Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο SF
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
a bullet for your head
Συνεχιζω με την ψηφοφορια των SF..
Υπενθυμιζω οτι ειναι ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ..
HLR CENATION
Ψηφησα Λεμπρον,Πιρς,Αρτεστ,Καρμελο...


morrison
Περα απο την αντικειμενικη αξια των Λεμπρον,Καρμελο,Ντουραντ εριξα ενα κουκι στον παλικαρο Τζεραλντ Γουαλας και αλλο ενα στο καθαροαιμο Λουολ Ντενγκ.
Igor
QUOTE(laclippers @ Aug 9 2010, 00:40 ) *
Ψηφησα Λεμπρον,Πιρς,Αρτεστ,Durant...


Aυτους ψηφισα εγω.
Οχι οτι ο Καρμελο δεν ειναι παιχταρας, αλλα απο τους superstar ειναι αρκετα χειροτερος ακομα. Θα ηθελα να τον δω βεβαια διπλα στον Αμαρε του χρονου στη Νεα Υορκη... smiley.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
HLR CENATION
QUOTE(Igor @ Aug 9 2010, 00:44 ) *
Aυτους ψηφισα εγω.
Οχι οτι ο Καρμελο δεν ειναι παιχταρας, αλλα απο τους superstar ειναι αρκετα χειροτερος ακομα. Θα ηθελα να τον δω βεβαια διπλα στον Αμαρε του χρονου στη Νεα Υορκη... smiley.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif



Για Αντονι-Ντουραντ θα ηταν ωραια να ανοιγε μια ψηφοφορια...Αλλα περιπου ισαξιοι στα σημεια οποιος επικρατει...

Εγω να σου πω δεν το ειχα δει πριν,αλλα θα ψηφιζα κ τον Μπατλερ των μαβερικς.Δεν ξερω αλλα μου αρεσει πολυ ολο το πακετο αυτου του παικτη...
Johnaros
Πρώτος είναι ο Λεμπρόν. Όσο και αν τον αντιπαθώ, αναγνωρίζω ότι σήμερα είναι το καλύτερο 3άρι παγκοσμίως.
Τη δεύτερη θέση τη δίνω απο κοινού σε Μέλο και Ντουράντ. Ο δεύτερος έκανε πράγματα και θαύματα, αλλά ο Μέλο λόγω παλαιότητας δε μου πάει η καρδιά να τον βάλω πιο κάτω. Είναι και πιο ολοκληρωμένος, όπως και να το κάνουμε.
Στην τέταρτη θέση βάζω τον Πιρς, γιατί σιγά σιγά φθίνει ως παίκτης. Τα χρόνια έχουν αφήσει το στίγμα τους.
Στο 5 ο Ντάνι Γκρέιντζερ, με επιφύλαξη όμως. Να αγωνιστεί σε ομάδα πλέι-οφ.
Das Kapital
Ο Λεμπρον ειναι ο αδιαμφισβητητα καλυτερος παιχτης σε αυτην την ψηφοφορια,εγω εδωσα και αλλη μια ψηφο στον Ντουραντ θεωρωντας τον δευτερο καλυτερο αυτη τη στιγμη και γιατι ειναι ο αγαπημενος μου!
ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ
Λεμπρον,Πιρς,Καρμελο,Ντουραντ με την σειρα που τους λεω..δυσκολα η συγκεκριμενη ψηφοφορια θα ξεφυγει απο αυτους
a bullet for your head
QUOTE(morrison @ Aug 9 2010, 00:42 ) *
Περα απο την αντικειμενικη αξια των Λεμπρον,Καρμελο,Ντουραντ εριξα ενα κουκι στον παλικαρο Τζεραλντ Γουαλας και αλλο ενα στο καθαροαιμο Λουολ Ντενγκ.

Τα επιπλεον ''κουκια'',εγω τα εριξα στους Γκρειτζερ,Ιγκουονταλλα(πιστευω πως θα παιξει περισσοτερο σ'αυτη τη θεση,λογω της παρουσιας του Ιβαν Τερνερ),Ρουντι Γκει & Μπατλερ.

QUOTE(laclippers @ Aug 9 2010, 00:49 ) *
Για Αντονι-Ντουραντ θα ηταν ωραια να ανοιγε μια ψηφοφορια...Αλλα περιπου ισαξιοι στα σημεια οποιος επικρατει...

Η οποια συγκριση-συζητηση μπορει να γινει εδω.
Μπορει ο Ντουραντ να εντυπωσιασε περσι,ωστοσο θεωρω τον Αντονι καλυτερο παικτη & πιο κοντα στο επιπεδο του Λεμπρον αυτη τη στιγμη.
koutsou10
για το ποιος ειναι ο καλυτερος δεν νομιζω να το αμφισβητει κανεις...
1)λεμπρον

2)αντονι-ντουραντ,ειναι ακριβως στα ιδια γιατι ο καρμελο για αρκετο καιρο ηταν <<εξαφανισμενος>> κ οχι ιδιατερα καλος...

3)τζεραλντ γουαλας,τρομερη προοδος απο τα πρωτα χρονια στο πρωταθλημα κ σαφως του ταιριαζει η ανατολη πιο πολυ,απιστευτα θεαματικος αλλα κ αποτελεσματικος οταν χρειαστει...

4)αντρε ιγκουοντολα,πολυ καλος παιχτης κ κερδιζοντας εμπειριες ελπιζω να μπορεσει να ηγηθει της ομαδας του γιατι δεν ειναι ακομα πολυ καλος σε αυτο...

5)ρον αρτεστ γιατι απλα ειναι ενα τερας δυναμης κ σωματικης αλλα κ ψυχικης...
Johnaros
QUOTE
5)ρον αρτεστ γιατι απλα ειναι ενα τερας δυναμης κ σωματικης αλλα κ ψυχικης...


...μόνο που δεν ξέρει μπάσκετ. biggrin.gif
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Aug 9 2010, 18:44 ) *
5)ρον αρτεστ γιατι απλα ειναι ενα τερας δυναμης κ σωματικης αλλα κ ψυχικης...

Νομιζω οτι η ''ψυχικη του δυναμη'',οφειλεται στον-στην(?) ψυχιατρο που εχει προσλαβει & που του-της(?) αφιερωσε στη κατακτηση του φετινου πρωταθληματος... rolleyes.gif
Πολυ καλος & χρησιμος role player,ομως οχι & στο top5.
koutsou10
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 10 2010, 12:02 ) *
Νομιζω οτι η ''ψυχικη του δυναμη'',οφειλεται στον-στην(?) ψυχιατρο που εχει προσλαβει & που του-της(?) αφιερωσε στη κατακτηση του φετινου πρωταθληματος... rolleyes.gif
Πολυ καλος & χρησιμος role player,ομως οχι & στο top5.


εγω παντως θα τον προτιμουσα απο καποιους που το παιζουν ψευτοηρωες κ βεντετες...τουλαχιστον μπορει να κανει ενα παιχνιδι ανακατα κ να το γυρισει απο εκει που δεν το περιμενεις tongue.gif μπασκετ μπορει να μην ξερει οπως πολλοι αλλα ειναι μαγκας με ολη την σημασια της λεξης κ οσο μπασκετ ξερει το βγαζει στο γηπεδο...
ισως στην θεση του να εβαζα τον γκρεηντζερ η τον ρουντυ γκεη,ως μελλοντικοι καλοι παιχτες,αλλα νομιζω ολοι οι αλλοι δεν αξιζουν να μπουν στην 5αδα...
Johnaros
Πάντως ο "καλύτερος παίκτης του κόσμου" έχει πάρει 11/18 ψήφους, και είναι μόλις μια πάνω από τον Μέλο, ενώ ο Κόμπι κάνει περίπατο στα sg, όπως και στις άλλες θέσεις έχουμε σαφείς διαφορές. thumbsup.gif
giannis_mg
Ο Λεμπρον αυτη τη στιγμη για μενα ειναι ο κορυφαιος SF και οχι παιχτης στον πλανητη αν και εχει πεσει φοβερα στα ματια μου που πηγε στους Χιτ αλλα εφοσον ο Ντουραντ γινει λιγακι πιο πληθωρικος στο παιχνιδι του(κυριως στο να αξιοποιει τους συμπαιχτες του)τοτε αρχιστε να ψαχνετε για τον 2ο.
Stelios 12
Φυσικά Λε Μπρον και από κει και πέρα Καρμέλο Άντονι και Κέβιν Ντουράν
a bullet for your head
Αντιστοιχα & για τα SF..
Απο 1 εως 11..
http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont...?urn=nba-264568

Και απο 11 εως 20..
http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont...?urn=nba-264472
morfi
QUOTE(Johnaros @ Aug 9 2010, 19:28 ) *
...μόνο που δεν ξέρει μπάσκετ. biggrin.gif

Ο Ρον Αρτέστ είναι από τους καλύτερους συνδυασμούς αμυντικού-επιθετικού της ιστορίας. Το 2004 ήταν ο δεύτερος σκόρερ της ομάδας του και ο αμυντικός της χρονιάς.
baskethood
QUOTE (morfi @ May 11 2011, 12:23 ) *
Ο Ρον Αρτέστ είναι από τους καλύτερους συνδυασμούς αμυντικού-επιθετικού της ιστορίας. Το 2004 ήταν ο δεύτερος σκόρερ της ομάδας του και ο αμυντικός της χρονιάς.

Και αυτο σημαινει οτι ειναι απ τους καλυτερους συνδυασμους αμυντικου-επιθετικου της ιστοριας?
Ο Αρτεστ ειναι πολυ χρησιμο εργαλειο,εχει δυνατο κορμι,ειναι τρομερος αμυντικος,ομως τα τελευταια χρονια εχει βαρυνει και και τα ποσοστα εχουν πεσει σε μεγαλο βαθμο.Εχει αλλαξει πολλες ομαδες και σε ολες ηταν χρησιμος αλλα με αυτο που γραφεις δεν μπορω να συμφωνησω.
morfi
QUOTE(baskethood @ May 11 2011, 13:06 ) *
Και αυτο σημαινει οτι ειναι απ τους καλυτερους συνδυασμους αμυντικου-επιθετικου της ιστοριας?

Όταν κρατάει για χρόνια αυτό το επίπεδο σε άμυνα και επίθεση τότε ναι.
baskethood
QUOTE (morfi @ May 11 2011, 17:54 ) *
Όταν κρατάει για χρόνια αυτό το επίπεδο σε άμυνα και επίθεση τότε ναι.

Με το "της ιστοριας"διαφωνω.
Εχω και καποιες ενστασεις για το επιθετικο του ταλεντο,το οποιο σε καμια περιπτωση δεν ειναι ανυπαρκτο,ειναι ομως περιορισμενο.
morfi
QUOTE(baskethood @ May 11 2011, 18:12 ) *
Με το "της ιστοριας"διαφωνω.

Anyway, εγώ δεν γνωρίζω πολλούς καλύτερους. Για μένα βρίσκεται στο top-10 της συγκεκριμένης κατηγορίας.

QUOTE(baskethood @ May 11 2011, 18:12 ) *
Εχω και καποιες ενστασεις για το επιθετικο του ταλεντο,το οποιο σε καμια περιπτωση δεν ειναι ανυπαρκτο,ειναι ομως περιορισμενο.

Εντάξει είναι λίγο μονοδιάστατος αλλά φτάνει κοντά στους 20 πόντους, c'mon...
Murdoc
Ψηφισα αρκετους παικτες αλλα τους ξεχωρισα σε SF με περισσοτερο αμυντικες αρετες και SF με επιθετικες αρετες!!!
Ξεκινησα λοιπον με επιθεση με Πωλ Πιρς,Λεμπρον Τζειμς,Καρμελο και Ντουραντ και σε αμυνα με Ρον Αρτεστ,Τζεραλντ Γουαλας και Ταισον Πρινς!!!!!
Dino Charito
Λεμπρον, μακραν του δευτερου. Καποτε θα ελεγα οτι παιζανε σωμα με σωμα με τον Καρμελο, αλλα πιστευω οτι ειναι με διαφορα καλυτερος.
Παρολ'αυτα, ειμαι αντι-Λεμπρον. Η αληθεια ειναι οτι δε μου φταιει σε τιποτα ο παιχτης. Ασε που ειναι φαν του...Μεγαλου.
Ειναι ομως ολο αυτο το icon_blahblah.gif με την αλλαγη ομαδας, με την επιλογη να συστρατευτει με αλλους σουπερ σταρ για να παρει αμεσως τιτλο, για το αν ειναι καλυτερος απο τον Κομπε, απο τον Τζορνταν κτλ που πιστευω οτι εσφαλαν τελικα το ιματζ του. Ισως τον βοηθησει ομως παιχτικα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.