Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναγιώτης Γιαννάκης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
saou
Όποιος πιστεύει ότι ο Γιαννάκης είναι παντελώς άχρηστος και ότι επιτυχίες είχε μέχρι τώρα στην καριέρα του ήταν τυχαίες, βασισμένες στη δουλειά άλλου κτλ κτλ είναι δικαίωμά του. Μάλλον όμως υπάγεται στην κατηγορία αυτών που αποκαλούν τον Ομπράντοβιτς Γκαστόνε ότι και αν έχει πετύχει στην καριέρα του.

Από κει και μετά όμως είναι πλέον πασιφανές ότι για τον Ολυμπιακό δεν κάνει. Δεν θα αφήσει καμμένη γη πίσω του, δούλεψε, η ομάδα έκανε βήματα μπροστά, πιθανότατα όμως θα μπορούσε να είχε κάνει άλματα.
rankin
Η πραγματικά μεγάλη επιτυχία του Γιαννάκη στην εθνική ήταν ότι τόλμησε και αναδόμησε την ομάδα, διαφορετικά ακόμα θα έπαιζε σε αυτήν ο Αλβέρτης, ο Σιγάλας και ο Τσακαλίδης!
Ο Γιαννάκης τόλμησε να καλέσει τον άγουρο Σπανούλη και να δώσει τα κλειδιά σε παίχτες που ακόμα δεν είχαν ηγετικό ρόλο ούτε στις ομάδες τους!
Αν σε αυτό δεν βλέπει κανείς πρόοδο, αλλά βλέπει το πρόσωπο του Ομπράντοβιτς να καθρεπτίζεται, τότε η συζήτηση δεν έχει λόγο να συνεχιστεί

Όσο για το έργο του στον Ολυμπιακό, και πάλι τυφλός θα είναι κάποιος να μην βλέπει πρόοδο.. Ή, αν όχι τυφλός, απλά άτομο με ασθενή μνήμη...
Σε σχέση με το 2008 που ανέλαβε, η ομάδα είναι πολύ μπροστά.. και μόνο η παρουσία της σε δυο final 4 είναι σπουδαίο επίτευγμα.
το ζητούμενο τώρα είναι, μήπως και ο ίδιος έχει χάσει τη φρεσκάδα του ή μήπως εξάντλησε το potential του..
Αν είναι έτσι, τότε καλό θα ήταν να προχωρήσουμε με κάποιον άλλο στο μέλλον..
Όμως ας δώσουμε και σε αυτόν και στους παίχτες του, μερικές τελευταίες ευκαιρίες να μας αποδείξουν ότι μπορούν παραπάνω (γιατί η μπάλα ΔΕΝ πρέπει να παίρνει μόνο τον προπονητή)
benchwarmer
QUOTE(kolokotronis @ May 28 2010, 23:53 ) *
Το 06' πόσοι παναθηνα'ι'κοί ήταν?
Το 07'?
Τ0 08
Ο Γιαννάκης πέρασε το πνεύμα του νικητή στους ΔΔ, Φώτση,Χατζηβρέττας, Σπαν,Τσαρτσαρή, Πέρπε (αυτός μετά γιαννάκη), Παπαδόπουλος (αυτός εμείς τον μάθαμε μπάσκετ).
Δηλαδή αμφιβάλλεις ότι η συνοχή και το πνεύμα νικητή των παναθηνα'ι'κών, δεν βοήθησε την εθνική?
Ή ότι ο ΠΑΟ είχε λίγους παίκτες σε αυτή τα τελευταία χρόνια?
Στην τελική ακόμα και το 4 παίκτες που τονίζεις, αυτοί οι 4 μπορεί να είναι όλη η ομάδα, μαζί με τον Παπ.
Γιατί, αυτή τη στιγμή πόσους μάχιμους έχει ο οσφπ΄, η ακριβή αυτή ομάδα?
Πάνω από 7?
Γιατί δεν μπορούν να παραδεχθούν οι ολυμπιακοί, ότι οι η Εθνική τροφοδοτούνταν με ομφάλιο λώρο από τον ελληνικό κορμό του ΠΑΟ για χρόνια και αυτό έχει αλλάξει μόνο τα τελευταία χρόνια.......


Για να το δουμε λιγο αυτο αναλυτικα...

Το 2004, η Εθνικη ειχε Αλβερτη, Παπανικολαου και Τσαρτσαρη απο τον Παο της χρονιας 2003-04.
Το 2005, ειχε Διαμαντιδη, Χατζηβρεττα, Τσαρτσαρη απο τον Παο του 2004-05.
Το 2006, ειχε Διαμαντιδη, Χατζηβρεττα, Τσαρτσαρη και Σπανουλη.
Το 2007, ειχε Διαμαντιδη, Χατζηβρεττα, Τσαρτσαρη και Ντικουδη.
Και το 2008, ειχε Διαμαντιδη, Σπανουλη και Τσαρτσαρη.
Δηλαδη ποτέ πανω απο 4. Ο Φωτσης και ο Παπαδοπουλος που αναφερεις ηταν στον Παναθηναικο παλιοτερα, οχι επι Γιαννακη στην Εθνικη. Συμπαικτες με τον Διαμαντιδη η τον Σπανουλη πχ, δεν ειχαν υπαρξει καν στον Παο. Τωρα εαν μιλας μονο για αφηρημενες εννοιες οπως "πνευμα νικητη" κλπ, αλλο θεμα.



Στο θεμα μας τωρα ομως. Νομιζω ειναι σαφες οτι ο Γιαννακης θα πρεπει να θεωρειται παρελθον μετα το τελος των τελικων. Ειτε τους παρουμε (στο οποιο παρεπιπτοντως δεν μας δινω πανω απο 10%), ειτε οχι. Στην δευτερη περιπτωση για προφανεις λογους, στην 1η θα φυγει μονος του. Αποτιμηση του εργου του μετα το τελος της χρονιας, και βεβαια υπαρχουν πολλα σημεια που θα πρεπει να διαλευκανθουν για να μιλησουμε αντικειμενικα, πχ το με ποιους ορους ειχε μεινει περυσι.. Η το τι οδηγησε σε αυτη την κοντρα με τους παιχτες, και παλι μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε. Πιστευω παντως πως και οι Αγγελοπουλοι αργησαν να αντιδρασουν. Εαν θελουν να ανακατευονται θα πρεπει να τραβανε και κανενα αυτι στους
κυριους των 1,6 και οχι να ασχολουνται μονο με τις μεταγραφες.

Για αντικαταστατη παντως, δεν μπορω να βρω καποιον που να ειναι ξεκαθαρα η καλυτερη επιλογη (καλυτερη απο τους υπολοιπους δηλαδη, αλλα και απο τον ιδιο τον Γιαννακη). Ουτε καποιον που να προτιμω εγω ιδιαιτερα. Ελπιζω τουλαχιστον να γινει η επιλογη οσο γινεται πιο γρηγορα, και να κανει αυτος τις μεταγραφες...
tzagasdog


οδηγιες του κοουτς στον τελικο της euroleague
nikolasec
ΠΡΟΤΑΣΗ:
Μετά το εκπληκτικό χθεσινό κοουτσάρισμα (για μία ακόμη φορά) του "δρακούλη", προτείνω να του κάνουμε δια βίου συμβόλαιο με την Εθνική Ισπανίας, ώστε από εδω και πέρα να τους κερδίζει η Εθνική μας.

Υ.Γ. Ο μισθός του, όσος κι αν είναι, να πληρώνεται από την Ελληνική Ομοσπονδία
Dominique
Οσον αφορα τα σχολια για την εθνικη να θυμισω οτι ο Γιαννακης ηταν παντοτε πολυσυλλεκτικος.Τρανη αποδειξη το στιγμιοτυπο στο 1.47 στο παρακατω βιντεο.Ορεξουλες εχω πρωινιατικο!
69.gif 69.gif




Παναγιωτη βαθια μεσα μας κι εμεις σε αγαπαμε!
frenchman7
http://www.redplanet.gr/html/ent/898/ent.269898.asp

Απ' ότι φαίνεται το αναμενόμενο θα συμβεί. Ο Γιαννάκης δεν ανανεώνει και μας χαιρετά.
Κρίμα.. Θυμάμαι πολύ έντονα όταν είχε πρωτοέρθει ετοιμαζόμασταν για γήπεδο με την παρέα μου (νομίζω με τον άρη για το κύπελλο, είχαμε κερδίσει δύσκολα), και επικρατούσε τρελός ενθουσιασμός και αισιοδοξία.

Δεν πειράζει, πιστεύω πως έκανε πολύ δουλειά αυτά τα χρόνια, κυρίως νοικοκύρεψε την ομάδα και έβαλε τις υποδομές για κάτι πολύ μεγάλο. Ο κύκλος του όμως έκλεισε και δεν νομίζω ότι τον σηκώνει άλλο το κλίμα στον οσφπ, από κάθε πλευρά. Αλλά και ο ίδιος όπως έχει ακουστεί ίσως θελήσει να ηρεμήσει λίγο. bball.gif
Air Kef
Aκριβώς ότι ειπε ο frenchman7.

Φεύγει σαν φίλος, όχι νύχτα, και ελπίζω αν επιστρέψει στο ΣΕΦ ως αντίπαλος να χειροκροτηθεί, έστω χλιαρά.
Reggie Miller #31
Να φύγει για να ηρεμήσουν όλοι.Την άποψη μου την έχω πει.
Δεν είμαι από τους υποστηρικτές του Γιαννάκη στον Ολυμπιακό,αλλά η ευθύνη δεν βαραίνει μόνο τον ίδιο.
Είναι συλλογική,γιατί παίζουν και οι παίκτες...

Εγώ προσωπικά αν έρθει σαν αντίπαλος θα τον χειροκροτήσω,όπως κάνω πάντα με αυτούς που πέρασαν από την ομάδα και
όταν έφυγαν έφυγαν σαν κύριοι και ποτέ δεν κατηγόρησαν κανέναν,ούτε αργότερα έκαναν δηλώσεις περίεργες...
HLR CENATION
Ο Γιαννακης φευγει απο τον Ολυμπιακο σαν ενας προπονητης που πηρε φοβερα λεφτα για να χτισει ομαδα κ δεν καταφερε να κανει απολυτως τιποτα.Με τα λεφτα που δαπανησε αλλοι σιγουρα θα ειχαν καλυτερα αποτελεσματα.Δεν εχτισε μια ομαδα με ισσοροπια κ ρολους που να ειναι συμπαγης κ να ξερει να παιζει αμυνα,πηγε κοντρα στον ευατο του καθως τις πορειες με εθνικη-μαρουσι τις εκανε με εντελως αντιθετη προπονητικη λογικη,πρωτα η αμυνα κ η σκληραδα πισω κ επιθεσεις πεντε εναντιον πεντε.Με το που ειδε το μπτζετ που του εδωσε ο Αγγελοπουλος εχασε το φως τους κ εχασε το μπουσουλα πουλωντας πανω απο ολυς τον ιδιο του τον ευατο....
newpower2020
http://www.redplanet.gr/html/ent/914/ent.269914.asp

Τελευταίο γεύμα...

Η αλήθεια είναι ότι στεναχωριέμαι που ο Γιαννάκης δεν δικαιώθηκε τελικά.Του αναγνωρίζω πώς πάλεψε όπως μπορούσε.Αρχικά να επιβληθεί όπως ο ίδιος ήθελε,τελικά με συμβιβασμούς.Κάπου έχασε την μπάλα.Θα ήθελα κιεγώ αν και όταν περάσει από ΣΕΦ είτε σαν αντίπαλος είτε σαν φίλαθλος ένα χειροκρότημα, έτσι σαν αναγνώριση για την προσπάθεια που κατέβαλε
vastravoud
O Γιαννάκης μου είναι πολύ συμπαθής. Θεωρώ όμως ότι προσπάθησε να βουτήξει στα πολύ βαθιά, συμβιβάστηκε και εν τέλει απέτυχε.

Τη συμπάθεια μου την έχει στο ακέραιο πάντως
Reggie Miller #31
Έκανα λάθος.Όχι απλά θα τον χειροκροτήσω.Τρέφω σεβασμό για αυτό τον άνθρωπο,γιατί πραγματικά αγαπάει το μπάσκετ,αυτό που κάνει,δεν ήταν ποτέ προκλητικός,όταν του έκαναν τις επιθέσεις με την εθνική αυτός δε μίλησε ποτέ,αλλά συνέχισε να δουλεύει.
Πραγματικά το πιστεύω ότι αξίζει κάθε σεβασμό.Τίποτα περισσότερο,τίποτα λιγότερο.
LFO
το σημερινο all star basket λεει οτι ο γιαννακης εχει πολυ καλη προταση απο την εφες πιλσεν....και την εθνικη τουρκιας...
jimol34
Είμαι από αυτούς που ήθελαν πολύ να πετύχει ο Παναγιώτης Γιαννακης στην θητεία του στον Ολυμπιακό, όχι μονάχα για να κερδίσει η ομάδα μου τίτλους αλλά και για να κλείσει τα στόματα: 1)αυτών που όσο ήταν στην εθνική τον αποθέωναν και μόλις ήρθε στον ΟΣΦΠ του έκαναν ανελέητη επίθεση, 2) των δικών μας που τον περίμεναν στην πρώτη στραβή επειδή έπαιξε στον ΠΑΟ . Δυστυχώς δεν τα κατάφερε. Για την αποτυχία του έχει ευθύνη και αυτός βέβαια (μεγάλη) αλλά έπαιξαν ρόλο και άλλοι παράγοντες. Του εύχομαι καλή επιτυχία στην συνέχεια.
lamar
Γελοιοι Ελληνες δημοσιογραφισκοι. Μονο αυτο εχω να πω.

Α! Και κατι τελευταιο. Ονειρο μου, το καινουργιο γηπεδο του Ολυμπιακου να μην εχει δημοσιογραφικα θεωρεια.

http://www.sport-fm.gr/article/278602
Reggie Miller #31
QUOTE(lamar @ Jun 17 2010, 17:11 ) *
Γελοιοι Ελληνες δημοσιογραφισκοι. Μονο αυτο εχω να πω.

Α! Και κατι τελευταιο. Ονειρο μου, το καινουργιο γηπεδο του Ολυμπιακου να μην εχει δημοσιογραφικα θεωρεια.



Respect!
Όσο για το δεύτερο που λες...ΑΜΗΝ! smiley.gif smiley.gif
PAKMAN
Το θεωρώ κρίμα γιά ένα ινδαλμα του ελληνικού μπάσκετ να έχει τέτοια μεταχείρηση από τους έλληνες δημοσιογράφους αλλά μην ξεχνάτε οτι καμιά δεκαριά από αυτούς είναι στο payroll-ρεπορταζ του Ολυμπιακού άρα και κάθε μέρα μαζί. Επίσης μην ξεχνάτε ότι καλός οδηγός ο Γιαννάκης ...αλλά μπορεί να κάνει για κοντρες στην Κηφησίας αλλά όχι γιά Φ1. Με βάση το ρόστερ και τα λεφτά που δαπανήθηκαν είμαι σίγουρος ότι οι μισοί από εδω μέσα θα καταφέρναν να πάρουν όχι μία κούπα που τυχαία πήρε... blove.gif αλλά πολλές περισότερες bball.gif bball.gif

Αρα μην δαιμονοποιούμε τα δυσ..άρεστα και ας είμαστε ποιό αντικειμενικοί. Ο Γιαννάκης απέτυχε και πήρε το βαθμό που του άξιζε. Έστω στον τελευταιο του προπονητικό σταθμό. Μακάρι να μας διαψεύσει αν και νομίζω πως οι κκ Σφαιρόπουλος και Μπαρτζώκας έχουν πολυ περισσότερο και ενδοξότερο μέλλον..
Υ.Γ. Και ο Ιτούδης Φυσικά...

smiley.gif
Reggie Miller #31
Εγώ μαζί σου και το είχα πει πριν το final4 ότι αν ο Ολυμπιακός φέτος μείνει μόνο με το κύπελλο θα είναι αποτυχία,αλλά όχι κι έτσι.Μηδέν ψήφους για τον προπονητή της ομάδας που πήρε το κύπελλο;
Στο κάτω κάτω τον Παναθηναικό νίκησε και το πήρε όχι την Αναγέννηση Κάτω Ραχούλας.
Άρα το περνούν και αυτό στο ντούκου.Είναι το ίδιο με αυτούς που λένε ότι ο Παναθηναικός έκανε αποτυχημένη χρονιά επειδή δεν πήρε το κύπελλο και το Ευρωπαικό(ελάχιστοι μεν αλλά υπήρξαν και αυτοί)...
Ας είμαστε λίγο σοβαροί... cool.gif
Razorblade Fish
Ρε παιδια καλυτερος προπονητης του ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ λεει,δηλαδη της Α1.Τι εκανε ο Γιαννακης για να παρει ψηφο εκει;Ολοι οσοι τον ξεπερασαν καναν καποια υπερβαση η τουλαχιστον πετυχαν το στοχο τους.Ενταξει,αν εξαιρεσεις τον Μπλατ που και αυτος απετυχε και δεν δικαιολογουνται οι 3 ψηφοι του.Εγω θα ψηφιζα Μπαρτζωκα-Σφαιροπουλο-Ομπραντοβιτς(η Ζουρο)
leonkalf
Τίτλοι τέλους για τον Παναγιώτη Γιαννάκη

http://www.olympiacosbc.gr/page.ashx?pid=2&aid=27066

Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ευχαριστεί θερμά τον κ. Παναγιώτη Γιαννάκη για τα δυόμισι χρόνια συνεργασίαs μαζί του, ως προπονητή της ομάδας μας.

Κατά την περίοδο της θητείας του, ο Ολυμπιακός κατέκτησε το κύπελλο Ελλάδος της αγωνιστικής περιόδου 2009-2010, έλαβε μέρος μετά από απουσία 10 ετών σε δύο συνεχόμενα φάιναλ-φορ της Ευρωλίγκα και μάλιστα φέτος, μετά από 13 χρόνια, συμμετείχε στον τελικό της εν λόγω διοργάνωσης.

Ευχόμαστε ολόψυχα στον κ. Παναγιώτη Γιαννάκη κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καταξιωμένης πορείας του στο χώρο του μπάσκετ.


frenchman7
Άντε, οπότε γυρίζουμε σελίδα πάλι...
Τον ευχαριστούμε για ότι προσέφερε στην ομάδα, και του ευχόμαστε καλή επιτυχία.

Ελπίζω ο διάδοχός του να δώσει στην ομάδα ότι ο "δράκος" δεν μπόρεσε να δώσει!
Και ελπίζω να ικανοποιήθηκαν ορισμένοι κομπλεξικοί δημοσιογράφοι, και να υπάρξει λιγότερη
γκρίνια με τον επόμενο προπονητή!
LFO
Νομιζω απο εβδομάδα θα έχουμε και ανακοινώσεις για νεο προπονητη.....

Για τον Γιαννακη το μεγάλο κερδος που αφήνει στην ομάδα ειναι οτι ανεβηκαμε ενα σκαλι αγωνιστικά αλλα πολλα σκαλια σε νοοτροπια. Η σκληρη δουλεία ειναι κατι που ελειπε χρονια απο αυτη την ομάδα.


ALdaperan
μεγαλο λαθος για εμενα να διωξετε το γιαννακη και να ψαχνετε παλι για προπονητη!!

το ακριβως αντιθετο επρεπε να κανετε : να του δειξετε εμπιστοσυνη και να κανετε 1-2 μεταγραφες που σας ειναι απαραιτητες (βλεπε θεση 2 αντι για χαλπεριν) , αλλωστε ησασταν πολυ κοντα στο να νικησετε το παο και να παρετε το 1θλημα οσο ποτε, δε ξερω τι θα γινοταν αν εμενε αλλο ενα χρονο και δε θα το μαθουμε ποτε

δε μπορεις να ζητας απο ενα προπονητη μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα να ριξει μια τοσο καλοδουλεμενη ομαδα οπως ο παναθηναικος που εχει χτισει μια αυτοκρατορια! και ναι ειναι λιγο το χρονικο διαστημα που του ζητηθηκε για να το κανει !!!

επειτα δε διωχνεις το προπονητη που σου δειχνει καποια δειγματα οτι μπορει να κανει κατι ( σου εφερε το κυπελο μετα απο πολλα χρονια, σε πηγε μεχρι τελικο f4 και μαλιστα 2 συνεχομενες χρονιες σε f4, ουτε ο παο δε το εκανε αυτο με τα 5 ευρωπαικα)

τελος , αυτο που χρειαζεται ο ολυμπιακος αυτη τη στιγμη ειναι εμπιστοσυνη στο προπονητη της και οχι να τον διωχνεις , γιατι κατα τα αλλα εχει εξαιρετικους παικτες μοναδες!! Αυτο εχει ο παο και εχει παρει τοσες κουπες..μια ομαδα στημενη οπως τη θέλει ο προπονητης , αυτος πρεπει να εχει τα ηνια της ομαδας,αυτος μονο ξερει πως να τη διαχειριστει και τι χρειαζεται

με το να αλλαζεις συνεχεια προπονητη μονο κακο κανεις στην ομαδα!!
frenchman7
Παρ΄ όλο που τον υποστήριζα πολύ μέχρι κάποιο σημείο, ο Γιαννάκης πλέον δεν γίνεται να μείνει στην ομάδα, έτσι απλά.

Με την ατελείωτη μουρμούρα του κόσμου...
Τον πόλεμο των δημοσιογράφων...
Και την πολύ κακή σχέση με τους παίχτες....

Βάλε και και τα προσωπικά του...

Είναι αδύνατον να μείνει...Πριν αρχίσουν οι αγώνες ήδη θα μύριζε μπαρούτι!
Η ομάδα χρειάζεται ψυχολογικό φρεσκάρισμα!
ALdaperan
QUOTE(frenchman7 @ Jun 18 2010, 15:31 ) *
Παρ΄ όλο που τον υποστήριζα πολύ μέχρι κάποιο σημείο, ο Γιαννάκης πλέον δεν γίνεται να μείνει στην ομάδα, έτσι απλά.

Με την ατελείωτη μουρμούρα του κόσμου...
Τον πόλεμο των δημοσιογράφων...
Και την πολύ κακή σχέση με τους παίχτες....

Βάλε και και τα προσωπικά του...

Είναι αδύνατον να μείνει...Πριν αρχίσουν οι αγώνες ήδη θα μύριζε μπαρούτι!
Η ομάδα χρειάζεται ψυχολογικό φρεσκάρισμα!


ρωτας του παικτες αν θελουν παλι αλλο προπονητη? δε στηνονατι ετσι οι αυτοκρατοριες...θελει υπομονη και εμπιστοσυνη στο προπονητη

γιατι τον διωχνετε το γιαννακη!! πηρε κυπελο και σας εφτασε 2 φορες συνεχομενα σε f4 και σε τελικο μαλιστα!! λιγα τα θεωρειτε αυτα?
frenchman7
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 15:40 ) *
ρωτας του παικτες αν θελουν παλι αλλο προπονητη? δε στηνονατι ετσι οι αυτοκρατοριες...θελει υπομονη και εμπιστοσυνη στο προπονητη

γιατι τον διωχνετε το γιαννακη!! πηρε κυπελο και σας εφτασε 2 φορες συνεχομενα σε f4 και σε τελικο μαλιστα!! λιγα τα θεωρειτε αυτα?



Καλά βασικά δεν τους βλέπω να πολυστεναχωριούνται τους παίχτες... tongue.gif

Κοίτα να δεις φίλε ο Γιαννάκης μέχρι πέρσυ για μένα έδειξε αρκετά κακό πρόσωπο.
Δεν άλλαζε κάποιες εμμονές που είχε με το σύστημα, δεν εκμεταλλευόταν τις αρετές των παιχτών που διέθετε και άλλα. Φέτος βελτιώθηκε πολύ, έβαλε νερό στο κρασί του. Αλλά πάλι κάποια κρίσιμα λάθη στο κοουτσάρισμα δεν έλειψαν(καθυστερημένα ταιμ αουτ, μη αξιοποίηση παιχτών κλπ).
Συμφωνώ ότι ανέβασε επίπεδο την ομάδα αλλά μέχρι εκεί.
Αυτά έχουν χιλιοειπωθεί.
Το σημείο για μένα που είναι μη αναστρέψιμο είναι η σχέση του με τους παίχτες και τον κόσμο!!!
kseplenhs
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 15:40 ) *
ρωτας του παικτες αν θελουν παλι αλλο προπονητη? δε στηνονατι ετσι οι αυτοκρατοριες...θελει υπομονη και εμπιστοσυνη στο προπονητη

γιατι τον διωχνετε το γιαννακη!! πηρε κυπελο και σας εφτασε 2 φορες συνεχομενα σε f4 και σε τελικο μαλιστα!! λιγα τα θεωρειτε αυτα?



τους ρώτησες και σου είπαν οτι θέλουν να μείνει ο γιαννάκης?
ALdaperan
δε τους ρωτησα αλλα ενα ειναι σιγουρο : το χειροτερο για τη συνοχη μιας ομαδας και τους παικτες της ειναι να αλλαζει προπονητη και φιλοσοφια παιχνιδιου καθε 2 χρονια!!

το καλυτερο για μενα ειναι να κρατησεις το γιαννακη ( απο τους καλυτερους ελληνες προπονητες ειναι) , να τον εμπιστευτεις τυφλα και ας κανεις λαθος ..αυτο θα αποδειχθει εκ του αποτελεσματος

ουτε λιγο ουτε πολυ τον διωχνετε επειδη μεσα σε μολις 2 χρονια δε καταφερε να ριξει μια αυτοκρατορια του παο .. ενταξει τουλαχιστον αδικο ειναι!!
benchwarmer
Δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να το διαβασεις, αλλα λογικα ολο και καποιος απο εδω θα βρεθει να στο μεταφερει wink.gif

Να ξερεις λοιπον κοουτς, οτι αρκετοι απο μας μαθαμε πολλα απο τη σταση σου αυτα τα 2,5 χρονια και αυτο ειναι το σημαντικο. Αρκει βεβαια να εμαθαν κατι και αυτοι που πρεπει.

Απολογισμο δεν θα κανω, αφου δεν προκειται να μαθουμε ποτε τι πραγματικα συνεβη μεσα στην ομαδα. Γιατι το τι συνεβαινε εξω, το βλεπαμε ολοι.

Το πιο σκληρο τωρα θα ειναι, να αφησει τον εγωισμο του στην ακρη, και να κοιταξει την οικογενεια του και την υγεια του, γιατι τα σημαδια οπως ξερουμε δεν ειναι καλα..

Και καλυτερα να κλεισει το παρον τοπικ με τα δικα του λογια:
"Υπήρχαν αρκετές καλές στιγμές μέσα στη χρονιά κι ελπίζω να έχετε μάθει κάτι. Κανείς, ο οποίος θέλει να φτάσει ψηλά, δεν δουλεύει χωρίς πίεση. Είστε μισό βήμα πριν την κορυφή,ίσως και να ‘στε και στην κορυφή, αλλά είστε καλοί με τον εαυτό σας. Η ζωή είναι δική σας και πρέπει να πάρετε τα καλύτερα ως μπασκετμπολίστες και ως άνθρωποι.
Για να πάρετε αυτό που τους χαρίσαμε φέτος, πρέπει να μάθετε να μη θυμώνετε, κι αυτό που εσάς σας στενοχωρεί να μην το κάνετε στον διπλανό σας. Το κυριότερο είναι να ανακαλύψετε τον εαυτό σας. Είμαι χαρούμενος που είμαι στην παρέα σας, κάθε μέρα μαθαίνω κάτι, κι από σας έμαθα πολλά.
Πιστεύω πολύ σε σας, αλλά επειδή έχετε ταλέντο παρασύρεστε εύκολα. Καλή ξεκούραση, σκεφτείτε και γίνετε καλύτεροι. Μη σταματάτε να δουλεύετε το μυαλό σας και το σώμα σας. Η επόμενη μέρα είναι καλύτερη από τη χτεσινή”.


Παμε λοιπον για την επομενη μερα στο καταλληλο τοπικ smile.gif
kseplenhs
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 16:12 ) *
δε τους ρωτησα αλλα ενα ειναι σιγουρο : το χειροτερο για τη συνοχη μιας ομαδας και τους παικτες της ειναι να αλλαζει προπονητη και φιλοσοφια παιχνιδιου καθε 2 χρονια!!

το καλυτερο για μενα ειναι να κρατησεις το γιαννακη ( απο τους καλυτερους ελληνες προπονητες ειναι) , να τον εμπιστευτεις τυφλα και ας κανεις λαθος ..αυτο θα αποδειχθει εκ του αποτελεσματος

ουτε λιγο ουτε πολυ τον διωχνετε επειδη μεσα σε μολις 2 χρονια δε καταφερε να ριξει μια αυτοκρατορια του παο .. ενταξει τουλαχιστον αδικο ειναι!!



γιατί,ο ολυμπιακός ο περσινός είχε ίδια φιλοσοφία παιχνιδιού με τον φετινό?

οι έλληνες προπονητές τι είναι?το κλαμπ των σοφών για να παρουμε τον καλυτερό τους??

ο γιαννάκης περισσότερο φευγει γιατί φέτος πήγαμε να γίνουμε ρινγκ στα κρισιμότερα ματς της σεζόν.δεν ήταν εικόνα ομάδας αυτή.
Ilias7
Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο coach δουλεψε παρα πολυ για να πετυχει τους στοχους της η ομαδα..Μπορει να μη καταφερε να παρει το πρωταθλημα(γιατι για μενα η 2η θεση στην Ευρωπη ειναι επιτυχια,ασχετα με το πως χασαμε στο τελικο) αλλα ειμαι σιγουρος οτι ηθελε το τιτλο περισσοτερο απο το καθενα μας..Ανεβασε την ομαδα τουλαχιστον ενα επιπεδο παραπανω και αν δεν υπηρχε η γκρινια κυριως φετος θα καταφερνα ακομα περισσοτερα...
Γνωμη μου ειναι οτι ακομα και αν η ομαδα επαιρνε το πρωταθλημα δε ξερω κατα ποσο θα ηθελε και ο ιδιος να μεινει στην ομαδα μετα απ ολο αυτο το πολεμο που του εχει γινει..Οταν μιλαμε για την μεγαλυτερη προσωπικοτητα του Ελληνικου μπασκετ δεν γινετε να την αποξιωνεις με αυτο το τροπο οταν στον εξωτερικο εχει τον σεβασμο ολων και ολοι μιλανε με τα καλυτερα λογια για αυτον..
Καλη συνεχεια στη καριερα σου coach και σε ευχαριστουμε για οτι προσφερες στην ομαδα!!
ALdaperan
QUOTE(kseplenhs @ Jun 18 2010, 16:23 ) *
γιατί,ο ολυμπιακός ο περσινός είχε ίδια φιλοσοφία παιχνιδιού με τον φετινό?

οι έλληνες προπονητές τι είναι?το κλαμπ των σοφών για να παρουμε τον καλυτερό τους??

ο γιαννάκης περισσότερο φευγει γιατί φέτος πήγαμε να γίνουμε ρινγκ στα κρισιμότερα ματς της σεζόν.δεν ήταν εικόνα ομάδας αυτή.

οχι δεν μπορω να πω οτι ειχε τη ιδια αλλα σε αυτο δε φτεει ο γιαννακης!! αυτους τους παικτες βρηκε στην ομαδα και με αυτους επρεπε να προσαρμωσει το στυλ παιχνιδιου του ( που απεχει πολυ απο το στυλ του συγκεκριμενου προπονητη) αφου δε ξερω κατα ποσο ηταν επιλογη του οι παικτες αυτοι ή κινήσεις εντυπωσιασμου της διοίκησης!!

δεν ειπα οτι ειναι κλαμπ σοφων η οτιδηποτε αλλο! απλα αναφερω οτι ειναι απο τους καλυτερους ελληνες αν οχι ο καλυτερος και λιγη εμπιστοσυνη δε βλαπτει!!

ριγκ φτεει που γινατε εκτος του γιαννακη και οι προεδροι σας που τον στηριζανε και βγαζανε ανακοινωσεις περι διαιτησιας κλπ και τωρα τον αφηνουν ξεκρεμαστο και εκτεθημενο

QUOTE(Ilias7 @ Jun 18 2010, 16:39 ) *
Οταν μιλαμε για την μεγαλυτερη προσωπικοτητα του Ελληνικου μπασκετ δεν γινετε να την αποξιωνεις με αυτο το τροπο οταν στον εξωτερικο εχει τον σεβασμο ολων και ολοι μιλανε με τα καλυτερα λογια για αυτον..
Καλη συνεχεια στη καριερα σου coach και σε ευχαριστουμε για οτι προσφερες στην ομαδα!!

ακριβως!!
kseplenhs
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 16:45 ) *
οχι δεν μπορω να πω οτι ειχε τη ιδια αλλα σε αυτο δε φτεει ο γιαννακης!! αυτους τους παικτες βρηκε στην ομαδα και με αυτους επρεπε να προσαρμωσει το στυλ παιχνιδιου του ( που απεχει πολυ απο το στυλ του συγκεκριμενου προπονητη) αφου δε ξερω κατα ποσο ηταν επιλογη του οι παικτες αυτοι ή κινήσεις εντυπωσιασμου της διοίκησης!!

δεν ειπα οτι ειναι κλαμπ σοφων η οτιδηποτε αλλο! απλα αναφερω οτι ειναι απο τους καλυτερους ελληνες αν οχι ο καλυτερος και λιγη εμπιστοσυνη δε βλαπτει!!

ριγκ φτεει που γινατε εκτος του γιαννακη και οι προεδροι σας που τον στηριζανε και βγαζανε ανακοινωσεις περι διαιτησιας κλπ και τωρα τον αφηνουν ξεκρεμαστο και εκτεθημενο



στο παρίσι έβγαλαν καμιά ανακοίνωση για τη διαιτησία?

ξεχνάς κάτι.ο γιαννάκης δεν βρήκε...έφτιαξε.αυτός συναίνεσε να φτιαχτεί αυτή η ομάδα.

δλδ ας πάρουμε το σενάριο οτι ο γιαννάκης δεν είχε καμία σχέση με τον σχεδιασμό της ομάδας(που δεν ισχύει αλλά ας δεχτούμε και αυτή την καραμέλα).τι προτείνεις?να την διαλύσει και να πάρει αλλα 3 χρόνια για να την φτιάξει όπως θέλει?

2+3=5 χρόνια με μπατζετ δυσθεώρητο για να κάνεις μια 5αδα παιχτών που βρίσκονται στο παρκέ,να μάθει ο ένας τον άλλον.ε αυτό δεν είναι πίστωση χρόνου.αυτό λέγεται κωλοφαρδία να έχεις τέτοια στήριξη...
GK_23
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 15:21 ) *
δε μπορεις να ζητας απο ενα προπονητη μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα να ριξει μια τοσο καλοδουλεμενη ομαδα οπως ο παναθηναικος που εχει χτισει μια αυτοκρατορια! και ναι ειναι λιγο το χρονικο διαστημα που του ζητηθηκε για να το κανει !!!

Από πότε τα 2,5 χρόνια είναι μικρό χρονικό διάστημα;

Επίσης μπορείς να μου πεις πόσο διάστημα είναι προπονητής στην Μπαρτσελόνα ο Πασκουάλ και ποια είναι τα αποτελέσματα της ομάδας του με τον ΠΑΟ αλλά και γενικότερα τα 2,5 τελευταία χρόνια;

Τέλος η "καραμέλα" περί παρεμβάσεων του Αγγελόπουλου στο ρόστερ της ομάδας έχει "λιώσει" εδώ και πολύ καιρό...
lakersdynasty
QUOTE(sixama23 @ Jun 18 2010, 17:12 ) *
Από πότε τα 2,5 χρόνια είναι μικρό χρονικό διάστημα;

Επίσης μπορείς να μου πεις πόσο διάστημα είναι προπονητής στην Μπαρτσελόνα ο Πασκουάλ και ποια είναι τα αποτελέσματα της ομάδας του με τον ΠΑΟ αλλά και γενικότερα τα 2,5 τελευταία χρόνια;

Τέλος η "καραμέλα" περί παρεμβάσεων του Αγγελόπουλου στο ρόστερ της ομάδας έχει "λιώσει" εδώ και πολύ καιρό...


Σωστο αλλα και η καραμελα του Πασκουαλ πρεπει να τελειωσει. Πριν γινει πρωτος προπονητης ηταν ασισταντ αλλα 1-2 χρονια και συνολικα ειναι στην ομαδα πανω απο 4.

Αλλη φαση ο Τσαβι αλλη ο Παναγιωτης. Ο Πασκουαλ ηξερε με τι εχει να κανει πριν καν αναλαβει πρωτος προπονητης. Μεσα στην ομαδα ηταν.
iraklis peristeriou

Κατ' αρχήν θεωρώ απώλεια την αποχώρηση του Γιαννάκη.
Για να κρίνουμε όμως την απόφαση των Αγγελόπουλων, πρέπει να μάθουμε το νέο προπονητή:

Αν είναι ο Αλέφαντος, τότε "μεγάλο λάθος" που έδιωξαν τον Γιαννάκη.
Αν είναι ο Μεσίνα, τότε θα κρίνω "σωστή κίνηση" την αλλαγή προπονητή.
ALdaperan
QUOTE(sixama23 @ Jun 18 2010, 17:12 ) *
Από πότε τα 2,5 χρόνια είναι μικρό χρονικό διάστημα;

Επίσης μπορείς να μου πεις πόσο διάστημα είναι προπονητής στην Μπαρτσελόνα ο Πασκουάλ και ποια είναι τα αποτελέσματα της ομάδας του με τον ΠΑΟ αλλά και γενικότερα τα 2,5 τελευταία χρόνια;

Τέλος η "καραμέλα" περί παρεμβάσεων του Αγγελόπουλου στο ρόστερ της ομάδας έχει "λιώσει" εδώ και πολύ καιρό...

τα 2,5 χρονια ειναι λιγα απο τη στιγμή που επιδιώκεις να πάρεις τα σκήπτρα απο μια ομάδα που έχει οργανωθει και στηθει εδω και χρονια όπως ο παναθηναικος... ε αυτο δε γινεται σε 2 χρονια ... για μενα ειναι μικρο διαστημα και παρ'ολα αυτα πήρατε κυπελο!! δλδ πιστευεις οτι και ο μεσινα να ερθει θα σου παρει 1θλημα με τη 1η χρονια? δε νομιζω!

QUOTE(kseplenhs @ Jun 18 2010, 16:56 ) *
στο παρίσι έβγαλαν καμιά ανακοίνωση για τη διαιτησία?

ξεχνάς κάτι.ο γιαννάκης δεν βρήκε...έφτιαξε.αυτός συναίνεσε να φτιαχτεί αυτή η ομάδα.

δλδ ας πάρουμε το σενάριο οτι ο γιαννάκης δεν είχε καμία σχέση με τον σχεδιασμό της ομάδας(που δεν ισχύει αλλά ας δεχτούμε και αυτή την καραμέλα).τι προτείνεις?να την διαλύσει και να πάρει αλλα 3 χρόνια για να την φτιάξει όπως θέλει?

2+3=5 χρόνια με μπατζετ δυσθεώρητο για να κάνεις μια 5αδα παιχτών που βρίσκονται στο παρκέ,να μάθει ο ένας τον άλλον.ε αυτό δεν είναι πίστωση χρόνου.αυτό λέγεται κωλοφαρδία να έχεις τέτοια στήριξη...


στο παρισι πολυ απλα αντιμετωπισες μια αξια ανωτερη ομαδα που νικησε τους παντες!

δεν ειπα να του δωθουν καμια 100η χρονια , θα ημουν παραλογος... ειπα οτι για μενα τα 2 χρονια ειναι λιγα..θα μπορουσε να του δωθει μια πιστωση χρονου παραπανω για να προσαρμωσει το παιχνιδι του στους παικτες που υπαρχουν στο ροστερ ειτε ηταν δικη του επιλογη ειτε οχι
kseplenhs
ναι αλλά όλα αυτά είναι έυκολα μόνο στα λόγια.γι΄αυτό έγιναν και κλισέ.

ακόμα και κορυφαίοι προπονητές αν μείνουν παραπάνω απο μια χρονιά εκτός στόχων,τότε αυτομάτως σφίγγει ο κλοιός και αυξάνει η πίεση κάτω απο την οποία δουλευουν.αυτό δεν είναι θέμα των τρελλαμένων ολυμπιακών,το βλέπουμε παντού...
ALdaperan
το ξερω..ποιος σου ειπε ομως οτι καλως γινεται?

επειδη δλδ γινεται και αλλους μεγαλους προπονητες σημαίνει οτι και καλως γινεται ?

κατω απο πίεση πως να αποδοσει ο οποιοσδηποτε? ισως και αυτο να τον εφαγε το γιαννακη...ηξερε οτι γρηγορα πρεπει να φερει αποτελεσματα

θα σου θεσω το εξης ερωτημα : αν ο μεσινα του χρονου που θα κλεισει 2 χρονια στη ρεαλ και παλι δε παρει κουπα πρεπει να φυγει?
kseplenhs
ξέρω γω?αν πάντως πάρει πάλι 10 καινουριους και διώξει του παλιούς (σιγά τους παλιούς δλδ...περσινούς τελοσπάντων),κάτι δεν θα πηγαίνει καλά με τον ίδιο σίγουρα...

αν είσαι διοίκηση και προσλαμβάνεις έναν προπονητή,δεν του λες "εχεις 3 χρονια συμβόλαιο,τα λέμε επομένως μετά απο 3 χρόνια".κάθε στιγμή πρέπει να υπάρχει ελεγχος της κατάστασης γιατί μερικά πράγματα αν πάνε στραβά τότε δεν τα γιατρευει ούτε ο χρόνος,ούτε η υπομονή.αν δεν δώσεις σημασία τότε πανιγυρικά έχασες 3 χρόνια...

υπάρχουν πολλοί παράμετροι στο να κρίνεις τη δουλειά κάποιου.δεν είναι τόσο απλά όσο φαίνονται.
GK_23
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 19:26 ) *
τα 2,5 χρονια ειναι λιγα απο τη στιγμή που επιδιώκεις να πάρεις τα σκήπτρα απο μια ομάδα που έχει οργανωθει και στηθει εδω και χρονια όπως ο παναθηναικος... ε αυτο δε γινεται σε 2 χρονια ... για μενα ειναι μικρο διαστημα και παρ'ολα αυτα πήρατε κυπελο!! δλδ πιστευεις οτι και ο μεσινα να ερθει θα σου παρει 1θλημα με τη 1η χρονια? δε νομιζω!



στο παρισι πολυ απλα αντιμετωπισες μια αξια ανωτερη ομαδα που νικησε τους παντες!

δεν ειπα να του δωθουν καμια 100η χρονια , θα ημουν παραλογος... ειπα οτι για μενα τα 2 χρονια ειναι λιγα..θα μπορουσε να του δωθει μια πιστωση χρονου παραπανω για να προσαρμωσει το παιχνιδι του στους παικτες που υπαρχουν στο ροστερ ειτε ηταν δικη του επιλογη ειτε οχι

Το θέμα δεν είναι ότι δεν πήραμε τίτλους αλλά ότι ο άνθρωπος απέτυχε να δώσει μια συγκεκριμένη αγωνιστική φιλοσοφία στον Ολυμπιακό στα 2,5 χρόνια που είναι στην ομάδα. Όσο για την άξια ανώτερη ομάδα που μας κέρδισε στον τελικό του Παρισιού, σου υπενθυμίζω ότι άρχισε να χτίζεται το Φεβρουάριο του 2007 όταν ο Πασκουάλ ανέλαβε πρώτος προπονητής. Δηλαδή τον ίδιο μήνα και έτος που ήρθε ο Γιαννάκης στον Ολυμπιακό. Τα αποτελέσματα αλλά και το επίπεδο μπάσκετ που έπαιξαν οι 2 ομάδες από το σημείο αυτό και μετά, ήταν εντελώς αντίθετα.

Η ασυλία που είχε ο Γιαννάκης αυτά τα 2,5 χρόνια που ήταν στον Ολυμπιακό ήταν παροιμιώδης. Κανονικά, τον προπονητή που ήθελε να δώσει δανεικό πέρυσι το καλοκαίρι τον φετινό MVP της Ευρωλίγκα, θα έπρεπε να του είχαν αφαιρέσει το δίπλωμα και να τον είχαν ...απελάσει, που λέει και ο Αλέφας rolleyes.gif
ALdaperan
μπορει τι να σου πω, εγω παντως θα αφηνα πολλα περιθωρια στο προπονητη ισως γιατι ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου , δε μπορω να δουλεψω υπο πιεση και θέλω να έχω περιθωρια

αλλα τωρα που το σκεφτομαι οι περισσοτεροι δε μπορουν να δουλεψουν υπο πιεση , υπαρχουν βεβαια και οι εξαιρεσεις

ο γιαννακης βεβαια ήξερε εξ'αρχης οτι αναλαμβάνοντας την προπονητικη σε μια μεγαλη ομαδα σαν τον οσφπ ταυτοχρονα αναλαμβάνει και μεγαλη ευθυνη , ηταν δικωπο μαχαιρι.. το ηξερε ομως!!

εγω δε θα τον πιεζα παντως αν ηταν δικια μου η ομαδα , θέλει 10 χρονια να βγαλει αυτο που έχει θα του τα έδινα αν τον πιστευα πραγματικα

τεσπα προφανως έχουν αλλοι αποψη οι αγγελοπουλοι και ειναι σεβαστή

@sixama23 : θα κανω και σε εσενα την ιδια ερωτηση , αν στη θεση του γιαννακη ηταν ο μεσινα ή ο ζοτς θα λεγες τα ιδια?
kseplenhs
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 19:58 ) *
εγω δε θα τον πιεζα παντως αν ηταν δικια μου η ομαδα , θέλει 10 χρονια να βγαλει αυτο που έχει θα του τα έδινα αν τον πιστευα πραγματικα


ελπίζω το "10 χρόνια" να το είπες χαρην παραδειγματος.γιατί στο πέρας των 10 χρόνων ένας προπονητής το σιγουρο που θα καταφέρει είναι να συνταξιοδοτήσει τους παίχτες του tongue.gif
ALdaperan
ε ναι .. θα του δινα πολλα περιθωρια τελος παντων tongue.gif
rchos
QUOTE(ALdaperan @ Jun 18 2010, 19:58 ) *
εγω δε θα τον πιεζα παντως αν ηταν δικια μου η ομαδα , θέλει 10 χρονια να βγαλει αυτο που έχει θα του τα έδινα αν τον πιστευα πραγματικα


αν πιστευα σε εναν προπονητη και μου ζηταγε 10 χρονια για να δειξει αυτα που μπορει θα σταματαγα επιτοπου να τον πιστευω.
εκτος αν μου τα λεγε πιωμενος μεσα σε στριπτιτζαδικο που θα τον ειχα παει για να γιορτασουμε την συμφωνια μας.τοτε θα του δινα το ελαφρυντικο της στιγμης! smiley.gif
ALdaperan
QUOTE(rchos @ Jun 18 2010, 20:06 ) *
αν πιστευα σε εναν προπονητη και μου ζηταγε 10 χρονια για να δειξει αυτα που μπορει θα σταματαγα επιτοπου να τον πιστευω.
εκτος αν μου τα λεγε πιωμενος μεσα σε στριπτιτζαδικο που θα τον ειχα παει για να γιορτασουμε την συμφωνια μας.τοτε θα του δινα το ελαφρυντικο της στιγμης! smiley.gif


κοιτα ναι όταν θέλεις γρήγορα αποτελέσματα οπως ήθελε ο οσφπ δε μπορεις να παίρνεις σχετικα νέους προπονητες και προπονητες που δεν έχουν δείξει πολλα πραματα σε ευρωπαικο επιπεδο (αν και ο γιαννακης εχει δειξει με την εθνικη tongue.gif )


rchos αν τον πιστευες πραγματικα και όντως αξιζε θα του τα δινες πιστεψε με , θα αργούσες αλλα θα έχτιζες μια αυτοκρατορια!! απο το να αλλαζεις προπονητες σαν πουκαμισα δλδ προτιμοτερο ειναι... tongue.gif
rchos
βρε συ ειναι υπερβολικο να περιμενεις καποιον 10 χρονια.
οταν λεμε περιμενεις 10 χρονια σημαινει οτι 10 χρονια δεν θα παιρνει τιτλους!(ασε το κυπελο εξω)
δεν γινεται να ριχνεις πολλα λεφτα να εχεις καλο προπονητη και να μην παρεις τιποτα μετα απο 3 χρονια.δεν το λεω για τον γιαννακη.αυτος ηταν 2 χρονια στην ομαδα.
το θεμα με τον γιαννακη δεν ειναι αν και ποσο πιστευεις οτι ειναι καλος προπονητης.το θεμα με τον γιαννακη πλεον εχει γινει οτι ειχε χασει τον ελεγχο.σε προπονητη που εχει χασει τον ελεγχο δεν δινεις ουτε μισο χρονο.αν ο γιαννακης μεσα στο χειμωνα ελεγε οτι αυτος αυτος και αυτος φευγουν απο την ομαδα η φευγω εγω θα το συζηταγα πολυ ανετα να μεινει και τριτο χρονο με αλλαγες στο ροστερ.μα οταν ειναι σαφες οτι ο γιαννακης εχει χασει τον ελεγχο τοτε δεν μπορει να συνεχιστει η συνεργασια μαζι του.γιατι πλεον χανεις και σε προπονητικη ικανοτητα αφου απασχολουν αλλα την ομαδα.
ALdaperan
για τα 10 χρονια ενταξει εχεις δικιο ειναι πολλα ... ετσι το ειπα αλλωστε , θελω να πω οτι θελει χρονο! τεσπα


καταρχην τι εννοεις οταν λες οτι έχασε τον έλεγχο..μην πεταμε έτσι κουβεντες

έχασε τον ελεγχο εννοείς οτι δεν είχε καλες σχέσεις με τους παικτες του? δεν είχε καλο κλίμα στα αποδητύρια? ή έχασε τον ελεγχο δεν ήξερε πως να διαχειριστει την ομαδα?

υποθέτω οτι εννοείς το 2ο! γιατι δεν μπορεσε να διαχειριστει την ομαδα λοιπον? μηπως πιέστηκε παραπανω απο οσο επρεπε? μήπως κατω απο τη πίεση του καθε τελικου που επεζε δεν μπορουσε να ανταποδώσει τα αναμενομενα?

μηπως τελικα δε φταίει εξολοκληρου αυτος? tongue.gif
rchos
QUOTE
υποθέτω οτι εννοείς το 2ο! γιατι δεν μπορεσε να διαχειριστει την ομαδα λοιπον? μηπως πιέστηκε παραπανω απο οσο επρεπε? μήπως κατω απο τη πίεση του καθε τελικου που επεζε δεν μπορουσε να ανταποδώσει τα αναμενομενα?

μηπως τελικα δε φταίει εξολοκληρου αυτος?


εγω θα συμφωνησω σε αυτα που λες.
η πιεση ομως ιδια θα ειναι και χειροτερη του χρονου.αρα αφου δεν μπορει να την διαχειριστει την πιεση αυτη η οποια συμφωνω ειναι πανω απο το φυσιολογικο καλως φευγει απο την ομαδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.