Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Knee Pads
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
ezail
Καλησπερα και απο μενα παιδια!

Εδω και καιρο βλεπω οτι πολλοι παικτες φορανε κατι προστατευτικα στα γονατα(ειναι παρομοιο με αυτα το βολλευ) και ψαξα και βρηκα οτι τα λενε Knee Pads και θα ηθελα να ρωτησω αν κανενας ξερει σε τι χρησιμευουν και που μπορω να αγορασω.
SteveNashidis
QUOTE(ezail @ Jun 8 2014, 13:10 ) *
Καλησπερα και απο μενα παιδια!

Εδω και καιρο βλεπω οτι πολλοι παικτες φορανε κατι προστατευτικα στα γονατα(ειναι παρομοιο με αυτα το βολλευ) και ψαξα και βρηκα οτι τα λενε Knee Pads και θα ηθελα να ρωτησω αν κανενας ξερει σε τι χρησιμευουν και που μπορω να αγορασω.



Καλησπέρα και καλως ήρθες στο φόρουμ . !

Έχω φορέσει κατα διαστήματα στους αγώνες και είναι αρκετά διαφορετικά από αυτά του βόλει. Βοηθούν γιατί κρατάν το γόνατο πιο σταθερό (αν έχεις κάποια προβλήματα σε αυτό) . Επίσης βοηθούν στο να μην τραυματίζεσαι ή να μην πονάς όταν έχεις κάποια πτώση στο παιχνίδι (μετά από lay-up ή όταν σώζεις την μπάλα που πάει να βγει έξω :Ρ ) .
Μετά από κανά 2 παιχνίδια τα έβγαλα .Πιστεύω ότι υπάρχει δυσκολία στο να το συνηθίσεις, αισθάνεσαι λίγο να σε πιέζουν . Επίσης μου είπαν ότι συνηθίζουν τα γόνατα σου να είναι δεμένα οπότε αυτό δεν είναι καλό .

Στο ebay μπορείς να βρεις καλά μαγαζία . Από εκεί τα βρήκα εγώ .
giorgos14
Να προσθεσω εδω ομως οτι γνωμη ενος γιατρου που ειχα συμβουλευτει ειναι πως δεν κανει να φορας αν δεν εχεις προβλημα
MaJesty23
QUOTE(giorgos14 @ Jun 8 2014, 16:17 ) *
Να προσθεσω εδω ομως οτι γνωμη ενος γιατρου που ειχα συμβουλευτει ειναι πως δεν κανει να φορας αν δεν εχεις προβλημα



so true...Εγω είχα ψιλοενοχλησεις(απο μια παλιά κάκωση μηνίσκου) και φόρεσα στο αριστερό μου γόνατο.Πηγα να καταστραφώ.Στην αρχή ημουνα οκ και μετά έφτασα σημείο να χρείαζομαι πάγο μετά απο αγώνες,αφού πονούσα σε κάθε άλμα κτλ.Τεσπά ενας συμπαίχτης μου που του παραπονέθηκα,μου λέει σου έχει πει γιατρός ή απο μόνος σου..και μου συμβούλεψε να τις βγάλω και απο τότε δεν με ξαναενοχλησανε.Για αυτό προσοχή παιδιά με αυτά.Καλή η λεζάντα αλλά μεχρις εκεί αν δεν υπάρχει θέμα.
ezail
ενταξει σασ ευχαριστω πολυ !! απλα ειχα την απορια γιατι ειδα οτι εχουν γινει πολυ τησ μοδας οπωσ ηταν τα sleeve καποτε....


smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.