Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος 2012-2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3
rchos
Σχεδόν αμέσως με το που λύθηκαν τα προβλήματα με τις οφειλές στον Ραις ο Πανιωνιος έκανε σήμερα 4 ανακοινώσεις Ελλήνων παιχτών.


Έμειναν οι Γιάνκοβιτς και Μπατής ενώ ανακοινώθηκαν και οι Παππάς και Μπόγρης.

Πολύ καλές και οι 4 κινήσεις του Πανιωνιου που μετά την φυγή Ξανθόπουλου-Σαρικόπουλου(κατα τα φαινόμενα) ήθελε έλληνες παίχτες για να έχει έναν καλό ελληνικό κορμό.

Το πιθανότερο είναι τελικά ο Καββαδάς να αποχωρήσει επίσης οπότε μάλλον είναι σημαντική η παραμονή του Μπάρλου(ξέρει κανείς αν είναι ελεύθερος η έχει συμβόλαιοwink.gif.
Με γιάνκοβιτς-Μπατή-Μπάρλο-Παππά-Μπόγρη ο Πανιώνιος έχει έναν πολύ καλό ελληνικό κορμό όπου με 2-3 ακόμη παίχτες θα έχει ένα βαθύ και γεμάτο ρόστερ για Ελλάδα και Ευρώπη.Ξέρουμε ποιοι παίχτες έχουν συμβόλαιο?

Από ξένους mark payne είναι νομίζω σίγουρος το ίδιο και ο Landon Milbourne ενώ πλέον φαίνεται να συμφώνησαν και με τον Ashton Gibbs από τους πάνθηρες του Pittsburgh.

όπως φαίνεται ο Πανιώνιος όλες αυτές τις μέρες ήταν δραστήριος αλλά λόγο του κολλήματος με τον Ραις δεν μπορούσε να ανακοινώσει τίποτα.
giorgos14
QUOTE(rchos @ Aug 2 2012, 21:42 ) *
Σχεδόν αμέσως με το που λύθηκαν τα προβλήματα με τις οφειλές στον Ραις ο Πανιωνιος έκανε σήμερα 4 ανακοινώσεις Ελλήνων παιχτών.


Έμειναν οι Γιάνκοβιτς και Μπατής ενώ ανακοινώθηκαν και οι Παππάς και Μπόγρης.

Πολύ καλές και οι 4 κινήσεις του Πανιωνιου που μετά την φυγή Ξανθόπουλου-Σαρικόπουλου(κατα τα φαινόμενα) ήθελε έλληνες παίχτες για να έχει έναν καλό ελληνικό κορμό.

Το πιθανότερο είναι τελικά ο Καββαδάς να αποχωρήσει επίσης οπότε μάλλον είναι σημαντική η παραμονή του Μπάρλου(ξέρει κανείς αν είναι ελεύθερος η έχει συμβόλαιο wink.gif .
Με γιάνκοβιτς-Μπατή-Μπάρλο-Παππά-Μπόγρη ο Πανιώνιος έχει έναν πολύ καλό ελληνικό κορμό όπου με 2-3 ακόμη παίχτες θα έχει ένα βαθύ και γεμάτο ρόστερ για Ελλάδα και Ευρώπη.Ξέρουμε ποιοι παίχτες έχουν συμβόλαιο?

Από ξένους mark payne είναι νομίζω σίγουρος το ίδιο και ο Landon Milbourne ενώ πλέον φαίνεται να συμφώνησαν και με τον Ashton Gibbs από τους πάνθηρες του Pittsburgh.

όπως φαίνεται ο Πανιώνιος όλες αυτές τις μέρες ήταν δραστήριος αλλά λόγο του κολλήματος με τον Ραις δεν μπορούσε να ανακοινώσει τίποτα.


Ο Πανιωνιος βγαζει τουλαχιστον το 1/4 του μπατζετ του απο την επερχομενη πωληση καββαδα χωρις να χανει εναν παικτη που εκανε τη διαφορα ολη τη χρονια.Οποτε ειναι λογικο να ειναι πολυ ανετος και να κανει μεταγραφες.Ο αμερικανος ο ψηλος που ειχε και τραυματιστηκε ξερεις αν θα συνεχισει του χρονου η' λυθηκε περσι το συμβολαιο ?
gspara
Νομιζω εχει λυθει το συμβολαιο του Στεφενσον.Συμβολαιο εχει ακομα ο Αθανασουλας ενω επιστρεφει και ο Αθηναιου.
argeitis
Στο θέμα προπονητή τι γίνεται????????

Ποιος έχει κλείσει??????

Η επιλογή του Πανιωνίου για Παππά και Μπόγρη πιστεύω πως θα επιρρεάσει θετικά την καριέρα τους και θα τους συστήσει ξανά στο ελληνικό μπάσκετ.

Μυαλό να έχουν, κυρίως ο Μπόγρης, και όρεξη για δουλειά και οι κόποι τους θα ανταμειφθούν.
gspara
QUOTE (argeitis @ Aug 3 2012, 00:15 ) *
Στο θέμα προπονητή τι γίνεται????????

Ποιος έχει κλείσει??????

Η επιλογή του Πανιωνίου για Παππά και Μπόγρη πιστεύω πως θα επιρρεάσει θετικά την καριέρα τους και θα τους συστήσει ξανά στο ελληνικό μπάσκετ.

Μυαλό να έχουν, κυρίως ο Μπόγρης, και όρεξη για δουλειά και οι κόποι τους θα ανταμειφθούν.

Σκουρτοπουλος
benchwarmer
Νομιζω δεν χωραει αμφιβολια πως θα ειναι και παλι το μεγαλο φαβορι για την 3η θεση.. Θα παιξουν βεβαια σημαντικο ρολο οι ξενοι, τετοιο που ειναι το επιπεδο της Α1 πλεον. Το ειδαμε χαρακτηριστικα περυσι με τον ΑΓΟΡ. Ο ελληνικος κορμος παντως εννοειται ειναι καλος..
giorgos14
Τον εναν ελληνα μετα τον αλλο κλεινει ο Πανιωνιος

http://www.superbasket.gr/permalink/165354.html

Επισης ενα αλλο αρθρο κανει λογο οτι ο Ολυμπιακος θα κλεισει το Καββαδα και θα τον αφησει μια χρονια ακομα στο πανιωνιο.Οποτε με Παππα-Μπατη-Μοτσενιγο-Γιανκοβιτς-Μπαρλο-Καββαδα-Μπογρη εχει εναν αρκετα καλο και νεανικο κορμο.Θεωρω πως αν δεν γινει κατι εξωπραγματικο η ομαδα γραφει στο κουτελο της το 3η θεση...
gspara
O Σπυρος Μοτσενιγος ειναι πραγματικο διαμαντακι.Ετυχε να τον παρακολουθησω σε αρκετους αγωνες με το Περαμα και απο τοτε θυμαμαι λεγαμε με την παρεα οτι παει για ψηλα.Πλουσια αθλητικα προσοντα απλα θεωρω πρεπει να επιλεξει ποια θεση του ταιριαζει στο ασοδυο για να δουλεψει και να καθιερωθει.Μπραβο στον Πανιωνιο μακαρι να μπει σφηνα στους 2 μεγαλους.
rchos
Visit My Website

Χωρίς τον Χατζηχρήστο συνεχίζει ο Πανιώνιος για οικονομικούς λόγους όπως λέει το δημοσίευμα.


Κρίμα δεν την βέπω σωστή την κίνηση αυτή.Από τους καλύτερους στον τομέα του στην Ελλάδα.
rchos
Ο Πανιώνιος πήρε φόρα.

Ανακοίνωσε Milburn(25)- Payne(24) - Gibbs(22) σήμερα.







Νεαροι και φιλοδοξοι και οι 3 κατι σημαντικο.Γενικα ο Πανιώνιος φέτος πάει να γίνει πολυ νεανική ομάδα.Αρκετά ενδιαφέρουσα.

το ροστερ ως τωρα ειναι καπως ετσι.

Gibbs-Μπατής-Αθηναίου
Παππάς-Payne
Γιάνκοβιτς-Αθανασούλας
Milbourne
Μπόγρης

Φυσικα μάλλον θα έρθει σιγουρα και ο Μοτσενίγος αλλά ανακοίνωση ακόμη δεν υπάρχει.Ο Μπάρλος μάλλον δεν μένει.
tuareg
πως εγινε ετσι ο Μπογρης ρε παιδια?? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif


Air Kef
Γαμάτος. Αν δούλεψε και το μπάσκετ όσο και το σώμα του μεσα στο καλοκαίρι θα κάνει το μπαμ του φέτος. (και του χρόνου στην θρυλάρα - επιτέλους)
leonkalf
QUOTE (Air Kef @ Aug 17 2012, 11:11 ) *
Γαμάτος. Αν δούλεψε και το μπάσκετ όσο και το σώμα του μεσα στο καλοκαίρι θα κάνει το μπαμ του φέτος. (και του χρόνου στην θρυλάρα - επιτέλους)

Αυτό το τελευταίο το εννοείς??? rolleyes.gif


Πάντως εντυπωσιακή αλλαγή!! Στέγνωσε...
gspara
QUOTE (leonkalf @ Aug 17 2012, 12:43 ) *
Αυτό το τελευταίο το εννοείς??? rolleyes.gif


Πάντως εντυπωσιακή αλλαγή!! Στέγνωσε...

Δεν νομιζω να το εννοει.Ο Μπογρης δεν χρειαζεται να δουλεψει.Ειναι ετοιμος.Απο οτι ακουω παει για αντι-Ντανκαν στους Σπερς!!!
giorgos14
Απο την στιγμη που επεσε στα χερια της Ελλης μισος εμεινε..φανταστειτε ποσο ασχημα περναει το παιδι .. smiley.gif

edit: τωρα διαβασα οτι χωρισαν τα παιδια,οποτε ο καημενος απο τη στεναχωρια τα εχασε


Ο Πανιωνιος αν κρατησει και Καββαδα εχει μακραν τη πιο νεανικη ομαδα που εμφανιστηκε πιστευω..
leonkalf
QUOTE (giorgos14 @ Aug 17 2012, 14:39 ) *
Απο την στιγμη που επεσε στα χερια της Ελλης μισος εμεινε..φανταστειτε ποσο ασχημα περναει το παιδι .. smiley.gif

edit: τωρα διαβασα οτι χωρισαν τα παιδια,οποτε ο καημενος απο τη στεναχωρια τα εχασε

Εμφανίστηκαν μαζί πριν λίγες μέρες στους Παξούς. Είδα και φωτό. Οπότε δεν αληθεύουν αυτά που διάβασες.. smile.gif
sni79per
Συμφώνησε με Μπούκερ ο Πανιώνιος
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129133731
rchos
Καλή περίπτωση ο Μπούκερ αν κλείσει όντως.
Ο Κασελάκης επίσης καλή περίπτωση για Πανιώνιο.

Γκιμπς-Μπατής-Αθηναίου
Παππάς-Πέην
Γιάνκοβιτς-Αθανασούλας
Μιλμπερν-Μπούκερ-Κασελάκης
Μπόγρης-Καββαδάς

Άν όντως αυτοί είναι οι παίχτες του πανιωνίου ένας ξένος 2-3αρι χρειάζεται και ένας ξένος ψηλός και έκλεισε το ρόστερ όντας πολύ ολοκληρωμένο και μακράν το πιο ποιοτικό (εκτός Παο-Οσφπ) από τις υπόλοιπες ελληνικές ομάδες.

Ο ένας ίσως είναι ο Νατζφέι και άρα Μιλμπουρν ή Μπούκερ να είναι πεντάρι πιο πολύ.
gspara
με προπονητη τι γινεται?
rchos
QUOTE(gspara @ Aug 27 2012, 14:37 ) *
με προπονητη τι γινεται?



Δεν το περίμενα από σένα να σουν αδιάβαστος. smiley.gif


Σκουρτόπουλος.

Σήμερα η ομάδα αναχώρησε για Νάουσα για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.
gspara
QUOTE (rchos @ Aug 27 2012, 14:41 ) *
Δεν το περίμενα από σένα να σουν αδιάβαστος. smiley.gif


Σκουρτόπουλος.

Σήμερα η ομάδα αναχώρησε για Νάουσα για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.

To ξερω για Σκουρτοπουλο.Εννοουσα οτι αυτο λιγο με προβληματιζει.Εσυ πως το βλεπεις?
rchos
Η αλήθεια είναι ότι η επιλογή Σφαιρόπουλου μου άρεσε περισσότερο.

Είναι η μεγάλη ευκαιρία και του Σκουρτόπουλου για το κάτι παραπάνω.

Γενικά πάντως με την κατάσταση που επικρατεί στις πιο πολλές ομάδες ο Σκουρτόπουλος είναι από τους πολύ τυχερούς της χρονιάς.
Anaz
http://www.superbasket.gr/permalink/166573.html
Αλλος ενας ταλαντουχος Ελληνας πιτσιρικας στον Πανιωνιο.. Ο Αγραβανης ειναι 18χρονων, 4αρακι με ψηλο κορμι και πολυ καλο ταλεντο. Ηδη περσι πηρε συμμετοχες στην Α1 με το Μαρουσι. Κατ'εμε σαφως καλυτερη περιπτωση απο πλευρας potential απο τον Κασελακη.
rchos
Το ρόστερ του Πανιωνίου όπως το δίνει η ΚΑΕ.

Γκαρντ: Μπατής, Γκιμπς, Μοτσενίγος, Πέιν, Παππάς, Αθηναίου
Φόργουορντ: Γιάνκοβιτς, Μίλμπουρν, Κασελάκης, Αθανασούλας
Σέντερ: Καββαδάς, Μπόγρης, Μπούκερ, Αγραβάνης

Με 4 αμερικάνους στο ρόστερ και κανέναν κοινοτικό.

έχει την δυνατότητα να ενισχυθεί αν χρειαστεί μέσα στη χρονιά αν και με ένα δυαροτριάρι ευρωπαίο άμεσα θα είχε το πιο γεμάτο ρόστερ μετά τον Οσφπ και περιμένοντας τον Παναθηναικό να τελειώσει τις κινήσεις του.
Anaz
Εκλεισε η γραμμη των ψηλων λογικα, εκτος αν φυγει ο Καββαδας, οπου σε αυτη την περιπτωση ισως παρει την θεση του ο Ντικουδης. Oπως και να'χει φαινεται πολυ πληρης και αξιολογη φροντ λαιν με potential (ειδικα αν μεινει κι ο Καββαδας).
Για την περιφερεια δεν ειμαι βεβαιος, αφου οι δυο Αμερικανοι ειναι λιγο ερωτηματικα. Αληθεια ο Λουκας τι χρονια εκανε στην Τουρκια?Αν δεν ανεβηκε το κασε του, καλυτερη περιπτωση μου φαινεται απο αυτον τον Γκιμπς. Θα τους δουμε βεβαια, αν και πιστευω κι εγω οτι ενας ακομη winger σκορερ χρειαζοταν.
benchwarmer
QUOTE(Anaz @ Aug 30 2012, 17:02 ) *
Εκλεισε η γραμμη των ψηλων λογικα, εκτος αν φυγει ο Καββαδας, οπου σε αυτη την περιπτωση ισως παρει την θεση του ο Ντικουδης. Oπως και να'χει φαινεται πολυ πληρης και αξιολογη φροντ λαιν με potential (ειδικα αν μεινει κι ο Καββαδας).
Για την περιφερεια δεν ειμαι βεβαιος, αφου οι δυο Αμερικανοι ειναι λιγο ερωτηματικα. Αληθεια ο Λουκας τι χρονια εκανε στην Τουρκια?Αν δεν ανεβηκε το κασε του, καλυτερη περιπτωση μου φαινεται απο αυτον τον Γκιμπς. Θα τους δουμε βεβαια, αν και πιστευω κι εγω οτι ενας ακομη winger σκορερ χρειαζοταν.


Κ εγω παντως με τις επιλογες των ξενων δεν ξερω κατα ποσο συμφωνω. O Γκιμπς δεν ειναι πλει μεικερ σε καμια περιπτωση, ο Μιλμπουρν δεν μου γεμιζει το ματι καθολου, ενω για το 5 θα προτιμουσα απλα να περιμενει τον Στεφεσον απο Νοεμβρη..(?)
Παντως ο ελληνικος κορμος ειναι αξιολογοτατος, θα ηταν ομως καλυτερα τα πραγματα εαν υπηρχε η προοπτικη να παραμεινει, και οχι να πωληθει καποια στιγμη..
rchos
Ο Στιβενσον πάει για πιο αργά νομίζω.

Ο Μπούκερ είναι πολύ καλή περίπτωση κατά την αποψή μου πάντως.Μαζί με Μπόγρη και Καββαδά φτιάχνουν εξαιρετική τριάδα στην θέση 5.

Εγώ προσωπικά πιστεύω και τον Μίλμπερν ενώ δίνεται μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να αναδειχθεί ο Κασελάκης.

Στα γκαρντ θεωρώ ότι το ερώτημα είναι η συνύπαρξη Γκιμπς-Παππά και πόσο καλά θα δέσουν αν μπορούν να δέσουν.Η ύπαρξη του Μπατή θα βοηθήσει πολύ σε αυτό το κομμάτι.

Θεωρώ ότι πολύ καλή περίπτωση θα τους βγει ο Πέιν ενώ έχουν και δύο μεταγραφές ξένων ακόμη να κάνουν οποιαδήποτε στιγμη.


Ο Λούκας έμεινε στην Μπάνβιτ με την οποία είχε πολύ καλή χρονιά.
GK_23
QUOTE(benchwarmer @ Aug 30 2012, 17:28 ) *
Κ εγω παντως με τις επιλογες των ξενων δεν ξερω κατα ποσο συμφωνω. O Γκιμπς δεν ειναι πλει μεικερ σε καμια περιπτωση, ο Μιλμπουρν δεν μου γεμιζει το ματι καθολου, ενω για το 5 θα προτιμουσα απλα να περιμενει τον Στεφεσον απο Νοεμβρη..(?)
Παντως ο ελληνικος κορμος ειναι αξιολογοτατος, θα ηταν ομως καλυτερα τα πραγματα εαν υπηρχε η προοπτικη να παραμεινει, και οχι να πωληθει καποια στιγμη..

Γιατί δεν είναι play maker ο Γκιμπς; Εγώ καθαρό 1 τον θυμάμαι στο Πίτσμπουργκ. Η καλύτερη του χρονιά ήταν η junior νομίζω, που είχε πάρει #1 seed το Πιτ. Το alter ego του στην περιφέρεια, ο Ουοναμέικερ, πήγε στη Λιμόζ του Γιαννάκη. Πάντως εγώ τον θυμάμαι καθαρό πόιντ τον Γκιμπς, τουλάχιστον τη σεζόν 2010-2011. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...

Από τον Καλίν Λούκας πάντως δεν νομίζω να είναι καλύτερος. Ο οποίος Λούκας έκανε πράγματι καλό δεύτερο μισό χρονιάς με την Μπάνβιτ πέρυσι, ειδικά στο σκοράρισμα τα πήγε περίφημα...

Ο Μίλμπουρν είναι καλό παικτάκι. Τον θυμάμαι από την τελευταία του χρονιά στο Μέριλαντ, αποφοίτησε την ίδια χρονιά με τον Γκρέιβις Βάσκεθ. Τον περισσότερο του χρόνο τον έπαιζε στο "4"...

Είχα γράψει και μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία στο blog μου για τον Μίλμπουρν...

http://greekhoopz.blogspot.com.au/2010/11/blog-post.html
benchwarmer
QUOTE(sixama23 @ Sep 7 2012, 10:40 ) *
Γιατί δεν είναι play maker ο Γκιμπς; Εγώ καθαρό 1 τον θυμάμαι στο Πίτσμπουργκ. Η καλύτερη του χρονιά ήταν η junior νομίζω, που είχε πάρει #1 seed το Πιτ. Το alter ego του στην περιφέρεια, ο Ουοναμέικερ, πήγε στη Λιμόζ του Γιαννάκη. Πάντως εγώ τον θυμάμαι καθαρό πόιντ τον Γκιμπς, τουλάχιστον τη σεζόν 2010-2011. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...


http://espn.go.com/mens-college-basketball...sburgh-panthers

Ειχα δει 1-2 ματς περυσι αλλα δεν τα θυμαμαι καλα για να υποστηριξω καλυτερα την αποψη μου, πιο πολυ μια "αισθηση" μου εχει μεινει απο αυτα που ειδα, απο τα στατιστικα παντως φαινεται οτι αλλος ηταν ο πλει μεικερ...
roben

Παιδιά χθες πόσταρα ένα άρθρο του sentragoal.gr (νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι πρόκειται για αντικειμενικό site) το οποίο αναφερόταν στην συνέντευξη τύπου του Λιανού για το θέμα Καββαδα. Σήμερα διαπίστωσα ότι το ποστάρισμά μου είχε εξαφανιστεί,θέλω να πιστεύω λόγω λάθους. Το ξαναπαραθέτω! Όπως και χθες έτσι και σήμερα δεν θα κάνω προσωπικό σχολιασμό λόγω του ότι είμαι φίλος του Παναθηναικού και ίσως παρεξηγηθώ. Ωστόσο ο προέδρος του Πανιωνίου λέει εξαιρετικά ενδιαφέροντα πράγματα που νομίζω ότι αξίζει να σχολιαστούν από τους φίλους του Ολυμπιακού.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129147082
gspara
O Πανιωνιος εκλεισε και τον Στεφαν Νατζφει.
kseplenhs
QUOTE(roben @ Sep 11 2012, 17:29 ) *
Παιδιά χθες πόσταρα ένα άρθρο του sentragoal.gr (νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι πρόκειται για αντικειμενικό site) το οποίο αναφερόταν στην συνέντευξη τύπου του Λιανού για το θέμα Καββαδα. Σήμερα διαπίστωσα ότι το ποστάρισμά μου είχε εξαφανιστεί,θέλω να πιστεύω λόγω λάθους. Το ξαναπαραθέτω! Όπως και χθες έτσι και σήμερα δεν θα κάνω προσωπικό σχολιασμό λόγω του ότι είμαι φίλος του Παναθηναικού και ίσως παρεξηγηθώ. Ωστόσο ο προέδρος του Πανιωνίου λέει εξαιρετικά ενδιαφέροντα πράγματα που νομίζω ότι αξίζει να σχολιαστούν από τους φίλους του Ολυμπιακού.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129147082


Πάντως σε γενικές γραμμές θύμισε λίγο αντιπρόεδρο εδεσσαικού ο λιανός."Ηρθαν πρωτοι,θέλαμε,μετά έφυγαν και όταν ήρθαν πάλι,δεν θέλαμε εμείς αυτή τη φορά" tongue.gif

Το οτι "εξαφανίστηκε" ο ολύμπιακός ενώ είχαν συμφωνήσει στο τέλος να κάτσει στον πανιώνιο και ο παίχτης (σύμφωνα με τα λεγόμενα του λιανού πάντα) ήθελε δεδομένα να ανήκει στον ολυμπιακό (απλά θα άνηκε στο ρόστερ του απο την επόμενη σεζόν),μπορεί να μεταφραστεί στο οτι του χρόνου θα τον πάρουν πιο φθηνά μιας και έχουν την επίθυμία του παίχτη με το μέρος τους.Οπότε πιέζεις τον πανιώνιο το καλοκαίρι του 2013,η τιμή θα πέσει απο τα 300 και τον έχεις.Τζόγος μεν αλλά έτσι γίνονται τα "ντίλ" που λέει και ο λιανός....

Για την επίσιμη πρόταση που δεν υπήρξε ποτέ απο τον παναθηναικό,δεν μου κάνει εντύπωση κάτι.

Τελικά τζάμπα τα πρωτοσέλιδα που εσερναν για ένα μήνα την περιβόητη "συμφωνία του παο με τον πανιώνιο",τζάμπα οι ανακοινώσεις και τα black list στον Λώτσο μιας και σύμφωνα με τον λιανό δεν υπήρξε επισήμως δίλλημα για το που θα παίξει ο Καβαδάς έτσι ώστε να παίξει ρόλο.
rchos
Πολύ σημαντική η παραμονή του Στέφαν στην ομάδα.

Δεν έχει άλλον παρόμοιο φόργουορντ ο Πανιώνιος ενώ ξέρει καλά και την ομάδα και το πρωτάθλημα.

Τώρα βέβαια το ρεπορτάζ ότι έμεινε επειδή δεν τα βρήκαν με τον Ντικούδη ακούγεται κάπως αφού είναι τελείως διαφορετικοί παίχτες.


Το ρόστερ του Πανιωνίου είναι αρκετά γεμάτο για την εποχή που βρισκόμαστε με τα τόσα οικονομικά προβλήματα.

Εντωμεταξύ το θέμα με τον Στίβενσον δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμη.Αλλά αν χρειάζεται έναν παίχτη ο Πανιώνιος είναι στα γκαρντ και όχι ένας ακόμη ψηλός.
Zephyr
QUOTE(roben @ Sep 11 2012, 17:29 ) *
Παιδιά χθες πόσταρα ένα άρθρο του sentragoal.gr (νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι πρόκειται για αντικειμενικό site) το οποίο αναφερόταν στην συνέντευξη τύπου του Λιανού για το θέμα Καββαδα. Σήμερα διαπίστωσα ότι το ποστάρισμά μου είχε εξαφανιστεί,θέλω να πιστεύω λόγω λάθους. Το ξαναπαραθέτω! Όπως και χθες έτσι και σήμερα δεν θα κάνω προσωπικό σχολιασμό λόγω του ότι είμαι φίλος του Παναθηναικού και ίσως παρεξηγηθώ. Ωστόσο ο προέδρος του Πανιωνίου λέει εξαιρετικά ενδιαφέροντα πράγματα που νομίζω ότι αξίζει να σχολιαστούν από τους φίλους του Ολυμπιακού.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129147082


http://www.redplanet.gr/basket/skindhlias-...os.1924816.html
QUOTE
Ο Αντιπρόεδρος των Πρωταθλητών Ελλάδας και Ευρώπης, σχολίασε: "Δυστυχώς ο κύριος Λιανός απέδειξε χθες για ακόμα μια φορά οτι δεν έχει καλή σχέση με την αλήθεια".


ΥΓ. Κάποιος απ' τους δυο μας δουλεύει... rolleyes.gif
rchos
http://www.rtvlubuska.pl/index.php?option=...&Itemid=142


λαιβ τώρα το παιχνίδι Πανιώνιος-Τούροβ.


Σε τουρνουά στην Πολωνία με ομάδες Eurocup.
gspara
O Πανιωνιος απεκτησε τον Στραχινια Ντραγκισεβιτς στην θεση του Νατζφει,στον οποιο δεν επετρεψε η συζυγος να ερθει Ελλαδα
rchos
QUOTE(gspara @ Sep 17 2012, 19:33 ) *
O Πανιωνιος απεκτησε τον Στραχινια Ντραγκισεβιτς στην θεση του Νατζφει,στον οποιο δεν επετρεψε η συζυγος να ερθει Ελλαδα



O Νατζφέι ταίριαζε αρκετά στο ρόστερ του Πανιωνίου κατά την γνώμη μου.

Τον Ντραγκίσεβιτς σαν στυλ δεν τον ξέρω όποτε θα περιμένουμε να δούμε.


Ο Μίλμπουρν πάντως και ο Γκιμπς στα έως τώρα φιλικά είναι εξαιρετικοί.
gspara
Πανιωνιος-Ηλυσιακος 74-46(32-32).
Μετριο ποιοτικα το α ημιχ...Στο β επαιξε μονο ο Πανιωνιος.
Αρχικη 5αδα Γκιμπς-Παππας-Πειν-Μιλμπουρν-Μπογρης.
Ο Γκιμπς μηδεν οξεα και λιπαρα.Καλυτερος ηταν ο νεαρος Τολιοπουλος που μπηκε στο τελος.
Ο Πειν εξαιρετικο εργαλειο.Παιχτης ομαδας,υπερβολικα ομαδικος,κινειται πολυ καλα χωρις την μπαλα,φοβερος πασαδορος.
Μιλμπουρν και Μπουκερ δεν εδειξαν κατι το ιδιαιτερο σημερα.Ο Στεφενσον μου φαινεται πολυ ανωτερος του δευτερου.
Ο Ντραγκισεβιτς τελειως διαφορετικος του Νατζφει.Βαρυ 4-5αρι.
Ο Παππας ηταν ολα τα λεφτα στην επιθεση,ενω η ομαδα ανεβαινει πολλα επιπεδα οταν μπαινει ο Καββαδας αντι του Μπογρη.Ειναι πλεον και ο αγαπημενος της εξεδρας.
Ο Ηλυσιακος απογοητευσε.
reth1
QUOTE(gspara @ Sep 27 2012, 23:59 ) *
Πανιωνιος-Ηλυσιακος 74-46(32-32).
Μετριο ποιοτικα το α ημιχ...Στο β επαιξε μονο ο Πανιωνιος.
Αρχικη 5αδα Γκιμπς-Παππας-Πειν-Μιλμπουρν-Μπογρης.
Ο Γκιμπς μηδεν οξεα και λιπαρα.Καλυτερος ηταν ο νεαρος Τολιοπουλος που μπηκε στο τελος.
Ο Πειν εξαιρετικο εργαλειο.Παιχτης ομαδας,υπερβολικα ομαδικος,κινειται πολυ καλα χωρις την μπαλα,φοβερος πασαδορος.
Μιλμπουρν και Μπουκερ δεν εδειξαν κατι το ιδιαιτερο σημερα.Ο Στεφενσον μου φαινεται πολυ ανωτερος του δευτερου.
Ο Ντραγκισεβιτς τελειως διαφορετικος του Νατζφει.Βαρυ 4-5αρι.
Ο Παππας ηταν ολα τα λεφτα στην επιθεση,ενω η ομαδα ανεβαινει πολλα επιπεδα οταν μπαινει ο Καββαδας αντι του Μπογρη.Ειναι πλεον και ο αγαπημενος της εξεδρας.
Ο Ηλυσιακος απογοητευσε.


Οι MVP του Πανιωνίου στο Ρέθυμνο ήταν οι Γκιμπς και Μίλμπουρν. Ειδικά ο δεύτερος, αν και με το ζόρι 2 μέτρα ήταν ο καλύτερος pf του τουρνουά...
rchos
Έχοντας επιτέλους δει ένα επίσημο παιχνίδι με την άνεση της τηλεόρασης και όχι σε λινκ της κακιάς ώρας μπορούμε να πούμε ένα δυο πράγματα παραπάνω.

Καταρχήν άσχετα με τις ατομικές αποδόσεις κάθε παίχτη ένα είναι προφανές.Η ομάδα θέλει πολύ πολύ δουλειά ακόμη.
Ομολογουμένως είναι καινούρια ομάδα και μάλιστα με πολλούς νεαρούς παίχτες άρα είναι φυσικό να μην παρουσιάζεται έτοιμη ακόμη.

Κάποια πρώτα συμπεράσματα πάντως ατομικά κυρίως μπορούν να βγουν.
Στα θετικά οι δύο ξένοι της ομάδας.
Πέυν και Μίλμπουρν έδειξαν όπως και στα φιλικά ότι θα είναι βασικοί κρίκοι στην ομάδα του Πανιωνίου φέτος.Ειδικά ο Πέυν ένας παίχτης που κάνει από όλα μέσα στο γήπεδο και μπορεί να παίξει από άσσος ως τριάρι ανάλογα την περίσταση.Η μπάλα πέρναγε πολύ από τα χέρια του και έκανε συνήθως το καλύτερο δυνατό.Ο Μίλμπουρν συνέχισε τις καλές εμφανίσεις των φιλικών δίνοντας ενέργεια και λύσεις στην επίθεση αλλά φαίνεται να έχει ένα θέμα στο μαρκάρισμα δυνατότερων τεσαριών από αυτόν.
Ο Γιάνκοβιτς επίσης αρκετά θετικός και δίνοντας πολύ ενέργεια στην ομάδα.Αν συνεχίσει με το μυαλό στο Μπάσκετ και μόνο φέτος μπορεί να είναι η μεγάλη έκπληξη.

Από εκεί και πέρα ο Καββαδάς αρκετά θετικός όταν ξεπέρασε ένα αρχικό άγχος στην αρχή που δεν τον βοήθησε ειδικά στην άμυνα.Επιθετικά έχει τις κινήσεις και γενικά δείχνει δυνατότητες.
Ο Παππάς θα είναι ο κλασικός Παππάς.Στη μέρα του θα σκοτώνει τους πάντες τις υπόλοιπες θα κάνει υπερβολές χωρίς θετικό αντίκτυπο.Είναι στοίχημα για τον ίδιο η φετινή χρονιά.Αν καταφέρει να είναι πιο σταθερός θα κάνει το βήμα προς τα μπρος.Αλλιώς τα περιθώρια στενεύουν.

Ο Γκιμπς από την άλλη σήμερα σκέτη απογοήτευση ενώ μεγάλη εντύπωση κάνει το ότι ως το 15ο λεπτό δεν είχε πατήσει παρκέ.Ξεκίνησε κάπως θετικά σε σημείο που ο Πανιώνιος μείωσε λίγο την διαφορά αλλά μετά ήταν αρκετά αρνητικός αφού είχε πολλές λάθος και βιαστικές επιλογές.

Ο Μπόγρης ήταν από την αρχή ως το τέλος σαν να μην έπαιζε.Πολύ κακός και χωρίς να φαίνεται πως ξέρει τι πρέπει να κάνει στο γήπεδο.Αν ο Μπούκερ προσαρμοστεί ο Μπόγρης θα καταλήξει τρίτος ψηλός και χωρίς ιδιαίτερη συμμετοχή στο παιχνίδι της ομάδας.(εναλλακτικά αν γυρίσει τελικά ο Στίβενσον μετά τον τραυματισμό)

Ο Μπατής μέχρι να βρει τα πατηματά του ο Γκιμπς η αντικατασταθεί από άλλον θα πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής ενώ ο Αθηναίου θα είναι ο άνθρωπος των ειδικών αποστολών όλη την σαιζόν.

Δεν έπαιξε λεπτό ο Ντραγκίσεβιτς όπου αν δεν είχε πρόβλημα τραυματισμού κάτι σημαίνει αυτό και έλειπε και ο Μπούκερ.Με τρεις ξένους εκ των οποίων ο ένας κακός δύσκολα χτυπάς τον Παναθηναικό.
Ο Πανιώνιος έχει μια θέση ξενου κενή για να συμπληρώσει όποιο κενό φανεί ενώ ίσως το να περιμένει τελικά τον Στίβενσον δεν είναι τόσο κακή επιλογή αφού αργότερα στην χρονιά αυτός θα είναι αναβάθμιση αν γυρίσει υγιείς.
Ο Γκιμπς θα είναι βαρόμετρο για αυτη την ομάδα και αν δουν ότι δεν βγαίνει πρέπει να τον αντικαταστήσουν με κάποιον που θα βοηθήσει πιο πολύ.
Σε πλάγιους παίχτες η ομάδα είναι αρκετά πλήρεις και ποιοτική.Αυτή τη στιγμή υπάρχει ένα ερωτιματικό για τον βασικό άσσο και ένα για την τριάδα των ψηλών.
gspara
Οπως τα ειπες rchos.Ο Πανιωνιος εξεταζει την περιπτωση του παλιου γνωριμου Ρασαντ Ραιτ για αντικαταστατη του Γκιμπς.
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/168917.html
Εκτος του Ραιτ ο Πανιωνιος εξεταζει Κεβιν Αντερσεν,Τρεντον Μιτσαμ και τον Ισραηλινο διεθνη Γκαλ Μεκελ για την θεση του Γκιμπς.
GK_23
QUOTE(gspara @ Oct 7 2012, 14:38 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/168917.html
Εκτος του Ραιτ ο Πανιωνιος εξεταζει Κεβιν Αντερσεν,Τρεντον Μιτσαμ και τον Ισραηλινο διεθνη Γκαλ Μεκελ για την θεση του Γκιμπς.

Έχει ένα λαθάκι το άρθρο...
Είναι Άντερσον, όχι Άντερσεν. Αποφοίτησε από το κολέγιο του Ρίτσμοντ το 2011. Έκανε πολύ καλό δίδυμο τότε με τον Τζάστιν Χάρπερ που επέλεξαν οι Μάτζικ στο περσινό ντραφτ. Από ότι φαίνεται ψάχνει για ποιο καθαρό άσσο από τον Γκιμπς ο Πανιώνιος...

rchos
τον ψάχνει και τον έχει ανάγκη.

Με τον Παππά να είναι μεγάλο στοίχημα στην ομάδα χρειάζεται ένας παίχτης να είναι πιο πολύ οργανωτής.
Με Παππά-Πέυν-Γιάνκοβιτς υπάρχει μια πολύ καλή τριάδα σε πλάγιους παίχτες όπου πρέπει να πλαισιωθεί με έναν καλό οργανωτή περισσότερο από καλό σκόρερ άσσο.
gspara
Tι το παλευει με τους ξενους ο Σκουρτο αφου δεν το'χει.Του'κατσε ο Τζααμπερ και στο Περιστερι εσπασε τα κοντερ με τις αλλαγες ξενων το 2010.
Τωρα που ειπα Τζααμπερ γιατι δεν τον φερνει να παιξει για τον προπονητη που τον ανεδειξε??Λογικα θα εχει συμβολαιο.
Αφου λοιπον εχει Μπατη-Αθηναιου παιρνει και τον Γκαγκαλουδη να του κανει την δουλεια του μια χαρα.Παντως εγω βλεπω τον Πανιωνιο πισω απο Παοκ-Αρη.
Τα'λεγε ο rchos για Σφαιρο αλλα ποιος τον διαβαζε?
rchos
QUOTE(gspara @ Oct 7 2012, 19:56 ) *
Tι το παλευει με τους ξενους ο Σκουρτο αφου δεν το'χει.Του'κατσε ο Τζααμπερ και στο Περιστερι εσπασε τα κοντερ με τις αλλαγες ξενων το 2010.
Τωρα που ειπα Τζααμπερ γιατι δεν τον φερνει να παιξει για τον προπονητη που τον ανεδειξε??Λογικα θα εχει συμβολαιο.
Αφου λοιπον εχει Μπατη-Αθηναιου παιρνει και τον Γκαγκαλουδη να του κανει την δουλεια του μια χαρα.Παντως εγω βλεπω τον Πανιωνιο πισω απο Παοκ-Αρη.
Τα'λεγε ο rchos για Σφαιρο αλλα ποιος τον διαβαζε?


Αν δεν κάνω λάθος ο Τζααμπερ είναι δουλειά Στιβ και όχι Σκουρτο.Ίσως και να κάνω λάθος όμως.

Ίσως έπρεπε να μείνει ο Κις στην φετινή νεανική ομάδα θα ήταν καλό να μείνει με την εμπειρία του.
tuareg
απο σημερα εχει μπαν κι ο πανιωνιος συμφωνα με το σαιτ της φιμπα
http://www.fiba.com/pages/eng/fc/expe/fat/.../sanctions.html
berry
τι κανει ο παππας ρε ?! παππαδες wacko.gif

οκ χαμηλης δυναμικοτητας πρωταθλημα αλλα και παλι


http://www.esake.gr/main/index.php?pl=12&a...WVyaWQ9MTUwOA==
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.