Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Παναθηναικός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
Εγινε το 1-0 λοιπον με σχετικη ανεση απο τον ΠΑΟ....

Σιγουρα ο Αρης παρουσιαστηκε πολυ κατωτερος των προσδοκιων.

Τωρα την Πεμπτη στις 7μμ.(ΝΕΤ) ειναι το πιο κρισιμο παιχνιδι της σειρας.
Πρεπει να κερδισουμε και να ξαναστειλουμε την σειρα στην ισοπαλια...αν
θελουμε να εχουμε καποιες ελπιδες.

Εγω πιστευω πως μπορουμε.Βεβαια θα υπαρχει και αγχος αυτην την φορα..

Το γηπεδο θα ειναι σιγουρα καμινι και ελπιζω οι πρωτοκλασατοι μας παικτες
να βρεθουν σε καλυτερη μερα απο τη χθες στο ΟΑΚΑ.
Θεμα κουρασης δεν νομιζω οτι υπαρχει.Αφου ηταν φανερη η συντηρηση
δυναμεων απο ενα σημειο και μετα στον αγωνα στο Γαλατσι..

Αντε να δουμε τι θα δουμε...

Ασχετα με την τελικη εκβαση που θα εχει η σειρα,πρεπει να παρουμε αυτη
τη νικη.
weirdo1977
αυτό που κατάλαβα από το πρώτο παιχνίδι είναι ότι δεν υπάρχει διάθεση να χτυπήσουν αυτήν την σειρά των παιχνιδιών...κάτι σαν το "να τελειώνουμε γρήγορα με τις λιγότερες δυνατές απώλειες να δούμε τι θα γίνει με το μαρούσι" πιστεύω πως η σειρά θα πάει στο 3-0 δυστυχώς...
EXPLOITED ARIS
Συμφωνω και εγω με αυτο.Και πιστευω πως κανουν το σωστο.Ξερουμε τις δυνατοτητες μας σαν ομαδα και ποιος ειναι ο στοχος μας (ευρωλιγκα).Μην ξεχνατε τα συναισθηματα στην αρχη της χρονιας που ξεκινησαμε με Κουλ(ουστ!!!) και ξενους τους οποιους δεν τους ηξερε κανεις.Αλλο αν στην πορεια αλλαξανε οι στοχοι.Αν παρουμε τελικα την τριτη θεση(το πιστευω ακραδαντα) θα ειναι μια υπερεπιτυχημενη χρονια.Και του χρονου.....πρεπει να πεσουν πολλαααααααα φραγκα
chinaski
Εγω απο την αλλη πιστευω οτι τουλαχιστον το παιχνιδι του Αλεχανδρειου θα το παλεψουν, καθαρα για πρεστιζ.
Warrior
QUOTE(chinaski @ May 16 2006, 08:42 PM)
Εγω απο την αλλη πιστευω οτι τουλαχιστον το παιχνιδι του Αλεχανδρειου θα το παλεψουν, καθαρα για πρεστιζ.
*


Μe too....
thrylos7
QUOTE
Και πιστευω πως κανουν το σωστο
68.gif
Τι θα πάθουν δηλαδή αν παίξουν φυσιολογικά; Επαγγελματίες παίκτες είναι στην κορύφωση της χρονιάς άρα στα καλύτερα δυνατά αγωνιστικά επίπεδα. Όχι ότι αν δεν ήταν θα το θεωρούσα σωστό...
Αν το δω αυτό στο Αλεξάνδρειο μεθαύριο θα είμαι ο πιο ένθερμος υποστηρικτής του Αμαρουσίου στη σειρά των μικρών τελικών(αν προκύψει αυτό το ζευγάρι) κι ας μη δω Ευρωλίγκα του χρόνου.
mameloukos
ainte areianaraaaaaa 41.gif 41.gif
hagi
Νομίζω ότι θα το παλέψουμε το παιχνίδι και δεν θα το αφήσουμε να περάσει έτσι.Συμφωνώ ότι το 3-0 δεν θα είναι ότι καλύτερο για μας.
Πιστεύω ότι μπορούμε να κερδίσουμε..
Η επόμενη φάση μπορεί να περιμένει..
chinaski
Θα τους μαμησουμε η διαιτισια εφταιγε στο πρωτο παιχνιδι. Τωρα ομως θα τους φαμε, θα τους φαμε τα εντοσθια με μπολικο λεμονι, θα βιασουμε και θα λιωσουμε ta λαμογια του Παναθηναικου.


ουφ it feels so good to be kafros biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
thrylos7
QUOTE
ουφ it feels so good to be kafros

Πρέπει να εγκλιματίζεσαι σιγά σιγά τώρα που έρχεσαι..!
Ειδικά για την περίπτωση μπορείς να αλλάξεις το πρώτο 'ι' σε 'η'!

Θέλω να πάω από νωρίς να ζήσω όλη τη βραδιά...
(οπότε περιμένετε να ιδρώσετε για να διαβάσετε όλο το post μου...)
hagi
Μερικές ώρες μας χωρίζουν από το παιχνίδι..Περιμένω να δω πως θα παρουσιαστούμε σήμερα..Ελπίζω να δείξουν περισσότερο πάθος και να κερδίσουμε επιτέλους τον Παναθηναϊκό..Δύσκολο βέβαια αλλά όχι ακατόρθωτο..

Καλή επιτυχία στην ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ!!!
Warrior
Ρε θα κερδισουμε σημερα!!!

"Σταχτη στα ματια" τους ριξαμε στο 1ο ματς... biggrin.gif
Apple
Εγώ δεν είδα το πρώτο ματς, το άκουσα όμως "σπασμοδικά" στο ραδιόφωνο...

Από αυτά που κατάλαβα και άκουσα τελοσπάντων (αλλά δεν είδαν τα μάτια μου) πρέπει να το γράψαμε το μάτς εκεί που δεν πιάνει μελάνι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο!

Γενικά νομίζω ότι οι παίκτες και ο Ματσόν έχουν μια νοοτροπία του στυλ "Έλα μωρέ, θα χάσουμε που θα χάσουμε γιατί να το παλεύουμε? Άλλωστε αν βγούμε 3οι θα είμαστε πάλι επιτυχημένοι..."

Ελπίζω να με διαψεύσουν σήμερα... Δε γίνεται να είσαι στον ημιτελικό και να ΜΗΝ διεκδικείς την είσοδο στον τελικό όπου και θα πετύχεις το στόχο- Ευρωλίγκα, θα γράψεις ιστορία και θα σε λατρέψουν όλοι σα θεό!

Δεν ξέρω, σα να μην έχουν κίνητρο να παίξουν στα ίσα τον ΠΑΟ.
Με ενοχλεί πολύ αυτή η στάση! 68.gif
Στο τέλος μπορεί να χάσουμε τα αυγά και τα καλάθια...

Ας ελπίσουμε πάντως σήμερα, με τη βοήθεια του κόσμου, να πάρουμε το παιχνίδι και για λόγους γοήτρου...

Καλή επιτυχία! wink.gif
Apple
Ημίχρονο και το παιχνίδι έχει ξεφύγει από τον έλεγχο μας!

Πιστέυω όμως πως υπάρχει δρόμος γυρισμού....

Ελπίζω βέβαια να κρυώσουν λίγο τα χέρια των παικτών του ΠΑΟ γιατί είναι πραγματικά ΚΑΥΤΟΙ.blink.gif

Διαφορετικά... δύσκολα τα πράγματα!
Με τις παλικαριές δε γίνεται τίποτα.

Ματσόν ξύπνα επιτέλους! icon_drunk.gif

Δε γίνεται να μας έχουν τρυπήσει στα τρίποντα και να συνεχίζεις να παίζεις ζώνη!!!

Άντε να δουμε...
chinaski
8/11 τριποντα ο Παναθηναικος στην δευτερη περιοδο.

32 ποντους σκοραρε ο Παναθηναικος στην δευτερη περιοδο.

Μετα το 2/9 τριποντα της πρωτης περιοδου, στις 3 εναπομειντες περιοδους σουταρε 15/25 τριποντα!!!

Αποδοση και ρυθμος παιχνιδιου προ-ντεφορμαρισματος λοιπον για τον Παναθηναικο, που μετα το ινσιδε γκειμ του πρωτου παιχνιδιου, επεστρεψε στο ρυθμο παιχνιδου που ταιριαζει στιν ιδιοσυγκρασια τον παικτων του. Εξωπραγματικα ευστοχος με πολυ καλη ψυχολογια και παθος. Συγχαρητηρια για την νικη.

Δεν ειμασταν αυτοι που επρεπε -και που μπορουμε να -ειμαστε. 'Αχρωμο' το παιχνιδι απο μεριας του Αρη και το μονο που με στεναχωρησε ειναι η εληψει πιστης και παθους. Δεν με πειραζει να χανουμε, αρκη να τα δινουμε ολα. Αν το δουμε οπαδικα το θεμα, βεβαιως δεν μπορουμε να ειμαστε ευχαριστημενοι. Τεχνοκρατικα μαλλον πρεπει να ειμαστε, αφου ο στοχος εχει επιτευχθει κατα το ημιση και μενει να δουμε αν θα σπασουμε και την εδρα του Αμαρουσιου.


Εχω και αλλα να πω αλλα δεν ειναι η καταλλη στιγμη παιδες, η ομαδα ειναι ακομα εντως στοχων και τα παιδια εχουν κανει αξιολογη προσπαθεια. Θα εχουμε ολο τον καιρο να τα χωσουμε στην διαρκεια του καλοκαιριου.
thrylos7
QUOTE
Εχω και αλλα να πω αλλα δεν ειναι η καταλλη στιγμη παιδες, η ομαδα ειναι ακομα εντως στοχων και τα παιδια εχουν κανει αξιολογη προσπαθεια. Θα εχουμε ολο τον καιρο να τα χωσουμε στην διαρκεια του καλοκαιριου.

Συσσωρεύονται σιγά σιγά...

Απορώ πως ήταν τόσο μικρή η διαφορά... Κάτι τα εξωπραγματικά τρίποντα του ΠΑΟ, κάτι η πιο τραγική εμφάνιση του Άρη για όλη τη χρονιά στο δεύτερο ημίχρονο, κατί τα λάθη των διαιτητών... Μόνο 22π.

Είχα τόσα πολλά να πω αλλά τώρα όντως δεν είναι και πολύ της παρούσης...
Απλά τ' ότι οι παίκτες του Άρη ήταν απ' την αρχή του παιχνιδιού νευρικοί και καθόλου σίγουροι ακόμα κι όταν είχαν τη μπάλα μόνοι τους. Επίσης η οι γηπεδούχοι ήταν τραγικοί στην άμυνα, είτε με τα τόσα ελεύθερα τρίποντα(αλλά έτσι είναι, υπάρχει τιμωρία...-μπήκαν και κάποια κουφά βέβαια) είτε με τις ατομικές άμυνες πάνω στα τρίποντα που ήταν λες και δεν έχουν ξαναδεί μπάσκετ, με τα μάτια η άμυνα. Καλά, για την άνετη κυκλοφορία των παικτών του ΠΑΟ που έμπαιναν ή έδιναν πάσα όποτε ήθελαν μέσα στη ρακέτα δε συζητάμε..
Πάντως αν δεν έμπαιναν τόσο εύκολα τα τρίποντα και έβαζε και καμιά βολή στο 2ο μέρος ο Άρης ο Παναθηναϊκός θα είχε πρόβλημα ακόμα και με αυτόν τον τραγικό Άρη.

Κρίμα για τον κόσμο που σχεδόν γέμισε το Αλεξάνδρειο... Η διοίκηση "σωστά" σκέφτηκε... Αφού δε θα έρθουμε δεύτερη φορά με ΠΑΟ ας πάρουμε το κέρδος όλο μαζί...

Δεν ξέρω αλλά εμένα με περιτριγυρίζει η ιδέα ότι η σειρά θα λήξει 3-1...
EXPLOITED ARIS
οταν εγω μιλησα καποιος εγραψε οτι ειναι επαγγελματιες παικτες κλπ.ακομη αυτο πιστευει;εμενα παντως δε μου βγαζουν απο το μυαλο οτι θελουν να τελειωνουν για να βρεθουν με το Μαρουσι.και ο ΠΑΟ θελει να βρεθει στον τελικο γι'αυτο μας βιασε σημερα.αλλα ημασταν και εμεις.ειναι και το κωλοασθμα του αρχηγου...τον λυπηθηκε η ψυχη μου σημερα
αντε με το Μαρουσι να δουμε λιγο μπασκετ απο πλευρας ΑΡΗ
dizzy_fingers
QUOTE(thrylos7)
Απλά τ' ότι οι παίκτες του Άρη ήταν απ' την αρχή του παιχνιδιού νευρικοί και καθόλου σίγουροι ακόμα κι όταν είχαν τη μπάλα μόνοι τους.


Εγώ νόμιζα ότι είχε κάποιο πρόβλημα η μπάλα, καθώς στην αρχή έβλεπες όλους τους παίχτες να μη μπορούν να την κοντρολάρουν, να χάνουν καρφώματα...κι από τις δύο ομάδες.

Η άμυνα που έπαιζε στην αρχή ο Άρης, πάντως, ήταν υποδειγματική.
Δεν έφταιγε μόνο ο ΠΑΟ που είχε κολλήσει στα χαμηλά, το πρώτο δεκάλεπτο.

Αλλά ενάντια σε μία ομάδα με τέτοια τρελή ευστοχία, είναι αλήθεια πως δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια αντίδρασης...
Απ'ότι φαίνεται, τελικά θα έρθει το sweep, κάτι που ομολογώ πως δεν περίμενα με τίποτα να γίνει, πριν την έναρξη της σειράς.
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ May 18 2006, 09:38 PM)
Δεν ξέρω αλλά εμένα με περιτριγυρίζει η ιδέα ότι η σειρά θα λήξει 3-1...
*


Mην σου πω οτι θα το γυρισουμε σε 2-3!!!


QUOTE(thrylos7 @ May 18 2006, 09:38 PM)
Συσσωρεύονται σιγά σιγά...

Κρίμα για τον κόσμο που σχεδόν γέμισε το Αλεξάνδρειο... Η διοίκηση "σωστά" σκέφτηκε... Αφού δε θα έρθουμε δεύτερη φορά με ΠΑΟ ας πάρουμε το κέρδος όλο μαζί...
*


Μονο που συσσωρευτηκαν πολλα.

20 Ευρω για να δεις live τσοντα.....
Δεν ειναι και πολλα αν το καλοσκεφτεις.

Παικτες για λυπηση,προπονητης για λυπηση...ομαδα για λυπηση...

Θελουμε και Ευρωλιγκα...

Ναι δεν χαθηκε τιποτα...ο στοχος ειναι η Ευρωλιγκα,ο στοχος ειναι η 3η θεση....
...ο στοχος ειναι να κανουμε την υπερβαση.....με το Μαρουσι!!! icon_drunk.gif
qspock
QUOTE(Warrior @ May 19 2006, 01:06 AM)
...ο στοχος ειναι να κανουμε την υπερβαση.....με το Μαρουσι!!!  icon_drunk.gif
*


Ηρθες στα λογια μου 19.gif
Με τις παρατηρησεις που φαγατε τι παιζει?
thrylos7
QUOTE
οταν εγω μιλησα καποιος εγραψε οτι ειναι επαγγελματιες παικτες κλπ.ακομη αυτο πιστευει

Εγώ ήμουν! Δεν εξέφρασα πίστη ή κάτι τέτοιο.. ξαναδιάβασε το ποστ.

Όχι, οι παίκτες του Άρη δεν το πούλησαν το ματς... Σίγουρα, δεν έδειξαν και το μεγαλύτερο πάθος που θα μπορούσαν αλλά από ένα σημείο και μετά υπάρχει η ψυχολογία. Όταν βλέπεις τον αντίπαλο να βάζει τη μπάλα στο καλάθι με χίλιους τρόπους(καλά, πως το τρίποντο του Σπανούλη απ' τη γωνία μπήκε με ταμπλό ακόμα προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω...) είναι λογικό να απογοητεύεσαι..
Όχι, δε μπορώ να κατηγορήσω τον προπονητή και τους παίκτες για κάτι τέτοιο.

QUOTE
Mην σου πω οτι θα το γυρισουμε σε 2-3!!!

Καλά... μη λέτε ότι δεν το είπα μετά... Όταν είναι ενάντια στον ΠΑΟ τα πιάνω... wink.gif
(αρκεί να μη σκέφτονται ήδη τον αντίπαλο στο μικρό τελικό)

QUOTE
Μονο που συσσωρευτηκαν πολλα

Έχει να γίνει...!
weirdo1977
μόλις γύρισα από το pale.... δεν διάβασα τι γράφηκε πριν, δεν έχω χρόνο, πρέπει να κάνω format σήμερα smile.gif... αυτό που είδα σήμερα ήταν ένας πολύ κακός παναθηναϊκός που μπλοκαρίστηκε πολλές φορες στην άμυνα του Ari k υποχρεώθηκε σε σουτ τις τελευταίας στιγμής... απλά ήταν εκνευριστικά τυχερός... όπως εκνευριστικός ήταν k ο ζαβλανός, πάω για format icon_wave.gif
EXPLOITED ARIS
τα νευρα μου!!!!!!!!!!οπου και να διαβαζω βλεπω για το τρομερο παιχνιδι του ΠΑΟ.καλα ενταξει...δεν ξερω τι τους εκανε ο Μπατιστ μεσα στα αποδυτηρια και τα εβαζαν ολα!!!!!τελος παντων.ο επομενος αγωνας ειναι διαδικαστικος και το ξερουν ολοι.εγω αυτο που θελω ειναι να βγουμε ευρωλιγκα γιατι τοτε θα ερθουν οι μεταγραφες και τοτε τα λεμε κυρ Παυλο και εσυ Ζαβλανε Βορεαδη κ σια
weirdo1977
QUOTE(qspock @ May 19 2006, 12:25 AM)
Με τις παρατηρησεις που φαγατε τι παιζει?
*


Εκτενέστατο ήταν το φύλλο αγώνα του παιχνιδιού Άρης-Παναθηναϊκός στο Αλεξάνδρειο με τους τρεις διαιτητές νμα σημειώνουν τα εξής: μία διακοπή και παρατήρηση σε άκουσμα συνθήματος για το Νίκο Ζαβλανό αλλά και δύο ρίψεις αντικειμένων με ένα πλαστικό ποτήρι νερό και έναν αναπτήρα.

Η ΚΑΕ Αρης απειλείται με πρόστιμο και επίπληξη, αν και δεν υπάρχει ανησυχία για το μικρό τελικό, μιας και οι κίτρινοι έχουν μηδενίσει το ποινολόγιό τους με το παιχνίδι κεκλεισμένων των θυρών με την Ολύμπια Λάρισας στην κανονική περίοδο.

γιατι δεν μας λεει πιο ήταν το συνθημα οεο ????????????
kop-13
Ok ο ζαβλανός φταίει για τις 12 σερί νίκες του Παναθηναϊκού!
weirdo1977
δε νομίζω να παραπονέθηκε κάποιος για το πρώτο παιχνίδι τον play off ούτε για το πρώτο παιχνίδι του πρωταθλήματος...[αν δεν κάνω λάθος είχα χειροκροτήσει τον παναθηναϊκό] ξέρουμε τι βλέπουμε, είμαστε αρειανοί, remember ? peace.gif
hagi
Τί να πω ρε παιδιά..Με άλλους συμφωνώ και με άλλους διαφωνώ..
Πιστεύω και γω ότι τα παιδιά δεν το παράτησαν το ματς αλλά με τέτοια κ@λοφαρδία που να βρεις την ψυχολογία να παίξεις..
Όταν πάρχουν σημεία που λες οκ μπορούμε να τους φτάσουμε και ξαφνικά σου ρίχνουν τρίποντα τρελά που μπαίνουν δεν μπορείς..Δεν έχεις το κουράγιο..

Νομίζω ότι και οι διαιτητές πάντως δεν μας σεβάστηκαν σε κάποιο σημείο του αγώνα και ίσως έπαιξε ρόλο για τη συνέχεια του αγώνα..
Βέβαια ο ΠΑΟ είναι κάλυτερη ομάδα και το ξέρουμε όλοι αυτό αλλά όχι με 17 τρίποντα...
Και γω όταν ξεκινούσε η σειρά περίμενα μεγαλύτερη κόντρα από εμάς αλλά μέχρι στιγμής δεν δικαιωνόμαστε όσοι το πιστεύαμε..Μακάρι να κάνουμε κάτι καλό στη συνέχεια..

Μπράβο και πάλι στον κόσμο που πήγε και χειροκρότησε την ομάδα στο τέλος..Όλοι κατάλαβαν ότι δεν κερδίζεις καμία ομάδα με 17 τρίποντα..
Τώρα απομένει να δούμε τί θα κάνουμε στο επόμενο παιχνίδι και για τη συνέχεια βλέπουμε..Η αλήθεια είναι ότι δεν σκεφτόμασταν ότι είναι εύκολο να πάμε τελικό..Το ζητούμενο είναι να βγούμε Ευρωλίγκα...
emperor
Tι να πω ρε παιδιά .

Εχθές ένιωσα προδομένος.

Ρε Ματσον από το 25 ξαναπαρατάς το παιχνιδι.Ο άλλος σε ξεφτιλίζει στο σπίτι σου και θέλει να ανεβάσει και άλλο την διαφορά και εσύ δεν κάνεις τίποτα;

Ρε διοικηση με τα 20 Ευρώ σε άρεσε η εικόνα σήμερα;

Θρύλε αν είχαν τις κανονικές τιμές και τα ίδια λεφτά θα έπαιρναν και γεματο γήπεδο θα είχαν

Και κάτι για τον ΠΑΟ.Χάστε ρε παιδια και κανένα τρίποντο τι ήταν αυτό εχθές.Ζαλίστηκα .
emperor
Kαι κάτι για τα κοράκια

Πολύ ευαισθησία στο ΠΑΛΕ για τα υβριστικά
thrylos7
QUOTE
γιατι δεν μας λεει πιο ήταν το συνθημα οεο ????????????
Τι να πει; Για "βαζέλα" και "φανέλα";
QUOTE
Θρύλε αν είχαν τις κανονικές τιμές και τα ίδια λεφτά θα έπαιρναν και γεματο γήπεδο θα είχαν
Για το γεμάτο γήπεδο δεν αμφιβάλλω καθόλου... Για τα ίδια λεφτά δεν ξέρω... Ο μέσος όρος βγαίνει κάπου 7,5 ευρώ παραπάνω για όλο το γήπεδο.

QUOTE
Ok ο ζαβλανός φταίει για τις 12 σερί νίκες του Παναθηναϊκού!

Υπήρξαν λάθος αποφάσεις... αλλά τα τρίποντα του ΠΑΟ έκαναν καθαρή τη νίκη του.
yellow madness
Δεν καταλαβαινω γιατι τοση απαγοητευση. Καταρχην η ομαδα δεν εκατσε να χασει, ισα-ισα οι παικτες μπηκαν με μεγαλη ορεξη και στο πρωτο δεκαλεπτο επαιξαν καλη αμυνα. Στο δευτερο ο Παο ηταν εξωπραγματικα ευστοχος και εκει ξεφυγε το παιχνιδι. Μετα ηρθε ο εκνευρισμος, και οι τεχνικες ποινες, απο τα μη σφυριγματα των διαιτητων και εκει τελειωσαν ολα. Στο κατω-κατω παιζαμε απεναντι στην καλυτερη ομαδα της ελλαδας με τον αρχηγο να αγκομαχαει. Κατα την γνωμη μου στο τελευταιο παιχνιδι της σειρας δεν πρεπει να χρησιμοποιηθει ο Στακ μηπως και αυτο τον βοηθησει να παρουσιαστει ετοιμος με το μαρουσι.

ΥΓ. Warrior μην ξεχνας πως το Μαρουσι ειναι η ομαδα που πριν μολις δυο χρονια επαιξε τελικο ενω και περσι μπηκε στην τετραδα. Σημασια εχει να περασουμε στην ευρωλιγκα ωστε να υπαρξουν τα εχεγγυα για το απαραιτητο οικονομικο ανοιγμα που θα μας οδηγησει ψηλοτερα
Alexmei
τώρα δυστηχώς αγωνίζεται για την 3η θέση ο Άρης..... κρίμα.
EXPLOITED ARIS
o kop 13 ειπε ειρωνικα οτι ο Ζαβλανος φταιει για τισ 12 σερι νικες του ΠΑΟ επι του ΑΡΗ.
φιλαρακι μη μπερδευεσαι ετσι; μηπως θυμασαι πως πηρατε περυσι το κυπελο κια φετος πως δεν σας βιασαμε στο ΟΑΚΑ;αυτο το φαουλ του Παντιους πανω στον Σκεπανοβιτς ουτε ο κυρΠαυλος δεν το δινει.και οτι μπηκε ο κοντος ο προεδρος σας μετα το μπουκαλι που εφαγε ο φροντιστης του ΑΡΗ και ουτε που γραφτηκε στο φυλο αγωνος.ενω τωρα φαγωθηκανε οτι ακουστηκαν συνθηματα στο ΠΑΛΕ.αν μπορουσαν στη μια παρατηρηση θα τιμωρουσαν τον ΑΡΗ γιατι τους εχει παει ξυδακι που καθε φορα γεμιζει.
Warrior
QUOTE(yellow madness @ May 19 2006, 07:06 PM)
ΥΓ. Warrior μην ξεχνας πως το Μαρουσι ειναι η ομαδα που πριν μολις δυο χρονια επαιξε τελικο ενω και περσι μπηκε στην τετραδα. Σημασια εχει να περασουμε στην ευρωλιγκα ωστε να υπαρξουν τα εχεγγυα για το απαραιτητο οικονομικο ανοιγμα που θα μας οδηγησει ψηλοτερα
*


Δεν διαφωνω...

Εγω εχω απογοητευτει επειδη πληρωνουμε τα τραγικα λαθη του φετινου
σχεδιασμου...Εκνευριζομαι που εχουν αφησει την ομαδα να μαχεται με ενα
πλευ-μακερ σε μια τοσο κρισιμη χρονια.Ειναι κατι που το διακρινουν και οι
πιο ανιδεοι με το αθλημα....Μιλαμε για παγκοσμια πρωτοτυπια.Ομαδα χωρις
2ο ασσο..

Ο Καστλ κλαταρε ο ανθρωπος....Παιζει 35 λεπτα σε 2 αγωνες την εβδομαδα,
ολη την χρονια!!

Επισης με εκνευρισε που χαναμε 15 ποντους μεσα στο παλε και ο Ματσον
μου ειχε στο 4ο δεκαλεπτο πενταδα με Μπρουερ,Καμπεριδη,Ασημακοπουλο,
Χαριτοπουλο και Πετροβιτς και η εντολη ηταν να κανει "γιουρια" ο Πετροβιτς.

Εχω να δω επιθετικο συστημα στην ομαδα απο εποχης Ζουρου!!!
Δεν περιμενα οτι θα το πω αυτο.... 33.gif

Θα μου πεις,αυτα τα ξερουμε...τωρα δεν ειναι η ωρα για κριτικη.Ετσι ειναι.

Πρεπει να ανασυνταχτουμε και να κοιταξουμε να βγουμε Ευρωλιγκα και
επιτελους να γινουν σωστες κινησεις το καλοκαιρι.

Και πρωτα απο ολα...να παρουμε επιτελους προπονητη!


Οσον αφορα τον Ζαβλανο....Δεν ειπε κανεις οτι η διατησια επηρρεασε τα
αποτελεσματα των δυο τελευταιων αγωνων kop-13...

Η ευαισθησια που διχνουνε στις παρατηρησεις με τον Αρη ειναι πρωτοφανης
ομως,οπως και η ανοχη που διχνουνε στον Παναθηναικο αντιστοιχα..

Στο παιχνιδι του ΠΑΟ στο Ελληνικο με τον Πανιωνιο,βριζανε εν χορω τον
Αρη και την Θεσσαλονικη και κανεις δεν ακουγε τιποτα!!Εμεις αντιστοιχα
μαζευουμε παρατηρησεις για πλακα...

Και το 12-0 δεν θα ηταν τοσο...αν παιζονταν ολα τα ματς στα ισα..

Παρολ'αυτα δεν αμφισβητησαμε ποτε την ανωτεροτητα του ΠΑΟ.

Και οποτε χανουμε στο παλε...χειροκροταμε.Και τωρα που φαγαμε 22 ποντους..
Το τι εγινε στο ΟΑΚΑ δυο φορες που πηγαιναμε για νικη...τα εχουμε ξαναπει.
thrylos7
Mike Batiste.... betsmart.gr:
QUOTE
Για τη ατμόσφαιρα στο Αλεξάνδρειο αλλά και τους "πράσινους" φιλάθλους είπε ενδεικτικά "Έχω βρεθεί σε αρκετά ευρωπαϊκά γήπεδα, σε αρκετά ελληνικά παρκέ αλλά και στο ΝΒΑ. Θα πω λοιπόν, ότι τέτοια ατμόσφαιρα με αυτή που βλέπουμε όλοι κάθε φορά που παίζουμε κόντρα στον Άρη, δεν υπάρχει πουθενά αλλού στον πλανήτη. Είναι εκπληκτικό. Δεν ζήλεψα όταν βγήκα και είδα όλο αυτό τον κόσμο στο γήπεδο να είναι εκεί για τον Άρη. Εξάλλου όλοι γνωρίζουν ότι οι φίλαθλοι του Άρη είναι οι καλύτεροι όλων όσον αφορά σε παρουσίες στο γήπεδο. Ακόμη και όταν δεν υπάρχει ζήτημα ή λόγος να βρεθούν στο γήπεδο, είναι πάντα στις εξέδρες. Όπως ακριβώς, έγινε στο τελευταίο ματς του πρωταθλήματος της ομάδας τους κόντρα στον Ηρακλή που είχαν γεμίσει ασφυκτικά το γήπεδο. Οι δικοί μας φίλαθλοι είναι εκπληκτικοί όταν έρχονται να μας δουν"


Σε συνέντευξη στην derby μετά το ματς στο Αλεξάνδρειο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.