Help - Search - Members - Calendar
Full Version: HALL OF FAME
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
tsops
Ήθελα να το κάνω καιρό και τώρα που βρήκα λίγο χρόνο, σας το παραθέτω. Γράφοντας τα ονόματα και μόνον, ξύπνησα αναμνήσεις από ρομαντικές εποχές του Γυναικείου αλλά και πέτρινα χρόνια. Τα χρυσά κορίτσια μας λοιπόν. Ποιά είναι η All-time Best κατά την άποψή σας?

Εδώ θέλω και την άποψη των μεγαλύτερων σε ηλικία που είχαμε τη χαρά να ζήσουμε τις κοπέλες αυτές με τη σπυριάρα στα χέρια wink.gif

Έχω αφήσει μερικές κενές θέσεις σε περίπτωση που θεωρείτε ότι πρέπει να μπει και κάποια άλλη. Παπαηλία και Σαρέγκου δεν μπήκαν δεδομένου ότι έχουν μπει σε άλλο poll (για να σας προλάβω smile.gif )
tsops
Δεν χρειάζεται να το σκεφτώ πολύ: Άννυ...for ever 41.gif
nikefalin
QUOTE(tsops @ Feb 29 2008, 12:50 ) *
Δεν χρειάζεται να το σκεφτώ πολύ: Άννυ...for ever 41.gif

άννυ κι εγώ, τα φάιναλ φόρ μιλάνε.
Σπονδή και στο "αντίπαλο δεος" τη Λίλα Χατζηορίδου και την αρχηγό στους Ολυμπιακούς αγώνες Σοφία Κλιγκοπούλου
C05
QUOTE(tsops @ Feb 29 2008, 12:50 ) *
Δεν χρειάζεται να το σκεφτώ πολύ: Άννυ...for ever 41.gif

+1000 77.gif 77.gif
soouza
QUOTE(tsops @ Feb 29 2008, 12:50 ) *
Δεν χρειάζεται να το σκεφτώ πολύ: Άννυ...for ever 41.gif

Άννυ for ever too.O Γκάλης του γυναικείου μπάσκετ. 41.gif 77.gif
jsoiler
Λίλα Χατζηορίδου ψήφισα!!Πολύ καλό παιδί και πολύ μεγάλη παίκτρια.Την έζησα όσο καιρό ηταν στο Θρίαμβο....
baloon90
Διαβολεμενου...Ισως γιατι παντα ητανε στην σκια της αννυς αθορυβα και αντεξε...
katrin
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
οεο οεο οεο οεο οεο οοο
οεο εοε εοε εοε εοε εοε εεε
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif



ΔΙΑΒΟΛΕΜΕΝΟΥ
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

απλα γιατι μπορει κ μαγευει την μπαλα !
κ ειναι κ πιο εξυπνη κ απο την σκια της αννυς!
κριμα που δεν την θαυμαζουμε καπου!
icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
kopa5
Άννυ με διαφορά! 77.gif
Η κοπέλα κρατούσε το γυναικείο μπάσκετ στους ώμους της για πολλά χρόνια και οδήγησε τον Σπόρτιγκ σε δύο, αν δεν κάνω λάθος, final four.
Ήταν ο θηλυκός Γκαλης και την σεβόντουσαν σε όλη την Ευρώπη! 41.gif
Η Διαβολεμένου ήταν και αυτή μεγάλη παίκτρια, όμως δεν ήταν στο επίπεδο της Κωνσταντινίδου...
B.I.L
Ψηφιζω Τασουλη γιατι πραγματικα ειναι μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ!Τρομερη σκορερ και καλη αμυντικος...Πολυ εξυπνο παιχνιδι σε επιθεση και αμυνα...Εκπεμπει την ηρεμια σε ολες τις συμπαικτριες της και προσπαθει παντα για το καλυτερο...Πολυ παθος και σε καθε σουτ δινει την ψυχη της...Πολλες θυσιες για την ομαδα της(ενδεικτικα να αναφερω οτι τελικο κυπελλου Φαιναλ4 στα Λιοσια το 2006 επαιζε με ενεση στα γονατα αλλα δεν καταφερε να φερει στην ομαδα το επιθυμητο αποτελεσμα καθως δεν ηταν στο χερι της η τυχη του Σπορτιγκ)...Το ονομα της εχει γραφτει με χρυσα γραμματα στην ιστορια του ελληνικου μπασκετ και φυσικα μην ξεχναμε τις 2 προτασεις που τις ειχαν γινει στο παρελθον για το Wnba αλλα κατι συνεβει και δεν πηγε...Προσωπικα θελω να την ευχαριστησω για τις ομορφες μπασκετικες στιγμες που μου χαρισε και για το παραδειγμα που μου εδωσε για το τι σημαινει σωστη επαγγελματιας...Η καριερα της ειναι μεγαλη και πολλους θα χαροποιουσε αν την τελειωνε στην ομαδα που μεγαλωσε,διακριθηκε,αγαπησε και αγαπηθηκε:το Σπορτιγκ...
Αταλαντη να ξερεις πως με την παρουσια σου στα γηπεδα εκανες καποιους να σκεφτουν πιο σοβαρα αυτο που κανουν και τους βοηθησες να βρουν τον δρομο τους...Παντα χαμηλων τονων και ντροπαλη δινοντας τις απαντησεις μεσα στο γηπεδο...Ελπιζω να μην σε στερηθουμε πολυ(εννοω εμεις οι φιλαθλοι του καλου μπασκετ) λογω του τραυματισμου σου...Προσωποποιηση,λοιπον,του σωστου μπασκετ,περαστικα και γρηγορα κοντα μας,να μας εντυπωσιασεις με τις εμφανισεις σου... 77.gif 41.gif
Υ.Γ1:Δυστυχως δεν προλαβα την Αννυ για αυτο δεν μπορω να εχω αποψη αλλα απο οσο ακουγεται ειναι απιστευτη!
Υ.Γ2:Αν καποιος απο εδω την γνωριζει προσωπικα ας της μεταφερει αυτο το ποστ...Απλα για να ξερει οτι υπαρχουν πολλοι που την αγαπανε...Ευχαριστω. smile.gif
soouza
Ξέχασα να υποβάλω τα σέβη μου στον tsops για την κίνηση του hall of fame. 41.gif 77.gif Κοιτάζοντας τα ονόματα των αθλητριών στη λίστα θα σημειώσω.Ποιος δε θυμάται το ύψος της Μπεσκάκη,το δράμα από το ατύχημα της Λαρεντζάκη,τους παπάδες που έκανε η Τριαλώνη καθώς και τη στιγμή που γύρισε η γλώσσα της Διαβολεμένου και πεθάναμε όλοι?Αυτά μου ήρθαν στο μυαλό,για την 'Αννυ τι να πει κανείς.Βοήθεια αγαπητέ tsops με στιγμές από παίκτριες που μας στιγμάτισαν..... tongue.gif
basket4
βρε παιδια...
να πω κατι...
σαν μικρο παιδακι που ειμαι κ εγω δεν εχω προλαβει σχεδον καμια να παιζει.
μονο λιγακι την Τριαλωνηη.
υπαρχουν πουθενα παιχνιδια τους να δω?
womanplayer
QUOTE(kopa5 @ Mar 1 2008, 18:17 ) *
Άννυ με διαφορά! 77.gif
Η κοπέλα κρατούσε το γυναικείο μπάσκετ στους ώμους της για πολλά χρόνια και οδήγησε τον Σπόρτιγκ σε δύο, αν δεν κάνω λάθος, final four.
Ήταν ο θηλυκός Γκαλης και την σεβόντουσαν σε όλη την Ευρώπη! 41.gif
Η Διαβολεμένου ήταν και αυτή μεγάλη παίκτρια, όμως δεν ήταν στο επίπεδο της Κωνσταντινίδου...



υπαρχει κανενα βιντεακι απο εκεινη την τρομερη εποχη?θα ειναι πολυ καλο να βρουμε κατι
tsops
Habba, habba...έχω πολλές βιντεοκασέτες της εποχής. Το καλοκαίρι που θα χαλαρώσω με τις αθλητικές υποχρεώσεις, κάτι θα κάνουμε wink.gif
visitor6
QUOTE(tsops @ Mar 5 2008, 00:07 ) *
Habba, habba...έχω πολλές βιντεοκασέτες της εποχής. Το καλοκαίρι που θα χαλαρώσω με τις αθλητικές υποχρεώσεις, κάτι θα κάνουμε wink.gif

Καλημερα σας
Εγώ τις έχω προλάβει όλες και ψηφίζω Βαρδάκη, γιατί είναι η πιο πλήρης παικτρια που έχει περάσει ποτέ, δείγμα άλλωστε το γεγονός ότι ήταν η 1η Ελληνίδα (ανάμεσα και σε άνδρες Ελληνες παίκτες το 1996) που έπαιξε σε ομάδα του εξωτερικού, με επιτυχία, όπου και παρέμεινε για αρκετά χρόνια. Ένα 3άρι μοντέρνο που μπορούσε να παίξει όλες τις θέσεις 1-2-3-4... Εξού και το παρατσούκλι "Φάνης" από το Φάνης Χριστοδούλου για όσους και όσες τον Θυμούνται.
moca
ε βαρδακη.... blink.gif
διαβολεμενου ολα τα λεφτα....
απο μπασκετ 1000κιλα ξερει κ απο χαρακτηρα παικτριας τελεια.
ποτε δεν εδωσε δικαιωμα για τιποτα! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
εχει κ τατουαζ οσες την θυμουνται
19.gif 19.gif
the best! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
γνωμη μου! γεια σας icon_wave.gif
VAGELIS N
καλημερα αφου πρωτα καταθεσω και γω τα σεβη μου στον tsops θα πω οτι χωρις Γκαλη δεν θα υπηρχε αντρικο μπασκετ και χωρις Αννυ γυναικειο τωρα θυμαμαι και ποιος αγωνας ηταν ο πρωτος που ειδα Αγ.παρασκευη-Σπορτινγκ χρονια 1992? μαλλον
Αν και απο τους πιο μικρους coach tongue.gif θα ηθελα να δω και την μεγαλη παιχτρια που ειχα την τιμη να ειμαι βοηθος της τη Γιασεμι Σαμαντουρα φαντατστειτε οτι επαιζε σε καποια διπλα και εκανε πλακα
Tatubasketfan
sorry διπλό ποστ...ας το διαγράψει κάποιος mod pls smile.gif
Tatubasketfan
QUOTE(moca @ Mar 13 2008, 16:40 ) *
διαβολεμενου ολα τα λεφτα....
απο μπασκετ 1000κιλα ξερει κ απο χαρακτηρα παικτριας τελεια.
ποτε δεν εδωσε δικαιωμα για τιποτα! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
εχει κ τατουαζ οσες την θυμουνται
19.gif 19.gif
the best! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
γνωμη μου! γεια σας icon_wave.gif


που το έχει το τατουάζ καλέ;την έχω δει πολλές φορές αλλά δεν πρόσεξα κάτι!

θυμήστε μου όμως ποια ομάδα προπονεί τώρα...το κορδελιό είχε μέχρι πριν λίγο καιρό αν δεν κάνω λάθος...ε?

πάντως εμένα η μαμά μου είχε να λέει για κωνσταντινίδου και διαβολεμένου...ειδικά για διαβολεμένου...! 77.gif
tsops
Το Hall of Fame σκέφτομαι να το αφήσω ανοιχτό δεδομένου ότι μπορεί να υπάρξουν μέλη που να θέλουν να ψηφίσουν, οπότε θα παραμείνει ζωντανό smile.gif
ptolemaida-city
kaliteri paiktria????kirkopoulou......
G. VARKAS
παιδια ειναι μεσα η μπεσκακη στην λιστα και δεν ειναι οι μαλτση,παπαηλια,κομματα,κωστακη,καλεντζου?και πολλες αλλες θα μπορουσα να σκεφτω....αλλα νομιζω οι παραπανω 5 επρεπε να ειναι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.