Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mέτα τον Μπάρτον..ποιος;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Warrior
Ο Μπαρτον εξακολουθει να παραμενει στην ομαδα,ομως η ληξη της συνεργασια των
δυο πλευρων πρεπει να θεωρειται δεδομενη.. wink.gif

Τωρα εχουν ηδη αρχισει και κυκλοφορουν καποια σεναρια.

1)Θα αρχισω απο αυτο που...ουτε πρεπει να περναει καν απο το μυαλο των διοικουντων
μας!!
Και μιλαω για καποιες φημες που κυκλοφορησαν χτες για τον Ζουρο!! ohmy.gif
Συμφωνα με αυτο το σεναριο,δεν εχει υπογραψει ακομα με τον Ολυμπιακο και λεγεται
οτι χαλαει το θεμα λογω δικης μας εμπλοκης!
Δεν ξερω κατα ποσον εχει βαση αυτο,αλλα αν εχει...ειναι για πολλες μπουνιες ολοι
εκει πανω! hammer.gif
33.gif

Μην πω και τιποτα χειροτερο..

2)Αυτο που ισως εχει την μεγαλυτερη βαση,ειναι το σεναριο που φερνει στον Αρη
το διδυμο της τεχνικης ηγεσιας του Ηρακλη,τους Κακιουση-Νικολαιδη.
Ο Κακιουσης ειχε πολλα προβληματα στον Ηρακλη και δυσκολα θα συνεχισει εκει..

Επισης κατα την διαρκεια της χρονιας ειχε αναπτυχθει μεγαλη φιλολογια γυρω απο
επικειμενη συμφωνια των δυο πλευρων..

3)Αλλο ενα ονομα που ακουγεται ειναι αυτο του Πεδουλακη,αν δεν ανανεωσει την
συνεργασια του με τον Μακεδονικο.

4)Απο κει και περα υπαρχουν σκεψεις και για ξενο προπονητη,ενω καπου γραφτηκε
και για Γιαννακη.

bball.gif bball.gif

Εγω θεωρω ιδανικη λυση των Γιαννακη και δεν το εχω κρυψει καθολου! biggrin.gif
Για διαφορους λογους ομως,δεν μπορω να πω οτι αισιοδοξω για κατι τετοιο.

Aπο κει και περα θα συμφωνουσα και για μεγαλο ξενο προπονητη,αλλα επειδη δεν
νομιζω οτι υπαρχει οικονομικη δυνατοτητα,ουτε το κινητρο για εκεινον(βλεπε...FEL)..
xιλιες φορε να στραφουμε στην ελληνικη αγορα,απο το να φερουμε καποιον
αγνωστο "Χ" απο την ευρωπαικη αγορα!

Ετσι,μετα τον Γιαννακη,θα προτιμουσα σιγουρα τον Κακιουση απο τον Πεδουλακη.
dizzy_fingers
Προσωπικά, πιστεύω πως ο Κακιούσης είναι η πιο πιθανή περίπτωση για την επόμενη χρονιά σας.
chinaski
Θα προτιμουσα και εγω τον Γιαννακη για ευνοητους λογους.Καλυτερα Κακιουσης παρα πεδουλακης.Δεν ειμαι της αποψης να ερθει ξενος προπονητης.
harris
Ο Απολλωνας ειχε χτυπησει την πορτα του Αντρεα Ματζον τον Μαρτιο αλλα δεν προχωρησε η υποθεση.....τωρα λεγεται οτι δυο ομαδες τον θελουν και αυτες ειναι μαλλον ο Αρης και ο Μακεδονικος....το ποιο πιθανο ειναι να παει ο Αρτζι στον Αρη και ο ΛΕ-ΚΑ στον Μακεδονικο που μαλλον θα επιστρεψει στην Νεαπολη..
Kabamaru
Tha mou arese na do ton Giannaki ston Ari alla den ksero pos tha boresei na kanei tin douleia tou kato apo tosi piesi. Sto Maroussi afti ti stigmi, i pesi einai shedon midamini, mias kai oi filathloi einai elahistoi, i diikisi einai apo konta alla den "apaitei" apotelesmata kai oi synthikes douleias einai idanikes.

O Matzon einai ena atomo pou symbatho poly. Tha ithela na ton do se kapoia elliniki omada.....
weirdo1977
ίσος είμαι ο λόγος που δεν θα έρθει ο Γιαννάκης στον Άρη, εγώ κ όλοι που σκέφτονται σαν εμένα.... εκεί που γλύφεις μπορεί να φτύσεις, εκεί που έφτυσες όμως είναι τουλάχιστον αηδιαστικό να πας κ να γλύψεις, ειδικά όταν είχες δίκιο για το φτύσιμο, δεν τον θέλω τον προδότη στην ομάδα μου...
zoros
Λόγω των "ειδικών σχέσεων" με Γιαννάκη, καλύτερη λύση για τον Άρη θεωρώ τον Πεδουλάκη.
Μεγάλος προπονητής που ξέρει να τα βγάζει πέρα στα δύσκολα. Δεν υπάρχει περίπτωση ομάδα Πεδουλάκη να μην πάει καλά ή να την κερδίσεις εύκολα... Επίσης είναι ιδανικός στο να κουμαντάρει παίκτες με περίεργη προσωπικότητα. Θα είστε πολύ τυχεροί αν τον κλείσετε.

Να πω και κάτι ακόμα και παρακαλώ Αρειανοί να μην με κράξετε?
Και ο Μπάρτον κατά τη γνώμη μου είναι καλός... Απλά του έκατσε και τις 2 χρονιές να παίξει με την ΑΕΚ, που σίγουρα με το υλικό που έχει δεν είναι ομάδα 6ης θέσης. Επίσης το φορμάρισμα που έπιασε ο Άρης σε όλο το 2ο γύρο, με αποκορύφωμα τον τελικό του κυπέλου, ήταν αν μη τι άλλο εντυπωσιακό.
weirdo1977
Ξέρει μπόλικο μπασκετ αλλά σε κρίσιμα παιχνίδια τα χάνει…δε μπορώ καταλάβω τι του συμβαίνει… επίσης δεν μπόρεσε να κρατήσει ισορροπίες στην ομάδα πέρσι μάλωσε με πολλούς παίκτες, φέτος «κατάντησε» κακό σουτέρ τον Καραποστόλου, έσβησε τον Μιρο, παραλίγο να σβήσει κ τον Παντιους...απο όσους ακουστήκαν προτιμώ τον Κακιουση, Θα θελα κ τον πεδουλάκη αλλά μεγάλη μερίδα του κόσμου λέει όχι, ο κακιουσης είναι πολύ ταλαντούχος,, εξελίξιμος κ ουδέτερος για τον κόσμο του Άρη μας.
emperor
Ο Μπάρτον είναι καλός προπονητής αλλά δεν έχει προσωπικότητα στα δύσκολα.Και κρίνεται αποτυχημένος γιατί δυο χρονιές με πλεονέκτημα έδρας αποκλείστηκε.Δεν λέω η ΑΕΚ είναι κάλή ομάδα αλλά αυτό σαν οπαδός του ΑΡΗ δεν μπορώ να το δεκτό

Όσο για τις άλλες επιλογές που ακούγονται έχω να πω ότι τον Πεδουλάκη δεν τον θέλω γιατί θα διχάσει τον κόσμο γιατί όλα αυτά τα χρόνια απαξίωνε με ενέργειες και δηλώσεις τον σύλλογο

Ο Γιαννάκης επίσης δεν με πείθει όσο και αν τα αποτελέσματα του στο ΜΑρούσι αλλά και στον Πανιώνιο δείχνουν άλλα.Αν έρθει στον Άρη θα φύγει νύκτα.Και δεν βάζω και τους λόγους της προδοσίας γιατί δεν με αγγίζουν μια και εκείνη την εποχή ήμουν 9 χρονών

ΚΑι μένει ο Κακιούσης που με αρέσει ο τρόπος που παίζουν οι ομάδες του.Αν φέρει και τον Ηλιάδη εγώ του δίνω πίστωση χρόνου.

Πάντως το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι η Γεννεσις να διώξει από την προεδρία τον Δαμιανίδη γιατί πια έκανε τον κύκλο του
Areianos
Ενδεχόμενη πρόσληψη του Πεδουλάκη(καλός προπονητής,καμμία σχέση με Μπαρτον) θα είναι μέγα λάθος.Ο άνθρωπος έχει δηλώσει πολλές φορές οτι είναι αντιΑρειανός και ο κόσμος θα ψυχρανθεί.Για να δούμε Ευρωλίγκα πρέπει να πέσει χρήμα και ελπίζω μερικοί να το έχουν καταλάβει.
hagi
Συμφωνώ με τον Kabamaru για το ότι ο Γιαννάκης δεν θα ήθελε να δεχτεί την πίεση του κόσμου.Είναι άρχοντας στο Μαρούσι.

Εγώ πάντως θα τον ήθελα στην ομάδα και δεν ξέρω τί κόλλημα υπάρχει με την προδοσία που λένε πολύ.Ο άνθρωπος ήταν κομμάτι κομμάτι του Αυτοκράτορα.

Τώρα για τους άλλους δύο προπονητές δεν ξέρω ποιον να διαλέξω αλλά αν πράγματι ο Πεδουλάκης έχει πει ότι είναι αντιΑρειανός (δεν το έχω ακούσει) όπως είπε ο Areianos τότε καλύτερα να μην έρθει.Ο Κακούσης είναι καλός και ίσως να έρθει μαζί του και ο Ηλιάδης,αλλά ρε παιδιά εντάξει δεν είναι και ο σούπερ παίχτης.Αυτό έχει δείξει μέχρι τώρα.Κάνει μερικά τρομερά παιχνίδια και σε άλλα δεν φαίνεται καθόλου.
Θα ήθελα να έρθει αλλά όχι να στηριχτούμε μόνο σε αυτόν.

Θα δούμε..
weirdo1977
o αντρας της ευγενιας γιαννακη ας παει στον πανιονιο τον οποιο προτιμισε με λιγοτερα χρηματα .... δεν τον θελω... αν ειναι νε ερθει αυτος 100 φορες καλυτερα τον Σουμποτιτς
chinaski
Σιγα ρε παιδια με προδοτες και προδοτες.Καλος η κακος ολοι το συμφερον τους κοιταν που μπορει να μην βασιζετε παντα σε οικονομικα κριτηρια.Εγω δεν θελω να τον "παντρευτω" τον Γιαννακη.Να χρεισιμοποιησο τις ικανοτητες του θελω, εφοσων οι στοχοι μας συμβαδιζουν γιατι να μην ερθει.Τρεφω μια ελπιδα οτι μπορει να ερθει, αλλα τον θεωρω αρκετα εξυπνο ανθρωπο ωστε να μην το κανει και απο την αλλη δεν θεωρω τοσο εξυπνο τον προεδρο μας ωστε να τον πειση.Ειδωμεν.
Με το ιδιο νομιζα γουιρδο και ο σουμποντις προδοτης ειναι καθως μας παραμυθιαζε οτι φερνει παικτη απο την Αμερικη και μεχρι και πριν 2 μερες πριν υπογραψει με τον Παναθηναικο υποστηριζε οτι θα μεινει στην ομαδα.Ολοι ξερουμε φυσικα τι εγινε.Απο εκκει και περα μακαρυ να ερθει.Τον θεωρω καλο προπονητη με πνευμα νικητη που μπορει να ντοπαρει τους παικτες ψυχολογικα.
Warrior
Ο Κακιουσης ειναι ΠΑΟΚτσης,ο Πεδουλακης αντιαρειανος,ο Γιαννακης προδοτης...
..ο Ιβκοβιτς(που παρεπιμπτοντος τον σουταραν απο την Ρωσια)ειναι loser,ο Ιβανοβιτς
δεν μας εχει πεισει και ο Ομπραντοβιτς σκατοβαζελος!!

Εγω λεω να κρατησουμε τον Μπαρτον!! ohmy.gif


Διαφωνω οτι ο Γιαννακης ειναι ανθρωπος που επιζητα την ηρεμια του!
Δεν ειναι στη φυση του χαρακτηρα του.Αν ηθελε την ηρεμια του δεν θα γινοταν
προπονητης...θα εκανε κατι αλλο.

Και δεν νομιζω να εγινε προπονητης για να μεινει στο Μαρουσι(δεν υποτιμω την ομαδα
απλα με τα νεα δεδομενα στις ευρωπαικες διοργανωσεις δεν υπαρχει προοπτικη).

Και αν σκεφτουμε πως εχουν διαμορφωθει τα πραγματα στους παγκους των ομαδων
για την επομενη χρονια...παιζουμε χωρις αντιπαλο!Και αυτο πρεπει να το καταλαβουμε
συντομα πιστευω.

Ο ΠΑΟ με Ομπραντοβιτς,ο Ολυμπιακος με Καζλαουσκας και η ΑΕΚ με Κατσικαρη ετσι
οπως παει..

Δεν πιστευω οτι εχουμε την πολυτελεια για εμπαθειες εδω που εχουμε φτασει!
Συν του οτι εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει λογος κιολας..

Γιατι αν αρχισουμε να μιλαμε για προδοτες ειναι μεγαλη ιστορια.Ισως υπαρχουν πολυ
χειροτεροι απο αυτον μεσα στην ομαδα μας και στην εξεδρα.

Ειναι ζωντανο κομματι της ιστοριας μας και σιγουρα αισθανεται πολλα περισσοτερα
ισως απο ολους μας για την ομαδα.Ολα αυτα που εμεις βλεπαμε απο την τηλεοραση
ή τις εξεδρες αυτος τα ζουσε απο μεσα,παιζει να εχει κλαψει και περισσοτερο απο οτι
ο καθενας μας για την ομαδα.
Αρνουμε να πιστεψω οτι ηταν "δουλος του χρηματος",δεν το πιστεψα και ουτε προκειται
να το πιστεψω ποτε!!Δεν γινεται,δεν κολλαει το ολο θεμα.
Σιγα,ποιος ηταν...ο Σουμποτιτς??

ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΤΙΣΑΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΑΣ!!
ΙΣΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ!(και νομιζω οτι καταλαβαινεις για ποιους
μιλαω φιλε weirdo..)
Και στην τελικη εχουν περασει πλεον 12 χρονια!

Και λεφτα που του χρωσταγαμε μας χαρισε και το 2003 ηταν στο παλε,μην κοιτατε
που δεν καθοταν με τους Δαμιανιδη,Γκαλη,Ιωαννιδη και περασε στα ψιλα..
Αυτο μαλιστα μου ειπε πολλα εμενα.

Οπως πολλα μου ειπε πολλα και το τελος του αφιερωματος που ειχα δει στην ΝΕΤ
πριν λιγο καιρο.Γιατι καμια φορα...καποιες εικονες,λενε οσα χιλιες λεξεις!


Και ας φυγω και λιγο απο τους συναισθηματισμους..
Ως προπονητης εχει αποδειχτει,οπως και σαν παικτης,οτι εχει το πνευμα του νικητη..
το πνευμα που θελουμε να εχει η ομαδα που ολοι ονειρευομαστε!
Η πορεια του τα τελευταια χρονια δειχνει οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην ελληνικη
αγορα.

Ειναι σοβαρος(ηθος και υφος μεγαλου προπονητη),εχει τον σεβασμο ολων στον
ελληνικο χωρο και οχι μονο.
Συν του οτι θα κανει αισθηση μια ενδεχομενη αποκτηση του και θα δημιουργησει
"ντορο" και δυναμικη απο μονη της.Καλοι παικτες θα πειστουν πιο ευκολα να ερθουν
μιας και κατι θα φανει οτι αλλαζει επιτελους στην ομαδα μας.
Και εμπορικα αν το δουμε παλι πολλα οφελη θα εχουμε να αποκομισουμε!! wink.gif
Με μερικες ακομα σωστες και εξυπνες κινησεις θα εχουμε πληρη αναστροφη του
υπαρχοντος κλιματος...

Και για οσους πιστευουν οτι δεν θα ερθει..ας του κανουμε την προταση και ας μην ερθει!
Να μην μεινουμε ομως με την απορια..
Basketomania
Σωστος ο warrior σε ολα...

Ρε παιδια αν εξαιρεσουμε τους προπονητες που ειναι σιγουροι για τις ομαδες τους και τη νεα σεζον ολους τους αλλους σιγα σιγα τους αποκλειετε για λογους αλλωτε σωστους κι αλλωτε οχι...

Να υπενθυμησω μονο οτι το πρωταθλημα ειναι επαγγελματικο κι οτι παικτες,προπονητες και διοικησεις πρεπει να λειτουργουν κατω απο αυτο το πρισμα...

οι συναισθηματισμοι οδηγουν πολλες φορες σε υπερμετρο φανατισμο τα αποτελεσματα του οποιου τα ξερουμε ολοι...

ισως και να υπερβαλλω σ'αυτα που λεω απλα απο τα δικα σας λεγομενα προς τα κει την βλεπω να πηγαινει τη δουλεια
Basketomania
αλλοτε...συγνωμη 65.gif
Warrior
Ανεξαρτητα με το ποιος θα ειναι τελικα ο πρωτος προπονητης....φαινεται οτι θεση
στην τεχνικη ηγεσια της ομαδας ειναι πολυ πιθανο να εχει ο Δημητρης Νικολαιδης,
ο βοηθος του Κακιουση στον Ηρακλη.

Καλη επιλογη,αν πραγματοποιηθει. wink.gif
myst
καλα τα λεει ο warrior

οταν το 1988 μετα τον ατυχο χαμενο ημιτελικο με τη Tracer και συμφωνα με μαρτυριες του τοτε φροντιστη ο Γκάλης και ο Γιαννάκης κάθησαν στα αποδυτηρια και εκλαιγαν για 40 λεπτα αυτο δεν σημαινει κατι, οσο λιγο ή πολυ το μεταφραζει καποιος ...
weirdo1977
Καταρχήν δεν τον θέλω, οι σημερινή διοίκηση ήταν κατά του Γιαννάκη τότε γιατί λέει «έδιωξε» τον Γκαλη, κατά 2ον δεν τον πιστεύω σαν προπονητή , ούτε στην εθνική μου έδειξε κάτι ούτε στον πανιώνιο, το Μαρούσι είχε μια δυναμική από μονό του λόγω του Βωβού, η μονή περίπτωση να τον δεχτώ κ να αναθεωρήσω την άποψη μου γι αυτόν… είναι να τον φέρει ο Νίκος από την θέση του προέδρου του Άρη μας, ειδαλος, θα το θεωρήσω επικοινωνιακό τρικ
weirdo1977
Καλά είναι σοβαροί εκεί στην ΚΑΕ Άρης ? Ζουρος ??????? ποιος ζουρος ??????? Δαμιανιδη ….ΠΟΥΛΟΣ !!!!!!!
Warrior
Θα τους παρει και θα τους σηκωσει μου φαινεται! angry_red.gif

Aκου,εξεταζουν σοβαρα την περιπτωση του... ohmy.gif
Τον προτεινε και ο Ιωαννιδης!!!

Κατσε καλα Γιανναρε...... hammer.gif

Θελω να πιστευω οτι ειναι οι γνωστες φημες που βγαινουν απο δω και απο κει
τετοιες περιοδους...

Αλλιως θα σηκωθουν και οι πετρες!
hagi
Συμφωνώ με τον warrior σε αυτά που λέει.Δεν καταλαβαίνω φίλε weirdo1977 τί κολλήματα είναι αυτά.
Τέτοιες απόψεις πιστεύω ότι κάνανε κακό στην ομάδα όλα τα χρόνια.
Σέβομαι την γνώμη σου αλλά εγώ προσωπικά υποκλίνομαι μπροστά στον ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΝΝΑΚΗ που δόξασε τον ΑΡΗ μας..

Και όπως είπαν και πολλοί φίλοι αυτός έχει ρίξει πολύ περισσότερο κλάμα και ιδρώτα από εμάς για την ομάδα..

Δεν θέλω να σκεφτώ ότι θα πάρουμε τον Ζούρο.Θα είναι μεγάλη βλακεία πιστεύω.
weirdo1977
λοιπόν.. επειδή βλέπω ότι ο κόσμος τον θέλει... [αν κ δεν νομίζω πως θέλει τόσο τον Γιαννάκη όσο ένα ίνδαλμα για να πιαστεί από πάνω του κ η εύκολη λύση αυτήν την στιγμή είναι ο άντρας της Ευγενίας] κ επειδή δε γουστάρω να λειτουργώ όπως λειτουργεί ο super-3 εδώ κ χρόνια, αν έρθει θα κάνω πασο... θα τον αφήσω να δουλέψει κ θα προσεύχομαι να μην επαναληφθεί η ιστορία...
ashton
Ακούγεται και ο Σάκοτα (πέρα από Κακιούση-Πεδουλάκη-Γιαννάκη)
Warrior
Παιδια εχω σοκαριστει...
Ο Ζουρος διεκοψε την συνεργασια του με τον Ολυμπιακο!!

Η ανακοινωση του Ολυμπιακου...:

"Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει ότι η προαναγγελθείσα συνεργασία της με τον Ηλία Ζούρο δεν θα ισχύσει. Από τη συμπεριφορά του, διεπιστώθει ότι μετά την ανακοίνωση της συμφωνίας κυρίων με το σύλλογο μας, προφανώς ήρθε σε επαφή με άλλη ομάδα και υπαναχώρησε. Η ιστορία και το όνομα του Ολυμπιακού, δεν συνάδουν με τέτοιες συμπεριφορές".

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παναγια μου..
weirdo1977
Μάλλον είναι καιρός να αρχίσουν να σηκώνονται οι πέτρες shot.gif κατά βούληση
hagi
Παιδιά πράγματι έτσι είναι..Τον έδιωξε ο Ολυμπιακός επειδή μίλησε με άλλη ομάδα..και είμαστε εμείς οι άλλοι..


ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ,ΟΧΙ.......

Βασικά δεν ξέρω αν είναι τόσο κακό για την ομάδα μας αν έρθει αλλά δεν μου αρέσει ρε παιδιά... shot.gif shot.gif

Αλλά δεν θέλω και να κατακρίνω γιατί αν πούμε ότι τον πάρουμε και πάμε καλά μετα τι θα λέμε;;;;

Δεν ξέρω.....
Warrior
Εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι σιγουρα ξερουνε οτι μετα απο οσα εγιναν
φετος...ενδεχομενη προσληψη του Ζουρου θα προκαλεσει φοβερες αντιδρασεις!

Δεν ξερω αν ερθει..αν θα αποδειχτει καλος στο τελος.Το θεμα ειναι οτι δεν ειμαστε
για πειραματα τωρα!Ουτε ειμαστε να φερνουμε τον β'προπονητη του Ολυμπιακου...

Το θεμα ειναι λοιπον γιατι γινεται λοιπον?

Εγω παντως μεχρι να ακουσω ανακοινωση προσληψης του...θα ελπιζω..

Εχουμε και μια καλη ειδηση,που μπορει να βγηκε για να ηρεμησει τα πνευματα(μιας
και εχει ξεσηκωθει ο κοσμος).

Ανανεωσαμε τα συμβολαια των Παντιους και Στακ οπως ειχαμε το δικαιωμα..
Basketomania
QUOTE (Warrior @ May 26 2005, 10:42 AM)
Ανανεωσαμε τα συμβολαια των Παντιους και Στακ οπως ειχαμε το δικαιωμα..

41.gif 77.gif
Να και μια καλη εξελιξη για τον Αρη...Μετα τον αρχηγο και ο Παντιους εδειξε φετος πολυ καλα στοιχεια και αν δεν ηταν οι αμερικανοι (αληθεια εκεινος ο Καστλ τι εκανε???) θα ειχε πολυ μεγαλυτερο μεριδιο απο την επιθεση της ομαδας...
hagi
Πράγματι αυτή είναι καλή είδηση.Είναι καλοί παίχτες και οι δύο και αξίζει να τους έχουμε..
Warrior
Ο Μπαρτον αναχωρησε για την Σουηδια,αλλα πριν φυγει μιλησε....:

"Έχω ακόμη συμβόλαιο με τον Αρη. Δεν αποκλείεται να έρθω και πάλι τον Αύγουστο. Αν δεν γυρίσω όμως θα έχω καλές αναμνήσεις. Η εμπειρία ήταν σημαντική και μοναδική. Αγάπησα την Ελλάδα. Δεν την ανακάλυψα τον τελευταίο 1 1/2 χρόνο. Ήταν κάτι συναρπαστικό.

Την πρώτη χρονιά κατακτήσαμε το κύπελλο, φέτος φτάσαμε και πάλι πολύ κοντά και δεν καταφέραμε να μπούμε στην τετράδα του πρωταθλήματος για έξι πόντους( blink.gif 40.gif ). Συν τοις άλλοις είμαι λάτρης της περιπέτειας και αυτή που έζησα στον Άρη ήταν πραγματικά συναρπαστική. Στη Θεσσαλονίκη έκανα πολλούς φίλους, οι οποίοι μου εξέφρασαν την λύση τους επειδή φεύγω" huh.gif

icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

Καλα αυτος περασε τον Αρη για το..."Survivor",ακου ειμαι λατρης της περιπετειας
και ηταν συναρπαστικα!! shot.gif

Στο καλο και...ΜΗΝ μας γραφεις !
dizzy_fingers
21.gif

Αυτός πρέπει να είναι ένας από τους πιο "μέσα στην κοσμάρα μου" ανθρώπους που έχω δει..
Σαν τον "Πρίγκηπα της Ζαμούντα" ένα πράγμα, αν έχει τύχει να δείτε αυτήν την ταινία (Eddie Murphy ως ο απελπισμένος πρίγκηπας της Ζαμούντα που ψάχνει για νύφη στο Prince της Ν.Υόρκης, φωνάζει εκστασιασμένος από το παράθυρο ενός διαμερίσματος: "Good morning my fellow citizens!"
Περαστικός: "Heyyy! F*ck youuu!!!"
Eddie Murphy: "Yes! Yes! My fellow citizens! F*ck you too!" )
harris
βαζω στοιχημα οτι δεν θα επιστρεψει ξανα ο Καρολος........


το θεμα ειναι ποιος τελικα θα τον διαδεχτει.....Κακιουσης μηπως?
dizzy_fingers
Που το διάβασα (εκτός από εδώ) ότι ο Ζούρος είναι σίγουρος για τον Άρη, αλλά καθυστερούνται οι υπογραφές γιατί ο Μπάρτον δεν έχει συμφωνήσει με τη διοίκηση για τα της αποζημίωσής του....? 39.gif
Warrior
Ολα τα site θεωρουν σιγουρο τον Ζουρο...

Εγω πιστευω οτι η καθυστερηση οφειλεται στις τρομερες αντιδρασεις που υπαρχουν
απο τον κοσμο.Το site της ΚΑΕ,πρεπει να εχει βομβαρδιστει απο e-mail(και γω εστειλα biggrin.gif)

Kαι που να δειτε τι θα γινει αν τον φερουν...
harris
Δεν νομιζω να υπαρχει πλεον περιπτωση να ερθει ο Ζουρος....

Δεν ειναι για τετοιες καταστασεις γιατι δεν εχει καθολου αυτοπεποιθηση.....και μετα τις αποδοκιμασιες στο προσωπο του.... peace.gif
Areianos
Τελικά Ζούρος.Ο γυρολόγος των γηπέδων.Τι το καλύτερο έχει ο Ζούρος από τον Μπάρτον ; Ειναι καλύτερος ο Ζούρος απο τον βοήθο του στον Άρη τον Νικολαίδη;Παίζουνε με τη νοημοσύνη μας;Η διοίηκηση δείχνει γιά μιά ακόμη φορά ότι είναι πολύ μικρή γιά την ιστορία του αυτοκράτορα shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
harris
ο Ζουρος εχει δωσει προθεσμια στον Αρη να του απαντησει μεχρι αυριο βραδυ, αλλιως να ψαξει αλλη ομαδα 68.gif 68.gif
dizzy_fingers
Άντε...παρακαλάτε τώρα οι Αρειανοί τον Μπάρτον να συνεχίσει τα τερτίπια του για ένα ακόμη βράδυ! laugh.gif
Areianos
"
QUOTE
ο Ζουρος εχει δωσει προθεσμια στον Αρη να του απαντησει μεχρι αυριο βραδυ, αλλιως να ψαξει αλλη ομαδα"

Γιατί θα θελήσει να τον προσλάβει άλλη ομάδα; 19.gif Πάλι προπονητάρα βρήκαμε ohmy.gif .Σιγά μωρέ τι είναι οι Κακιούσης ,Πεδουλάκης,Γιαννάκης,Σπάχια,Τζούροβιτς,Ίβ
οβιτς,Σάκοτα............; Έχουν προπονήσει στο Λίβανο ;Έχουν μείνει άνεργοι να δουν τη γλύκα;Ζήτω ο Ζούρρρρρρρρρρρος.Δαμιανίδη και Γένεσις μόνοι σας θα βλέπετε τα ματς του χρόνου στο Αλεξάνδρειο.Είστε χειρότεροι από ερασιτέχνες.Ακόμα φτιάχνετε την μπουτίκ ε;Ο τριετής προγραμματισμός με τον Άρη πρωταθλητή ισχύει ακόμα κύριε Δαμιανίδη;Φτάνει μη μας τρελαίνετε άλλο με τις σούπερ μεταγραφές και τους υπέρπροπονητές.............Έχω και άλλα πολλά να πω αλλά σταματάω εδώ.
harris
Δηλαδη αν σησουν ανεργος και μια ομαδα απο τον Λιβανο σου εδινε 150 εκατομμυρια θα ελεγες οχι?????Ας μην λεμε τετοια πραγματα.....

Ενταξει μπορει να μην θελετε τον Ζουρο, δεν λεω οτι ειναι και ο πρωτος προπονηταρας, αλλα ολοι ξερουμε οτι ολα αυτα τα χρονια πηγαινοερχοταν στην Αμερικη για σεμιναρια και εκπαιδευσεις...οποτε δεν εχουμε δει εαν εχει βελτιωθει και τον κατακρινουμε τοσο σκληρα.... peace.gif peace.gif
harris
Τα πάντα όμως τελείωσαν, όταν τον?γόρδιο δεσμό κλήθηκε να λύσει ο Γιάννης Ιωαννίδης, ο οποίος ψήφισε Ζούρο.

ΑΠΟ BETSMART.GR


αφου ο Ιωαννιδης ψηφισε Ζουρο πρεπει να τον κραξετε και αυτον.....ε??
Areianos
harris θα σου κάνω την ερώτηση:Πιστεύεις πως ο Ζούρος είναι καλύτερος από τα ονόματα που προανέφερα;Καλύτερος από τον Νικολαΐδη;Καλύτερος από τον Μπάρτον;Ο προπονητής που θα σέβονται όλοι οι παίκτες;Κίνητρο γιά τον κόσμο γιά να αγοράσει διαρκείας;Ο Άρης αυτή τη στιγμή δε χρειάζεται πειραματισμούς.
Areianos
Το άλλο με την προθεσμία Ζούρου το ξέρεις από σίγουρη πηγή;
emperor
Αν τολμήσουν να κλείσουν Ζούρο εγώ θα πηγαίνω στο ΠΑΛΕ μόνο για να ρίχνω μπινελίκια στον Δαμιανίδη και στην Γέννεσις.Μας δουλεύουν αυτοί.

Ρε Δαμιανίδη για σύνερθε γιατί στο τέλος θα φας τόσες μάπες που δεν σε σώζεί ούτε ο Σούπερ 3 όυτε κανένας

Σοβαρευτείτε που θα πάρουμε τον τρίτο προπονήτη του 8μ στην βαθμολογία. shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Μην παίζαιτε με τα νεύρα μας
harris
blink.gif Ποιος ειναι ο τριτος προπονητης του 8ου της βαθμολογιας?????τι θες να πεις?

να ξερετε οτι ο Ζουρος εχει κλεισει. Εχει υπογραψει συμβολαιο απο την στιγμη που τον ενεκρινε ο Ιωαννιδης...απλα το τρεναρουν λογω του κοσμου....αυριο,μεθαυριο ανακοινωνεται..... peace.gif
weirdo1977
τωρα εγω πως να αντιδράσω; συνδεσμους δε γουσταρω, να κοψω το pale δεν μπορω, αλα κ να μπορουσα σε περιπτοση που παει καλα η ομαδα πως γυρνας ; τι να κανω μαμο το ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ ??????
harris
laugh.gif υπομονη να κανεις....κατσε να δεις πρωτα και μετα κρινεις .....

μπορει και να παει καλα.....που ξερεις?????

ΥΠΟΜΟΝΗ
Warrior
Οπως ολα δειχνουν ο Ζουρος θα ειναι ο νεος προπονητης μας.Μαλιστα.
Η προταση του Ιωαννιδη εισακουστηκε απο την ΚΑΕ και εχει αυτο απο μονο του τη
σημασια του.Ο Ιωαννιδης θα εχει μεγαλες ευθυνες σε περιπτωση που δεν "κατσει"
η συγκεκριμενη επιλογη..

Γιατι για αλλη μια χρονια θα παμε να παιξουμε με την λογικη του..."και αν κατσει?".

Ο Νικολαιδης θα ειναι ο βοηθος του.Θα μπορουσαμε να μιλησουμε για ενα ελπιδοφορο
διδυμο νεαρων προπονητων,το οποιο ομως δεν ειναι η καλυτερη δυνατη επιλογη,
οπως πιστευω,για τον Αρη αυτην την στιγμη.
Βεβαια εξαρταται και απο τους στοχους που θετει καποιος...και οπως φαινεται η ΚΑΕ
προσπαθει να μειωσει τις προσδοκιες μας απο την ομαδα.

Αναμενω πραγματικα με μεγαλη αγωνια και ανησυχια ταυτοχρονα,τις επομενες
κινησεις.Γιατι τωρα θα φανει οριστικα τι συμβαινει με την Γεννεσις..τον Δαμιανιδη και
πολλους αλλους.

Αν οι υπολοιπες κινησεις γινουν με αυτο το "πνευμα" θα φανει καθαρα πλεον πως
η διοικηση μας:
-Δεν εχει το απαραιτητο κεφαλαιο
-Δεν μπορει να διαχειριστει σωστα την διοικηση ισως του καλυτερου "μαγαζιου" στην
Ελληνικη αγορα στον χωρο.Δεν μπορει να εκμεταλλευτει τη "διψα" και την "τρελα",
που υπαρχει σε μεγαλυτερο βαθμο απο οποιαδηποτε ομαδα της χωρας στο μπασκετ.

Και αν συμβαινει αυτο θα πρεπει ή να ανακοινωσουν οτι η ΚΑΕ αναζητει επενδυτη ή
να κανουν στην ακρη και να μπουν στην θεση τους ικανα ατομα και επαγγελματιες.
Γιατι αν δεν γινει αυτο δεν θα μπορεσουμε να μπουμε στην Ευρωλιγκα στο εγγυς
μελλον!
Δεν πρεπει να ξεχναμε οτι φετος η Uleb θα ξαναμοιρασει τα συμβολαια..

Φετος επιβαλλεται να παρουμε ρισκο(οικονομικο)..ρισκο που πιστευω θα μπορεσει
να καλυφθει αν γινουν σωστες και εξυπνες κινησεις
hagi
Παιδιά όπως έχω και γω προαναφέρει δεν μου αρέσει ο Ζούρος.Όμως το ότι τον προτείνει ο Ιωαννίδης ίσως λέει κάτι.
Σίγουρα ξέρει κάτι παραπάνω από εμάς.
Μακάρι να μας διαψεύση όλους.Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα εξάλλου.Ας κάνουμε λοιπόν υπομονή να δούμε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.