Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπαλουκας η' Γιασικεβιτσιους
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Anaz
QUOTE
αν παρει χρονο και σε ανταγωνιστικη ομαδα που να μπορει να διεκδικηση πρωταθλημα τοτε θα παει με κλειστα ματια.
Nai, αλλα πως μπορει να το εξασφαλισει αυτο απ'την αρχη?Ειδικα μετα την φετινη αποτυχια του Σπανουλη θα πάρει το ρισκο ο Θοδωρης..?? 39.gif
Τα λεφτα πραγματι δεν ειναι τοσο ισχυρο κινητρο.. 3.7εκ € με πολυ υψηλοτερο φορο. Αν πχ ερχοταν στον Ολυμπιακο, οι απολαβες που θα του προσφερε ο Αγγελο δεν θα'ταν σημαντικα λιγοτερες..
reignman
πως μπορει? μα φυσικα και απο την προταση και μονο.

εδω ειδα σε διαφορες ιστοσελιδες οτι οι χιτ στρωνουν χαλι 10 εκατομμυριων ευρω για να τον παρουν...

οταν λοιπον ο παυτον αποδεσμευεται (Γιατι δε δειχνουν να θελουν να τον ανανεωσουν στα 40 του) οταν ο j-will απομακρυνεται και αυτος απο το miami και οταν το miami σου προσφερει 10 εκ $ τοτε ναι... σε θελουν πολυ smile.gif
Pierce
που διαβασες οτι φευγει ο williams? blink.gif
man10
Προφανως ενοει οτι υπαρχει η πιθανοτητα να φυγει με trade. Και για τον Σπαν ρε παιδια τα ιδια δεν λεγαν,οτι ταχα μου του προσφερουν εγγυημενο χρονο και κατι τετοια?Και ειδαμε...
reignman
καλα τολμας να συγκρινεις τωρα σπανουλα με παπαλουκα? -.-
morfi
QUOTE
Παπαλουκας η' Γιασικεβιτσιους

1) Κανένας από τους δύο δεν θα έρθει στον ολυμπιακό (ο Γιασικεβίτσιους είπε ότι θέλει να μείνει στο ΝΒΑ).
2) Απορώ πως γίνεται να θέλετε πίσω τον παπαλουκά. Ξεχνάτε ότι πριν μερικά χρόνια μας πρόδωσε για τα λεφτά ? Το παλικάρι είναι προδότης και δεν πρέπει να ξαναφορέσει ποτέ την ερυθρόλευκη φανέλα.
apkat
no-offence morfi γιατι ως γνωστον προσκυνω και δοξαζω αλλα γιατι Ντιζυ δεν ειναι πλεον μπαν;;;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif










Υ.Γ: Πλακα κανω.Ειναι παντα απολαυστικο να μπορει να γραψει ο μορφη για τετοια θεματα..
morfi
QUOTE(apkat @ Jun 14 2007, 12:16 AM) *
no-offence morfi γιατι ως γνωστον προσκυνω και δοξαζω αλλα γιατι Ντιζυ δεν ειναι πλεον μπαν;;;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Υ.Γ: Πλακα κανω.Ειναι παντα απολαυστικο να μπορει να γραψει ο μορφη για τετοια θεματα..

apkat μπορείς να μην ασχολείσαι μαζί μου ?
Δεν νομίζω ότι πρόσβαλα ή έβρισα κάποιον. Αν έχεις πρόβλημα μη μου μιλάς και μην μου ξαναδώσεις πάσα όταν πάμε για μπάσκετ.

banana.gif <----- τελικά έβαλα emoticon
apkat
Ωραια λοιπον..Δε θα ξαναπαρεις ποτε τις ετοιμο-καλαθι-πασες μου..

Ποσο πιο γεματο ειναι το φορουμ με τον μορφη εδω.. banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
jokey
QUOTE(morfi @ Jun 13 2007, 09:08 PM) *
1) Κανένας από τους δύο δεν θα έρθει στον ολυμπιακό (ο Γιασικεβίτσιους είπε ότι θέλει να μείνει στο ΝΒΑ).
2) Απορώ πως γίνεται να θέλετε πίσω τον παπαλουκά. Ξεχνάτε ότι πριν μερικά χρόνια μας πρόδωσε για τα λεφτά ? Το παλικάρι είναι προδότης και δεν πρέπει να ξαναφορέσει ποτέ την ερυθρόλευκη φανέλα.


Και τι είναι το μπάσκετ, αγαθοεργία? Και δεν μας πρόδωσε, έφυγε χωρίς να έχει διαλέξει ομάδα. Αν δεν βρισκότανε δε η τσσκα, μπορεί τα λεφτά που θα έπαιρνε να ήταν τα ίδια που του έδινε ο Σούμποτιτς, το θέμα ήταν η αξιοπρέπεια.
morfi
QUOTE(jokey @ Jun 14 2007, 12:34 AM) *
Και τι είναι το μπάσκετ, αγαθοεργία? Και δεν μας πρόδωσε, έφυγε χωρίς να έχει διαλέξει ομάδα. Αν δεν βρισκότανε δε η τσσκα, μπορεί τα λεφτά που θα έπαιρνε να ήταν τα ίδια που του έδινε ο Σούμποτιτς, το θέμα ήταν η αξιοπρέπεια.

Αυτό λέω και εγώ. Αξιοπρέπεια. Ένα χρόνο πριν δίνεις μία περιουσία για να τον φέρεις στον Πειραία και ένα χρόνο μετά την κάνει γιατί "δεν τον θέλουμε". Πως αυτόν τον παίκτη (που θα έρθει για να στα φάει εννοείται) θα τον δεχτείς πάλι πίσω ?
jokey
QUOTE(morfi @ Jun 13 2007, 09:40 PM) *
Αυτό λέω και εγώ. Αξιοπρέπεια. Ένα χρόνο πριν δίνεις μία περιουσία για να τον φέρεις στον Πειραία και ένα χρόνο μετά την κάνει γιατί "δεν τον θέλουμε". Πως αυτόν τον παίκτη (που θα έρθει για να στα φάει εννοείται) θα τον δεχτείς πάλι πίσω ?


Φαντάζομαι θα δυσκολευτώ ιδιέταιρα. Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα, θα δέσω ένα μαντίλι στα μάτια μου για 1-2 μήνες, θα κόψω το γήπεδο μέχρι τα πλέι οφ, αλλά που θα πάει, θα λυγίσω, θα με καταβάλλει, είναι πιο δυνατό από μένα , δε μπορώ να κάνω τίποτα, συγνώμη. Ρε πας καλά? Εσένα αν σου προτείνανε μείωση 40% θα το δεχόσουνα? Αν όχι, θα θεωρούσες τον εαυτό σου προδότη προς την ομάδα? Επίσης, πα' όλο που ο Ολυμπιακός πλήρωσε ένα κάρο εκατομμύρια, δεν είδα να λυπήθηκε και πολύ που θα τον έχανε. Θα μπορούσε να του κάνει ένα συμβόλαιο όπως πέρσι η Τσσκα σε ανάλογη περίπτωση. Και ξαναλέω, ακόμη και αν έχει τα λεφτά πάνω και από την οικογενειά του, το μπάσκετ δεν είναι αγαθοεργία.
morfi
QUOTE(jokey @ Jun 14 2007, 12:51 AM) *
Θα μπορούσε να του κάνει ένα συμβόλαιο όπως πέρσι η Τσσκα σε ανάλογη περίπτωση.

Είδες ? Εδώ είναι όλη η ουσία. Ο Ολυμπιακός τότε ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ να του προσφέρει πολλά λεφτά. Δεν το έκαναν επίτηδες. Κανείς δεν ήθελε να φύγει ο παπαλουκάς. Θα μπορούσε να κάνει υπομονή και να μείνει μέχρι να φτιάξουν λίγο τα πράγματα.

QUOTE(jokey @ Jun 14 2007, 12:51 AM) *
Και ξαναλέω, ακόμη και αν έχει τα λεφτά πάνω και από την οικογενειά του, το μπάσκετ δεν είναι αγαθοεργία.

Ναί, δεν είχε λεφτά να θρέψει την οικογένεια του. rolleyes.gif
jokey
QUOTE(morfi @ Jun 13 2007, 10:14 PM) *
Είδες ? Εδώ είναι όλη η ουσία. Ο Ολυμπιακός τότε ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ να του προσφέρει πολλά λεφτά. Δεν το έκαναν επίτηδες. Κανείς δεν ήθελε να φύγει ο παπαλουκάς. Θα μπορούσε να κάνει υπομονή και να μείνει μέχρι να φτιάξουν λίγο τα πράγματα.


Tα πράγματα έφτιαξαν μετά από 5 χρόνια. Και έφτιαξαν επειδή ήρθε ο Παναγιώτης. Χωρίς αυτόν, δεν θα φτιάχνανε. Μου φαίνεται αστείο σαν επιχείρημα.


QUOTE(morfi @ Jun 13 2007, 10:14 PM) *
Ναί, δεν είχε λεφτά να θρέψει την οικογένεια του. rolleyes.gif


Ε?
PARISINOS
QUOTE(morfi @ Jun 13 2007, 10:14 PM) *
Είδες ? Εδώ είναι όλη η ουσία. Ο Ολυμπιακός τότε ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ να του προσφέρει πολλά λεφτά. Δεν το έκαναν επίτηδες. Κανείς δεν ήθελε να φύγει ο παπαλουκάς. Θα μπορούσε να κάνει υπομονή και να μείνει μέχρι να φτιάξουν λίγο τα πράγματα.
Ναί, δεν είχε λεφτά να θρέψει την οικογένεια του. rolleyes.gif


Εδω κανεις μεγαλο λαθος. Δεν ξερω αν ειχες παρακολουθησει την υποθεση τοτε, αλλα ενω στην αρχη ολοι μιλαγαν για αναγκη περικοπων, εξου και το μειωμενο συμβολαιο στον παπαλουκα, μολις εφυγε ο παπαλουκας, ο ΟΣΦΠ πηρε τελικα τον χαριση, με τα ιδια λεφτα που επαιρνε ο παπαλουκας πριν φυγει.

Δηλαδη δεν ηταν θεμα χρηματων, αλλα κυριως το οτι δεν πιστευαν οτι ο παπαλουκας αξιζε αυτα τα λεφτα.

επισης το να αποκαλεις προδοτη εναν παιχτη που ενα χρονο πριν ειχε αρνηθει καλυτερη προταση του ΠΑΟ, ακριβως επειδη ηταν απο μικρος ΟΣΦΠ, ειναι πιστευω ατοπο.

Δηλαδη ηδη ειχε χασει λεφτα ερχομενος στον ΟΣΦΠ, πιθανος να ειχε κανει και ενα μεγαλο λαθος στην καρριερα του μιας και ο ΠΑΟ τοτε ηταν μεγαλυτερη δυναμη, εσυ ηθελες να παιζει με τα μισα λεφτα που αξιζει, μεχρι να φτιαξει η κατασταση, η οποια οχι μονο δεν εφτιαξε αλλα χειροτερεψε μεχρι που επιασε πατο το 2004?

οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω, το μπασκετ ειναι επαγγελματικο και ο καθενας οφειλει να περνει οσα αξιζει. Δεν εχει σημασια αν ειναι 100 000 η 2,5 εκ.
Λογικο ηταν ο παπαλουκας να σηκωθει να φυγει. Ειχε ηδη κανει παραχωρησεις ερχομενος, ε δεν θα τον πιανανε και μ****α

Και τελος, αν ερχοταν ο παπαλουκας στον ΟΣΦΠ, ναι μεν θα επαιρνε 2,5 εκ αλλα θα τα αξιζε. Δηλαδη ο ματσε που και αυτος εκανε παζαρια μεχρι να ερθει, και ζητησε τον ουρανο με τ αστρα, εχει ερθει και αυτος να στα φαει?
reignman
btw αν θυμαμαι καλα wink.gif τοτε θελαμε τον χαριση 2ο play πισω απο το παπαλουκα.. ωσπου ο Χαρισης ειπε "Εγω αναπληρωματικος του Παπαλουκα δεν παιζω" τοτε εγινε η προταση μειωσης αποδοχων στον παπαλουκα και διναμε στο χαριση τα λεφτα που επερνε ο παπαλουκας στο παλιο του συμβολαιο.
enypnio
QUOTE(reignman @ Jun 15 2007, 04:25 PM) *
btw αν θυμαμαι καλα wink.gif τοτε θελαμε τον χαριση 2ο play πισω απο το παπαλουκα.. ωσπου ο Χαρισης ειπε "Εγω αναπληρωματικος του Παπαλουκα δεν παιζω" τοτε εγινε η προταση μειωσης αποδοχων στον παπαλουκα και διναμε στο χαριση τα λεφτα που επερνε ο παπαλουκας στο παλιο του συμβολαιο.


ola edo plironontai k. Harissi tote ... ama to eipate ayto ... hontro pantos eisai sigouros?
georgev7
Yπάρχει περίπτωση να φύγει ο Γιασικεβίτσιους από ΝΒΑ???
Ginobili
Δεν με νοιάζει..έχω τον Διαμαντίδη που είναι καλύτερος τους...
spysta
QUOTE(Ginobili @ Jun 30 2007, 02:43 PM) *
Δεν με νοιάζει..έχω τον Διαμαντίδη που είναι καλύτερος τους...

Μπααα....δεν νομιζω..
dizzy_fingers
Εγώ δεν ασχολούμαι καθόλου με το μπάσκετ, έχω γκόμενα... cool.gif
thrylos7
24.gif (Δυνατό ήταν αυτό!)

Και για ν' απαντήσουμε στην ερώτηση (καλώς ήρθες!), ο ίδιος έχει υποστηρίξει ότι δε θα γυρίσει, αλλά η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύεται να βρει ιδανική ομάδα ν' αγωνιστεί...
Ginobili
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 30 2007, 01:46 PM) *
Εγώ δεν ασχολούμαι καθόλου με το μπάσκετ, έχω γκόμενα... cool.gif

κράτα την μην σου φύγει....
rchos
QUOTE
Εγώ δεν ασχολούμαι καθόλου με το μπάσκετ, έχω γκόμενα...


24.gif 24.gif

τα λεω εδω και καιρο!ευτυχως και καποιος αλλος ειναι μαζι μου! tongue.gif
georgev7
Καλώς σας βρήκα παιδιά!! Ελπίζω ο Σαρούνας να φύγει απο ΝΒΑ και να πιάσει λιμάνι!! Είναι τρελός παίχτης!!
rchos
QUOTE
Καλώς σας βρήκα παιδιά!! Ελπίζω ο Σαρούνας να φύγει απο ΝΒΑ και να πιάσει λιμάνι!! Είναι τρελός παίχτης!!


ειναι και γαυρος απο παιδι!με αφισα του ελληνιαδη στο δωματιο του!τη φιλαγε πριν κοιμηθει παντα! tongue.gif
georgev7
Έτσι Έτσι!! Τον ελληνιάδη με το τσουλούφι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.