Help - Search - Members - Calendar
Full Version: οι άσχετοι με τη τεχνολογία και οι ατάκες τους
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
morfi
Σας έχει τύχει ποτέ να βρείτε κάποιον που να είναι τελείως άσχετος με τη τεχνολογία; Και όχι μόνο αυτό αλλά να πετάει και φοβερές ατάκες ταυτόχρονα.
Κάποτε ήρθε ένα παιδί σπίτι μου και πήγα να του βάλω να παίξει ποδόσφαιρο στον υπολογιστή. Ανοίγω το pc και εμφανίζει πρώτα το φόντο των windows που ήταν ο Βινς Κάρτερ και ίπταται στον αέρα. Και τότε γυρνάει και μου λέει: "Δεν θέλω μπάσκετ, ποδόσφαιρο θέλω".

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

24.gif
baskethood
Ενας φιλος μου ηθελε να του φτιαξω ενα λογαριασμο email,πριν απο πολλα χρονια.
Μπαινω σε μια απ τις γνωστες ιστοσελιδες,δεν θυμαμαι ποια ακριβως,και του λεω διαλεξε ενα username και αυτο θα ακολουθειται απο @yahoo.gr(πχ).
Και αυτος μου λεει"εγω δε θελω παπακι,μη μου βαλεις". biggrin.gif
aegeansheed
Θα μπορούσε να ήταν ακόμα χειρότερο: "Δε μου αρέσει το Ευρωπαϊκό μπάσκετ"...

Άνετα του έτριβες τη μούρη πάνω στον Κάρτερ! laugh.gif
tuareg
Οχι κατι συγκεκριμενο απλα η γυναικα μου εκπλησεται που η κορη μου (7 χρονων), παιζει στα δαχτυλα ολα τα κοντρολ που κυκλοφορουν στο σπιτι και εχει καταλαβει μερικως τη λειτουργια του smartfhone ,ενω εκεινη η μονη συσκευη του σπιτιου που εχει κουμπια και τη παλευει ειναι η κουζινα.
morrison
Ρωταω μια φιλη αν εχει mail και μου απαντα,
''οχι δεν ασχολουμαι με αυτα τα facebook''.
Das Kapital
Και μενα ενας φιλος μου χθες ο οποιος συνηθιζει τις βλακιες, ηθελε να στειλει email αλλα μου ελεγε οτι δεν εχει email ενω εχει λογαριασμο στο facebook,αφου του εδειξε εγω ποιο ειναι το mail του τελικα μετα με ρωταγε που κανεις αντ καποιον για να στειλεις mail,ολα αυτα για εναν 19χρονο το 2011!
KingCrimson
Eιχα δει ατομα σε σχολη, στο πρωτο τους μαθημα Η/Υ, μολις τελειωσαν το μαθημα..καπου μεσα 90's να βγαζουν τον υπολογιστη απο τη πριζα και να φευγουν..
ακομα θυμαμαι μια φορα ενας φιλος μου που με ειχε ρωτησει αν τελειωσαν οι μπαταριες απο το ποντικι και για αυτο κολουσε, αλλη ερωτηση που μου εχουν κανει ειναι αν το μειλ σου μπορεις να το δεις απο οποιονδηποτε υπολογιστη...

e..και ενα τωρα τελευταια καλο..ενας φιλος νομιζε οτι βαζοντας videakia απο το youtube σε playlist τα αποθηκευεις και στο pc σου!!! smiley.gif
Magnus92
Επικη ατακα : " Βαλε με στα Google "

Μεταφραση : Βαλε με στο ιντερνετ ...


24.gif
επαθα λαστιχο
η γιαγια μου,που κοιτουσε το πισι και με ρωτουσε απο που κατεβαινει η ταινια,χαχαχαχ
GMF80
Kαποτε ειχα ξεχάσει ανοιχτο το pc και με παίρνει η μάνα μου τηλ στη δουλεια,... Της λεω πιασε το ποντικι πάτησε εκει που λέει έναρξη και μετά τερματισμός. Γυρίζω σπίτι και το βλέπω ανοιχτο. Της λέω δεν το έκανες και μου απανταει το έκανα αλλά δεν έσβησε.. Για δείξε μου τις λεω και αρπάζει το ποντίκι και το ζουλάει πανω στην οθόνη εκει που λέει έναρξη!!! 77.gif 77.gif 77.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(GMF80 @ Jun 4 2012, 17:59 ) *
Kαποτε ειχα ξεχάσει ανοιχτο το pc και με παίρνει η μάνα μου τηλ στη δουλεια,... Της λεω πιασε το ποντικι πάτησε εκει που λέει έναρξη και μετά τερματισμός. Γυρίζω σπίτι και το βλέπω ανοιχτο. Της λέω δεν το έκανες και μου απανταει το έκανα αλλά δεν έσβησε.. Για δείξε μου τις λεω και αρπάζει το ποντίκι και το ζουλάει πανω στην οθόνη εκει που λέει έναρξη!!! 77.gif 77.gif 77.gif

77.gif
natouralistis
-Που χάθηκες ρε Κωστάκη?

-Άσε φίλε γίναν πολλά τις τελευταίες μέρες!

-Για λέγε, για λέγε..

-Γνώρισα μία φανταστική γκόμενα σε ένα μπαρ...

-Για λέγε, για λέγε..

-...και της είπα να έρθει από το σπίτι για ποτό, και ήρθε.

-Τι λες τώρα? Για λέγε, για λέγε...

-Ήπιαμε εκεί δυο ποτάκια, ζεστάθηκε η κατάσταση και ξαφνικά μου λέει.
«Μπορείς σε παρακαλώ να μου βγάλεις τη φούστα γιατί με στενεύει?»

-Τι λες τώρα? Για λέγε, για λέγε...

-Της βγάζω λοιπόν τη φούστα, τη σηκώνω με δύναμη και τη βάζω πάνω στο
γραφείο δίπλα στο καινούργιο laptop.....

-..........Τι λες τώρα?!!!!! Πήρες καινούριο laptop?

Το αντίθετο του άσχετου... smiley.gif
GMF80
Eδώ και κάποιους μήνες δεν αποχωρίζομαι εύκολα το Google Nexus 7 tablet μου, είτε στη δουλειά, είτε όταν πάω για καφέ... Η συνήθης απορία ατόμων που το βλέπουν.... Ipad είναι???? Όταν λέω όχι το καινούργιο tablet της Google κοιτούν ακόμα πιο απορημένοι... Οπότε για τους άσχετους ipad=tablet....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.