Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
daniel10


ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 26/3/18 ΩΡΑ=16:00 ΟΙ ΕΚΠΡΩΣΩΠΟΙ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΟΥΝ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ.


ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
Air Kef
Συγχαρητήρια σε όλους, αδυνατώ να πιστέψω ότι υπάρχει καλύτερη ομάδα σε όλη την Δ από την Άρτεμις
tommie1983
QUOTE (Air Kef @ Mar 26 2018, 12:02 ) *
Συγχαρητήρια σε όλους, αδυνατώ να πιστέψω ότι υπάρχει καλύτερη ομάδα σε όλη την Δ από την Άρτεμις

Είναι όντως δυνατή αλλά θα δείξει. Πάντως δεν προέρχεται από τον δυσκολότερο όμιλο, που ήταν ο 4ος.
Nemesakos
Στον 4ο είχε παντού ντέρμπι. Ακόμα και οι ομάδες που τελείωσαν με 7-8 νίκες έκαναν τις εκπλήξεις τους και δυσκόλεψαν σε αρκετές περιπτώσεις τους 5 πρώτους. Τώρα εικόνα δεν έχω για τους άλλους ομίλους. Πάντως μπορώ να πω με σιγουριά ότι για να κερδίσει κάποιος τον Αθηναϊκό θα πρέπει να ματώσει. Σκληροτράχηλη ομάδα, με πολύ καλό και σοβαρό προπονητή και με καλές μονάδες. Έχει μάθει να αγωνίζεται σε ντέρμπι και για μένα αυτό θα είναι το πλεονέκτημά της..Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες.
Tribune
Προφανώς και δεν είδατε τι έγινε στον τρίτο όμιλο. Το έγραψα και στο αντίστοιχο thread. Θα κάνω μια πρόβλεψη και θα πω ότι 3 ομάδες θα ανέβουν από τον τρίτο.
Nemesakos
QUOTE (Tribune @ Mar 26 2018, 15:17 ) *
Προφανώς και δεν είδατε τι έγινε στον τρίτο όμιλο. Το έγραψα και στο αντίστοιχο thread. Θα κάνω μια πρόβλεψη και θα πω ότι 3 ομάδες θα ανέβουν από τον τρίτο.


Σε άλλο θέμα ωστόσο.. εδώ είναι ο υπερπρωταθλητής..tongue.gif και 3 ομάδες ο Γ όμιλος σίγουρα δεν έχει.. smiley.gif
Tribune
QUOTE (Nemesakos @ Mar 26 2018, 15:36 ) *
Σε άλλο θέμα ωστόσο.. εδώ είναι ο υπερπρωταθλητής..tongue.gif και 3 ομάδες ο Γ όμιλος σίγουρα δεν έχει.. smiley.gif

My bad!!! :-p
Η Εστία δεν θα έχει θέμα με Αθηναϊκό ή Βριλισσιακο. Θα είναι ανοικτά παιχνίδια με όποιον παίξει. Μόνο από την Αρτέμιδα δεν έχω εικόνα.
Θρυλαρα7
Μην υποτιμάτε καμια ομαδα... Όλες έχουν καλή ψυχολογία και όλες θα ναι καλές ομάδες και πιστευω θα ναι όλα τα ματς ντέρμπι... Ας τα απολαυσουμε και ας αφήσουμε τις υποτιμήσεις
daniel10


ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
30/3
1 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ) ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ =
2) ΧΟΛΙΔΗ ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =

ΓΗΠΕΔΟ: Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗ) 1/4
(3-4) 3)
(1-2) 4)
daniel10
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
30/3
1 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ) ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ =
2) ΧΟΛΙΔΗ ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =

ΓΗΠΕΔΟ: Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) 1/4
(3-4) 3)
(1-2) 4)
Tribune
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Mar 26 2018, 16:48 ) *
Μην υποτιμάτε καμια ομαδα... Όλες έχουν καλή ψυχολογία και όλες θα ναι καλές ομάδες και πιστευω θα ναι όλα τα ματς ντέρμπι... Ας τα απολαυσουμε και ας αφήσουμε τις υποτιμήσεις


Ποιος μίλησε υποτιμητικά;;;
Καλή επιτυχία και στις 4 ομάδες.
tommie1983
QUOTE (daniel10 @ Mar 26 2018, 17:45 ) *
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
30/3
1 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ) ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ =
2) ΧΟΛΙΔΗ ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =

ΓΗΠΕΔΟ: Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) 1/4
(3-4) 3)
(1-2) 4)

Τα παιχνίδια θα είναι μονά και μάλιστα στην έδρα του ενός, όχι σε ουδέτερο? Λίγο άδικο μου φαίνεται..
jimmythefirst
Ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι οι διαδικασια ανοδου για τις υπολοιπες ομαδες της Δ' ΕΣΚΑ ;;
Nemesakos
QUOTE (jimmythefirst @ Mar 27 2018, 09:53 ) *
Ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι οι διαδικασια ανοδου για τις υπολοιπες ομαδες της Δ' ΕΣΚΑ ;;


Αν εννοείς τις ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 2,3,4 και 5 είναι νέοι όμιλοι. 6 αγώνες

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=20499
daniel10


ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
1) 30/3 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20:30 ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ =
2) 30/3 ΧΟΛΙΔΗ 21:45 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =

ΓΗΠΕΔΟ: Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ)
(3-4) 3) 1/4 18:30
(1-2) 4) 1/4 20:30
madmike1
QUOTE (daniel10 @ Mar 27 2018, 20:02 ) *
ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
1) 30/3 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20:30 ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ =
2) 30/3 ΧΟΛΙΔΗ 21:45 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =

ΓΗΠΕΔΟ: Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ)
(3-4) 3) 1/4 18:30
(1-2) 4) 1/4 20:30

Δηλαδη θαβδουμε τελικα αθηναικος - αρτεμις μεσα στον βυρωνα!!! Ενδιαδερον
dontshoottheref
Πηγε Βριλήσσια η διοργάνωση
Reporter1983
Αποτελέσματα ξερει καποιος;
Θρυλαρα7
Βριλήσσιακος-αθηναικος 59-53

Σε μια ματσάρα που τα είχε όλα ανατροπες παθος και πολυ μπάσκετ νικητής βγήκε ο Βριλήσσιακος... Η πρωτη περιοδος τελείωσε με σκορ 24-6 υπέρ των γηπεδουχων δείχνοντας αγριεμένοι η ομάδα των Βριλήσσιων κατασπάραξε μια άψυχη ομάδα στο πρωτο δεκάλεπτο... Στο δευτερο δεκάλεπτο τα πραγματα άλλαξαν ο αθηναϊκός μπήκε μέσα άλλη ομάδα έτρεξε πιεσε παθιαστηκε και έκλεισε την διαφορά στο ημίχρονο στους 6 ποντους 34-28....το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε και παλι στον αθηναϊκό ο οποίος ξεκίνησε από εκεί που σταμάτησε στο 2 δεκάλεπτο με τον Βριλήσσιακο να έχει κολλήσει πραγματικα για τεράστιο χρονικό διάστημα κλείνοντας την τρίτη περιοδο με 38-45 υπέρ του αθηναικου... Εκεί κάπου τα πραγματα άλλαξαν ο αθηναϊκός έσκασε από την αντεπίθεση που έκανε στο 2ο δεκάλεπτο και ο Βριλήσσιακος με 4 σερι κρίσιμα τρίποντα γονάτισε τον αθηναϊκό και κάπως έτσι προηλθε και το τελικό σκορ... Συγχαρητήρια και στους δυο για το ματς που απολαυσαμε έδειξαν και οι 2 ομάδες ότι δίκαια τερμάτισαν πρωτες...

Άρτεμις αχαρνών-Εστια φιλίας 48-49
daniel10


1) 30/3 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20:30 ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ = 59 - 53
2) 30/3 ΧΟΛΙΔΗ 21:45 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =


(3-4) 3) 1/4 18:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ -
(1-2) 4) 1/4 20:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -
daniel10

1) 30/3 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20:30 ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ = 59 - 53
2) 30/3 ΧΟΛΙΔΗ 21:45 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =48 - 49

(3-4) 3) 1/4 18:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ =
(1-2) 4) 1/4 20:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =

Reporter1983
Η πρωταθλήτρια ομαδα απο τον πιο δυςκολο όμιλο της κατηγορίας έχασε. Και η καλυτερη ομαδα απο τους 4 έχασε μεσα στην έδρα της. Ενα παιχνιδι δε δείχνει πολλα αλλα σιγουρα δε πρεπει να μειώνονται ομιλοι και να διαφημίζονται ομαδες. Συγχαρητήρια και στις 4 ομαδες!
Air Kef
Η Άρτεμις δεν έπαιζε μεσα στην έδρα της.
Θρυλαρα7
Που έπαιζε???
Tribune
QUOTE (Reporter1983 @ Mar 31 2018, 14:11 ) *
Η πρωταθλήτρια ομαδα απο τον πιο δυςκολο όμιλο της κατηγορίας έχασε. Και η καλυτερη ομαδα απο τους 4 έχασε μεσα στην έδρα της. Ενα παιχνιδι δε δείχνει πολλα αλλα σιγουρα δε πρεπει να μειώνονται ομιλοι και να διαφημίζονται ομαδες. Συγχαρητήρια και στις 4 ομαδες!


Ποτέ δεν κατάλαβα με ποια κριτήρια θεωρήθηκε ο πιο δύσκολος όμιλος ο 4ος φετος.
Δεν μου κάνει εντύπωση η νίκη της Εστίας. Για να βγει πρώτη, έφτυσε αίμα και έχυσε πολύ ιδρώτα. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Εστίας και της εύχομαι ολόψυχα να κατακτήσει τον τίτλο της κατηγορίας.
Υγ. Όπως και να έχει ο τελικός με τον Βριλισσιακο θα ειναι ματσαρα.
Θρυλαρα7
Ο καλύτερος όμιλος θα οριστεί ανάλογα με το ποσες ομάδες θα ανέβουν από τον κάθε όμιλο μέσω των μπαράζ...
Tribune
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Mar 31 2018, 17:01 ) *
Ο καλύτερος όμιλος θα οριστεί ανάλογα με το ποσες ομάδες θα ανέβουν από τον κάθε όμιλο μέσω των μπαράζ...


Ωστόσο, αλλά έλεγες όλη την χρονιά στο θρεντ του 4ου ομίλου. Και σου είχα πει τότε στις αρχές, στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.
Πάντως, ο 3ος ήταν ο πιο ισορροπημένος και αμφιρροπος. Σε κανέναν άλλον φέτος, 4 ομάδες δεν διεκδικούσαν την πρωτιά 3 αγωνιστικές από το τέλος. Ούτε αλλες 3 ομάδες εριζαν για την Πέμπτη θέση. Ούτε τέλος, ομάδα που πήγαινε για πρωτιά, εντέλει βρέθηκε εκτός πλέι οφ σε τριπλή ισοβαθμία.
Θρυλαρα7
Αυτό που λες δεν έχει να κάνει... Ο όμιλος μπορεί να ήταν ισσοροπημενος γιατί οι ομάδες να ταν ισσοδυναμες αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι καλυτερες από τους άλλους ομίλους... Και στον 4ο όμιλο έγινε χαμός και εγώ πιστευω οτι ηταν ο πιο δυσκολος αλλά ότι και να λέμε πρεπει να περιμενουμε για να δουμε γιατί μπορεί να βγει πιο δυσκολος ο 1ος η ο 2ος οπότε θα περιμενω πρωτα να δω τι θα γινει
Tribune
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Mar 31 2018, 17:41 ) *
Αυτό που λες δεν έχει να κάνει... Ο όμιλος μπορεί να ήταν ισσοροπημενος γιατί οι ομάδες να ταν ισσοδυναμες αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι καλυτερες από τους άλλους ομίλους... Και στον 4ο όμιλο έγινε χαμός και εγώ πιστευω οτι ηταν ο πιο δυσκολος αλλά ότι και να λέμε πρεπει να περιμενουμε για να δουμε γιατί μπορεί να βγει πιο δυσκολος ο 1ος η ο 2ος οπότε θα περιμενω πρωτα να δω τι θα γινει

Οκ, προφανώς. Κουβέντα να γίνεται.
Liveris
QUOTE(madmike1 @ Mar 28 2018, 06:46 ) *
Δηλαδη θαβδουμε τελικα αθηναικος - αρτεμις μεσα στον βυρωνα!!! Ενδιαδερον


Μέσα έπεσες...αύριο μικρός τελικός στις 6.30 smiley.gif
Θρυλαρα7
Από την πρωτη ημέρα που άνοιξε το συγκεκριμένο φόρουμ υπάρχει υποτίμηση για κάποιες ομάδες υπάρχει ηρωνια με μπροστάριδες τους υποστηριχτες του Άρτεμις και της Εστίας.... Κύριοι εδώ μιλάμε για 4 ομάδαρες τις δ εσκα που δεν χωρουν ηρωνιες... Μιλάμε για 4 πρωταθλητες όλοι οι όμιλοι είχανε μεγάλες δυσκολιες... Ο Άρτεμις έκανε 22-0!!!! Πως γίνεται να υποτιμήσω μια τέτοια ομάδα επειδή έκανε ένα κακό ματς.... Ο αθηναϊκός η ομάδα μου τελειωσε με 20-2!!!!! Σε κάποια φάση είχε ξεχάσει πως είναι η ήττα δεν θα υποτιμήσω 5 μηνες μάχης για 4 τρίποντα σε 5 λεπτά που έκριναν ένα ματς.... Βριλήσσιακος 21-1!!!!! Και ακόμα νικάει αυτή ομάδα που έχει αρχή μέση και τέλος είτε χάσουν σήμερα είτε όχι τους ανηκουν πολλα συγχαρητήρια... Και για τελευταία ομάδα αφήνω την εστία φιλίας 20-2!!!! Μια ομάδα που στον πρωτο γυρο ήταν δευτερη όμως έδειξε παθος στον δευτερο γυρο ξέχασε να χασει... Επίσης ότι και να κάνει σήμερα δεν ακυρώνονται 5 μήνες παθους και μαχης... Βέβαια αυτή η ομάδα κατάφερε να με κανει να την μισησω με αυτους που γράφουν για εκείνη αλλά στα παιδια που παιζουν σε αυτη αξίζουν συγχαρητήρια.... Συγχαρητήρια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!
Tribune
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Apr 1 2018, 10:57 ) *
Από την πρωτη ημέρα που άνοιξε το συγκεκριμένο φόρουμ υπάρχει υποτίμηση για κάποιες ομάδες υπάρχει ηρωνια με μπροστάριδες τους υποστηριχτες του Άρτεμις και της Εστίας.... Κύριοι εδώ μιλάμε για 4 ομάδαρες τις δ εσκα που δεν χωρουν ηρωνιες... Μιλάμε για 4 πρωταθλητες όλοι οι όμιλοι είχανε μεγάλες δυσκολιες... Ο Άρτεμις έκανε 22-0!!!! Πως γίνεται να υποτιμήσω μια τέτοια ομάδα επειδή έκανε ένα κακό ματς.... Ο αθηναϊκός η ομάδα μου τελειωσε με 20-2!!!!! Σε κάποια φάση είχε ξεχάσει πως είναι η ήττα δεν θα υποτιμήσω 5 μηνες μάχης για 4 τρίποντα σε 5 λεπτά που έκριναν ένα ματς.... Βριλήσσιακος 21-1!!!!! Και ακόμα νικάει αυτή ομάδα που έχει αρχή μέση και τέλος είτε χάσουν σήμερα είτε όχι τους ανηκουν πολλα συγχαρητήρια... Και για τελευταία ομάδα αφήνω την εστία φιλίας 20-2!!!! Μια ομάδα που στον πρωτο γυρο ήταν δευτερη όμως έδειξε παθος στον δευτερο γυρο ξέχασε να χασει... Επίσης ότι και να κάνει σήμερα δεν ακυρώνονται 5 μήνες παθους και μαχης... Βέβαια αυτή η ομάδα κατάφερε να με κανει να την μισησω με αυτους που γράφουν για εκείνη αλλά στα παιδια που παιζουν σε αυτη αξίζουν συγχαρητήρια.... Συγχαρητήρια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!



Ο Liveris αν δεν κάνω λάθος είναι παίκτης της Εστίας. Όσον αφορά εμένα, απλώς φίλαθλος είμαι, που παρακολουθώ αγώνες, όταν μπορώ. Κανείς δεν μίλησε υποτιμητικά.
Αν κρίνω από τα γραφόμενα σου, μάλλον είσαι πιτσιρικάς. Ούτε ειρωνείες γράφτηκαν, ούτε μίλησε κάποιος υποτιμητικά για την ομάδα της Άρτέμιδος, τον Βριλησσιακό ή τον Αθηναϊκό.
Κοινώς, και ενόψει του Πάσχα, κούνησε λίγο το κεφάλι σου και απόλαυσε το μπάσκετ που παίζεις.
Θρυλαρα7
Οχι φίλε μου δεν είμαι πιτσιρικας... Διάβασε λίγο καλυτερα τι έχει γραφτεί στο φόρουμ και αν δεν λες κάποια σχόλια υποτιμητικά η ειρωνικά παρε έναν Μπαμπινιωτη να μάθεις τι σημαίνουν οι δυο αυτές λέξεις
ΣΟΥΛΗΣ
Ανθρωπος με 12 σολικισμούς και αντίστοιχα ορθογραφικά λάθη προτρέπει τον ορθότατον να συμβουλευτεί τον Μπαμπινιώτη.... Τι άλλο θα διαβάσω σε αυτό το forum Θεέ μου???
Reporter1983
Η Αρτεμης κερδισε ευκολα τον Αθηναϊκό 59-38. Γνωρίζει καποιος το αλλο αποτέλεσμα;
daniel10

1) 30/3 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20:30 ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ = 59 - 53
2) 30/3 ΧΟΛΙΔΗ 21:45 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ =48 - 49

(3-4) 3) 1/4 18:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ = 38 - 59
(1-2) 4) 1/4 20:30 Δ.ΚΑΛΤΣΑΣ (ΕΡΓΑΝΗΣ) ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ = 70 - 68

Α/Α ΟΜΑΔΑ
1) ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2) ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
3) ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
4) ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
Liveris
QUOTE(Θρυλαρα7 @ Apr 1 2018, 10:57 ) *
Από την πρωτη ημέρα που άνοιξε το συγκεκριμένο φόρουμ υπάρχει υποτίμηση για κάποιες ομάδες υπάρχει ηρωνια με μπροστάριδες τους υποστηριχτες του Άρτεμις και της Εστίας.... Κύριοι εδώ μιλάμε για 4 ομάδαρες τις δ εσκα που δεν χωρουν ηρωνιες... Μιλάμε για 4 πρωταθλητες όλοι οι όμιλοι είχανε μεγάλες δυσκολιες... Ο Άρτεμις έκανε 22-0!!!! Πως γίνεται να υποτιμήσω μια τέτοια ομάδα επειδή έκανε ένα κακό ματς.... Ο αθηναϊκός η ομάδα μου τελειωσε με 20-2!!!!! Σε κάποια φάση είχε ξεχάσει πως είναι η ήττα δεν θα υποτιμήσω 5 μηνες μάχης για 4 τρίποντα σε 5 λεπτά που έκριναν ένα ματς.... Βριλήσσιακος 21-1!!!!! Και ακόμα νικάει αυτή ομάδα που έχει αρχή μέση και τέλος είτε χάσουν σήμερα είτε όχι τους ανηκουν πολλα συγχαρητήρια... Και για τελευταία ομάδα αφήνω την εστία φιλίας 20-2!!!! Μια ομάδα που στον πρωτο γυρο ήταν δευτερη όμως έδειξε παθος στον δευτερο γυρο ξέχασε να χασει... Επίσης ότι και να κάνει σήμερα δεν ακυρώνονται 5 μήνες παθους και μαχης... Βέβαια αυτή η ομάδα κατάφερε να με κανει να την μισησω με αυτους που γράφουν για εκείνη αλλά στα παιδια που παιζουν σε αυτη αξίζουν συγχαρητήρια.... Συγχαρητήρια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!


Κατ' αρχήν συγχαρητήρια στην ομάδα του Βριλησσιακού που στέφθηκε υπερπρωταθλήτρια της Δ' ΕΣΚΑ για φέτος. Τα παιδιά του Βριλησσιακού ήταν καλύτεροι και πιο ψύχραιμοι στις λεπτομέρειες σήμερα και μας κέρδισαν στο νήμα με 70-68 (ημ. 39-33). Πολύ δυνατό και ωραίο παιχνίδι, χωρίς σκοπιμότητα, αλλά με πάθος για τη νίκη (έτσι όπως πρέπει νομίζω να είναι όλοι οι αγώνες). Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, γενικά η ροή του παιχνιδιού είχε μπροστά τον Βριλησσιακό με πολύ μικρή διαφορά 4-6 πόντων σχεδόν σε όλο το παιχνίδι (κάποια στιγμή έφτασε και στους 10 στο τρίτο δεκάλεπτο αν δεν κάνω λάθος). Μεγάλη προσπάθεια από την ομάδα μου στο τελευταίο ειδικά δεκάλεπτο, όπου αφού πρώτα είχαμε μαζέψει τη διαφορά καταφέραμε να περάσουμε και μπροστά στο τελευταίο δίλεπτο. Εκεί κάποια λάθη μας στοίχισαν αφού ο Βριλησσιακός εκμεταλλεύτηκε το κάθε τέτοιο λάθος μας και μας τιμώρησε. Καλά δουλεμένη ομάδα ο Βριλησσιακός, με αρκετές λύσεις και παιδιά αθλητικά. Τους εύχομαι καλή πορεία για του χρόνου! Αυτά για το παιχνίδι...

Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα που είδα ότι γράφτηκαν και μιας και έχουμε τελειώσει πλέον...ναι είμαι παίκτης της Εστίας, όπως σωστά ανέφερε ο Tribune. Συμφώνώ με το σκεπτικό του Θρυλάρα7...ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΙΣ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΠΑΝΑΞΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΘΛΗΤΕΣ ΜΟΥ (γιατί συναθλητές είμαστε όλοι...γενικά μου αρέσει να αποφεύγω τον όρο αντίπαλοι, δεν παίρνουμε δα και 30000 έκαστος για να έχουμε να χωρίσουμε και κάτι smiley.gif). Μέχρι εδώ καλά. Θα μου επιτρέψεις όμως φίλε Θρυλάρα7 να διαφωνήσω με το αυθαίρετο συμπέρασμα σου ότι υπάρχει υποτίμηση για κάποιες ομάδες και ειρωνεία με μπροστάρηδες κάποιους, όσον αφορά τουλάχιστον την ομάδα της Εστίας. Εγώ είμαι ο μόνος που έγραφε στον 3ο όμιλο για την Εστία. Ο Tribune δεν είναι υποστηρικτής της Εστίας, απλά ο άνθρωπος είπε τη γνώμη του επειδή παρακολουθούσε τον 3ο όμιλο. Στο thread to τρέχον, το μόνο που έγραψα ήταν μια απάντηση στον madmike1 γιατί προέβλεψε από την κλήρωση ακόμα τελικό στον Βύρωνα Άθηναϊκός-Άρτεμις. Του είπα ότι έπεσε μέσα και του έβαλα και smiley.gif για να καταλάβει ότι πρόκειται για πείραγμα. Νομίζω όλοι έχουμε πολύ σημαντικότερα πράγματα για να ανησυχούμε από το να αντιπαρατιθέμεθα από τα πληκτρολόγια. Όσοι με ξέρουν, με καταλαβαίνουν νομίζω. Τους άλλους δυστυχώς δεν μπορώ να τους πείσω.

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες και ραντεβού στα γήπεδα και στα topic της Γ΄ ΕΣΚΑ του χρόνου με κάποιους από εσάς rolleyes.gif !!!

Καλό Πάσχα με Υγεία!
madmike1
QUOTE (Liveris @ Mar 31 2018, 20:26 ) *
Μέσα έπεσες...αύριο μικρός τελικός στις 6.30 smiley.gif

Επεσα εξω δεν το περιμενα! Συγχαρητήρια για ανοδο.
Air Kef
QUOTE(Θρυλαρα7 @ Mar 31 2018, 16:52 ) *
Που έπαιζε???


Η Άρτεμις χρησιμοποιούσε σαν έδρα της τον Κόκκινο Μύλο, για το αντρικό τουλάχιστον.



Επίσης, κανείς δεν ειρωνεύτηκε κανέναν. Συγχαρητήρια στα Βριλήσσια
Liveris
QUOTE(madmike1 @ Apr 2 2018, 08:37 ) *
Επεσα εξω δεν το περιμενα! Συγχαρητήρια για ανοδο.


Όλα καλά...ευχαριστούμε πολύ!

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες!
madmike1
QUOTE (Tribune @ Mar 31 2018, 16:58 ) *
Ποτέ δεν κατάλαβα με ποια κριτήρια θεωρήθηκε ο πιο δύσκολος όμιλος ο 4ος φετος.
Δεν μου κάνει εντύπωση η νίκη της Εστίας. Για να βγει πρώτη, έφτυσε αίμα και έχυσε πολύ ιδρώτα. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Εστίας και της εύχομαι ολόψυχα να κατακτήσει τον τίτλο της κατηγορίας.
Υγ. Όπως και να έχει ο τελικός με τον Βριλισσιακο θα ειναι ματσαρα.



QUOTE (Θρυλαρα7 @ Mar 31 2018, 17:01 ) *
Ο καλύτερος όμιλος θα οριστεί ανάλογα με το ποσες ομάδες θα ανέβουν από τον κάθε όμιλο μέσω των μπαράζ...



QUOTE (Tribune @ Mar 31 2018, 17:30 ) *
Ωστόσο, αλλά έλεγες όλη την χρονιά στο θρεντ του 4ου ομίλου. Και σου είχα πει τότε στις αρχές, στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.
Πάντως, ο 3ος ήταν ο πιο ισορροπημένος και αμφιρροπος. Σε κανέναν άλλον φέτος, 4 ομάδες δεν διεκδικούσαν την πρωτιά 3 αγωνιστικές από το τέλος. Ούτε αλλες 3 ομάδες εριζαν για την Πέμπτη θέση. Ούτε τέλος, ομάδα που πήγαινε για πρωτιά, εντέλει βρέθηκε εκτός πλέι οφ σε τριπλή ισοβαθμία.

Σχετικα με το ερωτημα αν ήταν ο δ ομιλος ο πιο δυσκολος φετος,νομιζω οτι αποτυπώνεται ξεκαθαρα απ τα αποτελέσματα οτο ηταν ο πιο δυσκολος μιας και 2 ομάδες βγηκαν πρωτες ευκολα ,(δοξα,ζευς) και οι αλλες 2 βγηκαν δευτερες (φιλοθεη,εθνικος)με ισοβαθμια με τις πρωτες.
Θρυλαρα7
Ναι σε αυτό δικαιώθηκαν όσοι το υποστηρίζαν όλο το χρόνο και εγώ ήμουν ένας από αυτους... Όλοι οι όμιλοι έχουν τις δυσκολίες τους και τις έκπληξεις τους αλλά φέτος το επίπεδο του 4ου ομίλου ήταν ένα με 2 σκαλιά πιο πανω... Αυτά όμως τώρα έχουν μικρή σημασία... Καλη τυχη σε όλες τις ομάδες στην γ εσκα...
Tribune
QUOTE (Θρυλαρα7 @ May 5 2018, 20:32 ) *
Ναι σε αυτό δικαιώθηκαν όσοι το υποστηρίζαν όλο το χρόνο και εγώ ήμουν ένας από αυτους... Όλοι οι όμιλοι έχουν τις δυσκολίες τους και τις έκπληξεις τους αλλά φέτος το επίπεδο του 4ου ομίλου ήταν ένα με 2 σκαλιά πιο πανω... Αυτά όμως τώρα έχουν μικρή σημασία... Καλη τυχη σε όλες τις ομάδες στην γ εσκα...



Εκ του αποτελέσματος, αυτό επιβεβαιώθηκε.
Συγχαρητήρια σε όσες ομάδες κέρδισαν την άνοδο του στην Γ' ΕΣΚΑ.

Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.