Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΚΑ 2008 - 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
basket is life
Για δευτερη συνεχομενη χρονια λαμβανει χωρα ο θεσμος του κυπελλου γυναικων!γνωριζουμε τις αγωνιστικες?οποιος γνωριζει ας ενημερωσει και για τον τροπο διεξαγωγης. bball.gif
jsoiler
QUOTE(basket is life @ Aug 28 2008, 00:50 ) *
Για δευτερη συνεχομενη χρονια λαμβανει χωρα ο θεσμος του κυπελλου γυναικων!γνωριζουμε τις αγωνιστικες?οποιος γνωριζει ας ενημερωσει και για τον τροπο διεξαγωγης. bball.gif


Λοιπόν ξεκινάμε:
Α' ΦΑΣΗ - 1η Αγωνιστική

1)Αναγέννηση Γραμματικού - Άμιλλα Περιστερίου
2)Μεν Ιλίου - Νήαρ Ήστ
3)Θρίαμβος - Τρίτων
4)ΓΣ Κορωπίου - Δάφνη Δαφνίου
5)Παλατιανή - Φιλαθλητικός
6)Ένωση Ηράκλειο Τυφώνα - Νέα Ιωνία
7)Σχολές Μωραίτη - Αίολος Ταύρος
8)ΑΟ Φιλοθέης - Εστία Φιλίας
9)Αναγέννηση Πετραλώνων - Αμύντας
10)ΑΟ Αγίου Νικολάου Παλλήνης - Άρης Πετρούπολης
11)Απόλλων - Κουκουβάουνες
12)Αμαζόνες - Άγιος Θωμάς


Από την Α' Φάση περνάνε μπάι η Τούφα και ο Παπάγου

Β' ΦΑΣΗ - 1η Αγωνιστική

13)Γαλάτσι - Παιανία
14)Νικητής 2 - Νικητής 10
15)Νικητής 3 - Μελίσσια
16)ΓΣ Περιστερίου - Νικητής 5
17)Νικητής 4 - Νικητής 6
18)Ιωνικός Ν.Φ - Μελάς
19)Νικητής 9 - ΑΕΝΚ
20)Νικητής 12 - Ζαόν
21)Νικητής 11 - Παπάγος
22)Νικητής 7 - ΑΟ Δάφνης
23)Νικητής 8 - Τούφα
24)Προμηθέας - Νικητής 1


Β' ΦΑΣΗ - 2η Αγωνιστική

25)Νικητής 24 - Νικητής 18
26)Νικητής 13 - Νικητής 22
27)Νικητής 20 - Νικητής 19
28)Νικητής 23 - Νικητής 21

Οι Νικητές 14,15,16,17 περνάνε στη 3η αγωνιστική χωρίς αγώνα

Β' ΦΑΣΗ - 3η Αγωνιστική

29)Νικητής 26 - Νικητής 27
30)Νικητής 28 - Νικητής 25
31)Νικητής 16 - Νικητής 14
32)Νικητής 15 - Νικητής 17
tsops
Πολύ καλή ιδέα αυτό το τόπικ. Jsoiler, μας πρόλαβες smile.gif Το κάναμε pin, απλώς φτιάξαμε το τίτλο να είναι ίδιος με τα υπόλοιπα πρσθέτοντας το 2008 - 2009 biggrin.gif
soouza
Στην πρώτη φάση ένα με δύο παιχνίδια δείχνουν να έχουν ενδιαφέρον.Τα άλλα είναι τυπικής διαδικασίας.Από την επόμενη και μετά θα υπάρχει μεγαλύτερος ανταγωνισμός. bball.gif
basket is life
QUOTE(soouza @ Aug 29 2008, 14:32 ) *
Στην πρώτη φάση ένα με δύο παιχνίδια δείχνουν να έχουν ενδιαφέρον.Τα άλλα είναι τυπικής διαδικασίας.Από την επόμενη και μετά θα υπάρχει μεγαλύτερος ανταγωνισμός. bball.gif

Σε ποια παιχνιδια αναφερεστε?να ξερουμε τι να παρακολουθησουμε! biggrin.gif
jsoiler
QUOTE(basket is life @ Sep 2 2008, 10:44 ) *
Σε ποια παιχνιδια αναφερεστε?να ξερουμε τι να παρακολουθησουμε! biggrin.gif


Υποθέτω ότι μιλάει για τα παιχνίδια:

Ένωση Ηράκλειο Τυφώνα - Νέα Ιωνία
ΑΟ Αγίου Νικολάου Παλλήνης - Άρης Πετρούπολης
Αμαζόνες - Άγιος Θωμάς
soouza
QUOTE(jsoiler @ Sep 2 2008, 10:55 ) *
Υποθέτω ότι μιλάει για τα παιχνίδια:

Ένωση Ηράκλειο Τυφώνα - Νέα Ιωνία
ΑΟ Αγίου Νικολάου Παλλήνης - Άρης Πετρούπολης
Αμαζόνες - Άγιος Θωμάς

Xμμ,εγώ θα προσέθετα τα εξής.

Θρίαμβος-Τρίτων tongue.gif
Παλατιανή-Φοα.Αυτό θα ήθελα να το έβλεπα.

'Οσο αφορά τοβ αγώνα της Παλλήνης έχει ένα ενδιαφέρον για εμάς και τον Άγιο Νικόλαο. laugh.gif bball.gif
basket for ever
QUOTE(soouza @ Sep 2 2008, 12:18 ) *
Xμμ,εγώ θα προσέθετα τα εξής.

Θρίαμβος-Τρίτων tongue.gif
Παλατιανή-Φοα.Αυτό θα ήθελα να το έβλεπα.

'Οσο αφορά τοβ αγώνα της Παλλήνης έχει ένα ενδιαφέρον για εμάς και τον Άγιο Νικόλαο. laugh.gif bball.gif



καλημερα!!εχεις καποια στοιχεια για τις δυο ομαδες?μηπως παιζεις στον αρη πετρουπολης?προσωπικα πιστευω οτι θα ειναι ενδιαφερον παιχνιδι..οπως και η αναμετρηση αμαζονες-αγιος θωμας! icon_wave.gif
basket is life
υπαρχει αλλαγη σ εναν αγωνα.η αμιλλα περιστεριου θα αντιμετωπισει την πευκη και οχι την αναγεννηση γραμματικου.οποιος γνωριζει το λογο ας ενημερωσει! bball.gif
LITSA#4#
QUOTE(basket is life @ Sep 10 2008, 12:26 ) *
υπαρχει αλλαγη σ εναν αγωνα.η αμιλλα περιστεριου θα αντιμετωπισει την πευκη και οχι την αναγεννηση γραμματικου.οποιος γνωριζει το λογο ας ενημερωσει! bball.gif


einai giati de tha katevasei telika omada
basket is life
QUOTE(LITSA#4# @ Sep 10 2008, 12:38 ) *
einai giati de tha katevasei telika omada

δε θα κατεβασει ομαδα ουτε στο πρωταθλημα?καλα πως και συμπεριληφθηκε στην κληρωση..?..
Χ.Π
To ιδιο συμβαινει και με τον αμυντα που τελικα θα αντιμετωπισει την κηφησια 21/09 στις 7,15 στο κλειστο υμηττου μιας και η αναγεννηση πετραλωνων δεν κατεβαινει στο πρωταθλημα
basket for ever
καλησπερα!γνωριζετε τιποτα για αγιο νικολαο-αρη πετρουπολης?τα προγνωστικα σας?προσωπικα πιστευω οτι θα ειναι δυσκολο παιχνιδι με μεγαλο ενδιαφερον!
soouza
QUOTE(basket for ever @ Sep 10 2008, 11:01 ) *
καλημερα!!εχεις καποια στοιχεια για τις δυο ομαδες?μηπως παιζεις στον αρη πετρουπολης?προσωπικα πιστευω οτι θα ειναι ενδιαφερον παιχνιδι..οπως και η αναμετρηση αμαζονες-αγιος θωμας! icon_wave.gif
Χαίρεται.Για ποιες ομάδες ρωτάς αν γνωρίζω?Δεν αγωνίζομαι στον Άρη Πετρούπολης.Παρακολουθώ τις προσπάθειες των κοριτσιών από τον πάγκο,γιατί είμαι ο προπονητής της ομάδας! laugh.gif Σε άλλο post αναφέρεις πως ο αγώνας της Παλλήνης θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Πες μας τη γνώμη σου αναλυτικότερα. smile.gif
basket for ever
QUOTE(soouza @ Sep 10 2008, 13:58 ) *
Χαίρεται.Για ποιες ομάδες ρωτάς αν γνωρίζω?Δεν αγωνίζομαι στον Άρη Πετρούπολης.Παρακολουθώ τις προσπάθειες των κοριτσιών από τον πάγκο,γιατί είμαι ο προπονητής της ομάδας! laugh.gif Σε άλλο post αναφέρεις πως ο αγώνας της Παλλήνης θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Πες μας τη γνώμη σου αναλυτικότερα. smile.gif


καλημερα!εγω δεν ειμαι ουτε προπονητης,ουτε παικτρια του αγιου νικολαου!απλα μ'αρεσει να παρακολουθω τα δρωμενα εκτος παρκε!υποστηριζω το γυναικειο μπασκετ εδω και χρονια και μάρεσει να παρακολουθω αγωνες!αυτο που εχω ξεχωρισει απ'την ομαδα της παλληνης ειναι το απιστευτο δεσιμο που εχουν σαν ομαδα και η διψα τους για τη νικη!ειναι ομαδα που δεν το βαζει κατω και της αξιζει κατι παραπανω!δεν γνωριζω πολλα για να σε βοηθησω..εχει παντως καλες παικτριες απ'τις οποιες το νουμερο 7 ξεχωριζει!πες μου κι εσυ για τον αρη...δυσκολο παιχνιδι πιστευεις?αξιζει σιγουρα να το παρακολουθησουμε...καλη σας επιτυχια!! 41.gif thumbsup.gif
LITSA#4#
QUOTE(basket is life @ Sep 10 2008, 12:39 ) *
δε θα κατεβασει ομαδα ουτε στο πρωταθλημα?καλα πως και συμπεριληφθηκε στην κληρωση..?..


a de kserw gia to protathlima file mou.
soouza
QUOTE(basket for ever @ Sep 11 2008, 09:05 ) *
καλημερα!εγω δεν ειμαι ουτε προπονητης,ουτε παικτρια του αγιου νικολαου!απλα μ'αρεσει να παρακολουθω τα δρωμενα εκτος παρκε!υποστηριζω το γυναικειο μπασκετ εδω και χρονια και μάρεσει να παρακολουθω αγωνες!αυτο που εχω ξεχωρισει απ'την ομαδα της παλληνης ειναι το απιστευτο δεσιμο που εχουν σαν ομαδα και η διψα τους για τη νικη!ειναι ομαδα που δεν το βαζει κατω και της αξιζει κατι παραπανω!δεν γνωριζω πολλα για να σε βοηθησω..εχει παντως καλες παικτριες απ'τις οποιες το νουμερο 7 ξεχωριζει!πες μου κι εσυ για τον αρη...δυσκολο παιχνιδι πιστευεις?αξιζει σιγουρα να το παρακολουθησουμε...καλη σας επιτυχια!! 41.gif  thumbsup.gif
Καλησπέρα.Σωστή η τοποθέτηση σου.Σαν κλασικός observer που δηλώνεις,μ΄αρέσεις. smiley.gif .Τον Άγιο Νικόλαο τον παρακολούθησα πέρυσι και έχω προαναφέρει τη γνώμη μου.Αν παρέμεινε ως είχε,πρόκειται για νεανική ομάδα με καλό ρυθμό και έντονο ομαδικό στοιχείο.Ο αγώνας θα είναι δύσκολος κυρίως λόγω πρεμιέρας.Δεν υπάρχουν προγνωστικά αλλά φρονώ πως θα έχει ενδιαφέρον σε προσκαλώ να τον παρακολουθήσεις από κοντά και κατόπιν να γνωριστούμε. smile.gif
soouza
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.Το κύπελο ξεκινάει την Τετάρτη με δύο αναμετρήσεις γι αυτό και ζεσταίνω το topic.Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες και καλό Berlin,εεεε,.......sorry καλό final four για τους ικανούς!
Παρασύρθηκα γιατί ευελπιστώ να παρευρεθώ φέτος στο Βερολίνο με τον Παναθηναικό. smile.gif bball.gif
basket is life
QUOTE(soouza @ Sep 14 2008, 23:57 ) *
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.Το κύπελο ξεκινάει την Τετάρτη με δύο αναμετρήσεις γι αυτό και ζεσταίνω το topic.Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες και καλό Berlin,εεεε,.......sorry καλό final four για τους ικανούς!
Παρασύρθηκα γιατί ευελπιστώ να παρευρεθώ φέτος στο Βερολίνο με τον Παναθηναικό. smile.gif bball.gif

ποια ειναι τα δυο παιχνιδια της τεταρτης?αν γνωριζετε και που,ποτε.. smiley.gif
sch
QUOTE(basket is life @ Sep 15 2008, 13:28 ) *
ποια ειναι τα δυο παιχνιδια της τεταρτης?αν γνωριζετε και που,ποτε.. smiley.gif

17/09/2008 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
17/09/2008 20:00:00 ΜΕΤΣ Β ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

eska.gr
soouza
Ευχαριστώ τον Σπύρο που με πρόλαβε.Όυτως ή άλλως υπάρχει το site της Έσκα για την ενημέρωση όλων των ενδιαφερομένων. bball.gif
BASKETBALL#6
Ας δώσουμε και προβλέψεις:
17/09/2008 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
17/09/2008 20:00:00 ΜΕΤΣ Β ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
soouza
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Sep 16 2008, 18:47 ) *
Ας δώσουμε και προβλέψεις:
17/09/2008 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
17/09/2008 20:00:00 ΜΕΤΣ Β ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1

Διπλό η Νηαρ Ηστ? ohmy.gif Δε γνωρίζω τη δυμανικότητα των ομάδων,απλά διερωτάμαι....
souan
QUOTE(soouza @ Sep 16 2008, 19:55 ) *
Διπλό η Νηαρ Ηστ? ohmy.gif Δε γνωρίζω τη δυμανικότητα των ομάδων,απλά διερωτάμαι....

καλησπερα! icon_wave.gif ειμαι καινουριο μελος στο forum!
πιστεύω οτι η νηαρ ειναι καλύτερη ομάδα οπα την μεν ιλίου. αν η ομάδα της καισαριανής παίξει όπως ξέρει θα πάρει την νίκη-πρόκριση bball.gif
soouza
QUOTE(souan @ Sep 16 2008, 22:52 ) *
καλησπερα! icon_wave.gif ειμαι καινουριο μελος στο forum!πιστεύω οτι η νηαρ ειναι καλύτερη ομάδα οπα την μεν ιλίου. αν η ομάδα της καισαριανής παίξει όπως ξέρει θα πάρει την νίκη-πρόκριση bball.gif
Καλώς όρισες στην παρέα μας souan και καλά posts.Γνωρίζεις την ομάδα της Καισαριανής?Πέρυσι που την είδα ήταν μία ομάδα με νεαρές παίκτριες.Για τη Μεν δε γνωρίζω.Βάσει την περυσινής συγκομιδής το βλέπει να κλείνει προς τον άσσο,διαισθητικά και μόνο.Ασφαλώς δε θα είναι κι η απόλυτη έκπληξη το διπλό.
BASKETBALL#6
QUOTE(souan @ Sep 16 2008, 22:52 ) *
καλησπερα! icon_wave.gif ειμαι καινουριο μελος στο forum!
πιστεύω οτι η νηαρ ειναι καλύτερη ομάδα οπα την μεν ιλίου. αν η ομάδα της καισαριανής παίξει όπως ξέρει θα πάρει την νίκη-πρόκριση bball.gif

καλως ήρθες souan! biggrin.gif Θα συμφωνήσω μαζί σου! Η Νήαρ αν παίξει το μπάσκετ που μπορεί θα κερδίσει!
soouza και η ΜΕΝ έχει μικρές παίκτριες με εξαίρεση 2-3 38άρες που δεν νομίζω οτι μπορούν να βοηθήσουν ιδιαίτερα παρά την οποια εμπειρία τους! Η Νήαρ και πέρσυ αλλα πολλύ περισσότερο φέτος είναι σαφώς καλύτερη απο τη ΜΕΝ! Τις έχω δει και τις δύο ομάδες και ξέρω...το λογικό είναι να κερδίσει η Νηαρ αύριο αλλα μπάσκετ είναι και ποτέ δεν ξέρεις! bball.gif
soouza
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Sep 17 2008, 02:05 ) *
καλως ήρθες souan! biggrin.gif Θα συμφωνήσω μαζί σου! Η Νήαρ αν παίξει το μπάσκετ που μπορεί θα κερδίσει!
soouza και η ΜΕΝ έχει μικρές παίκτριες με εξαίρεση 2-3 38άρες που δεν νομίζω οτι μπορούν να βοηθήσουν ιδιαίτερα παρά την οποια εμπειρία τους! Η Νήαρ και πέρσυ αλλα πολλύ περισσότερο φέτος είναι σαφώς καλύτερη απο τη ΜΕΝ! Τις έχω δει και τις δύο ομάδες και ξέρω...το λογικό είναι να κερδίσει η Νηαρ αύριο αλλα μπάσκετ είναι και ποτέ δεν ξέρεις! bball.gif

Μάλιστα.Οπότε περιμένουμε το βράδυ και βλέπουμε.Καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες! smile.gif
BASKETBALL#6
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 26-24
Στο γήπεδο ήταν εμφανές οτι η Νήαρ ήταν ανώτερη ομάδα αφού στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου ήταν μπροστά με 7 πόντους. Τελικά όμως η Νηαρ πλήρωσε το κακό προσωπο που έδιξε σε όλο τον αγώνα και που σε καμια περίπτωση δεν είναι αυτό που μπορεί! Συγχαρητήρια στη ΜΕΝ που κατάφερε να κερδίσει!
Υ.Γ. Η διαιτησία ήταν απαράδεκτη! Περίμενα στο κύπελλο το επίπεδο της διαιτησίας να είναι καλύτερο απο αυτό της Γ ΕΣΚΑ αλλα απογοητεύτηκα! bball.gif
soouza
Καλησπέρα.Ο Θρίαμβος κέρδισε τον Τρίτωνα 50-29 σε ένα παιχνίδι που θα ήταν καλύτερο για όλους να ξεχαστεί.Μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ(27-21)και μέσα σε τρία λεπτά οι γηπεδούχες πέρασαν με 45-25 δίνοντας διαδικαστικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα.Είναι από τα ματς που κανείς δεν κερδίζει τίποτα και ειδικά ο Θρίαμβος φαινόταν σα να κάνει,που έκανε,αγγαρεία!Τέραστια διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των ομάδων κι έτσι το αποτέλεσμα του αγώνα προδιαγεγραμένο! bball.gif Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smile.gif
melrok
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Sep 18 2008, 00:21 ) *
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 26-24
Στο γήπεδο ήταν εμφανές οτι η Νήαρ ήταν ανώτερη ομάδα αφού στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου ήταν μπροστά με 7 πόντους. Τελικά όμως η Νηαρ πλήρωσε το κακό προσωπο που έδιξε σε όλο τον αγώνα και που σε καμια περίπτωση δεν είναι αυτό που μπορεί! Συγχαρητήρια στη ΜΕΝ που κατάφερε να κερδίσει!
Υ.Γ. Η διαιτησία ήταν απαράδεκτη! Περίμενα στο κύπελλο το επίπεδο της διαιτησίας να είναι καλύτερο απο αυτό της Γ ΕΣΚΑ αλλα απογοητεύτηκα! bball.gif

Η ανωτεροτητα της Νηαρ φανηκε δηλαδη απο την διαφορα 7 ποντων στις αρχες του τεταρτου 10λεπτου???Και πως ηταν ανωτερη αφου μας λες πως εδειξε το κακο της προσωπο σε ολο τον αγωνα???..... blink.gif Παντως απο το σκορ καταλαβαινουμε τι αντι-μπασκετ παιχτηκε......
melrok
QUOTE(soouza @ Sep 18 2008, 01:56 ) *
Καλησπέρα.Ο Θρίαμβος κέρδισε τον Τρίτωνα 50-29 σε ένα παιχνίδι που θα ήταν καλύτερο για όλους να ξεχαστεί.Μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ(27-21)και μέσα σε τρία λεπτά οι γηπεδούχες πέρασαν με 45-25 δίνοντας διαδικαστικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα.Είναι από τα ματς που κανείς δεν κερδίζει τίποτα και ειδικά ο Θρίαμβος φαινόταν σα να κάνει,που έκανε,αγγαρεία!Τέραστια διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των ομάδων κι έτσι το αποτέλεσμα του αγώνα προδιαγεγραμένο! bball.gif Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smile.gif

Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις διακριθεντες απο την ομαδα του Τριτωνα.???....
berry the truth
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Sep 17 2008, 21:21 ) *
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 26-24


Γιατί δεν μας λες και το τελικό αποτέλεσμα και μας λες μόνο το ημίχρονο (26-24)? tongue.gif
Γιατί τόσο χαμηλό σκορ βρε κορίτσια?ΣΤην ΜΕΝ Ιλίου ρεπαιδιά πήγε φέτος η Δελώτη, η πλέι που ήταν πέρσι στους Κυρίαρχους και παλιά στην Α1? Έπαιξε? Γιατί λογικά θα έβαζε 26 πόντους από μόνη της αν έπαιζε σε αυτό το επίπεδο...
jsoiler
QUOTE(soouza @ Sep 18 2008, 01:56 ) *
Καλησπέρα.Ο Θρίαμβος κέρδισε τον Τρίτωνα 50-29 σε ένα παιχνίδι που θα ήταν καλύτερο για όλους να ξεχαστεί.Μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ(27-21)και μέσα σε τρία λεπτά οι γηπεδούχες πέρασαν με 45-25 δίνοντας διαδικαστικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα.Είναι από τα ματς που κανείς δεν κερδίζει τίποτα και ειδικά ο Θρίαμβος φαινόταν σα να κάνει,που έκανε,αγγαρεία!Τέραστια διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των ομάδων κι έτσι το αποτέλεσμα του αγώνα προδιαγεγραμένο! bball.gif Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smile.gif


Και όμως σε αυτά τα παιχνίδια οταν νομίζεις ότι θα κερδίσεις μόνο με τη φανέλα και το όνομα την πατάς!!!Έτσι νομίζαμε και μεις και πιστεύω ότι πήραμε το μάθημα μας......Άσε που ηταν και αρκετοί scouters στο γήπεδο οπότε μάλλον είχαμε αρκετά να κρύψουμε.... wink.gif
basket4
QUOTE(berry the truth @ Sep 18 2008, 04:32 ) *
Γιατί δεν μας λες και το τελικό αποτέλεσμα και μας λες μόνο το ημίχρονο (26-24)? tongue.gif
Γιατί τόσο χαμηλό σκορ βρε κορίτσια?ΣΤην ΜΕΝ Ιλίου ρεπαιδιά πήγε φέτος η Δελώτη, η πλέι που ήταν πέρσι στους Κυρίαρχους και παλιά στην Α1? Έπαιξε? Γιατί λογικά θα έβαζε 26 πόντους από μόνη της αν έπαιζε σε αυτό το επίπεδο...


η Δελωτη αν δεν κανω λαθος πηγε στη ΜΕΝ.Ιλιου σαν προπονητρια...οιχ παιχτρια blink.gif
chair
παιδιά το επίσημο σάιτ της ΕΣΚΑ δίνει τελικό τον θρίαμβο 49-30. Τι ισχύει?
chair
47-30 συγγνωμη
chair
τα παχνιδια ειναι αγωνιστηκες οι φασεις νοκ αουτ?
basket4
QUOTE(chair @ Sep 18 2008, 13:56 ) *
τα παχνιδια ειναι αγωνιστηκες οι φασεις νοκ αουτ?


φασεις νοκ αουτ
soouza
QUOTE(jsoiler @ Sep 18 2008, 05:28 ) *
Και όμως σε αυτά τα παιχνίδια οταν νομίζεις ότι θα κερδίσεις μόνο με τη φανέλα και το όνομα την πατάς!!!Έτσι νομίζαμε και μεις και πιστεύω ότι πήραμε το μάθημα μας......Άσε που ηταν και αρκετοί scouters στο γήπεδο οπότε μάλλον είχαμε αρκετά να κρύψουμε.... wink.gif
Συμφωνώ.Μερικές φορές δε το επίπεδο του αντιπάλου δε βοηθά την εξέλιξη του αγώνα. wink.gif Εγώ πάντως ήρθα για τη μπάλα laugh.gif
C05
QUOTE(basket4 @ Sep 18 2008, 11:59 ) *
η Δελωτη αν δεν κανω λαθος πηγε στη ΜΕΝ.Ιλιου σαν προπονητρια...οιχ παιχτρια blink.gif

Έτσι είναι.. Η Δελώτη είναι η προπονήτρια της ΜΕΝ Ιλίου.. Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τη νίκη... 41.gif
basket4
QUOTE(C05 @ Sep 18 2008, 14:24 ) *
Έτσι είναι.. Η Δελώτη είναι η προπονήτρια της ΜΕΝ Ιλίου.. Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τη νίκη... 41.gif


δεν κανω ποτε εγω λαθη παιδι μου tongue.gif
C05
QUOTE(basket4 @ Sep 18 2008, 15:17 ) *
δεν κανω ποτε εγω λαθη παιδι μου tongue.gif

Aλίμονο... Απλά στο σιγούρεψα για να μη νομίζεις... tongue.gif
BASKETBALL#6
QUOTE(melrok @ Sep 18 2008, 02:47 ) *
Η ανωτεροτητα της Νηαρ φανηκε δηλαδη απο την διαφορα 7 ποντων στις αρχες του τεταρτου 10λεπτου???Και πως ηταν ανωτερη αφου μας λες πως εδειξε το κακο της προσωπο σε ολο τον αγωνα???..... blink.gif Παντως απο το σκορ καταλαβαινουμε τι αντι-μπασκετ παιχτηκε......

Η ανωτερώτητα δεν φάνηκε μόνο απο το σκόρ αλλα και απο την παρουσία μέσα στο γήπεδο τουλαχιστον σε κάποια σημεία του αγώνα, γιατί αν ήταν σε όλα θα είχε πάρει τη νίκη! Η Νήαρ όντως έδειξε το κακό της πρόσωπο και αυτό φαίνεται και απο το σκόρ του αγώνα! Αν η Νήαρ είχε παίξει όπως ξέρει το σκόρ (το δικό της τουλάχιστον) θα ήταν πολύ μεγαλύτερο! Το σκόρ στα πρώτα λεπτά στου τελευταίου δεκαλέπτου ήταν 17-24 αλλα η αστοχία και κάποιες κακές αμυνες της Νηαρ στο υπόλοιπο έδωσαν τη νίκη στη ΜΕΝ! Ουσιαστικά η Νήαρ έχασε μόνη της το παιχνίδι! Τώρα στο οτι παίχτηκε αντι-μπάσκετ, αν και είναι σκληρά λόγια, δεν μπορώ να διαφωνήσω... bball.gif
Ας μην ξεχνάμε οτι οι 2 ομάδες θα ξαναβρεθούν δις στο πρωτάθλημα και εκεί πιστεύω θα είναι διαφορετικό το αποτέλεσμα!
C05
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Sep 18 2008, 16:16 ) *
Η ανωτερώτητα δεν φάνηκε μόνο απο το σκόρ αλλα και απο την παρουσία μέσα στο γήπεδο τουλαχιστον σε κάποια σημεία του αγώνα, γιατί αν ήταν σε όλα θα είχε πάρει τη νίκη! Η Νήαρ όντως έδειξε το κακό της πρόσωπο και αυτό φαίνεται και απο το σκόρ του αγώνα! Αν η Νήαρ είχε παίξει όπως ξέρει το σκόρ (το δικό της τουλάχιστον) θα ήταν πολύ μεγαλύτερο! Το σκόρ στα πρώτα λεπτά στου τελευταίου δεκαλέπτου ήταν 17-24 αλλα η αστοχία και κάποιες κακές αμυνες της Νηαρ στο υπόλοιπο έδωσαν τη νίκη στη ΜΕΝ! Ουσιαστικά η Νήαρ έχασε μόνη της το παιχνίδι! Τώρα στο οτι παίχτηκε αντι-μπάσκετ, αν και είναι σκληρά λόγια, δεν μπορώ να διαφωνήσω... bball.gif
Ας μην ξεχνάμε οτι οι 2 ομάδες θα ξαναβρεθούν δις στο πρωτάθλημα και εκεί πιστεύω θα είναι διαφορετικό το αποτέλεσμα!

Επειδή είδα το παιχνίδι, νομίζω πως η λέξη ανωτερότητα δεν ταιριάζει καθόλου σε αυτό το ματς. Το επίπεδο ήταν πολύ χαμηλό, η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω όλη την ώρα και τα βήματα είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο χθες. Αν θυμάμαι καλά οι ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ και στο 3ο δεκάλεπτο έβαλαν κάποια μπασίματα τα κορίτσια της Νήαρ Ηστ. Μετά πάλι το ίδιο θέαμα. Δύο ισάξιες ομάδες λοιπόν και κέρδισαν οι πιο τυχερές..
basket is life
η αγωνιστικη της κυριακης για το κυπελλο

21/09/2008 20:00:00 ΠΕΥΚΗΣ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
21/09/2008 18:00:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
21/09/2008 18:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α΄ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ
21/09/2008 19:00:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
21/09/2008 20:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
21/09/2008 13:00:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
21/09/2008 13:00:00 ΡΟΥΦ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 0-20
21/09/2008 19:30:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
21/09/2008 20:30:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
21/09/2008 20:00:00 ΣΤ.ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
21/09/2008 20:30:00 ΙΩΝΙΚΟΥ Ν.Φ. ΚΛ. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
21/09/2008 19:15:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
basket is life
QUOTE(basket is life @ Sep 18 2008, 19:18 ) *
η αγωνιστικη της κυριακης για το κυπελλο

21/09/2008 20:00:00 ΠΕΥΚΗΣ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
21/09/2008 18:00:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
21/09/2008 18:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α΄ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ (δεν εχω δει φοα)
21/09/2008 19:00:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2
21/09/2008 20:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 (δε γνωριζω δυναμικοτητα)
21/09/2008 13:00:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2
21/09/2008 13:00:00 ΡΟΥΦ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 0-20
21/09/2008 19:30:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ μμμμαλλον 1
21/09/2008 20:30:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
21/09/2008 20:00:00 ΣΤ.ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
21/09/2008 20:30:00 ΙΩΝΙΚΟΥ Ν.Φ. ΚΛ. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
21/09/2008 19:15:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2

πολυ σχετικα ειναι τα προγνωστικα μου μια και ειναι αρχη και δε γνωριζω κινησεις των ομαδων bball.gif
soouza
QUOTE(basket is life @ Sep 18 2008, 20:06 ) *
πολυ σχετικα ειναι τα προγνωστικα μου μια και ειναι αρχη και δε γνωριζω κινησεις των ομαδων bball.gif

Εδώ βέβαια αναφέρεις πως είναι πολύ σχετικά τα προγνωστικά σου. biggrin.gif
threat45
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Sep 18 2008, 00:21 ) *
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 26-24
Στο γήπεδο ήταν εμφανές οτι η Νήαρ ήταν ανώτερη ομάδα αφού στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου ήταν μπροστά με 7 πόντους. Τελικά όμως η Νηαρ πλήρωσε το κακό προσωπο που έδιξε σε όλο τον αγώνα και που σε καμια περίπτωση δεν είναι αυτό που μπορεί! Συγχαρητήρια στη ΜΕΝ που κατάφερε να κερδίσει!
Υ.Γ. Η διαιτησία ήταν απαράδεκτη! Περίμενα στο κύπελλο το επίπεδο της διαιτησίας να είναι καλύτερο απο αυτό της Γ ΕΣΚΑ αλλα απογοητεύτηκα! bball.gif

H MEN έχει κυρίως μικρές παίκτριες και λίγες έμπειρες.Στη συνέχεια πιστεύω θα παέι καλύτερα.Η προπονήτρια είναι καλή ,έχουν και τέλειο γήπεδο,θέλουν λίγο χρόνο μόνο.
basket4
Σαββατοκύριακο με Κύπελλο
Της Λένας Καραλή
19/09/2008 (15:20)

Sample ImageΤο Κουκάκι επικράτησε 86-72 της Εκάλης και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΣΚΑ στους άδνρες, όπου θα βρει και τον Αετό, που νίκησε 85-73, εκτός έδρας τον Κυψελιακό. Η Α’ φάση του θεσμού συνεχίζεται με το παιχνίδι Απόλλωνας-Δάφνη Δαφνίου, την Κυριακή στο κλειστό του Απόλλωνα στις 18:00.
Στις γυναίκες, Μεν Ιλίου και Θρίαμβος, πήραν το πολυπόθητο εισιτήριο μετά τις νίκες τους (26-24) επί της Νήαρ Ηστ και (47-30) του Τρίτωνα, αντίστοιχα. Την πρόκριση εξασφάλισε και ο Αμύντας, μετά τον μηδενισμό της Αναγέννησης, η οποία δεν κατέβηκε στο παιχνίδι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους αυριανούς αγώνες των γυναικών:
20:00:00 Γηπ. Πεύκης Πεύκη – Άμιλλα
18:00:00 Γηπ. 1o Γυμν. Κορωπίου Κορωπί-Δάφνη Δαφνίου
18:00:00 Γηπ. Κλ. Ιλίου Α’ Παλατιανή – Φιλαθλητικός
19:00:00 Γηπ. Ηρακλείου Εν. Ηρακλείου Τυφώνας - Ν.Ιωνία
20:00:00 Γηπ. Ν. Πεντέλης Σχολές Μωραϊτη – Αίολος Ταύρος
13:00:00 Γηπ. Γουδή Φιλοθέη – Εστ. Φιλ. Θησέας
19:30:00 Γηπ. Αγ. Νικολάου Αγ. Νικόλαος Παλλ. – Αρης Πετρούπολης
20:30:00 Γηπ. Απόλλωνος Απόλλων – Κουκουβάουνες
20:00:00 Γηπ. Στ. Καλαϊτζής Αμαζόνες – Αγ. Θωμάς
20:30:00 Γηπ. Ιωνικού Ν.Φ. Ιωνικός – Μελάς Αγ. Ελευθέριος
19:15:00 Γηπ. Υμηττού Αμύντας – Κηφισιά

basketblog.gr
nikefalin
QUOTE(basket4 @ Sep 19 2008, 17:07 ) *
Σαββατοκύριακο με Κύπελλο
Της Λένας Καραλή
19/09/2008 (15:20)

Sample ImageΤο Κουκάκι επικράτησε 86-72 της Εκάλης και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΣΚΑ στους άδνρες, όπου θα βρει και τον Αετό, που νίκησε 85-73, εκτός έδρας τον Κυψελιακό. Η Α’ φάση του θεσμού συνεχίζεται με το παιχνίδι Απόλλωνας-Δάφνη Δαφνίου, την Κυριακή στο κλειστό του Απόλλωνα στις 18:00.
Στις γυναίκες, Μεν Ιλίου και Θρίαμβος, πήραν το πολυπόθητο εισιτήριο μετά τις νίκες τους (26-24) επί της Νήαρ Ηστ και (47-30) του Τρίτωνα, αντίστοιχα. Την πρόκριση εξασφάλισε και ο Αμύντας, μετά τον μηδενισμό της Αναγέννησης, η οποία δεν κατέβηκε στο παιχνίδι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους αυριανούς αγώνες των γυναικών:
20:00:00 Γηπ. Πεύκης Πεύκη – Άμιλλα
18:00:00 Γηπ. 1o Γυμν. Κορωπίου Κορωπί-Δάφνη Δαφνίου
18:00:00 Γηπ. Κλ. Ιλίου Α’ Παλατιανή – Φιλαθλητικός
19:00:00 Γηπ. Ηρακλείου Εν. Ηρακλείου Τυφώνας - Ν.Ιωνία
20:00:00 Γηπ. Ν. Πεντέλης Σχολές Μωραϊτη – Αίολος Ταύρος
13:00:00 Γηπ. Γουδή Φιλοθέη – Εστ. Φιλ. Θησέας
19:30:00 Γηπ. Αγ. Νικολάου Αγ. Νικόλαος Παλλ. – Αρης Πετρούπολης
20:30:00 Γηπ. Απόλλωνος Απόλλων – Κουκουβάουνες
20:00:00 Γηπ. Στ. Καλαϊτζής Αμαζόνες – Αγ. Θωμάς
20:30:00 Γηπ. Ιωνικού Ν.Φ. Ιωνικός – Μελάς Αγ. Ελευθέριος
19:15:00 Γηπ. Υμηττού Αμύντας – Κηφισιά

basketblog.gr


την Κυριακή θα περάσω από την Παλατιανή
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.