Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΡΗΣ - ΑΕΚ 3η Αγωνιστικη
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
hagi
Συγχαρητήρια στην ομάδα και από μένα για τη νίκη.Η ΑΕΚ είναι καλή ομάδα και μπορεί να βελτιωθεί στην πορεία.

Εμείς παίξαμε όπως έπρεπε για να κερδίσουμε.Δεν έκαναν το τρομερό παιχνίδι αλλά πήραν τη νίκη κυρίως χάρη στον καταπληκτικό Μάσεϊ.

Εμένα ο Ράιτ μου αρέσει και αυτό που βλέπω είναι ότι το κατέχει πολύ το άθλημα.Σίγουρα θα βελτιωθε’ο.Άλλωστε εγώ δεν τον βλέπω κακό στα μέχρι τώρα παιχνίδια.

Τώρα πρέπει να ξεκουραστούν λίγο και να δώσουν τη μάχη με την Τσιμπόνα.Αν πάρουμε και αυτό το παιχνίδι θα είμαστε σε πολύ καλό δρόμο.Βέβαια ο δρόμος είναιο μακρύς αλλά τουλάχιστον ξεκινήσαμε καλά.

Μετά βλέπουμε με τον Παναθηναϊκό.
Warrior
QUOTE(hagi @ Nov 5 2007, 18:54 ) *
Εμένα ο Ράιτ μου αρέσει και αυτό που βλέπω είναι ότι το κατέχει πολύ το άθλημα.Σίγουρα θα βελτιωθε’ο.Άλλωστε εγώ δεν τον βλέπω κακό στα μέχρι τώρα παιχνίδια.


Δεν διαφωνω σε αυτα...απλα περιμενω περισσοτερα!Λιγο στις διεισδυσεις νομιζω οτι πρεπει να βρει τα
πατηματα του και να παρει λιγο περισσοτερες πρωτοβουλιες....Απο τον Σκειλς παντως...χιλιες φορες! biggrin.gif
suspect
O Αρης εχει καλυτερη ομαδα και λογικα κερδισε.

Η ΑΕΚ ξεκινησε με μεγαλα λογια και πηρε 2 καλους ελληνες παικτες αλλα απο ξενους....
valsam
Παιδια ποσο ειχαν τα εισητηρια στον αγωνα?Γιατι ψαχνω να δω γιατι ηταν μισο το παλε(εκτος του οτι επαιζε μπαλα μετα!γιατι εχει τυχει και αλλες φορες, και ο αρης εχει και παρα πολλους μονο μπασκετικους!)Αμα πουμε οτι φετος τα καλα ματς ειναι εδω μεσα παναθ-ολυμπιακ-παοκ(clasic)μετα ερχετε αυτο με την αεκ, και για τον λογο οτι ο "στοιχηματακιας"(Δροσος) εριξε πολυ χρημα(κοροιδιστικο!)για να μας παρει τους παικτες που θελαμε(παπανικολαου,μπαρλο,ταπουτο)Μηπως λεω ειναι λιγο ακριβα τα εισητηρια και ο κοσμος αρχισε να τσιναει!Αμα θελεις 30 με 40 ευρω (με κανα αναψυκτικο-σπορια-λεοφ.η ταξι)και καπακι αλλα τοσα για την ευρωλιγκα μεσα σε μια εβδομαδα, δυσκολα τα πραγματα, ε' πιστευω οτι ο τζεβελεκης δεν τα υπολογισε σωστα!
xaotiki_diastasi
Οι τιμές των εισιτηρίων:

Θύρα 1: 15 ευρώ
Θύρα 2-3: 20 ευρώ
Θύρα 4: 15 ευρώ
Θύρα 5-6: 10 ευρώ
Θύρα 7-8-9-10: 15 ευρώ

Δεν πιστεύω ότι τα εισιτήρια ήταν ιδιαιτέρως ακριβά. Ούτε και φτηνά. Αλλά δε φταίει σε κάτι η διοίκηση πάνω σε αυτόν τον τομέα. Ο κόσμος φταίει που δεν πήρε διαρκείας για να του βγουν πάμφθηνα όλα τα ματσάκια...
Γενικά είμαι πολύ απογοητευμένος (όπως και πολλοί) με τον κόσμο.
Υπάρχει η άποψη ότι ο κόσμος έχει να πάει σε πολλά ματς και δε βγαίνει οικονομικά. Κ γω ρωτάω:
1) Διαρκείας με δόσεις γιατί δεν πήρε;
2) Πόσοι είμαστε ρε παιδιά; 5000 που φυσιολογικά δεν μπορούν να πηγαίνουν σε 3 ματς τη βδομάδα; Γιατί αν έχεις μια ομάδα 40-50000 Αρειανών που ασχολούνται με την ομάδα, είναι αποκαρδιωτικό να μην πηγαίνουν 15000 μέσο όρο στη μπάλα και 5000 μέσο όρο στο μπάσκετ.
basketaris
QUOTE(xaotiki_diastasi @ Nov 5 2007, 23:38 ) *
Δεν πιστεύω ότι τα εισιτήρια ήταν ιδιαιτέρως ακριβά. Ούτε και φτηνά. Αλλά δε φταίει σε κάτι η διοίκηση πάνω σε αυτόν τον τομέα. Ο κόσμος φταίει που δεν πήρε διαρκείας για να του βγουν πάμφθηνα όλα τα ματσάκια...
Γενικά είμαι πολύ απογοητευμένος (όπως και πολλοί) με τον κόσμο.
Υπάρχει η άποψη ότι ο κόσμος έχει να πάει σε πολλά ματς και δε βγαίνει οικονομικά. Κ γω ρωτάω:
1) Διαρκείας με δόσεις γιατί δεν πήρε;
2) Πόσοι είμαστε ρε παιδιά; 5000 που φυσιολογικά δεν μπορούν να πηγαίνουν σε 3 ματς τη βδομάδα; Γιατί αν έχεις μια ομάδα 40-50000 Αρειανών που ασχολούνται με την ομάδα, είναι αποκαρδιωτικό να μην πηγαίνουν 15000 μέσο όρο στη μπάλα και 5000 μέσο όρο στο μπάσκετ.

Πολυ σωστοι προβληματισμοι... Συμφωνω σε ολα!
Ο κοσμος στην Ελλαδα, δυστυχως, δεν εχει μαθει να προγραμματιζει απο την αρχη της χρονιας. Αν καποιος ειχε προνοησει να παρει εισιτηριο διαρκειας, ΟΠΟΥ κι αν το επαιρνε, θα εβγαινε κερδισμενος. Δικαιολογια για προκαταβολες και εντοκες δοσεις δεν υπαρχουν, αφου η αγορα γινοταν με τους ορους που εθετε ο καθενας και μαλιστα ΑΤΟΚΑ!

Αν καποιος, εν γνωσει του, δεν πηρε διαρκειας με το σκεπτικο οτι δεν θα παει σε ολα τα ματς, παρα μονο σε 1-2 ολη τη χρονια, τοτε, πραγματικα, δε δικαιουται να μιλαει, γιατι και την απαραιτητη στηριξη δεν παρεχει στην ομαδα, αλλα και γνωριζε οτι θα πληρωνει παραπανω (αναλογικα) το καθε ματς απο τον κατοχο διαρκειας... Δε μπορει να θες να πας σε 1-2 ματς και να θες και καλυτερη μεταχειριση απο ενα μονιμο κατοικο Παλε... Δε μπορει να θελουμε φθηνα εισιτηρια, αλλα οταν η ΚΑΕ ριχνει τις τιμες στα διαρκειας (και σε μερικες θυρες το εξευτελιζει κιολας), εμεις σφυριζουμε αδιαφορα... Η τιμολογιακη πολιτικη της ΚΑΕ φετος εχει βελτιωθει αισθητα απ' οτι περυσι, αλλα, δυστυχως, ο "μπασκετικος" λαος του ΑΡΗ το εχει παρακανει...

Το καλοκαιρι βριζαμε γιατι μας εφεραν τον "ανυπαρκτο" Χερμπερτ, επειτα φωναζαμε που κρατησαμε το Σεραπινας, μετα τα βαλαμε με τη διοικηση για το διαβατηριο Μασευ, τωρα, πιθανως, να αρχισουμε να κραζουμε και τις τιμες... Απο αλλοθι και ευκολες δικαιολογιες για να μην στηριξουμε την ομαδα ενεργα, αλλο τιποτα, δυστυχως.... 68.gif

Οι ιδιοι και οι ιδιοι πηγαινουμε συνεχως στο γηπεδο... Οποτε οι 40.000 και 50.000 ενεργοι φιλαθλοι, μαλλον ειναι ουτοπια... Εξαλλου, ποτε να προλαβουν πολλοι να πανε στο γηπεδο? Μετα, πρεπει να βγουν και στο ραδιοφωνο να μιλησουν... unsure.gif 65.gif

Τεσπα, δεν ειναι το καταλληλο τοπικ...
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(basketaris @ Nov 6 2007, 08:15 ) *
Πολυ σωστοι προβληματισμοι... Συμφωνω σε ολα!
Ο κοσμος στην Ελλαδα, δυστυχως, δεν εχει μαθει να προγραμματιζει απο την αρχη της χρονιας. Αν καποιος ειχε προνοησει να παρει εισιτηριο διαρκειας, ΟΠΟΥ κι αν το επαιρνε, θα εβγαινε κερδισμενος. Δικαιολογια για προκαταβολες και εντοκες δοσεις δεν υπαρχουν, αφου η αγορα γινοταν με τους ορους που εθετε ο καθενας και μαλιστα ΑΤΟΚΑ!

ένα παράδειγμα:

Θύρες 5-6
Διαρκείας: 200€
αν ο Άρης κάνει την ίδια πορεία με πέρυσι (30 παιχνίδια) τότε η τιμή εισητηρίου για κάθε παιχνίδι είναι 6,66 € ή αλλιώς 10 παιχνίδια τσάμπα

δεύτερο παράδειγμα:

Θύρες 7, 8-9, 10
Διαρκείας: 350€ (μέσος όρος 11,66 €)

με την προϋπόθεση της ίδιας πορείας
Ευρολίγκα: 10 παιχνίδια χ 20€ = 200€
Πρωτάθλημα: 10 παιχν. χ 15€ = 150€
Πρωτάθλημα: 3 παιχν. (Ολυμπιακός/ Παοκ/ Παο) χ 20€ = 60€
Πλεϊ οφ: 7 παιχν. χ 20€ = 140€
Σύνολο 550.-€ (μέσος όρος 18,30 ανα εισητήριο ή αλλιώς τα τρία παιχνίδια με τους μεγάλους συν τα πλέι οφ τσάμπα)

Και επιπλέον αν δεν μπορώ να πάω στο παλέ μπορώ να μεταβιβάσω την κάρτα μου σε κάποιον άλλον!!!


QUOTE
Αν καποιος, εν γνωσει του, δεν πηρε διαρκειας με το σκεπτικο οτι δεν θα παει σε ολα τα ματς, παρα μονο σε 1-2 ολη τη χρονια, τοτε, πραγματικα, δε δικαιουται να μιλαει, γιατι και την απαραιτητη στηριξη δεν παρεχει στην ομαδα, αλλα και γνωριζε οτι θα πληρωνει παραπανω (αναλογικα) το καθε ματς απο τον κατοχο διαρκειας... Δε μπορει να θες να πας σε 1-2 ματς και να θες και καλυτερη μεταχειριση απο ενα μονιμο κατοικο Παλε... Δε μπορει να θελουμε φθηνα εισιτηρια, αλλα οταν η ΚΑΕ ριχνει τις τιμες στα διαρκειας (και σε μερικες θυρες το εξευτελιζει κιολας), εμεις σφυριζουμε αδιαφορα... Η τιμολογιακη πολιτικη της ΚΑΕ φετος εχει βελτιωθει αισθητα απ' οτι περυσι, αλλα, δυστυχως, ο "μπασκετικος" λαος του ΑΡΗ το εχει παρακανει...

Το καλοκαιρι βριζαμε γιατι μας εφεραν τον "ανυπαρκτο" Χερμπερτ, επειτα φωναζαμε που κρατησαμε το Σεραπινας, μετα τα βαλαμε με τη διοικηση για το διαβατηριο Μασευ, τωρα, πιθανως, να αρχισουμε να κραζουμε και τις τιμες... Απο αλλοθι και ευκολες δικαιολογιες για να μην στηριξουμε την ομαδα ενεργα, αλλο τιποτα, δυστυχως.... 68.gif

Βέβαιως... κάποιοι επιθυμούν να κάνουμε αμέσως ομάδα που θα πάρει την Ευρολίγκα, το ελληνικό πρωτάθλημα και το Κύπελο με τα λεφτά κάποιου άλλου και αν είναι δυνατόν να μπαίνουν και τσάμπα στο γήπεδο... (και αν μπορέσουν να κάνουν και καμμιά αρπαχτή... ακόμη καλλύτερα 68.gif

QUOTE
Οι ιδιοι και οι ιδιοι πηγαινουμε συνεχως στο γηπεδο... Οποτε οι 40.000 και 50.000 ενεργοι φιλαθλοι, μαλλον ειναι ουτοπια... Εξαλλου, ποτε να προλαβουν πολλοι να πανε στο γηπεδο? Μετα, πρεπει να βγουν και στο ραδιοφωνο να μιλησουν... unsure.gif 65.gif

Να μιλάνε μπορούνε πολλοί... για προσωπικούς λόγους περισσότερο και όχι για το καλό της ομάδας... και συνήθως να κριτικάρουν όταν κάτι δεν πάει καλά... Προσωπικά πιστεύω ότι η ομάδα έχει σωστό προγραμματισμό και αν καταφέρει τα επόμενα χρόνια να βάλει μέσα και κανα δυο τρεις μεγάλους επενδυτές τότε... ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΑΛΛΟΤΕ... μέχρι τότε εμείς πρέπει να στηρίξουμε μια πολύ καλή προσπάθεια που γίνεται... και να μην γινόμαστε ανυπόμονοι...
Προς Θεού... αυτό δεν σημαίνει ότι δεν επιτρέπεται η κριτική... μα αυτή να είναι πάντα επικοδομιτική και με επιχειρήματα και όχι πυρ κατα παντώς και κάτα βούληση...


QUOTE
Τεσπα, δεν ειναι το καταλληλο τοπικ...

Ναι wink.gif έχεις δίκαιο smiley.gif
valsam
Μια ερωτηση καναμε για το ποσο ειχαν τα εισητηρια!Και αλλη μια ερωτηση εκανα για το αν ο κοσμος του αρη αντεχει η τσεπη τους δυο ματς την εβδομαδα!Και μια πραγματηκοτητα οτι οντως ο αρης χρειαζετε 2-3 ανθρωπους να βαλουν χρηματα απο την τσεπη τους!(και οχι προεδρους με το κομπιουτερακι στο χερι-εισητηρια+τηλεοπτικα+διαφημιση φανελας=μπατζετ)Και εσυ Κιτρινιαρη λες για επιχηρηματα και οχι στην κριτικη και μετα ναι στην καλοπροαιρετη κ.τ.λ!Πλακα μας κανεις, η εισαι ο τζεβ.η ο δαμιαν.?
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(valsam @ Nov 6 2007, 14:32 ) *
Μια ερωτηση καναμε για το ποσο ειχαν τα εισητηρια!Και αλλη μια ερωτηση εκανα για το αν ο κοσμος του αρη αντεχει η τσεπη τους δυο ματς την εβδομαδα!Και μια πραγματηκοτητα οτι οντως ο αρης χρειαζετε 2-3 ανθρωπους να βαλουν χρηματα απο την τσεπη τους!(και οχι προεδρους με το κομπιουτερακι στο χερι-εισητηρια+τηλεοπτικα+διαφημιση φανελας=μπατζετ)Και εσυ Κιτρινιαρη λες για επιχηρηματα και οχι στην κριτικη και μετα ναι στην καλοπροαιρετη κ.τ.λ!Πλακα μας κανεις, η εισαι ο τζεβ.η ο δαμιαν.?


Συγνώμη αν σου έδωσα λάθος εντύπωση, αλλά νομίζω πως δεν απάντησα στις ερωτήσεις που έθεσες rolleyes.gif μα στους προβληματισμούς του χαοτική διάσταση και μπασκετάρη...
Την απάντηση για τις τιμές των εισητηρίων σου την έδωσαν παραπάνω (χαοτική διάσταση). Όσο για τα πολλά ματς... έχω γράψει και παραπάνω ότι μια και το ποδόσφαιρο πάει φέτος καλά, είναι λίγο δύσκολο να πηγαίνει κανείς σε όλα τα παιχνίδια... και λόγο κόστους και λόγο άλλων υποχρεώσεων...
όσο για τους ανθρώπους που θα βάλουν βαθυά το χέρι στην τσέπη... ευπρόσδεκτοι... μα που είναι;;;
και όσο δεν τους έχουμε, καλό είναι να δουλεύει η ομάδα με προγραμματισμό και επαγγελματικά... ποιό θα είναι το όφελος να γυρίσουμε χρόνια πίσω με ξανοίγματα που στέλνουν την ομάδα... δεκαετίες πίσω... βλέπε εποχές (που δεν είναι και τόοοσο μακρυνές) που οι παίκτες δεν πληρώνονταν καν... ποιός μεγάλος παίκτης έρχεται μετά...
και αν πρόσεξες καλά... δεν είπα όχι στην κριτική... να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα είπα... και κυρίως χωρίς λόγο...
και τέλος όχι, όχι και όχι... ούτε πλάκα κάνω, ούτε ο Τζεβ. ή Δαμιαν. είμαι... Αρειανός είμαι και θέλω την ομάδα να φτάσει (υγειώς) ψηλά... και να μην ξαναγυρίζουμε σε εποχές εφιαλτικές... που πραγματικά ζήσαμε... ohmy.gif

Χρειαζόμαστε καινούργιο τόπικ;;; smiley.gif
weirdo1977
εγώ μια φράση θα πω και ο νοών νοητό... "προσκυνώ την χάρη σου λαέ μου" 68.gif
Warrior
QUOTE(ΚιτρινιΑΡΗΣ @ Nov 6 2007, 17:59 ) *
Χρειαζόμαστε καινούργιο τόπικ;;; smiley.gif


Πιθανοτατα...Ειναι απο τις διαχρονικες "καυτες" συζητησεις! biggrin.gif
Για τον αγωνα με την Τσιμπονα δεν γραφει κανεις,ψοφατε ολοι για κατι τετοια θεματα! 19.gif tongue.gif

Θα ανοιξω(ή το ανοιγει οποιος θελει) ενα αργοτερα και θα μεταφερω τα ποστ,να πω και γω την αποψη μου...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.