Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Anaz
Aυτο που θελω να πω ειναι οτι φετος ο Ολυμπιακος για πρωτη φορα εχει βαθος στην περιφερεια. βαθος επιλογων επαρκες να καλυψει σε εναν βαθμο τις δουλειες που κανει ο Μιλος στο γήπεδο. Τυχον απουσια του λοιπον θα ειναι τεραστιο πληγμα, αλλα οχι καταδικαστικη, οπως περσυ. Λογω ελευσης Σπανουλη.
Το αναποδο μου φαινεται οτι ισχυει για τον Παο φετος, σε σχεσυ με τις προηγουμενες χρονιες.
lakersdynasty
οταν εμεις βλεπαμε οτι θελουμε 5ο ψηλο της προκοπης ο ιδιοι γιατι δεν το εβλεπαν? tongue.gif



QUOTE(Anaz @ Sep 15 2010, 22:13 ) *
Aυτο που θελω να πω ειναι οτι φετος ο Ολυμπιακος για πρωτη φορα εχει βαθος στην περιφερεια. βαθος επιλογων επαρκες να καλυψει σε εναν βαθμο τις δουλειες που κανει ο Μιλος στο γήπεδο. Τυχον απουσια του λοιπον θα ειναι τεραστιο πληγμα, αλλα οχι καταδικαστικη, οπως περσυ.
Το αναποδο μου φαινεται οτι ισχυει για τον Παο φετος, σε σχεσυ με τις προηγουμενες χρονιες.


αν το επιθετικο μας πλανο ειναι ιδιο με περσι συμφωνω.

αν οχι ειναι νωρις για συμπερασματα. αμα δεν ξερεις πως θα χρησιμοποιηθουν οι παικτες δεν μπορεις να πεις και σε ποιους τομειες εχεις κενα.

και επαναλαμβανω σε ποιους τομεις. οχι σε ποιες θεσεις.

και οπως ειπες και εσυ δεν μπορεις να φανταστεις τον Σατο στο 2. αλλο δεν μπορει να φανταστει τον Τεπιτς στον ασσο και αλλος τον Καϊμακογλου στο 3.

Αν δεν δουμε με τα ματια μας δεν θα μας λυθουν ποτε οι αποριες.
Anaz
QUOTE
Ειλικρινα τωρα ποσοι πιστευουν οτι υπαρχει περιπτωση να ερθει παικτης που θα αντικαθιστα τον Διαμαντιδη και θα παιζει τοσο καλα σε σημειο που να μην ειναι φανερη η απουσια του απο το παιχνιδι?
Δεν συζηταμε αυτο. Αυτο ειναι αυτονοητο οτι δεν γινεται. Αλλα ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ της επιδρασης της απουσιας του ΔΔ απο το παρκε, λεμε πως γινεται να μειωσεις.

Αnyway, εγω εχω διευκρινισει οτι δεν τα βλεπω τοσο μαυρα τα πραγματα. Απλα η "εμμονη" του Ζοτς, κακα τα ψεμματα, εμπεριεχει ρισκο.

Φυσικα κρινουμε σε μεγαλο βαθμο ΚΑΙ με βαση το τι μας εχει συνηθισει ο Ζοτς.
lakersdynasty
QUOTE(Anaz @ Sep 15 2010, 22:20 ) *
Δεν συζηταμε αυτο. Αυτο ειναι αυτονοητο οτι δεν γινεται. Αλλα ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ της επιδρασης της απουσιας του ΔΔ απο το παρκε, λεμε πως γινεται να μειωσεις.

Αnyway, εγω εχω διευκρινισει οτι δεν τα βλεπω τοσο μαυρα τα πραγματα. Απλα η "εμμονη" του Ζοτς, κακα τα ψεμματα, εμπεριεχει ρισκο.

Φυσικα κρινουμε σε μεγαλο βαθμο ΚΑΙ με βαση το τι μας εχει συνηθισει ο Ζοτς.


H εμμονη του Ζοτς φαινεται απο το χιλιομετρο οτι εχει να κανει με την αμυνα.

Και το γεγονος οτι εφυγε με ελευθερας ο γκαρντ στον οποιο δεν εδωσε περισοτερο χρονο συμετοχης αιτιολογοντας την αποφαση του αναφερομενος στην αμυντικη ελλειψη συγκεντρωσης του δεν ειναι τυχαιο.

Προφανως θελει να ειναι οσο το δυνατον σε καλητερη κατασταση κοντα στο 40λεπτο η ομαδα αμυντικα και ας αντιμετοπισει καποια θεματα οργανωτικα.

Τωρα για το σουτ εγω πιστευω οτι με 1 παικτη στην 5αδα χωρις καλο σουτ μπορουν να βρεθουν λυσεις.
Ginobili
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 15 2010, 20:25 ) *
Τωρα για το σουτ εγω πιστευω οτι με 1 παικτη στην 5αδα χωρις καλο σουτ μπορουν να βρεθουν λυσεις.

Η μοναδική περίπτωση να έχεις 1 παίκτη στην 5αδα χωρίς καλό σουτ είναι να παίζουν μαζί Διαμαντίδης-Νίκολας-Σάτο.Όταν δεν παίζουν αυτοί οι 3 μαζί...θα έχεις 2 με 3 παίκτες πάντα στην 5αδα χωρίς καλό σουτ.

Αποδυναμωθήκαμε στο περιφερειακό σουτ,και στην ρακέτα ο νέος μας σέντερ υπολείπεται σημαντικά σε επιθετικό ταλέντο έναντι του προκατόχου του.Ωραίος συνδυασμός..... icon_drunk.gif
lakersdynasty
QUOTE(Ginobili @ Sep 15 2010, 22:43 ) *
Η μοναδική περίπτωση να έχεις 1 παίκτη στην 5αδα χωρίς καλό σουτ είναι να παίζουν μαζί Διαμαντίδης-Νίκολας-Σάτο.Όταν δεν παίζουν αυτοί οι 3 μαζί...θα έχεις 2 με 3 παίκτες πάντα στην 5αδα χωρίς καλό σουτ.

Αποδυναμωθήκαμε στο περιφερειακό σουτ,και στην ρακέτα ο νέος μας σέντερ υπολείπεται σημαντικά σε επιθετικό ταλέντο έναντι του προκατόχου του.Ωραίος συνδυασμός..... icon_drunk.gif


Εχεις μια ομαδα που εχει τις μοναδες για να παιξει καλητερη αμυνα απο περσι και να ειναι σταθερη στα ριμπαουντ. Χανεις επιθετικα και προσπαθεις να καλυψεις το κενο δημιουργοντας περισοτερες κατοχες και στεροντας κατοχες απο τον αντιπαλο.

αυτος μια χαρα συνδυασμος ειναι αν δεν μπορεις να τα εχεις ολα.
Nik7
ας παρουμε τα πραγματα ορθολογικα:

με δεδομενη τη φυγη βεργινη, αδειαζει μια θεση ελληνα γκαρ.
προσωπικα δε νομιζω οτι στον παναθηναικο επραξαν μ'αυτο τον τροπο θελοντας να μεινει το ροστερ ως εχει.
αρα το λογικο συμπερασμα ειναι οτι ειτε εχουμε κλεισει ηδη ενα γκαρ ή κοιταμε την αγορα.
η λογικη παντα λεει οτι θαναι μαλλον ελληνας, χωρις βεβαια ν'αποκλειστει η περιπτωση κοινοτικου.
το επομενο βημα ειναι να εντωπισουμε ποιος θα μπορουσε ναναι αυτος ο ελληνας.
προσωπικα επειδη η λογικη λεει οτι ο ζοτς θελει μαλλον καποιον εμπειρο, θα παμε για καλαμποκη ή χαραλαμπιδη.
για σκεφτειτε το λιγο:
εμπειρος, φτηνος, καλος χαρακτηρας, δουλευταρας, μικρες απαιτησεις χρονου συμμετοχης.
αυτο ειναι το προφιλ που θα ψαξει.
οποτε;
lakersdynasty
Κατα την αποψη μου

Αν θελεις παικτη που να μπορει να σταθει ως αναπληρωματικος ασσος και να αντικαταστησει τον Καλαθη ή τον Τεπιτς καλα κανεις να φερεις εναν παικτη που εχει μερικα χρονια τουλαχιστον σε υψηλο επιπεδο.

Το να περιορισεις αλλους παικτες για να φερεις εναν παικτη ακομα που να εχει σουτ αλλα να μην σου ειναι χρησιμος στον ασσο δεν σε κανει καλητερη ομαδα.

Θες καλο πλει μεικερ με σουτ στην θεση του Καλαθη ή ψηλο γκαρντ που να μπορει να μαρκαρει τουλαχιστον το 1-2 να περνει ριμπαουντ και να εχει σουτ, στην θεση του Τεπιτς.

οχι παικτη που να εχει σουτ και να χανει αλλου.

αν τωρα προστεθει γκαρντ ως επιπλεον παικτης και μεινει εκτος 12αδας ο Καϊμακογλου ή ο Βουγιουκας τοτε θα μεινω με την απορια γιατι ακριβως αποκτηθηκαν.
GMlls
μια καλή λύση είναι να πάρουμε τον απο τη ρόδο και να τους δώσουμε τον βεργίνη. ο βέργ όμως διαβάζω οτι θέλει να επιστρέψει θεσ/κη.
lakersdynasty
Στον Κολοσσο θελουν προσθηκη οχι αντικατασταση tongue.gif

επισης δεν ξερω αν μπορει ο δανεικος παικτης να δανειστει σε τριτη ομαδα.
M02975
QUOTE(GMlls @ Sep 16 2010, 00:27 ) *
μια καλή λύση είναι να πάρουμε τον απο τη ρόδο και να τους δώσουμε τον βεργίνη. ο βέργ όμως διαβάζω οτι θέλει να επιστρέψει θεσ/κη.

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί.
δεν νομίζω όμως
roben

Πολλή γκρίνια και μιζέρια ρε παιδιά με τους Τέπιτς και Καλάθη...Και δεν ταιριάζει στην ομάδα αυτή η απαξίωση δύο κατά την άποψή μου άξιων παικτών...Καταρχήν έχω ξαναγράψει ότι είμαι υπέρ της άποψης ότι ο Παναθηναικός χρειάζεται έναν ακόμα περιφερειακό...Από αυτό όμως μέχρι να μηδενίζουμε 2 μπασκετμπολίστες μας που είναι ενεργά μέλη των Εθνικών τους ομάδων υπάρχει τεράστια απόσταση...Σύμφωνοι...Το σουτ δεν είναι το δυνατό τους σημείο...Θα δουλέψουν και θα το βελτιώσουν...Αλλά και να μην το βελτιώσουν...Κάθε παίκτης έχει τα προτερήματα και τις αδυναμίες του...Ο Καλάθης μπορεί να τρέξει την ομάδα στο ανοικτό γήπεδο χάρη στο δημιουργικό iq του...Ο Τέπιτς μπορεί να εξελιχθεί σε αμυντική κολώνα ενώ στην επίθεση προσφέρει ύψος και ποστάρισμα απέναντι σε πιό κοντά γκαρντ...Πρέπει επιπλέον να έχουμε στο μυαλό μας ότι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΕΤΙΝΟ ΤΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ,άρα είναι παρακινδυνευμένα και βιαστικά τα όποια συμπεράσματα για την χρησιμότητα των δύο παικτών... Τέλος,απλά να θυμίσω ότι το 2002 όταν η ομάδα κατέκτησε το πιό μάγκικο ευρωπαικό της ιστορίας της,η τριάδα των pm ήταν Μουλαομέροβιτς-Σάντσεθ-Καλαιτζής...Επίσης το 2007,την χρονιά του πρώτου triple crown,ο Παναθηναικός διέθετε μονάχα 2 pm στο ρόστερ του,τους Διαμαντίδη και Βούγιανιτς... (Ο Μπετσίροβιτς νομίζω ότι είναι περισσότερο 2άρι)

υγ1. Ο Βεργίνης μάλλον συνεχίζει στον Άρη,μια εξέλιξη που με χαροποιεί ιδιαίτερα αφού και ο παίκτης αξίζει επιτέλους να παίξει και η ομάδα της Θεσσαλονίκης αποτελεί συμπαθειά μου αφού με αυτή μεγάλωσα...

υγ2. Ο Μπόγρης μπορεί και να δωθεί δανεικός (κάτι γράφτηκε για τον Πανελλήνιο),ο Σερμαντίνι όμως μένει κι ας τον ζητάει η μισή Α1...Καλώς κατά την άποψή μου καθώς καμία εντύπωση δεν θα μου κάνει αν εν τέλει βρίσκεται αυτός στην 12άδα και ο Βουγιούκας στην εξέδρα...Προσωπικά έχω εδώ και καιρό καταθέσει την γνώμη μου ότι ο Γεωργιανός είναι καλύτερος μπασκετμπολίστας από τον Έλληνα διεθνή...Οψόμεθα...
AZ1980
QUOTE(il postino @ Sep 15 2010, 18:39 ) *
το γνωριζω. οποτε τι συζηταμε αν τραυματιστει ο μητσος , ο κιτσος και ο φουφουτος? παικτης βαρομετρο-> τραυματιας= ψιλοαπιθανη διακριση


Να θυμίσω ότι το '09 με τραυματία τον ΔΔ πήραμε τρεμπλ? rolleyes.gif


QUOTE(roben @ Sep 15 2010, 21:52 ) *
Τέλος,απλά να θυμίσω ότι το 2002 όταν η ομάδα κατέκτησε το πιό μάγκικο ευρωπαικό της ιστορίας της,η τριάδα των pm ήταν Μουλαομέροβιτς-Σάντσεθ-Καλαιτζής...Επίσης το 2007,την χρονιά του πρώτου triple crown,ο Παναθηναικός διέθετε μονάχα 2 pm στο ρόστερ του,τους Διαμαντίδη και Βούγιανιτς... (Ο Μπετσίροβιτς νομίζω ότι είναι περισσότερο 2άρι)


Επ!!! Το 2002 σχεδόν όλη τη δημιουργία στην επίθεση την αναλάμβανε ο Μποντίρογκα, ενώ καλά πικ'ν'ρολ έστηνε και ο Κουτλουάι. Το 2007 είχες 4 πρωτοκλασάτους αυθεντικούς δημιουργούς: ΔΔ, Μπετσίροβιτς, Σίσκα, Βούγιανιτς, και είχες και τον Ντελκ παρκαρισμένο στον πάγκο, και είχες και το Χατζηβρέττα έμπειρο και μπαρουτοκαπνισμένο, με σουτ, με άμυνα, αν χρειαστεί.

Παιδιά αφήστε τις συγκρίσεις... Φέτος, από πλευράς δημιουργίας και σουτ, έχουμε την χειρότερη περιφέρεια που είχαμε ποτέ, από την χρονιά πριν πάρουμε ...Γκάλη και μετά. Ελπίδα καμία με το παρόν ρόστερ. Μη το συζητάτε. Απλά κάποια στιγμή, ίσως και σύντομα, θα αποκτηθεί παίκτης wink.gif

Αν όχι, τότε κάποιοι μάλλον το χουν ψιλο"χάσει" smile.gif




bball.gif
roben
QUOTE(AZ1980 @ Sep 16 2010, 03:35 ) *
Να θυμίσω ότι το '09 με τραυματία τον ΔΔ πήραμε τρεμπλ? rolleyes.gif




Επ!!! Το 2002 σχεδόν όλη τη δημιουργία στην επίθεση την αναλάμβανε ο Μποντίρογκα, ενώ καλά πικ'ν'ρολ έστηνε και ο Κουτλουάι. Το 2007 είχες 4 πρωτοκλασάτους αυθεντικούς δημιουργούς: ΔΔ, Μπετσίροβιτς, Σίσκα, Βούγιανιτς, και είχες και τον Ντελκ παρκαρισμένο στον πάγκο, και είχες και το Χατζηβρέττα έμπειρο και μπαρουτοκαπνισμένο, με σουτ, με άμυνα, αν χρειαστεί.

Παιδιά αφήστε τις συγκρίσεις... Φέτος, από πλευράς δημιουργίας και σουτ, έχουμε την χειρότερη περιφέρεια που είχαμε ποτέ, από την χρονιά πριν πάρουμε ...Γκάλη και μετά. Ελπίδα καμία με το παρόν ρόστερ. Μη το συζητάτε. Απλά κάποια στιγμή, ίσως και σύντομα, θα αποκτηθεί παίκτης wink.gif

Αν όχι, τότε κάποιοι μάλλον το χουν ψιλο"χάσει" smile.gif




bball.gif


Το 2009,όταν ο Διαμαντίδης ήταν τραυματίας,τον ρόλο του βασικού οργανωτή είχε αναλάβει με μεγάλη επιτυχία ο Σπανούλης ο οποίος βρίσκεται πλέον στο αντίπαλο στρατόπεδο... Δεν διαφωνώ ότι το 2002 οργανωτικό ρόλο είχε και ο Μποντιρόγκα,δεν ήταν όμως καθαρό pm. Το ίδιο ισχύει και για τους Σισκάουσκας-Μπετσίροβιτς στην ομάδα του 2007. Αντίστοιχα φέτος οργανωτικό ρόλο μπορεί να αναλαμβάνει και ο Νίκολας! Όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου είμαι κι εγώ της άποψης ότι ένας ακόμα περιφερειακός παίκτης πρέπει να αποκτηθεί! Ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να απαξιώνουμε και να υποβαθμίζουμε παίκτες όπως ο Τέπιτς και ο Καλάθης που παρά το γεγονός ότι υστερούν στο σουτ έχουν τα δικά τους πλεονεκτήματα που τους καθιστούν πολύτιμους για την ομάδα! Η οποία επαναλαμβάνω δεν μπορούμε να ξέρουμε πως θα στηθεί και πως θα αγωνιστεί φέτος... Νομίζω πάντως ότι ο Ζοτς είναι αρκετά έξυπνος ώστε αν διαπιστώσει κενό κατά την διάρκεια της προετοιμασίας να πάρει παίκτη,ας μην φέρνουμε την καταστροφή... Θέση κοινοτικού (με τον Σερμαντίνι εκτός 12άδας) υπάρχει κρατημένη...

υγ. Το 2002 το πικ εντ ρολ δεν ήταν ακόμα της μόδας και ο Παναθηναικός το χρησιμοποιούσε σπάνια σε κάποιες συνεργασίες των κοντών με τον Μίντλετον...Ούτε ο Λάζος είχε την δυνατότητα να ανταπεξέλθει σε αυτό,ούτε ο Γιαννούλης,ούτε ο Ρότζερς,ούτε φυσικά ο Αλμπάνο... (τότε δεν τον είχαμε αυτόν η θυμάμαι λάθος?) Ο Κουτλουάι ήταν κλασικός σουτέρ που στηνόταν και τα μπουμπούνιζε ή λιγότερο συχνά προσπαθούσε να πάει στην διείσδυση...Δεν μπορώ να τον θυμηθώ να στήνει πικ εντ ρολ...
lakersdynasty
Χωρις να λεω οτι συφωνω με την λογικη του ΑΖ αν λεμε οτι θελουμε ακομη ενα γκαρντ σημαινει απο μονο του οτι απαξιωνουμε εστω καποιον καπους απο τους ηδη υπαρχοντες.

αν θελουμε εναν επιπλεον γκαρντ γιατι δεν εχουμε αρκετους ειναι σα να σου λεει ο Ζοτς οτι θα παιξω το παιχνιδι μου και για να το παιξω χρειαζομαι αυτη την ομαδα και εσυ του λες δεν χρειαζεσαι αυτην χρειαζεσαι αλλη.

Γιατι οπως και να το κανουμε οτι και να λεμε ο Καϊμακογλου αποκτηθηκε για να παιξει και στο 3 αν χρειαστει και ο Σατο και για το 2. Αυτο ειναι το σκεπτικο γιατι ετσι σου βγαινουν τα σχηματα στην περιφερεια.

Εμεις λεμε οχι δεν ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο γιατι εγω συνηθισα να βλεπω στο γηπεδο 3 κοντους που παιζουν σαν πλει μεικερ και τωρα θα μου φανει παραξενο να εχω εναν πλει μεικερ και 2 πλαγιους παικτες στο παρκε...τους οποιους παρεπιπτωντος θελοντας να τονισουμε το ποσο πολυ δεν ειναι πλει μεικερ τους περιγραφουμε ως κουλους που δεν μπορουν να δημιουργησουν τιποτα μονοι τους..

αποκτησουμε δεν αποκτησουμε γκαρντ φετος θα εχουμε αλλαγη παραστασεων και θα ηταν καλο να συνηθισουμε στην ιδεα.

Μονο και μονο το οτι φετος εχεις 2 κλασσικους πλει μεικερ στην ομαδα και απο πισω αλλον ενα παικτη που τον υπολογιζεις να παιξει και στο 1 και ολους τους αλλους να περιστρεφονται γυρω τους ειναι σαν να βλεπεις "αλλο εργο".



AZ1980
QUOTE(roben @ Sep 16 2010, 03:47 ) *
υγ. Το 2002 το πικ εντ ρολ δεν ήταν ακόμα της μόδας και ο Παναθηναικός το χρησιμοποιούσε σπάνια σε κάποιες συνεργασίες των κοντών με τον Μίντλετον...Ούτε ο Λάζος είχε την δυνατότητα να ανταπεξέλθει σε αυτό,ούτε ο Γιαννούλης,ούτε ο Ρότζερς,ούτε φυσικά ο Αλμπάνο... (τότε δεν τον είχαμε αυτόν η θυμάμαι λάθος?) Ο Κουτλουάι ήταν κλασικός σουτέρ που στηνόταν και τα μπουμπούνιζε ή λιγότερο συχνά προσπαθούσε να πάει στην διείσδυση...Δεν μπορώ να τον θυμηθώ να στήνει πικ εντ ρολ...


Παίζανε πικ'ν'ρολ αγαπητέ, απλά δεν παίζανε ΜΟΝΟ αυτό, και δεν το χαν πάρει "πρέφα" ακόμα οι σπορτκάστερς που το καναν "διάσημο"... Mε Γιαννούλη και Ντάριλ ήταν αρκετά συχνό το play. Αλλά η ουσία είναι πως, με πικ'ν'ρολ ή χωρίς, ο Ίμπο ήταν ένας ακόμα δημιουργικός παίκτης μεγάλης κλάσης και προσωπικότητας, ήταν σχεδόν το ίδιο καλός δημιουργός με τον Νίκολας... Ο οποίος Νίκολας, το ρόλο του Μποντίρογκα ή του Σίσκα ή του Μπετσίροβιτς ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ επ' ουδενί να τον "ακουμπήσει", δεν είναι τέτοιος παίκτης.

Τα προσόντα Καλάθη - Τέπιτς σίγουρα υπάρχουν, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι αρκετά για να αποτελέσουν, ως δίδυμο, συμπλήρωμα του ΔΔ στον "άσσο", σε έναν ΠΑΟ που υποτίθεται ότι πάει για τρεμπλ... Ίσα ίσα, τα μειονεκτήματά τους είναι τέτοια που καθιστούν την κατάκτηση κάποιου τίτλου πρακτικά ανέφικτη για το παρόν ρόστερ, και φυσικά με την παραδοχή πως ΠΑΟ και Ολυμπιακός θα είναι πλήρεις και χωρίς τραυματισμούς που να αλλάζουν το στάτους κβο. Δεν μπορείς να πας με αυτή την περιφέρεια στο ΣΕΦ και να ελπίζεις να ελέγξεις το ρυθμό του αγώνα, όταν ο άλλος θα χει Τεόντοσιτς και Σπανούλη να κουβαλάνε μπάλα, να φτιάχνουν φάσεις και να σκοράρουν, συν τον Παπαλουκά από πίσω, απελευθερωμένο στο ρόλο με τον οποίο πάντα είναι φονικά επικίνδυνος (10λεπτα από τον πάγκο που σε κάνουν άνω-κάτω)... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ... Θα σου φύγει το ματς από τα χέρια. Είναι άπειροι oi 2 από τους 3 δικούς σου, είναι κακοί σουτέρ, και ο ένας έχει πείσει κάθε προσεκτικό παρατηρητή πως ψυχολογικά είναι "γατάκι". Ο έλεγχος του ρυθμού είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στο παιχνίδι μπάσκετ. Το διάβασμα του παιχνιδιού. Η πείρα. Η απειλή από μακριά. Είναι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ αυτά στο ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ και ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟ κομμάτι της περιφέρειας. Ότι μπάσκετ και να παίζεις. Εμείς οι φίλοι του ΠΑΟ θα πρεπε να το ξέρουμε αυτό καλύτερα από τον καθένα. Έχουμε κερδίσει τίτλους και τίτλους πάνω σε αυτή την ΑΠΛΗ ΑΡΧΗ: "φρόντισε πρώτα απ' όλα, πριν από οτιδήποτε άλλο, να χεις στην περιφέρεια ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ, ΠΕΙΡΑ ΚΑΙ 'ΚΑΡΥΔΙΑ'". Δεν έχουμε κατακτήσει κανέναν τίτλο με Καλάθηδες και Τέπιτς να "φτιάχνουν" παιχνίδι. Κανέναν. Και ούτε πρόκειται. Πρεπει να αποκτηθεί παίκτης. Αν όχι, ας κηρύξουν τη σεζόν πειραματική και ας επενδύσουν στους Ελληνες της ομάδας, μήπως και "χτίσουμε" τουλάχιστον για το μέλλον.

Πάντως έχει πολλή πλάκα αυτό το τόπικ. biggrin.gif

Aν δεν αποκτηθεί άλλος παίκτης, να μου το θυμηθείτε, μέχρι το τέλος της σεζόν το γέλιο θα χει γίνει κλάμα γοερό!

Εγώ πάντως πάλι θα γελάω, ο Τέπιτς θα μου προσφέρει άπειρες στιγμές ξεκαρδιστικού, ζωογόνου γέλιου biggrin.gif




bball.gif
Anaz
Βρε μην αγχωνεσαι.. Ο φετινος Παο στην Ελλαδα δεν θα τρωει με τιποτα πανω απο 70 ποντους!! Ε διαολε..ακομα και με τον Μιλκένκο κ τον Στεφάνη, 71 θα τους βαλει!! tongue.gif
lakersdynasty
αυτα ξερεις οτι ειναι σημαντικα σε περισοτερες απο 1 αντε 2 θεσεις οταν παιζεις με κοντα σχηματα με σκοπο να αποκομισεις οφελη απο αυτα τα χαρακτιριστικα.

Το γατακι ξερω οτι 2 χρονιες συνεχομενες χωρις να δειξει διαφορετικο χαρακτηρα απο οτι περσι ειχε κοντα στο 40% στα τριποντα.

Αντε να πεις ο Καλαθης αυτο το πετυχε σε Κολεγιακο επιπεδο.

αντι αυτου κοιταμε μονο μια χρονια και ειμαστε και σιγουροι οτι θα την επαναλαβει και οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει στο ελαχιστο.

Αυτο που ΓΙΝΕΤΑΙ φετος ειναι να εχεις πανω στον Σπανουλη εναν Νικολας οπως εκανες 2 χρονιες απεναντι σε αθλητικα κοντα γκαρντ πανω στον Τεοντοσιτς εναν Τεπιτς και πανω στον παπαλουκα εναν Σατο και να τους βγαλεις απο το παιχνιδι τους δημιουργικα.

Και τοτε θα σου πω εγω τι θα σκοραρει και τι θα δημιουργησει η περιφερεια του ΟΣΦΠ και ποσο αποδωτικη θα ειναι.

Φετος εχεις εναν κλασσικο πλει μεικερ λιγοτερο και εχεις τον Διαμαντιδη να παιζει ασσο οταν περσι ειχες 15-20 λεπτα στον ασσο εναν παικτη που δεν ειναι κλασσικος πλει μεικερ. Και απο πισω του δημιουργικα δεν εχεις το χαος που νομιζεις.

AZ1980
QUOTE(Anaz @ Sep 16 2010, 03:52 ) *
Βρε μην αγχωνεσαι.. Ο φετινος Παο στην Ελλαδα δεν θα τρωει με τιποτα πανω απο 70 ποντους!! Ε διαολε..ακομα και με τον Μιλκένκο κ τον Στεφάνη, 71 θα τους βαλει!! tongue.gif


Είπαμε, δεν είναι κατάλληλη εποχή για να χτίσει κάποιος ομάδα τύπου Λιμόζ. Το μπάσκετ πάει αλλού. wink.gif



bball.gif
lakersdynasty
QUOTE(AZ1980 @ Sep 16 2010, 07:05 ) *
Είπαμε, δεν είναι κατάλληλη εποχή για να χτίσει κάποιος ομάδα τύπου Λιμόζ. Το μπάσκετ πάει αλλού.



bball.gif


Δεν ειμαστε τοσο χαλια επιθετικα σταματα να κανεις σχολια οτι ναναι...

Ακομη και αυτοι που δεν ηταν καλοι εκτελεστικα εχουν περιθορεια βελτιωσης.

ΥΓ:

ολοι λεμε για το τριποντο οτι παει 50 εκ πισω και οτι οι καλοι σουτερ δεν θα εεπηρεαστουν.

στο NCAA το τριποντο πριν 2 χρονια ηταν κοντα στα 6 μερα και την επομενη χρονια πηγε στα 6,30

ο Καλαθης την πρωτη του χρονια ειχε 36% στα τριποντα και την 2η 39%. Τι εγινε θαυμα? 19.gif

οσο για τα υπονοουμενα περι διαιτησιας χορτασαμε. ειδικα στα τοπικ του ΟΣΦΠ εχει γινει τοσο συνεπης η αναφορα που δεν προκαλει καν εντυπωση πια.
AZ1980
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 16 2010, 03:55 ) *
Το γατακι ξερω οτι 2 χρονιες συνεχομενες χωρις να δειξει διαφορετικο χαρακτηρα απο οτι περσι ειχε κοντα στο 40% στα τριποντα.


H γατοσύνη του Μιλκένκο δεν κρύβεται από ένα τέτοιο στατιστικό. Έλα βρε lakers... Αφού και συ το βλέπεις πως είναι γατούλης το παιδί... Αποκλείεται να μη το βλέπεις... wink.gif


QUOTE(lakersdynasty @ Sep 16 2010, 04:09 ) *
Δεν ειμαστε τοσο χαλια επιθετικα σταματα να κανεις σχολια οτι ναναι...


Εσένα σου φαίνονται "ότι να ναι", εμένα με εκφράζουν και αποτελούν την άποψή μου. Σόρι κιόλας.



bball.gif
lakersdynasty
QUOTE(AZ1980 @ Sep 16 2010, 07:09 ) *
H γατοσύνη του Μιλκένκο δεν κρύβεται από ένα τέτοιο στατιστικό. Έλα βρε lakers... Αφού και συ το βλέπεις πως είναι γατούλης το παιδί... Αποκλείεται να μη το βλέπεις... wink.gif




bball.gif


ας αρχιζει να νιαουριζει κιολας, ας τρωει και Friskies δεν μπορω να ακουω οτι οι παικτες οτι ειδαμε αυτο ειναι και οτι τιποτα δεν αλλαζει.

ναι οκ ο Τεπιτς και ο Βουγιουκας σαν χαρακτηρες χρειαζονται ηλεκτροσοκ. Αυτο απτο οτι δεν μπορουν να βελτιωσουν την εικονα τους διαφερει.

QUOTE(AZ1980 @ Sep 16 2010, 07:12 ) *
Εσένα σου φαίνονται "ότι να ναι", εμένα με εκφράζουν και αποτελούν την άποψή μου. Σόρι κιόλας.

bball.gif


ΑΖ οταν αναφερεις συνεχεια γατακι τον Τεπιτς θυγεις και εσυ με την σειρα σου με ασχημο τροπο την δικη μου αποψη.

σορυ κιολας.
AZ1980
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 16 2010, 04:14 ) *
ΑΖ οταν αναφερεις συνεχεια γατακι τον Τεπιτς θυγεις και εσυ με την σειρα σου με ασχημο τροπο την δικη μου αποψη.

σορυ κιολας.


Ε όχι δα... Καμία σχέση... Εγώ πιστεύω πως είναι "γατάκι" beyond repair, εσύ πιστεύεις πως, ναι μεν ίσως δείχνει κάπως αδύναμος ψυχικά ως τώρα, παρ' όλα αυτά έχει τα περιθώρια να βελτιωθεί σε αυτόν τον τομέα, όπως επίσης και ότι τα πλεονεκτήματα που έχει αγωνιστικά θα του επιτρέψουν ούτως ή άλλως να επιτελέσει το ρόλο που θα του ανατεθεί, σε ένα ΠΑΟ που θα είναι πολύ διαφορετικά στημένος σε σχέση με τα τελευταία χρόνια.

Αυτό είναι απλή διαφωνία, δε νομίζω πως υπαινίχθηκα οπουδήποτε ότι δε σέβομαι και δεν εκτιμώ την άποψή σου. Ίσως μάλιστα να αποδειχτεί πως έχεις και δίκιο, ξέρω γω? Δεν πρέπει ωστόσο να θεωρείς προσβλητικό για την άποψή σου το χιουμοριστικό χαρακτηρισμό "γατάκι".

Αντίθετα, το να γράφεις στον άλλο "σταμάτα να κάνεις σχόλια 'ότι να ναι'" είναι, όπως και να το κάνουμε, λιγάκι προσβλητικό για το πρόσωπο με το οποίο συνομιλείς.

Αλλά δεν πειράζει, σε συγχωρώ (Πάπας Αλέξιος Γ' (τα) ο Νουνεχής) διότι οι αναλύσεις σου αποτελούν πηγή αισιοδοξίας για όλους μας εν όψει της φετινής σεζόν wink.gif



bball.gif




duncan21
Δυο πραγματακια για τον Τεπιτς.Χιλιοειπωμενα πιθανον αλλα αληθειες.Σε καμια περιπτωση δεν ειναι κακος σουτερ.Ψυχολογικο ειναι το θεμα κι απ' οτι φαινεται μπορει να εχει δικιο ο ΑΖ1980.Ειναι λιγοψυχος.Φαινεται οτι τον πηρε απο κατω η σχετικα μετρια περυσινη σεζον του με τον Παο.Μπασκετικα εχει ολο το πακετο να κανει καριερα εστω και σαν ρολιστας πολυτελειας ωστοσο χωρις ''σπιθα'' δεν παει πουθενα.Επισης δε μπορει να θεωρηθει απειρος ενας παικτης που παιζει 4 χρονια στο υψηλοτατο επιπεδο της Ευρωλιγκα και δυο καλοκαιρια με ενεργο ρολο(περισσοτερο το 09) στην ομαδαρα των Σερβων.Θεωρω οτι ο Ζοτς τον πιστευει και δεν τον κραταει μονο και μονο γιατι ειναι εγωιστης.Περιμενω να εχει στανταρντ 20λεπτο φετος κι αν εχετε υπομονη θα βγαλει αυτα που μπορει στο παρκε.Θα βρει την ακρη ο Ομπραντοβιτς,μην αγχωνεστε...

Υ.Γ Πως θα σας φαινοταν ο Χαλπεριν στον Παο?Παει πολυ δευτερο γατακι ε ΑΖ1980... tongue.gif smiley.gif
AZ1980
QUOTE(duncan21 @ Sep 16 2010, 05:10 ) *
Υ.Γ Πως θα σας φαινοταν ο Χαλπεριν στον Παο?Παει πολυ δευτερο γατακι ε ΑΖ1980...


Αν και δε με ενθουσιάζει η απόκτησή του (θα προτιμούσα πιο "καθαρόαιμο" άσο, και πιο γρήγορο, εκτός αν κρατούσαμε τον ...Σάρας, που μου "κάνει" μια χαρά, είναι εξαίρεση λόγω "μεγέθους" - είναι τεράστιος), σε καμιά περίπτωση δε θεωρώ τον Χαλπερίν "γατάκι". Είναι απλά παίκτης που παίζει πιο πολύ με μυαλό παρά με συναίσθημα και ένστικτο, κι έτσι είναι λογικό να αποπροσανατολίζεται όταν δεν έχει απολύτως καθορισμένο ρόλο στο παρκέ. Αυτό νομίζω πως τον "έφαγε" στον Ολυμπιακό του Γιαννάκη.



bball.gif
ALdaperan
http://www.superbasket.gr/?c=133&a=130394

εγω πάντως θα προτιμουσα το βεργινη στην ομαδα απο τον τεπιτς

εχω εκφρασει αλλωστε κατα καιρους οτι μου αρεσει πολυ ο βεργινης..εχει πολυ γλυκο σουτ!!
Manu7
QUOTE(AZ1980 @ Sep 16 2010, 08:51 ) *
Αν και δε με ενθουσιάζει η απόκτησή του (θα προτιμούσα πιο "καθαρόαιμο" άσο, και πιο γρήγορο, εκτός αν κρατούσαμε τον ...Σάρας, που μου "κάνει" μια χαρά, είναι εξαίρεση λόγω "μεγέθους" - είναι τεράστιος), σε καμιά περίπτωση δε θεωρώ τον Χαλπερίν "γατάκι". Είναι απλά παίκτης που παίζει πιο πολύ με μυαλό παρά με συναίσθημα και ένστικτο, κι έτσι είναι λογικό να αποπροσανατολίζεται όταν δεν έχει απολύτως καθορισμένο ρόλο στο παρκέ. Αυτό νομίζω πως τον "έφαγε" στον Ολυμπιακό του Γιαννάκη.



bball.gif

Βασικά και εγώ θα έλεγα ότι ο Χαλπερίν θα ήταν ταμάμ για Παναθηναϊκό αν δεν ήθελε έναν πιο καθαρόαιμο άσσο και γρήγορο και διεισδυτικό.Αλλά στη θέση του Τέπιτς αν ήταν ο Χαλπερίν δεν θα ήταν κλάσεις ανώτερα?
Θεωρώ ότι στον Παναθηναϊκό δεν θα ήταν το ίδιο γατάκι που ήταν σε μας...
Ειλικρινά πάντως αυτό τον παίχτη δεν μπορώ να τον ψυχολογήσω... wacko.gif
ALdaperan
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα εκ μερους καε-ζοτς σε ΒΕΡΓΙΝΗ

ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΤΟΝ ΣΕΡΒΟ ΤΕΠΙΤΣ με λιγοτερο ταλεντο απο οτι τον ΕΛΛΗΝΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ ΒΕΡΓΙΝΗ

στο κατω κατω τι τον παιδευανε 2 χρονια χωρις να παιζει μαλιστα ουτε λεπτο? blink.gif

με απογοητευει η καε με τη σταση της 68.gif
nickomcbr
QUOTE(ALdaperan @ Sep 16 2010, 14:23 ) *
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα εκ μερους καε-ζοτς σε ΒΕΡΓΙΝΗ

ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΤΟΝ ΣΕΡΒΟ ΤΕΠΙΤΣ με λιγοτερο ταλεντο απο οτι τον ΕΛΛΗΝΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ ΒΕΡΓΙΝΗ

στο κατω κατω τι τον παιδευανε 2 χρονια χωρις να παιζει μαλιστα ουτε λεπτο? blink.gif

με απογοητευει η καε με τη σταση της 68.gif

Υποθέτω ότι η ΚΑΕ είναι απλά εκτελεστικό όργανο σε τέτοια θέματα...
priest
QUOTE(ALdaperan @ Sep 16 2010, 14:23 ) *
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα εκ μερους καε-ζοτς σε ΒΕΡΓΙΝΗ

ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΤΟΝ ΣΕΡΒΟ ΤΕΠΙΤΣ με λιγοτερο ταλεντο απο οτι τον ΕΛΛΗΝΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ ΒΕΡΓΙΝΗ

στο κατω κατω τι τον παιδευανε 2 χρονια χωρις να παιζει μαλιστα ουτε λεπτο? blink.gif

με απογοητευει η καε με τη σταση της 68.gif

γενικα φετος κατι δεν παει καλα με την καε...και με τον ζοτς...ολες οι κινησεις τους δεν εχουν λογικη εξηγηση..
δηλαδη εχουμε τρεις ασσους διαμαντιδη,τεπιτς,καλαθη..ουσιαστικα μονο εναν και μισο εχουμε γτ ο νικ μονο να δημιουργει και υπο προυποθεσιες μπορει..τον τεπιτς δεν τον βαζω γτ δεν μπορω να τον ψυχολογησω...η θα τα κανει ολα σκατα η ολα καλα.το δευτερο ομως σπανια..μετα εχουμε τον νικολας και...τελος!!!!
τελικα καποιος απο ολους στο φορουμ εγραφε free βεργινη και τελικα αυτο εγινε..
ο τεπιτς εχει ταλεντο αλλα δεν εχει εγωισμο και ειναι αρκετα σοφτ για να μπορεσει να ανταπεξελθει..
ο βεργινης απλα δεν εχει ικανοποιησει τον ζοτς στα αμυντικα καθηκοντα αλλα για αυτο τον λογο τον στελνει στον αρη και ελευθερο?
περιεργα πραγματα..


υ.γ φυσικα θα ηταν καλο να μην απομυθοποιησουμε τον βεργινη γτ απλα δεν μας αρεσει η τακτικη της καε..
AZ1980
QUOTE(Manu7 @ Sep 16 2010, 10:20 ) *
Βασικά και εγώ θα έλεγα ότι ο Χαλπερίν θα ήταν ταμάμ για Παναθηναϊκό αν δεν ήθελε έναν πιο καθαρόαιμο άσσο και γρήγορο και διεισδυτικό.Αλλά στη θέση του Τέπιτς αν ήταν ο Χαλπερίν δεν θα ήταν κλάσεις ανώτερα?


Eννοείται πως θα ταν κλάσεις ανώτερα...



bball.gif
Johnaros
Είτε ο Σάρας αν μείνει κάνει, είτε ακόμα καλύτερα ο Γιοτάμ.
Με τον 2ο για την ακρίβεια, ανεβαίνει πολύ το ρόστερ, γιατί έχεις και άλλον ένα αξιόπιστο σουτέρ, και τον προτιμώ από τον Τέπιτς να έχει τη μπάλα και να οργαανώνει.
il postino
QUOTE(AZ1980 @ Sep 16 2010, 03:35 ) *
Να θυμίσω ότι το '09 με τραυματία τον ΔΔ πήραμε τρεμπλ? rolleyes.gif

to 09 ειχες το μητσο στον τελικο κυπελλου , οπου ηταν ο καλυτερος!!

το 09 ειχες το μητσο στο f4 πρωτο σε λεπτα συμμετοχης. αν και απο τραυματισμο στον ημιτελικο επαιξε σπουδαια αμυνα , ενω στον τελικο ηταν απο τους καλυτερους και τους ψυχραιμοτερους.

το 09 , εν τελει , ειχες το μητσο στους τελικους με τον οσφπ. δε θυμαμαι τι εκανε ακριβως να οσυ πω την αληθεια , αλλα τον ειχες!!!!!

στα ματς με τη σιενα μονο ηταν απων. καθολου αμελητεο , οσον αφορα το επιχειρημα σου , βεβαια αλλα μονο εκει.

QUOTE(AZ1980 @ Sep 16 2010, 17:18 ) *
Eννοείται πως θα ταν κλάσεις ανώτερα...



bball.gif

γιατι ο χαλπεριν , βασει οσων εχει δειξει στον οσφπ , ειναι κλασεις ανωτερος απο τον τεπιτς?
GMlls
σύμφωνα με ισπανικά σάιτς ο ρούντι έχει συμφωνήσει με μπαρτσα.

ps:
Paris87
Οχι ρε παιδια Χαλπεριν, στον ΟΣΦΠ στην αμυνα ηταν παναργος...τυχαιο που ηταν εκτως Α1?
Green Warrior
QUOTE(GMlls @ Sep 16 2010, 17:08 ) *
σύμφωνα με ισπανικά σάιτς ο ρούντι έχει συμφωνήσει με μπαρτσα.

ps:



Αν γίνει αυτό για να ξαναπάρουμε την ευρωλίγκα θα πρέπει να πετύχουμε άθλο τύπου Μπλόνια 2002 και βάλε καθώς τώρα δεν έχεις και παίκτη-ηγέτη τύπου Μποντιρόγκα.

Πάντως με την μεταγραφή Βεργίνη αυξάνονται οι πιθανότητες απόκτησης κοινοτικου γκαρντ
Nik Tepits
QUOTE(GMlls @ Sep 16 2010, 10:08 ) *
σύμφωνα με ισπανικά σάιτς ο ρούντι έχει συμφωνήσει με μπαρτσα.

ps:



O Ρουντι διαψευδει την συμφωνια με Μπαρτσα:

http://www.as.com/baloncesto/articulo/rudy...dasdasbal_5/Tes

Αφου τον εχουμε κλεισει ρε παιδια, τα ιδια θα λεμε? smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Nik Tepits @ Sep 16 2010, 20:59 ) *
O Ρουντι διαψευδει την συμφωνια με Μπαρτσα:

http://www.as.com/baloncesto/articulo/rudy...dasdasbal_5/Tes

Αφου τον εχουμε κλεισει ρε παιδια, τα ιδια θα λεμε? smiley.gif

μια τελείως φιλολογική απορία:

αν έκλεινε το ρόστερ με το Ρούντι, θα συνεχίζατε να διαμαρτύρεστε για την έλλειψη οργανωτή ή όχι;
Ginobili
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 16 2010, 18:02 ) *
μια τελείως φιλολογική απορία:

αν έκλεινε το ρόστερ με το Ρούντι, θα συνεχίζατε να διαμαρτύρεστε για την έλλειψη οργανωτή ή όχι;

Εννοείται ότι όλοι θα είμασταν ενθουσιασμένοι...αλλά μια τέτοια κίνηση θα ήταν "κουφή"...παράλογη.Τον Σάτο τι τον πήραν τότε? Πως θα κολλήσουν?
Και αν χρειάζεται ξεκούραση ο Μήτσος,ποιοι και πόσο θα οργανώνουν? Ο Ρούντι...?
Θα είχε πλάκα πάντως να τον βλέπεις στην ίδια 5αδα με τον Τέπιτς...Ο Ρούντυ που παίζει με απίστευτα γρήγορους ρυθμούς σε επίθεση και άμυνα...να περιμένει τον αργοκίνητο Τέπιτς να "οργανώσει"....
T.W.Is.M.
QUOTE(ALdaperan @ Sep 16 2010, 14:23 ) *
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορα εκ μερους καε-ζοτς σε ΒΕΡΓΙΝΗ

ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΤΟΝ ΣΕΡΒΟ ΤΕΠΙΤΣ με λιγοτερο ταλεντο απο οτι τον ΕΛΛΗΝΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ ΒΕΡΓΙΝΗ

στο κατω κατω τι τον παιδευανε 2 χρονια χωρις να παιζει μαλιστα ουτε λεπτο? blink.gif

με απογοητευει η καε με τη σταση της 68.gif


Συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες(Ομπραντοβιτς). Καποιος αλλος μπορει να εφερνε και το Στεφαν Μαρκοβιτς.
priest
http://www.leoforos.gr/blog/4436/aplonoun-dihtua-sten-agora

http://www.leoforos.gr/blog/4439/akoma-mia...-gia-obradovits


οτι να'ναι..ο ενας λεει οτι ψαχνουμε παικτη και ο αλλος πως συνεχιζουμε οπως ειμαστε..
iso
http://www.prasini.gr/index.php?option=com...ot&Itemid=7

To sms του Βετάκη δείχνει σε μένα ότι δεν πρόκεται να πάρει γκαρντ απλώς για να συμπληρωθεί το ρόστερ. Ή θα πάρει πρωτοκλασσάτο ή θα πάμε ως έχουμε. Πιστεύω ότι ψάχνονται για κάτι βαρβάτο. Όπως έχω ξαναπει η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία αλλά πολύ φοβάμαι πως θα πάμε ως έχουμε και χωρίς Βεργίνη. Τώρα γιατί εμπιστεύονται τον Καλάθη περισσότερο από τον Βεργίνη δεν ξέρω αλλά εύχομαι να δικαιωθούν. Πάντως και γέτος θα έχουμε μικρό ροτέισον πράγμα που αρέσει στον Ζοτς.. Πάντως περιμένω πως και πως να δω το μπάσκετ που θα παίζουμε φέτος το οποίο θα είναι αναγκαστικά διαφορετικό κατά πολύ από αυτό των 2 τελευταίων ετών..
priest
QUOTE(iso @ Sep 17 2010, 01:36 ) *
http://www.prasini.gr/index.php?option=com...ot&Itemid=7

To sms του Βετάκη δείχνει σε μένα ότι δεν πρόκεται να πάρει γκαρντ απλώς για να συμπληρωθεί το ρόστερ. Ή θα πάρει πρωτοκλασσάτο ή θα πάμε ως έχουμε. Πιστεύω ότι ψάχνονται για κάτι βαρβάτο. Όπως έχω ξαναπει η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία αλλά πολύ φοβάμαι πως θα πάμε ως έχουμε και χωρίς Βεργίνη. Τώρα γιατί εμπιστεύονται τον Καλάθη περισσότερο από τον Βεργίνη δεν ξέρω αλλά εύχομαι να δικαιωθούν. Πάντως και γέτος θα έχουμε μικρό ροτέισον πράγμα που αρέσει στον Ζοτς.. Πάντως περιμένω πως και πως να δω το μπάσκετ που θα παίζουμε φέτος το οποίο θα είναι αναγκαστικά διαφορετικό κατά πολύ από αυτό των 2 τελευταίων ετών..

το μονο βαρβατο ονομα ειναι ο ρουντι αλλα δυσκολα ερχεται.θα πρεπει οι γιαννακοπουλοι να βαλουν πολυ βαθια το χερι στην τσεπη.συνεπως συνεχιζουμε οπως ειμαστε και ο...θεος βοηθος!
AZ1980
QUOTE(Ginobili @ Sep 16 2010, 20:54 ) *
Θα είχε πλάκα πάντως να τον βλέπεις στην ίδια 5αδα με τον Τέπιτς...Ο Ρούντυ που παίζει με απίστευτα γρήγορους ρυθμούς σε επίθεση και άμυνα...να περιμένει τον αργοκίνητο Τέπιτς να "οργανώσει"....


Χαχαχαχα!!!!! biggrin.gif


QUOTE(il postino @ Sep 16 2010, 15:55 ) *
γιατι ο χαλπεριν , βασει οσων εχει δειξει στον οσφπ , ειναι κλασεις ανωτερος απο τον τεπιτς?


Βάσει της παρουσίας του στον Ολυμπιακό είναι απλά ανώτερος. Γενικά όμως είναι κλάσεις ανώτερος παίκτης. wink.gif



bball.gif
roben

AZ1980 δεν θα έλεγα ότι θα πρέπει να φοβόμαστε μην μας φύγει παιχνίδι κόντρα στον Ολυμπιακό επειδή εμείς έχουμε τον Τέπιτς και εκείνοι τον Τεόντοσιτς...Μάλλον εκείνοι θα πρέπει να φοβούνται κάτι τέτοιο...Είναι άραγε αλήθεια τόσο μεγάλη η διαφορά των δύο Σέρβων? Είναι ο Τέπιτς άχρηστος και ο Τεόντοσιτς υπερπαίκτης? Σε καμία περίπτωση... Λέμε,λέμε,λέμε για το μέτριο σουτ του Τέπιτς... Ο Τεόντοσιτς είναι τέλειος? Δεν έχει αδυναμίες? Δεν υστερεί στην άμυνα και στο decision making? Σε μια προσωπική μονομαχία τι είναι άραγε δυσκολότερο? Να παίξει άμυνα ο Τέπιτς στον Τεόντοσιτς ή ο Τεόντοσιτς στον Τέπιτς? Για να μην παρεξηγηθώ,δεν ισχυρίζομαι ότι ο Τέπιτς είναι καλύτερος από τον Τεόντοσιτς,ισχυρίζομαι το αυτονόητο,ότι ο κάθε παίκτης έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα...Και όσο ο Ομπράντοβιτς πρέπει να πονοκεφαλιάσει για να βρεί εναλλακτικούς τρόπους επίθεσεις λόγω του μέτριου σουτ του Τέπιτς άλλο τόσο πρέπει να πονοκεφαλιάσει και ο Ίβκοβιτς για το πως θα τιθασεύσει το ένστικτο του Τεόντοσιτς ή πως θα αντιμετωπίσει τα ποσταρίσματα των ψηλότερων γκαρντ του Παναθηναικού...Κάπου διάβασα ότι ο Βεργίνης είναι ανώτερος του Τέπιτς...Sorry αλλά νομίζω ότι έχει χαθεί το μέτρο...

υγ. Κι εγώ είμαι υπέρ της απόκτησης γκαρντ,αυτό που δεν μου αρέσει είναι η απαξίωση παικτών της ομάδας που και ταλέντο έχουν και δουλευταράδες είναι...Και να μην ξεχνάμε ρε παιδιά ότι είναι μικροί σε ηλικία και έχουν μόνο μία σεζόν (προσαρμογής) σε επίπεδο Παναθηναικού... Νομίζω ότι η φετινή είναι (και σωστά κατα την άποψή μου) η σεζόν κρίσης... Όσον αφορά τον επιπλέον γκαρντ που είναι πιθανό να αποκτηθεί ο Σάρας είναι πάντα στο ακουστικό...Με τον Μπετσίροβιτς τι γίνεται?
duncan21
QUOTE(roben @ Sep 17 2010, 04:23 ) *
Μάλλον εκείνοι θα πρέπει να φοβούνται κάτι τέτοιο...Είναι άραγε αλήθεια τόσο μεγάλη η διαφορά των δύο Σέρβων? Είναι ο Τέπιτς άχρηστος και ο Τεόντοσιτς υπερπαίκτης? Σε καμία περίπτωση... Λέμε,λέμε,λέμε για το μέτριο σουτ του Τέπιτς... Ο Τεόντοσιτς είναι τέλειος? Δεν έχει αδυναμίες? Δεν υστερεί στην άμυνα και στο decision making? Σε μια προσωπική μονομαχία τι είναι άραγε δυσκολότερο? Να παίξει άμυνα ο Τέπιτς στον Τεόντοσιτς ή ο Τεόντοσιτς στον Τέπιτς? Για να μην παρεξηγηθώ,δεν ισχυρίζομαι ότι ο Τέπιτς είναι καλύτερος από τον Τεόντοσιτς,ισχυρίζομαι το αυτονόητο,ότι ο κάθε παίκτης έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα...Και όσο ο Ομπράντοβιτς πρέπει να πονοκεφαλιάσει για να βρεί εναλλακτικούς τρόπους επίθεσεις λόγω του μέτριου σουτ του Τέπιτς άλλο τόσο πρέπει να πονοκεφαλιάσει και ο Ίβκοβιτς για το πως θα τιθασεύσει το ένστικτο του Τεόντοσιτς ή πως θα αντιμετωπίσει τα ποσταρίσματα των ψηλότερων γκαρντ του Παναθηναικού...

Διχως να θελω να υποτιμησω τον Τεπιτς γιατι ουτως ή αλλως τον θεωρω πολυ καλο παικτη,αυτη τη στιγμη ο Τεοντοσιτς ειναι στο τοπ επιπεδο.Για μενα δεν υφισταται καν συγκριση.Σιγουρα εχει αδυναμιες(αληθεια που ειδες προβλημα στο decision making?) αλλα τις υπερκαλυπτει με το απιστευτο επιθετικο του ταλεντο και ενστικτο.Ο Τεπιτς δεν εχει δειξει κατι μεχρι στιγμης που να τον κανει να ξεχωριζει.Ουτε το περιβοητο ποσταρισμα των κοντυτερων γκαρντ.Κανει αρκετα πραγματα καλα αλλα τιποτα τελεια.Ο Τεο εκανε το ξεπεταγμα ενω ο Τεπιτς εχει μεινει σχετικα στασιμος.Αυτο που θελω να πω δεν εχει να κανει με τις οποιες αδυναμιες των παικτων αλλα με τη διαφορα μπασκετης κλασης.Εκει ειναι η διαφορα που γερνει τη ζυγαρια(αρκετα) προς την πλευρα του Μιλος...

Υ.Γ Τι πραγμα ειναι αυτο με τους Σερβους?Ή τους υψους ή τους βαθους.Απο τη μια εχουν βγει κατι κ$#%παιδο στυλ Τεοντοσιτς,Ραντμανοβιτς,Μιλισιτς,κτλ κι απο την αλλη κατι αψυχα πλασματα στυλ Τεπιτς,Ερτσεγκ,Περοβιτς...
roben
QUOTE(duncan21 @ Sep 17 2010, 04:52 ) *
Διχως να θελω να υποτιμησω τον Τεπιτς γιατι ουτως ή αλλως τον θεωρω πολυ καλο παικτη,αυτη τη στιγμη ο Τεοντοσιτς ειναι στο τοπ επιπεδο.Για μενα δεν υφισταται καν συγκριση.Σιγουρα εχει αδυναμιες(αληθεια που ειδες προβλημα στο decision making?) αλλα τις υπερκαλυπτει με το απιστευτο επιθετικο του ταλεντο και ενστικτο.Ο Τεπιτς δεν εχει δειξει κατι μεχρι στιγμης που να τον κανει να ξεχωριζει.Ουτε το περιβοητο ποσταρισμα των κοντυτερων γκαρντ.Κανει αρκετα πραγματα καλα αλλα τιποτα τελεια.Ο Τεο εκανε το ξεπεταγμα ενω ο Τεπιτς εχει μεινει σχετικα στασιμος.Αυτο που θελω να πω δεν εχει να κανει με τις οποιες αδυναμιες των παικτων αλλα με τη διαφορα μπασκετης κλασης.Εκει ειναι η διαφορα που γερνει τη ζυγαρια(αρκετα) προς την πλευρα του Μιλος...

Υ.Γ Τι πραγμα ειναι αυτο με τους Σερβους?Ή τους υψους ή τους βαθους.Απο τη μια εχουν βγει κατι κ$#%παιδο στυλ Τεοντοσιτς,Ραντμανοβιτς,Μιλισιτς,κτλ κι απο την αλλη κατι αψυχα πλασματα στυλ Τεπιτς,Ερτσεγκ,Περοβιτς...


Ούτως ή άλλως οι 2 παίκτες δεν μπορούν να συγκριθούν διότι ο ένας (Τεόντοσιτς) θα είναι βαρόμετρο στην ομάδα του ενώ ο άλλος (Τέπιτς) θα αποτελέσει ένα πολυεργαλείο με ποικίλους ρόλους μέσα στο γήπεδο...Στόχος μου δεν ήταν να συγκρίνω τους παίκτες αλλά να δείξω ότι είναι άδικο να διογκώνουμε μιά αδυναμία ενός παίκτη ή αντίστοιχα ένα προτέρημα κάποιου άλλου...Όλοι οι παίκτες έχουν θετικά και αρνητικά στοιχεία και είναι δουλειά του προπονητή τους να τους αξιοποιήσει κατάλληλα...Το μπάσκετ είναι ομαδικό,όχι ατομικό άθλημα...

Όσον αφορά τον Τεόντοσιτς,έχω την ίδια άποψη με αυτή που είχε διατυπώσει κάποτε ο Ιτούδης,όταν τον παρακολουθούσε για λογαριασμό του Παναθηναικού,λίγο καιρό πριν ο Σέρβος καταλήξει τελικά στον Ολυμπιακό...''Πρόκειται για έναν μπασκετμπολίστα που έχει πολλά θετικά αλλά και πολλά αρνητικά στοιχεία στο παιχνίδι του''... Συμφωνώ μαζί σου ότι έχει πλούσιο επιθετικό ταλέντο και δολοφονικό ένστικτο,συγχρόνως ωστόσο έχει φτωχό decision making αφού συχνά γίνεται ατομιστής,δεν σέβεται τα plays της ομάδας του,παίρνει αψυχολόγητα σουτ (θυμήσου τι έκανε στον ημιτελικό του Μουντομπάσκετ με την Τουρκία) στα κρίσιμα σημεία αδυνατεί να τιθασεύσει το ένστικτό του,δεν έχει καθαρό μυαλό και ουσιαστικά παίζει τη ζαριά του διεκδικώντας τις πιθανοτητές του να γίνει ο ήρωας του ματς! (όπως στον προημιτελικό του Μουντομπάσκετ με την Ισπανία) Άλλοτε θα του βγεί,άλλοτε όχι,σίγουρα πάντως η αγωνιστική συμπεριφορά του δεν μπορεί να χαρακτηριστεί μπασκετικά ορθόδοξη... (όπως πολύ χαρακτηριστικά διάβασα κάπου και ομολογώ ότι θεώρησα τον συγκεκριμένο σχολιασμό αρκετά πετυχημένο ''ο Κέσελι είναι αρκετά προσεκτικός στο παιχνίδι του,αν σουτάρει 2 τρίποντα και τα χάσει δύσκολα θα σουτάρει και τρίτο ακόμα και αν ο προπονητής του τον ενθαρρύνει να το κάνει...το ακριβώς αντίθετο από τον Τεόντοσιτς ο οποίος θα συνεχίσει να βαράει μέχρι να βάλει κάποιο ακόμα και αν ο προπονητής του,του πει να σταματήσει''...) Το θέμα με τον Τεόντοσιτς είναι ότι επειδή ακριβώς έχει υψηλό επιθετικό ένστικτο είναι ικανός να σου βάλει το πιό κουφό σουτ απέναντι στην πιό καλή άμυνα... Πάντως εγώ top επίπεδο δεν τον θεωρώ,τουλάχιστον όχι ακόμα... Top επίπεδο είναι ο Σπανούλης,ο Διαμαντίδης,ο Σισκάουσκας,ο Ναβάρο κτλ κτλ...
lakersdynasty
o Φιλαθλος λεει για Σαρας.

Τις πληροφοριες του δεν ξερουμε βεβαια αλλα ας περιμενουμε να δουμε...
nvip13
prasinanea

Για να δούμε....
priest
QUOTE(nvip13 @ Sep 17 2010, 12:47 ) *
prasinanea

Για να δούμε....

δεν νομιζω να αληθευει τπτ απο αυτα..στον παο οπως λενε και οι δημοσιογραφοι δεν υπαρχει θεμα σαρας..αυτο εχει ληξει εδω και 3 μηνες.παμε για αλλα..

http://www.superbasket.gr/kotzias/?p=81

ο ιδιος δεν πιστευει πως θα κινηθουμε για γκαρντ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.