Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ο Γιαννάκης στις ΗΠΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
dimitrisp
http://www.sportime.gr/xst/basket_inside.a...rticle_id=34843

Αναχωρει ο Δρακος για τις ΗΠΑ με σκοπο την διατηρηση καλων σχεσεων με τους παικτες μας εκει περα Τσακαλιδη, Γλυνιαδακη & Kill Bill φυσικα.



Σκοπος η διατηρηση επαφων και σχεσεων με τους ξενιτεμενους μας αλλα και ισως η επιλογη μερικων καινουργιων που εκτιμω (κατα την δικη μου προβλεψη - χωρις να εχω κατι επισημο ή καποια επισημη πληροφορια) οπως του Γλυνιαδακη για την προετοιμασια το καλοκαιρι 2007.
Alexmei
Λογικά θα κοιτάξει στο NCAA για τον Ίαν Βουγιούκα και μάλλον για τον Κώστα Κουφό... ο τελευταίος δν ξέρω αν μπορεί να παίξει Εθνική Ανδρών γιατί νομίζω είναι 18.... οπότε θα δει για να τον φέρει στην Εθν. Νέων (μήπως τον έχουν πάρει ή ακόμα; Δεν είμαι καθόλου σίγουρος... 39.gif )
dizzy_fingers
Ψάχνω να το βρω και δεν το βρίσκω...το είχαμε γράψει και στο φόρουμ:

Επί εποχές "μαύρες" πριν το καλοκαίρι του 2005, θυμάμαι που ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Ισπανίας είχε πάει στο ΝΒΑ να επισκεφτεί τους παίχτες που αγωνίζονται εκεί και γενικά κρατούσε επαφή με τους παίχτες της ομάδας του...τότε τους θαυμάζαμε για την οργάνωσή τους και απορούσαμε γιατί δεν το κάναμε κι εμείς.
Χαίρομαι που τελικά αυτή η απορία έλαβε τέλος και βλέπουμε την εθνική μας να λειτουργεί σε υψηλά στάνταρ.

ΥΓ: Παίζει να θυμάμαι λάθος τους πρωταγωνιστές... 39.gif...αλλά μικρή σημασία έχει αυτό.
dimitrisp
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 16 2006, 10:24 PM) *
Ψάχνω να το βρω και δεν το βρίσκω...το είχαμε γράψει και στο φόρουμ:

Επί εποχές "μαύρες" πριν το καλοκαίρι του 2005, θυμάμαι που ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Ισπανίας είχε πάει στο ΝΒΑ να επισκεφτεί τους παίχτες που αγωνίζονται εκεί και γενικά κρατούσε επαφή με τους παίχτες της ομάδας του...τότε τους θαυμάζαμε για την οργάνωσή τους και απορούσαμε γιατί δεν το κάναμε κι εμείς.
Χαίρομαι που τελικά αυτή η απορία έλαβε τέλος και βλέπουμε την εθνική μας να λειτουργεί σε υψηλά στάνταρ.

ΥΓ: Παίζει να θυμάμαι λάθος τους πρωταγωνιστές... 39.gif...αλλά μικρή σημασία έχει αυτό.


Ακριβως Σπυρο, εχει βελτιωθει πολυ η κατασταση απο τοτε. Και δεν εχει περασει και πολυς καιρος. Ο Γιαννακης κραταει επαφες με ολους εξου και η ομαδικοτητα που πηγαζει και "βγαζει" η Εθνικη μας ομαδα αλλα και οτι ειναι μια ομαδα - μια παρεα που λεμε.

Οπως βεβαια εχει "περασει" στους παικτες αλλα και σε οποιον καινουργιο ενταχθει στο μελλον αν οχι νοοτροπια νικητή σιγουρα νοοτροπία μαχητή wink.gif
dimitrisp
QUOTE(Alexmei @ Nov 16 2006, 07:14 PM) *
Λογικά θα κοιτάξει στο NCAA για τον Ίαν Βουγιούκα και μάλλον για τον Κώστα Κουφό


Αλεξ, εχεις δικιο ξαναδιαβασα την ανακοινωση του sportime και λεει πως θα κοιταξει και απο το χωρο του NCAA ο Δράκος.

Ομολογουμενως πρωτοποριακη η κινηση του αφου μεχρι αρχες Δεκεμβρη θα ναι στις ΗΠΑ wink.gif
rchos
ο κουφος δεν παιζει ακομη ncaa ειναι μικρος.στο high school ειναι τελευταια του χρονια.υπεγραψε βεβαια ηδη στο ohio state για να παιξει στο ncaa.θα παει να μιλησει και με αυτον ο γιαννακης.
dimitrisp
Απιστευτα ωραια αναλυση ειδικα εκει που αναλυει πως προετοιμαζοταν η ομαδα και προσαρμοζονταν αναλογα τον αντιπαλο !!
IlyaZ
Απ'ό,τι φαίνεται ο Κουφός το καλοκαίρι θα είναι Ελλάδα.

http://www.sportime.gr/basket_inside...ticle_id=44033

Και στη δεύτερη σελίδα του :

http://sportsillustrated.cnn.com/200...fos/index.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.