Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ανοιχτή κίνηση basketforum.gr για καλύτερες περιγραφές αγώνων μπάσκετ της ΕΡΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
Air Kef
Παρακαλώ οποιονδήποτε πιστεύει ότι μπορεί να περιγράψει έναν αγώνα μπάσκετ καλύτερα από τον Βαγγέλη Ιωάννου και τον Δημήτρη Χατζηγεωργίου που μονοπωλούν τον τελευταίο χρόνο τις περιγραφές αγώνων μπάσκετ της ΕΡΤ και θα προσφερόταν να περάσει από δοκιμαστικά που ενδεχομένως τον οδηγούσαν στο να περιγράψει έναν από τους ερχόμενους τελικούς ή αγώνες Α1 του χρόνου ΔΩΡΕΑΝ και από προσωπική ευχαρίστηση να δηλώσει συμμετοχή στο παρών τόπικ.


Αφού μαζέψουμε όσα μέλη μαζέψουμε, θα συντακτεί κείμενο με βασικούς άξονες :

- δεν έχουμε τίποτα με τους προαναφερθέντες δημοσιογράφους ως ανθρώπους ή δημοσιογράφους, αλλά αποκλειστικά με τις ικανότητές τους να περιγράφουν αγώνες τεράστιας σημασίας του αγαπημένου μας αθλήματος.
- εφ'οσον η ΕΡΤ δεν εχει κεφάλαιο για καλύτερους σχολιαστές, το basketforum.gr μπορεί να προσφέρει δυναμικό που αγαπάει το μπάσκετ και μπορεί να κάνει εναν σχολιασμό καλύτερα, χωρίς να επιβαρύνει τον προυπολογισμό της ΕΡΤ ούτε Ευρώ.
- ένδειξη σεβασμού προς Γιώργο Λημνιάτη.

Το κείμενο θα σταλεί στην ΕΡΤ με κάθε επισημότητα καθώς και σε όλα τα αθλητικο-δημοσιογραφικά site και εφημερίδες.
Αν θα το δημοσιοποιήσει κάποιος, αδυνατώ να το ξέρω.
Τα στοιχεία των χρηστών μπορεί να είναι απλά ως username, αλλά να τα δώσουν μονο σε μας -απλά ονοματεπώνυμο-, ή να γραφεί το ονοματεπώνυμό μας στο κείμενο, είναι κάτι που μπορούμε να συζητήσουμε όλοι μαζί.


Δεν περιμένουμε ότι όντως θα γίνει τίποτα, ωστόσο μια τέτοια κίνηση με σαφής χιουμοριστική, σαρκαστική και καυστική διάθεση θα κάνει κάτι περισσότερο από το κράξιμο που ρίχνουμε στα τόπικ αφιερωμένα στα μαργαριτάρια που ακούμε σε κάθε μετάδοση.


Ας είμαστε όσοι περισσότεροι μπορούμε.


-------------


Δηλώνω πρώτος συμμετοχή, ας μας καλέσουν, και αν δεν περάσει κανας άλλο τα δοκιμαστικά έρχομαι με το πρώτο αεροπλάνο Αθήνα. biggrin.gif
vastravoud
Count me in!

Αρκεί να μη μου πειράζετε τον Χάτζη smile.gif
berry
εχετε την αμεριστη συμπαρασταση μου

εγω θα κανω το ρεπορταζ των παγκων και θα ρωταω τον ντουντα απο τον γεναρη για μεταγραφες
vastravoud
Φαντάζομαι σκηνικό, ντέρμπι μεσούσης της χρονιάς ΠΑΟ ΟΣΦΠ με spysta να αναλύει ρόστερ για την ΕΠΟΜΕΝΗ χρονιά αντί να κάνει περιγραφή, tongue.gif
berry
επισης δεν θα ηταν κακη ιδεα και μια επιστολη στην Νοβα για συνταξιοδοτηση επιτελους του Συριγου
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(vastravoud @ May 28 2011, 19:51 ) *
Count me in!

Αρκεί να μη μου πειράζετε τον Χάτζη smile.gif

Μη του το Χάτζη τάρατε tongue.gif

Μέσα κι εγώ παιδιά, αλλά δεν το έχω με τη μετάδοση! Στη συγγραφή μπορώ να συνδράμω. smile.gif
pain of salvation
Kef,μπορεί να γίνει κάτι και με τον κορφαίο Θεοφιλόπουλο?
Ευχαριστώ
lamar
QUOTE(pain of salvation @ May 28 2011, 23:14 ) *
Kef,μπορεί να γίνει κάτι και με τον κορφαίο Θεοφιλόπουλο?
Ευχαριστώ


Κορφαιος!!!!
nikolas12
ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΟΠΙΚ! ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΙΔΕΑ!
Ενδειξη σεβασμου στο Γιωργο Λιμνιατη thumbsup.gif
Εγω μπορω να κανω το σχολιασμο τυπου Λιμνιατη tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Μπραβο ρε 'σεις (και θα παρακαλουσα να ποσταρετε το γραμμα στο facebook να γελασουμε)
HLR CENATION
QUOTE(pain of salvation @ May 28 2011, 23:14 ) *
Kef,μπορεί να γίνει κάτι και με τον κορφαίο Θεοφιλόπουλο?
Ευχαριστώ


smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Anaz
ΚΕΦ εισαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!! ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΔΕΑ!!! Στηριζω ΦΟΥΛ!!!! thumbsup.gif

Τωρα που ειπατε Θεοφιλοπουλο.. Υπαρχει ενας σχολιαστης ποκερ στο mega, ο Θεοφανοπουλος! Πολυ ωραιος τυπος!! Μηπως να προτεινουμε (και) αυτον για σχολιαστη? Λιγοτερο μπασκετ εξαλλου απο τον Ιωαννου δε νομιζω να ξερει.
Air Kef
QUOTE(pain of salvation @ May 28 2011, 23:14 ) *
Kef,μπορεί να γίνει κάτι και με τον κορφαίο Θεοφιλόπουλο?
Ευχαριστώ


Το μπάσκετ είναι μόνο αρχή.
Ακολουθεί το ποδόσφαιρο εννοείται. icon_headbang.gif

Για μπάσκετ είσαι μέσα δλδ;

Μόνο τέννις δεν ακουμπάμε, εκεί ομολογώ ότι ο Χάτζη φαίνεται καλός (όχι όσο καλός στις Σπορ Ιστορίες* ) αλλά επίσης ομολογώ ότι δεν έχω ιδέα από τένις.





*Δεν ειρωνεύομαι.
apkat
Εγω που εχω ιδεα λοιπον απο τεννις σου λεω οτι και εκει ειναι ασχετος..Απλα αυτη η ανοητη επιδειξη γνωσεων που κανει εκει ποιανει τοπο γιατι ελαχιστοι μπορουν να το παρακολουθησουν σε υψηλο επιπεδο..θα καταλαβαινες και συ οτι η περιγραφη του ειναι αντιστοιχου επιπεδου με του μπασκετ..Αν ψαξεις το τοπικ του τεννις θυμαμαι οτι πιο παλια εχω γραψει καποια πραγματα για την περιγραφη του..

Απλα καταλαβαινω οτι επειδη ειναι λιγοι αυτοι που μπορουν να καταλαβουν τεννις σε τετοιο επιπεδο ακομα και τα λιγα ευστοχα σχολια που κανει μπορει να ειναι βοηθητικα..Αλλα συνολικα τα περισσοτερα ειναι πολυ αστοχα..

Οι σπορ ιστοριες ειναι αλλη ιστορια..Και εκει εμενα μου αρεσε..

Και γω μεσα για την περιγραφη..Χωρις κανενα προβλημα δινω ονοματεπωνυμο αν χρειαστει..!!
sacarame
Ατιμούτσικα, πείτε την αλήθεια ρε,έχετε εκστασιαστεί από την φωνή μου κατά την διάρκεια των εκπομπών και θέλετε να με βγάλετε και στην τιβί..... ΜΕ ΘΕΛΕΙΣΣΣΣΣΣ (μαντούβαλος mode off) icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Πέρα από την πλάκα, σαφώς και μέσα...



ΛΕ ΛΕ ΛΕΥΤΕΡΙΑ,ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ!!!!! smiley.gif
kolokotronis
Ε, όχι και από το τέννις ρε παιδιά!!

Αφήστε που όταν παρουν σύνταξη σε καμμιά 25αριά χρόνια, θα τους αναπολείσετε.
Όταν χάσουμε κάτι το εκτιμάμε.
nikolas12
QUOTE(sacarame @ May 29 2011, 12:13 ) *
Ατιμούτσικα, πείτε την αλήθεια ρε,έχετε εκστασιαστεί από την φωνή μου κατά την διάρκεια των εκπομπών και θέλετε να με βγάλετε και στην τιβί..... ΜΕ ΘΕΛΕΙΣΣΣΣΣΣ (μαντούβαλος mode off) icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Χαλασες την εκπληξη tongue.gif
Ο Χατζημεγας πραγματι δεν ειναι καλος και στο τενις. Ο apkat με καλυψε πανω-κατω.
tzagasdog
προφανως μεσα αν ειναι γλυτωσουμε απο τη χουντα της βλακειας
plo koon
Ντάξει ο Χάτζη δεν είναι και τοοοσο ενοχλητικός. Ωστόσο ναι τον Ιωάννου απλά δεν τον ακούω πλέον, το χω στο mute. Θα στέλνω θετικά vibes για να πετύχει η κίνηση smiley.gif
rankin
Σας έχω πει οτι κάνω πολύ καλά διάφορες μιμήσεις???
πχ Μπορώ να μεταδώσω με φωνή Κων/νου Μητσοτάκη ...

αυτη ειναι η προσφορά μου
γιατι να το κρύψωμεν άλλωστε?
morfi
Εγώ θέλω να μεταδώσω ΝΒΑ.
PanosIlio
Καταπληκτική ιδέα.

Εγώ το συνυπογράφω το κείμενο που θα σταλεί και θα σας στηρίξω όπως μπορώ αν μου ζητηθεί, αλλά για μετάδοση δεν κάνω, δε νομίζω να μπορούσα να κρύψω το νεύρα μου ή τον ενθουσιασμό μου αν μετέδιδα αγώνα του Ολυμπιακού ή του Παναθηναϊκού ή και αγώνα μεταξύ τους tongue.gif
Phil Laak
Μήπως το παρόν topic θα πρέπει να μετονομαστεί σε "Αγανακτισμένοι στο basketforum"; laugh.gif
Flash
QUOTE(Phil Laak @ May 30 2011, 22:18 ) *
Μήπως το παρόν topic θα πρέπει να μετονομαστεί σε "Αγανακτισμένοι στο basketforum"; laugh.gif


Καθε μέρα εδώ! tongue.gif
LFO
QUOTE(Air Kef @ May 28 2011, 16:39 ) *
Παρακαλώ οποιονδήποτε πιστεύει ότι μπορεί να περιγράψει έναν αγώνα μπάσκετ καλύτερα από τον Βαγγέλη Ιωάννου και τον Δημήτρη Χατζηγεωργίου που μονοπωλούν τον τελευταίο χρόνο τις περιγραφές αγώνων μπάσκετ της ΕΡΤ και θα προσφερόταν να περάσει από δοκιμαστικά που ενδεχομένως τον οδηγούσαν στο να περιγράψει έναν από τους ερχόμενους τελικούς ή αγώνες Α1 του χρόνου ΔΩΡΕΑΝ και από προσωπική ευχαρίστηση να δηλώσει συμμετοχή στο παρών τόπικ.


Αφού μαζέψουμε όσα μέλη μαζέψουμε, θα συντακτεί κείμενο με βασικούς άξονες :

- δεν έχουμε τίποτα με τους προαναφερθέντες δημοσιογράφους ως ανθρώπους ή δημοσιογράφους, αλλά αποκλειστικά με τις ικανότητές τους να περιγράφουν αγώνες τεράστιας σημασίας του αγαπημένου μας αθλήματος.
- εφ'οσον η ΕΡΤ δεν εχει κεφάλαιο για καλύτερους σχολιαστές, το basketforum.gr μπορεί να προσφέρει δυναμικό που αγαπάει το μπάσκετ και μπορεί να κάνει εναν σχολιασμό καλύτερα, χωρίς να επιβαρύνει τον προυπολογισμό της ΕΡΤ ούτε Ευρώ.
- ένδειξη σεβασμού προς Γιώργο Λημνιάτη.

Το κείμενο θα σταλεί στην ΕΡΤ με κάθε επισημότητα καθώς και σε όλα τα αθλητικο-δημοσιογραφικά site και εφημερίδες.
Αν θα το δημοσιοποιήσει κάποιος, αδυνατώ να το ξέρω.
Τα στοιχεία των χρηστών μπορεί να είναι απλά ως username, αλλά να τα δώσουν μονο σε μας -απλά ονοματεπώνυμο-, ή να γραφεί το ονοματεπώνυμό μας στο κείμενο, είναι κάτι που μπορούμε να συζητήσουμε όλοι μαζί.


Δεν περιμένουμε ότι όντως θα γίνει τίποτα, ωστόσο μια τέτοια κίνηση με σαφής χιουμοριστική, σαρκαστική και καυστική διάθεση θα κάνει κάτι περισσότερο από το κράξιμο που ρίχνουμε στα τόπικ αφιερωμένα στα μαργαριτάρια που ακούμε σε κάθε μετάδοση.


Ας είμαστε όσοι περισσότεροι μπορούμε.


-------------


Δηλώνω πρώτος συμμετοχή, ας μας καλέσουν, και αν δεν περάσει κανας άλλο τα δοκιμαστικά έρχομαι με το πρώτο αεροπλάνο Αθήνα. biggrin.gif


Εγω λεω να κατσεις στα αβγα σου αδελφε και να μην κανεις τιποτα γιατι μπορει να βγει ο Τσαρτσαρης και να πει "Ολοι ξερουμε ποιος ειναι ο Air Kef..." και μετα να εχεις μπλεξιματα....Ασε που ερχεσαι απο το εξωτερικο και τρως το ψωμι μας και κατι πρεπει να κανει επιτελους η πολιτεια με σενα....
T.W.Is.M.
QUOTE(vastravoud @ May 28 2011, 19:58 ) *
Φαντάζομαι σκηνικό, ντέρμπι μεσούσης της χρονιάς ΠΑΟ ΟΣΦΠ με spysta να αναλύει ρόστερ για την ΕΠΟΜΕΝΗ χρονιά αντί να κάνει περιγραφή, tongue.gif


...και οποτε αναφερεται στους Σερβους παιχτες να πεταγομαι εγω να σχολιαζω... Μεχρι και διπλωματικο επεισοδιο βλεπω! smiley.gif
IlyaZ
Παίδες, μαζί σας κι εγώ, αλλά επειδή νομίζω ότι δεν κάνω για εκφωνήτρια, μπορώ αν θέλετε να σκουπίζω τις πλάτες των παικτών με την πετσέτα.
Flash
QUOTE(IlyaZ @ Jun 5 2011, 16:08 ) *
Παίδες, μαζί σας κι εγώ, αλλά επειδή νομίζω ότι δεν κάνω για εκφωνήτρια, μπορώ αν θέλετε να σκουπίζω τις πλάτες των παικτών με την πετσέτα.


Μην το κάνεις πιο kinky το θέμα από ότι είναι ήδη tongue.gif
Myria
QUOTE(IlyaZ @ Jun 5 2011, 18:08 ) *
Παίδες, μαζί σας κι εγώ, αλλά επειδή νομίζω ότι δεν κάνω για εκφωνήτρια, μπορώ αν θέλετε να σκουπίζω τις πλάτες των παικτών με την πετσέτα.


Χαχαχαχα θεά 77.gif ,αλλα αφησες παραπονεμενους τους κοιλιακους νομιζω wink.gif...
Αν γινει πλειοδοτικος διαγωνισμος και για Cheerleaders,θελω απευθειας αναθεση guys..Αν ειναι να κανουμε σωστες δουλειες,να τις κανουμε ολοκληρωμενα..
mephisto22
Διαβασα καλα?Αμφισβητειτε τον πανμεγιστο Χατζηιωαννου,την ομιλουσα εγκυκλοπαιδεια του μπασκετ?Ντροπη σας και αισχος,αυτο λεω μονο. 68.gif
morfi
QUOTE(mephisto22 @ Jun 17 2011, 11:39 ) *
Διαβασα καλα?Αμφισβητειτε τον πανμεγιστο Χατζηιωαννου,την ομιλουσα εγκυκλοπαιδεια του μπασκετ?Ντροπη σας και αισχος,αυτο λεω μονο. 68.gif

Στα αλήθεια ντρέπομαι.
nikolas12
QUOTE(mephisto22 @ Jun 17 2011, 11:39 ) *
Διαβασα καλα?Αμφισβητειτε τον πανμεγιστο Χατζηιωαννου,την ομιλουσα εγκυκλοπαιδεια του μπασκετ?Ντροπη σας και αισχος,αυτο λεω μονο. 68.gif


Γεια σου ρε Δημητρη tongue.gif.
Ντρεπομαι. Νιωθω φαιδρος. Ειμαι ενα βημα πριν την αυτοκτονια (μην ακουσω κανεναν να λεει αντε καντο)
lakersdynasty
Νομιζω οτι το προβλημα θα λυθει απο μονο του. Δεν βλεπω να μεταδιδεται αγωνας μπασκετ φετος tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.