Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πρώτος όμιλος[Σεντάι}
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
HOULIGAN76
Εδώ συμμετέχουν οι δυνάμεις της ....Βενεζουέλας,Λίβανος,Σερβία,Νιγηρία,Αργεν
τινής και Γαλλίας.

Σε αυτόν τον όμιλο υπάρχουν δυο απο τα φαβορί για το χρυσό η Αργεντινή και η Γαλλία αλλά και μια ύπερδύναμη του παγκοσμιου μπάσκετ η Σερβία-Μαυροβούνιο.Για τις άλλες τρεις ομάδες οπως είναι φυσικό δεν γνωρίζω τίποτα.Αν και μου προκαλεί μια έκπληξη ο Λίβανος,ο οποίος απέκλεισε μια υπερδύναμη της Ασίας την Νότια Κορέα.Λέτε να παίξει και ο ....Σε΄ι΄κέλι?
treathitch
Το ματς είναι Σερβία-Αργεντινή. 50-50
Τρίτοι οι Γάλλοι (αν και δεν τον γουστάρω, ο Πάρκερ είναι μεγάλη απώλεια), τέταρτη η Βενεζουέλα.
HOULIGAN76
Οντως μόλις έμαθα οτι ο Πάρκερ πήγε στις ΗΠΑ για θεραπεία και μάλλον δεν θα παίξει κανέναν αγώνα στην Ιαπωνία.
ΚΡΙΜΑ για τους φίλους του μπάσκετ.
sarounas
για το αυριανό Αργεντινή-Γαλλία υπάρχει έντονο ενδιαφέρον γιατί οι Αργεντίνοι στον όμιλο δεν αποκλείεται να χάσουν κάποιο ματς, γι’ αυτούς θέλω να δω απλά αν υπάρχει ομάδα (πλήν των ΗΠΑ) να τους κερδίσει στα χιαστί, γιατί τους θεωρώ έτσι και αλλιώς την κορυφαία ομάδα στον κόσμο, έστω και αν ο Μανού έχει τα χάλια του, Λυπάμαι πολύ για αυτό που έτυχε στον Τόνι Πάρκερ. για Λίβανο, Βενεζουέλα και Νιγηρία τί να πεις; για τους Σέρβους τα έχουμε πει από την καλή και απ' την ανάποδη 100 φορές μένει να τους δούμε και στο παρκέ cool.gif
Anaz
ΜΕΓΑΛΗ απωλεια του Παρκερ,τον οποιο ουτε εγω γουσταρω αλλα θα λειψει απ'το Μουντομπασκετ..
Προσωπικα θεωρουσα τους Γαλλους πιο ετοιμους απ'τους Αργεντινους αλλα πλεον μαλλον παιζουν για τη 2η θεση μαζι με τους Σερβους! Τους Σερβους ας μην τους ξεγραφουμε.Εγω περσι που τους εχριζαν φαβορι ημουν απ'τους μεγαλυτερους αμφισβητιες τους,φετος ομως δεν πρεπει να τους υποτιμησει κανεις γιατι θα την παθει!Αν κ δεν τους βλεπω κ για πολυ μεγαλα πραγματα..Μεχρι προημιτελικα..
Warrior
Στην πρεμιερα του 1ου ομιλου....ο Λιβανος κερδισε(!!) την Βενεζουελα 82-72 και αυτοματα θετει
σοβαρη υποψηφιοτητα για την 4η θεση του ομιλου...
Warrior
Σουπερ εκπληξη προ των πυλων!!!

2' και 33" πριν τη ληξη του αγωνα,η Νιγηρια προηγειται των Σερβων με 74-66!!! ohmy.gif


Kαι τελικα εγενετο εκπληξη.Ηττα σοκ για τους Σερβους με 75-82...
NBAholic
Θα γίνει πολύ καλή διοργάνωση. wink.gif
Η Σερβία είναι η πιο απρόβλεπτη ομάδα του ομίλου (αν όχι όλου του Μούντο). Δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένουμε κάτι το εξαιρετικό, αλλά ομάδα με αστέρια τους Ρακόσεβιτς και Μίλισιτς και άμυνα που δέχεται 82 πόντους από τη Νιγηρία, δεν είναι δυνατό να ελπίζει σε πολλά. Καλώς δεχούμενη η νίκη για τους Νιγηριανούς, από τις μεγαλύτερες στην Ιστορία του αφρικανικού μπάσκετ. 41.gif
Dromeas7
Ελπίζω να μην αρχίσουν να πλακώνονται πάλι οι Σέρβοι μετα απο αυτή την ήττα.

Πάντως ψυχολογικά είναι μεγάλο πλήγμα.Αυτή η Σερβία όμως είναι νέα ομάδα.Πιστεύω ότι στο επόμενο Ευρωπαικό θα δείξει τι αξίζει.Στο μουντο δεν βλέπω φως.
HOULIGAN76
[quote name='Dromeas7' date='Aug 19 2006, 04:07 PM' post='31553']
Ελπίζω να μην αρχίσουν να πλακώνονται πάλι οι Σέρβοι μετα απο αυτή την ήττα.

Δεν επέβαλλε την πειθαρχεία ο Ομπράντοβιτς θα το καταφέρει ο Σάκοτα?Λίγο χλωμό!
Ωστόσο οι πλάβι έστω και δύσκολα θα περάσουν.Αλλά η ήττα αυτή μπορεί να τους κοστίσει στο κυνήγι μιας καλής θέσης στον όμιλο τους.
qspock
QUOTE(HOULIGAN76 @ Aug 18 2006, 07:01 PM) *
Εδώ συμμετέχουν οι δυνάμεις της ....Βενεζουέλας,Λίβανος,Σερβία,Νιγηρία...

Καλα πλακωσαν οι υπερομαδες σε αυτο τον ομιλο... shot.gif

Δυστυχως η Γαλλια ειναι αλλη ομαδα χωρις Παρκερ και φανηκε αυτο απο το πρωτο παιχνιδι απεναντι στην Αργεντινη. Κριμα. sad.gif
Μονο η Αργεντινη και υπο προυποθεσεις η Γαλλια εχουν τη δυνατοτητα να συνεχισουν στις επομενες φασεις.
Anaz
Παντως κ ο Μποκολο δεν πηγε ασχημα οσο αγωνιστηκε!Αν κοντρολαριστει λιγο μπορει να αναπληρωσει σε καποιο βαθμο την ελλειψη του Παρκερ!
Γενικα δεν τα πηγε ασχημα η Γαλλια παρα την ελλειψη του κ αν ηταν λιγο πιο ευστοχοι κ πιο προσεχτικοι στο ριμπαουντ θα μπορουσαν να το κλεψουν το ματσακι!Η αμυνα λειτουργησε καλα σε γενικες γραμμες,πηραν κ περισσοτερες προσπαθειες οι Ντιο,Πιετρις,Ζελαμπαλ που απεδωσαν.

Ο Νοτσιονι εδειξε ξανα οτι διανυει περιοδο καλων κ σταθερων επιδοσεων,ενω ο Τζινομπιλι αν κ δεν ειχε ενθουσιασει στα φιλικα οταν επρεπε,δηλαδη στα επισημα,και δη στο τελος,μιλησε..! 77.gif
HOULIGAN76
Η Βενεζουέλα νίκησε την Νιγηρία ,και οι Σέρβοι χάσανε απο τους Γάλλους. biggrin.gif biggrin.gif
Οπότε αμα οι Σέρβοι δεν νικήσουν με κάποια διαφορά την Βενεζουέλα μπορεί να γυρίσουν νωρίς στο σπίτι τους.Χωρίς τον φασίστα τον Στάνκοβιτς παίρνουν οτι τους αξίζει.Με εξαίρεση το 2002 όλο σφαλιάρες δέχονται.
Alexmei
Gia emena i ekpliksi einai o Livanos se ayton ton omilo alla dn nomizo oti tha ftasoun makria..... gia tous servous, an synexisoun etsi tous vlepo grigora na mazevoun tis valitses tous..... gia tous Gallous dn exo kamia prosdokia giati xoris parker dn pystevo oti aksizoun.....


Ayta gia tin ora!
NBAholic
Καταραμένοι υπεύθυνοι...Ήθελα να δω τους Αμερικανούς σε ένα ματς χωρίς πολλές σκοπιμότητες και μας ξεπάτωσαν σε ένα ντέρμπι-κακοποίηση του θεάματος. Ζήτημα είναι αν είδαμε 10 λεπτά ΗΠΑ. Και μη μου μιλήσει κανείς για τις προτεραιότητες των ντέρμπι. Ντέρμπι θα βλέπουμε κάθε μέρα-και πολύ καλύτερα απ'το αίσχυστο πράγμα που είδαμε προχθές. Τους Αμερικανούς να δίνουν σόου μπορεί και όχι.
qspock
Και παραπονιεσαι? Σημερα ειχαν το Ισπανια-Γερμανια ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ σε 2 καναλια full μεταδοση, καθως και το υπερτατο παιχνιδι της διοργανωσης: Ιαπωνια-Παναμας!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτα για σημερα!
dizzy_fingers
Ει... καλά έπαιξε η Ιαπωνία tongue.gif.
Τους είδαμε στο ποδόσφαιρο που τρέχανε σαν διαόλοι, τους είδαμε και στο μπάσκετ που ζαλίσανε τους Παναμέζους.
Μία νίκη με Ν.Ζηλανδία και περνάει φάση icon_joy.gif.

Πότε έδειξε αυτά τα παιχνίδια βρε παιδιά? Εγώ μόνο το Jap-Pan είδα.
Μήπως ήταν το πρωί...(που κοιμόμουν μέχρι τις 12:30 71.gif)?
NBAholic
To πρωί ήταν το άλλο. Αναμένεται όμως να το ξαναδείξουν βράδυ.
qspock
Πρωι στις 10.00 ηταν. Συνηθως τα ματς ειναι στις 10.30 και 13.30. Ετσι θα ειναι και τις επομενες μερες, οποτε καλα ξυπνητουρια! Καλυτερα βεβαια να ηταν ξενυχτι παρα ετσι...
Dizzy καλα εκανες και τους ειδες, γιατι δε ξερω αν θα τους ξαναδεις tongue.gif
dizzy_fingers
ναι όντως...αυτή η κρατική και οι προγραμματισμοί της... gdi.gif
tongue.gif biggrin.gif

Είδες γκάζια πάντως ο Ιγκαράσι? Τί Κόλιεβιτς μου λέτε τώρα... laugh.gif
qspock
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 22 2006, 01:04 AM) *
Είδες γκάζια πάντως ο Ιγκαράσι? Τί Κόλιεβιτς μου λέτε τώρα... laugh.gif


Εμ, οχι, σορυ ρε συ αλλα ηταν το πρωτο ματς του μουντομπασκετ που δε με τραβηξε να το δω. 19.gif
Παντως οπως λεει και στο NBA live 06, υπαρχουν διαφορα μυστηρια χομπυ:

-Ο Μαγκρεϊντι εχει χομπυ να ...κοιμαται!
-Ο Dizzy εχει χομπι να βλεπει την Ιαπωνια να παιζει μπασκετ. Την Ιαπωνια! Πως λεμε Κινα? Καμια σχεση! 19.gif

Και το καλυτερο?
Την Ιαπωνια να κερδιζει ανετα τον Παναμα! Damn man, η Basketforum team τους εχει για πλακα αυτους.. tongue.gif

Εγω ειδα μονο Ισπανια-Νοβιτσκι tongue.gif

Ο Ιγκαρασι εχει καμια σχεση με τον Ινοκισι? Ξερετε, αυτον που πηδαει βουνα κι ουρανοξυστες... Ξερετε? 24.gif ugly8.gif ugly_tocktock.gif
dizzy_fingers
QUOTE
-Ο Dizzy εχει χομπι να βλεπει την Ιαπωνια να παιζει μπασκετ.

Ε, να μη δούμε και την "πατρίδα"? Η μάνα μου ξεσήκωσε την πολυκατοικία με τις φωνές της.
Λίγο έλειψε να κατέβει τυλιγμένη με τη σημαία του Ιαπωνικού ναυτικού στην ομόνοια με καπνογόνα για να πανηγυρίσει την επιτυχία της αυτοκρατορικής ιμπεριαλιστικής αρμάδας του Παβλίσεβιτς laugh.gif.

QUOTE
Ο Ιγκαρασι εχει καμια σχεση με τον Ινοκισι? Ξερετε, αυτον που πηδαει βουνα κι ουρανοξυστες... Ξερετε?

Αυτός ήταν ο Μαϊκέρου Τακαχάσι...πηδούσε, πηδούσε (άλμα εννοούμε...να μην παρεξηγηθούμε) και κάρφωνε σαν τρελός στο μουντομπάσκετ της Αθήνας.
Να ήξερε να κάνει και τίποτα άλλο...
qspock
Μισος Ιαπωνας εισαι? Γεια σου ρε Ronin! tongue.gif
dizzy_fingers
Roninho tongue.gif.
Δεν το 'ξέρες ρε?

Σκέφτομαι να πάω να παίξω εκεί στο μέλλον tongue.gif.

(οκ, τώρα είμαστε κι επίσημα off topic 65.gif ).
masterjcy
Molis gyrisa apo Iaponia!!! Forza Japan. Poly megali xara gia tin niki epi tou Panama. Dizzy alitheia eisai misos Iaponas? Emena to etairo mou imisi einai giaponeza.
dizzy_fingers
Ναι, η μητέρα μου είναι γιαπωνέζα.
Σαν να λέμε...αν κάνεις ένα παιδί, αυτός θα είναι ο dizzy ( χαρά ε? biggrin.gif).

Σε ζηλεύω που πήγες Ιαπωνία... sad.gif
Γιατί γύρισες από τόσο νωρίς?
HOULIGAN76
Ρε παίδες η Ιαπωνία βρίσκεται στον 2 όμιλο της Χιρισίμα.Μαζί με την Ισπανία και κτλ.
Σμπαράλια κάνατε το τόπικ.ΗΜΑΡΤΟΝ.
qspock
Κατσε ρε μεγαλε, τα πατρια εδαφη του moderator αναφερονται οπου γουστραρει αυτος. Αντε μην αρχισουν τα ban τωρα... 19.gif

Dizzy δε το ηξερα, παντως απο τις φωτο δεν φαινεσαι για μισος μισος. Ενταξει, δεν σε παρεξηγω τοτε που παρακολουθεις την ομαδα, σορυ για την πλακα αλλα δεν ηξερα για την τοσο αμεση καταγωγη σου!
Αντε καλοι ειναι... tongue.gif
thrylos7
Δεν ήταν φοβερή μαγκιά ν' αλλάξουν οι Πιετρούς φανέλες στον πρώτο αγώνα με την Αργεντινή; w00t.gif
qspock
QUOTE(thrylos7 @ Aug 23 2006, 01:10 AM) *
Δεν ήταν φοβερή μαγκιά ν' αλλάξουν οι Πιετρούς φανέλες στον πρώτο αγώνα με την Αργεντινή; w00t.gif

Για να κοινηγανε τον ατσουμπαλο στα τριποντα και να τα χωνει ο αλλος? Πολυ καλη μαγκια! icon_drunk.gif Θα τους καρφωσει ο Σκουντης ομως... tongue.gif
masterjcy
Dizzy respect 77.gif 77.gif

Dystixos eprepe na gyriso nwris logw ypoxreoseon stin agglia. Prospathisa na pao kai stin Hamamatsu alla itan poly makria apo tin Yokohama pou emena (5 wres!).

p.s. sorry gia ta off-topic
HOULIGAN76
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!Ρε !!! ΗΜΑΡΤΟΝ!

biggrin.gif biggrin.gif

Αντε περιμένω ο ημιΓιαπωνέζος μας να πει την αυτοβιογραφία του ώστε να ικανοποιηθεί ο λαός του.Εγώ πάντως θέλω αναλυτικότατες λεπτομέρειες ιστορίες του με Γιαπωνέζες.Θα το εκτιμήσω.

Ο Λίβανος κέρδισε την Γαλλία.Μεγάλο γλέντι στον πρωτο όμιλο!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.