Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2006 - 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
natsk
Να υπαρχει και κατι και για μας της β'ΕΣΚΑ
blove.gif
trefoil 13
Βάλε τουλάχιστον πρόγραμμα κλπ...
natsk
QUOTE(trefoil 13 @ Sep 29 2006, 12:14 AM) *
Βάλε τουλάχιστον πρόγραμμα κλπ...

καλημερα ! tongue.gif
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
24/09/2006 17:30:00 ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΥΛΟΥ ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - AE ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 84-20
24/09/2006 16:15:00 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 51-42
24/09/2006 20:00:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 56-52
24/09/2006 17:30:00 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 65-50
ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ Ν.ΙΛΙΟΥ 0-0
24/09/2006 20:30:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 57-40
24/09/2006 19:00:00 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 30-56
Πως σας φανηκαν τα αποτελεσματα !!
Προβλεψεις για την δευτερη αγωνιστικη?
2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
01/10/2006 14:45:00 ΡΟΥΦ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 0-0
01/10/2006 15:15:00 Μ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 0-0
01/10/2006 21:00:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 0-0
ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ Ν.ΙΛΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 0-0
01/10/2006 19:00:00 ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 0-0
01/10/2006 20:30:00 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 0-0
01/10/2006 14:15:00 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ AE ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 0-0
natsk
Προσωπικα , για το πρωτο αγωνα νομιζα οτι ο ΑΕΦ θα αποσειρθει , δεν περειμενα τελικα να την κανει η ΜΕΝ
Αμιλλα-Τριτων , ειχα το Τριτων για καλυτερη ομαδα , Παπαγου - Δαφνη αναμενομενο, Τουφα - Πετρουπολη , δυστηχωσ δεν τισ εχω δει να παιζουν φετος, Φιλαθλητικοσ - Δαφνη Δαφνιου αναμενομενο, Καλυβια - Προμυθεας κουφαθηκα , οχι για το ποιος κερδσε αλλα για την μεγαλη διαφορα , πιστευω οτι φετος θα ειναι πολυ ............ πρωταθλημα ( δεν εχω λογια) bball.gif
tsops
QUOTE(natsk @ Sep 29 2006, 09:28 AM) *
Προσωπικα , για το πρωτο αγωνα νομιζα οτι ο ΑΕΦ θα αποσειρθει , δεν περειμενα τελικα να την κανει η ΜΕΝ
Αμιλλα-Τριτων , ειχα το Τριτων για καλυτερη ομαδα , Παπαγου - Δαφνη αναμενομενο, Τουφα - Πετρουπολη , δυστηχωσ δεν τισ εχω δει να παιζουν φετος, Φιλαθλητικοσ - Δαφνη Δαφνιου αναμενομενο, Καλυβια - Προμυθεας κουφαθηκα , οχι για το ποιος κερδσε αλλα για την μεγαλη διαφορα , πιστευω οτι φετος θα ειναι πολυ ............ πρωταθλημα ( δεν εχω λογια) bball.gif


Παπάγου - Δάφνη αναμενόμενο...χμμμ...ενδιαφέρον. Μου αρέσουν οι διιστάμενες απόψεις. Το είδες το παιχνίδι φίλε natsk?
natsk
QUOTE(tsops @ Sep 29 2006, 09:38 AM) *
Παπάγου - Δάφνη αναμενόμενο...χμμμ...ενδιαφέρον. Μου αρέσουν οι διιστάμενες απόψεις. Το είδες το παιχνίδι φίλε natsk?

οχι ολο αλλα αν και ειχα μια επιφιλαξει στην αρχη γιατι ο Παπαγος ειχε τραυματια , ξερω οτι ειναι δυνατη ομαδα , αναμενομενο να παιχτει και σε λιγη διαφορα διοτι και η Δαφνη ειναι δυνατη ομαδα , απο τον Παπαγο περειμενα καλυτερο παιχνιδι απο μερικες παιχτριες.
Papaloukas 4 ever
Όπως αναγράφεται και σε άλλο topic, Δημητράκη θέλω σχόλια για το παιχνίδι σου όπως και την άποψή σου για τον Προμηθέα. Τελικά, χαθήκαμε, ε; Ούτε το άλλο προχώρησε....
natsk
w00t.gif
milan 7
QUOTE(natsk @ Sep 29 2006, 12:52 PM) *
οχι ολο αλλα αν και ειχα μια επιφιλαξει στην αρχη γιατι ο Παπαγος ειχε τραυματια , ξερω οτι ειναι δυνατη ομαδα , αναμενομενο να παιχτει και σε λιγη διαφορα διοτι και η Δαφνη ειναι δυνατη ομαδα , απο τον Παπαγο περειμενα καλυτερο παιχνιδι απο μερικες παιχτριες.

smile.gif Απο ότι έμαθα και η Δάφνη είχε κάποιες καλές παίχτριές της τραυματίες παρ' όλαυτά έπαιξε αρκετά καλά ειδικά στο Α΄ημίχρονο. Δεν νομίζω να ήταν αντιπροσωπευτικό ή αναμενόμενο το αποτέλεσμα..... 41.gif
basket4
πηγα σημερα και ειδα το παιχνιδι Δαφνη-Αμιλλα....!κερδισε η Δαφνη.το σκορ δεν το συγκρατησα. παντως ειδα ενα καταπληκτικο παιχνιδι απο τη μερια της Δαφνης!δεν το περιμενα ετσι.κερδισαν με μικρη διαφορα καθως η ομαδα της Αμιλλας εβρισκε τροπους να μειωνει τη διαφορα.τα κοριτσια της Δαφνης επαιξαν καταπληκτικο μπασκετ...!πολυ καλη πιεση στο κατεβασμα της μπαλας...πολυ καλες συνεργασιες..και ατομικες προσπαθειες παιχτριων φυσικα.και να μην ξεχναμε οτι η ομαδα αποτελειται απο μικρες ηλικιακα παιχτριες και δινουν τον καλυτερο τους εαυτο μεσα στο γηπεδο.μπορει να καταφερουν και την δευτερη συνεχομενη ανοδο...που ειναι λιγακι δυσκολο αλλα μου αρεσε το μπασκετ που επαιξαν σημερα
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Oct 2 2006, 12:44 AM) *
πηγα σημερα και ειδα το παιχνιδι Δαφνη-Αμιλλα....!κερδισε η Δαφνη.το σκορ δεν το συγκρατησα. παντως ειδα ενα καταπληκτικο παιχνιδι απο τη μερια της Δαφνης!δεν το περιμενα ετσι.κερδισαν με μικρη διαφορα καθως η ομαδα της Αμιλλας εβρισκε τροπους να μειωνει τη διαφορα.τα κοριτσια της Δαφνης επαιξαν καταπληκτικο μπασκετ...!πολυ καλη πιεση στο κατεβασμα της μπαλας...πολυ καλες συνεργασιες..και ατομικες προσπαθειες παιχτριων φυσικα.και να μην ξεχναμε οτι η ομαδα αποτελειται απο μικρες ηλικιακα παιχτριες και δινουν τον καλυτερο τους εαυτο μεσα στο γηπεδο.μπορει να καταφερουν και την δευτερη συνεχομενη ανοδο...που ειναι λιγακι δυσκολο αλλα μου αρεσε το μπασκετ που επαιξαν σημερα

Μόνο την ομάδα της οποίας δηλώνεις οπαδός δεν πας να δεις...
mikri prasini ollandeza
Mε τέτοιο προπονητή τι περιμένετε από τη Δάφνη.....????? tongue.gif
greece4
sugxarithria sth dafnh! mpravo coach! wink.gif

o fila8lhtikos xasame 7 pontous ston promh8ea...
kritikh paixnidiou dn 8elw na kanw twra giati prin ligo gurisa ki exw polla neura... den pai3ame k kala, alla otan xrewnesai foul se opoiadhpote epafh, paizontas katakorufh amuna, den ginetai kai na pai3eis... tespa...

allo apotelesma, ta kaluvia kerdisan to peristeri (korasides..)

alla apotelesmata?...
Papaloukas 4 ever
Θέλω περισσότερα σχόλια για την ομάδα του Προμηθέα μιας και προτίθεμαι να πάω να τη δω σε μερικά παιχνίδια της. Είναι, βλέπεις, σχεδόν δίπλα μου το γήπεδο που παίζει.
tsops
Ρε σεις, 2 μέρες δε μπήκα και έχει πάρει φωτιά αυτό το topic! Λοιπόν, επειδή πρέπει να απαντήσω σε πολλά ερωτήματα, τα βάζω με τη σειρά :

1. ο Παπάγος είναι μία ιδιαίτερα καλή και δυνατή ομάδα
2. η Δάφνη έπαιξε με 3 βασικές παίκτριες εκτός (Στεφανίδου, Βασιλοπούλου, Λιναρά) και...χωρίς τον βασικό της προπονητή biggrin.gif και...κατάφερε να χάσει προβάδισμα 17 πόντων blink.gif Μπράβο στον Παπάγο λοιπόν
3. ο Προμηθέας είναι ομάδα η οποία ακόμα δεν έχει βρει...τη χημεία της. Δεν μπορώ να κρίνω το τελευταίο της αγώνα, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να εκμεταλευτεί τη διακοπή του πρωταθλήματος και να δουλέψει περισσότερο στο hi - low.
4. η ΜΕΝ Ιλίου απεσύρθη και η ΑΕΦ κατεβάζει κορασίδες
5. Ο Τρίτων δυστυχώς εμφανίζεται αποδυναμωμένος σχετικά με πέρυσι
6. η Δάφνη Δαφνίου, το Μαρούσι, ο Προμηθέας είναι ομάδες που θέλουν προσοχή
7. η Άμιλλα έχει αξιόλογο σύνολο, αλλά θέλει δουλειά στη φυσική κατάσταση
8. τον Αχιλλέα τον περίμενα πιο δυνατό από πέρυσι, αλλά μάλλον δεν έκαναν τις απαραίτητες κινήσεις
9. η Τούφα και τα Καλύβια είναι πιο δυνατά από πέρυσι
10. τον Άρη δεν έχω προλάβει ακόμα να τον δω φέτος

Κώστα, το άλλο δεν περπάτησε, γιατί δεν έφυγε το άτομο που σου είχα πει ότι υπάρχει περίπτωση να φύγει. Θα μιλήσουμε.

Basket4, για προφανείς λόγους δεν μπορώ να σχολιάσω καθόλου αυτά που παραθέτεις για το παιχνίδι Δάφνη - Άμιλλα laugh.gif

Ollandeza, ευχαριστώ για το σχόλιο wink.gif
natsk
tongue.gif Καλημερα σε ολους ειδε κανεις το αγωνα Δαφνη Δαφνιου - Μαρουσι.
Ωραιο Αγωνα εκανε η Δαφνη , αν και δεν προλαβα να τον δω ολο . Tsops εισαι σιγουρος για Καλυβια αν και δεν τους εχω δει φετος ξερω οτι πολλες φηγανε περυσι και η πρωτη αγωνιστικη δεν εδειξε κατι τετοιο?
blove.gif
tsops
QUOTE(natsk @ Oct 2 2006, 02:34 PM) *
tongue.gif Καλημερα σε ολους ειδε κανεις το αγωνα Δαφνη Δαφνιου - Μαρουσι.
Ωραιο Αγωνα εκανε η Δαφνη , αν και δεν προλαβα να τον δω ολο . Tsops εισαι σιγουρος για Καλυβια αν και δεν τους εχω δει φετος ξερω οτι πολλες φηγανε περυσι και η πρωτη αγωνιστικη δεν εδειξε κατι τετοιο?
blove.gif


Τι έγινε ρε παιδιά? όλοι στο Μουρούτσος ήσασταν? μάλλον ήμουν πολύ απασχολημένος με τη κόρη μου και δεν έβλεπα τους...κατασκόπους! laugh.gif

Για τα Καλύβια έχεις μάλλον δίκιο, γιατί εγώ είχα μείνει στο καλοκαιρινό ρόστερ, αλλά από ότι ακούω και από άλλους, τελικά δεν παρέμειναν / ενισχύθηκαν. Δεν ξέρω, θα έχω ιδία άποψη όταν παίξουμε.

Το Δάφνη Δαφνίου - Μαρούσι δυστυχώς δεν το είδα και δεν έχω άποψη wink.gif
greece4
ta kaluvia e3artatai k gia pote milame nomizw... perusi alliws 3ekinhsan k alliws teleiwsan...
8a exw kai kaluterh apopsh meta thn epomenh agwnistikh pou 8a pai3oume antipales, alla exw akousei pws anamenontan pio dunata.. vevaia enantion tou promh8ea mia vasikh perifereiakh epai3e me diastremma...

o fila8lhtikos mazi me ton arh? tongue.gif 65.gif

ton promh8ea sumfwnw me ton coach, ton perimena kalutero ap osa eixa akousei k me ta kormia pou exei idiaiterws stis pshles...
mikri prasini ollandeza
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ(κορασίδες)...
Ξεφτυλλίστηκε ο Πάο Θρίαμβος δυστυχώς και η μαρκάκη έκανε πολλά κλεψίματα...Δηλώσεις παιτκριών...Νιάνιαρα, δεν 3εραν πού παν΄τα 4!!!
tsops
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Oct 2 2006, 06:35 PM) *
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ(κορασίδες)...
Ξεφτυλλίστηκε ο Πάο Θρίαμβος δυστυχώς και η μαρκάκη έκανε πολλά κλεψίματα...Δηλώσεις παιτκριών...Νιάνιαρα, δεν 3εραν πού παν΄τα 4!!!


Για το πρωτάθλημα κορασίδων λες? η Greece4 νομίζω εννοούσε ότι η ΑΕΦ κατεβάζει κορασίδες στο γυναικείο...
greece4
obviously...
tsops
QUOTE(greece4 @ Oct 3 2006, 12:15 AM) *
obviously...


Παρατήρηση (όχι off topic δεδομένου ότι ανήκει στη Β' ΕΣΚΑ) : τις προάλλες πήγα να δω μία προπόνηση αντίπαλης ομάδος. Φτάνοντας στο γήπεδο, βλέπω τις κοπέλες οι οποίες είχαν ξεκινήσει μόνες τους ζέσταμα. Κάνα δεκάλεπτο αφότου είχε ξεκινήσει η προπόνηση, έρχεται και ο κόουτς με μία πλαστική σακουλίτσα, κάθεται στη γραμματεία, βγάζει 3 ωραιότατα αχνιστά σουβλάκια και αρχίζει τις οδηγίες...πήγαινε στη γωνία εσύ, ανέβα εσύ...και με κάθε εντολή εκσφενδονιζόταν και μία μικρή ποσότητα τζατζικάκι.

Στα μέσα της προπόνησης, στέλνει τα κορίτσια για νερό (φυσικά ήπιε και εκείνος άπειρο, μετά από τόσο τζατζίκι) και αρχίζει καινούργιο...βιολί. Ανοίγει κινητό και αρχίζει τα τηλέφωνα για κάνα 20άλεπτο. Ειλικρινά, είχα σταματήσει να παρακολουθώ πια τη προπόνηση, έβλεπα μόνον αυτόν και περίμενα να δω αντιδράσεις.

Το φινάλε ήταν όταν τελείωσε (λες και την άρχισε ποτέ) τη προπόνηση, κατέβηκα κάτω και πήγα να τον χαιρετήσω και η αλήστου μνήμης ατάκα του με άφησε...άναυδο : "ώπα, τι κάνεις εσύ εδώ ρε? δεν πιστεύω να αντέγραψες τα συστήματά μου?" ! blink.gif

Ο λόγος που ποστάρω το εν λόγω συμβάν εδώ είναι γιατί πολλές νέες κοπέλες βλέπουν αυτά τα topic. Κορίτσια, όποιος κάφρος (γιατί περί κάφρου πρόκειται) κιαν τύχει να κάθεται στον πάγκο σας, συνεχίζετε να δουλεύετε, να βελτιώνεστε και να παίζετε το άθλημα που αγαπάτε. Κάντε το και η επιτυχία θα έρθει και το...διπλόπιτο θα έχει πάει σπίτι του...

Στα της Β' ΕΣΚΑ τώρα. Προβλέπω ενδιαφέρον πρωτάθλημα φέτος. Δυστυχώς, οι 2 ομάδες που θα πέσουν μάλλον είναι βέβαιες πια, όμως το κίνητρο των 3 ομάδων για άνοδο, νομίζω ότι το καλοβλέπουν 6 διεκδικητές, σπάνιο για μικρή κατηγορία. Θεωρώ ότι σε κάποια παιχνίδια θα δούμε καλό και ποιοτικό μπασκετάκι. Στα μείον η έλλειψη των γηπέδων σε κάποιες ομάδες, η διατήρηση πολλών παικριών μεγάλης ηλικίας στο ρόστερ και η "προσωποκεντρική" φιλοσοφία του 1980.

Διευκρίνιση : προσωποκεντρική : στήνω την ομάδα σε μία παίκτρια που μου βάζει 30-40 πόντους και παίζω 40 λεπτά ζώνη γιατί δεν έχω αλλαγές.

Βέβαια, τα απαραπάνω ισχύουν και για την Α' ΕΣΚΑ, μην ξεχνιόμαστε έτσι... wink.gif
natsk
Αχ αυτη η ζωνη ! συμφωνω tsops δυστηχως λιγες ομαδες εχουν τα κοτσια για man to man . κατι δεν καταλαβαινω γιατι σε ενοχλει τοσο η μεγαλη ηλικια , υπαρχουν 30 αρες που εχουν παθος να παιξουν μεγαλυτερο απο μια 20αρα δεν ειναι ομως και αδικια ενας προπονητης να αφηνει εξω την 30αρα και να βαζει μεσα την 20αρα που θελει ακομα πολυ δουλεια ? sad.gif
tsops
QUOTE(natsk @ Oct 3 2006, 11:06 AM) *
Αχ αυτη η ζωνη ! συμφωνω tsops δυστηχως λιγες ομαδες εχουν τα κοτσια για man to man . κατι δεν καταλαβαινω γιατι σε ενοχλει τοσο η μεγαλη ηλικια , υπαρχουν 30 αρες που εχουν παθος να παιξουν μεγαλυτερο απο μια 20αρα δεν ειναι ομως και αδικια ενας προπονητης να αφηνει εξω την 30αρα και να βαζει μεσα την 20αρα που θελει ακομα πολυ δουλεια ? sad.gif


Δε με ενοχλεί καθόλου αυτή η ηλικία. Μάλιστα, εγώ έχω παίκτρια η οποία παίζει με ρυθμούς τορπίλης εφήβου και....κάτω! Το θέμα είναι ότι δυστυχώς σε αυτές τις κατηγορίες, η περίπτωση "30άρα - πάθος - κορμί" αντικαθίσταται από το "30άρα - βαριέμαι - υπέρβαρη". Αυτές οι περιπτώσεις με ενοχλούν και δυστυχώς είναι...πολλές! rolleyes.gif
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Oct 2 2006, 01:08 AM) *
Μόνο την ομάδα της οποίας δηλώνεις οπαδός δεν πας να δεις...



Μμμμμμμμ....κακιούλες.... tongue.gif ...!!!θα πάω να την δω και αυτήν...μην ανησυχείς.Θα πάμε μαζί...!!θέλω να δω και τη Χαλιβελακη να παίζει στην Πανάθα!!!!
diama13
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ TOPIC..ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.. tongue.gif sport-smiley-017.gif
dizzy_fingers
Καλώς μας ήρθες φίλτατη icon_wave.gif!

Καλά να περάσεις στην παρέα μας και σου εύχομαι να βρεις εδώ ότι ζητήσεις.
Μόνο, αν μπορείς μη γράφεις με κεφαλαία.
Στη γλώσσα του ίντερνετ, σημαίνει ότι φωνάζεις και θέλω να πιστεύω πως δεν το κάνεις αυτό τώρα smile.gif.
natsk
QUOTE(diama13 @ Oct 3 2006, 07:07 PM) *
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ TOPIC..ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.. tongue.gif sport-smiley-017.gif

w00t.gif Καλως μας ηρθες !!!!!!
Αντε αντε να μεγαλωνει η οικογενεια σιγα σιγα. diama13 περειμενουμε τα σχολεια σου !!!!!! wos_sport5.gif
basket4
QUOTE(diama13 @ Oct 3 2006, 10:07 PM) *
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ TOPIC..ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.. tongue.gif sport-smiley-017.gif


καλως ηρθες στο forum.καλα post.θα προλαβω τον dizzy..στο forum δεν γραφουμε με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις!αν χρειαστεις καμια βοηθεια περι forum στειλε pm icon_wave.gif
diama13
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 3 2006, 07:32 PM) *
Καλώς μας ήρθες φίλτατη icon_wave.gif!

Καλά να περάσεις στην παρέα μας και σου εύχομαι να βρεις εδώ ότι ζητήσεις.
Μόνο, αν μπορείς μη γράφεις με κεφαλαία.
Στη γλώσσα του ίντερνετ, σημαίνει ότι φωνάζεις και θέλω να πιστεύω πως δεν το κάνεις αυτό τώρα smile.gif.

smile.gif Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και....φυσικά δεν έχω λόγους να φωνάζω......... οκ είμαστε τώρα? smile.gif
diama13
QUOTE(tsops @ Oct 3 2006, 10:35 AM) *
Παρατήρηση (όχι off topic δεδομένου ότι ανήκει στη Β' ΕΣΚΑ) : τις προάλλες πήγα να δω μία προπόνηση αντίπαλης ομάδος. Φτάνοντας στο γήπεδο, βλέπω τις κοπέλες οι οποίες είχαν ξεκινήσει μόνες τους ζέσταμα. Κάνα δεκάλεπτο αφότου είχε ξεκινήσει η προπόνηση, έρχεται και ο κόουτς με μία πλαστική σακουλίτσα, κάθεται στη γραμματεία, βγάζει 3 ωραιότατα αχνιστά σουβλάκια και αρχίζει τις οδηγίες...πήγαινε στη γωνία εσύ, ανέβα εσύ...και με κάθε εντολή εκσφενδονιζόταν και μία μικρή ποσότητα τζατζικάκι.

Στα μέσα της προπόνησης, στέλνει τα κορίτσια για νερό (φυσικά ήπιε και εκείνος άπειρο, μετά από τόσο τζατζίκι) και αρχίζει καινούργιο...βιολί. Ανοίγει κινητό και αρχίζει τα τηλέφωνα για κάνα 20άλεπτο. Ειλικρινά, είχα σταματήσει να παρακολουθώ πια τη προπόνηση, έβλεπα μόνον αυτόν και περίμενα να δω αντιδράσεις.

Το φινάλε ήταν όταν τελείωσε (λες και την άρχισε ποτέ) τη προπόνηση, κατέβηκα κάτω και πήγα να τον χαιρετήσω και η αλήστου μνήμης ατάκα του με άφησε...άναυδο : "ώπα, τι κάνεις εσύ εδώ ρε? δεν πιστεύω να αντέγραψες τα συστήματά μου?" ! blink.gif

Ο λόγος που ποστάρω το εν λόγω συμβάν εδώ είναι γιατί πολλές νέες κοπέλες βλέπουν αυτά τα topic. Κορίτσια, όποιος κάφρος (γιατί περί κάφρου πρόκειται) κιαν τύχει να κάθεται στον πάγκο σας, συνεχίζετε να δουλεύετε, να βελτιώνεστε και να παίζετε το άθλημα που αγαπάτε. Κάντε το και η επιτυχία θα έρθει και το...διπλόπιτο θα έχει πάει σπίτι του...

Στα της Β' ΕΣΚΑ τώρα. Προβλέπω ενδιαφέρον πρωτάθλημα φέτος. Δυστυχώς, οι 2 ομάδες που θα πέσουν μάλλον είναι βέβαιες πια, όμως το κίνητρο των 3 ομάδων για άνοδο, νομίζω ότι το καλοβλέπουν 6 διεκδικητές, σπάνιο για μικρή κατηγορία. Θεωρώ ότι σε κάποια παιχνίδια θα δούμε καλό και ποιοτικό μπασκετάκι. Στα μείον η έλλειψη των γηπέδων σε κάποιες ομάδες, η διατήρηση πολλών παικριών μεγάλης ηλικίας στο ρόστερ και η "προσωποκεντρική" φιλοσοφία του 1980.

Διευκρίνιση : προσωποκεντρική : στήνω την ομάδα σε μία παίκτρια που μου βάζει 30-40 πόντους και παίζω 40 λεπτά ζώνη γιατί δεν έχω αλλαγές.

Βέβαια, τα απαραπάνω ισχύουν και για την Α' ΕΣΚΑ, μην ξεχνιόμαστε έτσι... wink.gif

blink.gif απίστευτες καταστάσεις........... 68.gif
basket4
QUOTE(diama13 @ Oct 4 2006, 01:38 AM) *
smile.gif Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και....φυσικά δεν έχω λόγους να φωνάζω......... οκ είμαστε τώρα? smile.gif


blove.gif αυτο εννοειται peace.gif ...ολα ενταξει.τωρα εισαι μια χαρα... tongue.gif
greece4
korufaio skhniko!! laugh.gif laugh.gif

welcome diama13! wink.gif
diama13
Καλημερα σας...επειδη ειμαι καινουργια,χαιρομαι και θελω να μπαινω συνεχεια..τι νεα απο β'εσκα?κανενα ντερμπι την κυριακη? biggrin.gif
natsk
QUOTE(diama13 @ Oct 4 2006, 03:11 PM) *
Καλημερα σας...επειδη ειμαι καινουργια,χαιρομαι και θελω να μπαινω συνεχεια..τι νεα απο β'εσκα?κανενα ντερμπι την κυριακη? biggrin.gif

3η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
08/10/2006 17:30:00 ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΥΛΟΥ ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 0-0
08/10/2006 16:15:00 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 0-0
ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ Ν.ΙΛΙΟΥ 0-0
08/10/2006 17:30:00 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 0-0
08/10/2006 17:30:00 ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 0-0
08/10/2006 20:30:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 0-0
08/10/2006 14:15:00 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ AE ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 0-0
Καλημερα, ντερμπι θα μπορουσες να πεισ Μαρουσι - Προμυθεας , Τουφα- Δαφνη Δαφνιου , αν και ο tsops ειναι αυτος που θα θελαμε να μας πει πως την βλεπει την επομενη αγωνιστικη και τα προγνωστικα του. Εσει παρακολουθησες κανενα αγωνα απο τους προηγουμενους? smile.gif
sofo4
QUOTE(basket4 @ Oct 2 2006, 12:44 AM) *
πηγα σημερα και ειδα το παιχνιδι Δαφνη-Αμιλλα....!κερδισε η Δαφνη.το σκορ δεν το συγκρατησα. παντως ειδα ενα καταπληκτικο παιχνιδι απο τη μερια της Δαφνης!δεν το περιμενα ετσι.κερδισαν με μικρη διαφορα καθως η ομαδα της Αμιλλας εβρισκε τροπους να μειωνει τη διαφορα.τα κοριτσια της Δαφνης επαιξαν καταπληκτικο μπασκετ...!πολυ καλη πιεση στο κατεβασμα της μπαλας...πολυ καλες συνεργασιες..και ατομικες προσπαθειες παιχτριων φυσικα.και να μην ξεχναμε οτι η ομαδα αποτελειται απο μικρες ηλικιακα παιχτριες και δινουν τον καλυτερο τους εαυτο μεσα στο γηπεδο.μπορει να καταφερουν και την δευτερη συνεχομενη ανοδο...που ειναι λιγακι δυσκολο αλλα μου αρεσε το μπασκετ που επαιξαν σημερα

smile.gif το είδε ένας φίλος και εντυπωσιάστηκε- μου είπε τα καλύτερα για την Δάφνη. ειδικά με τα κορίτσια των μικρότερων ηλικιών. 77.gif
diama13
QUOTE(sofo4 @ Oct 5 2006, 02:44 PM) *
smile.gif το είδε ένας φίλος και εντυπωσιάστηκε- μου είπε τα καλύτερα για την Δάφνη. ειδικά με τα κορίτσια των μικρότερων ηλικιών. 77.gif

Ετυχε να ειμαι και εγω σε αυτο το παιχνιδι και μου αρεσε και εμενα ετσι οπως επαιξαν..εσυ εισαι απο ομαδα?
sofo4
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 06:20 PM) *
Ετυχε να ειμαι και εγω σε αυτο το παιχνιδι και μου αρεσε και εμενα ετσι οπως επαιξαν..εσυ εισαι απο ομαδα?

icon_wave.gif οχι δεν είμαι απο ομάδα- επαιζα πολύ παλιά- τώρα παρακολουθώ γιατί μου αρέσει πολύ το μπάσκετ. smile.gif
diama13
QUOTE(sofo4 @ Oct 5 2006, 03:35 PM) *
icon_wave.gif οχι δεν είμαι απο ομάδα- επαιζα πολύ παλιά- τώρα παρακολουθώ γιατί μου αρέσει πολύ το μπάσκετ. smile.gif

Καλα κανεις και ασχολεισαι....αυτος ο φιλος σου τι σου ειπε για το παιχνιδι της δαφνης με την αμιλλα?εμενα παντως μου αρεσε...καμια καλη παικτρια? bball.gif
natsk
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 04:06 PM) *
Καλα κανεις και ασχολεισαι....αυτος ο φιλος σου τι σου ειπε για το παιχνιδι της δαφνης με την αμιλλα?εμενα παντως μου αρεσε...καμια καλη παικτρια? bball.gif

το 6 παιζει πολυ καλα αλλα δεν ξερω το ονομα της !
diama13
QUOTE(natsk @ Oct 5 2006, 04:08 PM) *
το 6 παιζει πολυ καλα αλλα δεν ξερω το ονομα της !

Ναι,οντως ειναι πολυ καλη παικτρια εγω που την εχω δει...εσυ που την εχεις δει? tongue.gif
natsk
QUOTE(natsk @ Oct 5 2006, 04:08 PM) *
το 6 παιζει πολυ καλα αλλα δεν ξερω το ονομα της !

ολοι τον αγωνα της Δαφνης εχουμε δει κανενα αλλον αγωνα ειδε κανεις , 41.gif

QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 04:11 PM) *
Ναι,οντως ειναι πολυ καλη παικτρια εγω που την εχω δει...εσυ που την εχεις δει? tongue.gif

την ειδα και Δαφνη - Παπαγου , και Δαφνη - Αμιλλα wink.gif

QUOTE(natsk @ Oct 5 2006, 04:15 PM) *
ολοι τον αγωνα της Δαφνης εχουμε δει κανενα αλλον αγωνα ειδε κανεις , 41.gif
την ειδα και Δαφνη - Παπαγου , και Δαφνη - Αμιλλα wink.gif

μηπωσ εισαι το 6 , γιατι εδω επικρατη πολυ η ομαδα της Δαφνης w00t.gif
diama13
QUOTE(natsk @ Oct 5 2006, 04:16 PM) *
ολοι τον αγωνα της Δαφνης εχουμε δει κανενα αλλον αγωνα ειδε κανεις , 41.gif
την ειδα και Δαφνη - Παπαγου , και Δαφνη - Αμιλλα wink.gif
μηπωσ εισαι το 6 , γιατι εδω επικρατη πολυ η ομαδα της Δαφνης w00t.gif

Δεν ειμαι το 6.... laugh.gif δεν ειμαι καν παικτρια.απλα ασχολουμαι με τον χωρο του μπασκετ....και για τον αγωνα με τον παπαγου τι εχεις να μας πεις? smile.gif
natsk
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 04:38 PM) *
Δεν ειμαι το 6.... laugh.gif δεν ειμαι καν παικτρια.απλα ασχολουμαι με τον χωρο του μπασκετ....και για τον αγωνα με τον παπαγου τι εχεις να μας πεις? smile.gif

Γενικα ηταν περιεργα τα πραγματα , διοτι και οι δυο ομαδες ειχαν τραυματιες και παιζανε οχι με βασικες παικτριες. Ο παπαγος ξυπνησε το 3 δεκαλεπτο , ολο το πρωτο ημιχρονο η Δαφνη επαιζε σουπερ και ο Παπαγος συμπαθητικη επιθεση με καλη αμυνα. Στο δευτερο ημιχρονο ηρθε η φωτιση του Παπαγου και επαιξε τρομερη αμυνα και πολυ καλη επιθεση , ετσι και καταφερε να καληψη την διαφορα τον 17 ποντων και να κερδισει . Ενα ειναι σιγουρο δεν θελω με τιποτα να χασω την αναμετρηση τους στο 2ο γυρο. Πιστευω οτι ειναι και οι δυο ομαδες απο τις ποιο δυνατες φετος , αν και θελω να περασουν ακομα μερικες αγωνιστικες και να τις ξαναδω απο κοντα. w00t.gif
diama13
QUOTE(natsk @ Oct 5 2006, 04:46 PM) *
Γενικα ηταν περιεργα τα πραγματα , διοτι και οι δυο ομαδες ειχαν τραυματιες και παιζανε οχι με βασικες παικτριες. Ο παπαγος ξυπνησε το 3 δεκαλεπτο , ολο το πρωτο ημιχρονο η Δαφνη επαιζε σουπερ και ο Παπαγος συμπαθητικη επιθεση με καλη αμυνα. Στο δευτερο ημιχρονο ηρθε η φωτιση του Παπαγου και επαιξε τρομερη αμυνα και πολυ καλη επιθεση , ετσι και καταφερε να καληψη την διαφορα τον 17 ποντων και να κερδισει . Ενα ειναι σιγουρο δεν θελω με τιποτα να χασω την αναμετρηση τους στο 2ο γυρο. Πιστευω οτι ειναι και οι δυο ομαδες απο τις ποιο δυνατες φετος , αν και θελω να περασουν ακομα μερικες αγωνιστικες και να τις ξαναδω απο κοντα. w00t.gif

Πηγαινεις και βλεπεις αγωνες?οντως,θα ειναι πολυ καλος αγωνας..ξερεις ποτε παιζουν?
natsk
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 07:12 PM) *
Πηγαινεις και βλεπεις αγωνες?οντως,θα ειναι πολυ καλος αγωνας..ξερεις ποτε παιζουν?

Οσο μπορω πηγαινω αλλα αυτος αργει 21/01/2007 ειναι η δευτερη αναμετρηση εχουμε ψωμι ακομη εσυ εχεις παει σε κανενα ? η παιζει καπου?
diama13
QUOTE(natsk @ Oct 5 2006, 07:16 PM) *
Οσο μπορω πηγαινω αλλα αυτος αργει 21/01/2007 ειναι η δευτερη αναμετρηση εχουμε ψωμι ακομη εσυ εχεις παει σε κανενα ? η παιζει καπου?

Οχι,δεν παιζω καπου..πηγα στον αγωνα και με τον παπαγου και με την αμιλλα....εγω πιστευω παντως και απο την δαφνη οτι και το 7 ειναι καλη αν και ειναι 32 χρονων..και απο του παπαγου μου αρεσε η ψηλη τους...συμφωνεις? blove.gif
trefoil 13
QUOTE(tsops @ Oct 3 2006, 01:35 PM) *
Παρατήρηση (όχι off topic δεδομένου ότι ανήκει στη Β' ΕΣΚΑ) : τις προάλλες πήγα να δω μία προπόνηση αντίπαλης ομάδος. Φτάνοντας στο γήπεδο, βλέπω τις κοπέλες οι οποίες είχαν ξεκινήσει μόνες τους ζέσταμα. Κάνα δεκάλεπτο αφότου είχε ξεκινήσει η προπόνηση, έρχεται και ο κόουτς με μία πλαστική σακουλίτσα, κάθεται στη γραμματεία, βγάζει 3 ωραιότατα αχνιστά σουβλάκια και αρχίζει τις οδηγίες...πήγαινε στη γωνία εσύ, ανέβα εσύ...και με κάθε εντολή εκσφενδονιζόταν και μία μικρή ποσότητα τζατζικάκι.

Στα μέσα της προπόνησης, στέλνει τα κορίτσια για νερό (φυσικά ήπιε και εκείνος άπειρο, μετά από τόσο τζατζίκι) και αρχίζει καινούργιο...βιολί. Ανοίγει κινητό και αρχίζει τα τηλέφωνα για κάνα 20άλεπτο. Ειλικρινά, είχα σταματήσει να παρακολουθώ πια τη προπόνηση, έβλεπα μόνον αυτόν και περίμενα να δω αντιδράσεις.

Το φινάλε ήταν όταν τελείωσε (λες και την άρχισε ποτέ) τη προπόνηση, κατέβηκα κάτω και πήγα να τον χαιρετήσω και η αλήστου μνήμης ατάκα του με άφησε...άναυδο : "ώπα, τι κάνεις εσύ εδώ ρε? δεν πιστεύω να αντέγραψες τα συστήματά μου?" ! blink.gif

Ο λόγος που ποστάρω το εν λόγω συμβάν εδώ είναι γιατί πολλές νέες κοπέλες βλέπουν αυτά τα topic. Κορίτσια, όποιος κάφρος (γιατί περί κάφρου πρόκειται) κιαν τύχει να κάθεται στον πάγκο σας, συνεχίζετε να δουλεύετε, να βελτιώνεστε και να παίζετε το άθλημα που αγαπάτε. Κάντε το και η επιτυχία θα έρθει και το...διπλόπιτο θα έχει πάει σπίτι του...

Και να θες να δουλέψεις όταν βλέπεις τέτοια εικόνα δεν είναι σαν να πηγαίνεις στο γήπεδο για προπόνηση αλλά στην εξοχήξ για πικ-νικ...
natsk
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 10:01 PM) *
Οχι,δεν παιζω καπου..πηγα στον αγωνα και με τον παπαγου και με την αμιλλα....εγω πιστευω παντως και απο την δαφνη οτι και το 7 ειναι καλη αν και ειναι 32 χρονων..και απο του παπαγου μου αρεσε η ψηλη τους...συμφωνεις? blove.gif

ναι σωστα και το 7 ειναι πολυ καλη , και του Παπαγου η ψηλη ειναι πολυ ψηλου επιπεδου μπασκετ , την εχω δει και οταν παλιοτερα επαιζε Α2 , οπως και το 8 του Παπαγου μου αρεσε πολυ.
sofo4
icon_wave.gif
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 07:06 PM) *
Καλα κανεις και ασχολεισαι....αυτος ο φιλος σου τι σου ειπε για το παιχνιδι της δαφνης με την αμιλλα?εμενα παντως μου αρεσε...καμια καλη παικτρια? bball.gif

οτι ήταν πολύ δυνατό παιχνίδι ειδικά απο την πλευρά της Δάφνης.
όσο για παίχτριες εντυπωσιάστηκε με 2,3 μικρές και ειδικά μια που έβαζε πολλά τρίποντα αλλά δεν ξέρω ονόματα και νούμερα φανέλλας. 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.