομάδες. smile.gif
OnLy_PAS-AthEnS
AA Kριμα γιατι με ονομα PASGiannna δεν παω πουθενα...Πιο πολυ σε γυναικειο ονομα τεινει παρα σε ονομα ομαδαΣ!
ΤεΣπα δεν πειραζει θα περιμενουμε δυο βδομαδες!!
Air Kef
Μπορώ αν θες επί τόπου να στο κανω PasGiannina και να τελειώνουμε.
AirNick7
μπορω απο nick1993 να γινει AirNick7???? rolleyes.gif
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(Air Kef @ Oct 12 2009, 22:57 ) *
Μπορώ αν θες επί τόπου να στο κανω PasGiannina και να τελειώνουμε.

Οχι ενταξει φιλε θα περιμενω για αν γινει OnlyPAS_Athens
Aπλα μη το ξεχασεις ! tongue.gif
AirNick7
QUOTE(nick1993 @ Oct 13 2009, 15:06 ) *
μπορω απο nick1993 να γινει AirNick7???? rolleyes.gif

ωχ τωρα το ειδα...εννοουσα AirNick αν ειναι δυνατον rolleyes.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Λοιπον,περασαν περιπου 10 μερεςς απο οταν ζητησα αλλαγη νικ.....και δεν βλεπω να υπαρχει μεγαλη ζητηση.....αρα να πιστευω οτι ειμαι σε καλο δρομο για να αλλαξει το νικ μου??
OnLy_PAS-AthEnS
Παιδια συγγνωμη που ξαναγραφω απλα μπορω να εχω καποιο στοιχειο για το ποτε θα γινει η ολη διαδικασια???
Εχω περιμενει περιπου 15 μερες (οσο μου ειχατει πει περιπου σσ Δυο βδομαδες ειπατε )///Μηπως μπορω να εχω καποιο στοιχειο???
Gravedigger
Καλά ρε συ γιατί τέτοια ανυπομονησία για το Nick?Ουσιαστικα δεν αλλάζει τίποτα...
OnLy_PAS-AthEnS
ΧΑΧΑ! ΡΕ συ με νικ PASGIANNNa δεν πας πουθενα.μου καθεται πολυ ασχημο οταν το βλεπω!!χαχα!
j-kidd13
QUOTE(PasGiannna @ Oct 28 2009, 15:45 ) *
ΧΑΧΑ! ΡΕ συ με νικ PASGIANNNa δεν πας πουθενα.μου καθεται πολυ ασχημο οταν το βλεπω!!χαχα!

Τοτε γιατι εβαλες αυτο στην εγγραφη σου?
OnLy_PAS-AthEnS
Ηθελα PASGiannina,και καταλαθος μπηκε αυτο!...
Gravedigger
QUOTE (PasGiannna @ Oct 28 2009, 17:59 ) *
Ηθελα PASGiannina,και καταλαθος μπηκε αυτο!...

Τώρα να σου πω ότι δεν είχα προσέξει ποτέ ότι λείπει ένα i??Ε θα στο πω...
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(Gravedigger @ Oct 28 2009, 22:36 ) *
Τώρα να σου πω ότι δεν είχα προσέξει ποτέ ότι λείπει ένα i??Ε θα στο πω...

Xαχα....τωρα να σου πω οτι και εγω το προσεξα εδω και κανα μηνα και μου εκατσε στο ματι καπως????
Απο το φεβρουαριο που ειμαι στο φορουμ δεν το ειχα δει!Το ειδα και απο τοτε μου εχει κατσει καπως ασχημα.....
Να ο λογος που μου ελεγες..... blove.gif smiley.gif
morrison
QUOTE(PasGiannna @ Oct 29 2009, 00:52 ) *
Xαχα....τωρα να σου πω οτι και εγω το προσεξα εδω και κανα μηνα και μου εκατσε στο ματι καπως????
Απο το φεβρουαριο που ειμαι στο φορουμ δεν το ειχα δει!Το ειδα και απο τοτε μου εχει κατσει καπως ασχημα.....
Να ο λογος που μου ελεγες..... blove.gif smiley.gif

Nα προσθεσω οτι και εγω το προσεξα μολις πριν κανα δυο εβδομαδες...
rolleyes.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Σκεψου το προσεξα εγψ που εβλεπα κα8ε μερα το προφιλ μου!!!Τι να λεμε τωρα τα παντα ολα παιδες!!!
Αλλα....να τι κανει το ποτο(πλακιτσα )!
Παντως περα απο την πλακα μου ειχατε πει περιπου δυο βδομαδες και σε καμια ακομα θα κοντεψουμε μηνα.Δεν θελω να γινομαι κουραστικος,αλλα..... wink.gif
dizzy_fingers
Όχι, δεν γίνεσαι καθόλου κουραστικός, συνέχισε να μας ρωτάς.

Δηλαδή το όνομά σου δεν είναι Γιάννα?
OnLy_PAS-AthEnS
.............Τωρα ενταξει απλα θα απαντησω αν και το κλιμα δεν ξερω γιατι αλλα μου φενεται εχθρικο!....
Αν και δεν πρεπει θα πω οτι με λενε Στεφανο και εγινε λαθος κατα την εγγραφη.Αν θελετε μου το αλλαζετε...μου ειχατε πει οτι θα το κανατε σε δεκα μερες και εχει περασει κατα πολυ αυτο το διαστημα....τωρα τι να πω....αν θελετε το κανετε αλλιως δεν πειραζει υγεια πανω απολα!
morrison
QUOTE(PasGiannna @ Oct 29 2009, 15:16 ) *
.............Τωρα ενταξει απλα θα απαντησω αν και το κλιμα δεν ξερω γιατι αλλα μου φενεται εχθρικο!....
Αν και δεν πρεπει θα πω οτι με λενε Στεφανο και εγινε λαθος κατα την εγγραφη.Αν θελετε μου το αλλαζετε...μου ειχατε πει οτι θα το κανατε σε δεκα μερες και εχει περασει κατα πολυ αυτο το διαστημα....τωρα τι να πω....αν θελετε το κανετε αλλιως δεν πειραζει υγεια πανω απολα!

Κοιταξε,για μενα δεν πρεπει να αλλαξεις το nick σου...
Μην σε ανησυχει το Γιαννα,ειναι απολυτα ορατο το φυλο σου απο το υφος των ποστ σου ...
Υστερα ειναι αψογο ως εφευρεση...Για παραδειγμα σκεψου εναν τυπο που λεγεται Κωστας και υποστηριζει τον Πας,δεν θα ηταν ωραιο nick το PasKostas;
Συνεχιζω,τα 3 n ειναι πολυ ωραια να τα βλεπεις και απο αισθητικης αποψης...Ξερεις αλλον/αλλην στο φορουμ να εχει το nick του 3 γραμματα κολητα;
Τελος,εμεις ως PasGiannna σε γνωρισαμε...Θα δυσκολευτω προσωπικα να προσαρμοστω στο απροσωπο onlypas...
Συμπερασματικα το PasGiannna ειναι το τελειο λαθος...
OnLy_PAS-AthEnS
Βασικα οταν εκανα εγγραφη στο φορουμ δεν περιμενα να εξελιχθει ετσι,σαν καθημερινη συζητηση με φιλους δηλαδη με γνωμη πολλων παραπανω!Απλα γραφτηκα ετσι για να υπαρχει ...οποτε ειχα κανει αρκετα λαθη κατα την εγγραφη!
Τωρα ενταξει οτι και να λεμε Γιανννα ειναι ακυρο που αντι για (ι) μπηκε (ν).....Τεςπα αφηνω τους Μοντ να επιληφθουν επι του θεματος και ιδωμεν...Παντως δεν ειναι κατι που με καιει και δεν θα κοιμηθω το βραδυ γι αυτο!! χαχα!...

Υ.Γ Στεφανο μελενε και οχι Γιανννα... smiley.gifsmiley.gif
apkat
QUOTE(PasGiannna @ Oct 29 2009, 22:56 ) *
Παντως δεν ειναι κατι που με καιει και δεν θα κοιμηθω το βραδυ γι αυτο!! χαχα!...


Ακριβως το αντιθετο παντως δειχνεις.. wink.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Ξαναλεω και κλεινω το θεμα γιατι παρατραβηξε.Απλα μου φενεται πολυ αντιαισθητικο και θα ηθελα αλλαγη αν γινεται,δεν καιγομαι αν δεν υπαρχει η δυνατοτητα απλα αν γινοτανε θα μου ηταν ευπροσδεκτο.Παραπηρε εκταση το ολο θεμα !!!! !!!! !!!
Αυτα και ξανα λεω :
QUOTE
...αφηνω τους Μοντ να επιληφθουν επι του θεματος και ιδωμεν...
Dominique
Εγω παλι δεν εχω καταλαβει,θες ή δε θες να αλλαξει το nick σου?
Κι αν θες να αλλαξει,θες να μπει το i που λειπει ή να μπει ολακερο only?Η και τα δυο?
Μη γινει λαθος αλλαγη στο τελος δηλαδη...και δεν επιτρεπεται και δευτερη.Ο,τι γραψει εγραψε.
OnLy_PAS-AthEnS
Αν γινεται θελω να αλλαξει σε : OnLy_PAS-AthEnS
Αν δεν γινεται δεν εχω προβλημα..Αυτα!(δεν ξανααπανταω σε πσοτ γιατι εχει γινει θεμα και δεν το θελω)!
gamgre
Θα σας παρακαλούσα να αλλαχθεί το nikname μου από gamgre σε georgeman.

Με εκτίμηση

Γιώργος Μανουσίδης

a bullet for your head
QUOTE(PasGiannna @ Oct 30 2009, 01:57 ) *
Αν γινεται θελω να αλλαξει σε : OnLy_PAS-AthEnS
Αν δεν γινεται δεν εχω προβλημα..Αυτα!(δεν ξανααπανταω σε πσοτ γιατι εχει γινει θεμα και δεν το θελω)!

Με ενδιαφερον παρακολουθω αυτη τη συζητηση, με το θεμα που εχεις θεσει και με το αιτημα που υπεβαλλες για αλλαγη του nick name σου.
Να σου πω και γω,πως ειλικρινα δεν το ειχα προσεξει καθολου.
Θα συμφωνησω με τον φιλο John Morisson, πως προκειται για το ''τελειο λαθος''..απ την αποψη οτι περασε σχεδον απαρατηρητο.
Για να βαλω και γω μια χιουμοριστικη διαθεση στη συζητηση αυτη,θα πω το εξης:
Δεν ξερω αν η καταγωγη σου ειναι απ τα Γιαννενα..παντως η ιστορια αυτη τεινει να εξελιχθει σε ''γιοφυρι της Αρτας''.. rolleyes.gif ...

Αν καταλαβα καλα,υπαρχει μονο μια φορα η δυνατοτητα να αλλαξεις το nick name..ετσι δεν ειναι?
Κατι σαν τη μεταφορα των εκλογικων σου δικαιωματων δηλαδη.. 39.gif
Η αληθεια ειναι πως και γω τωρα τελευταια σκεφτομαι να αλλαξω το δικο μου... cool.gif
Οταν τελικα το αποφασισω..& κατασταλλαξω 100%,θα επανελθω με την προβλεπομενη υποβολη αιτησης...
OnLy_PAS-AthEnS
Μπορω να πω οτι πραγματικα προκειται για το τελειο λαθος και φυσικα συνεβη χωρις να το θελω.Το εδειξα και σε καποιους φιλους και με την πρωτη ματια δεν το καταλαβαν!!Παντως φιλε bullet το δικο σου nick μετραει ασχημα και δεν πρεπει να το αλλαξεις.Εμενα μου αρεσει πολυ!Εκτος του οτι με το που βλεπεις το νικ bullet.. σε ενα ποστ αμεσως σημαινει ποιοτητα γραφης στο ποστ!
Air Kef
Οι διαδικασίες για αλλαγή του nickname σου, pasgianna,σε OnLy_PAS-AthEnS, προχωρούν με γοργούς ρυθμούς, απλώς είχαμε κάποια προβλήματα με τους σέρβερ που χρειάεται για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Θα ενημερωθείς.
OnLy_PAS-AthEnS
Ευχαριστω παρα πολυ!...Και δεν πειραζει τα προβληματα τυχαινουν και ειναι της ρουτινας.Παντως ευχαριστω!
Air Kef
Άλλαξε.

Για κάνα δίμηνο, μην αλλάξεις το άβατάρ σου και την υπογραφή σου.
Για το ίδιο διάστημα να έχεις σε ευδιάκριτο σημείο το προηγούμενο όνομά σου.


Καλορίζικος.


Υ.Γ.: Τώρα που το παρατηρώ, η υπογραφή σου πρέπει να έχει μέγιστο ύψος 300 pixels. Κάντην τόσο. smile.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Ευχασιρτω παρα πολυ φιλε Air Kef!
μικρηνα οσο μπορουσα tongue.gif την υπογραφη μου και εβαλα το πρωην νικ μου στο τελος.
Ευχαριστω και παλι!
PetranG3
Θα ηθελα να αλλαχτει το nickname μου απο neapoli_3 σε PetranG3 , αν γινεται....
Ευχαριστω πολυ...
il postino
θα ηθελα να αλλαχθει το nickname απο ilpostino σε il postino. στην ουσια να μπει ενα κενο αναμεσα στο αρθρο και το ουσιαστικο!

ευχαριστω εκ των προτερων!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.