Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κλίβελαντ-Ουάσιγκτον
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
NBAholic
cavs1-sm.gif vs wash1-sm.gif

Σχόλια για τη σειρά αγώνων.
Alexmei
Ελπίζω φέτος οι Wizards να τα καταφέρουν και να περάσουν, όχι όπως τις προηγούμενες χρονιές που τους πέταγε έξω το Cleveland... Καλύ τύχη wizzzz bball.gif bball.gif
drakonikolis
Φέτος νομίζω ότι θα δούμε σειρά αντίστιχη με την προπέρσινη σε σχέση με το ενδιαφέρον.Οι Cavs έχουν αλλάξει το ρόστερ προς το καλύτερο με τους West,Wallace, αλλά έχουν μια σημαντική απώλεια για τον πρώτο γύρο τον Πάβλοβιτς.Ενώ οι μάγοι είναι στα καλύτερά τους με τον ερχομό του Arenas,την απίστευτη βελτίωση του Stevenson και του Haywood ετοιμάζονται για γερή κόντρα.Θα πάω με την έκπληξη των πρωτευουσιάνων και την προσωρινή πτώση του βασιλιά. smiley.gif
red pyramid88
Ποντάρω στον LeBron και τη παρέα του, αν και για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι θα είναι πολύ ζόρικος ο γύρος για αυτούς. Ειδικά αν ο Arenas φορτσάρει, θα το φυσάνε και δεν θα κρυώνει.

Αν πάντως οι δευτερεύοντες παίκτες του Cleveland, όπως Brown, Szczerbiak είναι σε φόρμα και βάλουν τα σούτ τους, το πράγμα γέρνει πολύ προς Cavaliers.

Ποντάρω σε 4-3 υπέρ Cleveland.
Flash
Και εγω προβλέπω πως ο βασιλιάς δε θα μπορέσει να υπερσπιστεί το στέμμα του στη Ανατολή. Οι Μάγοι μου φαίνονται πολύ πιο δεμένη ομάδα, με καλύτερη χημεία και περισσότερους αυτοματισμούς (όχι, το να πετάμε την μπάλα κάπου κοντά στο καλάθι επειδή θα σηκωθεί ο άνθρωπος ρουκέτα και θα την καρφώσει ακόμα κι αν η πάσα είναι κακή δεν το θεωρώ αυτοματισμό). Με τη επιστοφή δε ενός ορεξάτου χιμπάτσι που μπορεί να προσφέρει αρκετά ποιοτικά λεπτά θα τολμήσω να πω 4-2.
Rondo
Λοιπόν βλέπω άνετη επικράτηση των Καβς...4-0 ή 4-1...Οι μάγοι δεν με πείθουν καθόλου...
nikolas12
Μαλλον θα περασει το Κληβελαντ με αρκετη δυσκολια αλλα οπως ειπε ο Alexmei και εγω ελπιζω να περασουν μια φορα οι Wizards.
Gravedigger
QUOTE(Rondo @ Apr 18 2008, 22:12 ) *
Λοιπόν βλέπω άνετη επικράτηση των Καβς...4-0 ή 4-1...Οι μάγοι δεν με πείθουν καθόλου...

Ενώ οι Cavs σε πείθουν?
Rondo
QUOTE(Gravedigger @ Apr 19 2008, 01:00 ) *
Ενώ οι Cavs σε πείθουν?

Περισσότερο από τους Γουίζαρντς και έχουν κατ'εμέ πολύ καλύτερο υλικό...
leelo15
Με 86-93 η Καβς πηραν το πρωτο ματς στην παραταση.
Πρωτος σκορερ ο ΛεΜπρον με 32 ποντους 20 απο αυτους στο δευτερο ημιχρονο!
mj23lbj23
Ο μεγαλος Λεμπρον εδειξε την μεγαλη του αξια και γιατι ειναι ο παιχτης που κανει την μεγαλυτερη διαφορα απο οποιονδηποτε αλλον στην μετα Τζορνταν εποχη(μην ακουσω Ντανκαν και τετοια που λεει και ο Μαγουλας).Απλα στο 84-84 καθαρησε το ματς.Πολυ βρομικο παιχνιδι απο τους Γουιζαρντς απαραδεκτοι.
mj23lbj23
Ο ξυλοκοπος ο Βαρεχαο εκανε ενα πολυ ασχημο αντιαθλητικο στον Μπλατς,επειγωντος να φυγει το καλοκαιρι απο το Κληβελαντ με ανταλλαγη η οπως να ναι ο σηχαμενος.Αρχιζει και με εκνευριζει σαν τον Λαιμπιρ.
Rondo
Ο Λεμπρόν απλά έχει μπει φτιαγμένος..Άγγιξε σήμερα το τριπλ-νταμπλ με 30, 9 ριμπάουντ και 12 ασίστ και οδήγησε τους Καβς στο 2-0 στη σειρά...Με τα μέχρι τώρα δείγματα μάλλον η σειρά θα πάει όπως την είχα προβλέψει, δηλαδή 4-0 ή 4-1...
red pyramid88
QUOTE(mj23lbj23 @ Apr 22 2008, 02:50 ) *
Ο ξυλοκοπος ο Βαρεχαο εκανε ενα πολυ ασχημο αντιαθλητικο στον Μπλατς,επειγωντος να φυγει το καλοκαιρι απο το Κληβελαντ με ανταλλαγη η οπως να ναι ο σηχαμενος.Αρχιζει και με εκνευριζει σαν τον Λαιμπιρ.


Και ο Haywood όμως έκανε ένα απράδεκτο φάουλ.

Τεσπά, οι μάγοι μάλλον απλά μείνανε σήμερα απο ξόρκια και τους αποτελιώσαν οι καβαλάρηδες. Το μόνο ενδιαφέρον στον αγώνα ήταν το αν θα κάνει triple double ο LeBron. Απο εκεί και πέρα ζζζζζζζζζζζ

Πάντως η σειρά δεν έχει κριθεί. 1 ήττα όμως να κάνουν στην έδρα τους οι Wizards, πιστεύω έχου καταδικαστεί.
NBAer
QUOTE(mj23lbj23 @ Apr 20 2008, 22:53 ) *
Ο μεγαλος Λεμπρον εδειξε την μεγαλη του αξια και γιατι ειναι ο παιχτης που κανει την μεγαλυτερη διαφορα απο οποιονδηποτε αλλον στην μετα Τζορνταν εποχη(μην ακουσω Ντανκαν και τετοια που λεει και ο Μαγουλας).

Γιατι ρε? Ο Ντανκαν εχει κανει επανειλημμενως τη διαφορα και παντα οταν χρειαζεται ειναι εκει. Καλα οχι παντα αλλα τις περισσοτερες φορες. Γιατι τον αμφισβητεις?

Δεν ειδες τα οργια που εκανε στο 1ο παιχνιδι φετος? Αυτος και αν εκανε τη διαφορα!

Οι Γουιζαρντς αν δεν κανουν το 2/2 τωρα μεσα στην εδρα τους τοτε μας αποχαιρετουν. Και δεν θα το κανουν.....
mj23lbj23
QUOTE(NBAer @ Apr 22 2008, 18:55 ) *
Γιατι ρε? Ο Ντανκαν εχει κανει επανειλημμενως τη διαφορα και παντα οταν χρειαζεται ειναι εκει. Καλα οχι παντα αλλα τις περισσοτερες φορες. Γιατι τον αμφισβητεις?

Δεν ειδες τα οργια που εκανε στο 1ο παιχνιδι φετος? Αυτος και αν εκανε τη διαφορα!

Οι Γουιζαρντς αν δεν κανουν το 2/2 τωρα μεσα στην εδρα τους τοτε μας αποχαιρετουν. Και δεν θα το κανουν.....

Δεν τον αμφησβητησα ρε.Ειπα οτι δεν ειναι ο παιχτης που κανει τοσο την διαφορα οσο πολλοι πηστευουν.Επισης παρολο που εχει 4 πρωταθληματα υπαρχουν αρκετοι που δεν τον θεωρουν το κορυφαιο τεσσαρι ολων των εποχων σε σχεση με τους ατιτλους Μπαρκλευ,Μαλοουν και Γκαρνετ??για παραδειγμα.Το πρωτο παιχνιδι και ηταν εξαιρετικος βεβαια αλλα δεν εχει να κανει με αυτο που λεω.
red pyramid88
QUOTE(mj23lbj23 @ Apr 24 2008, 22:48 ) *
Δεν τον αμφησβητησα ρε.Ειπα οτι δεν ειναι ο παιχτης που κανει τοσο την διαφορα οσο πολλοι πηστευουν.Επισης παρολο που εχει 4 πρωταθληματα υπαρχουν αρκετοι που δεν τον θεωρουν το κορυφαιο τεσσαρι ολων των εποχων σε σχεση με τους ατιτλους Μπαρκλευ,Μαλοουν και Γκαρνετ??για παραδειγμα.Το πρωτο παιχνιδι και ηταν εξαιρετικος βεβαια αλλα δεν εχει να κανει με αυτο που λεω.


Συγνώμη, αλλά και μόνο οι αριθμοί λένε άπειρα πράγματα. Δεν κάνει τη διαφορά όσο όλοι πιστεύουν? Εγώ μια χαρά τον βλέπω να βγάζει εκτός μάχης κάθε τεσσάρι όπως και αρκετά πεντάρια του NBA. Ακόμη πιο σημαντικό, ακόμη και στη φάση που είναι η Spurs, χάρη σε αυτόν κυρίως είναι στο 2 - 0 και παίζει για τίτλο.
Όπως επίσης αρκετοί που τον θεωρούν καλύτερο και απο τους 3 που ανέφερες (προσωπικός, τον θεωρώ σίγουρα καλύτερο του Γκαρνέτ).
Rondo
Το να συγκρίνεις τον ΓΚΑΡΝΕΤ με τον ντανκαν το θεωρώ άκυρο...Βγάλτε τα ταμπλό να γελάσουμε λίγο με τον Ντάνκαν...Πέραν πλάκας δεν συγκρίνονται...Ο ντάνκαν χειρότερος και από τον Μπάρκλευ και από τον Μαλόουν και από τον kg...
morfi
QUOTE(Rondo @ Apr 25 2008, 01:27 ) *
Το να συγκρίνεις τον ΓΚΑΡΝΕΤ με τον ντανκαν το θεωρώ άκυρο...Βγάλτε τα ταμπλό να γελάσουμε λίγο με τον Ντάνκαν...Πέραν πλάκας δεν συγκρίνονται...Ο ντάνκαν χειρότερος και από τον Μπάρκλευ και από τον Μαλόουν και από τον kg...

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο περισσότερο;
red pyramid88
QUOTE(Rondo @ Apr 25 2008, 01:27 ) *
Το να συγκρίνεις τον ΓΚΑΡΝΕΤ με τον ντανκαν το θεωρώ άκυρο...Βγάλτε τα ταμπλό να γελάσουμε λίγο με τον Ντάνκαν...Πέραν πλάκας δεν συγκρίνονται...Ο ντάνκαν χειρότερος και από τον Μπάρκλευ και από τον Μαλόουν και από τον kg...


Και αυτό βγαινει απο πού? Το ότι ο Ντάνκαν είναι λιγότερο θεαματικός δεν μου λέει κάτι. Άψογος όταν τον χρειάζεται η ομάδα, κάνει πέρα οποιονδήποτε αντίπαλο, αν χρειαστεί βάζει σωρό πόντους, αν όχι παίρνει ριμπάουντ και δίνει ασσίστ, πάντα δυναμικά στο παρκέ, ποτέ δεν τα παρατάει, ικανός να πάρει τα πιο κρίσιμα σούτ, άψογος σε κάθε επίπεδο. Τουλάχιστον για εμένα, ο Γκαρνέτ είναι ένα σκαλοπατάκι πιο κάτω και πιστεύω θα φανεί φέτος αυτό.
mj23lbj23
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 25 2008, 01:20 ) *
Συγνώμη, αλλά και μόνο οι αριθμοί λένε άπειρα πράγματα. Δεν κάνει τη διαφορά όσο όλοι πιστεύουν? Εγώ μια χαρά τον βλέπω να βγάζει εκτός μάχης κάθε τεσσάρι όπως και αρκετά πεντάρια του NBA. Ακόμη πιο σημαντικό, ακόμη και στη φάση που είναι η Spurs, χάρη σε αυτόν κυρίως είναι στο 2 - 0 και παίζει για τίτλο.
Όπως επίσης αρκετοί που τον θεωρούν καλύτερο και απο τους 3 που ανέφερες (προσωπικός, τον θεωρώ σίγουρα καλύτερο του Γκαρνέτ).

Και εγω προσωπικα θεωρω σιγουρα καλυτερο τον Γκαρνετ αφου ο ιδιος βολοδερνε τοσα χρονια στην Μινεσοτα εκτος μιας χρονιας το 2004 που πηγε στους τελικους της δυσης με τον Κασσελ και τον Σπριγουελ αλλα επεσε πανω στον Σακ.Ο Ντανκαν παντα επαιζε σε καλυτερη ομαδα.Και καλο οταν κρινουμε εναν παιχτη παντα να κοιταμε ποιους εχει γυρω του.Προσωπικα σε ατομικο επιπεδο θεωρω τον Γκαρνετ καλυτερο.Και στην περιπτωση του Ντανκαν ειδηκα του Ντανκαν κανεις ενα πολυ σοβαρο λαθος οι αριθμοι του δεν εχουν σχεση ουτε με του Μπαρκλευ αλλα ακομα περισσοτερο του Μαλοουν.Ο Ντανκαν ειναι απο τους παιχτες που η αξια του δεν φαινεται τοσο στους αριθμους οσο στην ομαδικοτητα.
Rondo
Η δική μου άποψη είναι πως ο Γκαρνέτ είναι πιο πλήρης τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση από τον Ντάνκαν...Με βασικότερο σημείο υπεροχής του Γκαρνέτ τα αθλητικά προσόντα...Λάθος είναι τώρα που το ξανασκέφτομαι η σύγκριση με Μαλόουν και Μπάρκλεϋ διότι μία δίκαιη κρίση θα μπορεί να γίνει όταν σταματήσει το μπάσκετ ο Ντάνκαν και έχουμε μία ολοκληρωμένη άποψη για τα νούμερά του...Δεν ήθελα να μειώσω τον Ντάνκαν εννοείται...Το έγραψα κιόλας πως έκανα πλάκα... peace.gif
Ginobili
QUOTE(Rondo @ Apr 24 2008, 22:37 ) *
Η δική μου άποψη είναι πως ο Γκαρνέτ είναι πιο πλήρης τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση από τον Ντάνκαν...

Καλά οκ....όταν εννοείς πιο πλήρης..προφανώς δεν λαμβάνεις καθόλου υπόψη σου το παιχνίδι με πλάτη στο καλάθι....την πάσα...και την ηγετικότητα...
Όσο για το γνωστό επιχείρημα...ότι ο Γκαρνέτ "βολόδερνε" στην Μινεσότα...υπάρχει και ένα άλλο επιχείρημα...που λέει ότι οι Σπέρς χωρίς τον Ντάνκαν θα βλέπανε με τα κιάλια τα πλέι όφς(καλά για φέτος δεν το συζητάμε...με τέτοια σφαγή που έγινε στην δύση...)
morfi
Τελείως offtopic αλλά...

Ο Ντάνκαν δεν μπορεί να σκοράρει όπως οι παλιοί PF, δεν μπορεί να μαζέψει περισσότερα ριμπάουντ, δεν είναι πιο δυνατός, ούτε τρόμαζει τόσο. Κατάφερε να τους ξεπεράσει (εκτός απ'το Πετίτ για μένα) γιατί στα ομαδικά χαρακτηριστικά του στοιχεία οι παλιοί υστερούσαν.Ξεχάστε τα πρωταθλήματα γιατί από μόνα τους δε λένε τίποτα. Η παρουσία του στις κρίσιμες στιγμές σε συνδυσμό με τις νίκες και τα πρωταθλήματα, τον κατατάσουν πιο ψηλά από παίκτες που δεν κατάφεραν να συνδυάσουν είτε το ένα (Μπάρκλει) είτε και τα δύο από αυτά (Μαλόουν). Και να φανταστείτε, πως ο Ντάνκαν έχει χειρότερους συμπαίκτες από τους δύο παραπάνω!
(ένας λόγος ακόμη που υπερτερεί μπροστά στο Μπάρκλει είναι η άμυνα, που ορισμένες φορές ο Μπάρκλει έδειχνε να είναι προκλητικά αδιάφορος)

Η σύγκριση με το Γκαρνέτ είναι κατά τη γνώμη μου πιο κλειστή και αποδεικνύει πως τα πρωταθλήματα δεν κάνουν και τόσο τη διαφορά στις ατομικές συγκρίσεις. Ο Γκαρνέτ ήταν πάντα σε χειρότερες ομάδες ενώ δεν είναι και τόσο φοβιτσιάρης όσο πολλοί νομίζουν. Μας έχει δείξει ότι σε ομάδα που μπορεί να κάνει το κάτι παραπάνω, μπορεί να τη κάνει να πετύχει ακόμη περισσότερα ενώ οι ατομικοί τίτλοι (που και εδώ υστερεί) μπορούν να έρθουν υπό τις κατάλληλες συνθήκες (αναφέρομαι στη σεζόν 2003-04). Η διαφορά τους έχει να κάνει περισσότερο με το τρόπο παιχνιδιού και λιγότερο λόγω αξίας, οπότε η απάντηση θα μπορούσε να είναι "διαλέγεται και πέρνετε". Αλλά οι παραστάσεις (ομαδικές και ατομικές) του Big Ticket, που είναι πολύ λιγότερες από αυτές του Ντάνκαν, και με τη φοβία που δείχνει ορισμένες φορές, προτιμώντας να δώσει κάπου αλλού τη μπάλλα, θα αναδείξουν λίγο περισσότερο το Ντάνκαν.
mj23lbj23
QUOTE(Ginobili @ Apr 25 2008, 02:10 ) *
Καλά οκ....όταν εννοείς πιο πλήρης..προφανώς δεν λαμβάνεις καθόλου υπόψη σου το παιχνίδι με πλάτη στο καλάθι....την πάσα...και την ηγετικότητα...
Όσο για το γνωστό επιχείρημα...ότι ο Γκαρνέτ "βολόδερνε" στην Μινεσότα...υπάρχει και ένα άλλο επιχείρημα...που λέει ότι οι Σπέρς χωρίς τον Ντάνκαν θα βλέπανε με τα κιάλια τα πλέι όφς(καλά για φέτος δεν το συζητάμε...με τέτοια σφαγή που έγινε στην δύση...)

Το "βολοδερνε" ισχυει και επισης οπως λες για το Σαν Αντονιο τον Ντανκαν για φαντασου τους Λεικερς χωρις τον Κομπε και ακομα χειροτερα τους Καβς χωρις τον Λεμπρον.Οποτε βλεπουμε ποιοι ειναι οι μεγαλοι παιχτες και ποιους εχουν αυτοι διπλα τους.
Rondo
QUOTE(Ginobili @ Apr 25 2008, 02:10 ) *
Καλά οκ....όταν εννοείς πιο πλήρης..προφανώς δεν λαμβάνεις καθόλου υπόψη σου το παιχνίδι με πλάτη στο καλάθι....την πάσα...και την ηγετικότητα...

Από αυτά που λες με βρίσκει σύμφωνο μόνο η ηγετικότητα...Δεν σ'αρέσει το ποστάρισμα του Γκαρνέτ???Εγώ το βρίσκω πολύ αποτελεσματικό όπως και τις πάσες του...
Ginobili
QUOTE(Rondo @ Apr 24 2008, 23:25 ) *
Από αυτά που λες με βρίσκει σύμφωνο μόνο η ηγετικότητα...Δεν σ'αρέσει το ποστάρισμα του Γκαρνέτ???Εγώ το βρίσκω πολύ αποτελεσματικό όπως και τις πάσες του...

το ποστάρισμα του Γκαρέτ σε σχέση με αυτό του Ντάνκαν..είναι για γέλια.....ο ένας δεν διστάζει να "πλακωθεί" με θηρία...και ο άλλος..μόλις φάει μία-δύο...κάνει περιφερειακά σουτάκια....
Όσο για την πάσα....δεν εξετάζω πόσο καλή ή αποτελεσματική είναι του Γκαρνέτ...απλώς του Ντάνκαν είναι καλύτερη....
Rondo
Ωραία αν όλα αυτά που μου έγραψες τα θεωρείς πειστικά...Τότε τι να πω???Εγώ γελάω με αυτά πάντως...Τι θα πει είναι απλά καλύτερη??? blink.gif blink.gif blink.gif Τεσπά είναι η άποψή σου είναι σεβαστή, αν και δεν τη στηρίζεις πουθενά...Τώρα στα ον-τόπικ...Μεγάλη νίκη σε διαφορά για τους μάγους της πρωτεύουσας, κάτι που δεν περίμενα και ομολογώ πως έπεσα έξω...
Rondo
Μεγάλη νίκη για τους πρωτευουσιάνους μάγους με τον Καρόν Μπάτλερ σε μεγάλη μέρα και τον Στίβενσον να είναι συγκινητικός...Τελικά μ'αρέσουν οι Γουίζαρντς, διότι κουράζουν τους Καβς αναφορικά με τη μάχη τους με την ομάδα μου τους Σέλτικς στα ημιτελικά της Ανατολής...Στο τελευταίο 1:40 οι Καβς νικούσαν 87-82 και τελικά δέχτηκαν 6-0 σερί και ηττήθηκαν ενώ αστόχησε με τη λήξη σε δύσκολο λέι απ ο Λεμπρόν...
rchos
ο λεμπρομ μπορει τελειωνοντας η καριερα του να τους εχει ξεπερασει ολους αλλα αυτο το πραγμα που γινεται με τους καβς δεν ειναι δυνατον να συνεχιστει πολυ ακομη.ολο το τελευταιο δωδεκαλεπτο το συστημα τους ηταν η μπαλα στον λεμπρον στην κορυφη και οτι θελει αυτος ας κανει!ειναι μονοτονο και αντιαισθητικο απο ενα σημειο και μετα.ασε που τιτλο ετσι δεν θα δουν ποτε!πρεπει να του φερουν καποιον διπλα του να μοιραστει λιγο το παιχνιδι.και 50 ποντους μεσο ορο να βαζει προκοπη δε θα δουν.
τους μαγους θα τους περασουν γιατι οσο και να εχουν πολυ καλους παιχτες οι μαγοι ειναι ψιλοχαζοι στο παιχνιδι τους!οποτε επαιρναν μια μικρη διαφορα αρχιζαν τα κουλα!ενω οσο ηταν κοντα στο σκορ οι ομαδες επαιζαν πολυ ωραια και οργανωμενα.
Ginobili
QUOTE(Rondo @ Apr 25 2008, 13:25 ) *
Ωραία αν όλα αυτά που μου έγραψες τα θεωρείς πειστικά...Τότε τι να πω???Εγώ γελάω με αυτά πάντως... blink.gif blink.gif blink.gif... η άποψή σου είναι σεβαστή, αν και δεν τη στηρίζεις πουθενά...

Με συγχωρείς δηλαδή....εσύ έγραψες αυτό:"Το να συγκρίνεις τον ΓΚΑΡΝΕΤ με τον ντανκαν το θεωρώ άκυρο...Βγάλτε τα ταμπλό να γελάσουμε λίγο με τον Ντάνκαν...Πέραν πλάκας δεν συγκρίνονται...Ο ντάνκαν χειρότερος και από τον Μπάρκλευ και από τον Μαλόουν και από τον kg...
"
Και μου λες εμένα ότι δεν στηρίζω πουθενά την άποψη μου,και ότι είναι για γέλια αυτά που γράφω blink.gif blink.gif blink.gif ??? Μπορείς εσύ να μου εξηγήσεις που στο καλό βλέπεις ότι ο Γκαρνετ παίζει καλύτερα από τον Ντάνκαν με πλάτη στο καλάθι w00t.gif ???....και σου φαίνεται γελοίο να υποστηρίζει κάποιος ότι το ποστάρισμα του Ντάνκαν είναι καλύτερο???
Rondo
Μετά από αυτό το ποστ μου έγραψα κι άλλα αλλά μάλλον δεν τα διάβασες...Ότι ο Ντάνκαν είναι πολύ καλός παίκτης...Επίσης, ο Γκαρνέτ ποστάρει καλύτερα γιατί είναι πιο γρήγορος στις κινήσεις του και πολύ πιο αλτικός από τον Ντάνκαν...Τώρα αν αυτό δεν μπορείς να το δεις τι να σου πω???Πρόσθεσε πως του Γκαρνέτ πρέπει να του γίνει φάουλ για να του δοθεί και όχι απλά να περάσει κάποιος από δίπλα του...Τεσπά ίσως πρέπει να σταματήσουμε την κουβέντα αυτή εδώ γιατί είμαστε offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif
captain charisma
για μενα ηταν εκπληξη η νικη της ουασιγκτον μεσα στο κλιβελαντ!φετος τους κοιταξαν στα ματια σε αντιθεση με περσι που εχασαν με σουιπ.πιστευω οτι η σειρα θα κριθει στα 7 παιχνιδια.go gilbo biggrin.gif
baskethood
Η αληθεια ειναι οτι και γω δεν περιμενα νικη των wizards μεσα στο cleveland αλλα νομιζω οτι στεκονται αξιοπρεπεστατα σε αυτη τη σειρα και παλευουν ολα τα παιχνιδια,νομιζω οτι αξιζουν την προκριση στον επομενo γυρο ,αν και στα επομενα παιχνιδια,πιστευω, θα φανει η απουσια του Arenas.Επισης για μια ακομη φορα με απογοητευσε ο τροπος παιχνιδιου των Cavalliers,κανενας εναλλακτικος τροπος επιθεσης στα κρισιμα σημεια ενος αγωνα,ολα εξαρτωνται απο τον James.


Υ.Γ Αυτος ο Varejao για μια ακομα φορα εδειξε ποσο κακος παιχτης ειναι.Χτες εκανε τραγικο παιχνιδι.
Gravedigger
QUOTE(big dirk @ May 1 2008, 20:34 ) *
go gilbo biggrin.gif

Heh!Arenas τέλος για φέτος!Όσο και να προχωρήσουν οι Wizards!
captain charisma
ωχ ναι διαβασα πριν λιγο σε αθλητικο σαιτ οτι τραυματηστηκε και ετσι μου διεφυγε και εγραψα το παραπανω biggrin.gif
theov
Πάντως ο Butler χθες τον Wizzards ήταν καταπληκτικός!

Με κόντρα την διαιτησία που έπαιξε έδρα οι Wizzards το πάλεψαν σκληρά το παιχνίδι και άξιζαν για μενα την νίκη...

Τώρα είναι όλα ανοιχτά και πιστεύω και εγώ ότι η σειρά θα κριθεί στα επτά παιχνίδια... 41.gif

Ο Varejao είναι ξυλοκόπος άλλα χρήσιμος για ξύλο κάτω από την ρακέτα... Δεν παίζει τυχαία στους Cavs!
mj23lbj23
Νομιζω φαινεται αυτο που φοβοντουσαν πολλοι οπως και εγω οτι δηλαδη ηταν λαθος οι ανταλλαγες που εκανε ο Φερρυ στελνοντας Γκουντεν,Χιουζ(τον εδωσε αλλα επρεπε να φερει τον Μπιμπι).Το να παιρνεις τον Μπεν Γουαλας που εχει φανερα παρει την κατηουσα και το σημαντικοτερο και ποιο χαζο να φορτωνεσαι ενα συμβολαιο 60 εκατομμυρια δολλαρια νομιζω ειναι γελοιο.Το Κληβελαντ ειναι ηδη μια καλη αμυντικη ομαδα και το μονο που χρειαζοταν ηταν εναν παιχτη να βοηθησει λιγο τον Λεμπρον που πραγματικα παιζει σε μια πολυ μετρια ομαδα εκατο φορες το εχω πει.Οσο για τον Στηβενσον που ειναι ενας παιχτης της "σειρας" το να λεει τον Βασηλια υπερεκτιμημενο οταν ο Τσακ Ντειλυ(που επιανε το κεφαλι του μαζι με τον Σαλλευ βλεποντας τα οργια του Τζορνταν στο 4-0 του 1991) λεει οτι ο Λεμπρον εχει τα φοντα να ξεπερασει τον Τζορνταν οταν το ιδιο εχει πει ο Πιππεν κ.τ.λ ε δεν μπορω να καταλαβω πως εχει γινει τοσος ντορος στην Αμερικη με τις δηλωσεις ενος ανυπαρκτου παιχτη.
red pyramid88
Μια χαρά παίκτης είναι ο Stevenson, άλλο αν δεν συμφωνεί κάποιος με τις δηλώσεις του. wink.gif Το Κλίβελαντ φαίνεται να νικάει άνετα και μάλλον έχουμε το ένα απο τα 2 μέλη του επόμενου ζευγαριού, αν και έχει δρόμο ακόμη. Μέτριο ματς απο τα λίγα που έχω δεί.
mj23lbj23
Mπροστα στον Λεμπρον θεωρειται παιχτης σειρας χωρις πολλες κουβεντες.Εκπληκτικο το τριπλ νταμπλ του Λεμπρον.Εκπληκτικος ο βασηλιας.
daniela#6
daniel gibson εκπληκτικος...δεν φαινεται πολυ μεσα στο παιχνιδι αλλα ερχεται απο τον παγκο και κανει τη διαφορα μαζι με τον james .. smiley.gif smiley.gif
theov
Οι Cavs προχώρησαν και ο James έκανε triple double figure και μάλιστα μέσα στην έδρα των Wizzards... Aυτό είναι που μετράει...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.