Help - Search - Members - Calendar
Full Version: To mpasket ton masonon!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Ο χώρος των μελών
tsaousides
bball.gif Καλησπέρα σε ολους,επιτέλους βρήκα ενα σαιτ καθαρά μπασκετικό.Είμαι ο tsao και γράφω για μπάσκετ στο betfear . gr !To μπάσκετ απευθύνεται σε μπασκετικούς ενώ το ποδοσφαιρο παρακολουθείται απο όλους..Ξέρω οτι όλοι εδω μεσα ειστε μπασκετικοί άρα θεωρω την γνώμη σας άκρως χρήσιμη για μένα..
Τα κείμενα μου θα τα βρείτε στην σελίδα που σας έδωσα περιμένω τις εκτιμήσεις σας και τις ιδέες σας..
mikri prasini ollandeza
Καλώς μας ήρθες, καλά ποστς!
To "ακρως μπασκετικό" θα το διαπυστώσεις αργότερα αν ισχύει.. tongue.gif

Btw...μπράβο που δεν έγραψες με greeklish καθώς δεν πολυεπιτρέπονται!Είναι τόσο όμορφα τα ελληνικά...Peite oxi sta barbara greeklish!!
tsaousides
Mikri prasini ollandeza να χαιρεσαι την ομάδα σου...Αν και παοκ
θαυμάζω την δουλειά των γιαννακοπουλων και να ξέρεις ήμουν μέσα πέρσι
με ταου και γαύρο..Μπες όποτε θες στο σαιτ..
thrylos7
Kαλώς ήρθες tsao!

Άκρως μπασκετικό ναι... δε μ' αρέσει ο τίτλος του topic βέβαια..
tsaousides
To mpasket einai kathara gia ligous..giayto egrapsa ton masonon...katalabes??tha kerdisete ton ao thn kiriaki???
thrylos7
Διαφωνώ...

QUOTE
tha kerdisete ton ao thn kiriaki???

αν εννοείς τον ΠΑΟ... δε μπορώ να κάνω πρόβλεψη... Ντέρμπι είναι! Υπάρχει και αντίστοιχο topic βέβαια.. wink.gif
liolias
Καλως Ηρθες tsao.
NBAholic
Καλώς ήρθες, τσαούσηδες, αν και διαφωνώ κι εγώ με την άποψη "To μπάσκετ απευθύνεται σε μπασκετικούς ενώ το ποδοσφαιρο παρακολουθείται απο όλους..".
tsaousides
Καλως σας βρήκα παιδια το nick μου θαναι tsao ειμαι πολύ χαρουμενος που βρηκα μια τετοια
μπασκετική παρεα,απλα να διευκρινίσω..το μπασκετ ειναι καλο να το γνωρίζουν οι λίγοι για να
αποφευγονται καταστασεις οπως της δευτερας στο οακα με τους χουλιγκανς,δεν χρειαζεται να ασχολειται με το αθλημα και η κουτση μαρια γιατι μετα θα καταντησουμε σαν την μπαλα που ειμαστε αντυποληπτοι ολοι...
Για τα ματσακια του σκ στην Α1 καμια εκτίμηση???
thrylos7
Μπες στο overplaybet και δες εκεί όλες τις προβλέψεις! Κάνε και τις δικές σου...
Anaz
QUOTE
Καλως σας βρήκα παιδια το nick μου θαναι tsao ειμαι πολύ χαρουμενος που βρηκα μια τετοια
μπασκετική παρεα,απλα να διευκρινίσω..το μπασκετ ειναι καλο να το γνωρίζουν οι λίγοι για να
αποφευγονται καταστασεις οπως της δευτερας στο οακα με τους χουλιγκανς,δεν χρειαζεται να ασχολειται με το αθλημα και η κουτση μαρια γιατι μετα θα καταντησουμε σαν την μπαλα που ειμαστε αντυποληπτοι ολοι...
Asxeta με το αν συμφωνουμε η διαφωνουμε (κ το πιο πιθανο ειναι οι περισσοτεροι να διαφωνειτε) εκτιμω το γεγονος οτι προκειται για μια ξεκαθαρη αποψη με συγκεκριμενη αιτιολογηση! 41.gif Κ το τονιζω γιατι παρομοια κουβεντα εχει ξαναγινει στο φορουμ κ φανταζομαι οτι θα θυμαστε τη θεση μου..
Ουτε εγω συμφωνω με την συγκεκριμενη αποψη,αλλα αν πραγματι ειναι αυτη κ μονο η αιτιολογηση,την σεβομαι απολυτα! wink.gif
tsaousides
QUOTE(Anaz @ Oct 28 2006, 06:24 AM) *
Asxeta με το αν συμφωνουμε η διαφωνουμε (κ το πιο πιθανο ειναι οι περισσοτεροι να διαφωνειτε) εκτιμω το γεγονος οτι προκειται για μια ξεκαθαρη αποψη με συγκεκριμενη αιτιολογηση! 41.gif Κ το τονιζω γιατι παρομοια κουβεντα εχει ξαναγινει στο φορουμ κ φανταζομαι οτι θα θυμαστε τη θεση μου..
Ουτε εγω συμφωνω με την συγκεκριμενη αποψη,αλλα αν πραγματι ειναι αυτη κ μονο η αιτιολογηση,την σεβομαι απολυτα! wink.gif

Anaz ας αφησουμε το μπασκετ ναναι ωραιο..Γιατι αν ασχολουνται ολοι..μετα το ευρωμπάσκετ εβγαινε
ο καθε ασχετος και ελεγε το σηκώσαμε κτλ,κατσε ρε φιλε ποτε ειδες μπασκετ τελευταια φορα και ειπες
το σηκωσαμε,μενεις πχ στο μαρουσι και δεν ξέρεις που εινια το γηπεδο του Αμαρουσιου και βγαινεις και πανηγυρίζεις????Πες μου αν εχω λάθος?
treathitch
QUOTE(tsaousides @ Oct 28 2006, 02:36 PM) *
Anaz ας αφησουμε το μπασκετ ναναι ωραιο..Γιατι αν ασχολουνται ολοι..μετα το ευρωμπάσκετ εβγαινε
ο καθε ασχετος και ελεγε το σηκώσαμε κτλ,κατσε ρε φιλε ποτε ειδες μπασκετ τελευταια φορα και ειπες
το σηκωσαμε,μενεις πχ στο μαρουσι και δεν ξέρεις που εινια το γηπεδο του Αμαρουσιου και βγαινεις και πανηγυρίζεις????Πες μου αν εχω λάθος?

Όχι, φιλαράκο, δεν έχεις λάθος. Εγώ ειδικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά δε μπορώ να δεχτώ πως είναι δυνατόν σε μια χώρα που το μπάσκετ είναι το πιο επιτυχημένο άθλημα, να ασχολούνται όλοι μαζί του μόνο με τις πρωτιές. Το να έχει περισσότερο κόσμο ο Παναθηναϊκός στο ποδόσφαιρο αντί για το μπάσκετ κανονικά θα έπρεπε να θεωρείται έκπληξη, αλλά μάλλον σε κάποια άλλη χώρα.

Προσωπικά, στον τελικό Ελλάδας-Γερμανίας, αλλά και σε εκείνον Ισπανίας-Ελλάδας, τα συναισθήματά μου ήταν ουδέτερα, κυρίως επειδή περίμενα με αηδία τους ...προβατίσιους πανυγυρισμούς του πλήθους.

Το μπάσκετ έχει ακριβώς τη θέση που του πρέπει στην ελληνική κοινωνία. Δεύτερο άθλημα πρέπει να είναι και εκεί είναι. Το πως οι ποδοσφαιρικές ομάδες του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού, εντελώς ανυπόληπτες στο εξωτερικό, έχουν περισσότερα εξώφυλλα από εκείνες των αντιστοίχων ομάδων του μπάσκετ δε θα το καταλάβω ποτέ και πλέον δε με ενδιαφέρει κιόλας. Άρα ναι, στην τελική, καλύτερα λίγοι και καλοί...
tsaousides
QUOTE(treathitch @ Oct 28 2006, 01:15 PM) *
Όχι, φιλαράκο, δεν έχεις λάθος. Εγώ ειδικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά δε μπορώ να δεχτώ πως είναι δυνατόν σε μια χώρα που το μπάσκετ είναι το πιο επιτυχημένο άθλημα, να ασχολούνται όλοι μαζί του μόνο με τις πρωτιές. Το να έχει περισσότερο κόσμο ο Παναθηναϊκός στο ποδόσφαιρο αντί για το μπάσκετ κανονικά θα έπρεπε να θεωρείται έκπληξη, αλλά μάλλον σε κάποια άλλη χώρα.

Προσωπικά, στον τελικό Ελλάδας-Γερμανίας, αλλά και σε εκείνον Ισπανίας-Ελλάδας, τα συναισθήματά μου ήταν ουδέτερα, κυρίως επειδή περίμενα με αηδία τους ...προβατίσιους πανυγυρισμούς του πλήθους.

Το μπάσκετ έχει ακριβώς τη θέση που του πρέπει στην ελληνική κοινωνία. Δεύτερο άθλημα πρέπει να είναι και εκεί είναι. Το πως οι ποδοσφαιρικές ομάδες του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού, εντελώς ανυπόληπτες στο εξωτερικό, έχουν περισσότερα εξώφυλλα από εκείνες των αντιστοίχων ομάδων του μπάσκετ δε θα το καταλάβω ποτέ και πλέον δε με ενδιαφέρει κιόλας. Άρα ναι, στην τελική, καλύτερα λίγοι και καλοί...

Κοιταξτε αυριο τι θα γίνει στο ολυμπιακος-παναθηναικος με τους ποδοσφαιρικούς οπαδους που θάναι
στο γήπεδο!!!!!!Η ομάδα μου ΠΑΟΚ ,νίκησε επιτέλους!!!!
thrylos7
Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο...

Αυτοί που κάνουν τα επεισόδια είναι οι λεγόμενοι χούλιγκανς.. Δεν έχουν καμιά σχέση με κανένα άθλημα... Ίσως επειδή το ποδόσφαιρο είναι πιο δημοφιλές, τους συναντάμε περισσότερο εκεί...
tsaousides
Kαλα κατσε να δώσει κανα φαλτσοσφυριγμα και θα δεις τι θα γινει!!!!!!!!!
thrylos7
QUOTE
Kαλα κατσε να δώσει κανα φαλτσοσφυριγμα και θα δεις τι θα γινει!!!!!!!!!


Δε διαφωνώ, αλλά αυτό δε κολλάει κάπου μ' αυτό που είπα αμέσως πριν... Πράγματι έτσι θα είναι, πράγματι θα πάει μη μπασκετικός κόσμος...
tsaousides
QUOTE(thrylos7 @ Oct 28 2006, 10:14 PM) *
Δε διαφωνώ, αλλά αυτό δε κολλάει κάπου μ' αυτό που είπα αμέσως πριν... Πράγματι έτσι θα είναι, πράγματι θα πάει μη μπασκετικός κόσμος...

Θα δούμε...ευχομαι να γινει ωραιο ματς..Απλα μεσα θαναι 10000 ποδοσφαιρικοι και 5000 μπασκετικοι...
tsaousides
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΑΙΖΟYΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΣΤΟ BETFEAR.GR!!!!ΠΑΜΕ ΤΑΜΕΙΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ...
TSAO
dizzy_fingers
Ήρεμα με το spamming...
Σε άφησα την πρώτη, τώρα ήταν η δεύτερη. Μη χρειαστεί τρίτη...
tsaousides
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 28 2006, 10:46 PM) *
Ήρεμα με το spamming...
Σε άφησα την πρώτη, τώρα ήταν η δεύτερη. Μη χρειαστεί τρίτη...

Eλα σορρυ απλα να πανε ταμειο και τα παιδια στο φορουμ κακο είναι,κοιτα αυριο στο
κειμενο μου τι διαφημιση για το basketforum.gr θα κάνω στο κειμενό μου...........
Eκτός και αν είναι κακό..εσυ πες μου.
dizzy_fingers
Δεν εμποδίζω κανέναν τί να γράφει στη στήλη του ή στο φόρουμ του.
Θέλεις να μας κάνεις διαφήμιση? Κάνε?
Θέλεις να κάνεις το αντίθετο? Επίσης, κανένα πρόβλημα.

Αν όμως είναι να αναφέρεις το basketforum απλά για να έχεις ένα άλλοθι στην επόμενη απόπειρά σου για spam εδώ, τότε όχι ευχαριστώ.

Πράξε όπως θέλεις, απλά εδώ ακολούθησε τους κανονισμούς.
Alexmei
καλώς ήρθες και από εμένα.... καλά ποστ. smile.gif

Κοίταξε.... πιστεύω ότι το μπάσκετ δν είναι για μπασκετικούς μόνο. Το μπάσκετ είναι ένα άθλημα που σου καλλιεργεί χαρακτήρα μέσα και έξω από το γήπεδο... το ποδόσφαιρο από την άλλη μπορει να παίξει και ο κάθε κουτσός και άμυαλος ενώ στο μπάσκετ θες κάτι παραπάνω....
sihainas
Δλδ...αυτοί που κάνουν τα επεισόδια στο ποδόσφαιρο είναι ποδοσφαιρικοί... αυτοί πάνε γήπεδο μόνο για να τα σπάσουν και δεν τους νοιάζει αν είναι ποδόσφαιρο, μπασκετ, βόλει...ακόμα και στο πόλο τα χουνε σπάσει...

Καλωσήρθες κι από μένα...
tsaousides
QUOTE(sihainas @ Oct 29 2006, 11:13 AM) *
Δλδ...αυτοί που κάνουν τα επεισόδια στο ποδόσφαιρο είναι ποδοσφαιρικοί... αυτοί πάνε γήπεδο μόνο για να τα σπάσουν και δεν τους νοιάζει αν είναι ποδόσφαιρο, μπασκετ, βόλει...ακόμα και στο πόλο τα χουνε σπάσει...

Καλωσήρθες κι από μένα...

Kαλως σας βρήκα,κοιταξε εχω παιξει μπάσκετ και ξέρω πως ειναι ορισμένα πράγματα,οταν ερχονταν,οχι
μπασκετικοι,να μας δουν άρχιζαν και εκραζαν απο την κερκιδα και απορουσα αν κατεχουν αυτοι
τα βασικα...και ρωταω εγω γιατι ναρθουν γιατι να κανουν κακο στο μπασκετ?καταλαβες?Το Μασονων...
μην το περνετε στραβα,απλα πρεπει να μαστε λίγοι και καλοι για να ξαναρθει το ελληνικο μπασκετ
στην κορυφη και ναχουμε το καλυτερο πρωταθλημα ξανα.

QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 28 2006, 10:54 PM) *
Δεν εμποδίζω κανέναν τί να γράφει στη στήλη του ή στο φόρουμ του.
Θέλεις να μας κάνεις διαφήμιση? Κάνε?
Θέλεις να κάνεις το αντίθετο? Επίσης, κανένα πρόβλημα.

Αν όμως είναι να αναφέρεις το basketforum απλά για να έχεις ένα άλλοθι στην επόμενη απόπειρά σου για spam εδώ, τότε όχι ευχαριστώ.

Πράξε όπως θέλεις, απλά εδώ ακολούθησε τους κανονισμούς.

Εχεις απόλυτο δίκιο και σου ζητώ συγνωμη..
Δεν το κάνω για αλλοθι φίλε μου,αν δεν μου αρέσει κάτι δεν το κανω,και το basket forum είναι
αξιο προώθησης απο την σελίδα μου..
sihainas
QUOTE(tsaousides @ Oct 29 2006, 02:57 PM) *
Kαλως σας βρήκα,κοιταξε εχω παιξει μπάσκετ και ξέρω πως ειναι ορισμένα πράγματα,οταν ερχονταν,οχι
μπασκετικοι,να μας δουν άρχιζαν και εκραζαν απο την κερκιδα και απορουσα αν κατεχουν αυτοι
τα βασικα...και ρωταω εγω γιατι ναρθουν γιατι να κανουν κακο στο μπασκετ?καταλαβες?Το Μασονων...
μην το περνετε στραβα,απλα πρεπει να μαστε λίγοι και καλοι για να ξαναρθει το ελληνικο μπασκετ
στην κορυφη και ναχουμε το καλυτερο πρωταθλημα ξανα.



Δεν λέω ότι αυτοί που κάνουν τα επεισόδια νοιάζονται για το μπάσκετ... απλά λέω ότι αυτοί που κάνουν τα επεισόδια δεν νοιάζονται για κανένα άθλημα...και δεν τους θέλουμε σε κανένα άθλημα... οι υπόλοιποι και άσχετοι να είναι με το μπάσκετ νομίζω πρέπει να είναι ευπρόσδεκτοι....
tsaousides
QUOTE(sihainas @ Oct 29 2006, 01:17 PM) *
Δεν λέω ότι αυτοί που κάνουν τα επεισόδια νοιάζονται για το μπάσκετ... απλά λέω ότι αυτοί που κάνουν τα επεισόδια δεν νοιάζονται για κανένα άθλημα...και δεν τους θέλουμε σε κανένα άθλημα... οι υπόλοιποι και άσχετοι να είναι με το μπάσκετ νομίζω πρέπει να είναι ευπρόσδεκτοι....

&να χω πχ τον άλλο διπλα μου στο γήπεδο ,sihaina,και επειδη πχ ο Ακερ η ο Ντέλκ έχασαν ένα τρίποντο,να τους βρίζει και να λέει γ...το σπίτι τους και δεν κάνουν οι αχρηστοι κτλ...Οχι τέτοιους δεν τους θέλω,δεν
ειναι ευπροσδεκτοι...Δεν λέω σε ένα ντερμπυ θα τα ακουσεις αυτα και ίσως τα πεις κιεσυ...αλλα τουλαχιστον
εσυ ξέρεις απο μπάσκετ ξέρεις οτι ο Ντελκ ηρθε απο τους πρωταθλητες ΝΒΑ Πιστονς...Καταλαβες εκει είναι το
θέμα ολο...
Παρεπιμτοντως για τον φίλο jizzy πέρασα το κειμενό μου στο σαιτ με ειδική αναφορά για αυτη εδω την
μπασκετική παρεα.....
anti-stress
Γεια σου tsao! icon_wave.gif

Πράγματι σε αυτό το forum κάθε τρελός μπασκετικός βρίσκει την υγειά του! laugh.gif

Πάντως, κάθε άθλημα έχει την ομορφιά του, άσχετα αν υπάρχουν ανεγκέφαλοι που χαλάνε την εικόνα, είτε πρόκειται για ποδόσφαιρο, είτε για μπάσκετ, είτε για ο,τιδήποτε άλλο... 68.gif
tsaousides
QUOTE(anti-stress @ Oct 29 2006, 07:32 PM) *
Γεια σου tsao! icon_wave.gif

Πράγματι σε αυτό το forum κάθε τρελός μπασκετικός βρίσκει την υγειά του! laugh.gif

Πάντως, κάθε άθλημα έχει την ομορφιά του, άσχετα αν υπάρχουν ανεγκέφαλοι που χαλάνε την εικόνα, είτε πρόκειται για ποδόσφαιρο, είτε για μπάσκετ, είτε για ο,τιδήποτε άλλο... 68.gif

Γεια σου anti stress..Eνταξει τουλάχιστον αν και έμειναν συξηλοι σήμερα οι γαυροι δεν εγινε το παραμικρό..
liolias
QUOTE(sihainas @ Oct 29 2006, 06:17 PM) *
Δεν λέω ότι αυτοί που κάνουν τα επεισόδια νοιάζονται για το μπάσκετ... απλά λέω ότι αυτοί που κάνουν τα επεισόδια δεν νοιάζονται για κανένα άθλημα...και δεν τους θέλουμε σε κανένα άθλημα... οι υπόλοιποι και άσχετοι να είναι με το μπάσκετ νομίζω πρέπει να είναι ευπρόσδεκτοι....


sihaina εχεις απολυτο δικιο και συμφωνω οτι αυτοι που κανουν τα επεισοδια δεν νοιαζονται για κανενα αθλημα.Το μονο που τους νοιαζει ειναι να σπασουν και να δειρουν.Το αθλημα δεν εχει καμια σημασια εξαλλου επεισοδια δεν γινονται μονο σε μπασκετ και ποδοσφαιρο αλλα και στο volley.
anti-stress
QUOTE
Γεια σου anti stress..Eνταξει τουλάχιστον αν και έμειναν συξηλοι σήμερα οι γαυροι δεν εγινε το παραμικρό..

Ε, όχι και το παραμικρό...
tsaousides
Αλλες τρεις αγωνιστικές στο Ολυμπιακο παιδιά....Γιαυτο σου λέω μόνο μπασκετικοι και οχι καροι στα γήπεδα...
ΠΑΟ και Ολυμπιακός θαναθ τρένα σε Ελλάδα και Ευρώπη φέτος.εκτος απο ΤΣΣΚΑ είναι μόνο αυτοί...
OrAnGe
φιλε αν και ειμαι καινουριος στο φορουμ,η ονομασια που εδωσες στο θεμα σου ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και αν γινετε να την αλαξεις....το μπασκετ απευθηνετε σε ΟΛΟΥΣ και οχι σε λιγους οπως λες.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.