Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Επόμενος προπονητής, καλοκαίρι 2019
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
john wick
Ανοίγω αυτό το τοπικό, διότι καλά τα ροστερ που βάζουμε αλλά χωρίς προπονητή είναι αχρείαστα.. laugh.gif
Baader
Φαντάζομαι ότι είναι αυτονόητο ότι θα γίνει μια επαφή με τον Σάρας, ο οποίος είναι μάλλον η πρώτη επιλογή. Δεν πιστεύω όμως ότι έχει λόγο να ρισκάρει το κεφάλι του υπό τον ΔΠΓ, κι ας έχει πει ο,τι έχει πει σε δηλώσεις του. Πρακτικά θα τον θέλουν όλες οι ομάδες από το πρώτο ράφι, με μπάτζετ πολύ μεγαλύτερο του Παναθηναϊκού, ενώ αν θέλει μπορεί να πάει και προς ΗΠΑ μεριά.

Επίσης ο Ιτούδης πιθανότατα φέτος θα φύγει από την ΤΣΣΚΑ. Για Παναθηναϊκό είναι εξαιρετική επιλογή, όμως και αυτός δεν ξέρω αν θα καθόταν να ασχοληθεί με τον πρόεδρα που ηχογραφεί συνομιλίες, βάζει πούλμαν κτλ. Τα έχει ζήσει στο πετσί του, μαζί με τον Ζοτς, και έχει κατηγορηθεί και σφόδρα πως «παρακινούσε τους παίχτες να φύγουν». Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν του έστρωνε χρυσάφι το καλοκαίρι η Χίμκι και παρέμενε κάτοικος Μόσχας.

Εγώ θα επέλεγα Μπαρτζώκα. Έχει τα προβλήματά του και σαν προπονητής και σαν χαρακτήρας, όμως η ομάδα έχει πολύ, πολύ περισσότερα.

Όποιος κι αν είναι, πάντως, θα είναι μάλλον καμένη περίπτωση αν ο πρόεδρος δεν του δώσει τα κλειδιά της ομάδας, άνευ όρων, και δεν σωπάσει επιτέλους για πάντα.
Looter
Πείτε πρώτα το όνομα του προέδρου για να βρούμε μετά και το όνομα του προπονητή...
Κόουτς Μπαρτζώ ΔΑΓΚΩΤΟ , το φωνάζω εδώ και καιρό.
Άριστο μπασκετικό φιτ για το project του ΠΑΟ , αν έχει μείνει έστω και ίχνος μπασκετικής λογικής , θα έπρεπε να τον είχαν ήδη υπογράψει.

Τοπ επιλογές Σάρας και Ιτούδης αλλά δε βλέπω να έρχονται..
pan24
Δεν θεωρω οτι υπαρχουν πολλοι προπονητες στο επιπεδο που θελουμε

Τοπ επιλογη Σαρας οχι τοσο επειδη εχει δειξει οτι ειναι στο ιδιο επιπεδο με τοπ προπονητες(παιζει ωραιο μπασκετ αλλα δεν το εχει δειξει σε ομαδες με πιεση και μονο μια χρονια το ωραιο μπασκετ μεταφραστηκε σε αποτελεσματα) ομως ειναι εξελιξιμος και λογω προιστοριας θα εχει περισσοτερη υπομονη απο τον κοσμο

Μετα ο Ιτουδης
Σαν προπονητης δεν με πειθει,ποτε δεν με επεισε.Δεν θεωρω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο
Καλος προπονητης σιγουρα αλλα μεχρι εκει και ειναι ενα ζητημα πως θα προσαρμοστει στα δικα μας μπατζετ γιατι σε ολες τις δουλειες του ειτε ως βοηθος σε εμας ειτε στην ΤΣΣΚΑ ειχε ενα απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο μπατζετ
Ακομα και στην Μπανβιτ ειχε πολυ μεγαλυτερο μπατζετ απο τις ομαδες με ιδιους στοχους

Θεωρω οτι ειναι στο στυλ του Πασκουαλ δηλαδη προπονητης με οχι ιδιαιτερο ματι(του πιστωνεται η ανακαλυψη του Χιγκινς παντως),θεματα στην δομηση του ροστερ(με απειρο μπατζετ και 2-3 χρονια τωρα δεν μπορει να βρει ενα τοπ 4αρι και ενα τοπ 5αρι) και καπως σοφτ.
Ομως ειναι Ελληνας και εχει προιστορια με την ομαδα ενω εχει δουλεψει σε τοπ επιπεδο επομενως ειναι η δευτερη επιλογη

Απο εκει και κατω το χαος
Τρινκιερι,Μπαρτζωκας κλπ μπαινουν στο ιδιο τσουβαλι καθενας με τα δικα του πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα,προσωπικη μου γνωμη κανενας απο αυτους αν ερθει σε εμας δεν θα ειναι προπονητης μετα τον Γεναρη και στην διοικηση το ξερουν

Νομιζω αν δεν κατσει περιπτωση Σαρας η Ιτουδη η διοικηση ειτε θα παρει ρισκο με καποιον χωρις εμπειρια πρωτου προπονητη στην Ευρωπη(επιλογη τυπου Κοκοσκοφ η Πιτινο) ειτε το πιο πιθανο για εμενα(αν δεν ερθουν Σαρας-Ιτουδης παντα) Πριφτης η Παπαθεοδωρου η ακομα ακομα...Γιατρας

Προσωπικη απαισιοδοξη γνωμη οτι την επομενη σεζον ειναι πιο πιθανο να εχουμε προπονητη τον Πριφτη παρα τον Σαρας η τον Ιτουδη
Δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο
Ο Πριφτης ειναι προπονητης λογικης Σφαιροπουλου(ξεχναμε θεαματικο μπασκετ κι αλλα τετοια) αλλα δεν παιζει και Πεδουλακειο πονοματο κι εχει καταφερει να σταθει πολυ καλα εκτος Ελλαδας
Εχει την Ουνιξ δευτερη στην VTB με ρεκορ 14-3 και στο Eurocup εχει περασει στο τοπ8 με συνολικο ρεκορ 14-2
john wick
Κ εγω νομιζω οτι αρχικα θα απευθυνθουμε σε Σαρας κ Ιτουδη αλλα δεν μας δινω αρκετες πιθανοτητε για διαφορους λογους...
Το εχω ξαναγραψει ,απο ενστικτο κ μονο , θεωρω οτι ο Πριφτης θα ειναι ο επομενος...
villiskabas
οποιος και να ναι αν δεν εχει ματι Πεδουλακικο στις μεταγραφες η χρονια θα ειναι μια απο τα ιδια...
golitog7
Pedro Martinez κύριοι. Ιδού η λύσις
john wick
QUOTE (golitog7 @ Feb 26 2019, 11:56 ) *
Pedro Martinez κύριοι. Ιδού η λύσις



Αυτος ειναι τοσο ας το πουμε......γλυκαναλατος σαν τον Xavi; cool.gif
stefkorner
Πεδρο Μαρτινεζ λεω και εγω μαζι με basket72 !
καθολου γλυκαναλατος Τζον ! μιλαμε για κερβερο των αποδυτηριων ,που δεν σηκωνει και υποδειξεις απο διοικησεις.. wink.gif
φαντασου οτι εκανε την μεγαλη υπερβαση με πρωταθλημα στην Βαλενθια και ομως τον διωξαν ohmy.gif
Nemesakos
Επειδή όσο ζω ελπίζω:

Σάρας προπονητής, εν λευκώ δικές του μεταγραφές και ΔΓ στο παρασκήνιο και αν, απλά να τον βλέπουμε στο γήπεδο, χωρίς δηλώσεις, κόντρες, δικαστήρια κλπ κλπ κλπ.
stefkorner
δικια μου σειρα προτιμησης :
1)Mπαρτζωκας (αλλα ξερω, πολυ δυσκολο εως απιθανο..)
2)Πεδρο Μαρτινεζ (επισης πολυ δυσκολο,αν μαθει ο dpg τις διαχρονικες σχεσεις του με διοικησεις..)
3) Σαρας , πλεον απολυτως εφικτο..
4) παραμονη Πιτινο (με ενα νταμπλ και μια προκριση 8δα,ποτε δεν ξερεις..)
5) Ιτουδης
G-arenas
εγω προτιμω με σειρα προτεραιοτητας:

1) σαρας, ιτουδη
2) μπαρτζωκα
3) πριφτη, τρινκερι
4) πεδρο μαρτινεζ(ωραια επιλογη)
john wick
QUOTE (stefkorner @ Feb 26 2019, 12:24 ) *
δικια μου σειρα προτιμησης :
1)Mπαρτζωκας (αλλα ξερω, πολυ δυσκολο εως απιθανο..)
2)Πεδρο Μαρτινεζ (επισης πολυ δυσκολο,αν μαθει ο dpg τις διαχρονικες σχεσεις του με διοικησεις..)
3) Σαρας , πλεον απολυτως εφικτο..
4) παραμονη Πιτινο (με ενα νταμπλ και μια προκριση 8δα,ποτε δεν ξερεις..)
5) Ιτουδης



Πεδρο Μαρτίνεθ πάνω κ από Σαρας;;;
Κουτς Μπ. 1ος;;;;
Πιτινο πάνω από Ιτουδη;;;;

w00t.gif



Ήδη έστειλα μνμ στην μανα μου να σε ξεματιασει...







Υ γ
Καρφωμένος ήσουν λέει... laugh.gif
golitog7
Επειδή τώρα γυρίζει θα πω κ τον Καστρίτη που μου αρέσει. Μάλιστα τον ήθελε και ο Μπλατ ως βοηθό αν θυμάμαι καλά.
Κάτι θα είδε ο Δαβίδ, τον εμπιστεύομαι.
τουλουμπα
σαρας η ιτουδης
nvip13
1) Σαρας δαγκωτό
2) Ιτουδης
3) Πιτινο
4) Μαρκόπουλος
5) Πριφτης
5) Μπαρτζωκας

Τον Μπαρτζωκα τον βαζω τελευταίο μονο και μονο επειδη θεωρω οτι θα εχει τη λιγότερη ανοχη απο τον κοσμο.
Looter
Ο Πέδρο Μαρτίνεθ είναι καλός προπονητής αλλά προφανώς έχει θέματα με παίκτες , διοικήσεις ή και τα δυο. Η μόνη ομάδα που κατάφερε να κοουτσαρει για 3η χρόνια από το 1990 είναι η Καναρια. Και αυτό νομίζω λέει πολλά. Επίσης 57 χρόνων με μικρή σχετικά εμπειρία εκτός Ισπανίας. Υπάρχουν πιο safe επιλογές νομίζω.
basketikos13
1. Σαρας με ουαιτ και ντειβις παρεα.

2. Ιτουδης.

3. Πεδουλακης.
stevebucknall11
1. Μαρκόπουλος
2. Πρίφτης
3. Ιτούδης
4. Πεδουλάκης
5. Μπαρτζώκας

Οι άλλοι είναι ξένοι και τους λυπάμαι. Αν και ο Σάρας, θέλει να φάει τις καρπαζίτσες του για να αποκτήσει εμπειρία και να στρώσει χαρακτήρα. Τον κόβω όμως πιο πονηρό από αυτό.
pan24
Σε ολες τις λιστες που εχω δει εδω βρισκω μια λογικη εστω κι αν δεν συμφωνω εκτος απο τον Σουλη
Ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του αλλα μπορει καποιος απο οσους τον εχετε προτεινει να μου εξηγησει γιατι θεωρει καλη επιλογη τον συμπαθη Μαρκοπουλο για προπονητη μας;
EXASFAIROS
Για μένα οποιαδήποτε επιλογή πλην Σάρας θα στεφθεί με αποτυχία.
Ο Σάρας δείχνει ότι είναι το next big thing πρώτα από όλα γιατί φτιάχνει ΟΜΆΔΑ με αρχή,μέση, τέλος.Εχει πάρει και καμία 20αρια δίπλα στην Ευρωλίγκα.Παιζει όμορφο, μαχητικό μπάσκετ συνεχή κίνηση.Νιωθω ότι είναι ο πιο μεταδοτικός και πιθηνιος μετά τον Ζοτς σαν συνολική εικόνα σε τεχνικα και ψυχολογικά θέματα .Σίγουρα δεν αφήνει το περιθώριο κάποιος παίχτης του να είναι αδιάφορος.Επισης σε θέματα πίεσης και διαχειρησης της πίεσης και όταν λέμε πίεση εννοούμε προσδοκίες Προέδρου,φυλλάδας ,κοσμου πιστεύω θα βγει λιγότερο "τρωτος" σε σχέση με άλλους.Επισης πιστεύω ότι ο ΔΓ θα ανεχθει οποιαδήποτε ψηλονορμαλ ηττα και θα ποντάρει σε μακροχρόνια συνεργασία.Μια συμμετοχή σε ΦΦ του χρόνου θα ήταν η απόλυτη επιτυχία!!!!Όπως και να το κάνουμε ο Σάρας διαθέτει την δυναμικη ,κατάλληλη, ζωντανή, φρέσκια , διψασμενη προσωπικότητα που θα φέρει με τα θέλω του Συλλόγου.


Ο Ιτουδης δεν νομίζω με τα τεράστια μπάτζετ να γυρίσει Ελλάδα
Ο Μπαρτζωκας λόγω χαρακτήρα
Ο Τινκιερι λόγω ήρεμης συμπεριφορας(κυρίως προς τους παίχτες)

Κανείς τους δεν έχει τον μεταδοτικό παθιασμένο τρόπο του ΤρελοΣαρας..

Σίγουρα ό Σάρας θα επιδιώξει να πάει σε club με Ιστορία και δίψα για come back.Ενα club όμως που να είναι και στοιχειωδώς απαιτητικό και παθιασμένο,όχι σοφτιλα σαν Αρμάνι κλπ.Απο την στιγμή που απομακρύνεται Απο Μπάρτσα και Μακαμπι και έχει δώσει τα άκυρα του σε Τσκα νομίζω ότι έρχεται κατευθείαν σε εμάς καθαρά λόγω timing !!!!
stevebucknall11
QUOTE (pan24 @ Feb 26 2019, 19:30 ) *
Σε ολες τις λιστες που εχω δει εδω βρισκω μια λογικη εστω κι αν δεν συμφωνω εκτος απο τον Σουλη
Ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του αλλα μπορει καποιος απο οσους τον εχετε προτεινει να μου εξηγησει γιατι θεωρει καλη επιλογη τον συμπαθη Μαρκοπουλο για προπονητη μας;

Έχει αποδείξει ότι με πολύ υποδεέστερο υλικό μπορεί να κοντράρει πιο δυνατές ομάδες. Κι επειδή και μεις στο μέλλον θα είμαστε για την Ευρωλίγκα ό,τι ο ΠΑΟΚ για το ελληνικό πρωτάθλημα, ο Σούλης είναι ιδανική επιλογή, δεδομένου και του ότι α) γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα και δεν θα πέσει από τα σύννεφα ό,τι και να δει β) το κασέ του είναι μικρό και μπορεί να περισσέψουν λεφτά για καμιά καλή μεταγραφή (να μπορέσουμε να κρατήσουμε τον Ντεσόν ξεργω).
stefkorner
για Πριφτη που παρατηρω οτι προτεινειτε οι περισσοτεροι..!
τιμια προταση!
ομως προσεξτε κατι ! αν βγει ευρωλιγκα φετος με την Ουνιξ ειναι δεδομενο πως οι Ρωσοι θα επιθυμησουν να τον κρατησουν με καλο συμβολαιο !
απο την αλλη, αν για δευτερη φορα στο τελος δεν τα καταφερει ,θα σημαινει πως κατι του λειπει ακομα,για το κορυφαιο επιπεδο,οποτε δεν θα μας κανει wink.gif
εμενα απο Ελληνες μου αρεσει ο Λυκογιαννης!
θα μπορουσε να πει καποιος οτι μας εχει δωσει και ενα πρωταθλημα,τοτε με Αλβερτη.. wink.gif
δεν νομιζω ομως να προχωρουσα σε τετοιο ρισκο 39.gif
yorgos
Σάρας ή τανκς.

Αγαπώ και πιστεύω Αργύρη φυσικά, δε με χαλάει κανένας από τους άλλους που προαναφέρθηκαν, αλλά με τις ιδιατερότητες που έχει ο σύλλογος μόνο ο Σάρας θα μπορούσε να αντέξει υπό τις παρούσες συνθήκες και μάλλον να επιβάλλει και τη φάση του σε μια διοίκηση αλλόκοτη, παράλογη και συναισθηματική, για να το πω κομψά. Οι υπόλοιποι για διαφορετικούς λόγους ο καθένας δε βλέπω να αντέχουν και πολύ.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 26 2019, 15:05 ) *
Πεδρο Μαρτινεζ λεω και εγω μαζι με basket72 !
καθολου γλυκαναλατος Τζον ! μιλαμε για κερβερο των αποδυτηριων ,που δεν σηκωνει και υποδειξεις απο διοικησεις.. wink.gif
φαντασου οτι εκανε την μεγαλη υπερβαση με πρωταθλημα στην Βαλενθια και ομως τον διωξαν ohmy.gif



Χαίρομαι Στεφ που συμπλέουμε.
Από τεχνικής άποψης ο αρτιότερος απ΄όσους ακούγονται. Στα συν του ότι έχει περάσει από το "σχολείο" Κερεχέτα, άρα ξέρει από παρεμβατικούς πρόεδρους. rolleyes.gif
Στα μείον του ότι δεν έχει φύγει από Ισπανία.
Σάρας και Μπαρτζώκα εγώ δεν τους βλέπω να έρχονται ΟΑΚΑ. Ιδίως τον Μπαρτζώκα... με τίποτε.

Ο Πρίφτης επίσης φαίνεται καλή περίπτωση.

Συμφωνώ επίσης ότι ο Σάρας θα ήταν η καλύτερη περίπτωση. Με διαφορά μάλιστα από τον δεύτερο. Όχι μόνο για τις ικανότητες του αλλά και για το ένδοξο πράσινο παρελθόν του που θα του εξασφαλίσει πίστωση χρόνου.


QUOTE (Nemesakos @ Feb 26 2019, 15:19 ) *
Επειδή όσο ζω ελπίζω:

Σάρας προπονητής, εν λευκώ δικές του μεταγραφές και ΔΓ στο παρασκήνιο και αν, απλά να τον βλέπουμε στο γήπεδο, χωρίς δηλώσεις, κόντρες, δικαστήρια κλπ κλπ κλπ.


Στο παρασκήνιο;; Είναι αυτό που λέμε "γλώσσα λανθάνουσα..."; tongue.gif
Johnny Marv
1) Σάρας! και μόνο Σάρας , δεν γίνεται διαφορετικά . Είναι ο προπονητής του μέλλοντος , είναι ο επόμενος ζοτς (έχει μάλιστα μάθει από αυτόν) , δεν καταλαβαίνει από έδρες , έχει τρομερό μάτι και μπορεί να φτιάξει ομαδαρες όχι με τεράστιο μπατζετ και δεν επιτρέπει ούτε σε παίκτες ούτε σε διοικήσεις να του πουν κουβέντα . Ότι πρέπει για εμάς ! Και ας μην ξεχνάμε το παρελθόν του στο Παναθηναϊκό που είναι μεγάλο αβαντάζ για εμάς !! Εγώ πιστεύω του δίνεις τα ηνία της ομάδας τουλάχιστον για την επόμενη 5ετια με ένα μπατζετ των 10-11 μυρίων και ετοιμάζεσαι για μεγάλα πράγματα !! Η μπαρτσελονα έκανε ξεκάθαρο ότι δεν πηγαίνει για Σάρας πια οπότε δεν έχει και πολλούς πιθανούς προορισμούς . Φενερ και Ρεάλ είναι καλυμμένες από προπονητές , εφες θα μπορούσε άνετα να πάρει έναν πασκουαλ αλλά και να μην το κάνει δεν νομίζω πως είναι ομάδα την οποια θα διάλεγε ο Σάρας οπότε οι κίνδυνοι είναι το νβα και η τσσκα . Επειδή όπως ο Σάρας είναι οκ από χρήματα και είναι ακόμη δεν μικρή ηλικία προπονητικά θα μπορούσε άνετα να επιλέξει να πρωταγωνιστήσει στην Ευρώπη σαν προπονητής και να πάει σε καμία 10ετια στην Αμερική . Οπότε κυρία απειλή είναι η τσσκα για μένα .

2) Πιτινο! Ανακοίνωσε σήμερα ότι σκέφτεται με την γυναίκα του να μείνει στην Ελλάδα για κάποια ακόμα χρόνια αλλά μόνο για να νικάει και για να φτιάξει μια από τις 3 καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη . Μου αρέσει το μπασκέτα που παίζει (τι θα έκανε άραγε με καλύτερο υλικό) , έχει σίγουρα μάτι και διασυνδέσεις και θα τραβήξει άνετα καλούς παίκτες λόγω ονόματος . Εκτός των άλλων μου αρέσουν πολύ και οι δηλώσεις του και πως προσπαθεί να εξελίξει τους παίκτες μας , έχει καταλάβει τι χρειάζεται η ομάδα και είναι δάσκαλος και μάγκας.

3) Ιτουδης! Φυσικά αν πάρει η τσσκα τον Σάρας και ο Ιτουδης μας διαλεξει τότε προφανώς και τον κλείνουμε ! Έχει μάθει κι αυτός από τον Ομπράντοβιτς , οκ έχει συνηθίσει στα μεγάλα μπατζετ αλλά είναι τίμιος προπονητής σε πολύ μικρή ηλικία και πλήρως αναγνωρισμένος (από τους καλύτερους στην Ευρώπη αυτή τη στιγμή) . Θα τον ήθελα με τα χίλια !!!

4) Πρίφτης! Αγαπημένος μου προπονητής , Έλληνας , ξέρει τα δεδομένα εδώ , θα προσαρμοστεί άμεσα και έχει κάνει κάτι πολύ όμορφο στην Ρωσία με την ουνιξ . Εδώ θα βρει έναν καλύτερο κορμό Ελλήνων (από ότι Ρώσους εκεί) και με τους ξένους που θα φέρει γιατί κι αυτός μπορεί να βρει παίκτες καλούς μπορεί να κάνει σίγουρα καλή δουλειά ! Η ουνιξ έχει ελάχιστα μεγαλύτερο μπατζετ από εμάς και κονταροχτυπιέται και με Χίμκι και με τσσκα στα ίσια
stefkorner
Πιτινο με ενα νταμπλ και μια προκριση 8δα ,εφοσον θα θελει τα ιδια λεφτα με Ιτουδη ( 1m ) εγω τον προτιμω !
ειναι αυτο που λετε με τις διασυνδεσεις
επισης μας αφηνει αυτο το ενδιαφερον να αιωρειται να σκεφτουμε οτι αν διαλεξει αυτος παικτες και φτιαξει μια ομαδα στα μετρα του,μπορει να δουμε κατι πολυ ωραιο !
ας ειναι να δουλευει και με καμπυλες το καλοκαρι ,που θα εχει χρονο .. tongue.gif

απ οτι φαινεται ,oπως δηλωνει θελει και τωρα να δουλεψει πολυ πιο σκληρα τους παικτες του ,αλλα τον συγκρατουν οι γυμναστες και οι γιατροι .. οπως μαρτυρησε ο ιδιος στο πικ εν ρολ ! και καλα κανουν να προσθεσω εγω ! ειναι θετικο οτι εχει προθεση να ακουσει στα 65 του !μπορει να τον λεμε εγωιστη μεγιστο και υπεροπτη ,αλλα βγαζει μια αντιθεση καποιες στιγμες ,οταν δηλωνει οτι πολλα δεν ηξερε κ πως πολλα ακομα μαθαινει!
με την χαραστικη παραδοχη του βεβαια : < οτι το γερικο σκυλι δεν μπορει να μαθει νεα κολπα > wink.gif
kerkyraios22
Η λυση για προπονητη ειναι μονο μια .....
ΣΑΡΑΣ....
υπαρχει ομως ενα αλλα.....θα αντεξει τις παρεμβασεις του προεδρου?....
μην ξεχναμε οτι ο Σαρας εχει και αυτος την τρελλα του....
Quincy
Ο λόγος που θέλετε όλοι τον Saras είναι επειδή θέλετε έναν προπονητή να έχει απόλυτη εξουσία στις μεταγραφές και τον σχεδιασμό της ομάδας. Έχω ξαναγράψει πως δεν συμφωνώ μ' αυτό. Έχει δείξει πάντως (από παίκτης ακόμα) πως μπορεί να γίνει κορυφαίος προπονητής.

Ο Pitino είναι cool τύπος. Θα ήθελα να μείνει στην Ελλάδα. Ειδικά αν ξεπεράσει αυτή τη φάση που μας έχει όλους για ηλίθιους. Ίσως και να είναι καλή επιλογή για να βοηθήσει τους νεαρούς του Παναθηναικού.

Η περίπτωση του Ιτούδη είναι κάπως περίεργη. Το coachαρισμα που κάνει το θεωρώ καλό, αλλά έχει και όλα τα εργαλεία για να πηγαίνει με συνέπεια στο F4. Από κει και πέρα έχει μια CSKA γυμνή στο 4-5 και όσο να ναι έχει τις ευθύνες του γι αυτό. Στη φάση που είναι οι ελληνικές ομάδες που πρέπει να βγαίνει κι απ τη μύγα ξύγκι για να υπάρχουν βάσιμες ελπίδες για f4 δεν θα έλεγα πως είναι ιδανική επιλογή.
yorgos
QUOTE(Quincy @ Feb 27 2019, 03:31 ) *
Ο Pitino είναι cool τύπος. Θα ήθελα να μείνει στην Ελλάδα. Ειδικά αν ξεπεράσει αυτή τη φάση που μας έχει όλους για ηλίθιους. Ίσως και να είναι καλή επιλογή για να βοηθήσει τους νεαρούς του Παναθηναικού.

Η αλήθεια είναι πως θα έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε τον Πιτίνο από την αρχή της σαιζόν αλλά οι περισσότεροι έχουμε σπαστεί ακριβώς με το πόσο ιθαγενείς μας θεωρεί (αν και τα ίδια έκανε και στην Αμερική, είναι ο Πιτίνο).. Θα ήταν όμως ενδιαφέρον πείραμα. Αν η ομάδα βγει τελικώς όγδοη, δείξει μια άλφα μαχητικότητα απέναντι στη Φενέρ και πάρει το νταμπλ, δεν αποκλείω να μένει. Αν πάντως το Φ4 γίνει στο ΟΑΚΑ είναι μεγάλη ευκαιρία και θα ήθελα κάτι καλύτερο από ένα πείραμα.
green_sky
Εγω θα ηθελα Πιτινο και για του χρονου.Να στησει την ομαδα αυτος ,να την προετοιμασει αυτος.
Να πλαισιωσει και τον Καλαθη με παιχτες με καλο σουτ οπως δηλωσε και στην tv.
Κατι σαν τον Κοπονεν και τον Ντενμον ενα πραγμα και να εχει και εναν παιχτη σαν τον Σινγκλετον στο 4.
Ανεφερα τρεις παιχτες που ο Πασκουαλ, ο κακος αυτος προπονητης, ηθελε στο ροστερ του....................
Ελπιζω μετα την φετεινη χρονια και ανεξαρτητα τελικης εκβασης ,το παθημα να γινει μαθημα.
Μακρυα απο μανατζαραιους,μακρυα απο συμπαθειες της εξεδρας,μακρυα απο παιχτες κορεσμενους μονο και μονο για τον ντορο του καλοκαιριου.Ρεαλισμος στις επιλογες ,Φρεσκο αιμα στην ομαδα και ανοιχτα παραθυρα να μπει καθαρος αερα.
Δεν παει να λεγεται οπως θελει ο ταδε ή ο δεινα παιχτης,αν δεν κανει στην χημεια του ροστερ μακρυα και αγαπημενοι.
Εμεις δεν παιρνουμε ποσοστα απο τα συμβολαια του ταδε ή του δεινα φιρματου.Θελουμε τον Παναθηναικο να ξαναπαει εκει που ανηκει.
Nemesakos
QUOTE (basket72 @ Feb 26 2019, 21:12 ) *
Στο παρασκήνιο;; Είναι αυτό που λέμε "γλώσσα λανθάνουσα..."; tongue.gif


Εντάξει εννοούσα να μείνει εκτός των δρώμενων. Να έρχεται γήπεδο, να πηγαίνει σε καμιά προπόνηση, να πληρώνει, άντε να κάνει κ κανά πόστ στο ίνσταγκραμ και ως εκεί. Μπορεί να χρησιμοποίησα λάθος λέξη που να παραπέμπει αλλού αλλά Ελλάδα και παρασκήνιο πάνε μαζί, ακόμα και για καφέ να πάμε.. laugh.gif
j-kidd13
Πιστεύω πως υπάρχουν πολύ καλές πιθανότητες να πάρουμε έναν εκ των Σαρας ή Ιτούδη.
Ο Ιτούδης αν δεν πάρει την ευρωλίγκα,δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει.
Ο Σάρας πιστεύω οτι θα θέλει να πάει ένα βήμα παραπάνω.
Απο τις μεγάλες ομάδες,η Μπαρτσελόνα που υπο φυσιολογικές συνθήκες θα ήταν στην αγορά για αναζήτηση προπονητή,επίσημα δηλώνει οτι θα κρατήσει τον Πέσιτς,οπότε βγαίνει απο το κάδρο(βέβαια αυτά αλλάζουν μέχρι το καλοκαίρι,αλλά μιλάω με τα μέχρι τώρα δεδομένα),η Μακάμπι δεν έχει λόγο να διώξει τον Σφαιρόπουλο, οπότε ο Παναθηναικος δεν βλέπω να έχει μεγάλο ανταγωνισμό.H Aρμάνι θα έιναι μια ομάδα ενδεχομένως,με καλό πορτοφόλι,αλλά δεν ξέρω αν ειναι πιο θελκτική σαν οργανισμός συνολικά για έναν κόουτς,απο τον Παναθηναικο.
pan24
Η Αρμανι θεωρω ειναι ταμαμ για προπονητες οπως ο Πασκουαλ και ο Ιτουδης
Ομαδα με απειρο μπατζετ που θελουν καποιον να δωσει αρχες και προπονητικη κατευθυνση για να μπουν στην ελιτ

Ο Ιτουδης θεωρω πολυ πιθανο αν/οταν φυγει απο την ΤΣΣΚΑ να ακολουθησει τον δρομο του Μεσινα
Πρωτος βοηθος καπου στην Αμερικη ωστε μετα απο μερικα χρονια να διεκδικησει θεση πρωτου προπονητη

Η ΤΣΣΚΑ για Σαρας ισως ειναι πολυ πιο ελκυστικος προορισμος απο αυτο που πιστευουμε.Αν θελει να χτισει ενα θρυλο γυρω και απο το προπονητικο ονομα του με πολλες κατακτησεις Ευρωλιγκας εκει ειναι το καταλληλο μερος
Οποιους παικτες θελει και ελευθερια να κανει οτι θελει
j-kidd13
Πάντως όντως θεωρώ το nba- εφόσον υπάρξει ενδιαφέρον- ως τον κυριότερο "αντίπαλο" του Παναθηναϊκού όσον αφορά τους Σάρας και Ιτούδη.
john wick
Ο Κοκοσκωφ είναι υπ ατμόν στους Sans... Μας κάνει;
stefkorner
QUOTE (john wick @ Feb 27 2019, 19:23 ) *
Ο Κοκοσκωφ είναι υπ ατμόν στους Sans... Μας κάνει;



το συζητας ;;; τον βαζω νο1 και με διαφορα

56.gif
whaler
QUOTE (john wick @ Feb 27 2019, 12:23 ) *
Ο Κοκοσκωφ είναι υπ ατμόν στους Sans... Μας κάνει;


Προσωπικα πιστευω οτι μας κανει με τα χιλια.
Αλλα το Phoenix φετος τανκαρει (οχι μονο φετος, αλλα τελος παντων), οποτε δεν βλεπω γιατι να θελουν να διωξουν τον προπονητη. Το ειδες καπου;
basket72
QUOTE (Nemesakos @ Feb 27 2019, 10:43 ) *
Εντάξει εννοούσα να μείνει εκτός των δρώμενων. Να έρχεται γήπεδο, να πηγαίνει σε καμιά προπόνηση, να πληρώνει, άντε να κάνει κ κανά πόστ στο ίνσταγκραμ και ως εκεί. Μπορεί να χρησιμοποίησα λάθος λέξη που να παραπέμπει αλλού αλλά Ελλάδα και παρασκήνιο πάνε μαζί, ακόμα και για καφέ να πάμε.. laugh.gif



Το ξέρω ότι δεν το εννοούσες έτσι, εξού και το tongue.gif .

QUOTE (john wick @ Feb 27 2019, 12:23 ) *
Ο Κοκοσκωφ είναι υπ ατμόν στους Sans... Μας κάνει;



Σας κάνει εννοείται, αλλά θα κάνει και σε άλλους.
Thodoros
Αυτό με τον Mπαρτζωκα , Tι φάση ;
Καλός και ικανός προπονητής αλλά για τον Παναθηναικό δύσκολα το βλέπω! (Διοίκηση - κόσμος ακόμα και ο ίδιος δεν έχουν και τις καλύτερες σχέσεις και όπως είπε και κάποιος πάνω δεν νομίζω να έχει τις συνθήκες που πρέπει για να δουλέψει ).

Ο Σάρας αν και φέτος έχει κάνει μια κανονική χρονιά και όχι το τρελοκομείο της προηγούμενης , ωστόσο είναι η μοναδική επιλογή που έχουν κάποιες μεγάλες ομάδες , γιατί δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα και έχει τις ικανότητες να ηγηθεί μιας ομάδας με ονόματα και φυσικά μέλλον μπροστά του. ( θεωρώ δύσκολη και αυτήν την περίπτωση)

Ο Πιτίνος λέει συνέχεια για Αμέρικα .

Απ την άλλη ο Ιτούδης ίσως είναι μια λύση (λογικά ελεύθερος από το καλοκαίρι εκτός αν πάρει ευρωλίγκα! ) ωστόσο δεν είμαι σίγουρος πόσο καλά μπορεί να πάει με τα τωρινά δεδομένα και σε ομάδα με τόσο μικρό Μπάτζετ . Ανάμεσα σε αυτόν και τον Πρίφτη θεωρώ ότι καλύτερα κουμπώνει ο 2ος. Τα περί Πεδουλάκη είναι αστεία από μόνα τους.

Από λοιπούς ξένους δεν ξέρω πόσο μπορούν να μπουν στην Ελληνική φιλοσοφία (του εδώ!) οπότε δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος σε ένα χρόνο να παρουσιάσει κάτι ( με την ομάδα) που να μην τον αποδεσμεύσει ο πρόεδρας στο ενδιάμεσο μετά από καμία συντριβή.
Δύσκολα τα πράγματα.


basket72
QUOTE (yorgos @ Feb 27 2019, 03:36 ) *
... Αν η ομάδα βγει τελικώς όγδοη, δείξει μια άλφα μαχητικότητα απέναντι στη Φενέρ και πάρει το νταμπλ, δεν αποκλείω να μένει. Αν πάντως το Φ4 γίνει στο ΟΑΚΑ είναι μεγάλη ευκαιρία και θα ήθελα κάτι καλύτερο από ένα πείραμα.


Αν δεν πάρετε το πρωτάθλημα όμως; Και μείνετε κι εκτός 8αδας;
Εκεί είναι που "θα το πάρει πάνω του" ο Δ.Γ και θα προσπαθήσει να πείσει Σάρας κι Ιτούδη. Το βλέπω να γίνεται. Το γράφω από το περασμένο καλοκαίρι ότι ο Δ.Γ θα τρέχει φέτος.
john wick
QUOTE (whaler @ Feb 27 2019, 10:27 ) *
Προσωπικα πιστευω οτι μας κανει με τα χιλια.
Αλλα το Phoenix φετος τανκαρει (οχι μονο φετος, αλλα τελος παντων), οποτε δεν βλεπω γιατι να θελουν να διωξουν τον προπονητη. Το ειδες καπου;




https://www.eurohoops.net/el/nba-news-el/83...impression=true
stefkorner
Τζοναρε μας εφτιαξες να ξερεις ! και με το τοπικ ,αλλα και με την προταση Κοκοσκοφ !
αλλα συμφωνω με τον basket72 ,πως εδω το θεμα ειναι οτι θα κανει και σε πολλους αλλους ο συγκεκριμενος προπονητης (κορυφαιους το ζητουμενο ) rolleyes.gif
και ενα ερωτηματικο επισης αν εμεις του κανουμε.. tongue.gif
rhodes13
Τι γνωμη εχετε για τον Ραντονιτς της Μπαγερν?
stefkorner
QUOTE (rhodes13 @ Feb 27 2019, 20:12 ) *
Τι γνωμη εχετε για τον Ραντονιτς της Μπαγερν?


δεν νομιζω να υπαρχει εστω και ενας ,που να μην εχει θετικη..!
τι να το κανεις ομως ( ; ) δεν εχει κ αυτος κανεναν λογο να αφησει στην μεση το εργο του,στην Μπαγερν !
καλα λεφτα πρεπει να παιρνει- μπατζετ καλο του διαθετουν-Σερβους δικους του οσους θελει εχει -πιεση σε φυσιολογικα επιπεδα κτλ! γενικα ιδανικες συνθηκες για να δουλεψει εκει..
jonaldidhs
QUOTE (basket72 @ Feb 27 2019, 12:32 ) *
Αν δεν πάρετε το πρωτάθλημα όμως; Και μείνετε κι εκτός 8αδας;
Εκεί είναι που "θα το πάρει πάνω του" ο Δ.Γ και θα προσπαθήσει να πείσει Σάρας κι Ιτούδη. Το βλέπω να γίνεται. Το γράφω από το περασμένο καλοκαίρι ότι ο Δ.Γ θα τρέχει φέτος.

Γιατι θα κατεβειτε να παιξετε εσεις χωρις ξενους διαιτητες στην Ελλαδα οταν ρητα ειπαν οι αφοι οτι δεν θα ξαναπαιξετε με Παναθηναικο με Ελληνες διαιτητες?
golitog7
[quote name='pan24' date='Feb 27 2019, 10:09 ' post='931778']
Η Αρμανι θεωρω ειναι ταμαμ για προπονητες οπως ο Πασκουαλ και ο Ιτουδης
Ομαδα με απειρο μπατζετ που θελουν καποιον να δωσει αρχες και προπονητικη κατευθυνση για να μπουν στην ελιτ

Ο Ιτουδης θεωρω πολυ πιθανο αν/οταν φυγει απο την ΤΣΣΚΑ να ακολουθησει τον δρομο του Μεσινα
Πρωτος βοηθος καπου στην Αμερικη ωστε μετα απο μερικα χρονια να διεκδικησει θεση πρωτου προπονητη

Η ΤΣΣΚΑ για Σαρας ισως ειναι πολυ πιο ελκυστικος προορισμος απο αυτο που πιστευουμε.Αν θελει να χτισει ενα θρυλο γυρω και απο το προπονητικο ονομα του με πολλες κατακτησεις Ευρωλιγκας εκει ειναι το καταλληλο μερος
Οποιους παικτες θελει και ελευθερια να κανει οτι θελει


Έτσι πιστεύω και εγώ. Και από την άλλη να το δει κανείς, ο Σάρας είναι ακριβώς αυτό που θέλει και η Τσσκα. Έναν προπονητή κέρβερο που θα μπορεί να βγάζει από τους παίκτες τον καλύτερο τους εαυτό και να μην τα κάνει πάνω του στα ζόρικα.
stefkorner
QUOTE (golitog7 @ Feb 27 2019, 20:50 ) *
Η ΤΣΣΚΑ για Σαρας ισως ειναι πολυ πιο ελκυστικος προορισμος απο αυτο που πιστευουμε.Αν θελει να χτισει ενα θρυλο γυρω και απο το προπονητικο ονομα του με πολλες κατακτησεις Ευρωλιγκας εκει ειναι το καταλληλο μερος
Οποιους παικτες θελει και ελευθερια να κανει οτι θελει


Έτσι πιστεύω και εγώ. Και από την άλλη να το δει κανείς, ο Σάρας είναι ακριβώς αυτό που θέλει και η Τσσκα. Έναν προπονητή κέρβερο που θα μπορεί να βγάζει από τους παίκτες τον καλύτερο τους εαυτό και να μην τα κάνει πάνω του στα ζόρικα.


ισως να ειναι ετσι !εγω παντως για αυτο συνδεω Σαρας-Ιτουδη σε σχεση με το τι θα γινει στην Τσσκα !
θα πονταρα πως ο επομενος προπονητης μας θα παιχτει.. στο f4 της Βιτορια (εκει που δεν θα ειμαστε εμεις tongue.gif )
-αν τον παρει η Τσσκα μενει ο Ιτουδης ,οποτε πιθανοτατα γινομαστε το ακλονητο φαβορι για Σαρας
-αν το χασει η Τσσκα φευγει ο Ιτουδης και μαλλον θα εχουν νο1 στοχο Σαρας ! σε αυτο το ενδεχομενο ομως μενει ο Ιτουδης για εμας..
Derozan
Για μένα οι καλύτερες επιλογές είναι απο το καλύτερο προς το χειρότερο:
1)Σάρας:
3)Πιτίνο
4)Κοκοσκωφ
5)Ιτούδης

Ναι ο Σάρας πιάνει τις 1 και 2 μαζί biggrin.gif Ξέρει τι σημαίνει η ομάδα,τακτικά άψογος,τεράστια προσωπικότητα,ικανός με μέτρια μπάτζετ σίγουρα
Απ'την άλλη ο Πιτίνο ξέρει ακριβώς τι πρέπει να γίνει με την ομάδα αλλά δε γνωρίζει καθόλου την ευρωπαική αγορά(άφησε Νάναλι για Κιλπάτρικ) και γενικά δε φαίνεται καλός recruiter (Πέιν αντί Ονουάκου)
Για Κοκόσκωφ δε γνωρίζω πολλά,τον έβαλα εκεί επειδή κάτι σημαίνει το να προπονείς ΝΒΑ
Ο Ιτούδης έχει τα 3 πρώτα κοινά με τον Σάρας,ωστόσο ήταν πάντα σε ομάδες που είχαν όποιους παίχτες ήθελαν.Λούζερ νοοτροπία μ φέρνει πάντως.
stevebucknall11
Πολύ ενδιαφέρον ανάγνωσμα για τον νυν προπονητή μας: https://www.theringer.com/platform/amp/2019...impression=true Μαθαίνει κανείς πολλά πράγματα και για την ομάδα γενικότερα ως οργανισμό. Πιστεύω κάποιος θα κάνει τον κόπο να το μεταφράσει στα ελληνικά ΜΜΕ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.