Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Μαρούσι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
Weekendman
Περίεργο που δεν υπάρχει ακόμα κανένα σχόλιο για το Ολυμπιακός-Μαρούσι , η σειρά παρόλου τις προβλέψεις των περισσοτέρων δεν είναι ένας μονόλογος του Ολυμπιακού, για να δούμε αν το Μαρούσι κάνει μια ακόμα τρελή υπέρβαση η θα επικρατήσει ο νόμος της λογικής...
Παντώς παρόλου που δεν τρελαίνομαι για πολλές Αθηναικές ομάδες μια λέξη αρμόζει στο Μαρούσι Respect, για τον Ολυμπιακό οι εκτός έδρας εμφανίσεις στα πλέι-οφ δεν είναι καθόλου πειστικές, όχι ότι ο Παναθηναικός έδειξε σε τρομερή φόρμα χθές ,αλλά αυτός έχει και την νοοτροπία του Πρωταθλητή για να ξεπερνάει αποτελεσματικά τις δύσκολες καταστάσεις.
lakersdynasty
Aπο το χθεσινο αποτελεσμα βγηκαν και οι 2 κερδισμενοι.

Το Μαρουσι εκανε τρομερη εμφανιση εκμεταλλευτηκε την κακη αμυνα του ΟΣΦΠ την απουσια του Βασιλοπουλου αλλα και του Τσακαλιδη και την χαλαροτητα του ΟΣΦΠ μετα το πρωτο δεκαλεπτο αταν ο ΟΣΦΠ πιστεψε οτι τελειωσε και αυτο το ματς και στην παραταση κερδισε το Μαρουσι κατα κρατος με επι μερους σκορ 17-9!

Το Μαρουσι μενει ζωντανο και εξασφαλισε αλλο ενα παιχνιδι στα Βορεια Προαστεια. 77.gif

Απτην αλλη ο Ολυμπιακος δεν χανει την προκριση ουτε με σφαιρες (ε δεν ειναι και τοσο χαλια πια) και εχει ενα επιπλεον παιχνιδι στην διαθεση του ουτως ωστε ο Γιαννακης να δοκιμασει σχηματα και να δωσει χρονο στους τραυματιες να επανελθουν. smile.gif
thrylos7
Το περίμενα ότι θα χάσουμε ένα παιχνίδι (όχι ότι αποκλείεται να χάσουμε και δεύτερο, απλά δεν το θεωρώ το ίδιο πιθανό και λόγω κούρασης του Αμαρουσίου)...

Θα φοβόμουν τα χειρότερα, αν πχ είχε μείνει ο Γκέρσον στην ομάδα, αν και να πω την αλήθεια, η ομάδα δε μου δίνει την αίσθηση μιας πολύς ισχυρής ομάδας και χωρίς να την έχω παρακολουθήσει πρόσφατα, μπορώ εύκολα να καταλάβω ότι δεν είναι στα καλύτερά της, τουλάχιστον όταν δεν παίζει στο ΣΕΦ, πέρα από τους τραυματισμούς.

Το Μαρούσι έχει ήδη ξεπεράσει τις προσδοκίες, παίζει καταπληκτικά, διαθέτει παίκτες που βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση, με πρώτο και καλύτερο τον φοβερό και τρομερό Μιλισάβλιεβιτς και αν δεν αντιμετωπίσει προβλήματα κόπωσης, το θεωρώ φαβορί για έξοδο στην Ευρωλίγκα. Κέρδισε και τη διεξαγωγή 4ου ματς στη σειρά, άρα δε θα είναι κεκλεισμένων των θυρών κάποιο επόμενο (αυτού) παιχνίδι. Μέχρι τότε βέβαια, υπάρχει το τρίτο ματς των ημιτελικών...
spysta
QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2008, 19:48 ) *
Aπο το χθεσινο αποτελεσμα βγηκαν και οι 2 κερδισμενοι.

Το Μαρουσι εκανε τρομερη εμφανιση εκμεταλλευτηκε την κακη αμυνα του ΟΣΦΠ την απουσια του Βασιλοπουλου αλλα και του Τσακαλιδη και την χαλαροτητα του ΟΣΦΠ μετα το πρωτο δεκαλεπτο αταν ο ΟΣΦΠ πιστεψε οτι τελειωσε και αυτο το ματς και στην παραταση κερδισε το Μαρουσι κατα κρατος με επι μερους σκορ 17-9!

Το Μαρουσι μενει ζωντανο και εξασφαλισε αλλο ενα παιχνιδι στα Βορεια Προαστεια. 77.gif

Απτην αλλη ο Ολυμπιακος δεν χανει την προκριση ουτε με σφαιρες (ε δεν ειναι και τοσο χαλια πια) και εχει ενα επιπλεον παιχνιδι στην διαθεση του ουτως ωστε ο Γιαννακης να δοκιμασει σχηματα και να δωσει χρονο στους τραυματιες να επανελθουν. smile.gif

Aυτο πιστευω και γω ..

Παντως και γω τον ΟΣΦΠ δεν τον βλεπω στα καλα του ... και μου φαινεται οτι κα οι παικτες εχουν κουραστει πολυ απο τραυματισμους ,αλλαγες προπονητη ,υπερπροσπαθειας στην Ευρωλιγκα .. ειναι και οι μεγαλες απωλεις του Ματσε και Τζεικ .. δεν ξερω ..δυσκολα τα πραγματα
lakersdynasty
QUOTE(spysta @ May 15 2008, 01:54 ) *
Aυτο πιστευω και γω ..

Παντως και γω τον ΟΣΦΠ δεν τον βλεπω στα καλα του ... και μου φαινεται οτι κα οι παικτες εχουν κουραστει πολυ απο τραυματισμους ,αλλαγες προπονητη ,υπερπροσπαθειας στην Ευρωλιγκα .. ειναι και οι μεγαλες απωλεις του Ματσε και Τζεικ .. δεν ξερω ..δυσκολα τα πραγματα


Eχεις δικαιο. Το αισιοδοξο απτην αλλη ειναι οτι ουτε ο ΠΑΟ φαινεται να ειναι στα καλα του.

Απλα με αυτη την σκεψη περημενω 3-5 ασχημους τελικους. Μακαρι να διαψευσθω. Εγω τους περημενω πως και πως παντως. Ειναι ωραιο το συναισθημα στα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ οταν εισαι μεσα στο γηπεδο ειδικα. smile.gif
spysta
QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2008, 23:48 ) *
Eχεις δικαιο. Το αισιοδοξο απτην αλλη ειναι οτι ουτε ο ΠΑΟ φαινεται να ειναι στα καλα του.

Απλα με αυτη την σκεψη περημενω 3-5 ασχημους τελικους. Μακαρι να διαψευσθω. Εγω τους περημενω πως και πως παντως. Ειναι ωραιο το συναισθημα στα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ οταν εισαι μεσα στο γηπεδο ειδικα. smile.gif

Mπορει ο ΠΑΟ να μην ειναι και πολυ στα καλα του .. αλλα η διαφορα ειναι οτι σε μια σειρα αγωνων οπως οι τελικοι .. πρεπει να εχεις λυσεις και ανασες απο τον παγκο ... και ο ΟΣΦΠ εν αντιθεση με τον ΠΑΟ που ολοι του οι παικτες εινα καλα,πλην ισως Τομασεβιτς .. εχει ηδη εξω τ αδυο μεγαλυτερα του συμβολαια.. Ματσε και Τζεικ .. και χτυπημενο τον Βασιλοπυλο .. και στηριζεται στους ψηλους σε ενα παικτη που πριν ενα μηνα ξαναρχισε να παιζει απειτα απο καιρο ,τον Σοφο .. δυσκολα θα παρει τρια παιχνιδια απο τον ΠΑΟ αυτην τη δεδομενη χρονικη στιγμη ο ΟΣΦΠ ..
Sokos
QUOTE(spysta @ May 15 2008, 02:59 ) *
Mπορει ο ΠΑΟ να μην ειναι και πολυ στα καλα του .. αλλα η διαφορα ειναι οτι σε μια σειρα αγωνων οπως οι τελικοι .. πρεπει να εχεις λυσεις και ανασες απο τον παγκο ... και ο ΟΣΦΠ εν αντιθεση με τον ΠΑΟ που ολοι του οι παικτες εινα καλα,πλην ισως Τομασεβιτς .. εχει ηδη εξω τ αδυο μεγαλυτερα του συμβολαια.. Ματσε και Τζεικ .. και χτυπημενο τον Βασιλοπυλο .. και στηριζεται στους ψηλους σε ενα παικτη που πριν ενα μηνα ξαναρχισε να παιζει απειτα απο καιρο ,τον Σοφο .. δυσκολα θα παρει τρια παιχνιδια απο τον ΠΑΟ αυτην τη δεδομενη χρονικη στιγμη ο ΟΣΦΠ ..



Με παιχνίδια σαν κι αυτό της τρίτης και ένα παιχνίδι να πάρει από τον ΠΑΟ κατόρθωμα θα ναι. Έχω απογοητευτεί πραγματικά πολύ. Σε περισσότερα από τα μισά ματς δεν βλέπουμε μπάσκετ. Η τόσο προβλέψιμη επίθεσή μας (η οποία περνάει σχεδόν ΠΑΝΤΑ από τον Greer) θα είναι πιστεύω βούτυρο στο ψωμί του ΠΑΟ και το πιο πιθανό αποτέλεσμα αυτή την στιγμή μου φαίνεται ένα άνετο 3-0.
lakersdynasty
Ενταξει συμφωνω με την λογικη του Spysta αλλα οχι με αυτην του Sokos.

Ποτε δεν μπορεις να δεις σε μια σειρα πως θα αντιμετοπισει μια αλλη σειρα η οποιαδηποτε ομαδα. Αλλο Μαρουσι αλλο ΠΑΟ. Σε τροπο παιχνιδιου εννωω.
B for Basketball
QUOTE(Sokos @ May 15 2008, 03:10 ) *
Με παιχνίδια σαν κι αυτό της τρίτης και ένα παιχνίδι να πάρει από τον ΠΑΟ κατόρθωμα θα ναι.

Απαντηση για αυτο δινει ενας παιχτης της ομαδας....Ο οποιος δεν κρυβει την αληθεια.!
Το 3-0 θα είναι θετικό για εμάς, αφού θα έχουμε το χρόνο να προετοιμαστούμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τους τελικούς. Δεν περιμένουμε ίδιο αγώνα σε σχέση με αυτόν της Τρίτης. Ο Πανιώνιος παίζοντας στο γήπεδό του ξεκίνησε πολύ καλά και μας αιφνιδίασε. Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί, γιατί έχουμε να κάνουμε με μια πολύ καλή ομάδα. Μπήκαμε χαλαρά στο Ελληνικό, γιατί είχαμε κερδίσει εύκολα στο ΟΑΚΑ και αυτό ήταν λάθος από μέρους μας». Στρατος Περπερογλου.

Αλλο ημιτελικοι με Πανιωνιο κ αλλο τελικοι με Ολυμπιακο Μαρουσι tongue.gif
Εχουν πολυ μυαλο οι παιχτες του Ομπραντοβιτς , ωστε να μην λειτουργησουν με την ιδια λογικη και την ιδια χαλαροτητα στους τελικους.
Vas
Σήμερα είναι το κρίσιμο παιχνίδι… έχω την εντύπωση ο Ολυμπιακός έχει πάρει την σειρά όπως την είχε πάρει και ο Άρης.
Πάμε χαλαρά, θα παίξουμε κανα 10λεπτο και θα τους πάρουμε εύκολα… Τελικά ο Άρης την πάτησε ήδη!

Οι παίκτες του Αμαρούσιου πάντως είναι πολύ πορωμένοι και θα τα παλέψουν τα παιχνίδια. Και φυσικά δεν μπορεί να ξανά υπάρξει τέτοια αστοχία όπως στο 1ο αγώνα…

Ελπίζω να γυρίσουν γρήγορα και οι Κογιαντίνοβιτς – Στεφανίδης ώστε να μπορούν να παίρνουν κάποιες ανάσες και οι Μιλισαλιεβιτς- Χαραλμπίδης στην περιφέρεια.
Weekendman
Να δούμε αν θα εδεήσει ο κόσμος του Ολυμπιακού να μαζευτεί στο γήπεδο, θα έπρεπε να έρθουν τουλάχιστον 5000-6000 κανονικά ,αλλά θα έρθουν οι συνήθεις 3000-4000,πάλι καλά πρέπει να λέω, δεν είναι μακρινές οι εποχές που έπαιζε προημιτελικά με Περιστέρι ο Ολυμπιακός(την περίοδο 01-02) και έιχε 500 άτομα στο γήπεδο.
Ελπίζω να μην τραυματιστεί κανένας παίκτης και σήμερα(Τι στο καλό τους ευχήθηκε καλή υγεία ο επίτιμος...) ,και κάτι ακόμα αυτός ο Ευρωπαίος που βλέπει τα εντός έδρας παιχνίδια του Ολυμπιακού απο το Eurosport 2 πρέπει να έχει περάσει πολλά βαρετά δίωρα με τα παιχνίδια που τα η συντριπτική τους πλειοψηφία δεν είναι ανταγωνιστικα και με την ψυχρή ατμόσφαιρα που επικρατεί σχεδόν πάντα στο ΣΕΦ,τουλάχιστον ο κακομοίρης με δεδομένο οτι μεταδίδονται και οι έντος έδρας αγώνες του ΠΑΟ θα μπορέσει(εαν το επιτρέψει το Μαρούσι) να παρακολουθήσει τους πιο θερμούς σε ατμόσφαιρα τελικούς της Ευρώπης με ανώτατη ποιότητα καλαθοσφαιριστών που θα έιναι μια ανταμοβή για όλη αυτή την ταλαιπωρία που πέρασε βλέποντας ένα σωρό αδιάφορα παιχνίδια της Α1.
Sokos
Δεν λέω, καλά θα ταν να γέμιζε το ΣΕΦ σε κάθε ματς του Ολυμπιακού και να χε καλύτερη ατμόσφαιρα. Απλά, πέρα από τους "φανατικούς" και σταθερούς του ΣΕΦ που πάνε ότι και να συμβαίνει πρέπει κάπως να τραβάς και τον κόσμο στο γήπεδο. Δυστυχώς, ούτε η Α1 είναι αρκετά ανταγωνιστική ώστε να έχουν ενδιαφέρον τα περισσότερα παιχνίδια αλλά ούτε και ο Ολυμπιακός παίζει ιδιαίτερα ελκυστικό μπάσκετ ώστε να τραβάει "μπασκετικούς" (οι οποίοι βέβαια είναι και πάλι λίγοι κατά την γνώμη μου). Γι αυτό ίσως να ναι καλύτερο ο Ολυμπιακός να αλλάξει "σπίτι". Το να μαζεύεις 10000+ κόσμο σε κάθε παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο. Ούτε η εθνική δεν νομίζω να μαζέψει τόσους στο προολυμπιακό...
Air Kef
Πολυ υποτιμαμε βλεπω το Μαρουσι και δεν μου αρέσει.
Sokos
Η διαφορά στο ρόστερ και στο μπάτζετ θα πρεπε να κάνει τον ημιτελικό περίπατο θεωρητικά. Το ότι κάθε άλλο παρά περίπατος θα είναι η πρόκριση οφείλεται πιστεύω στην "άσχημη" και "αντιαισθητική" απόδοση του Ολυμπιακού. (Δεν θέλω να υποτιμήσω το Μαρούσι. Είναι αξιοπρόσεκτη η δουλειά που έχει γίνει και αξίζει πολλά συγχαρητήρια). Πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός, με ελάχιστες εξαιρέσεις, μέχρι 5000-7000 κόσμο μπορεί να φέρνει στο γήπεδο. Αν είναι τόσοι σήμερα, το θεωρώ επιτυχία. Μόνο σε 3 ματς γέμισε το ΣΕΦ φέτος (Real, CSKA και ΠΑΟ) και άντε να γεμίσει και σε άλλα δύο. Γενικά το ότι ο Παναθηναϊκός είναι ο απόλυτος κυρίαρχος τα τελευταία χρόνια δεν βοηθάει πολύ το μπάσκετ. Είναι και μία από τις αιτίες που το μπάσκετ έχει πέσει τόσο σε σχέση με την προηγούμενη δεκαετία.

Όσον αφορά το σημερινό παιχνίδι, αποψή μου είναι ότι αν οι παίκτες του ΟΣΦΠ δείξουν σοβαρότητα και διάθεση, βγάλουν κανένα σκριν και δεν αφήνουν τον greer να βγάζει συνέχεια τα κάστανα από την φωτιά δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Το "αν" είναι το πρόβλημα. Ήταν όλη τη σεζόν σχεδόν και παραμένει.
Weekendman
Το Μαρούσι επέβαλε ένα αργό ρυθμό όπως όφειλε να κάνει για να διατηρηθεί στο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός δεν έπαιξε καλό μπάσκετ και ήταν άστοχος στις βολές ,αλλά τα κλέψιματα και οι πόντοι του Μπλάκνει με λίγη βοήθεια απο τον Γκρίρ ,αλλά και η κούραση του Αμαρουσίου απο ένα σημείο και μετά δεν επέτρεψαν το να γίνει το παιχνίδι αυτό μια αναμέτρηση που θα κρινόταν στο τέλος,για τον Ολυμπιακό δεν ήταν μια εμφάνιση που προκάλεσε ενθουσιασμό στους 2000-3000 φιλάθλους ,αλλά αμα σκεφτούμε την περσινό αντίστοιχο τρίτο ημιτελικό με την πανεύκολη επικράτηση του Άρη και τις πολλές αλλάγες χωρίς λόγο του Γκέρσον φαίνεται να βρίσκεται σε καλύτερο σημείο απο πέρσι.
Απο ότι φαίνεται οι Γκρίρ,Μπλάκνει,Μπουρούσης,Βασιλόπουλος θα είναι η τράπεζα του Ολυμπιακού(που θα έλεγε ο Γιαννάκης) και οι Σχορτσιανίτης με τον Γούντς θα είναι το χρηματηστήριο του Ολυμπιακού που θα μπορεί να δώσει το παραπάνω κέρδος στον Ολυμπιακό
Και επειδή είμαι περίεργος άνθρωπος και έχω πολλές απορίες θέλω να τις εκφράσω
-Αν ο Βασιλειάδης βρεί τον καλό ευατό που είχε μέχρι τον τραυματισμό του η έστω την απόδοση στο παιχνίδι κυπέλλου με Άρη.
- Αν ο Γούντς αντι να μασάει τσιχλόφουσκα και να είναι ασταθής θα αποκτήσει την ψυχή του ορκισμένου πολεμιστή και θα δείξει τις αληθινές δυνατοτητές του(πιο εύκολα βρίσκεις νούμερα του Λόττο...)
- Αν θα δείξει ψυχραιμία ο Σχοτσιαρνίτης αποφεύγοντας τα σημερινά καραγκιοζιλίκια,αν είναι να εκνευρίζεται με το ξύλο που του έριξαν οι παίκτες του Αμαρουσίου τι θα επρεπέ να κάνει αν έπαιζε με την ΤΣΣΚΑ η αν παίξει πιθανότατα με τον ΠΑΟ.
-Αν τώρα που τραυματίστηκε ο Τσακαλίδης πιάσει την ευκαιρία απο τα μαλλία ο Μαυροκεφαλίδης, είναι καλύτερος σκόρερ, νεαρότερος μπορεί να χρησιμοποιηθεί στις θέσεις 4 και 5 δεν κοστίζει όσο το πανάκριβο συμβόλαιο του Τσακαλίδη. Βέβαια είναι εσωστρεφής χαρακτήρας και αυτό τον δυσκολεύει απο ότι φαίνεται ,αλλά τον πιστεύω σαν παίκτη.
- Αν ο Τέοντοσιτς καταφέρει να γίνει το τρίτο στήριγμα στα γκάρντ και στους αγώνες με το Μαρούσι και στους ενδεχόμενους με ΠΑΟ.
Το Μαρούσι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να υποτιμηθεί, τα δύο διπλά στο Αλεξάνδρειο η νίκη στο ΟΑΚΑ επι του ΠΑΟ και το 9-4 του δεύτερου γύρου στην Α1 ειναι αρκετά για να παίρνεις στα σοβαρά το Μαρούσι.
Sokos
Αλήθεια ρε παιδιά, ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ σκέφτεται ο Woods και βαριέται τόσο πολύ να παίξει? Τόσο αγγαρεία είναι γι αυτόν? Σήμερα μου φάνηκε σα να ήθελε να κάνει επίτηδες αυτά τα χαζά foul που έκανε για να βγει. Τι να πει κανείς? Κρίμα είναι. Έχει εκπληκτικές ικανότητες αλλά δεν τις αξιοποιεί. Ο Woods του πρώτου παιχνιδιού με την CSKA θα μπορούσε να κάνει μεγάλη ζημιά ακόμα και στον ΠΑΟ.
nikolas12
Και ναι μια νικη εναντιον του Αμαρουσιου και η σειρα στο 2-1.Η μονη βλακεια θα ειναι να χασουμε στην εδρα τους.Το Μαρουσι με πολλα τριποντα κραταγε σε λιγους ποντους τη διαφορα.Πολυ καλοι οι Μπλακνει,Γκριρ και Γουντς.Μετριος ο Σοφο που δεν επαιξε πολυ.Απο Μαρουσι πολυ καλοι Μπραιαντ και Στιβενσον.
Gravedigger
QUOTE(hip-hop @ May 15 2008, 22:17 ) *
Και ναι μια νικη εναντιον του Αμαρουσιου και η σειρα στο 2-1.Η μονη βλακεια θα ειναι να χασουμε στην εδρα τους.Το Μαρουσι με πολλα τριποντα κραταγε σε λιγους ποντους τη διαφορα.Πολυ καλοι οι Μπλακνει,Γκριρ και Γουντς.Μετριος ο Σοφο που δεν επαιξε πολυ.Απο Μαρουσι πολυ καλοι Μπραιαντ και Στιβενσον.

Hip Hop ποιον αγώνα είδες?Γιατί εκτός του Greer και του Blackney (κυρίως) οι άλλοι 3 που αναφέρεις ότι ξεχώρισαν ήταν από μέτριοι έως κακοί.
nikolas12
QUOTE(Gravedigger @ May 15 2008, 23:08 ) *
Hip Hop ποιον αγώνα είδες?Γιατί εκτός του Greer και του Blackney (κυρίως) οι άλλοι 3 που αναφέρεις ότι ξεχώρισαν ήταν από μέτριοι έως κακοί.


Αυτο τον αγωνα ειδα.Αχ ναι ρε οι αλλοι δυο ηθελα να πω απο το Μαρουσι ηταν που εβαζαν την ομαδα στο παιχνιδι με τα τριποντα τους και εμενα προσωπικα μου αρεσαν.Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι ηταν ετσι κι ετσι δεν ειναι δικο μου θεμα !Ο Γουντς ηταν καλος στην αρχη οχι στο τελος που ουτως η αλλως δεν επαιξε πολυ.Παντως και αυτος μετα τη CSKA δεν ειναι οπως τοτε.

Υ.Γ:Απο την επομενη φορα να βαζω διυεκρινισεις τι εχω παθει επιτελους;
apkat
Oι 2 Αμερικανοι του Αμαρουσιου σημερα αθροιστικα ειχαν 3/4 τριποντα και οντως δεν εκαναν και τιποτα ιδιαιτερο.Φοβερος ομως ο ΜΙλισαλιεβιτς και σημερα.Ειναι σε πολυ καλη κατασταση γενικα αυτον τον καιρο αυτο το παιδι..Ο Γουντς υπερβολικα μετριος.Αν δεν καρφωνε δεν εμπαινε η μπαλα στο καλαθι με τιποτα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Sokos @ May 15 2008, 22:16 ) *
Αλήθεια ρε παιδιά, ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ σκέφτεται ο Woods και βαριέται τόσο πολύ να παίξει? Τόσο αγγαρεία είναι γι αυτόν? Σήμερα μου φάνηκε σα να ήθελε να κάνει επίτηδες αυτά τα χαζά foul που έκανε για να βγει. Τι να πει κανείς? Κρίμα είναι. Έχει εκπληκτικές ικανότητες αλλά δεν τις αξιοποιεί. Ο Woods του πρώτου παιχνιδιού με την CSKA θα μπορούσε να κάνει μεγάλη ζημιά ακόμα και στον ΠΑΟ.

Δυστυχως οπως φαινεται, ο Γουντς μπορει να εχει απιστευτο ταλεντο,
αλλα του λειπει το πιο σημαντικο, η ψυχη και τα κακαλα.

Αν καταφερει ο Γιαννακης να τον ''ξυπνησει'' με καποιον τροπο
εστω και τωρα κατι μπορει να κανουμε στους τελικους.
PanosIlio
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς για τον Γουντς αλλά χθες προσέφερε το πιο διασκεδαστικό στιγμιότυπο των πλέι οφ μέχρι στιγμής.

Τρίπλαρε και έκανε και τσιχλόφουσκα 77.gif 77.gif

Απλά το παλληκάρι είναι αλλού peace.gif
rankin
QUOTE(PanosIlio-G7 @ May 16 2008, 08:52 ) *
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς για τον Γουντς αλλά χθες προσέφερε το πιο διασκεδαστικό στιγμιότυπο των πλέι οφ μέχρι στιγμής.

Τρίπλαρε και έκανε και τσιχλόφουσκα 77.gif 77.gif

Απλά το παλληκάρι είναι αλλού peace.gif


Νομίζω ότι δεν είναι ο Κιντέλ "αλλού", απλά εμείς ψωνίσαμε λάθος... Ο τύπος γενικά είναι χαβαλές. Στα αποδυτήρια οι συμπαίκτες του τον λατρεύουν. Δεν τσακώνεται. Δεν είναι ανταγωνιστικός. Κάνει την πλακίτσα του. Κάνει και καρφώματα στο ζέσταμα. Σούπερ τυπάς είναι -λένε οι φήμες- για παρέα! Με τον Τζάκσον, για παράδειγμα, ήταν όλοι μαλωμένοι. Φώναζε συνέχεια και τους έκανε τον αρχηγό. Ο Κιντέλ δε θέλει αρχηγιλίκια και είναι μέσα στον χαβαλέ και στην καλή διάθεση. "Γαμώ τα παιδιά" με λίγα λόγια... Το κακό είναι ότι στον αγωνιστικό χώρο εξακολουθεί και βγάζει αυτόν τον ίδιο χαβαλέ και την γενικότερη φιλοσοφία του "παίζω για να κάνω την πλάκα μου" και μπορεί να έχει και δίκιο το παιδί, γιατί το μπάσκετ είναι ένα παιχνίδι και μακάρι να το έβλεπαν όλοι ως χαβαλέ και θέαμα, αλλά τελικά δεν είναι έτσι, με αποτέλεσμα να μας φαίνεται το παλικάρι σαν να βρίσκεται αιωνίως εκτός τόπου και χρόνου! Κρίμα πάντως γιατί όντως είναι εξαιρετικά συμπαθής, φυσιογνωμικά και μόνο να το πάρει κανείς..
PanosIlio
Ακριβώς για όλα αυτά που είπες ο Γουντς είναι αλλού biggrin.gif

Δεν το είπα για κακό, απλά είναι αλλού wink.gif
rankin
QUOTE(PanosIlio-G7 @ May 16 2008, 12:34 ) *
Ακριβώς για όλα αυτά που είπες ο Γουντς είναι αλλού biggrin.gif

Δεν το είπα για κακό, απλά είναι αλλού wink.gif


Το κατάλαβα ότι δεν το είπες για κακό.. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου
Vas
Εγώ δεν καταλαβαίνω 1 πράγμα…

Ξεκινάει το 4ο δεκάλεπτο , βάζει το πρώτο καλάθι ο Γλυνιαδάκης και η διαφορά πέφτει στους 7 πόντους. Αντί να βάλει όλα τα όπλα μέσα (Στιβενσον, Μιλισαλιεβιτς, Χαραλαμπίδη) αφήνει μέσα Παπαντωνίου, Μπουντούρη, Μπάκιτς και τον Κογιαντίνοβιτς…
Εμένα μου φάνηκε σαν να μην το χτύπησαν το παιχνίδι. Δεν λέω ότι θα κερδίζαμε αλλά τουλάχιστον θα είχε πιο αγωνία.

Πιστεύω ο Σούλης θέλει να ξεκουράσει λίγο τους «καλούς», να δώσει χρόνο στους νέους για εμπειρίες και να χτυπήσουμε με όλα τα όπλα στο μικρό τελικό.
Anaz
Kι εγω πιστευω οτι το Μαρουσι το ενδιαφερει περισσοτερο να χτυπησει την σειρα των μικρων τελικών, και λογικο.. Ο κυριοτερος στοχος τους ηταν να παρουν το προηγουμενο ματς,για να μην παιξουν κεκλεισμενων με τον Πανιωνιο. Βεβαια, αν κερδισει και μεθαυριο,προφανως δεν θα αφησει κανεναν ασυγκινητο η προοπτικη ενος τελικου και η εξασφαλιση της Ευρωλίγκας απο τωρα. wink.gif
Sokos
Να πω την αλήθεια πολλές φορές παώ στο γήπεδο περισσότερο για να δω τον Woods να κάνει φούσκες και καρφώματα παρά για το παιχνίδι που πολλές φορές ή αδιάφορο θα είναι ή "κακό" μπασκετικά. Μου είναι και μένα ιδιαιτέρως συμπαθής άλλα με τον χαβαλέ περνάς μεν καλά αλλά δεν κερδίζεις πρωταθλήματα... Ίσως βέβαια να κάνει αυτός την καύτερη δουλειά που φαίνεται να παίζει για να περνάει καλά και όχι εμείς που ασχολούμαστε και παθιαζόμαστε με κάτι που, κακά τα ψέματα, δεν επηρεάζει και πάρα πολύ την ζωή μας.
lakersdynasty
QUOTE(Vas @ May 16 2008, 13:16 ) *
Εγώ δεν καταλαβαίνω 1 πράγμα…

Ξεκινάει το 4ο δεκάλεπτο , βάζει το πρώτο καλάθι ο Γλυνιαδάκης και η διαφορά πέφτει στους 7 πόντους. Αντί να βάλει όλα τα όπλα μέσα (Στιβενσον, Μιλισαλιεβιτς, Χαραλαμπίδη) αφήνει μέσα Παπαντωνίου, Μπουντούρη, Μπάκιτς και τον Κογιαντίνοβιτς…
Εμένα μου φάνηκε σαν να μην το χτύπησαν το παιχνίδι. Δεν λέω ότι θα κερδίζαμε αλλά τουλάχιστον θα είχε πιο αγωνία.

Πιστεύω ο Σούλης θέλει να ξεκουράσει λίγο τους «καλούς», να δώσει χρόνο στους νέους για εμπειρίες και να χτυπήσουμε με όλα τα όπλα στο μικρό τελικό.


Κοιτα και αυτοι που ητανε μεσα δεν παιζανε και με την ψυχη τους. Κατι χαλαρα χαμενα λεϊ απ τα εβλεπες αρκετα συχνα.

Και για να λεμε και του στραβου το δικαιο ο ΟΣΦΠ εχει μια ομαδα απεναντι του που εχει εναν προπονητη ο οποιος ηδη λογιζεται ως πετυχημενος σε σχεση ειδικα με τους προκατοχους του.

Αν πχ συγκρινεις την κατασταση με το αμεσο αντιπαλο του τον Πανιωνιο, εκει βλεπεις μια ομαδα με εναν προπονητη ο οποιος αγωνιζεται περισσοτερο και ο ιδιος να κρατησει την θεση του. Οποτε ηταν ολο παραπονα και ηθελε με το ζορι να κοντραρει οσι γινεται τον ΠΑΟ για να αποδειξει κατι. Δεν πιστευω οτι στην πλευρα του Αμαρουσιου υπαρχουν οι ιδιες σκεψεις για την ημιτελικη σειρα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Sokos @ May 16 2008, 20:19 ) *
Να πω την αλήθεια πολλές φορές παώ στο γήπεδο περισσότερο για να δω τον Woods να κάνει φούσκες και καρφώματα παρά για το παιχνίδι που πολλές φορές ή αδιάφορο θα είναι ή "κακό" μπασκετικά. Μου είναι και μένα ιδιαιτέρως συμπαθής άλλα με τον χαβαλέ περνάς μεν καλά αλλά δεν κερδίζεις πρωταθλήματα... Ίσως βέβαια να κάνει αυτός την καύτερη δουλειά που φαίνεται να παίζει για να περνάει καλά και όχι εμείς που ασχολούμαστε και παθιαζόμαστε με κάτι που, κακά τα ψέματα, δεν επηρεάζει και πάρα πολύ την ζωή μας.

Κι ο ΜΕΓΑΣ ΡΟΙ εκανε χαβαλε και πλακα με το μπαλλετο στο ζεσταμα,
αλλα οταν ξεκινουσε το ματς επαιρνε φορα και κέρδιζε ολο τον κοσμο.
Κι ο Μπερι κοιμοταν ορθιος στο ζεσταμα, αλλα εβαζε 30 στο ματς.

Ο Γουντς δυστυχως δεν εχει αντερα.
Να τον δω μια φορα να νευριαζει και τι στον κοσμο.

Κριμα γιατι ειναι μεγαλη παιχτουρα.


*Προσοχή στον τρόπο που εκφράζεστε!
Consultant
Απλα ειναι τα πραγματα,το παιχνιδι στο Μαρουσι χαθηκε επειδη ηταν διαταγη του Γιαννακη να μην φορτσαρουμε καθολου.Ο λογος ειναι απλουστατος,η ομαδα κατεβαινει στους τελικους παλι με σωρεια τραυματισμων και περιμενει την αποθεραπεια του Βασιλοπουλου,οποτε τι καλυτερο απο την αναβολη των τελικων ετσι ωστε να παρουσιαστουμε στη καλυτερη δυνατη κατασταση.
VARDINOLATSIS
Εμαθα οτι ο Ολυμπιακός θα χάσει σήμερα γιά να έχει μερικά παιχνίδια (αλλο ένα) ο Σοφο ακόμα και να προλάβουν αποθεραπεία ο ΤΣΑΚ και ο ΒΑΣ. 19.gif 19.gif Φήμεςςςςς evilmonkey.gif
lakersdynasty
QUOTE(VARDINOLATSIS @ May 18 2008, 00:51 ) *
Εμαθα οτι ο Ολυμπιακός θα χάσει σήμερα γιά να έχει μερικά παιχνίδια (αλλο ένα) ο Σοφο ακόμα και να προλάβουν αποθεραπεία ο ΤΣΑΚ και ο ΒΑΣ. 19.gif 19.gif Φήμεςςςςς evilmonkey.gif


Eγω που το εμαθα ηδη απο τα 2 (αντε 3) πρωτα παιχνιδια της σειρας που τα παρακολουθησα τι πρεπει να πω δηλαδη? Οτι ειμαι μεντιουμ. Αφου φαινεται απο το χιλιομετρο.

Το θεμα ειναι οτι και ο ΠΑΟ κερδιζει καποιες μερες για τους δικους του παικτες οποτε ουτε για αυτον ειναι τοοσο ασχημα τα πραγματα. wink.gif

Ο Ντικουδης ηταν εκτος και ο Μπατιστ στο τελευταιο παιχνιδι φανηκε σε δυο φασεις να μην παταει καλα στο παρκε πραγμα που το επιβεβειωσα σημερα βλεποντας ξανα τον αγωνα.

Οποτε και ο ΠΑΟ δεν λεει οχι σε μερικες μερες ξεκουρασης.
kostakis19
Αν ο Ολυμπιακος νικησει σημερα στον Αγιο Θωμα οι τελικοι θα ξεκινησουν την Τεταρτη ή το Σαββατο;
Rondo
QUOTE(kostakis19 @ May 18 2008, 03:34 ) *
Αν ο Ολυμπιακος νικησει σημερα στον Αγιο Θωμα οι τελικοι θα ξεκινησουν την Τεταρτη ή το Σαββατο;

Μεσοβδόμαδα κατά 99,9%...Τώρα μπορεί να είναι και Πέμπτη, αλλά σίγουρα όχι Σάββατο...Βιαζόμαστε να τελειώσει το πρωτάθλημα γιατί μετά πιάνει δουλειά η Εθνική...
Weekendman
Για όσους είναι σίγουροι ότι το Μαρούσι θα νικήσει εξαιτίας οτι δεν θα χτυπήσει το παιχνίδι ο Ολυμπιακός δεν θα τους χαρακτηρίσω ευφάνταστους,αλλά δεν το θεωρώ απαραίτητα και αλήθεια για τους εξής λόγους
-Ο Ολυμπιακός τον τελευταίο καιρό δεν εντυπωσιάζει με τις εκτός έδρας εμφανίσεις του(Πανιώνιος,Πανελλήνιος,ΆΕΚ) ώστε να θεωρήσω τόσο αυτονόητη μια νίκη μέσα στο Μαρούσι ,και αν χάσει να αποδόσω την ήττα μόνο σε σκόπιμα μειωμένη απόδοση του ΟΣΦΠ.
-Επίσης το Μαρούσι έχει μια ακόμη απουσία τον Χαραλαμπίδη αλλά και τον Στεφανίδη αν δεν κάνω λάθος,δεν ξέρω αν το Μαρούσι μπορεί να αντέξει για να νικήσει.
-Οι τραυματισμοί που έχει ο Ολυμπιακός είναι του Βασιλόπουλου και του Τσακαλίδη, και ο Βασιλόπουλος περισσότερο προφυλάσεται για ενδεχόμενα παιχνίδια με τον ΠΑΟ παρά έχει το πρόβλημα που δεν μπορεί να παίξει απο όσο ξέρω τουλάχιστον. Θεωρώ απίθανο ο Ολυμπιακός να καθυστερεί σκόπιμα την σειρά για να περιμένει τον Τσακαλίδη.
-Αν πρέπει να ψάξω ομάδα που την συμφέρει να χάσει είναι το Μαρούσι που αφού κατάφερε να πάρει το 2ο παιχνίδι και να εκτίσει και την τιμωρία του πρίν την επόμενη φάση που θα είναι μάλλον ο Μικρός Τελικός,θα προτιμούσε να μην φορτωθεί την κούραση των 5 ημιτελικών.
Τα παραπάνω για να βλέπουμε και την πιθανή άλλη όψη του νομίσματος.Προσωπική μου άποψη είναι οτι παρόλου οτι ο Ολυμπιακός φαίνεται να έχει τον έλεγχο της σειράς καλό είναι να μην έχει διάθεση για παιχνιδάκια με μια καλή ομάδα όπως το Μαρούσι γιατι δεν ξέρεις εκεί που έχεις το μυαλό σου για άλλα πράγματα μπορεί ξαφνικά ο στόχος να χαθεί χαρακτηριστικό παραδειγμα Ευρωλίγκα 2002 και το χαμένο εντός έδρας παιχνίδι με Ολύμπια ,όταν ο ΟΣΦΠ είχε πιστέψει οτι ήταν ήδη στο φάιναλ φόρ, δεν συμβαίνουν καθε μέρα αυτά, αλλά και δεν είναι απίθανα να συμβούν έστω και δύσκολα.
spysta
Πολλα ΜΠΡΑΒΟ στη Μαρουσαρα ..

το θεμα ειναι οτι ο Γκρηρ δεν μπορει να τραβαει ολη την ωρα το λουκι του σκοραρισματος ...
--Αυτος ο Γουντς πια δεν παει αλλο .. δεν γινεται με αντιπαλο τον Στιβενσον να μην μπορει να παρει μια προσπαθει ενας εναντιον ενος .. ουτε ενα drive .. δηλ που πας ρε καραμητρο ??ΕΛΕΟΣ
--Επισης ο Βασιλειαδης χωμα .. ελευθερα τριποντα που δεν εχανε τωρ αχτυπανε μονο στεφανι ..
--ο Πριντεζης παντα θα κανει 3-4 βλακειες αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν προσπαθει .. απλα δεν ειναι για πολλα ..
--ο Μπουρουσης καλυτερα να ξεκαβαλησει το καλαμι και γρηγορα .. εχει αρχισει και μου γινεται τρομερα αντιπαθητικος με την συμπεριφορα του ..
--ο Σοφο που και που να την πεταει και σε κανενα ξεμαρκαριστο περιφερειακο .. εξαλλου ολα τα τραβηγμενα που κανει καταληγουνε σε βολες ..τις οποιες και δεν βαζει
--ο Γκρηρ ειναι ο καλυτερος Αμερικανος που παιζει αυτη τη στιγμη στην Ευρωπη ..
--ο Μουμου ειναι κλασσικα σταθερος .. δευτερος σε αποδοση μετα τον Γκρηρ
--ο Τεο δεν ξερει που παταει και που βρισκεται .. λογικο
--ο Μαυροκεφαλιδης ανετοιμος χωρις πολλα παιχνιδια ..
--ο Βασιλοπουλος περιμενω μπας και κανει κατι στους τελικους .. ΑΝ παμε ..

ΑΝ παμε στους τελικους .. ετσι οπως παιζουμε .. θα ναι θαυμα να παρουμε εστω και ενα παιχνιδι ..
σε μια σειρα αγωνων χρειαζονται λυσεις και πληθωρα επιλογων .. τις οποιες ο ΟΣΦΠ αυτη τη στιγμη δεν διαθετει .. αφενος γιατι του λειπει και ο Ματσε και ο Τζεικ ..ο Γουντς ειναι ανυπαρκτος και ο Βασιλο ειναι ανετοιμος απο τον τραυματισμο .. και αφετερου γιατι επιθετικα πλην του Γκρηρ .. κανεις αλλος απο τους Μουμου Τεο Βασιλειαδη Μπουρου Πριντεζη κτλ δεν εχει το ευκολο σκοραρισμα .. λιγο ο Σοφο αλλα οχι οπως παλια ..
ΜΟΝΟ αν η αμυνα μας ειναι καταπληκτικη μπορει να γινει κατι .. αλλα ποσες φορες να ειναι το ιδιο εκπληκτικη ??Εναν ..αντε δυο αγωνες ..
kostakis19
Προσωπικα νιωθω μεγαλη απογοητευση για την εικονα της ομαδας μου ΚΑΙ σημερα και νομιζω πως αυτο που ειχα πει πως ουσιαστικα πρεπει να περιμενουμε για του χρονου ισχυει.Δεν αποδιδω καπου ευθυνες (πρεπει να περιμενουμε το τελος της αγωνιστικης περιοδου) αλλα σιγουρα αυτο που βλεπω δεν με ικανοποιει.Παντως εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στον coach Γιαννακη και οσο απαισιοδοξος ειμαι για φετος αλλο τοσο αισιδοξος και σιγουρος ειμαι για του χρονου.Βεβαια ολα αυτα υποβαθμιζουν μια ακομα ΤΕΡΑΣΤΙΑ νικη του Αμαρουσιου πραγμα που δεν ειναι δικαιο καθως ειναι μια πολυ καλη ομαδα και της αξιζουν πραγματικα πολλα μπραβο.

Υ.Γ.ΥΠΟΜΟΝΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ....
Sokos
.....




Συγχαρητήρια στο Μαρούσι. Άξιζε την νίκη 100%. Ίσως και με μεγαλύτερη διαφορά. Ο Ολυμπιακός για άλλη μία φορά άθλιος.... Τον είχε συγκλονίσει ο κόσμος του Αμαρουσίου... Ευτυχώς δεν είδα ολόκληρο τον αγώνα. Και ευτυχώς άφησα να περάσει ένα μισάωρο πριν ποστάρω γιατί θα έτρωγα ban για κανένα μήνα... Θέλω να βρω έναν άνθρωπο που να πείθει αυτή η ομάδα. Δεν θα με ξαφνιάσει αν χάσουμε και την τετάρτη. Δεν είναι θέμα έδρας, σε άδειο γήπεδο παίζαμε. Ο Βωβός τους τρόμαζε?.... Πως γίνεται αυτή η ομάδα που είδαμε σήμερα να κοντράρει τον ΠΑΟ? Απλά, δεν γίνεται. Με εμφανίσεις σαν την σημερινή την 20άρα την έχουμε στο τσεπάκι. Τόσα εκατομμύρια και παίζουμε σαν ομάδα γ' εθνικής. Δώστε την μπάλα στον Greer και ας κόψει τον λαιμό του... Ο Woods για μια ακόμη φορά ήταν απαράδεκτος και δεν βοηθάει πολύ το μέλλον του. Αν συνεχίσει έτσι δεν νομίζω να κρατάει θέση αμερικανού του χρόνου. Ο Βασιλειάδης έχει να βάλει τρίποντο από πρόπερσι και εφόσον ο Μάτσε κάνει τουρισμό στην Γερμανία δεν έχουμε πλέον περιφέρεια. Ψηλούς φαίνεται επίσης να μην έχουμε, αφού ο Μπουρούσης δεν μπορεί να ποστάρει και ο Σχο πιο συχνά κάνει βήματα παρά σοβαρή ενέργεια. Ακόμα και φάουλ να κερδίσει, λογικά θα χάσει τις βολές.... Αφού έχουμε εξασφαλισμένη θέση στην ευρωλίγκα, ίσως να ναι καλύτερα να αποκλειστούμε για να γλιτώσουμε την ξεφτίλα. Θέλει πολύ δουλειά το καλοκαίρι η "ομάδα".

Υ.Γ. Συγγνώμη για το ύφος, δεν έχω ξεθυμάνει ακόμα.
pram81
Εγώ είμαι κατά του coach Γιαννάκη.Αλλά αυτό δεν έχει καμιά σχέση με τη δεδομένη στιγμή.Στη θέση τρία οι επιλογές μας είναι απλά ανύπαρκτες.Όσα και να έχουμε εκθιάσει τις ικανότητες του κύριου Q δεν μπορούμε να κλείσουμε τα μάτια στο γεγονός ότι έχει κανει 2 παιχνίδια όλη τη σεζόν.Όσο για τον Βασιλειάδη απλά λίγος, αν και ξεκίνησε σχετικά καλά τη χρονιά.Αυτός ο Βασιλόπουλος που να πρωτοπαίξει πια?Τέλος θέλω για άλλη μια φορά να αναφερθώ στη διοίκηση, η οποία παρόλο που έχει τρελή διάθεση να προσφέρει, μου φαίνονται όλες οι κινήσεις της "ερασιτεχνικές".Άπειροι θα μου πει κάποιος.πεταμένα λεφτά και πολλά τα λέω εγω.Ίσως θα πρέπει να μπει κάποιος πιο ικανός στο σχεδιασμό της ομάδας από την πλευρά της διοίκησης.
Sokos
Δυστυχώς συμφωνώ στο θέμα του Γιαννάκη (και με την εθνική δείχνει ότι επιθετικά δεν μπορεί να προσφέρει και πάρα πολλά), αλλά για να τον κρίνουμε πρέπει να περιμένουμε το επόμενο καλοκαίρι. Τώρα παίζει με την ομάδα του Gershon. Του χρόνου θα παίζει με την δική του και, ακόμα και αν καταστρέψει το μπάσκετ, ίσως έχει καλύτερα αποτελέσματα. Το ότι οι Αγγελόπουλοι είναι άπειροι φαίνεται. Κανονικά θα πρεπε να περιμένουν μέχρι το καλοκαίρι και να κυνηγούσαν τον Μεσίνα κατά την γνώμη μου. Έχει δείξει τι ομάδες φτιάχνει ο άνθρωπος. Πάντως με το μπάσκετ που παίζουμε δεν απορώ που ψάχνουμε φιλάθλους με το δίκαννο...
tzagasdog
υπομονη ρε παιδια... υπομονη. Εγω που βλεπω τα πραγματα αισιοδοξα περιμενω τον woods στους τελικους να διαπρεψει...
αλλα ειμαι απλα αισοδοξος...
HOULIGAN76
Παιδιά άμα η διαιτησία μας αφήσει η Μαρουσάρα θα περάσει στο τελικό και μετά θα σηκώσει και τη κούπα.

Σήκωσε το δε μπορώ,δε μπορώ να περιμένω. biggrin.gif icon_drunk.gif w00t.gif
Τρέλα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!


Μαρουσάρα γερά με τσαμπουκά!!!
pram81
Παιδιά δεν αντιλέγω, υπομονή! Αλλά είναι κάποια πράγματα που βγάζουν μάτι.Ακόμα και κάποιος που δεν ασχολείται χρόνια με αυτό το άθλημα που λέγεται μπάσκετ μπορεί να τα δει.Μάτσας: λάθος επιλογή να μείνει και δεύτερη χρονιά.Αυτός ο άνθρωπος είναι παίχτης τησ προηγούμενης δεκαετίας!Only gun χωρίς run, χωρίς άμυνα.Αυτοί οι παίχτες πέθαναν στην ευρώπη.Στο θέμα του προπονητή θα προτιμούσα να μείνει το παλικάρι ο Σφαιρόπουλος και το καλοκαίρι βλέπαμε.Ο Γιαννάκης καλός χρυσός και άγιος αλλα το μπάσκετ που παίζει κυρίως στην επίθεση γίνεται επικίνδυνα προβλέψιμο.Ο Γιαννάκης σε ένα πράγμα ειναι θεός στην ψυχολογία και στο να περάσει το πείσμα στους παίχτες.Που 'σαι Καζλάουσκας...Από τότε έχω να δω την ομάδα να παίζει κοντρόλ και σε άμυνα και σε επίθεση.Από εκείνον και μετά κάθε φέτος και χειρότερα.
Weekendman
Εύχομαι να μην είναι η εικόνα της ομάδας του Ολυμπιακού αποτέλεσμα κακής αγωνιστικής κατάστασης,και να ισχύει το σενάριο που θέλει τον Ολυμπιακό να τραβάει χρονικά την σειρά για να θεραπευτούν καλύτερα οι τραυματίες, η να είναι απλά ένα τρίκ για να προκριθεί ο Ολυμπιακός και να τον υποτιμήσει ο Παναθηναικός, αλλά είχα πεί και πρίν το παιχνίδι οτι οι τελευταίες εκτός έδρας εμφανίσεις δείχνουν οτι δεν πάει καλά ο Ολυμπιακός ,και ήταν φυσιολογική ή ήττα απο το Μαρούσι στο 2ο παιχνίδι ,και έτσι φυσιολογικά οι κακές εκτος έδρας εμφανίσεις συνεχίστηκαν και σήμερα.Όμως μην ετοιμάσουν φιέστα στον Παναθηναικό γιατί και πέρσι αγκομάχουσε ο Ολυμπιακός μέχρι να φτάσει στον Τελικό ,και μετά έψαχναν δικαιολογίες ότι ήταν κουρασμένοι απο το φαιναλ φόρ που είχε γίνει ένα μήνα πρίν και για αυτό δεν ήταν φρέσκοι, βέβαια πρέπει να φτάσει πρώτα στον Τελικό ο Ολυμπιακός και βλέπουμε, γιατι το Μαρούσι έχει δείξει μεγάλο πείσμα στα πλέι-οφ και αν παρουσιαστεί η ευκαιρία δεν θα την αφήσουν.
Ginobili
QUOTE(Sokos @ May 18 2008, 18:57 ) *
Κανονικά θα πρεπε να περιμένουν μέχρι το καλοκαίρι και να κυνηγούσαν τον Μεσίνα κατά την γνώμη μου. Έχει δείξει τι ομάδες φτιάχνει ο άνθρωπος.

Ναι...μόνο που ο Μεσίνα έχει διαχειριστεί ΜΑΚΡΑΝ τα πιο ακριβά μπάτζετ σε σχέση με κάθε άλλο προπονητή τα τελευταία 10 χρόνια.Πάντα του έχουν ΣΟΥΠΕΡ-παικταράδες στην ομάδα του...και στα 3 ευρωπαικά που έχει πάρει....είχε το πιο ακριβό ρόστερ στην Ευρώπη.Κίντερ με Ντανίλοβιτς,Ρικοντό,Σάβιτς,Νεστέροβιτς+++ το 98',το 2001...την Κίντερ του Τζινόμπιλι,και οι ομάδες της ΤΣΣΚΑ 2006,2008...

Α...είχε και μια Σούπερ υπερομάδα το 2002 με Τζινόμπιλι,Γιάριτς,Γκρέιντζερ,Μπετσίροβιτ
,Σμόντις,Άντερσεν.Γκρίφιθ....αλλά κάποιοι του έκαναν πλάκα μέσα στο σπίτι του.... tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif

Ο Γιαννάκης πρώτη φορά στην ζωή του έχει μία ακριβή ομάδα,(που δεν την έχει κάνει ο ίδιος).Με το Μαρούσι πάλευε.... wink.gif
spysta
Παιδια μην λεμε και ο,τι θελουμε τωρα .. ο Γιαννακης δεν ευθυνεται για μια ομαδα που δεν εφτιαξε ο ιδιος .. ισα ισα που αν δεν ηταν ο Γιαννακης τωρα θα ειχαμε αποκλειστει στους 16 της Ευρωπης και θα ειχαμε τερματισει 4 στην Ελλαδα ..
ο Δρακος θα κριθει απο του χρονου ... με τις επιλογες που θα κανει και το μπασκετ που θα αποδωσει ..
sherman
Γιατι νομιζω οτι ολη αυτη η σειρα με τα παιχνιδια με τον ολυμπιακο, θα γυρισει μπουμερανγκ εναντιον μας στην μαχη για τη θεση στην Ευρωλιγκα??...
(μιλαω σαν φιλος του Αμαρουσιου αυτη τη στιγμη)
nikolas12
QUOTE(spysta @ May 18 2008, 22:34 ) *
Παιδια μην λεμε και ο,τι θελουμε τωρα .. ο Γιαννακης δεν ευθυνεται για μια ομαδα που δεν εφτιαξε ο ιδιος .. ισα ισα που αν δεν ηταν ο Γιαννακης τωρα θα ειχαμε αποκλειστει στους 16 της Ευρωπης και θα ειχαμε τερματισει 4 στην Ελλαδα ..
ο Δρακος θα κριθει απο του χρονου ... με τις επιλογες που θα κανει και το μπασκετ που θα αποδωσει ..


Spysta εχεις απολυτο δικιο.ο Γιαννακης απο του χρονου θα κριθει γιατι τοτε θα παρει τους παικτες που θελει.Τωρα απλα παιζει με οτι εχει στα χερια του.Ο Greer καθαρα τελειος,διαπρεπει και ξεχωριζει απο τους περισσοτερους σαν τη μυγα μες στο γαλα.Και οπως ειπε σε προηγουμενο ποστ απο το πιο πανω ο Spysta δεν εχουμε τσακ και βας,ο Σοφο δεν εχει συνελθει ακομα(λιγα ακομα ματς θελει),ο Woods ειναι αχυρα με λιγα λογια ολη η ομαδα ειναι αθλια.Παοδια θα το επαναλαβω οπως πολλοι:
ΥΠΟΜΟΝΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ
vastravoud
Ο Σοφοκλής ήρθε στην Ελλάδα πριν 6/7 βδομάδες περίπου, και για να είμαι ειλικρινής δε μου φαίνεται(εκ πρώτης όψεως τουλάχιστον) περαιτέρω αδυνατισμένος. Τι λέτε κι εσείς;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.