Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
M.J FOR EVER
Εγω Quincy σου ειπα χθες οτι αυριο αν δεν κανουμε το 1-1 εχει τελειωσει η προκριση.τρεις νικες σερι μετα δεν γινονται με ενα 2-0 εισ βαρος μας.με το 1-1 και δυο ματς στην αθηνα θα ειναι αλλιως!!!!
Phil Laak
QUOTE(PARISINOS @ Mar 24 2011, 01:43 ) *
Φιλε Φιλ Λαακ δεν ανασκευασα, απλα στην αρχικη δημοσιευση θεωρησα οτι ηταν ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ οτι μιλαγα για ποτενσιαλ,μιας και οπως ξαναγραψα ο καλαθης δεν εχει καλα καλα ΑΡΧΙΣΕΙ την καριερα του. Πως θα μπορουσα να υποστηριξω οτι εχει καλυτερη καριερα ? Οταν μετα απο κανα δυο δημοσιευσεις καταλαβα οτι μερικοι παρανοησαν, το εγραψα και ΟΣΟ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΝΟΤΑΝ , ολοκληρη παραγραφο αφιερωσα. Τι αλλο να γραψω για να το κανω πιο κατανοητο?


Κατ'αρχήν όταν λες ότι ένας παίκτης είναι χειρότερος από έναν άλλον δεν είναι καθόλου αυτονόητο ότι μιλας για potential.
Επίσης δε συζητάμε αν έχει κάνει καλύτερη καριέρα ο Rubio,αλλά το αν είναι καλύτερος παίκτης.Και σαν παίκτες προφανώς δε συγκρίνονται.Ο Ρούμπιο είναι έτη φωτός μπροστά.
PARISINOS
QUOTE(Ginobili @ Mar 24 2011, 00:43 ) *
Μα δεν σε έχω διαβάσει και πουθενά να παραδέχεσαι ότι ο Ρούμπιο είναι καλύτερος παίκτης από τον Καλάθη.Άσε το potential...θα δούμε στο μέλλον.Και ο Μπουρούσης κάποτε,θεωρούταν το αριστερό @ του Μαυροκεφαλίδη...και ο Σπανούλης δεν ήταν άξιος να δέσει τα κορδόνια του Ταπούτου.


Δηλαδη εσυ απο αυτο που εγραψα στη σελιδα 45 , δημοσιευση 667

#Υ.Γ. Επισης προφανως ΑΝΑΖ οταν ελεγα οτι για μενα ο καλαθης ειναι καλυτερος απο τον ρουμπιο , εννοουσα προφανως ως ποτενσιαλ. Προφανως ο καλαθης δεν εχει πετυχει ΤΙΠΟΤΑ ως τωρα και ειναι εντελως ανυπαρκτος στον μπασκετικο χαρτη, ενω ο ρικι οσο ναναι εχει δειξει μερικα πραγματα μεχρι και σε ατομικο επιπεδο ( σε ομαδικο ειναι πολυ επιτυχημενος αυτο δεν το αμφισβητει κανεις πιστευω#

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ?

ΔΕΝ εγραψα οτι ο καλαθης δεν εχει πετυχει ΤΙΠΟΤΑ (τονισα το τιποτα με κεφαλαια κιολας ο ανθρωπος) μεχρι στιγμης?
Δεν εγραψα οτι ειναι ανυπαρκτος στον μπασκετικο χαρτη?
Δεν εγραψα οτι ο ρικι εχει δειξει μερικα πραγματα παραπανω?
Δεν εγραψα οτι σε ομαδικο επιπεδο ειναι ΠΟΛΥ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ?

Δηλαδη εσυ απο ολα αυτα τι καταλαβες?

Μπορεις να μου εξηγησεις?

Σορρυ παιδες αλλα εγραψα 10+ ποστ ( ναι το ξερω κουρασα και σορρυ ως προς τους υπολοιπους ) ,ειναι αδυνοταν να γραφω και καθε φορα το ιδιο πραγμα επειδη μερικοι μαλλον δεν διαβαζετε ολα τα ποστ.
Quincy
QUOTE(PARISINOS @ Mar 23 2011, 23:43 ) *
Μα ο αλλος τωρα αρχισε την καριερα του , 1,5 χρονο εχει το παιδι και τον πρωτο δεν επαιζε καθολου σε ματς σημασιας ( βεβαια προλαβε να παρει ενα μεταλλιο σε ευρωπαικο). Κατσε να δουμε τωρα που παιζει. Μεχρι στιγμης οπως ειπα και στην αρχη της συζητησης ,απογοητευσε στην αρχη της σεζον, αλλα δειχνει να συνερχεται.



Aυτό λέω βρε συ πράσινε. Ο Ρούμπιο ΕΧΕΙ καριέρα, ο Νικ ΤΩΡΑ ξεκίνησε. Δεν είναι επιχείρημα αυτό για το ποιός είναι καλύτερος τώρα που μιλάμε? Στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.. Τώρα δεν συγκρίνονται
PARISINOS
QUOTE(Phil Laak @ Mar 24 2011, 00:49 ) *
Κατ'αρχήν όταν λες ότι ένας παίκτης είναι χειρότερος από έναν άλλον δεν είναι καθόλου αυτονόητο ότι μιλας για potential.
Επίσης δε συζητάμε αν έχει κάνει καλύτερη καριέρα ο Rubio,αλλά το αν είναι καλύτερος παίκτης.Και σαν παίκτες προφανώς δε συγκρίνονται.Ο Ρούμπιο είναι έτη φωτός μπροστά.


Οταν ο ενας παιχτης τωρα ξεκιναει την καριερα του , για μενα ειναι αυτονοητο.

Και επειδη γρηγορα καταλαβα οτι ισως να μην ηταν , το εγραψα και ξεκαθαρα σε μια ολοκληρη παραγραφο. Παρολα αυτα ουτε αυτο εφτανε απ οτι καταλαβαινω. Πρεπει μαλλον καθε φορα που γραγω ποστ, να αρχιζω με μια παραγραφω που θα επισημαινει και θα εξηγει απο καθε οπτικη γωνια τι ακριβως προκειται να γραψω παρακατω.
kolokotronis
QUOTE(PARISINOS @ Mar 24 2011, 01:50 ) *
Δηλαδη εσυ απο αυτο που εγραψα στη σελιδα 45 , δημοσιευση 667

#Υ.Γ. Επισης προφανως ΑΝΑΖ οταν ελεγα οτι για μενα ο καλαθης ειναι καλυτερος απο τον ρουμπιο , εννοουσα προφανως ως ποτενσιαλ. Προφανως ο καλαθης δεν εχει πετυχει ΤΙΠΟΤΑ ως τωρα και ειναι εντελως ανυπαρκτος στον μπασκετικο χαρτη, ενω ο ρικι οσο ναναι εχει δειξει μερικα πραγματα μεχρι και σε ατομικο επιπεδο ( σε ομαδικο ειναι πολυ επιτυχημενος αυτο δεν το αμφισβητει κανεις πιστευω#

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ?

ΔΕΝ εγραψα οτι ο καλαθης δεν εχει πετυχει ΤΙΠΟΤΑ (τονισα το τιποτα με κεφαλαια κιολας ο ανθρωπος) μεχρι στιγμης?
Δεν εγραψα οτι ειναι ανυπαρκτος στον μπασκετικο χαρτη?
Δεν εγραψα οτι ο ρικι εχει δειξει μερικα πραγματα παραπανω?
Δεν εγραψα οτι σε ομαδικο επιπεδο ειναι ΠΟΛΥ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ?

Δηλαδη εσυ απο ολα αυτα τι καταλαβες?

Μπορεις να μου εξηγησεις?

Σορρυ παιδες αλλα εγραψα 10+ ποστ ( ναι το ξερω κουρασα και σορρυ ως προς τους υπολοιπους ) ,ειναι αδυνοταν να γραφω και καθε φορα το ιδιο πραγμα επειδη μερικοι μαλλον δεν διαβαζετε ολα τα ποστ.

Όχι όχι..

Προς θεού. tongue.gif

Άσχετο --> Φανταστήτε να ήτανε το χθεσινό ματς στην Ισπανία για το Φ4 και να είχαμε χάσει έτσι.. Τότε, πόσα κρίμα θα λέγαμε??
Καλύτερα έτσι λοιπόν.

ΥΓ: Και να ρωτήσω ρε παρισινέ, αν ήταν να διάλεγες αυτή τη στιγμή, ποιον θα έπαιρνες στην ομάδα σου: Ρούμπιο ή Καλάθη? Και γιατί. 69.gif
VRANKOVIC S.
παιδια δε μπορω αλλο!σταματηστε!

τι θα γινει ρε μοντερειτορς?
αυτη η κατασταση δεν παραβαινει τους ορους του φορουμ?επιλεκτικα λειτουργειτε?
μεταφερετε επιτελους τη συζητηση σε αλλο τοπικ!!!
Phil Laak
Έλα,εγώ σταματάω εδώ.Έτσι κ αλλιώς δε βγάζουμε άκρη.

Sorry αν σας κούρασα...Καληνύχτα σε όλους.
Boom-Shakalaka
QUOTE (VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 01:57 ) *
παιδια δε μπορω αλλο!σταματηστε!

τι θα γινει ρε μοντερειτορς?
αυτη η κατασταση δεν παραβαινει τους ορους του φορουμ?επιλεκτικα λειτουργειτε?
μεταφερετε επιτελους τη συζητηση σε αλλο τοπικ!!!


+1
PARISINOS
QUOTE(Quincy @ Mar 24 2011, 00:37 ) *
Για τον αγώνα έχω να κάνω μια ερώτηση. Πιστεύετε ότι είναι ποιό έυκολο να πάρει 3 σερί ματς ο ΠΑΟ απέναντι στην Μπάρτσα, ή να της σπάσει 2 φορές την έδρα?


Πιο ευκολα για μενα ειναι να κερδισεις 3 στη σειρα. Αν δεν ειχαμε χασει το πρωτο, θα ελεγα οτι ισως ειναι πιο ευκολο να σπασουμε και δευτερη φορα την εδρα. Ωστοσο τωρα αν παρουμε ως δεδομενο οτι θα χασουμε μια φορα στο ΟΑΚΑ σημαινει οτι πρεπει να κερδισουμε 2 στα 2 ματς στη βαρκελωνη. Δυσκολο πολυ.

Πιο ευκολα για μενα κερδιζεις τα δυο ματς στην εδρα σου και χτυπας το ενα απο τα 2 εκτος , παρα κερδιζεις ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ εκτος που απομενουν.

Υ.Γ. Φιλε quincy , ΠΑΡΙΣΙΝΟΣ ειμαι και οχι πρασινος, μεσα στην ολη φασαρια ουτε το ονομα μου δεν πετυχες smiley.gif
VRANKOVIC S.
QUOTE (saou @ Mar 24 2011, 01:31 ) *
Ο Ίνγλες αλήθεια γιατί δεν έπαιξε χθες λεπτό?

Όσο για το άλλο χωρίς να έχω ξαναδεί τη φάση για να ξέρω με σιγουριά αν έκανε λαμογιά ο Πέροβιτς, αν ήμασταν στο ΝΒΑ ο Μπατίστ δεν θα ξανάπαιζε μέχρι τη σεζόν 2011-2012 οπότε άστο... Ο πειθαρχικός έλεγχος είναι ανύπαρκτος στην Ευρωλίγκα.


ο ιγκλες ηταν τραυματιας και ο πασκουαλ τον προφυλαξε.

ο περοβιτς εκανε οτι εκανε και μαλιστα με εντολη προπονητη.οχι τυχαια.

για τον μαικ συμφωνω σε αυτο που λες.
απλα αν υπηρχε πειθαρχικος ελεγχος δε θα τολμουσε να παταει κεφαλια
Ginobili
QUOTE(PARISINOS @ Mar 23 2011, 23:50 ) *
Δηλαδη εσυ απο αυτο που εγραψα στη σελιδα 45 , δημοσιευση 667

#Υ.Γ. Επισης προφανως ΑΝΑΖ οταν ελεγα οτι για μενα ο καλαθης ειναι καλυτερος απο τον ρουμπιο , εννοουσα προφανως ως ποτενσιαλ. Προφανως ο καλαθης δεν εχει πετυχει ΤΙΠΟΤΑ ως τωρα και ειναι εντελως ανυπαρκτος στον μπασκετικο χαρτη, ενω ο ρικι οσο ναναι εχει δειξει μερικα πραγματα μεχρι και σε ατομικο επιπεδο ( σε ομαδικο ειναι πολυ επιτυχημενος αυτο δεν το αμφισβητει κανεις πιστευω#

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ?

ΔΕΝ εγραψα οτι ο καλαθης δεν εχει πετυχει ΤΙΠΟΤΑ (τονισα το τιποτα με κεφαλαια κιολας ο ανθρωπος) μεχρι στιγμης?
Δεν εγραψα οτι ειναι ανυπαρκτος στον μπασκετικο χαρτη?
Δεν εγραψα οτι ο ρικι εχει δειξει μερικα πραγματα παραπανω?
Δεν εγραψα οτι σε ομαδικο επιπεδο ειναι ΠΟΛΥ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ?

Δηλαδη εσυ απο ολα αυτα τι καταλαβες?

Μπορεις να μου εξηγησεις?

Σορρυ παιδες αλλα εγραψα 10+ ποστ ( ναι το ξερω κουρασα και σορρυ ως προς τους υπολοιπους ) ,ειναι αδυνοταν να γραφω και καθε φορα το ιδιο πραγμα επειδη μερικοι μαλλον δεν διαβαζετε ολα τα ποστ.

ΕΕΕΕΕΕΕ ΟΧΙ....δεν υπάρχει αυτό,θα μας στείλεις στο τρελοκομείο.Σου κάνουμε μία ξάστερη ερώτηση....και συνεχίζεις εδώ και 100 σελίδες να λες την ίδια κασέτα.Ειλικρινά πιστεύω ότι υποτιμάς την νοημοσύνη μας.
Τι να διαβάσω στη σελιδα 45 , δημοσιευση 667? Το διάβασα.Και λοιπόν? Τα ίδια γράφεις που διαβάζω συνέχεια.


Σου ξαναλέω....1)Άσε το τι έχουν δείξει στο παρελθόν,και τι καριέρα έχουν κάνει μέχρι τώρα.Αυτό έλειπε να ξοδεύουμε τον χρόνο μας για να κάνουμε σύγκριση και σε αυτό(που και όμως το κάνουμε).
2) Άσε το potential...και το τι θα θεωρούνται μετά από 2-3-4 χρόνια

Ποιος είναι καλύτερος παίκτης?
Είναι πολύ απλή η ερώτηση
kolokotronis
-Ο Μάριτς λοιπόν θα παίξει σίγουρα 15-20 λεπτά. Δεν βλέπω το γιατί όχι.

-Περισσότερο φοβάμαι αν θα αντέξει ο Μπατίστ παρά ο ΔΔ σε αυτούς τους ρυθμούς και με μόνο μία ημέρα για ξεκούραση. Μην ξεχνάμε ότι συμβαίνει πολύ σπάνια να παίζεις μέσα σε 3 ημέρες 2 τόσο σημαντικά ματς. Ο ΔΔ το έχει κάνει περισσότερες φορές (λόγω εθνικής) και είναι πολύ δύσκολο να μην είναι θετικός. Ούτε πρέπει να περιμένουμε πάλι 20άρα από πόντους. Από αλλού πρέπει να τους βρούμε. Ο Μάικ, κάτι φορές που του έκανε κοντινά η κάμερα, ήταν έτοιμος να εκραγεί.

-Υπάρχουν πολλοί που μπορούν να απειλήσουν για τρίποντο --> Φώτσης, Πέρπε, Κα'ι'μακόγλου. Κάποιου θα του βγουν τα σουτ. Ελπίζουμε.

-Οπωσδήποτε να μην φάμε αιφνιδιασμό, όπως στο 1ο παιχνίδι. Αν δεχτούμε πάνω από 1-2 το ματς μπορεί να ξεφύγει και μετά χωρίς να το κάταλάβουμε να κυνηγάμε 10-15 πόντους διαφορά. Κάτι που δεν χρειάστηκε να το κάνουμε ποτέ χθες.

Ginobili
QUOTE(kolokotronis @ Mar 24 2011, 01:19 ) *
-Ο Μάριτς λοιπόν θα παίξει σίγουρα 15-20 λεπτά. Δεν βλέπω το γιατί όχι.

Ίσως το ότι και υγιείς που ήταν,δεν έπαιζε παραπάνω από 10'?
M.J FOR EVER
Εγω περιμενω να δω πιο πολλα πραγματα απο τον ΣΑΤΟ επιθετικα.ειναι και η πρωτη του χρονια στην ομαδα!!!
PARISINOS
QUOTE(kolokotronis @ Mar 24 2011, 01:19 ) *
-Ο Μάριτς λοιπόν θα παίξει σίγουρα 15-20 λεπτά. Δεν βλέπω το γιατί όχι.

-Περισσότερο φοβάμαι αν θα αντέξει ο Μπατίστ παρά ο ΔΔ σε αυτούς τους ρυθμούς και με μόνο μία ημέρα για ξεκούραση. Μην ξεχνάμε ότι συμβαίνει πολύ σπάνια να παίζεις μέσα σε 3 ημέρες 2 τόσο σημαντικά ματς. Ο ΔΔ το έχει κάνει περισσότερες φορές (λόγω εθνικής) και είναι πολύ δύσκολο να μην είναι θετικός. Ούτε πρέπει να περιμένουμε πάλι 20άρα από πόντους. Από αλλού πρέπει να τους βρούμε. Ο Μάικ, κάτι φορές που του έκανε κοντινά η κάμερα, ήταν έτοιμος να εκραγεί.

-Υπάρχουν πολλοί που μπορούν να απειλήσουν για τρίποντο --> Φώτσης, Πέρπε, Κα'ι'μακόγλου. Κάποιου θα του βγουν τα σουτ. Ελπίζουμε.

-Οπωσδήποτε να μην φάμε αιφνιδιασμό, όπως στο 1ο παιχνίδι. Αν δεχτούμε πάνω από 1-2 το ματς μπορεί να ξεφύγει και μετά χωρίς να το κάταλάβουμε να κυνηγάμε 10-15 πόντους διαφορά. Κάτι που δεν χρειάστηκε να το κάνουμε ποτέ χθες.


Εγω παλι θεωρω οτι στο αυριανο παιχνιδι δεν πρεπει να αφησουμε τη μπαρτσα να βαλει πανω απο 75 ποντους αλλιως θα εχουμε πολυ σοβαρο προβλημα.
Περπε και καιμακογλου δεν ειναι και τιποτα εκπληκτικοι σουτερ , ειδικα ο καιμακ. Ο περπε λογικα δεν θα παιξει και τοσο μιας και ο ΔΔ θα παρει χρονο στο 3.

Καλως η κακως οι σουτερ μας ειναι ο μητσος και ο νικολας. Και ο φωτσης αν βγει ελευθερος. Δυσκολα να βαλουμε λοιπον πανω απο τα 7 τριποντα που βαλαμε χθες. Οχι οτι ειναι αδυνατον, αλλα ειναι πολυ δυσκολο. Θα πρεπει σουτερ σαν τον σατο , τον φωτση, τον τσαρτσα και τον περπε να βοηθησουν βαζοντας 3-4 και παραλληλα να βαλουν και οι νικολας διαμαντιδης τα συνηθισμενα 4-5.
Πρεπει λοιπον να προσπαθησουμε να τους πιεσουμε αμυντικα, ωστε να πανε σε πιο αργες επιθεσεις , και ισως κλεψουμε και καμια μπαλα να τρεξουμε στον αιφνιδιασμο.

Τωρα για τον μαριτς , δεν νομιζω να παιξει 20λεπτο. Τι αλλαξε δηλαδη τοσο δραματικα σε 2 μερες ωστε να περασει απο το 2λεπτο στο 20λεπτο. Βεβαια ο ζοτς θα πρεπει να βρει νεα τρικ στο αυριανο παιχνιδι, γιατι δεν νομιζω ο πασκουαλ να ξαναπεσει στη φακα της 1-4 ζωνης κλπ, οποτε τιποτα δεν αποκλειεται. Ισως ο μαριτς να ειναι η εκπληξη του ζοτς. Αμφιβαλλω παντως.

Υ.γ. Φιλε τζινομπιλι , εσυ εισαι που υποτιμας τη νοημοσυνη μου μιας και με αυτο που εγραψα μεχρι και 5χρονος καταλαβαινει οτι καλυτερο παιχτη αυτη τη στιγμη θεωρω τον ρουμπιο.
Και επειδη μαλλον ουτε αυτο θα το βρεις αρκετα ξεκαθαρο , θα σου στειλω και pm με αποκλειστικα το ονομα του καλυτερου παιχτη απο τους δυο. Για να μην υπαρχουν δυνατες παρερμηνειες.



Quincy
QUOTE(PARISINOS @ Mar 24 2011, 00:10 ) *
Πιο ευκολα για μενα ειναι να κερδισεις 3 στη σειρα. Αν δεν ειχαμε χασει το πρωτο, θα ελεγα οτι ισως ειναι πιο ευκολο να σπασουμε και δευτερη φορα την εδρα. Ωστοσο τωρα αν παρουμε ως δεδομενο οτι θα χασουμε μια φορα στο ΟΑΚΑ σημαινει οτι πρεπει να κερδισουμε 2 στα 2 ματς στη βαρκελωνη. Δυσκολο πολυ.

Πιο ευκολα για μενα κερδιζεις τα δυο ματς στην εδρα σου και χτυπας το ενα απο τα 2 εκτος , παρα κερδιζεις ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ εκτος που απομενουν.

Υ.Γ. Φιλε quincy , ΠΑΡΙΣΙΝΟΣ ειμαι και οχι πρασινος, μεσα στην ολη φασαρια ουτε το ονομα μου δεν πετυχες smiley.gif



Για μένα το πιο πιθανό σενάριο για να στείλει τον ΠΑΟ στο Φ4 είναι να πάρει το αυριανό ματς. Να κερδίσει ένα στο ΟΑΚΑ, και να παίξει τα ρέστα του (αν του χουν μείνει μέχρι τότε) στο 5ο ματς.

Να πω και κάτι ακόμα, πιστεύω ότι η χθεσινή απόδοση ήταν το ταβάνι του ΠΑΟ (χωρίς τον Μάριτς), αλλά και η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να βελτιωθεί άλλο εκτος αν αναγεννηθεί ο πεσμένος φέτος Ρούμπιο που είναι κομμάτι δύσκολο. Αν συνεχίσει αυτές τις εμφανίσεις ο ΠΑΟ βάζει σοβαρές υποψηφιότητες για την πρόκριση.

Υ.Γ.1 Όταν μιλάω για ταβάνι των 2 ομάδων εννοώ για την φάση του ΤΟΠ 8.. μετά πολλά γίνονται

Υ.Γ.2 χαχαχαχα! Διαβάζω κανα χρόνο το φόρουμ, μόλις τώρα παρατήρησα τη διαφορά 69.gif
Ginobili
QUOTE(PARISINOS @ Mar 24 2011, 00:38 ) *
Υ.γ. Φιλε τζινομπιλι , εσυ εισαι που υποτιμας τη νοημοσυνη μου μιας και με αυτο που εγραψα μεχρι και 5χρονος καταλαβαινει οτι καλυτερο παιχτη αυτη τη στιγμη θεωρω τον ρουμπιο.
Και επειδη μαλλον ουτε αυτο θα το βρεις αρκετα ξεκαθαρο , θα σου στειλω και pm με αποκλειστικα το ονομα του καλυτερου παιχτη απο τους δυο. Για να μην υπαρχουν δυνατες παρερμηνειες.

Έλα ντε...ξεκάθαρο ήταν από τα ποστ σου ότι θεωρείς τον Ρούμπιο καλύτερο παίκτη από τον Καλάθη.Δεν είδες...όλο το φόρουμ το είχε καταλάβει εκτός από μένα.
alabamas_13
εγω παντως θα ρισκαρω μια προβλεψη και αυριο βλεπω να κερδιζουμε στις λεπτομεριες...οπως και η μπαρτσα στο πρωτο ματς...αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι θα προκριθουμε...πιστευω οτι θα παει στο 5ο παιχνιδι η σειρα...

δεν ειμαι μεντιουμ, ομως ελπιζω ως προς το πρωτο σκελος να πεσω μεσα!!!
PARISINOS
QUOTE(Quincy @ Mar 24 2011, 01:42 ) *
Για μένα το πιο πιθανό σενάριο για να στείλει τον ΠΑΟ στο Φ4 είναι να πάρει το αυριανό ματς. Να κερδίσει ένα στο ΟΑΚΑ, και να παίξει τα ρέστα του (αν του χουν μείνει μέχρι τότε) στο 5ο ματς.

Να πω και κάτι ακόμα, πιστεύω ότι η χθεσινή απόδοση ήταν το ταβάνι του ΠΑΟ (χωρίς τον Μάριτς), αλλά και η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να βελτιωθεί άλλο εκτος αν αναγεννηθεί ο πεσμένος φέτος Ρούμπιο που είναι κομμάτι δύσκολο. Αν συνεχίσει αυτές τις εμφανίσεις ο ΠΑΟ βάζει σοβαρές υποψηφιότητες για την πρόκριση.

Υ.Γ.1 Όταν μιλάω για ταβάνι των 2 ομάδων εννοώ για την φάση του ΤΟΠ 8.. μετά πολλά γίνονται

Υ.Γ.2 χαχαχαχα! Διαβάζω κανα χρόνο το φόρουμ, μόλις τώρα παρατήρησα τη διαφορά 69.gif


Σε αυτο συμφωνω και εγω. Οπως ειπα και μετα το ματς, πραγματικα ειμασταν σχετικα ατυχοι απο την αποψη οτι και η μπαρτσα επαιξε πολυ καλα . Σε εκεινη τη φαση πχ που πηραμε διαφορα 5 ποντων φαγαμε το τρελλο σουτ του γριμαου και εκεινο το απιστευτο τριποντο του λορμπεκ στην ληξη του χρονου. Αν δεν τα ειχαμε φαει ισως μεγαλωνε η διαφορα , και θα γινομασταν φαβορι για τη νικη.
Η μπαρτσα πραγματικα εβαλε καποια πολυ μεγαλα σουτ , πηρε και εκεινη την τεχνικη σε πολυ καιριο σημειο (καμια μομφη για τη διαιτησια εδω) και δυστηχως κερδισε.

Αυτο που με κανει να αισιοδοξω παντως ειναι οτι αυτα που καναμε εμεις δεν οφειλονται τοσο στη καλη μερα. Δηλαδη ναι μεν βαλαμε 8-9 ποντους απο κατι τρελλα σουτ ( του καλαθι, το τελευταιο του ΔΔ και αυτο του νικολας) ωστοσο τους περισσοτερους ποντους τους βαλαμε απο ποσταρισματα ακριβως επειδη τους βαλαμε μεσα στα καλαθια.
και αυτο λογικα θα ξαναγινει μιας και μπορουμε να τους ποσταρουμε απο σχεδον ολες τις θεσεις και αρα ειναι δυσκολο να μπορεσουν να ανακοψουν αυτο το στοιχειο του παιχνιδιου μας που ειναι και το σιγουρο.

Υ.Γ. φιλε τζινομπιλι ο ΑΝΑΖ παντως εδειξε να το καταλαβε στην αρχη της συζητησης οταν εκανα την διευκρινηση. Η παρανοηση εγινε επειδη μαλλον δεν διαβασατε την αρχη της σηζητησης. Θεωρω οτι αν καποιος διαβαζε την εν λογω παραγραφο θα καταλαβαινε αμεσως ποιον θεωρουσα καλυτερο. Δεν χωραει παρερμηνειες.
Quincy
QUOTE(PARISINOS @ Mar 24 2011, 00:51 ) *
Σε αυτο συμφωνω και εγω. Οπως ειπα και μετα το ματς, πραγματικα ειμασταν σχετικα ατυχοι απο την αποψη οτι και η μπαρτσα επαιξε πολυ καλα . Σε εκεινη τη φαση πχ που πηραμε διαφορα 5 ποντων φαγαμε το τρελλο σουτ του γριμαου και εκεινο το απιστευτο τριποντο του λορμπεκ στην ληξη του χρονου. Αν δεν τα ειχαμε φαει ισως μεγαλωνε η διαφορα , και θα γινομασταν φαβορι για τη νικη.
Η μπαρτσα πραγματικα εβαλε καποια πολυ μεγαλα σουτ , πηρε και εκεινη την τεχνικη σε πολυ καιριο σημειο (καμια μομφη για τη διαιτησια εδω) και δυστηχως κερδισε.

Αυτο που με κανει να αισιοδοξω παντως ειναι οτι αυτα που καναμε εμεις δεν οφειλονται τοσο στη καλη μερα. Δηλαδη ναι μεν βαλαμε 8-9 ποντους απο κατι τρελλα σουτ ( του καλαθι, το τελευταιο του ΔΔ και αυτο του νικολας) ωστοσο τους περισσοτερους ποντους τους βαλαμε απο ποσταρισματα ακριβως επειδη τους βαλαμε μεσα στα καλαθια.
και αυτο λογικα θα ξαναγινει μιας και μπορουμε να τους ποσταρουμε απο σχεδον ολες τις θεσεις και αρα ειναι δυσκολο να μπορεσουν να ανακοψουν αυτο το στοιχειο του παιχνιδιου μας που ειναι και το σιγουρο.



Αν δεν βρει απάντηση ο Πασκουάλ θα ξαναμπούν. Το ζητούμενο είναι η άμυνα από κει και πέρα. Αν εξακολουθεί να προβληματίζει η ζώνη του Ομπράντοβιτς, θα είναι πάρα πολύ θετικο. Επίσης μεγάλα σουτ πάντα θα βάζει η Μπαρτσελόνα γιατί έχει τις προσωπικότητες γι αυτό. Αν δεν είναι ο Ναβάρο, θα ναι ο Λάκοβιτς, ή ο Μόρις, ή ο Λόρμπεκ κλπ κλπ. Πάντως τα ποσοστά τις Μπάρτσα από τα 6.75 ήταν πάρα πολύ καλα με 10/21, αλλά και ο ΠΑΟ δεν πήγε πίσω, 7/13 είχε.

Το θέμα είναι η άμυνα για τον εξής απλό λόγο. Ο Διαμαντίδης δεν θα βάζει 20+ ανά αγώνα (μακάρι να το κάνει αλλά δεν το βλέπω), και χωρίς τους πόντους αυτούς δεν θα έφτανε ο Παναθηναικός τους 82. Άρα πρώτος στόχος είναι να κρατήσεις τους Καταλανούς στους 70-75.
VRANKOVIC S.
εγω παλι παιδια εχω διαγνωσει μεγαλο προβλημα στη διαχειριση των τελευταιων λεπτων του παιχνιδιου απο το
προπονητικο τημ.το τελευταιο δεκαλεπτο(που μολις ξαναξανα-παρακολουθησα) ηταν ολο ατομικες ενεργειες του ντρου
(6 χαμενες) και του δδ.η μπαλα δεν πηγε καθολου στο ζωγραφιστο αν και ο μπατιστ ικετευε για μαι πασα με αντιπαλους τους γκριμαου-λακοβιτς στις περιστροφες.επισης σταματησαμε τα μπλοκ αουτ με αποτελεσμα να χασουμε κρισιμα ριμπαουντ.
με λιγα λογια σταματησαμε ξαφνικα και αδικαιολογητα να εφαρμοζουμε την πετυχημενη συνταγη των τριων πρωτων δεκαλεπτων.ειδα ατομισμο στος ενεργειες δδ και ντρου και δεν εβλεπαν καθολου γηπεδο που ηταν ολο μις ματς υπερ μας.
ο ερμος ο περπε 2 φορες πηρε τη μπαλα 2 καλαθια ευκολα εβαλε και κερδισε και 1 φαουλ.οι τσαρτσα-φωτσης σα να μην υπηρχαν στην επιθεση.

κατεβαζε ο ντρου με μια πασα εκτελουσε ο δδ
κατεβαζε ο δδ με μια πασα εκτελουσε ο ντρου.
ενα ολοκληρο δεκαλεπτο η μπαλα δε γυρισε μια φορα σωστα.
ζελικο-ιτουδη που ησασταν?
Quincy
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 01:06 ) *
εγω παλι παιδια εχω διαγνωσει μεγαλο προβλημα στη διαχειριση των τελευταιων λεπτων του παιχνιδιου απο το
προπονητικο τημ.το τελευταιο δεκαλεπτο(που μολις ξαναξανα-παρακολουθησα) ηταν ολο ατομικες ενεργειες του ντρου
(6 χαμενες) και του δδ.η μπαλα δεν πηγε καθολου στο ζωγραφιστο αν και ο μπατιστ ικετευε για μαι πασα με αντιπαλους τους γκριμαου-λακοβιτς στις περιστροφες.επισης σταματησαμε τα μπλοκ αουτ με αποτελεσμα να χασουμε κρισιμα ριμπαουντ.
με λιγα λογια σταματησαμε ξαφνικα και αδικαιολογητα να εφαρμοζουμε την πετυχημενη συνταγη των τριων πρωτων δεκαλεπτων.ειδα ατομισμο στος ενεργειες δδ και ντρου και δεν εβλεπαν καθολου γηπεδο που ηταν ολο μις ματς υπερ μας.
ο ερμος ο περπε 2 φορες πηρε τη μπαλα 2 καλαθια ευκολα εβαλε και κερδισε και 1 φαουλ.οι τσαρτσα-φωτσης σα να μην υπηρχαν στην επιθεση.

κατεβαζε ο ντρου με μια πασα εκτελουσε ο δδ
κατεβαζε ο δδ με μια πασα εκτελουσε ο ντρου.
ενα ολοκληρο δεκαλεπτο η μπαλα δε γυρισε μια φορα σωστα.
ζελικο-ιτουδη που ησασταν?



Μα είναι απολύτως λογικό να παίρνουν το παιχνίδι προσωπικά στο τέλος ο Νίκολας κι ο Διαμαντίδης. Που να τη δώσουν? Στον Μπατίστ που πραγματικά δεν άντεχε άλλο? Τον Φώτση και τον Περπέρογλου? Η υπέρβαση για το διπλο θα γινόταν από αυτούς τους 2. Συμφωνώ ότι κάποιες επιθέσεις από μεριά τους έγιναν υπό κακές προυποθέσεις, αλλά και σύστημα να έβγαινε, σ αυτούς θα πήγαινε η μπάλα για να εκτελέσουν.

Ο Περπέρογλου δεν ήταν ποτέ καλή επιλογή για τα κρίσιμα καλάθια. Άσχετα ότι έβαλε 2 χτες.
VRANKOVIC S.
QUOTE (Quincy @ Mar 24 2011, 03:14 ) *
Μα είναι απολύτως λογικό να παίρνουν το παιχνίδι προσωπικά στο τέλος ο Νίκολας κι ο Διαμαντίδης. Που να τη δώσουν? Στον Μπατίστ που πραγματικά δεν άντεχε άλλο? Τον Φώτση και τον Περπέρογλου? Η υπέρβαση για το διπλο θα γινόταν από αυτούς τους 2. Συμφωνώ ότι κάποιες επιθέσεις από μεριά τους έγιναν υπό κακές προυποθέσεις, αλλά και σύστημα να έβγαινε, σ αυτούς θα πήγαινε η μπάλα για να εκτελέσουν.

Ο Περπέρογλου δεν ήταν ποτέ καλή επιλογή για τα κρίσιμα καλάθια. Άσχετα ότι έβαλε 2 χτες.



καλα ξερεις μπασκετ?


αμα πια!θα με σκασετε εδω μεσα!

αν δε δεις τουλαχιστον 2 φορες το τελευταιο δεκαλεπτο μη μου απαντησεις
Quincy
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 01:17 ) *
καλα ξερεις μπασκετ?


αμα πια!θα με σκασετε εδω μεσα!

αν δε δεις τουλαχιστον 2 φορες το τελευταιο δεκαλεπτο μη μου απαντησεις



Καλά ντε.. πως κάνεις έτσι!! Απλά μου φαίνεται λογικό στο τέλος του παιχνιδιού να παίρνουν τις επιθέσεις αυτοί που τραβάνε το σκορ όλη τη χρονιά. Ειδικά όταν ο Διαμαντίδης κάνει τέτοια εμφάνιση.

Διαμαντίδης, Νίκολας και Μπατίστ είχαν συνολικά τους 57 από τους 82 πόντους του ΠΑΟ (25 όλοι οι υπόλοιποι!!!!!!). Μπάσκετ μπορεί να μην ξέρω, αλλά ξέρω ότι όταν το ματς είναι στην κόψη του ξυραφιού η μπάλα πάει πρώτα στους ζεστούς, και μετά στους άλλους.
VRANKOVIC S.
QUOTE (Quincy @ Mar 24 2011, 03:24 ) *
Καλά ντε.. πως κάνεις έτσι!! Απλά μου φαίνεται λογικό στο τέλος του παιχνιδιού να παίρνουν τις επιθέσεις αυτοί που τραβάνε το σκορ όλη τη χρονιά. Ειδικά όταν ο Διαμαντίδης κάνει τέτοια εμφάνιση.

Διαμαντίδης, Νίκολας και Μπατίστ είχαν συνολικά τους 57 από τους 82 πόντους του ΠΑΟ (25 όλοι οι υπόλοιποι!!!!!!). Μπάσκετ μπορεί να μην ξέρω, αλλά ξέρω ότι όταν το ματς είναι στην κόψη του ξυραφιού η μπάλα πάει πρώτα στους ζεστούς, και μετά στους άλλους.


ναι αλλα αυτο αδερφε δεν ειναι υγιες!
και δε μιλαω για σουτ που βγαινουν απο συστηματα και συνεργασιες!μιλαω για ξερες διεισδυσεις με ενα σκριν μπροστα στον νντογκ ή για σουτ μποστα στο βασκεθ τη στιγμη που ο μαικ ειναι μονος με το ..λακοβιτς κατω απο τη στεφανη.
,ιλαω για τον περπε που δεν μπορει να περασει το σαδα,αλλα τον αντερσον τον περναει σα σταματημενο.μιλαω για τον καλαθη
με αντιπαλο το..ναβαρο!οχι τον γκριμαου ή το ρουμπιο.μιλαω για μις ματς με τους χειροτερους αμυντικους του κοσμου!
εκει ειναι λογικο να παει η μπαλα!οχι στο ντρου με κρεμασμενους πανω του τους γριμαου και βασκεθ ή στο δδ με τους σαδα και νντογκ!


και κατι αλλο...
μη μετρας νουμερα...ιδιως σε τετοιους αγωνες...
η στατιστικη ειναι μια επιστημη που για να εχεουν αξια τα πορισματα της χρειαζεται μεγαλος ογκος δεδομενων
Anaz
Kαι για να αναψω ακομα περισσοτερο τα αιματα... biggrin.gif
QUOTE
Μόνο οι διαιτητές κερδίζουν τον Διαμαντίδη

23/3/2011 1:01:04 πμ. Αυτό το άρθρο διαβάστηκε 6270 φορές.

Γράφει ο Βασίλης Μοιρώτσος από τη Βαρκελώνη:

Όσοι δεν πιστεύουν ακόμη σε αυτή την ομάδα, καλύτερα να σταματήσουν να ασχολούνται με το άθλημα. Ο Παναθηναϊκός θα έφευγε νικητής από το «Παλάου Μπλαουγκράνα», αν δεν υπήρχαν τρεις από τους χειρότερους διαιτητές που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια. Η φάση με το φάουλ στον Βάσκεζ, είναι όλο το παιχνίδι. Οι διαιτητές στερούν τη δυνατότητα από τον Παναθηναϊκό να πάρει το παιχνίδι με ένα απλό καλάθι στην τελευταία επίθεση. Οι Καταλανοί όσο και να το προσπαθήσουν, δεν θα γίνουν Παναθηναϊκός ΠΟΤΕ! Γιατί μέχρι και το τελευταίο δέκατο του δευτερολέπτου, οι «πράσινοι» παλεύουν, όπως έκαναν και το βράδυ της Τρίτης. Οι διαμαρτυρίες σε ένα ματς, που η διαιτησία σε έχει παίξει 100-0, δεν αρμόζουν σε μεγάλη ομάδα. Γι’ αυτό και η Μπάρτσα, δεν θα γίνει ποτέ μεγάλη σαν τον Παναθηναϊκό.

Ο Διαμαντίδης, επιβεβαίωσε για ακόμη μια φορά, ότι μπορεί να κερδίσει παιχνίδια και τρόπαια μόνος του. Λίγα εκατοστά πιο μπροστά να βρισκόταν στο τελευταίο σουτ, θα είχε κερδίσει ακόμη ένα. Τρόπαιο και όχι παιχνίδι. Διότι αν οι «πράσινοι» κάνουν την Πέμπτη το «break» μέσα στη Βαρκελώνη, θα πάνε στο Final-4 και θα φέρουν την κούπα στην Αθήνα. Δυστυχώς όμως, απέναντι σε 8 δεν μπορούν να τα βγάλουν πέρα. Ας ελπίσουμε την Πέμπτη, στο ίδιο γήπεδο, η Μπαρτσελόνα να έχει πέντε παίκτες.
To αρθρο δεν ειναι απο το site της Πρασινης, αλλα απο αυτο της Sportday...
Και μετα μας ενοχλουσε ο Χατζηγεωργιου...

QUOTE
αμα πια!θα με σκασετε εδω μεσα!
Παρ'το λίγο αλλιως κι εσυ ομως, γιατι αυτο το υφος σου δεν ταιριαζει με αυτο του φορουμ.
Εντελως φιλικα στο λεω, αν κ προαισθανομαι οτι πιθανοτατα δεν θα το εκλαβεις ετσι.. rolleyes.gif
Quincy
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 01:31 ) *
και κατι αλλο...
μη μετρας νουμερα...ιδιως σε τετοιους αγωνες...
η στατιστικη ειναι μια επιστημη που για να εχεουν αξια τα πορισματα της χρειαζεται μεγαλος ογκος δεδομενων



Δεν μετράω νούμερα, αλλά καμιά φορά λένε και αλήθειες οι αριθμοί. Τρεις παίκτες τράβηξαν το σκορ για τον ΠΑΟ, τη στιγμή που η Μπαρτσελόνα πήρε πολύτιμους πόντους από τον πάγκο της. Όσο να ναι ένα ενδιαφέρων υπάρχει εδώ.
VRANKOVIC S.
QUOTE (Anaz @ Mar 24 2011, 03:38 ) *
Kαι για να αναψω ακομα περισσοτερο τα αιματα... biggrin.gif
To αρθρο δεν ειναι απο το site της Πρασινης, αλλα απο αυτο της Sportday...
Και μετα μας ενοχλουσε ο Χατζηγεωργιου...

Παρ'το λίγο αλλιως κι εσυ ομως, γιατι αυτο το υφος σου δεν ταιριαζει με αυτο του φορουμ.
Εντελως φιλικα στο λεω, αν κ προαισθανομαι οτι πιθανοτατα δεν θα το εκλαβεις ετσι.. rolleyes.gif



ενταξει ρε αδερφε αλλα δεν μπορει ο καθενας να λει οτι θελει και κανεις να μην αντιδρα..ειναι
εκνευριστικη η ημιμαθεια.πως να το κανουμε?

QUOTE (Quincy @ Mar 24 2011, 03:42 ) *
Δεν μετράω νούμερα, αλλά καμιά φορά λένε και αλήθειες οι αριθμοί. Τρεις παίκτες τράβηξαν το σκορ για τον ΠΑΟ, τη στιγμή που η Μπαρτσελόνα πήρε πολύτιμους πόντους από τον πάγκο της. Όσο να ναι ένα ενδιαφέρων υπάρχει εδώ.



δεν εχει καμια αποδεικτικη αξια αυτο που λες διοτι απλα ειναι αυτονοητο.γι αυτο σου ειπα οτι δεν ειναι υγιες να τραβανε με το ζορι το σκορ 3 παικτες!



QUOTE (PARISINOS @ Mar 24 2011, 02:51 ) *
Σε αυτο συμφωνω και εγω. Οπως ειπα και μετα το ματς, πραγματικα ειμασταν σχετικα ατυχοι απο την αποψη οτι και η μπαρτσα επαιξε πολυ καλα . Σε εκεινη τη φαση πχ που πηραμε διαφορα 5 ποντων φαγαμε το τρελλο σουτ του γριμαου και εκεινο το απιστευτο τριποντο του λορμπεκ στην ληξη του χρονου. Αν δεν τα ειχαμε φαει ισως μεγαλωνε η διαφορα , και θα γινομασταν φαβορι για τη νικη.
Η μπαρτσα πραγματικα εβαλε καποια πολυ μεγαλα σουτ , πηρε και εκεινη την τεχνικη σε πολυ καιριο σημειο (καμια μομφη για τη διαιτησια εδω) και δυστηχως κερδισε.

Αυτο που με κανει να αισιοδοξω παντως ειναι οτι αυτα που καναμε εμεις δεν οφειλονται τοσο στη καλη μερα. Δηλαδη ναι μεν βαλαμε 8-9 ποντους απο κατι τρελλα σουτ ( του καλαθι, το τελευταιο του ΔΔ και αυτο του νικολας) ωστοσο τους περισσοτερους ποντους τους βαλαμε απο ποσταρισματα ακριβως επειδη τους βαλαμε μεσα στα καλαθια.
και αυτο λογικα θα ξαναγινει μιας και μπορουμε να τους ποσταρουμε απο σχεδον ολες τις θεσεις και αρα ειναι δυσκολο να μπορεσουν να ανακοψουν αυτο το στοιχειο του παιχνιδιου μας που ειναι και το σιγουρο.

Υ.Γ. φιλε τζινομπιλι ο ΑΝΑΖ παντως εδειξε να το καταλαβε στην αρχη της συζητησης οταν εκανα την διευκρινηση. Η παρανοηση εγινε επειδη μαλλον δεν διαβασατε την αρχη της σηζητησης. Θεωρω οτι αν καποιος διαβαζε την εν λογω παραγραφο θα καταλαβαινε αμεσως ποιον θεωρουσα καλυτερο. Δεν χωραει παρερμηνειες.


πρασινε παριζιανε εγω δεν πιστευω οτι ημασταν ατυχοι τωρα που το ξαναειδα.απλα το τελευταιο δεκαλεπτο δεν το παιξαμε καλα.και εχει ξαναγινει δις!(καχα-λιετουβος).συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση
Quincy
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 01:44 ) *
δεν εχει καμια αποδεικτικη αξια αυτο που λες διοτι απλα ειναι αυτονοητο.γι αυτο σου ειπα οτι δεν ειναι υγιες να τραβανε με το ζορι το σκορ 3 παικτες!



Γιατί με το ζόρι? Είναι λάθος του Ομπράντοβιτς που ο Σάτο, ο Φώτσης, ο Καιμακόγλου, ο Τσαρτσαρής,ο Περπέρογλου, κι ο Καλάθης είχαν όλοι μαζί 22 πόντους παίζοντας περίπου 15 λεπτά ο καθένας!! Ο Μάριτς σε 2 λεπτα έβαλε 5!!!! Όλο το παιχνίδι (το επιθετικό) στηρίχτηκε σε 3 παίκτες. Σίγουρα δεν είναι υγιές, αλλά γιατί φταίει ο Ομπράντοβιτς??


VRANKOVIC S.
QUOTE (Quincy @ Mar 24 2011, 03:58 ) *
Γιατί με το ζόρι? Είναι λάθος του Ομπράντοβιτς που ο Σάτο, ο Φώτσης, ο Καιμακόγλου, ο Τσαρτσαρής,ο Περπέρογλου, κι ο Καλάθης είχαν όλοι μαζί 22 πόντους παίζοντας περίπου 15 λεπτά ο καθένας? Ο Μάριτς σε 2 λεπτα έβαλε 5!!!! Όλο το παιχνίδι (το επιθετικό) στηρίχτηκε σε 3 παίκτες. Σίγουρα δεν είναι υγιές, αλλά γιατί φταίει ο Ομπράντοβιτς??



ποιος φταει που σε ενα ολοκληρο δεκαλεπτο δεν εγινε ουτε ενα πικ εν ρολ με αποδεκτη της μπαλας τον ψηλο και ουτε ενα ποσταρισμα,ουτε μια εξτρα πασα σε αμαρκαριστο φωργουωρντ?εγώ? ugly1.gif
PARISINOS
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 02:55 ) *
πρασινε παριζιανε εγω δεν πιστευω οτι ημασταν ατυχοι τωρα που το ξαναειδα.απλα το τελευταιο δεκαλεπτο δεν το παιξαμε καλα.και εχει ξαναγινει δις!(καχα-λιετουβος).συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση


Εγω συμφωνω απολυτα οτι στο τελευταιο δεκαλεπτο αρχισαμε τις ατομικες ενεργειες, ωστοσο τις ταρζανιες τις αρχισαμε αφου φαγαμε εκεινο το σερι με τα απιθανα καλαθια του λορμπεκ και του γκριμαου. Πιστευω οτι εκεινο το διαστημα ηταν καθοριστικο , γιατι μας επιασε ενας πανικος για ενα διαστημα ( πηρε φορα και η κερκιδα).

Προφανως βεβεα οτι ειπα οτι ειμασταν ατυχοι, εννοοουσα οτι θα μπορουσε καλλιστα η μπαρτσα να μην βαλει καποιο απο τα μεγαλα σουτ . Μεγαλοι παιχτες βεβαια αλλα και παλι εκεινα τα σουτ ηταν εκπληκτικα μεχρι και για παιχτες τξς αξιας του λορμπεκ πχ.

Τελος παντων ας κερδισουμε αυριο και θα ειμαστε απολυτα ικανοποιημενοι απο τα παιχνιδια μας στην βαρκελωνη...
VRANKOVIC S.
QUOTE (PARISINOS @ Mar 24 2011, 04:04 ) *
Εγω συμφωνω απολυτα οτι στο τελευταιο δεκαλεπτο αρχισαμε τις ατομικες ενεργειες, ωστοσο τις ταρζανιες τις αρχισαμε αφου φαγαμε εκεινο το σερι με τα απιθανα καλαθια του λορμπεκ και του γκριμαου. Πιστευω οτι εκεινο το διαστημα ηταν καθοριστικο , γιατι μας επιασε ενας πανικος για ενα διαστημα ( πηρε φορα και η κερκιδα).

Προφανως βεβεα οτι ειπα οτι ειμασταν ατυχοι, εννοοουσα οτι θα μπορουσε καλλιστα η μπαρτσα να μην βαλει καποιο απο τα μεγαλα σουτ . Μεγαλοι παιχτες βεβαια αλλα και παλι εκεινα τα σουτ ηταν εκπληκτικα μεχρι και για παιχτες τξς αξιας του λορμπεκ πχ.

Τελος παντων ας κερδισουμε αυριο και θα ειμαστε απολυτα ικανοποιημενοι απο τα παιχνιδια μας στην βαρκελωνη...



ουφφ...ανακουφιση...καταλαβε καποιος τι λεω..
..δεν ειμαι ελεφαντας..γιουπι!
αυτο ηταν ομως το στοιχημα του προηγουμενου αγωνα:να μεινουμε συγκεντρωμενοι στο πλανο μας!!
αυτο δε λεει ο ζελικο εδω και ενα μηνα?εννοουσε να μην αρχισουμε τις ταρζανιες οταν το παιχνιδι παρει φωτια...
δεν το καταφεραμε..αυτο ειναι το μπασκετ...
θα τα καταφερουμε αυριο μαλλον...ειμαστε μεγαλη ομαδα!σας το λεω!
Quincy
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 02:00 ) *
ποιος φταει που σε ενα ολοκληρο δεκαλεπτο δεν εγινε ουτε ενα πικ εν ρολ με αποδεκτη της μπαλας τον ψηλο και ουτε ενα ποσταρισμα,ουτε μια εξτρα πασα σε αμαρκαριστο φωργουωρντ?εγώ? ugly1.gif



Οκ. Φταίει ο Ομπράντοβιτς που ο Σάτο και ο Τσαρτσαρής δεν υπήρχαν στο γήπεδο. Ο μόνος ψηλός που θα μπορούσε να παίξει το πικ εν ρολ ήταν ο Μπατίστ, αλλά δεν άντεχε άλλο. Με το ζόρι ήταν μέσα στο γήπεδο. Μπορεί να είδα 1 φορά τον αγώνα αλλά αυτό τουλάχιστον το θυμάμαι. Ο Φώτσης ήταν επίσης σε άσχημη βραδιά (επιθετικά).
Τώρα τι να σου πω.. εγώ μια άποψη λέω. Άλλη φορά θα φροντίζω να βλέπω 6 φορές τον αγώνα πριν σχολιάζω.
VRANKOVIC S.
QUOTE (Quincy @ Mar 24 2011, 04:14 ) *
Οκ. Φταίει ο Ομπράντοβιτς που ο Σάτο και ο Τσαρτσαρής δεν υπήρχαν στο γήπεδο. Ο μόνος ψηλός που θα μπορούσε να παίξει το πικ εν ρολ ήταν ο Μπατίστ, αλλά δεν άντεχε άλλο. Με το ζόρι ήταν μέσα στο γήπεδο. Μπορεί να είδα 1 φορά τον αγώνα αλλά αυτό τουλάχιστον το θυμάμαι. Ο Φώτσης ήταν επίσης σε άσχημη βραδιά (επιθετικά).
Τώρα τι να σου πω.. εγώ μια άποψη λέω. Άλλη φορά θα φροντίζω να βλέπω 6 φορές τον αγώνα πριν σχολιάζω.



αντε παλι....
παρακαλουσε σου λεω ο μπατιστ για πασα μονος με προσωπικο αντιπαλο το λακοβιτς μετα απο πικ εν ρολλ.θες να σου το γραψω σε καμια αλλη γλωσσα?

καληνυχτα παιδια και συγχωρεμενα..
GMlls
σαν...πολύ ησυχία να έπεσε στο θέμα
ALdaperan
Παιδιά μήπως μπορείτε να ρίξετε καμια ιδεα που θα τον δουμε τον αγωνα? περα απο τα γνωστα

Κανει κανενα stream η νοβα ή η ευρωλιγκα? το εχετε δοκιμασει?
VRANKOVIC S.
QUOTE (ALdaperan @ Mar 24 2011, 09:22 ) *
Παιδιά μήπως μπορείτε να ρίξετε καμια ιδεα που θα τον δουμε τον αγωνα? περα απο τα γνωστα

Κανει κανενα stream η νοβα ή η ευρωλιγκα? το εχετε δοκιμασει?



η νοβα δεν κανει streaming και η ευρωλιγκα δε διαθετει για την ελλαδα τα παιχνιδια που προβαλλει η νοβα λογω τηλεοπτικων
δικαιωματων.
αν θελετε τη γνωμη μου πηγαινετε στην καφετερια της γειτονιας σας να δειτε το παιχνιδι.
απο streaam δεν μπορεις να δεις αξιοπρεπως μπασκετ.ολα κολλανε!(και περιεργως στα πιο κρισιμα σημεια του αγωνα).αντε να δεις κανα ποδοσφαιρο,ετσι απλα για να παρακολουθεις το σκορ.δεν αξιζει...
colonel gomelsky
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 11:21 ) *
η νοβα δεν κανει streaming και η ευρωλιγκα δε διαθετει για την ελλαδα τα παιχνιδια που προβαλλει η νοβα λογω τηλεοπτικων
δικαιωματων.
αν θελετε τη γνωμη μου πηγαινετε στην καφετερια της γειτονιας σας να δειτε το παιχνιδι.
απο streaam δεν μπορεις να δεις αξιοπρεπως μπασκετ.ολα κολλανε!(και περιεργως στα πιο κρισιμα σημεια του αγωνα).αντε να δεις κανα ποδοσφαιρο,ετσι απλα για να παρακολουθεις το σκορ.δεν αξιζει...


Η πιο κοντινή σε μένα καφετέρια που ενδέχεται να δείχνει τον μπασκετικό Παναθηναϊκό, βρίσκεται στο ...Βελιγράδι! Πάντως για τα στριμ δεν έχεις δίκιο. Προχθες το ματς του ΟΣΦΠ με τη Σιένα, το έδειχναν άψογα σε καλή ποιότητα χωρίς διακοπές.

ΥΓ. Μου κάνει εντύπωση η υπερβολική ενασχόληση τόσων δημοσιογράφων με τη διαιτησία. Εντάξει, ήταν κακη, κάτι παραπάνω από έδρα, αλλά ΟΚ. Τι περίμεναν δλδ? Σφαγιαστική διαιτησία (που πάλι δεν ευθύνεται για την ήττα) ήταν αυτή με τη Ρεάλ πέρυσι-πρόπερσι δεν θυμάμαι που τους πήγαινε καροτσάκι από το πρώτο δευτερόλεπτο, όχι η χθεσινή. Επίσης δεν μπορούμε να αποκαλούμε σφαγιαστική την χθεσινή και να λέμε απλά κακή τη διαιτησία του περσινού τρίτου τελικού στο ΟΑΚΑ. Πραγματικά μερικοί κυριοι εκτίθενται.
M.J FOR EVER
Ευτυχως που εβαλα σπιτι ΝΟVA για την παναθα και το ΝΒΑ.γιατι εξω οποτε βλεπουμε τετοια ματς δεν το ευχαριστιεμαι.θελω να σπασω κατι σε μια κακη φαση και δεν μπορω.ενω στο σπιτι τα σπας ολα αφοβα.απλα στο τελος του ματς καταλαβαινεις οτι πρεπει να πληρωσεις εσυ οτι εκανες.χαχαχαχαχα.περα απο την πλακα τωρα σημερα το πιστευω πολυ το ματς.δεν γινεται ο ομπραντοβιτς να παει στην αθηνα με 2-0 εις βαρος του.η μπαλα θα παει κοντα στο καλαθι και οταν θα πεσουν οι βοηθειες θα πρεπει να μιλησουν τα πιστολια της ομαδος!!!!!!!
str
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 24 2011, 11:31 ) *
Η πιο κοντινή σε μένα καφετέρια που ενδέχεται να δείχνει τον μπασκετικό Παναθηναϊκό, βρίσκεται στο ...Βελιγράδι! Πάντως για τα στριμ δεν έχεις δίκιο. Προχθες το ματς του ΟΣΦΠ με τη Σιένα, το έδειχναν άψογα σε καλή ποιότητα χωρίς διακοπές.



αν οπως γραφει το προφιλ σου μενεις σαλονικι δεν υπαρχει περιπτωση να μην δειχνουν παο μπαρτσελονα!!!!!!!να ειχε κανα παοκ αρη ηρακλη θα ελεγα ναι... αλλα τωρα οπου και να πας θα το εχει το μπασκετακι!!!!!δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο!!! και ολυμπιακο να δειχνουν θα το γυρισουν!!!

VRANKOVIC S.
QUOTE (colonel gomelsky @ Mar 24 2011, 12:31 ) *
Η πιο κοντινή σε μένα καφετέρια που ενδέχεται να δείχνει τον μπασκετικό Παναθηναϊκό, βρίσκεται στο ...Βελιγράδι! Πάντως για τα στριμ δεν έχεις δίκιο. Προχθες το ματς του ΟΣΦΠ με τη Σιένα, το έδειχναν άψογα σε καλή ποιότητα χωρίς διακοπές.



η ποιοτητα του στριμ εχει να κανει με το ποσος κοσμος το χρησιμοποιει τη συγκεκριμενη στιγμη.
ενα παιχνιδι που ξεφυγε στους 25 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο δεν εχει και τοση δημοτικοτητα στρατηγε μου.
το βραδυ ομως αναμενεται να γινει σφαγη στα στριμ του παναθηναικου.
αν πας σε συνοικιακη καφετερια στην τουμπα που φυσικα δεν εχει πολυ κοσμο τη συγκεκριμενη στιγμη και το ζητησεις δε θα σου το αρνηθουν.αλλωστε ειναι παιχνιδι κοινου ενδιαφεροντος!

η εναλλακτικα σε καποιο sports cafe που διαθετει πολλες τηλεορασεις..
colonel gomelsky
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Mar 24 2011, 11:36 ) *
αν πας σε συνοικιακη καφετερια στην τουμπα που φυσικα δεν εχει πολυ κοσμο τη συγκεκριμενη στιγμη και το ζητησεις δε θα σου το αρνηθουν.αλλωστε ειναι παιχνιδι κοινου ενδιαφεροντος!


ohmy.gif ohmy.gif

με παρακολουθείς?

Πάντως στο στριμ του ΟΣΦΠ είχα δει κάποια στιγμή 30000+ viewers. Δεν τους λες και λίγους.
str
δεν χρειαζεται να ειναι συνοικιακη χωρις κοσμο και να το ζητησει..[ιστεψτε με θα το εχουν ολες..(εκτος ολων των αλλων...πελατες θελουν)
η μονες περιοχες που δεν θα εβλεπες το ματσ ειναι στο πειραια..,και ισως διπλα στο γηπεδιο της αεκ και διπλα στο συνδεσμο του ΠΑΟΚ ΣΦ ΣΥΚΕΩΝ.. smiley.gif smiley.gif smiley.gif

οπουδηποτε αλλου ανετα...μην τρελλαθουμε κιολλας...
VRANKOVIC S.
QUOTE (colonel gomelsky @ Mar 24 2011, 12:39 ) *
ohmy.gif ohmy.gif

με παρακολουθείς?

Πάντως στο στριμ του ΟΣΦΠ είχα δει κάποια στιγμή 30000+ viewers. Δεν τους λες και λίγους.



χαχα ναι!
σε ειδα να τρως γυρο στο γιωτη!

καποιες σελιδες κυριως ρωσικες εχουν καλυτερα στριμ αλλα εγω γενικα κουραστικα και σπαστηκα απο τα στριμ και εβαλα νοβα
M.J FOR EVER
gomelsky ελα εδω σε μενα φιλε να το δουμε παρεα.και οσο πιο πολυ ντερμπυ θα ειναι ο αγωνας τοσο θα ανεβαινει και ο αριθμος στις μπυρες.μονος οταν τα βλεπω τα ματς δεν εχω καλη παραδοση sad.gif
kolokotronis
Και εγώ NOVA έχω από την πρώτη μέρα.
Τα σπάει.
Βλέπεις και τα υπόλοιπα παιχνίδια της ευρωλίγκας, έχει και όλα τα μεγάλα τουρνουά του τένις (να αλλάζει παραστάσεις το μάτι).
Καναπεδάκι-υπολογιστής και είσαι βασηλιάς.
colonel gomelsky
QUOTE(M.J FOR EVER @ Mar 24 2011, 11:45 ) *
gomelsky ελα εδω σε μενα φιλε να το δουμε παρεα.και οσο πιο πολυ ντερμπυ θα ειναι ο αγωνας τοσο θα ανεβαινει και ο αριθμος στις μπυρες.μονος οταν τα βλεπω τα ματς δεν εχω καλη παραδοση sad.gif


Ευχαριστώ για την πρόσκληση φίλε μου, αλλά λίγο δύσκολο. Αν και είναι πολύ δελεαστικές οι μπύρες! tongue.gif

Τεσπα, θα την βρούμε την άκρη πιστεύω με κάποιο λινκ.

Στα του ματς δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω. Ίσως μόνο μια παρατήρηση που ξαναειπώθηκε (νομίζω από τον Παρισινό) αλλά δεν δόθηκε η κατ εμέ δέουσα προσοχή. Πολλοί φίλοι γράφουν ότι θα είναι δύσκολο ο ΠΑΟ να επαναλάβει παρόμοια εμφάνιση. Ακόμα και να συμφωνήσω για την οικονομία της συζήτησης, προκύπτει άλλο ερώτημα: Γιατί είναι για την Μπαρτσελόνα εύκολο να επαναλάβει παρόμοια εμφάνιση?
Weekendman
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 24 2011, 12:47 ) *
Ευχαριστώ για την πρόσκληση φίλε μου, αλλά λίγο δύσκολο. Αν και είναι πολύ δελεαστικές οι μπύρες! tongue.gif

Τεσπα, θα την βρούμε την άκρη πιστεύω με κάποιο λινκ.

Στα του ματς δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω. Ίσως μόνο μια παρατήρηση που ξαναειπώθηκε (νομίζω από τον Παρισινό) αλλά δεν δόθηκε η κατ εμέ δέουσα προσοχή. Πολλοί φίλοι γράφουν ότι θα είναι δύσκολο ο ΠΑΟ να επαναλάβει παρόμοια εμφάνιση. Ακόμα και να συμφωνήσω για την οικονομία της συζήτησης, προκύπτει άλλο ερώτημα: Γιατί είναι για την Μπαρτσελόνα εύκολο να επαναλάβει παρόμοια εμφάνιση?

Αν παίξει ο Παναθηναικός τόσο ζώνη όσο στο πρώτο παιχνίδι θα είναι δύσκολο για την Μπαρτσελόνα να εκμεταλλευτεί τα πικ εν ρολ με αποδέκτες τους Βάσκεθ και Εντογκ,όπως και την πλήρη ατομική ικανότητα του Άντέρσον στο 1 εναντίον 1 ,

Αν μπορούσε κάτι καλύτερο σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι είναι να καταφέρει να περιορίσει πιο πολύ το παιχνίδι πόστ του Λόρμπεκ...

Αλλά το ότι έβαλε τα σουτ τριων πόντων λόγω ζώνης η ατομικής ικανότητας η Μπαρτσελόνα δεν αποτελεί λόγος για να ειπωθεί ότι η Μπαρτσελόνα έπιασε μια φοβερή επιθετική ημέρα..
να δούμε αν βρεί αλλά τρικ ο Ζοτς η αν απλά βρεθούν σε άσχημη τρίποντη μέρα οι παίκτες της Μπαρτσελόνα…


Για τον Παναθηναικό φυσικά και αμφιβάλλω αν ο Διαμαντίδης θα ξεπερνάει κάθε μέρα τον μέσο όρο του κατά 14 πόντους ,πάντως το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα είναι το δεύτερο μόλις φετινό Ευρωπαικό του παιχνίδι που έχει 20 και περισσότερους πόντους…
Είναι μια πρόοδος σε σχέση με το Μουντομπάσκετ και τους Τελικούς της Α1 το 2010 που σου έδινε την εντύπωση ότι θα έκανε σπλιτ-αουτ ακόμα και μόνος του αν ήταν στο γήπεδο...
πάντως φέτος πραγματικά μετά τον Εμετέριο ίσως είναι ο δεύτερος που αξίζει τον τίτλο του MVP της Ευρωλίγκας(θα έβαζα και Σπανούλη απλά ο ερυθρόλευκος έχει πιο πολλή συμπαράσταση στην θέση του…)

Επίσης υποθέτω η Μπαρτσελόνα θα είναι σοφή να μην κάνει την μπασκετική αστοχία να αφήνει τον Πέροβιτς 13 λεπτά μέσα στο παιχνίδι για να τον χτυπάνε έυκολα στην άμυνα οι παίκτες του Παναθηναικού με αποκορύφωμα το τί επαθε απο τον Μάριτς…

Αν ο Μάριτς πάρει(αν μπορεί) λίγο αυξημένο χρόνο θα αποτελέσει μια σταθερή και ορθολογική βάση για σίγουρο ανέβασμα της επιθετικής λειτουργίας του Παναθηναικού(γιατί θα ξεκουράζεται λίγο περισσότερο ο Μπατίστ παράλληλα…)…
Το θέμα είναι να πιάσει ο Φώτσης καμιά καλή μέρα από τα 6 και 75 ,και να θυμηθεί ο Σάτο τι έκανε στην Σιένα ,από άλλους πάικτες μην περιμένετε θεαματικά καλύτερα πράγματα επιθετικά…

Σαν Μπαρτσελόνα αν επιχειρούσε κανένας Περπέρογλου η Σάτο,Καιμακόγλου ποστάρισμα θα τους άφηνα στο 1 εναντίον ενός να προχωρήσουν γιατί με βοήθεια θα ήταν ένας ελεύθερος από τους Νίκολας η ο Διαμαντίδη ενώ και οι ίδιοι δεν έχουν δείξει ότι μπορούν να πρωταγωνίστησουν(Περπέρογλου αν και χρήσιμο εργαλείο δεν θα βάλει και ασταμάτητα καλάθια απο το ποστάρισμα) είτε είναι απλά σε κακή φόρμα(Σάτο)…
Αν πόσταρε ο Διαμαντίδης εκεί θα έδινα βοήθεια και θα έπαιρνα το ρίσκο των σουτ ακόμα και με τον…τρίποντο Φώτση τεσσάρι…


Τέλος αποκαλύπτω ποιος έδωσε στον Ομπράντοβιτς την ίδεα για την ζώνη 1-4…


QUOTE(Weekendman @ Mar 8 2011, 13:33 ) *
Τώρα αν θέλει ο Ομπράντοβιτς να εφαρμόσει κόλπα τύπου οι 4 να παίζουν ζώνη και ο Διαμαντίδης να κυνηγάει με μαν του μαν του Ναβάρο ,για να μπερδέψει λίγο περισσότερο την Μπαρτσελόνα υπάρχουν και τέτοιες λύσεις!
GK_23
QUOTE(Weekendman @ Mar 24 2011, 14:23 ) *
Αλλά το ότι έβαλε τα σουτ τριων πόντων λόγω ζώνης η ατομικής ικανότητας η Μπαρτσελόνα δεν αποτελεί λόγος για να ειπωθεί ότι η Μπαρτσελόνα έπιασε μια φοβερή επιθετική ημέρα..
να δούμε αν βρεί αλλά τρικ ο Ζοτς η αν απλά βρεθούν σε άσχημη τρίποντη μέρα οι παίκτες της Μπαρτσελόνα…

Για τον Παναθηναικό φυσικά και αμφιβάλλω αν ο Διαμαντίδης θα ξεπερνάει κάθε μέρα τον μέσο όρο του κατά 14 πόντους, πάντως το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα είναι το δεύτερο μόλις φετινό Ευρωπαικό του παιχνίδι που έχει 20 και περισσότερους πόντους…
Είναι μια πρόοδος σε σχέση με το Μουντομπάσκετ και τους Τελικούς της Α1 το 2010 που σου έδινε την εντύπωση ότι θα έκανε σπλιτ-αουτ ακόμα και μόνος του αν ήταν στο γήπεδο...

Αν πόσταρε ο Διαμαντίδης εκεί θα έδινα βοήθεια και θα έπαιρνα το ρίσκο των σουτ ακόμα και με τον…τρίποντο Φώτση τεσσάρι…

Το ποσοστό πάντως στα τρίποντα της Μπάρτσα ήταν σαφώς υψηλότερο από τον φετινό της μέσο όρο στην Ευρωλίγκα...
Βέβαια και του ΠΑΟ ήταν αντίστοιχα πολύ καλό.

Αν ήμουν ο Πασκουάλ θα επέλεγα να αντιμετωπίσω τον Διαμαντίδη με τον ίδιο τρόπο που τον αντιμετώπισε και προχθές...
Θα προσπαθούσα δηλαδή να του κόψω πρωτίστως τη δημιουργία και να τον προκαλέσω να σκοράρει.
Ειδικά μετά τα 36 περίπου λεπτά που αγωνίστηκε ο Διαμαντίδης προχθές και την κούραση που ενδέχεται να έχει, νομίζω πως αυτός ο τρόπος άμυνας είναι ο πλέον ενδεδειγμένος.

Η Μπαρτσελόνα έχει έναν παίκτη που μπορεί να ματσάρει τον Διαμαντίδη σε αυτόν τον τρόπο αντιμετώπισης του...
Τον Ίνγκλς, ο οποίος δεν αγωνίστηκε καθόλου προχθές.
Τι παίζει με αυτόν; Είναι ακόμα τραυματίας;

Ο Αυστραλός είναι σκληρός αμυντικός, έχει γρήγορα πόδια και λόγω ύψους δεν θα χρειάζεται βοήθεια σε ενδεχόμενα ποσταρίσματα του Διαμαντίδη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.