Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κολοσσός Ρόδου 2005-2006
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
Pages: 1, 2
kolossos
Μιάς και δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα ανάλογο φόρουμ ανοίγω αυτό το τόπικ εδώ.
Ανακοινώθηκε σήμερα η μεταγραφή του Μπράιαν Ντίφερς (24 ετών, ύψος 1.92μ.). Ο παίκτης έχει ολλανδικό διαβατήριο (αυτο σημαίνει ότι παίζει σαν κοινοτικός εwink.gif και προορίζεται μάλλον για δεύτερος πλει μέικερ. Παρελθόν από τον σύλλογο θα πρέπει να θεωρείται ο Παναγιωτόπουλος ο οποίος φέρεται να έχει προτάσεις από αρκετές ομάδες της Α2. Θολό παραμένει το τοπίο με τον Παππά με την αποχώρηση όμως να συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες.
Εντωμεταξύ οι εργασίες στο Βενετόκλειο συνεχίζονται με γοργούς ρυθμούς και όλοι ευελπιστούν ότι τα πάντα θα είναι έτοιμα μέχρι τα μέσα Αυγούστου.
harris
Απο οτι μαθαινω, το Βενετοκλειο αναμενεται να ειναι ετοιμο στα τελη Ιουλιου......


Ο Ντιφερς ειναι ενας πολυ καλος φθηνος κοινοτικος παικτης και θα βοηθησει πολυ σαν αναπληρωματικος....


Ο Παπας θα φυγει, καθως η ομαδα εχει Παπαδατο, Ντιφερς και θελει Αμερικανο βασικο πλει μεικερ, αρα ο Παπας ειναι εκτος πλανων
kolossos
Οι πληροφορίες μου λένε ότι ο Παπαδάτος από του χρόνου θα παίζει 2.... δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά σίγουρα το θέμα του Παππά δεν έχει τελειώσει ακόμα οριστικά
harris
δεν νομιζω φιλε κολοσσε οτι ο Παπαδατος μπορει να παικει σουτινγκ γκαρντ....ισως παρετε αμερικανο σε αυτη την θεση.....παντως, καλη τυχη στην νεα αρχη σας wink.gif
kolossos
Έτσι και αλλιώς θα αποκτηθεί ένας Αμερικάνος για 2-3. Τώρα βέβαια δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έχει στο μυαλό του ο Φραγκιάς tongue.gif Πάντως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και την δύσκολη κατάσταση επιβαρύνει ακόμα περισσότερο το γήπεδο. Στην καλύτερη περίπτωση μετά την επέκταση να φτάσει τις 1000 θέσεις, ενώ στην καινούρια εξέδρα θα υπάρχουν και κολόνες (2 μάλλον) για να κρατάνε την οροφή, πράγμα που θα κάνει την παρακολούθηση των αγώνων ολίγον τι κουραστική. Γενικά το Βενετόκλειο δεν είναι το γήπεδο που θα προσελκύσει τον θεατή να παρακολουθήσει αγώνα. Πρέπει να είναι χαλαρά το χειρότερο της κατηγορίας. Επίσης η μικρή χωρητικότητα αποτελεί εμπόδιο και για την πώληση των εισητηρίων διαρκείας η οποια αναγκαστικά θα είναι περιορισμένη.
Ελπίζω η ομάδα να αντέξει στις δυσκολίες όπως και πέρσι και να μείνουμε στην κατηγορία. Ακόμα και αν τα καταφέρουμε φέτος όμως μέχρι πότε θα τα καταφέρνουμε; sad.gif Μόνο όταν φτιαχτεί το καινούριο γήπεδο που μας υπόσχονται τόσα χρόνια...
harris
Καντε υπομονη τουλαχιστον για την φετινη χρονια, να δειτε πως θα παει η ομαδα, γιατι ειναι σιγουρα πολυ δυσκολη η παραμονη. Εννοειτε πως αυτος πρεπει να ειναι και ο στοχος του Κολοσσου........

απο εκει και περα, με 2 καλες προσθηκες Αμερικανων, ολα γινονται...
Warrior
Ο Ντιφερς που αγωνιζοταν περυσι,εχει προηγουμενη θητεια στην Ελλαδα?
Τι μου θυμιζει το ονομα? 39.gif
kolossos
Στο Περιστέρι έπαιζε. Σήμερα ανακοινώθηκε και η ανανέωση του συμβουλαίου του Παναγιωταράκου (αυτό ήταν αναμενόμενο καθώς ο παίκτης έχει αγοράσει κα σπίτι στην Ρόδο για να μείνει μόνιμα). Επίσης αυτές τις μέρεσ ο Φραγκιάς φεύγει Αμερική για να βρει τους 2 ξένους της ομάδας, ενώ οι εργασίες στο γήπεδο συνεχίζονται με γρήγορους ρυθμούς! biggrin.gif
dizzy_fingers
Τι αλλαγές θα γίνουν στο γήπεδο?
Τι χωρητικότητα θα έχει μετά από αυτές?
kolossos
Αυτή τη στιγμή τπ γήπεδο έχει χωρητικότητα 640 θέσεων, ενώ υπάρχουν κερκίδες από τις 3 μεριές του γηπέδου. Τώρα θα χτιστεί και μια ακόμα κερκίδα από την μεριά που ήταν άδεια. Υπολογίζω ότι στην καλύτερη περίπτωση το γήπεδο θα έχει χωρητικότητα γύρω στις 1000 θέσεις. Έχει ακουστεί κάτι ότι η κερκίδα αυτή θα είναι 600-700 θέσεων αλλά αυτά μάλλον είναι περισσότερο για τα μάτια του κόσμου, κάτι τέτοιο δεν πρέπει να είναι υλοποιήσιμο. Επίσης γίνονται έργα στα δημοσιογραφικά, τα ποδυτήρια, την αίθουσα τύπου αλλά και φτιάχνεται αίθουσα για αντί-ντόμπινγκ κοντρόλ.

Πάντως μετά την σημαντική ενίσχυση του Πανελληνίου, τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα... sad.gif
dizzy_fingers
Αν έψαχνες στην ομάδα του Πανελληνίου τον αντίπαλό σου για την μάχη της παραμονής του χρόνου στην Α1...κακώς. smile.gif
Ακόμη και φέτος, η θέση που κατέλαβε, δεν αντιστοιχούσε στο δυναμικό της ομάδας.

Είναι νωρίς ακόμα ασφαλώς για να βγάλουμε συμπεράσματα, αλλά μία ομάδα που θα μπορούσε να λάβει αυτόν τον άτυπο ρόλο, θα είναι δυστυχώς ο Μακεδονικός...
kolossos
Επιτέλους και δικό μας φόρουμ! Μπορεί ο Πανελλήνιος να μην πήγενε έτσι και αλλιώς να μην κινδύνευε με υποβιβασμό, αλλά το ματσάκι στην Ρόδο μέσα θα μπορούσαμε να το χτυπήσουμε. Τώρα μας βλέπω να κάνουμε 2 ήττες. Και κάτι σχετικό με τον Πανελλήνιο μιας και ήρθε το θέμα... ο Σακελλαρίου είναι ακόμα στην ομάδα;
dizzy_fingers
Όπως βλέπω στο (πολύ καλό) σάιτ της ομάδας, είναι ακόμα στην ομάδα...
dizzy_fingers
A, πήρατε και τον Τράβον Μπράιαντ του Ηρακλή. 41.gif

Έχουν να πέσουν καρφώματα στο Βενετόκλειο....
kolossos
Αυτό με τον Μπράιαντ μου ήρθε λίγο ξαφνικό για να πω την αλήθεια. Δεν είχε ακουστεί τίποτα αυτές τις μέρες, ενώ απο σήμερα και ο Φραγκιάς είναι στις ΗΠΑ. Τον παικτη τον είχα δει σε 1-2 αγώνες του Ηρακλή περσι αλλά δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Κάποιος που τον έχει παρακολουθήσει περισσότερο ας πει την γνώμη του. Πάντως οι αριθμοί του είναι αρκετά καλοί!
dizzy_fingers
Ψηλόλιγνος σκόρερ με πολύ άλμα, αλλά με την κλασσική επιπολαιότητα των παιχτών αυτού του είδους. Αυτά μόνο θυμάμαι τώρα 39.gif...

Είναι αλήθεια πάντως πως δεν τον έβλεπα πολύ στον φετινό Ηρακλή καθώς ο Κακιούσης έβαζε τον Χάμιλτον στη θέση του.

Καλή μεταγραφή για την ομάδα σου. wink.gif
Σίγουρα θα βλέπεις πολλά καρφώματα από αυτόν τον παίχτη biggrin.gif.
kolossos
Ακούγεται ότι εξετάζεται και η περίπτωση Καράμπουλα. Άμα έρθει ο φίλος τοθ harri στο νησί θα είναι σημαντική προσθήκη!
dizzy_fingers
laugh.gif

Ά ρε Χάρη, σε πήραν χαμπάρι μέχρι και στην Ρόδο laugh.gif.


Φίλε κολοσσέ, δεν ξέρω αν η άποψη αυτή είναι αντικειμενική ή αποτέλεσμα της πλύσης εγκεφάλου που μου έχει κάνει ο Σπορτινγκίτης, αλλά αν κατέβει Ρόδο ο Καράμπουλας....θα είναι και Γ@ΜΩ τις μεταγραφές!

Αλλά το ότι η ομάδα σου, "εξετάζει" και δεν αγοράζει τον συγκεκεριμένο παίχτη, μάλλον δε μου φαίνεται ότι βλέπει στα σοβαρά την περίπτωση...
kolossos
Μην το λες αυτό γιατί υπάρχει και το οικονομικό στην μέση... και δυστυχώς στο νησί δεν παίζουν και πολλά λεφτά οπότε ουσιαστικά παίρνουμε οτι περισσεύει.
Κάτι άλλο για το φόρουμ. Σε όλες τις ομάδες υπάρχει λινκ για την σελίδα της ομάδας. Για να μην ψάχνεις του Κολοσσού είναι www.kolossosbc.gr
dizzy_fingers
Μπράβο αγόρι μου.... 41.gif 6.gif biggrin.gif

Είπα κι εγώ....δεν έχετε επίσημο σάιτ? 7.gif

(δε νομίζω να ξέρεις και το επίσημο σάιτ του Γυμναστικού ε?)
kolossos
Δυστηχώς για αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω...
harris
Bρε ασχετοι w00t.gif οποια ομαδα θελει τον Βαγγελη, δινει ΜΟΝΟ 20 χιλιαρικα στον Σπορτιγκ για την ρητρα και τον παιρνει........σιγα τα λεφτα

Μακαρι να τον παρετε.....θα σας βοηθησει πολυ και θα εχει και αρκετο χρονο συμμετοχης....

Αν και ειναι λιγο δυσκολο.......
kolossos
Οι πληροφορίες μου λένε ότι κλείνει ο Νάκιτς... Τώρα κατά πόσο θα βγουν αληθινές θα δείξει...
kolossos
Και έρχεται μια μέρα μετά το σπορτάιμ να με επιβεβαιώσει
http://www.sportime.gr/xst/index.php?optio...=4484&Itemid=93
dizzy_fingers
Ένα 41.gif για την ομάδα σου που έκανε μία πολύ καλή μεταγραφή (δε χρειάζεται να πούμε κι άλλα) και άλλο ένα 41.gif για σένα που μας έφερες την είδηση πρώτα απ'όλους.

Thanks smile.gif.
kolossos
dizzy fingers η μεταγγραφή δεν είναι τελειωμένη. Πάντως απότι ξέρω είναι κοντά στο να κλείσει. Ελπίζω να έχει αίσιο τέλος.
Ο Φράνκο από τι χρονιά προέρχεται; Επίσης ξέρει κανείς πόσο χρονών είναι;
Warrior
Στα 33 ειναι τωρα...

Φετος στην Ολυμπια ειχε 13.2π.(73%β.,47%δ. και 33%τρ.),3.8ρ.,0.8ασ.,0.5κλ. και
1.9λ. ανα αγωνα.

Για παγκο δεν εναι κακη λυση...
harris
Παίρνει Νάκιτς, Καράμπουλα,

Βλέπει και Γιάννη Κακιούζη.....

Καλά πάει η ομάδα.....εάν ο Αμ,ερικάνος πλέι μέικερ που ακούγεται πως έχει κλείσει είναι πραγματικά καλός, τότε δεν θα είναι δύσκολη η παραμονή.
kolossos
Επίσης στα υπόψιν είναι και ο Γιαννουζάκος... Για τον Νάκιτς λέγεται ότι υπάρχει συμφωνία, αλλα ο Φραγκιάς έχει ακόμα κάποιες αμφιβολίες για το αν θα πρέπει να γίνει η κίνηση (κυρίως λόγω ηλικίας και πιθανού κορεσμού). Ο Καράμπουλας απότι λέει και ο harris έχει κλείσει. Ελπίζω να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της Α1 χωρίς να χρειαστεί μεγάλο διάστημα προσαρμπγής. Για τον ξένο άσσο τα είπε ο harris...
Το γήπεδο τώρα λένε ότι θα το παραδώσουν στις 10 Αυγούστου με νέα χωρητικότητα 1000-1100 άτομα. Τέλος ο Κωσταρίδης συνεςχίζει τις επαφές για την εύρεση ισχυρών χορηγών απο Αθήνα
harris
Ο Καράμπουλας δεν θα χρειαστει καθολου χρονο προσαρμογης.....θα ειναι η καλυτερη μεταγραφη της ομαδας και να δειτε που αν ολα πανε καλα πως θα ειναι ο καλυτερος πρωτοεμφανιζόμενος στην Α1....


Τωρα, για τον Κακιούζη εμαθα πως δεν πολυπαιζει, δυσκολα θα προχωρησει......Αν και στον Φραγκια αρεσει....Θα δουμε.

Ποιος να ειναι ο Αμερικανος, ποιος να ειναι....... 42.gif μα να μην μπορω να το ψαρεψω απο πουθενα;;; sad.gif
kolossos
QUOTE
Τωρα, για τον Κακιούζη εμαθα πως δεν πολυπαιζει, δυσκολα θα προχωρησει......Αν και στον Φραγκια αρεσει....Θα δουμε.


Αν δεν προχωρήσει του Φράνκο, το πιθανότερο είναι να αποκτηθεί ο Γιαννουζάκος. Όσο για τον ξένο πρέπει να το ξέρουν πραγματικά ελάχιστα άτομα, και άμα πραγματικά θέλουν να το κρατήσουν κρυφό δεν θα το μάθει κανείς
harris
Λενε, πως μονο ο προεδρος Κωσταριδης και ο Φραγκιας ξερουν το ονομά του.....

εαν οντως ετσι ειναι ,τοτε προκειται για πολυ καλο παικτη και το κανουν για να μην ανεβει κατακορυφα η τιμη του....
kolossos
Σύμφωνα με το sportime η μεταγγραφή έκλεισε και τυπικά...
http://www.sportime.gr/xst/index.php?optio...=5172&Itemid=93
harris
ΜΠΑΜ με τον John Gilchrist έκανε ο Κολοσσός.....

Ο Τζίλκραιστ αποφοίτησε μόλις φέτος απο το Μέριλαντ, ένα απο τα καλύτερα προγράμματα στην Αμερική και με συνοπτικες διαδικασιες συμφωνησε με την ομαδα της Ροδου...

Ειναι γεννημενος στις 29 Ιουνιου του 1985 και έχει υψος πειπου 190 εκατοστά....

Προκειται για εξαιρετικη περίπτωση λαβρακίου ( laugh.gif ), καθώς στην τελευταία του χρονιά μετρησε 14 πόντους και 5.5 ασιστ ανα αγώνα.....

Η αποψη του ESPN:

Scouting Report: A scoring point guard with a knack for playmaking ... Very quick athlete capable of drawing help defenses and freeing teammates ... Can score in bunches or get his teammates involved ... Uses the mid-range game to produce points ... Earns trip to the charity stripe with his ability to get in the lane ... Able to knock down the 3-pointer at an accurate rate, although he doesn't have to rely on the long-range shot because of his ability to break down defenders ... Good rebounder who uses his speed, instincts and toughness to chase down loose balls ... Also collects a significant number of steals ... Made questionable decisions at times as a sophomore quarterback, but that was partially a result of his having to shoulder the scoring load in close games or when the shot clock was dwindling.

41.gif 41.gif ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ
dizzy_fingers
Πολύ καλή μέρα για το ελληνικό μπάσκετ η σημερινή, δε λέτε? 41.gif


ΥΓ: Αχ...μέρυλαντ.... icon_bored.gif wub.gif Ξέρετε ποιός άλλος είχε παίξει εκεί, ε?
harris
Ο ΛΟΝΝΙΙΙΙΙΙΙΙ

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
kolossos
Πάντως ο $%#%#$$#^#%%$# Πρωταθλητης μας πρόλαβε με την ειδήση... γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
ρρρρρ
harris
Τωρα γιατι μου το θυμισες;;; sad.gif


*^&*^#&^@#%^# shot.gif shot.gif
peka
Επίσημα πλέον ο Νάκιτς!!!

Πέρυσι κλήθηκε να βοηθήσει την Ολύμπια Λάρισας στη δύσκολη πορεία της Α1. Φέτος ο Φράνκο Νάκιτς θα φοράσει τη φανέλα του Κολοσσού Ρόδου και θα προσπαθήσει να μεταδώσει την εμπειρία του, η οποία πηγάζει από τις έξι ομάδες, με τις οποίες έχει αγωνιστεί στην Ελλάδα.

Ο Νάκιτς υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο με την ομάδα της Ρόδου, μεταγραφή που ήταν αναμενόμενη και είχε φανεί τον τελευταίο καιρό πως θα συμβεί. Μετά τα επτά χρόνια στον Ολυμπιακό, τον Ηρακλή, τον Άρη, τη Νήαρ Ηστ, το Περιστέρι και την Ολύμπια Λάρισας, ο Νάκιτς συνεχίζει το οδοιπορικό του στο πρωτάθλημα της Α1 με τους νεοφώτιστους Ροδίτες. Την περυσινή σεζόν με τη φανέλα των "πορτοκαλί" είχε 13,2 πόντους και 3,8 ριμπάουντ.
kolossos
Επιπλοκές φέρεται να υπάρχουν στην υπόθεση του Μπράιαντ με το ενδιαφέρον της Τσιμπόνα. Οι Κροάτες κάναν πρόταση ύψους 50000 ευρώ η οποία απορρίφθηκε από την διοίκηση. Τώρα αυτοί υποστηρίζουν ότι έχουν την ελευθερία του παίκτη απο την ελληνική ομοσπονδία και ότι ο παίκτης τους ανήκει blink.gif . Η κατάσταση είναι πολύ περίεργη αν συνυπολογίσουμε κιόλας ότι η Τσιμπόνα είχε κάνει και πρόταση για αγορά. Αύριο το βράδυ έχει συνεδρίαση το ΔΣ και αναμένεται να βγει κάποια ανακοίνωση επί του θέματος
kolossos
Υπέγραψε και ο Γκίλχριστ. Πλάκα Πλάκα πάμε να φτιάξουμε καλή όμαδα 41.gif icon_drunk.gif 77.gif 77.gif cool.gif biggrin.gif
kolossos
Λοιπόν έψαξα λίγο το θέμα με τον Μπράιαντ... Αυτο που κατάλαβα (δεν είμαι σίγουρος ότι είναι και σωστό πάντως...) είναι ότι το πρόβλημα υπάρχει γιατί η ομάδα δεν είναι ακόμα ΚΑΕ. Αυτό έχει σα αποτέλεσμα να μην μπορεί να καταθέσει το συμβόλαιο ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Όσο για τον Γκίλχριστ ακούγεται ότι είναι κάπως περίεργος χαρακτήρας και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου blink.gif sad.gif
harris
Επιτελους καταφερα να μπω στο φορουμ.....

Λοιπόν, διαβαζοντας τις αποψεις και τα σχολια των ειδικων αναλυτων του κολεγιακου πρωταθληματος, ειδα πως η αποψη τους για το οτι ο Τζιλκράιστ δεν πηγε στο ΝΒΑ ηταν ο κακος χαρακτηρας του.....

Οταν βλεπει τους συμπαικτες του να κανουν λαθος πάσες, δεν τους ενθαρρυνει αλλα τους επιπληττει.... blink.gif

Ελπιζω πως στην Ροδο θα ωριμασει και θα βοηθησει την ομαδα να πετυχει τους στοχους της..
Air Kef
H εξέλιξη στο θέμα του Bryant:

QUOTE
Ο αμερικανός παίκτης αν και είχε στείλει υπογεγραμμένο συμβόλαιο στους «θαλασσί», ωστόσο, στη συνέχεια υπέγραψε και στην Τσιμπόνα  blink.gif , που του έδωσε περισσότερα χρήματα! Οι Κροάτες προσπάθησαν να ξεπεράσουν το… εμπόδιο του Κολοσσού, προσφέροντάς του 50 χιλ.  icon_drunk.gif  ευρώ, δίχως όμως αυτό να είναι αρκετό. Κι αυτό διότι στον Κολοσσό είναι αποφασισμένοι να κρατήσουν τον Μπράιαντ  68.gif  , καθώς ο Φραγκιάς θεωρεί πως είναι ο παίκτης που ταιριάζει στη χημεία  της ομάδας κι έτσι θα προσφύγουν στη FIBA για να πετύχουν τη δικαίωσή τους.
Το πιο πιθανό, βέβαια, είναι οι «θαλασσί» να χρειαστεί να ψάξουν για κάποιον άλλον παίκτη, καθώς ακόμη κι αν δικαιωθούν δεν γνωρίζουν ποια θα είναι η διάθεση του αμερικανού για να ενισχύσει την ομάδα. Ετσι δεν αποκλείεται στην περίπτωση δικαίωσής τους να προχωρήσουν στη μεταπώληση του παίκτη στους Κροάτες με υψηλότερο, βέβαια, αντάλλαγμα!!!


Kαι καλά ξεμπρδέματα...Ελπίζω να μην επηρεάσει τον Κολοσσό και να εμφανιστεί έτοιμος στο ξεκίνημα της Α1!! wink.gif
harris
Ο Τζιλκράιστ εμαθα πως δεν εχει υπογραψει, καθώς θα δοκιμαστει πρωτα.... blink.gif

Περιεργο..... rolleyes.gif
kolossos
Για τον Μπράιαντ δεν έχω μάθει ακόμα τι έγινε... Πάντως ενδιαφέρον υπάρχει για τον Τσιάκο και τον Πανταζόπουλο. Ο δεύτερος είχε έρθει προ διετίας στο camp της ομάδας και από τότε μιλούσε για τα καλύτερα λόγια, οπότε η απόκτηση του είναι πολύ πιθανή.
Πάντως σε περίπτωση που οι περιπτώσεις αυτές έχουν θετική εξέλιξη και με πιθανή παραμονή του Άλμπερτ, η παραμονή στην κατηγορία δεν θα είναι μακριά...
ashton
κάπου πήρε το μάτι μου σήμερα, πως ο Πανταζόπουλος έκλεισε στον Κολοσσό.
kolossos
QUOTE (ashton @ Aug 11 2005, 12:53 PM)
κάπου πήρε το μάτι μου σήμερα, πως ο Πανταζόπουλος έκλεισε στον Κολοσσό.
*



Υπάρχει προφορική συμφωνία...
harris
Οπως εγινε πριν απο λίγο γνωστό, ο Κολοσσός δικαιώθηκε απο την ΦΙΜΠΑ στην ύπόθεση του Μπράιαντ και ο Αμερικανός θα φοράει τα κυανόλευκα οριστικά και αμετάκλητα την νέα σεζόν.....καλή εξέλιξη, πιστευα πως ειχε χαθεί ο παίκτης biggrin.gif
kolossos
Έφυγε ένα βάρος απο πάνω μου σήμερα 69.gif biggrin.gif
Μετά την φυγή του Γεωργίτση αν έφευγε και ο Μπραιαν θα δυσκόλευαν πολύ τα πράγματα στην ρακέτα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.