Help - Search - Members - Calendar
Full Version: διεθνές τουρνουά acs 2017
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
BASKET TUNE
Ενδιαφέρον, όμως δε βλέπω σε ποιο γήπεδο θα γίνει. ή το γράφει κάπου και μου διαφεύγει;
ema
QUOTE(BASKET TUNE @ Feb 14 2017, 18:19 ) *
Ενδιαφέρον, όμως δε βλέπω σε ποιο γήπεδο θα γίνει. ή το γράφει κάπου και μου διαφεύγει;

Στο κλειστό του ACS
ggrilik
Ωραία! Επιτέλους βιντεάκια (να ναι καλά οι Αμερικάνοι... tongue.gif )

Συμμετέχουν οι Μικτές ΕΣΚΑ, ΕΚΑΣΘ, ΕΣΚΑΝΑ (παγκορασίδες) και η ομάδα του ACS (βλέπω τις νεανίδες, Πράπα, Σιδέρη, Παναγιωτοπούλου, Φάρου, Σαπαλίδου και κάποιες που δεν ξέρω, )

Ελπίζω να αναρτήσουν τα ρόστερ με τον αριθμό φανέλας γιατί απο ΕΚΑΣΘ συμμετέχουν κάποιες παίκτριες του ΠΑΟΚ και θέλω να δω αν είναι κάποια απο τις #14 #18 smile.gif

17 Φεβρουαρίου
11:45 ACS Athens – Μικτή ΕΣΚΑ
15:15 Μικτή ΕΣΚΑ – Μικτή ΕΣΚΑΝΑ
18:45 Μικτή ΕΚΑΣΘ – Μικτή ΕΣΚΑΝΑ

18 Φεβρουαρίου
11:45 ACS Athens – Μικτή ΕΣΚΑΝΑ
15:15 Μικτή ΕΣΚΑ – Μικτή ΕΚΑΣΘ
18:45 ACS Athens – Μικτή ΕΚΑΣΘ

19 Φεβρουαρίου
10:00 Girls FINAL

di pa
Καλημέρα!

Καλή επιτυχία στα παιδιά!

Ξέρει κάποιος γιατί ακυρώθηκαν μόνο 2 παιχνίδια του πρωταθλήματος κορασίδων ΕΣΚΑ;;

Από ότι βλέπω στο ρόστερ των κοριτσιών που συμμετέχουν, θα λείπουν βασικές παίκτριες και από άλλες ομάδες! 3 παίκτριες από τον Κρόνο Γέρακα, 1 από τον ΆΡΗ, 2 από ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

Άλλο παράξενο: 2 παιχνίδια συνεχόμενα, με διαφορά λίγων ωρών, εκ των οποίων το ένα με νεάνιδες! Είναι υγιές αυτό για τα παιδιά αυτής της ηλικίας;;

ema
QUOTE(di pa @ Feb 16 2017, 09:55 ) *
Καλημέρα!

Καλή επιτυχία στα παιδιά!

Ξέρει κάποιος γιατί ακυρώθηκαν μόνο 2 παιχνίδια του πρωταθλήματος κορασίδων ΕΣΚΑ;;

Από ότι βλέπω στο ρόστερ των κοριτσιών που συμμετέχουν, θα λείπουν βασικές παίκτριες και από άλλες ομάδες! 3 παίκτριες από τον Κρόνο Γέρακα, 1 από τον ΆΡΗ, 2 από ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

Άλλο παράξενο: 2 παιχνίδια συνεχόμενα, με διαφορά λίγων ωρών, εκ των οποίων το ένα με νεάνιδες! Είναι υγιές αυτό για τα παιδιά αυτής της ηλικίας;;


Yποθέτω, γιατί οι ομάδες αυτές (που ανέβαλαν) παίζουν για τη θέση στην 4άδα. Οι ομάδες που είναι σε χαμηλότερη θέση και δεν κινδυνεύουν για υποβιβασμό μάλλον δεν έχουν τόσο μεγάλο πρόβλημα και δεδομένου ότι έρχονται και οι αγώνες των παγκορασίδων δεν έχουν λόγο ακύρωσης.
Όσο για τους συνεχόμενους αγώνες, μου έκανε και εμένα εντύπωση, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα παίζουν τα παιδιά 40 και 40 λεπτά. Θεωρώ δεδομένο ότι θα το πάρει το ACS, πέρα απο τις γνωστές παίκτριες έχει και κάποια πολύ ψηλά κορίτσια. Παρόλα αυτά καλό είναι να γίνονται τέτοια τουρνουά, μακάρι να γίνονταν και στην επαρχία.
di pa
QUOTE (ema @ Feb 16 2017, 16:27 ) *
Yποθέτω, γιατί οι ομάδες αυτές (που ανέβαλαν) παίζουν για τη θέση στην 4άδα. Οι ομάδες που είναι σε χαμηλότερη θέση και δεν κινδυνεύουν για υποβιβασμό μάλλον δεν έχουν τόσο μεγάλο πρόβλημα και δεδομένου ότι έρχονται και οι αγώνες των παγκορασίδων δεν έχουν λόγο ακύρωσης.
Όσο για τους συνεχόμενους αγώνες, μου έκανε και εμένα εντύπωση, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα παίζουν τα παιδιά 40 και 40 λεπτά. Θεωρώ δεδομένο ότι θα το πάρει το ACS, πέρα απο τις γνωστές παίκτριες έχει και κάποια πολύ ψηλά κορίτσια. Παρόλα αυτά καλό είναι να γίνονται τέτοια τουρνουά, μακάρι να γίνονταν και στην επαρχία.


Συμφωνώ ότι είναι καλό να γίνονται τέτοια τουρνουά και ότι θα το πάρει το ACS! Έχει πολύ καλό <<υλικό>>.

Τώρα για το 40 και 40 λεπτά, μην είσαι και τόσο σίγουρη! Ποτέ δεν ξέρεις τι θα κάνουν οι προπονητές.

Επίσης ο Άρης Πετρούπολης δεν παίζει για 4αδα, αλλά έχει σωθεί;;
ema
QUOTE(di pa @ Feb 16 2017, 21:19 ) *
Συμφωνώ ότι είναι καλό να γίνονται τέτοια τουρνουά και ότι θα το πάρει το ACS! Έχει πολύ καλό <<υλικό>>.

Τώρα για το 40 και 40 λεπτά, μην είσαι και τόσο σίγουρη! Ποτέ δεν ξέρεις τι θα κάνουν οι προπονητές.

Επίσης ο Άρης Πετρούπολης δεν παίζει για 4αδα, αλλά έχει σωθεί;;


Ο Άρης Πετρούπολης παίζει με τον Κρόνο Γέρακα.Παίκτριες θα λείπουν και από τον Άρη και από τον Κρόνο, οπότε λογικό να μην αναβληθεί το παιχνίδι. Επίσης, μάλλον αυτό που ενδιαφέρει τον Άρη - αν και κατ' εμέ δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό - είναι να κερδίσει το παιχνίδι με τον Μελά. Θεωρώ ότι οι ομάδες που θα υποβιβαστούν είναι Μελίσσια, ΑΕΚ Περιστερίου και Κορωπί.
ggrilik
QUOTE (di pa @ Feb 16 2017, 21:19 ) *
Συμφωνώ ότι είναι καλό να γίνονται τέτοια τουρνουά και ότι θα το πάρει το ACS! Έχει πολύ καλό <<υλικό>>.

Τώρα για το 40 και 40 λεπτά, μην είσαι και τόσο σίγουρη! Ποτέ δεν ξέρεις τι θα κάνουν οι προπονητές.

Επίσης ο Άρης Πετρούπολης δεν παίζει για 4αδα, αλλά έχει σωθεί;;

Εντάξει, δεν παίζουν και για πρωτάθλημα. Όλες θα παίξουν και μάλιστα χαλαρά. Φαντάζομαι δλδ smile.gif
ggrilik
Τέλος και της δεύτερης μέρας κι έλεγα να σας κάνω ένα φωτορεπορτάζ με screenshots απο βίντεο tongue.gif
Φαίνεται όμως πως ακόμα και οι Αμερικάνοι έχουν δυσκολίες με το τέρας της τεχνολογίας, έκαναν την πάντα λανθασμένη επιλογή να έχουν ένα stream και τα βιντεάκια δεν έχουν ανέβει ακόμα.

Κάποια στιγμή θ'ασνέβουν - θα τα βρείτε μαζί με τ αποτελέσματα εδώ http://www.acs.gr/athletic-news/2017/2/14/...sts-feb-17.html
ή μόνο τους αγώνες στο youtube, εδώ : https://www.youtube.com/user/ACSAthens/videos

Αύριο έχει τον τελικό μεταξύ ΕΣΚΑΝΑ και ACS αλλά δεν νομίζω πως θα έχει ιδιαίτερο θέαμα μιας και οι δύο ομάδες θα είναι κουρασμένες, ιδιαίτερα η ACS που κάτι το πολύ μικρό βάθος πάγκου, κάτι το δυσμενές πρόγραμμα, κάτι το κακό ροτέϊσον απο τον προπονητή, ε οι κοπέλες θα είναι εντελώς λιώμα.

Πάντως προσωπικά, ικανοποιητικό το βρήκα το επίπεδο των 2002-2003, υπάρχουν σίγουρα παίκτριες ευέλπιδες, μ'άρεσε η μαχητικότητα και το πάθος για νίκη των ομάδων, άψογη διοργάνωση, πολύ χρήσιμο να βρίσκονται οι μικτές μαζί, όλα καλά.

Στα χάιλάιτς, ένα coast to coast απο ψηλή στο παιχνίδι ΕΣΚΑΝΑ ACS νομίζω.

Να πώ και ένα μεγάλο μπράβο στην μητριάρχη tongue.gif του γυναικείου μπάσκετ στην Ελλάδα στην Άννυ Κωνσταντινίδου και ελπίζω το παράδειγμά της να το ακολουθήσουν κι άλλοι. Ειδικά στην ταλαιπωρημένη επαρχία.




Μια και κάποια στιγμή θ ανεβούν και τα βιντεάκια δίνω συνθέσεις με αριθμούς φανέλας όσων ξέρω + όσων μάντεψα + τα παραδοσιακώς πικρόχολα σχόλιά μου smile.gif



4. Άρτεμις Αθανάτου , (ΕΥΚΑΡΠΙΑ ΠΣ)
5. Aθηνά Λέξα , (ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ ΑΣ)
6. Βασιλεία Θεοδοσίου , (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ)
7. Ραφαέλα Στεργάκη , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
8. Eλένη Μπουτσούκη , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
9. Λαμπρινή Πολυμένη , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
10. Δήμητρα Γενναίου , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
11. Eλένη Τζέλου , (ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΣ)
12. Mαρία Mπαξεβανίδου , (ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΣ)
13. Αντιγόνη Θεοδώρου , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
14. Παναγιώτα Μπαχαρίδου , (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ)
15. Δανάη Παπαδοπούλου , (ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ ΑΣ)

Head Coach: Χρήστος Γκογκάκης
Assistant Coach: Mαριαλένα Τσίμου

Πολύ ΠΑΟΚ Χρήστο μου, πολύ ΠΑΟΚ tongue.gif




8. Φιλίππα Γούλα ,
11. Τζωρτζίνα Τριανταφύλου,
Έυη Τάρλα ,
Αντιγόνη Μαυράκη ,
Έλενα Ανδρικοπούλου ,
10. Αντζελίνα Κυρίδη ,
5. Άρτεμις Κουκή ,
7. Σοφία Καστρινάκη ,
Ελένη Καπελέρη ,
9. Ολυμπία Σακελλαρίου ,
Ηλιάνα Ράδη ,
14. Βασιλική Λιγνού

Head Coach: Γιάννης Γερεουδάκης
Assistant Coach: Zωζεφίνα Κατρά

Γιαννή μου, το, Γιαννή μου το, Γιαννή μου το μαντήλι σου. rolleyes.gif



4. Μαρία Πέππα
5. Έλενα Μποσγανά ,
6. Eλισσάβετ Μπουντούρη ,
7. Αθανασία Παντέλη ,
8. Zωή Ολυμπίου ,
9. Ορνέλα Μούτσα ,
10. Χριστίνα Αναστασοπούλου ,
11. Αθηνά Τζανέτου ,
12. Nεφέλη Ευαγγελίτση ,
13. Γεωργία Γρηγοροπούλου ,
14. Iωάννα Χατζηλεοντή ,
15. Μαγδαληνή Μόκα
16. Εμιλία Ρούτση
17. Μαρία Τζιαφέτα

Head Coach: Kυριάκος Αράπης
Assistant Coach: Έφη Βανού

Ήρεμη δύναμις ο Κυριάκος rolleyes.gif



9. Ισμήνη Πράπα ,
13. Γεωργία Σιδέρη ,
16. Νάνσυ Παναγιωτοπούλου ,
35. Kατερίνα Φάρου ,
8. Nίκη Σαπαλίδου ,
11. Iωάννα Μέτσο ,
Μαρί Χέντερ ,
Βαρβάρα Σιμονέτου ,
Σαν Ζου ,
Χάντελ Γκόνεϊμ ,
Νικόλ Σαμπόγια ,
Σοφία Σενμπάουερ

Head Coach: Άγγελος Δημητρόπουλος
Assistant Coach: Τζάστιν Κρέϊμερ

Άγγελέ μου, παραλίγο να τις ξεκάνεις τις κοπελιές wink.gif
di pa
[quote name='ggrilik' date='Feb 18 2017, 22:17 ' post='815309']
Τέλος και της δεύτερης μέρας κι έλεγα να σας κάνω ένα φωτορεπορτάζ με screenshots απο βίντεο tongue.gif
Φαίνεται όμως πως ακόμα και οι Αμερικάνοι έχουν δυσκολίες με το τέρας της τεχνολογίας, έκαναν την πάντα λανθασμένη επιλογή να έχουν ένα stream και τα βιντεάκια δεν έχουν ανέβει ακόμα.

Κάποια στιγμή θ'ασνέβουν - θα τα βρείτε μαζί με τ αποτελέσματα εδώ http://www.acs.gr/athletic-news/2017/2/14/...sts-feb-17.html
ή μόνο τους αγώνες στο youtube, εδώ : https://www.youtube.com/user/ACSAthens/videos

Αύριο έχει τον τελικό μεταξύ ΕΣΚΑΝΑ και ACS αλλά δεν νομίζω πως θα έχει ιδιαίτερο θέαμα μιας και οι δύο ομάδες θα είναι κουρασμένες, ιδιαίτερα η ACS που κάτι το πολύ μικρό βάθος πάγκου, κάτι το δυσμενές πρόγραμμα, κάτι το κακό ροτέϊσον απο τον προπονητή, ε οι κοπέλες θα είναι εντελώς λιώμα.

Πάντως προσωπικά, ικανοποιητικό το βρήκα το επίπεδο των 2002-2003, υπάρχουν σίγουρα παίκτριες ευέλπιδες, μ'άρεσε η μαχητικότητα και το πάθος για νίκη των ομάδων, άψογη διοργάνωση, πολύ χρήσιμο να βρίσκονται οι μικτές μαζί, όλα καλά.

Στα χάιλάιτς, ένα coast to coast απο ψηλή στο παιχνίδι ΕΣΚΑΝΑ ACS νομίζω.

Να πώ και ένα μεγάλο μπράβο στην μητριάρχη tongue.gif του γυναικείου μπάσκετ στην Ελλάδα στην Άννυ Κωνσταντινίδου και ελπίζω το παράδειγμά της να το ακολουθήσουν κι άλλοι. Ειδικά στην ταλαιπωρημένη επαρχία.




Μια και κάποια στιγμή θ ανεβούν και τα βιντεάκια δίνω συνθέσεις με αριθμούς φανέλας όσων ξέρω + όσων μάντεψα + τα παραδοσιακώς πικρόχολα σχόλιά μου smile.gif



4. Άρτεμις Αθανάτου , (ΕΥΚΑΡΠΙΑ ΠΣ)
5. Aθηνά Λέξα , (ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ ΑΣ)
6. Βασιλεία Θεοδοσίου , (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ)
7. Ραφαέλα Στεργάκη , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
8. Eλένη Μπουτσούκη , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
9. Λαμπρινή Πολυμένη , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
10. Δήμητρα Γενναίου , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
11. Eλένη Τζέλου , (ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΣ)
12. Mαρία Mπαξεβανίδου , (ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΣ)
13. Αντιγόνη Θεοδώρου , (ΠΑΟΚ ΑΣ)
14. Παναγιώτα Μπαχαρίδου , (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ)
15. Δανάη Παπαδοπούλου , (ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ ΑΣ)

Head Coach: Χρήστος Γκογκάκης
Assistant Coach: Mαριαλένα Τσίμου

Πολύ ΠΑΟΚ Χρήστο μου, πολύ ΠΑΟΚ tongue.gif




8. Φιλίππα Γούλα ,
11. Τζωρτζίνα Τριανταφύλου,
Έυη Τάρλα ,
Αντιγόνη Μαυράκη ,
Έλενα Ανδρικοπούλου ,
10. Αντζελίνα Κυρίδη ,
5. Άρτεμις Κουκή ,
7. Σοφία Καστρινάκη ,
Ελένη Καπελέρη ,
9. Ολυμπία Σακελλαρίου ,
Ηλιάνα Ράδη ,
14. Βασιλική Λιγνού


8. Φιλίππα Γούλα ,
11. Τζωρτζίνα Τριανταφύλου,
15. Έυη Τάρλα ,
13. Αντιγόνη Μαυράκη ,
Έλενα Ανδρικοπούλου , δεν έπαιξε, λόγω τραυματισμού υποθέτω, την αντικατέστησε η Αναστασία Σάττα Νο 4, αν θυμάμαι καλά
10. Αντζελίνα Κυρίδη ,
5. Άρτεμις Κουκή ,
7. Σοφία Καστρινάκη ,κι αυτη μάλλον τραυματίστηκε γιατί έπαιξε και η Κυριακάκη Λυδία με το Νο 7
12. Ελένη Καπελέρη ,
9. Ολυμπία Σακελλαρίου ,
6. Ηλιάνα Ράδη ,
14. Βασιλική Λιγνού


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.