Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Deron Williams vs Chris Paul
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Das Kapital


Και οι 2 ανηκουν στο Draft του 2005 ο Ντερον wub.gif ηταν στο νουμερο 3 απο τους Μορμονους ο Πολ ηταν στο νουμερο 4 απο τους Χορνετς.Ο Πολ ξεκινησε καλυτερα τη χρονια του 2006 και ιθυνοντες των Τζαζ δεχτηκαν κριτικη που δεν επελεξαν αυτον στο νουμερο 3.Παρολ'αυτα να μου επιτρεψετε να πω πως ο Ντερον φετος εκανε καλυτερο πρωταθλημα απο τον Πολ και οδηγησε την ομαδα του μεχρι τους τελικους της Δυσης. w00t.gif

Το μονο σιγουρο ειναι πως στο μελλον θα εχουμε το ερωτημα Paul or Williams? Γιατι και οι δυο λογικα θα κανουν πολυ καλη καριερα και ειναι οι 2 καλυτεροι του ντραφτ του 2006 αναμφιβολα!!!


Εγω θα ψηφισω Ντερον γιατι μου αρεσει πολυ η σωματοδομη του,μου φερνει λιγο tongue.gif μου αρεσει το στυλ του και τον γουσταρα πριν αρχισει η Ντερονολατρεια οταν καρφωσε σε εναν τελικο Δυσης στους Σπερς!!!

Deron Williams!!!!
Anaz
ω ρε..Μολις πριν λίγο εγραφα στο τοπικ της team Usa οτι τους θεωρω τους επομενους μεγαλους πλευμεκερ του ΝΒΑ!! Μηπως απο'κει πηρες την ιδέα?? biggrin.gif
Δυσκολο ερωτημα παντως.. 39.gif
Das Kapital
QUOTE(Anaz @ Jun 27 2007, 11:52 PM) *
Μηπως απο'κει πηρες την ιδέα?? biggrin.gif


Τσου smile.gif Το σκεφτομουν εδω και καιρο να κανω αυτο το πολλ(απο χθες) tongue.gif
NBAholic
Κρις Πολ, οριακά. Υπερέχει αμυντικά αυτή τη στιγμή του Ντερόν, ενώ είναι και λίγο καλύτερος ριμπάουντερ (όσο μετρά αυτό για έναν γκαρντ). Ο Ντερόν ίσως να είναι λίγο καλύτερος ηγέτης (δεν ξέρω αν στα πλέι οφ ο Πολ θα έπιανε την ίδια απόδοση), ενώ ο Πολ έχασε αρκετά παιχνίδια φέτος, αλλά προτιμώ να το δούμε γενικότερα και όχι από άποψη μιας σεζόν μόνο, ιδίως αν μιλάμε για νεαρούς ακόμη παίκτες.

Νομίζω ότι στο μέλλον θα έχουμε ξεκαθαρίσει κάπως τις διαφορές στην εικόνα του παιχνιδιού τους, γιατί παίζον ελαφρώς διαφορετικά. Ο Πολ ίσως είναι λίγο πιο επιθετικός και παίζει περισσότερο στο στιλ του Κιντ, ενώ ο Ντερόν περισότερο οργανωτικός και φέρει περισσότερο σε Στόκτον.
reignman
Chris Paul οριακα λες αλλα εγω του εδωσα την πρωτη του ψηφο! cool.gif
Zmac
Deron Williams-Σαφώς καλύτερος ηγέτης και σκόρερ wink.gif
man10
Αν και μου αρεσει περισσοτερο ο Ντερον ο Πολ ειναι καλυτερος και νεοτερος.

Πιστευω επισης οτι αν δεν ειχε φετος την ατυχια με τον τραυματισμο του θα εκανε σπουδαια χρονια!
Achilleas13
Ψηφίζω τον Πολ.Βασικά και οι 2 μου αρέσουν αλλα προτιμω τον Πολ
Van_prentzi
Περισυ καλυτερος με διαφορα ο Πολ.
Φέτος καλύτερος ο Ντερον.

Θα σας πω του χρονου ποιος θα κανει το 2-1 biggrin.gif
NBA-MANIAC
εγω ψηφισα με πολυ ευκολια τον ντερον...διοτι απο αλλον περιμενα το μεγαλο μπαμ και απο αλλον ηρθε...περιμενα τους χορνετς εστω να πανε πλει-οφς...ομως ο ντερον οδηγησε μεχρι τους τελικους περιφερειας τους τζαζ κανοντας καταπληκτικα παιχνιδια...
B for Basketball
κ η μεγαλη ψηφος παει στον ντερον... tongue.gif ειναι παιχτης που θα κανει καριερα μεγαλη...οχι οτι ο πολ ειναι κακος...παιχταρασ κ αυτος...αλλα ο ντερον εχει το κατι παραπανω...αυτο που θα κανει την ομαδα να παταει...το απεδειξε φτανοντας την ομαδα στους τελικους της δυσης...δεν νομιζω ο πολ να καταφερει τους χορνετς τοσο μακρια...
ασχετο αλλα νομιζω πωσ φαιρνει λιγο στο face στον παπανικολαου...εχω δικιο η απλα ειμαι γκαβος??? 69.gif tongue.gif bball.gif
NBA-MANIAC
QUOTE(B for Basketball @ Jul 11 2007, 09:27 AM) *
κ η μεγαλη ψηφος παει στον ντερον... tongue.gif ειναι παιχτης που θα κανει καριερα μεγαλη...οχι οτι ο πολ ειναι κακος...παιχταρασ κ αυτος...αλλα ο ντερον εχει το κατι παραπανω...αυτο που θα κανει την ομαδα να παταει...το απεδειξε φτανοντας την ομαδα στους τελικους της δυσης...δεν νομιζω ο πολ να καταφερει τους χορνετς τοσο μακρια...
ασχετο αλλα νομιζω πωσ φαιρνει λιγο στο face στον παπανικολαου...εχω δικιο η απλα ειμαι γκαβος??? 69.gif tongue.gif bball.gif


sorry κ ολας αλλα εγω λεω το δευτερο...καμια σχεση...
Alexmei
Θα πω Deron γιατί είχε φανταστική χρονιά (και ο Πολ είχε στην Rookie του αλλά φέτος έχασε πολλά παιχνίδια) και ήταν πέρα για πέρα φανταστικός στα Play-off smile.gif
Flash
Πέρυσι δεν είχα άμεση πρόσβαση στην τηλεοπτική παρακολούθηση αγώνων ΝΒΑ ώστε να κρίνω τον Paul και φέτος εξαιτίας των τραυματισμών που είχε δεν μπόρεσα να διαμορφώσω σαφή άποψη.
Αντίθετα τον Ντερόν τον παρακολούθησα αρκετά και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση στα play offs ιδίως γιατί έδειξε ότι μπορεί να αναδειχθεί και ως πολύ καλός οργανωτής εκτός από σκόρερ.
Αν και είναι πολύ νωρίς για αξιακή σύγκριση δύο νέων παιχτών η ψήφος της παρούσας στιγμής πάει στον Williams.
Hayate
Θα ψηφίσω Deron.. Παρόλο που είχε καλύτερους συμπαίκτες από τον Paul που τον βοήθησαν έδειξε τις ηγέτικες του ικανότητες και έκανε τρομερά Playoff..
Δύσκολο voting πάντως.. θα δούμε ποιός έχει την διάρκεια..
captain charisma
nteron γιατι ειναι πιο σκορερ απο το πολ.και βαζει και τρελα τριποντα.φετος εκανε πολυ καλα πλειοφ με τη γιουτα.ο πολ ειναι πιο οργανωτης παρα σκορερ και δεν εχει το τριποντο του ντερον
Mamuwalde
ψηφο στον ντερόν λόγω σωματοδομής-στυλ αλλά και επειδή πιστεύω ότι ο ντερόν δουλεύει περισσότερο για την ομάδα του ενώ ο πολ μου φαίνεται να δουλεύει περισσότερο για τα στατιστικά του ...

αν και τώρα που τα ξαναβλέπω , τα στατιστικά τους είναι σχεδόν ίδια .

μάλλον η αίσθηση στο παρκέ είναι αυτό που λέω παρά τα νούμερα [και τα playoff του ντερον βεβαίως βεβαίως] ...

επιμένω ντερόν
nikolas12
Τον Κρις γιατι ειναι ενας πολυ καλος πλαιυ μεηκερ.
Ginobili
Πάντως ο Κρίς Πόλ...φέτος είναι αφηνιασμένος!!! Καλά..τι όργια κάνει το παιδί ρε...??? Προχθές...σε μια μέτρια γι'αυτόν επιθετικά βραδυά,είχε 16 ασίστς!! Η Νέα Ορλεάνη φέτος παρουσιάζεται πολύ πιο δυνατή από τα προηγούμενα χρόνια,και αυτή της η επίδοση πιστώνεται στον Κρίς!!! Πάντως Μπούζερ και Κιριλέγκο...δεν έχει.Γουέστ και Στογιάκοβιτς,υστερούν κατά πολύ..πολύ!!!
mj23lbj23
Εξαιρετικοι και οι δυο ευτυχημα για το ΝΒΑ μιας και ο Νας με τον Κιντ βρισκονται στην δυση τους.Δυσκολη πραγματικα συγκριση αλλα θα ψηφησω Ντερον μονο και μονο για τα καταπληκτικα πλευοφ που εκανε αν και μου αρεσει πιο πολυ ο Πολ
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Sep 10 2007, 12:14 ) *
nteron γιατι ειναι πιο σκορερ απο το πολ.και βαζει και τρελα τριποντα.φετος εκανε πολυ καλα πλειοφ με τη γιουτα.ο πολ ειναι πιο οργανωτης παρα σκορερ και δεν εχει το τριποντο του ντερον

Το ποστ σου εχει γινει πριν καιρο οποτε δεν γνωριζω τα στατιστικα τους...
Αλλα μεχρι στιγμης ο Ντερον εχει 19π 9ασ Μ.Ο και ο Πολ 21π 10ασ Μ.Ο...
Δεν θυμαμαι τι ειχα ψηφισει αλλα τωρα Ψηφιζω πολ με διαφορα...εχει βγει κ ρουκι της χρονιας!!
Kaez
2 ιδιαίτερα συμπαθείς Guard.Ψηφίζω Deron γιατί ήταν μεγάλος καύλας από το κολλέγιο και το αποδεικνύει κ στο ΝΒΑ,έστω και αν είναι λίγο πεσμένος τελευταία σε αντίθεση με τον ταλαντούχο κύριο Paul
captain charisma
QUOTE(mj23lbj23 @ Jan 6 2008, 22:13 ) *
Εξαιρετικοι και οι δυο ευτυχημα για το ΝΒΑ μιας και ο Νας με τον Κιντ βρισκονται στην δυση τους.Δυσκολη πραγματικα συγκριση αλλα θα ψηφησω Ντερον μονο και μονο για τα καταπληκτικα πλευοφ που εκανε αν και μου αρεσει πιο πολυ ο Πολ

OK εκεινο το διαστειμα τους συγκρινα με βαση τα περσινα στατιστικα τους..περσι ο ντερον εκανε εξαιρετικη χρονια..ενω ο πολ ειχε και τραυματισμους οποτε δν μπορουσα να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη για αυτον..αλλα φετος μεχρι στιγμης ο πολ παιζει πολυ καλα και ειναι ηγετης με τα ολα του...ο ντερον δν παει πισω και αυτος..απλα μπορει να οφειλετε και στη πτωση των τζαζ η πορεια του μεχρι στιγμης...
manos 13
cp3 με διαφορα κανει φοβερη χρονια 41.gif
a bullet for your head
Ψηφιζω Ντερον..πιστευω οτι θα γινει αξιος συνεχιστης στην θεση,του Κιντ..εντωμεταξυ μου τον θυμιζει εντονα λογω δυνατης σωματοδομης,μπασκετικης ιδιοφυιας,κ της εξαιρετικης οργανωσης του παιχνιδιου για την ομαδα του.Σε αντιθεση με τον Πολ,τον θεωρω πιο ολοκληρωμενο και ικανο να ανταποκριθει κ στο setplay κ στο open court.
j-kidd13
CHRIS PAUL.... 77.gif ,o πλει μεικερ της επόμενης 10ετίας στο nba!!!Εγω αυτόν θεωρώ τον διάδοχο του Κιντ....
xoxli44
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 9 2008, 14:48 ) *
CHRIS PAUL.... 77.gif ,o πλει μεικερ της επόμενης 10ετίας στο nba!!!Εγω αυτόν θεωρώ τον διάδοχο του Κιντ....

Συμφωνω αλλα το διαδοχος με χαλαει λιγο,γιατι ο Πολ ειναι απλα ο εαυτος του.
Air and King
Και οι δυο πολυ καλοι παιχτες ειναι αλλα κανενας απο τους δυο δεν ειναι διαδοχος του Κιντ.Τριπλ νταμπλ και μετα το συζηταμε.Η ευχερεια του Κιντ κυριως στα ριμπαουντ και τα τριπλ νταμπλ φιγκιουρ ειναι που τον κανουν ξεχωρηστο και τον τοποθετουν σε μια κατηγορια ξεχωρηστη με Ρομπερτσον και Ματζικ.Βεβαιως αυτο δεν σημαινει οτι αποκλειεται να γινουν μεγαλυτεροι παικτες και καριερηστες απο τον Κιντ αλλα ο τελευταιος ειναι σημειο αναφορας της ιστοριας με τα επειτευγματα του.Πολυ καλοι και οι δυο δεν μπαινω στην διαδηκασια να ξεχωρησω αλλα αυτοι την στιγμη ειναι καλυτεροι απο τους Κιντ και Νας που ειναι βετερανοι πλεον.
Giorgos#4
Κρις Πολ και χαλαρα!
j-kidd13
QUOTE(xoxli44 @ Oct 11 2008, 02:26 ) *
Συμφωνω αλλα το διαδοχος με χαλαει λιγο,γιατι ο Πολ ειναι απλα ο εαυτος του.

Το "διάδοχος" δεν έχει να κάνει με τον παραλληλισμό ή την σύγκριση των ικανοτήτων των 2 παιχτών αλλά απλά στο οτι ο Paul θα είναι μετά τον Κιντ ο επόμενος Νο1 πλει μεικερ στο nba...
delmar
Kαι οι δυο ειναι αστερια!!Απλα εγω προτιμω τον Chris Paul. smile.gif
aegeansheed
Εύχομαι αυτό το thread να ζωντανεύει κάθε χρόνο, ώστε να μπορούμε να κάνουμε τον ετήσιο «έλεγχο» των δύο κορυφαίων point guards σήμερα. Το γεγονός ότι μπήκαν την ίδια χρονιά στο ΝΒΑ κάνει τη σύγκριση αρκετά πιο εύκολη.

Επιχείρησα μια αντιπαράθεση των ικανοτήτων με κάποια αντικειμενικά κριτήρια σύγκρισης των point guards και μου έκανε εντύπωση η τελική ισοβαθμία:

Skills -Williams- Paul

Court vision: 9- 10

Passing skills: 9- 9

Defensive awareness*: 7- 9

Offensive awareness**: 10- 9

Leadership: 10- 9

Long range shooting: 7- 7

Penetration/inside threat: 9- 9

Making teammates better: 10- 9

Σύνολο: 71- 71



* Συνυπολόγισα την αμυντική προσήλωση, την άμυνα 1 on 1, την διάθεση προς το αμυντικό ριμπάουντ.

** Συνυπολόγισα την ικανότητα να στήνουν plays και το ρεπερτόριο των επιθετικών κινήσεων του καθενός.

Στα ατομικά τώρα, στο τέλος της 4ης χρονιάς τους και λίγο πριν την έναρξη της 5ης τα στατιστικά καριέρας των δύο συνοδοιπόρων έχουν ως εξής:

Stats -Williams- Paul

GP: 310- 300

MPG: 34,9- 37,2

FG%: 46,7%- 47,0%

3PT%: 35,8%- 34,4%

FT%: 79,8%- 84,9%

AST PG: 8,7- 9,9

STL+BLK PG: 1,2- 2,5

PTS PG: 16,2- 19,4

TRB PG: 2,9- 4,8

AST/TO: 3,00- 3,81

Είναι εμφανής η καλύτερη αμυντική παραγωγικότητα του Paul (reb-stl/blk) και η ικανότητά του να κάνει λιγότερα λάθη από τον Deron (για κάθε λάθος που κάνει δίνει 0,8 assists περισσότερες από τον Jazzman-βλ. AST/TO ratio) και μάλιστα σε μεγαλύτερο χρόνο στο παρκέ. Επίσης πετυχαίνει 3 περίπου πόντους παραπάνω.

Φυσικά η στατιστική υπεροχή του CP3 δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και καλύτερος, αφού η αξία/απόδοση δεν μετράται μόνο με στατιστικούς δείκτες. Για παράδειγμα η ικανότητα του D-Will να αξιοποιεί ιδανικά το χώρο και το στήσιμο των συμπαικτών του και να δίνει στο σωστό χρόνο τη μπάλα. Το γεγονός ότι η Utah ήταν η 7η καλύτερη επιθετική ομάδα και η 1η σε assists με 24,7 για το 08-09, εξηγείται κατά κύριο λόγο από το gameplay του Deron.

Σε σύγκριση των δύο βάσει τίτλων, ο Paul έχει καταφέρει περισσότερα σε ατομικό επίπεδο ως ROY το 2006 και 2ος στην ψηφοφορία για τον MVP το 2008 (πολλοί πιστεύουν ότι το άξιζε περισσότερο από τον Kobe-κι εγώ ως ένα βαθμό), ενώ ο Williams έχει προχωρήσει περισσότερο στα playoffs με την Utah (2007 WCF).

Στην face to face σύγκριση υπάρχει μια έκπληξη, αφού στα μεταξύ των δύο παιχνίδια ο Deron έχει ένα εντυπωσιακό 11-2:



Season Splits -Williams (νίκες)- Paul(νίκες)

2005-2006: 3- 1

2006-2007: 2- 0

2007-2008: 3- 1

2008-2009: 3- 0



Επίσης για κάποιον λόγο ο Paul παίζει εναντίον της Utah (13 παιχνίδια) χειρότερα απ’ ότι συνήθως: 15,9 ppg -8,9 apg -3 rpg - 42% shooting (http://www.basketball-reference.com/player...aulch01/splits/). Με προβληματίζει κάπως το παραπάνω γεγονός, ειδικά όταν σκέφτομαι και την σειρά με τους Nuggets στα 2009 Playoffs και την κατάρρευση μπροστά στον φορμαρισμένο Billups τότε.

Μου αρέσει τρομερά ο Paul, το πιθανότερο είναι να περάσει τον Mark Jackson και να καταλήξει 3ος Passer OAT, αλλά το gameplay του Deron με ξεσηκώνει. Ααααα, έχει κάνει και αυτό…







Air and King
QUOTE(aegeansheed @ Oct 1 2009, 00:12 ) *
Εύχομαι αυτό το thread να ζωντανεύει κάθε χρόνο, ώστε να μπορούμε να κάνουμε τον ετήσιο «έλεγχο» των δύο κορυφαίων point guards σήμερα.

Αυτος ειναι και ο λογος που ειναι παρακινδυνευμενο να ξεχωρισεις καποιον απο τους 2 παραπανω...
Ο Ντερον ειμαι μια νεα Βερσιον του μεγαλου Τζεισον Κιντ οσο αφορα κυριως την σωματοδομη.Αντιθετα ο Κρις Πολ ειναι ενας πιο βραχυσωμος Αιζαια Τομας-Νειτ Αρτσιμπαλντ......
Το θεμα ειναι Ιστορικα που μπορουν να φτασουν?Εχω πει οτι ο Πολ με το fast start που εχει κανει εχει ελπιδες να μπει στο τοπ-3 των Πλειμεικερ της Ιστοριας.....πρεπει ομως να εχει και την αναλογη συνεχεια...
Απο την αλλη ο Ντερον εχει να ξορκισει και το "φαντασμα" του Στοκτον και αυτο θα γινει κυριως με πρωταθλημα που οι Μορμονοι δεν εχουν δει ποτε!
Πολυ μεγαλα ταλεντα και οι 2...........
Οσο για την συγκριση των Skills που κανεις πανω κατω συμφωνω με καποιες αλλαγες οπως Leadership και Making teammates better που θα διαλεγα CP3 ενω Long range shooting θα εδινα ισχνο προβαδισμα στον Ντερον....
aegeansheed
QUOTE(Air and King @ Sep 30 2009, 22:38 ) *
Πολλοι μεγαλα ταλεντα και οι 2...........


Εν τέλει αρκεί ένας από τους δύο για να στηθεί ένα franchise 10ετίας. Το μόνο που θέλουν είναι ένας καλός 20-10 big man, όλα τα άλλα μπορούν να τα φτιάξουν και να δώσουν εύκολα +50 νίκες κάθε χρονιά. Ίσως αυτό να αιτιολογεί και την ανταλλαγή Okafor-Chandler στην περίπτωση του Paul, για να τον κρατήσουν "happy".
nikopoli
chris paul με διαφορα
polympoumpounas
Με βαρια καρδια θα ψηφισω Paul.Ο Deron ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου παιχτες αλλα τον Paul δεν τον φτανει.Οι κυριοι δυο τομεις που εχει προβλημα ο Williamw ειναι οι εξης:
1)κανει πολυ περισσοτερα λαθη απ οτι ο κοντος σε σχεση με τις ασσιστ που δινει
2)Δεν παιζει την ιδια πιεστικη αμυνα

Για τους ποντους που βαζει λιγοτερους δεν με πολυαπασχολει καθως πιστευω οτι το κυριο μελημα ενος play maker πρεπει να ειναι να φτιαχνει το παιχνιδι της ομαδας του ενω τα ριμπαουντ του ειναι χαμηλα λογω Σλοαν ο οποιος για δεκαετιες τωρα θελει το pg του να μην πολυενδιαφερεται να παρει το ριμπαουντ αλλα να φροντιζει, σε περιπτωση αμυνας να ειναι ξεμαρκαριστος ωστε να πηγαινει γρηγορα η μπαλα σε αυτο(γι αυτο αλλωστε η Utah ειναι η ομαδα με τον μικροτερο χρονο που χρειαζεται για να φτασει η μπαλα στο pg της μετα απο ριμπαουντ σε ολη τη λιγκα) ενω σε περιπτωση επιθεσης να μενει πισω για να αποτρεψει ενδεχομενο αιφνιδιασμο



QUOTE(aegeansheed @ Oct 1 2009, 01:12 ) *
Skills -Williams- Paul

Court vision: 9- 10

Passing skills: 9- 9

Defensive awareness*: 7- 9

Offensive awareness**: 10- 9

Leadership: 10- 9

Long range shooting: 7- 7

Penetration/inside threat: 9- 9

Making teammates better: 10- 9

Σύνολο: 71- 71


Στο Passing skill θα εδινα σαφες προβαδισμα στον Paul.Το ιδιο και στο Leadership.O Williams στα τελευταια λεπτα ακομα και αν το παιχνιδι ειναι στην κοψη του ξυραφιου πολλες φορες δεν παιρνει πρεοσπαθειες.Αντιθετα ο Paul ακομα και αν πολλες φορες δεν του καθονται οι φασεις παντα βγαινει μπροστα.Στο Long range shooting παντως ο δικος μου τον εχει τον Paul.Μην κοιτας μονο τα στατιστικα, εχει ξεκαθαρα καλυτερο σουτ.
aegeansheed
QUOTE(polympoumpounas @ Oct 2 2009, 05:07 ) *
O Williams στα τελευταια λεπτα ακομα και αν το παιχνιδι ειναι στην κοψη του ξυραφιου πολλες φορες δεν παιρνει πρεοσπαθειες.


Αν μπορέσεις βρες ένα παιχνίδι με το Dallas στο Texas το 2007 Νοέμβριο πρέπει να έγινε. Απλά παίρνει όλα τα σουτ στο τέλος και παίζει μόνος του όλους τους Mavs. Πιθανότητα θα αναθεωρήσεις. Aν σε ενδιαφέρει μπορώ να ψάξω να στο βρω (pm me).

QUOTE(polympoumpounas @ Oct 2 2009, 05:07 ) *
Στο Long range shooting παντως ο δικος μου τον εχει τον Paul.Μην κοιτας μονο τα στατιστικα, εχει ξεκαθαρα καλυτερο σουτ.


Το pct.% είναι το ίδιο
polympoumpounas
Aν και εχω δει αρκετα παιχνιδιa του για να αλλαξω γνωμη απο μονο ενα παιχνιδι, το συγκεκριμενο θα ψαξω να το βρω να του ριξω μια ματια.Εξαλλου παντα ειναι απολαυση να βλεπεις τον Deron να παιζει

Για το σουτ τριων ποντων επιμενω οτι o Williams εχει καλυτερο απο τον Paul.Μη σε ξεγελανε τα ποσοστα του καθενος.Μπορει να εχουν σχεδον το ιδιο(με τον Deron παντως να υπερτερει εστω και για λιγο) αλλα ο Williams σουταρει πολυ συχνοτερα.Ασε που απ οτι βλεπω στα play-off εχει 40% ενω ο Paul 27%
ComingUpRoses
yeap! (λεω ενα παραδειγμα) οταν ο ενας εχει 30-60 και ο αλλος 5-10 (λεω ενα παραδειγμα ξαναλεω tongue.gif) εχουν και οι 2 50% αλλα ο πρωτος εχει απρει περισσοτερες προσπαθειες αρα και πιο λογικο να εχει χασει περισσοτερα σουτ ... η ψηφος μου πηγε στον D-Will διοτι οταν παιζει μου ερχετε μια μιξη στο μυαλο Iverson - J-Kidd!

New Yorker
Ο Πολ είναι πολύ καλός αλλά ο Ντέρον είναι καλύτερος. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι όποτε παίζουν αντιμέτωποι ο νικητής είναι συνήθως αυτός. Είναι παίκτης που κάνει τους πάντες τριγύρω του καλύτερους, είναι ηγέτης, ικανότερος σουτέρ και διαθέτει την καλύτερη crossover από τότε που σταμάτησε το μπάσκετ ο Τιμ Χάρνταγουεϊ.

Οταν ο D-Will σταματήσει το μπάσκετ θα θεωρείται ένας από τους 3-4 καλύτερους point guards που έπαιξαν ποτέ μπάσκετ...
Air and King
QUOTE(New Yorker @ Oct 19 2009, 23:06 ) *
διαθέτει την καλύτερη crossover από τότε που σταμάτησε το μπάσκετ ο Τιμ Χάρνταγουεϊ.

Οταν ο D-Will σταματήσει το μπάσκετ θα θεωρείται ένας από τους 3-4 καλύτερους point guards που έπαιξαν ποτέ μπάσκετ...

Tην καλυτερη crossover ever την εχει ο Αιβερσον!Την εκανε παντα με μεγαλυτερο ανοιγμα πολυ γρηγορα και ξαφνιαζε τους αντιπαλους του.Βγαλμενη απο το γκετο!
Τον Τιμ θα τον εβαζα δευτερο.


Οντως ο Ντερον εχει και αυτος πολυ καλη crossover αλλα μηπως δεν εχει και ο Πολ?Βαλε και μια ντριμπλα του CP3 δικη του που περναει την μπαλα κατω απο το ενα ποδι και την ξαναπιανει για να παει στο Λει-απ.Οχι πως ειναι δυσκολη σε σχεση με αλλες αλλα πιο πολυ σαν φαντασια!
Δυσκολη συγκριση και θα ειναι διαχρονικη.Πολυ ευχαριστοι παιχτες και οι 2 "fan to watch" και αν μεινουν υγειοις θα αφησουν εποχη.
Ο Πολ εχει κανει λιγο καλυτερο ξεκινημα καριερας καθως παρολο που ο Ντερον εκανε φοβερα Πλειοφ το 2007 ο Πολ εκανε πολυ καλυτερη Ρουκι χρονια ειναι πρωτος σε μεσο ορο ασσιστ ενω ηταν πολυ σοβαρος MVP candidate τo 2008 oπου τελικα το εχασε απο τον Κομπι!Εν τελει ειχε ελαχιστα μεγαλυτερο impact στην ομαδα του απο οτι ο Ντερον

Παντως θα μας απασχολησουν για χρονια και εχουν προδιαγραφες για να μπουν στο πανθεον!
polympoumpounas
QUOTE(Air and King @ Oct 20 2009, 03:09 ) *
Tην καλυτερη crossover ever την εχει ο Αιβερσον!Την εκανε παντα με μεγαλυτερο ανοιγμα πολυ γρηγορα και ξαφνιαζε τους αντιπαλους του.Βγαλμενη απο το γκετο!
Τον Τιμ θα τον εβαζα δευτερο.


Air and King ανοιγεις πολυ μεγαλο θεμα τωρα!
Ο Αιβερσον και ο Χαρνταγουει ειναι σιγουρα οι δυο κυριοι υποψηφιοι για την καλυτερη crossover ever αλλα εγω θα διαλεξω Τιμ. Εκτος του οτι μου αρεσε αρκετα πιο πολυ η δικια του λογω της χρησιμοποιησης και των δυο χεριων του, πρεπει να λαβουμε υποψην μας και το ποσο γρηγορος ηταν ο ΑΙ.Λιγο να εφευγε εκτος ο αμυντικος και ειχε γινει καπνος.Ο Χαρνταγουει αντιθετα παροτι γρηγορος κι αυτος, επρεπε να κανει πολυ πιο σκληρη δουλεια γιατι σε καμια περιπτωση δεν ηταν τοσο γρηγορος οσο ο ΑΙ.Απο τη στιγμη λοιπον που και οι δυο καταφερναν σε σταθερη βαση να αφηνουν τον αμυντικο πισω τους με την crossover τους, η ψηφος μου παει σε αυτον που ειχε τα λιγοτερα "βοηθηματα" περα απο αυτην.

Παντως νομιζω οτι αυτο ειναι ενα θεμα που θα αξιζε να εχει δικο του topic.Εχει πολυ ζουμι.


Για να επανελθω τωρα στο topic.Και οι δυο εχουν εκλπηκτικη crossover.Τους εχω πετυχει και τους δυο να διαλυουν εναν αμυντικο με συνεχεις crossovers, κατι παρα μα παρα πολυ δυσκολο αφου αν το επιχειρησεις ειναι πολυ πιο πιθανο να γινεις εσυ ρεζιλι παρα ο αμυντικος.Αν επρεπε οπωσδηποτε να διαλεξω καποιον θα επελεγα Deron αλλα και οι δυο ειναι πολυ κοντα σε αυτο το θεμα.

Μια μικρη γευση απο τους δυο:Williams , Paul

Εψαξα να βρω τις φασεις για τις οποιες μιλουσα πριν με τις συνεχομενες αλλα τζιφος.Αν κανεις τις βρει ας τις ποσταρει γιατι ηταν πολυ εντυπωσιακες



polympoumpounas
EDIT:To videaki του Deron βρεθηκε... πριν περιπου απο εναν μηνα απο τον aegeansheed icon_drunk.gif .Γκαβομαρα, η πλακα ειναι οτι την φαση μαλλον απο εκει την ειδα icon_drunk.gif icon_drunk.gif .Οποιος θελει να το δει ας παει στο post του, λιγο πισω.Τωρα μας μενει του Paul...

half-man half-maverick
ποσο χαιρομαι να βλεπω τυπους σαν τον κρις πολ! μπορει να ειναι θεοκοντος αλλα με το ταλεντο του και την μαχητικοτητα του νικαει τα θηρια. χωρια που ειναι τρομερα εξυπνος. εγω τετοιους "μαγκες" θαυμαζω και θελω να βλεπω!

τωρα στο θεμα μας πιστευω οτι πρεπει να ειναι καλυτερος ο πολ
merlin1
κε γο ΚΠ επιδι ο ντερον δεν βορει να αξιοπιισι τους συμπεκτεσ του ινε λιγο ατομιστις
SlobodaN
QUOTE(merlin1 @ Nov 9 2009, 13:03 ) *
κε γο ΚΠ επιδι ο ντερον δεν βορει να αξιοπιισι τους συμπεκτεσ του ινε λιγο ατομιστις



Δεν έχεις αφήσει τίποτα όρθιο..
Gravedigger
QUOTE (merlin1 @ Nov 9 2009, 13:03 ) *
κε γο ΚΠ επιδι ο ντερον δεν βορει να αξιοπιισι τους συμπεκτεσ του ινε λιγο ατομιστις

Ο Deron ατομιστής???Το είδα και αυτό.(10,7 assists έχει μέχρι τώρα φέτος και γενικά είναι καταπληκτικός πασέρ)
il postino
αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο πολ πρεπει να κοιταξει την καριερα και αυτη δεν εχει μελλον στη ν.ορλεανη. ειναι στα 24 και εχει πολυ μελλον αυτος ο παικτης , αλλα με τετοιους συμπαικτες (στη συγκεκριμενη φαση της καριερας τους) χαραμιζεται εκει. αν δεν κανω λαθος το καλοκαιρι μενει ελευθερος , οποτε ή μενει εκει , με την προυποθεση να αποκτηθουν παικτες για πρωταθλητισμο , ή υπογραφει ειτε σε ομαδα που κανει ηδη πρωταθλητισμο ειτε σε ομαδα , με την προσθηκη του οποιου , θα παει για πρωταθλημα (π.χ σε ομαδα οπως το πορτλαντ που φετος πηρε τον μιλερ).
Gravedigger
QUOTE (ilpostino @ Nov 10 2009, 13:41 ) *
ή υπογραφει ειτε σε ομαδα που κανει ηδη πρωταθλητισμο ειτε σε ομαδα , με την προσθηκη του οποιου , θα παει για πρωταθλημα (π.χ σε ομαδα οπως το πορτλαντ που φετος πηρε τον μιλερ).

Ας έρθει στο Dallas.Και παίρνουμε παιχταρά και ξεφορτωνόμαστε τον Kidd!
a bullet for your head
QUOTE(ilpostino @ Nov 10 2009, 13:41 ) *
αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο πολ πρεπει να κοιταξει την καριερα και αυτη δεν εχει μελλον στη ν.ορλεανη. ειναι στα 24 και εχει πολυ μελλον αυτος ο παικτης , αλλα με τετοιους συμπαικτες (στη συγκεκριμενη φαση της καριερας τους) χαραμιζεται εκει. αν δεν κανω λαθος το καλοκαιρι μενει ελευθερος , οποτε ή μενει εκει , με την προυποθεση να αποκτηθουν παικτες για πρωταθλητισμο , ή υπογραφει ειτε σε ομαδα που κανει ηδη πρωταθλητισμο ειτε σε ομαδα , με την προσθηκη του οποιου , θα παει για πρωταθλημα (π.χ σε ομαδα οπως το πορτλαντ που φετος πηρε τον μιλερ).

Απ'οτι κοιταξα,εχει συμβολαιο μεχρι τη σεζον 2011-12....ενω στην 2012-13,εχει δικη του οψιον..
Εχεις δικιο...οι Χορνετς δεν φαινονται να εχουν καποια δυναμικη για το μελλον...
Αργα η' γρηγορα θα ''τσινισει''...και θα θελει και αυτος να αγωνιστει σε ομαδα που κανει πρωταθλητισμο...
Περιττο να σου πω δε...πως η ''προταση'' σου για τους Μπλειζερς,οτι με βρισκει 100% συμφωνο... rolleyes.gif
Στο περσινο τοπικ των Μπλειζερς,ενω ειχα ''προτεινει'' πολυ προωρα τη περιπτωση του Μιλλερ...ειχα τοποθετηθει και για την περιπτωση του Πολ...καταθετωντας ουκ ολιγες οικονομικου τυπου ''αλχημειες''..προκειμενου να δειξω οτι ειναι εφικτο..απο την αποψη του σαλαρι καπ... smiley.gif
Βεβαια..κουμαντο κανει ο Πριτσαρντ....ομως,αν περνουσε απ το χερι μου,τωρα ακομα,θα κατεθετα προταση στους Χορνετς για ανταλλαγη...δινοντας τους Μπλεικ,Αουτλοου & Πζριμπιλα για τον Κρις Πολ...(συν τα δικαιωματα του Κλαβερ..για κανα παγκιτη ψηλο.. banana.gif ..)...
Φανταζεσαι 5αδα με Πολ,Μιλλερ,Ροι,ΛαΜαρκους,Οντεν??Και απο πισω τους Ρουντι,Ουεμπστερ,Μπειλες,Μπατουμ(οταν επιστρεψει),Χαουαρντ και τους λοιπους πιτσιρικαδες??
Αυτοματως θα φτιαχνοταν η επομενη δυναστεια...
Ευσεβεις ποθοι...το ξερω.... biggrin.gif

QUOTE(Gravedigger @ Nov 10 2009, 14:25 ) *
Ας έρθει στο Dallas.Και παίρνουμε παιχταρά και ξεφορτωνόμαστε τον Kidd!

Κανε πισω εσυ.... angry_red.gif angry_red.gif ..
Προηγουνται αλλοι... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.