Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
MITSO_BC
διαθετει καποιος φιλος τευχη του περιοδικου Tριποντο για πωληση η ανταλαγη ;;;
Magnus92
QUOTE(MITSO_BC @ Mar 5 2010, 12:48 ) *
διαθετει καποιος φιλος τευχη του περιοδικου Tριποντο για πωληση η ανταλαγη ;;;



Εχω 2 τευχη, με την εθνικη εφηβων στο Μουντομπασκετ του 2003 στην Θεσσαλονικη . . .
il postino
QUOTE(MITSO_BC @ Mar 5 2010, 12:48 ) *
διαθετει καποιος φιλος τευχη του περιοδικου Tριποντο για πωληση η ανταλαγη ;;;

για ποια περιοδο μιλας?

εγω βρηκα τυχαια πριν καιρο καμια 40αρια περιοδικα περιοδου 1998-2000, τα οποια τα ξαναδιαβασα αρκετες φορες και δε θα ταν ασχημα νακανω μια ανταλλαγουλα με παλιοτερα (κατα προτιμηση)
MITSO_BC
QUOTE(il postino @ Mar 12 2010, 20:29 ) *
για ποια περιοδο μιλας?

εγω βρηκα τυχαια πριν καιρο καμια 40αρια περιοδικα περιοδου 1998-2000, τα οποια τα ξαναδιαβασα αρκετες φορες και δε θα ταν ασχημα νακανω μια ανταλλαγουλα με παλιοτερα (κατα προτιμηση)


εγω φιλε δυστηχως δεν διαθετω τοσα πολλα περιοδικα ...διαθετω γυρω στα 6-7 απο το 1992 μεχρι το1997 ( και μενα τυχαια μου επεσαν στα χερια )...για περισσοτερες πληροφοριες θα σου στειλω pm ( τευχη , χρονολογιες κ.α )
jim 3
που διανεμεται το περιοδικο; smiley.gif
ashton
Πρέπει να εχω όλα τα τεύχη από το 88 μέχρι το κλείσιμο (με μερικά κενά 5-6 μέσα στην 20ετία)
livic
QUOTE(MITSO_BC @ Mar 5 2010, 13:48 ) *
διαθετει καποιος φιλος τευχη του περιοδικου Tριποντο για πωληση η ανταλαγη ;;;

Φίλε γεια χαρά,
Έχω σχεδόν όλα τα τεύχη των:
1991 (τεύχη #113 με #164, λείπουν τα τεύχη #113,#125,#133.#134.#136,#140 και #150)
1992 (τεύχη #165 με #216, λείπει το #176) και
1993 (τεύχη #217 με #268, λείπει το #257).
1994 (τεύχη #269 με #320, λείπουν τα #276,#277,#279,
#281 με #285,
#288 με #294,
#297 με #299,
#302,#307,#308,
#312 με #318).
Έχω επίσης μόνο 4 τεύχη του 1995 (#326,#327,#336 και #351).
DJOLE7
Εγώ θα ήθελα να βρω ένα αφιέρωμα που είχε κάνει το Τρίποντο στα 50 ή 100(δεν ειμαι σίγουρος...) μεγαλύτερα γεγονότα στην ιστορία του παγκοσμιόυ μπασκετ.Αν κάποιος φίλος το έχει ενδιαφέρομαι να το αγοράσω.
retromaniac8
ενδιαφέρομαι και γω για τεύχη του τρίποντου έως το '95 όμως...υπάρχει κάποιος που έχει και τα πουλάει...?????
marios afrikanos
ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποια τεύχη του περιοδικού Τρίποντο, σε διάφορες χρονιές, για μια έρευνα που κάνω. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, ευπρόσδεκτα τα μαίηλς στο mariotzan@yahoo.gr για πιο συγκεκριμένα στοιχεία και συνεννοήσεις. Ευχαριστώ!
GMF80
Ε ρε τριποντο... Η αγαπημενη μου συνηθεια τις Τριτες των 90's....
qspock
Εχω πολλα τευχη, τα επαιρνα καθε εβδομαδα απο τελη του 80 και μετα. Σχεδον ολα. Ομως δεν μπορω να τα αποχωριστω, ξερω οτι καποτε θα κατσω να τα διαβασω ΟΛΑ!
marios afrikanos
QUOTE (qspock @ Feb 20 2017, 17:44 ) *
Εχω πολλα τευχη, τα επαιρνα καθε εβδομαδα απο τελη του 80 και μετα. Σχεδον ολα. Ομως δεν μπορω να τα αποχωριστω, ξερω οτι καποτε θα κατσω να τα διαβασω ΟΛΑ!


κι εγώ τα έπαιρνα κάθε βδομάδα, τότε ... αλλά λόγω των πολλών μετακομίσεων και της έλλειψης χώρου (μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον) θυσιάστηκαν ... πέρα από το συναισθηματικό κομμάτι, πάντως, επειδή με ενδιαφέρουν και ερευνητικά, αν ήσουν στην αθήνα θα πρότεινα (αν υπάρχει τέτοια διάθεση διευκόλυνσης) και εναλλακτικές επιλογές, αφού εννοείται το καταλαβαίνω ότι δεν είναι εύκολο να τα αποχωριστείς: πχ το δανεισμό όσων τευχών μου λείπουν και τα έχεις, με κάποια εύλογη εγγύηση, δηλαδή, ώστε να διευκολυνθώ κι εγώ στη δουλειά μου μέχρι να αποκτήσω εκείνα τα τεύχη και για το προσωπικό μου αρχείο ... αλλά απ' ότι βλέπω στο πλάι, θεσσαλονίκη λέει, οπότε λίγο πιο δύσκολο να κάνω τη βόλτα μου από 'κει
andyk
Καλημέρα παιδιά

Επειδη κι εγώ ανηκω σαυτους που κλαινε τα παιδικά τους ΤΡΙΠΟΝΤΑ που χαθηκαν σε μετακομισεις κλπ εχω ψάξει λιγο τι παιζει κι εχω καποιες προτάσεις.

1) Εψαξα παλια σε τορρεντς και καταφερα να βρω μολις 2 τευχη mid to late 90s τα οποία μπορώ να ανεβάσω καποια στιγμή αν μου υποδειξει καποιος τον ορθό τρόπο.Στα σαιτ με παλιο ενυπο υλικο σε ηλ.μορφη δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω κατι ακομα αλλα μελλοντικα θα υπαρξει αν κινηθεί κόσμος.

2)Υπαρχει υλικό στο Μοναστηράκι.Oι τιμες παίζουν απο 4 εως 8 ευρω το τευχος αναλογα με τη ζητηση της εποχης και την παλαιότητα του τεύχους.Σε 2-3 επισκεψεις απεκτησα μια 15αρια τευχη που με ενιδεφεραν , αλλα γενικά ειναι διαδικασια που φερνει ταλαιπωρια αφου οι πωλητες πρεπει να ειναι σιγουροι οτι θα σκασεις ενα ποσό για να αρχισουν να κατεβάζουν τεύχη απο τα παταρια. Διευκρινίζω οτι ζω επαρχία.

3)Θα ηταν ωραιο να φτιαξουμε ενα αρχείο με pdf με τευχη το οποιο ειναι πιο ευκολο και πιο πρακτικο απο τη φυσικη ανταλαγη των τευχων,απλα το σκαναρισμα προφανως ειναι μπελας και θελει φανταζομαι οργανωμενη διαδικασια.Θαηθελα να ακουσω προτασεις και τεχνικές συμβουλές
benchwarmer
QUOTE(andyk @ Oct 11 2017, 12:43 ) *
3)Θα ηταν ωραιο να φτιαξουμε ενα αρχείο με pdf με τευχη το οποιο ειναι πιο ευκολο και πιο πρακτικο απο τη φυσικη ανταλαγη των τευχων,απλα το σκαναρισμα προφανως ειναι μπελας και θελει φανταζομαι οργανωμενη διαδικασια.Θαηθελα να ακουσω προτασεις και τεχνικές συμβουλές


Δεν θέλει κάποια οργανωμένη διαδικασία, απλά όρεξη και χρόνο... Εννοώ για να σκανάρεις σελίδα-σελίδα ως εικόνα και να τις έχεις χωριστά ως πολλά αρχεία εικόνας. Για να τα κάνεις pdf και να τα ενώσεις πιθανότατα χρειάζεται άλλο πρόγραμμα (ή μπορεί να σου δίνει την δυνατότητα και το λογισμικό του scanner, δεν ξέρω) αλλά το σημαντικότερο είναι να βρεθείς αυτός με την διάθεση να σκανάρει, τα υπόλοιπα λύνονται...
Εννοείται πως υπάρχουν πολλοί που θα είναι ευγνώμονες σε όποιον προθυμοποιηθεί να μοιραστεί κάτι τέτοιο ελεύθερα.
radical
Ενδιαφερομαι να αγορασω το τευχος 709 του Τριποντου.
Οποιος το διαθετει ας μου στειλει pm.
Ευχαριστω
Dakotas
Καλησπερα και απο μενα
Ενδιαφερομαι για την αγορα ακομη και ολων των περιοδικων
Αν καποιος ενδιαφερεται για πωληση ας με ενημερωσει με pm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.