Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΕΩΝ U21 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
jhantzop
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΕΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ Α' ΦΑΣΗ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 79 - 71
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 77 - 69
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 53 - 60
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΤΡΙΤΩΝΑΣ 71 - 76
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΕΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ Α' ΦΑΣΗ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΟΙΟΝ ΑΓΙΟΥ .ΣΤΕΦΑΝΟΥ 62 - 21
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ 56 - 61
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 54 - 48
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΘΛΗΤΗΣ 69 - 60
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ 51 - 45
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ - ΦΙΛΟΘΕΗ 65 - 60
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 56 - 47
gavronick
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 52 - 66
Kotsidas12
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 79 - 75
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΟΙ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 71 - 43
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 62 - 84
gavronick
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΝΩΣΗ ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 77 - 75
gavronick
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΘΛΗΤΗΣ 59 - 51
gavronick
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΙΟΝ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 63 - 57
gavronick
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 53 - 60
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ - ΦΙΛΟΘΕΗ 0 - 20 (ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ)

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ 20 - 0 (ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ)
gavronick
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 55 - 80
Gkos
Καλή χρονιά .

Ανηφόρησα σήμερα(χτες) στο κλειστό της Κοκκινιάς για να δω το πρώτο επίσημο μου ματς για εφέτος, μεταξυ Νικης και Αμύντα για το U21.

To αποτέλεσμα δεν έχει τόση σημασία ,άλλωστε ξέρετε πως έχω σταματήσει να σχολιάζω,αλλά ο Αμύντας πέρασε δίκαια από το Μαρούσι.

Ο λόγος που γράφω είναι άλλος,καθώς στο φινάλε είχαμε πολλή πολλή ένταση.

Μετα το πέρας της αναμέτρησης λοιπόν,ο πρόεδρος Τσεκενης μιλησε στην ομάδα για κανα 15λεπτο και (ΦΥΣΙΚΑ) κρυφάκουσα και ομολογώ πως μου έκάνε πολύ καλή εντύπωση ο λόγος του(προφανώς δεν θα γράψω τι είπε).
Ανέβηκε στα μάτια μου πολύ και αυτός και η ομάδα.

Ήθελα να του το πω έξω μετά ,μα έτσι δεν θα μπορούσα να το γράψω στο φόρουμ (. . .)οπότε αποφάσισα να μην μιλήσω.

Υ.γ. Πρώτο ποστ για το 2018 (η ΜιχαλόΜαραγκιδικη σαπουνόπερα δεν μετράει😂) και θα γράψω για διαιτησία αλλα τι να κάνω αφού στην τελευταία περίοδο μόνο με αυτό ασχοληθήκαμε . . .
Ειναι και αυτός ο Αναστασίου που είναι να μην φιτιλιάσει. . .

Δίδυμο ρεφ (συμφωνα με τους ορισμους της ΕΣΚΑ ) οι Κουλης και Τερζής !

Δυστυχως δεν ήξερα ποιος ειναι ποιος !

Στον ΣΕΔΚΑ (που γκουγκλαρα) τους γράφει αμφότερους ως Β κατηγοριας τοπικου ,αλλα υποθετω πως δεν ειναι ανανεωμενο καθοτι στον ΟΔΚΕ που μου στειλανε κατι φώτο εχει τον Κουλη στην Γ Εθνικη .

Το θεμα ειναι πως ενω στον ΟΔΚΕ έχει και φωτο (και κινητά τηλέφωνα των ρεφ εχει,λεω να παρω να τους ρωτησω 😂 )παλι δεν καταλαβα ποιος ειναι ποιος απο τις φωτο ,παλιες ....!

Και ενω μου εχει πάρει μια ωρα να ψάχνω ποιος ειναι ποιος μου ηρθε μια φλασιά ,οτι για τον Τερζη θυμαμαι να ειχα γραψει κατι περυσι στους παμπαιδες .... Και το έψαξα...!

QUOTE (Gkos @ May 1 2017, 18:47 ) *
Παρευρεθηκα σε έναν αγώνα χτες(ντέρμπι μεν,προκριμένοι αμφότεροι δε) .

Πολυ ωραια η διαιτησια του Αλέξανδρου Τερζή .

Που για να σφυριζει τέτοια δεν πρεπει να'ναι και τρελά έμπειρος.

Απλα ηθελα να το πω,συνεχίστε ότι κάνατε.;p


Ετσι κατάλαβα ποιος ειναι ποιος γιατι θυμαμαι οτι ηταν ψηλος ο Τερζης wink.gif
Αυτος λοιπον που τα επαιρνε ολα τα σφυριγματα στο τελος ειναι ο Κούλης ,και ειναι λογικό αφού ηταν ο πρώτος ρεφ!

Μου ειναι και πολυ γνωστη φυσιογνωμια .Τον εχω δει σε παμπολλα ματς ...

Αλλα ποτε ακριβώς έγινε πρώτος ρέφερι (σε U21) και διαιτητης Γ Εθνικης;Εδω σκαλώνω!
Σαν πέρυσι τον θυμάμαι να σφυρίζει προμίνι.
Πέρασαν τόσο γρήγορα τα χρόνια ;
Γερνάω; Είναι μικρότατος!

Πραγματικα πρέπει να εχει πολύ ραγδαία εξέλιξη (δεν προλαβαινει ουτε το σαιτ του ΣΕΔΚΑ να ενημερωθει😂 )

Και για να ειμαι ειλικρινής έχω καλή άποψη για την πάρτη του,τον θυμάμαι και να προσπαθεί να σώσει σφυρίγματα άλλων πρώτων ρεφ.
Αυτα τα ολίγα.
Μακρυγόρησα ας γιούζουαλ.

Και δεν κατεληξα πουθενά!

Θα επρεπε να το σβησω το υστερογραφο αλλα μια ώρα έψαχνα νυχτιατικα μην παει τσάμπα ο κόπος 😂

Α ρε Κούλη με ξενύχτησες !

Καλημερες !




Στάλθηκε από το iPhone μου

Edit:
Μετα απο συζητηση με αλλον φιλο ρεφ (τους ξετιναξα νυχτιατικα 😂) ανακαλυψα πως στο τουρνουα που χε γινει στον Αλιμο (τον Απριλη περυσι )για αξιολογηση
στους ρεφ και ανοδο σε Γ Εθνικη (και ημουνα παροντας ως θεατης)ηταν και ο Κουλης (και προφανως αναβαθμιστηκε ) ....
Αποτι εμαθα πλεον οι πιο πολλοι ρεφ ξεκινανε στα 18 τους αρα μπορει στα 23 τους να ειναι Γ Εθνικη αν ανεβαινουν (κατευθειαν) ολες τις βαθμίδες.
Μάλιστα wink.gif

Παντως για το κλεισω το θέμα και επειδη ξεχασα να το αναφερω πριν , τα εκανε λιγο π@@τανα ο Κουλης στο τελος wink.gif
Το εχει το ονομα φαινεται αφου ο ετερος Κουλης τα κανει στην πολιτικη😂
Αλλα ειναι καλος ρεφ πιστέυω wink.gif
Τι φραφω νυχτιατικα ωιμεεεεε !

Αφιερωμα του εκανα !

Τερζη γιγαντα σορρυ την επομενη φορα εσυ wink.gif
Center48
kalhspera xronia polla
soy esteila ena prv message an 8eleis kane ena kopo...



QUOTE (Gkos @ Jan 4 2018, 02:56 ) *
Καλή χρονιά .

Ανηφόρησα σήμερα(χτες) στο κλειστό της Κοκκινιάς για να δω το πρώτο επίσημο μου ματς για εφέτος, μεταξυ Νικης και Αμύντα για το U21.

To αποτέλεσμα δεν έχει τόση σημασία ,άλλωστε ξέρετε πως έχω σταματήσει να σχολιάζω,αλλά ο Αμύντας πέρασε δίκαια από το Μαρούσι.

Ο λόγος που γράφω είναι άλλος,καθώς στο φινάλε είχαμε πολλή πολλή ένταση.

Μετα το πέρας της αναμέτρησης λοιπόν,ο πρόεδρος Τσεκενης μιλησε στην ομάδα για κανα 15λεπτο και (ΦΥΣΙΚΑ) κρυφάκουσα και ομολογώ πως μου έκάνε πολύ καλή εντύπωση ο λόγος του(προφανώς δεν θα γράψω τι είπε).
Ανέβηκε στα μάτια μου πολύ και αυτός και η ομάδα.

Ήθελα να του το πω έξω μετά ,μα έτσι δεν θα μπορούσα να το γράψω στο φόρουμ (. . .)οπότε αποφάσισα να μην μιλήσω.

Υ.γ. Πρώτο ποστ για το 2018 (η ΜιχαλόΜαραγκιδικη σαπουνόπερα δεν μετράει😂) και θα γράψω για διαιτησία αλλα τι να κάνω αφού στην τελευταία περίοδο μόνο με αυτό ασχοληθήκαμε . . .
Ειναι και αυτός ο Αναστασίου που είναι να μην φιτιλιάσει. . .

Δίδυμο ρεφ (συμφωνα με τους ορισμους της ΕΣΚΑ ) οι Κουλης και Τερζής !

Δυστυχως δεν ήξερα ποιος ειναι ποιος !

Στον ΣΕΔΚΑ (που γκουγκλαρα) τους γράφει αμφότερους ως Β κατηγοριας τοπικου ,αλλα υποθετω πως δεν ειναι ανανεωμενο καθοτι στον ΟΔΚΕ που μου στειλανε κατι φώτο εχει τον Κουλη στην Γ Εθνικη .

Το θεμα ειναι πως ενω στον ΟΔΚΕ έχει και φωτο (και κινητά τηλέφωνα των ρεφ εχει,λεω να παρω να τους ρωτησω 😂 )παλι δεν καταλαβα ποιος ειναι ποιος απο τις φωτο ,παλιες ....!

Και ενω μου εχει πάρει μια ωρα να ψάχνω ποιος ειναι ποιος μου ηρθε μια φλασιά ,οτι για τον Τερζη θυμαμαι να ειχα γραψει κατι περυσι στους παμπαιδες .... Και το έψαξα...!



Ετσι κατάλαβα ποιος ειναι ποιος γιατι θυμαμαι οτι ηταν ψηλος ο Τερζης wink.gif
Αυτος λοιπον που τα επαιρνε ολα τα σφυριγματα στο τελος ειναι ο Κούλης ,και ειναι λογικό αφού ηταν ο πρώτος ρεφ!

Μου ειναι και πολυ γνωστη φυσιογνωμια .Τον εχω δει σε παμπολλα ματς ...

Αλλα ποτε ακριβώς έγινε πρώτος ρέφερι (σε U21) και διαιτητης Γ Εθνικης;Εδω σκαλώνω!
Σαν πέρυσι τον θυμάμαι να σφυρίζει προμίνι.
Πέρασαν τόσο γρήγορα τα χρόνια ;
Γερνάω; Είναι μικρότατος!

Πραγματικα πρέπει να εχει πολύ ραγδαία εξέλιξη (δεν προλαβαινει ουτε το σαιτ του ΣΕΔΚΑ να ενημερωθει😂 )

Και για να ειμαι ειλικρινής έχω καλή άποψη για την πάρτη του,τον θυμάμαι και να προσπαθεί να σώσει σφυρίγματα άλλων πρώτων ρεφ.
Αυτα τα ολίγα.
Μακρυγόρησα ας γιούζουαλ.

Και δεν κατεληξα πουθενά!

Θα επρεπε να το σβησω το υστερογραφο αλλα μια ώρα έψαχνα νυχτιατικα μην παει τσάμπα ο κόπος 😂

Α ρε Κούλη με ξενύχτησες !

Καλημερες !




Στάλθηκε από το iPhone μου

Edit:
Μετα απο συζητηση με αλλον φιλο ρεφ (τους ξετιναξα νυχτιατικα 😂) ανακαλυψα πως στο τουρνουα που χε γινει στον Αλιμο (τον Απριλη περυσι )για αξιολογηση
στους ρεφ και ανοδο σε Γ Εθνικη (και ημουνα παροντας ως θεατης)ηταν και ο Κουλης (και προφανως αναβαθμιστηκε ) ....
Αποτι εμαθα πλεον οι πιο πολλοι ρεφ ξεκινανε στα 18 τους αρα μπορει στα 23 τους να ειναι Γ Εθνικη αν ανεβαινουν (κατευθειαν) ολες τις βαθμίδες.
Μάλιστα wink.gif

Παντως για το κλεισω το θέμα και επειδη ξεχασα να το αναφερω πριν , τα εκανε λιγο π@@τανα ο Κουλης στο τελος wink.gif
Το εχει το ονομα φαινεται αφου ο ετερος Κουλης τα κανει στην πολιτικη😂
Αλλα ειναι καλος ρεφ πιστέυω wink.gif
Τι φραφω νυχτιατικα ωιμεεεεε !

Αφιερωμα του εκανα !

Τερζη γιγαντα σορρυ την επομενη φορα εσυ wink.gif

Gkos
QUOTE (Center48 @ Jan 4 2018, 23:05 ) *
kalhspera xronia polla
soy esteila ena prv message an 8eleis kane ena kopo...



Πολλή κίνηση σήμερα στα εισερχόμενα,θα μοιράζω και χαρτί προτεραιότητας όπως πάμε😂
gavronick
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 80 - 85
Kormos9991
Νίκη του εθνικού επί του Αγ.Θωμά. Καλό μπασκετ κ υψηλό σκορ στο 1ο ημ. Κ κακό μπασκετ με πολλά νεύρα στο 2ο. Νεύρα όμως όχι ανάμεσα στους παίκτες των ομάδων.
gavronick
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΝΕΟΙ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 59 - 52
gavronick
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 39 - 53
Bogrinho
Άνετη νίκη Βριλησσίων εναντίον Αριωνα.
gavronick
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΝΩΣΗ ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 69 - 60
gavronick
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΘΛΗΤΗΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 60 - 56
MistahLovaLova
[
Gkos
Ολοκληρώθηκε η πρώτη φαση του Τουρνουά U21 της φετινής σεζόν.

Μετά τα σημερινά αποτελέσματα από το 1ο όμιλο πέρασαν ΑΕΝΚ,Αμύντας,Μελίσσια,και Ηλυσιακός.
Από τον 2ο Βριλήσσια ,Αριων Αμαρουσίου,Παλατιανή και Ακαδημια Ανάπτυξης Αθλητών.
Απότι άκουσα θα έχουμε κλήρωση με 4 ζευγάρια,αλλά όρκο δεν παίρνω.
tekton
QUOTE(Gkos @ Feb 15 2018, 02:55 ) *
Ολοκληρώθηκε η πρώτη φαση του Τουρνουά U21 της φετινής σεζόν.

Μετά τα σημερινά αποτελέσματα από το 1ο όμιλο πέρασαν ΑΕΝΚ,Αμύντας,Μελίσσια,και Ηλυσιακός.
Από τον 2ο Βριλήσσια ,Αριων Αμαρουσίου,Παλατιανή και Ακαδημια Ανάπτυξης Αθλητών.
Απότι άκουσα θα έχουμε κλήρωση με 4 ζευγάρια,αλλά όρκο δεν παίρνω.

ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΤΡ 20/02/2018 21:30 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕ 21/02/2018 21:45 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΤΕ 21/02/2018 21:45 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
Gkos
Τελικά κάνανε σταυρωμα ομιλων στο 1-4 2-3 ;
gavronick
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΙΟΝ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ 70 - 52
tekton
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 53-51

Σε ένα νευρικό και ενδιαφέρων ματς που οι δυο ομάδες συμβάδιζαν μέχρι το μέσο του τρίτου δεκάλεπτου. Εκεί ο Ηλυσιακός πήρε μια διαφορά 10-14 πόντων. Στο τελευταίο τρίλεπτο με διαδοχικά τρίποντα τα Βριλήσσια μείωσαν στους δύο πόντους και είχαν την ευκαιρία να κερδίσουν αφού έχασαν δύο βολές και τρεις επιθέσεις. Στο τέλος του αγώνα (3" πριν το τέλος) οι διαιτητές δεν έδωσαν καθαρό φάουλ υπέρ των Βριλησσίων σε τάκλιν παίχτη του Ηλυσιακού σε παίχτη των Βριλησσίων που έκανε διείσδυση.
Gkos
Πολυ εύκολη επικράτηση του ΚΑΟΜ επι της ΑΑΑ με 77-45 στο κλειστό του Αγιου Θωμά.
Στο 25' μείωσε 37-44 η (τυπικά) γηπεδούχος και αυτό μάλλον θύμωσε τους πορτοκαλί που αρχισαν να βομβαρδίζουν από τα 6,75 .
Με την ευκαιρια ,να εκφρασω και μια απορια που έχω τόσα χρόνια που διεξάγεται αυτό το τουρνουά. . .
Γιατί "πρέπει" στο F4 να πηγαίνουν μόνο οι ομάδες του 1ου ομιλου;
Μεχρι πέρυσι θυμαστε το συστημα, 3 όμιλοι, 4 από κάθε όμιλο στην επόμενη φάση,4 ομιλοι με 3 ομάδες μια από καθε όμιλο και τελικά φαιναλ φορ οι ομαδες του 1ου ομιλου (της Α φάσης.)
Ε και φέτος που άλλαξε λίγο,αφου δεν γινόταν να βρεθουν στα χιαστι ομάδες που ήταν μαζι στην Α φάση ,το ίδιο σκηνικό. . .
Άντε αν νικουσαν τα Βριλήσσια τον Ηλυσιακό να χαλούσε το σερι. . .
Αυτες ειναι οι σκέψεις μου,που τις γράφω στον Αγιο Θωμα,ενώ περιμένω αυτον που κανει μπάνιο 30 λεπτά . . 😂
jhantzop
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 53 - 51
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 48-86
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 84-63
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 45-77

Η κλήρωση για το final four τη Δευτέρα 26/2.
Doctor-J
Εφόσον οι όμιλοι της Α Φάσης δεν προέκυψαν με κλήρωση αλλα οι κατά τεκμήριο καλύτερες ομάδες (με βάση την κατηγορία στην οποία αγωνίζεται το ανδρικό) πηγαν στον 1ο όμιλο καλώς έγινε η κλήρωση στη Β φάση έτσι όπως έγινε δηλαδή αποφεύχθηκε να κληρωθούν μεταξύ τους οι ομάδες του 1ου ομίλου. Πιστεύω μάλιστα ότι θα έπρεπε να μην γίνει καν κλήρωση αλλά τα ζευγάρια να προκύψουν χιαστί δηλ.

1. 1ος Α ομίλου - 4ος Β ομίλου
2. 2ος Α ομίλου - 3ος Β ομίλου
3. 3ος Α ομίλου - 2ος Β ομίλου
4. 4ος Α ομίλου - 1ος Β ομίλου

διότι δεν έχει καμία λογική το να μην μετράει αν βγήκες 1ος ή 4ος στην 1η φάση του τουρνουά. Θα έπρεπε να είναι δε και διπλοί αγώνες ή αν είναι μονοί να γίνονται αγώνες στην έδρα της ομάδας που κατετάγη 1η ή 2η στην Α φάση των ομίλων

Στο δε Φάιναλ Φορ θα επρεπε οι ημιτελικοί να είναι 1-4 και 2-3 και πάλι χωρίς κλήρωση






jhantzop
Κλειστό Μελισσίων

Τρίτη 27 Μαρτίου 2018
20.00 ΑΕΝ Κηφισιάς - Ηλυσιακός ΑΟ
22.00 ΚΑΟ Μελισσίων - ΑΟ Αμύντας

Τετάρτη 28 Μαρτίου 2018
20.00 Μικρός τελικός
22.00 Μεγάλος τελικός
jhantzop
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 66-63 (ημ. 27-28, κ.α. 61-61)

Ημερομηνία: 27/03/2018 και ώρα 20:00
Γήπεδο: Μελισσίων
Διαιτητές: Αναστασίου, Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 16-12, 11,16, 23-12, 11-21, 5-2

ΑΕΝ Κηφισιάς (Λαδικός): Πριτσιούλης 2, Πρωτόπαπας 6 (2), Χαϊκάλης 10 (1), Καμαριανός 5, Ντουζίδης 10 (3), Μανούσος 15, Κωνσταντακόπουλος 6 (2), Αμανατίδης 4, Αλετράς 8

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος - Τσίκινας): Κουρκουτσάκης 4 (1), Ιωακειμίδης 6, Πλακογιαννάκης 9 (1), Μουρελάτος 1, Σπυριδάκης 15 (4), Τριχάς 19 (2), Αγγελόπουλος 8

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΜΥΝΤΑΣ 70-62 (ημ. 38-25)

Ημερομηνία: 27/03/2018 και ώρα 22:00
Γήπεδο: Μελισσίων
Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 15-13, 23-12, 22-14, 10-23

Μελίσσια (Σταικόπουλος - Καλογερόπουλος): Γράψας 2, Καραμποΐκης 2, Κυπαρίσης 9, Σπυριδάκης 13 (1), Μπακλέσης, Περίδης 3 (1), Ορφανόπουλος, Καραχάλιος 17 (1), Πανταζής 13 (2), Σταμέλος 11 (1)

Αμύντας (Σαλίχος - Μουρμούρης): Κάπρης 19 (1), Αναστασίου, Καλδής 24 (1), Δελής 1, Δημητριάδης 3 (1), Γιούση, Χαριάτης 3 (1), Ραυτόπουλος 12


Αποτελέσματα: 1η ημέρα - Ημιτελικοί
Φωτογραφίες: ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ | ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΜΥΝΤΑΣ
jhantzop
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 63-56 (ημ. 34-27)

Ημερομηνία: 28/03/2018 και ώρα 20:00
Γήπεδο: Μελισσίων
Διαιτητές: Αργυρούδης, Αθανασόπουλος, Κούλης
Δεκάλεπτα: 13-14, 21-13, 18-16, 11-13

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος - Τσικίνας): Κουρκουτσάκης 10, Ιωακειμίδης 14 (3), Παπακωνσταντίνου, Πλακογιαννάκης 11 (1), Μουρελάτος 2, Σπυριδάκης, Τριχάς 9, Αγγελόπουλος 17 (1)

Αμύντας (Σαλίχος - Μουρμούρης): Αναστασίου, Κάπρης 15, Καλδής 16 (2), Γιούση 9, Δημητριάδης, Χαριάτης 5 (1), Ραυτόπουλος 11, Ανυφαντάκης


ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 90-79 (ημ. 33-36, κ.α. 75-75)

Ημερομηνία: 28/03/2018 και ώρα 22:00
Γήπεδο: Μελισσίων
Διαιτητές: Τσαρούχα, Κάρδαρης, Πόντας
Δεκάλεπτα: 16-17, 17-19, 19-21, 23-18, 15-4

ΑΕΝ Κηφισιάς (Λαδικός): Φλαμπούρης, Πριτσιούλης 5 (1), Πρωτόπαπας, Χαϊκάλης 13 (2), Χατζηνικόλας 19 (2), Τσούμαλης, Καμαριανός 14, Ντουζίδης 22 (5), Μανούσος 8, Κωνσταντακόπουλος 6 (1), Αμανατίδης 1, Αλετράς 2

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος - Καλογερόπουλος): Γράψας, Καραμποΐκης, Κυπαρίσης 12 (1), Μπακλέσης, Περίδης 6 (2), Ορφανόπουλος, Καραχάλιος 17 (1), Πανταζής 11 (3), Σπυριδάκης 7 (1), Σταμέλος 26 (5)
jhantzop
Γεμάτο κόσμο το κλειστό χθες... δεν έχει να πει κανείς τίποτα;;;
wike side
QUOTE(jhantzop @ Mar 29 2018, 19:55 ) *
Γεμάτο κόσμο το κλειστό χθες... δεν έχει να πει κανείς τίποτα;;;



Για τα εντός ή τα εκτός παρκέ;;;
jhantzop
QUOTE(wike side @ Mar 29 2018, 22:06 ) *
Για τα εντός ή τα εκτός παρκέ;;;

Πες ό,τι θέλεις... για μένα, τι σημασία έχουν τα εντός;
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 29 2018, 20:55 ) *
Γεμάτο κόσμο το κλειστό χθες... δεν έχει να πει κανείς τίποτα;;;



Αυτό θα ρε ρωτούσα και γώ.
Εσυ δεν θα πεις;

QUOTE (wike side @ Mar 29 2018, 22:06 ) *
Για τα εντός ή τα εκτός παρκέ;;;


Τι έγινε παλι;
wike side
QUOTE(jhantzop @ Mar 29 2018, 21:18 ) *
Πες ό,τι θέλεις... για μένα, τι σημασία έχουν τα εντός;




Είναι κρίμα.Τραγικές καταστάσεις χάλασαν όλη την καλή προσπάθεια για ένα σωστά διοργανωμένο διήμερο ενός απαξιωμένου θεσμού. Κάπου τα έχουν μπερδέψει τα πράγματα και δεν μιλάει κανείς.Τι κάνει η Ένωση;;; Σκέψου να θέλεις να δεις μπασκετάκι (καλό κακό δεν έχει σημασία) και να βρεις σπασμένο το αυτοκίνητό σου ! Το χειρότερο όλων είναι ότι το κουκούλωσαν όλοι...μιλιά .
jhantzop
QUOTE(wike side @ Mar 30 2018, 07:51 ) *
Είναι κρίμα.Τραγικές καταστάσεις χάλασαν όλη την καλή προσπάθεια για ένα σωστά διοργανωμένο διήμερο ενός απαξιωμένου θεσμού. Κάπου τα έχουν μπερδέψει τα πράγματα και δεν μιλάει κανείς.Τι κάνει η Ένωση;;; Σκέψου να θέλεις να δεις μπασκετάκι (καλό κακό δεν έχει σημασία) και να βρεις σπασμένο το αυτοκίνητό σου ! Το χειρότερο όλων είναι ότι το κουκούλωσαν όλοι...μιλιά .

Καρέκλες σπασμένες, πόρτες χαλασμένες, λάστιχα αυτοκινήτων σκισμένα... προκλήσεις και βρισιές καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα προς άπαντες. Παράγοντες της ομάδας που αντιπροσώπευαν να μην κουνιούνται, γονείς ομοίως, παίκτες να τραγουδάνε μαζί τους και να τους προτρέπουν να φωνάξουν περισσότερο.

Πώς να μας πείσουν πως δεν τους θέλουν στο γήπεδο; Πώς να μας πείσουν πως ουδεμία σχέση έχουν μαζί τους; Πώς να μας πείσουν πως κατά τύχη ήρθαν στον τελικό; έναν τελικό που τόσο ήθελε η ομάδα τους και καλά έκανε και τον ήθελε... αλλά έτσι;

Πώς να μην νιώσεις ηδονή (κακώς που το λέω, αλλά έτσι έλεγαν οι λογικοί άνθρωποι στο τέλος) όταν τους είχαν στήσει οι άνθρωποι της ομάδας ΔΙΑΣ (και όποιοι άλλοι ήταν) στα κάγκελα έναν-έναν περιμένοντας τη σειρά τους για το τμήμα;;; και παράγοντες της ομάδας να μας λένε "μα γιατί φωνάξατε αστυνομία; μα θα τους πάνε μέσα τώρα;"... Μα τι σας νοιάζει, αφού δεν είναι δικοί σας!!! πλάκά κάνουμε;;; κάνετε;;; και προσπαθούσαν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολογητα... πως η πόρτα ήταν από πριν χαλασμένη... ΤΡΕΛΑ

Δυστυχώς στο τμήμα πήγαν και άλλοι για να καταθέσουν... και εκεί τα "παιδιά" τσιμουδιά, ούτε μεταξύ τους δεν μιλούσαν... άλλωστε τι να πουν... τα είχαν πει προηγουμένως! Τραγικές (?) φιγούρες γονείς και θείοι έξω από το αστυνομικό τμήμα... το περίμεναν;

Μάθημα μεγάλο... για πολλούς. Να μην το ξαναζήσουμε... θέλουμε τα παιδιά μας στα γήπεδο.

Πώς να μιλήσουμε για τον αγώνα μετά; για τη νίκη ή την ήττα; τι σημασία έχει;;; χάλασαν ένα πανέμορφο παιχνίδι, ένα όμορφο διήμερο.
Gkos
Αναμφίβολα,είναι πολύ θλιβερό να δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις ,σε ένα ματς που θα έπρεπε να είναι γιορτή.
Μακάρι οι ζημιωθέντες να βρουν την άκρη και να μην υπάρξουν παρόμοια περιστατικα στο μελλον.



G.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.