Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Α1-Α2 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
snake
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 26 2008, 11:38 ) *
Σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ανταποδιδω. Με σταναχωρησε αυτο που ειπες οτι σε αλλα ποστ τα χωνω κανονικοτατα γιατι προσπαθω να το αποφευγω παρα πολυ, νομιζω το να τα χωνεις δεν κανει καλο σε κανεναν, ακομα και αν λες την αληθεια ή λες αυτο που πιστευεις. Παντως καμια φορα οντως βγαινω απο τα ρουχα μου. Δεν ξερω αν η Ολγα θα προσαρμοστει στο να ερχεται απο τον παγκο...
ακου τωρα και τα παρακατω:
"Διπλό χτύπημα"
Του Κώστα Παπαπάνου
26/06/2008 (11:45)

Εν αντιθέσει με τις άλλες ομάδες τις Βόρειας Ελλάδας και σε... πείσμα σε όσους πίστευαν πως τα προβλήματα θα... παρέσερναν και τον ίδιο, ο Απόλλωνας Καλαμαριάς συνεχίσει να ενισχύεται εν όψει της επερχόμενης αγωνιστικής σεζόν.

Προσέθεσε στο δυναμικό του την πρώτη μπλοκέρ του ελληνικού πρωταθλήματος τα τελευταία χρόνια, Νέλλη Μπιμπίρη, πρώην πλέον παίκτρια του Ηρακλή, αλλά και τη Δήμητρα Τελίδου η οποία αγωνίζονταν στη Siemens, πραγματοποιώντας ακόμα δύο σπουδαίες προσθήκες, στην προσπάθεια για παραμονή στην Α1 τη νέα σεζόν.

Όταν λέω πως τα χώνεις με την καλή ένοια πάντα!!!Εγώ να ξέρεις αυτό που έχω να πω θα το γράψω και ας ενοχλούνται μερικοί.Δεν έχω σκοπιμότητα πουθενά αλλά η πολύχρονη παρουσία μου στον χώρο μου επιτρέπει να γνωρίζω πολλές καταστάσεις και να σχολιάζω!!!!!!Και θέτω ενα ερώτημα!!!!Όταν υπήρχε η <<ποιότητα>> στα προηγούμενα χρόνια,αυτές οι κοπέλες που βρίσκονταν και σήμερα τους κάνουν ολόκληρη μνεία?????Πρώτη μπλοκέρ τα τελευταία χρόνια???? 69.gif 69.gif 69.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif blink.gif blink.gif blink.gif
touch2008
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 26 2008, 14:45 ) *
Δηλαδη ο Ομπραντοβιτς ο Γιαννακης και αρκετοι ακομα ειναι κομπλεξικοι;
Κι εμεις στην Πτολεμαιδα εχουμε επενδυσει στην νεα φουρνια αρκετα, ελπιζω σε λιγο να φανει η δουλεια μας. Εκτος απο το μπραβο στους προπονητες νομιζω οτι ενα πολυ μεγαλ μπραβο ανηκει και στην διοικηση. Διοτι προσεξε, αν πεσει ο ΔΑΣΑΛ με τις πιτσιρικες κανενας δεν προκειται να τα χωσει στους προπονητες που δουλευουν μαζι τους σαν σκυλια διοτι ξερουν οτι σε λιγο καιρο θα πρωταγωνιστουν. Ενω αν παει ενας προπονητης σε μια ομαδα και ζητησει 5-6 ταλεντα να δουλεψει, μολις κανει 5-6 ηττες θα τον στειλουν απο κει που ηρθε. Επομενως μαλλον δεν ειναι καραγκιοζηδες οι προπονητες οπως λες αλλα μαλλον αυτοι πο διοικουν και βαζουν θεμελια ή οχι στην ομαδα τους και στις σχεσεις τους. Συμφωνεις;



Αντι απαντησης ..... Ο Δασαλ επεσε .... Οι Γιαννουλακης - Καβουρας ειναι στη θεση τους. Αν ολοι εσεις οι προπονητες κανατε το ιδιο οι ασχετοπαραγοντες δεν θα ειχαν κανενα αλλοθι.....
ptolemaidaras
QUOTE(touch2008 @ Jun 26 2008, 13:00 ) *
Αντι απαντησης ..... Ο Δασαλ επεσε .... Οι Γιαννουλακης - Καβουρας ειναι στη θεση τους. Αν ολοι εσεις οι προπονητες κανατε το ιδιο οι ασχετοπαραγοντες δεν θα ειχαν κανενα αλλοθι.....

Μα αυτο σου λεω κι εγω. Ειναι στη θεση τους διοτι οι της διοικησης πηραν αποφαση να στηριξουν τους προπονητες τους διτι ειχαν ενα προγραμμα βρε αδερφε. Ενω στις αλλες ομαδες, ακομα και ο Γιαννουλακης καβουρας να ηταν προπονητης, αν καναν 5 ηττες θα τους ειχαν στειλει σπιτι τους. Αυτα τα βλεπουμε καθημερινα. Και κανεις λαθος, δεν ειμαι προπονητης, απλα νομιζω οτι και οι προπονητες προτιμουν να εργαζονται με πιτσιρικια και χωρις αγχος, παρα με ετοιμους παιχτες (νομιζω εwink.gif!
touch2008
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 26 2008, 15:12 ) *
Μα αυτο σου λεω κι εγω. Ειναι στη θεση τους διοτι οι της διοικησης πηραν αποφαση να στηριξουν τους προπονητες τους διτι ειχαν ενα προγραμμα βρε αδερφε. Ενω στις αλλες ομαδες, ακομα και ο Γιαννουλακης καβουρας να ηταν προπονητης, αν καναν 5 ηττες θα τους ειχαν στειλει σπιτι τους. Αυτα τα βλεπουμε καθημερινα. Και κανεις λαθος, δεν ειμαι προπονητης, απλα νομιζω οτι και οι προπονητες προτιμουν να εργαζονται με πιτσιρικια και χωρις αγχος, παρα με ετοιμους παιχτες (νομιζω εwink.gif!




NOMIZEIΣ.................
ptolemaidaras
QUOTE(touch2008 @ Jun 26 2008, 13:22 ) *
NOMIZEIΣ.................

Ενω εσυ το ΞΕΡΕΙΣ;
ptolemaidaras
QUOTE(snake @ Jun 26 2008, 12:51 ) *
Πρώτη μπλοκέρ τα τελευταία χρόνια????
69.gif 69.gif 69.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Που ειναι το περιεργο; Η Μπιμπιρη ηταν πρωτη μπλοκερ και φετος και περυσι στην Α1!
Το περιεργο ειναι πως δευτερη ηταν η Κατωποδη. Δηλαδη ο Ηρακλης ειχε τις πρωτες μπλοκερ κι ομως επεσε....
Angelo
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 26 2008, 14:45 ) *
Δηλαδη ο Ομπραντοβιτς ο Γιαννακης και αρκετοι ακομα ειναι κομπλεξικοι;
Κι εμεις στην Πτολεμαιδα εχουμε επενδυσει στην νεα φουρνια αρκετα, ελπιζω σε λιγο να φανει η δουλεια μας. Εκτος απο το μπραβο στους προπονητες νομιζω οτι ενα πολυ μεγαλ μπραβο ανηκει και στην διοικηση. Διοτι προσεξε, αν πεσει ο ΔΑΣΑΛ με τις πιτσιρικες κανενας δεν προκειται να τα χωσει στους προπονητες που δουλευουν μαζι τους σαν σκυλια διοτι ξερουν οτι σε λιγο καιρο θα πρωταγωνιστουν. Ενω αν παει ενας προπονητης σε μια ομαδα και ζητησει 5-6 ταλεντα να δουλεψει, μολις κανει 5-6 ηττες θα τον στειλουν απο κει που ηρθε. Επομενως μαλλον δεν ειναι καραγκιοζηδες οι προπονητες οπως λες αλλα μαλλον αυτοι πο διοικουν και βαζουν θεμελια ή οχι στην ομαδα τους και στις σχεσεις τους. Συμφωνεις;

Πτολεμαιδάρα, με όλο το σεβασμό που σου τρέφω, για να να φανεί η δουλειά σας στις μικρές, πρέπει να κάνετε προγραμματισμό, που ως τώρα δεν βλέπω... την άλλη φορά σου είχα πει ότι γνώμη μου ήταν πως πέρυσι δεν είχατε χημεία γιατί είχατε περισσότερες πρωταγωνίστριες απ ότι έπρεπε. Εξηγούμαι... Στο 2 η Μέρφυ έπαιζε όσο άντεχε. Στο 3 Καραδήμα, Τοκμάκη, Σπανίδου, μοιραζόταν 40', στο 4 Κύρκο όσο άντεχε. Φέτος ακούω έφυγε η Τοκμάκη και λέω κατάλαβαν το λάθος τους και έμειναν 2 στην ίδια θέση. Έλα όμως που διάβασα χτες για Σταυρίδου, και μου είπε κάποιο πουλάκι οτι ετοιμάζεστε να υποδεχτείτε και τη Μαγδάρα πίσω... Τελικά πόσα 2-3 θα μαζέψετε? Κι άντε πες οτι θα πάρετε 4-5 ξένες, έτσι? Για να παίξει και κάποια λεπτά η καλύτερή σας, και πιο έτοιμη μικρή, η Χωλοπούλου (ταλεντάρα και τσαμπούκι μεγάλο), που γυναίκες πρέπει να παίζει 2, όποιος και να είναι προπονητής, πως θα γίνει?
berry the truth
H Κωστάκη στον Παναθηναϊκό με υποσχετική από Εξάρχεια!!!!!!!
center
Η Κωστάκη στα "πράσινα"

Του Κώστα Παπαπάνου
27/06/2008 (00:18)

Η μεταγραφή "ψηνόταν" εδώ και καιρό. Ο Παναθηναϊκός την ήθελε πολύ και της το έδειξε. Η ίδια περίμενε να εξετάσει καλύτερα τις προτάσεις που είχε στα χέρια της και μετά να αποφασίσει. Δεν ήταν, άλλωστε, και λίγες αν αναλογιστεί κανείς πως ομάδες από τη… μισή Ευρώπη (Ιταλία, Ισραήλ, Σλοβακία και Ρωσία) της είχαν κάνει επίσημη κρούση για να την εντάξουν στο δυναμικό τους.

Ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που την "κέρδισε" όμως (έστω και με υποσχετική). Γιατί της έδωσε να καταλάβει τη μεγάλη του επιθυμία να την ντύσει στα "πράσινα", και σε συνδυασμό με την επιθυμία της ίδιας να επιστρέψει στην Ελλάδα ο "γάμος" ήταν αναπόφευκτος.

Η Αναστασία Κωστάκη, η πρώτη Ελληνίδα που πραγματοποίησε το ταξίδι στην άλλη άκρη του Ατλαντικού "επαναπατρίζεται" για λογαριασμό του Παναθηναϊκού, ο οποίος αυτομάτως αλλάζει επίπεδο. Το "τριφύλλι" προσέφερε ένα εξωπραγματικό ποσό για τα δεδομένα του γυναικείου χώρου, το οποίο η διεθνής γκαρντ δεν θα μπορούσε να αρνηθεί.

από basketblog.gr
ptolemaidaras
QUOTE(Angelo @ Jun 26 2008, 14:16 ) *
Πτολεμαιδάρα, με όλο το σεβασμό που σου τρέφω, για να να φανεί η δουλειά σας στις μικρές, πρέπει να κάνετε προγραμματισμό, που ως τώρα δεν βλέπω... την άλλη φορά σου είχα πει ότι γνώμη μου ήταν πως πέρυσι δεν είχατε χημεία γιατί είχατε περισσότερες πρωταγωνίστριες απ ότι έπρεπε. Εξηγούμαι... Στο 2 η Μέρφυ έπαιζε όσο άντεχε. Στο 3 Καραδήμα, Τοκμάκη, Σπανίδου, μοιραζόταν 40', στο 4 Κύρκο όσο άντεχε. Φέτος ακούω έφυγε η Τοκμάκη και λέω κατάλαβαν το λάθος τους και έμειναν 2 στην ίδια θέση. Έλα όμως που διάβασα χτες για Σταυρίδου, και μου είπε κάποιο πουλάκι οτι ετοιμάζεστε να υποδεχτείτε και τη Μαγδάρα πίσω... Τελικά πόσα 2-3 θα μαζέψετε? Κι άντε πες οτι θα πάρετε 4-5 ξένες, έτσι? Για να παίξει και κάποια λεπτά η καλύτερή σας, και πιο έτοιμη μικρή, η Χωλοπούλου (ταλεντάρα και τσαμπούκι μεγάλο), που γυναίκες πρέπει να παίζει 2, όποιος και να είναι προπονητής, πως θα γίνει?

χμμμ... με προβληματισες τωρα...

Κοουτς παραμενει για αλλη μια φορα ο εξαιρετικος Κ.Κ.!!!
stdin
QUOTE(berry the truth @ Jun 26 2008, 20:18 ) *
H Κωστάκη στον Παναθηναϊκό με υποσχετική από Εξάρχεια!!!!!!!


ohmy.gif
και από τα γήπεδα του wnba στον τάφο blink.gif
μας αναγκάζουν να δούμε παναθηναϊκό του χρονου..45.gif
kopa5
QUOTE(berry the truth @ Jun 26 2008, 20:18 ) *
H Κωστάκη στον Παναθηναϊκό με υποσχετική από Εξάρχεια!!!!!!!

Νομίζω οτι το γυναικείο μπάσκετ κάνει δειλά-δειλά βήματα εμπρός: smile.gif

Οι καλές ομάδες στην Α1 προσπαθούν να γίνουν καλύτερες. Καλές μεταγραφές, οργάνωση κτλ. Οι Εσπερίδες, ο Αθηναϊκός, ο ΠΑΟ και ο Πανιώνιος θα είναι σε υψηλό επίπεδο. Και οι υπόλοιπες προσπαθούν, με τα Λιόσια και τη Καλαμαριά να είναι προς το παρόν πιο κινητικές στις μεταγραφές. Ερωτηματικό ο Μέγας, η Χιος και η Πτολεμαϊδα... bball.gif

Και στην Α2 βλέπω οτι κάποιες ομάδες θέλουν να κάνουν το κάτι παραπάνω. ΦΕΑ, Αμαρυλλίδα, Κρόνος, Χανιά φαίνεται να έχουν υψηλούς στόχους, χωρίς να ξεχνάμε οτι υπάρχουν και τα πάντα υπολογίσιμα Εξάρχεια και η Βούλα. bball.gif
Live strong
Αυτό που δεν πρέπει να ξεχνάμε είναι ότι η Κωστάκη δεν έκανε πολύ καλό πρωτάθλημα πέρυσι λόγω των τραυματισμών που είχε, οπότε δεν είναι υποχρεωτικό να είναι ο μοναδικός λόγος το μεγάλο συμβόλαιο που της πρότειναν αλλά και το ότι θα ήθελε να παίξει η ίδια σ ένα πιο χαλαρό πρωτάθλημα όπως είναι το ελληνικό.
Οπότε, δεδομένης της κατάστασης ήταν πολύ βολική η πρόταση του ΠΑΟ.
Με αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μειώσω την ποιότητά της και την ποσότητά της σαν παίχτρια. Έχει κάνει μεγάλα πράγματα στο εξωτερικό!!!!!
basketa
Η Σταυρουλα Πρασσα στον Αθηναικο;
tissiaPa
Η sportday εγραφε οτι η σωτηριου μετακομιζει στις εσπεριδες.
Angelo
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 27 2008, 01:57 ) *
χμμμ... με προβληματισες τωρα...

Κοουτς παραμενει για αλλη μια φορα ο εξαιρετικος Κ.Κ.!!!

Το έμαθα, καλύτερα δεν γινόταν... Έγιναν, θα γίνουν, πολλές αλλαγές φέτος και ο Κώστας είναι εγγύηση. Άκυρο για τη Μάγδα, τελικά πήγε κι αυτή Καλαμαριά, με τις ξένες όμως, και άλλη μία κοπέλα που θα πάρετε το πρόβλημα που περιέγραψα χτες, σίγουρα παραμένει. Επιμένω...
Angelo
QUOTE(Live strong @ Jun 27 2008, 09:26 ) *
Αυτό που δεν πρέπει να ξεχνάμε είναι ότι η Κωστάκη δεν έκανε πολύ καλό πρωτάθλημα πέρυσι λόγω των τραυματισμών που είχε, οπότε δεν είναι υποχρεωτικό να είναι ο μοναδικός λόγος το μεγάλο συμβόλαιο που της πρότειναν αλλά και το ότι θα ήθελε να παίξει η ίδια σ ένα πιο χαλαρό πρωτάθλημα όπως είναι το ελληνικό.
Οπότε, δεδομένης της κατάστασης ήταν πολύ βολική η πρόταση του ΠΑΟ.
Με αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μειώσω την ποιότητά της και την ποσότητά της σαν παίχτρια. Έχει κάνει μεγάλα πράγματα στο εξωτερικό!!!!!

Live strong σε ακούω πολύ γκρινιάρη... Για όποιο λόγο και να επέστρεψε η Αναστασία σε Ελλάδα και Α1 αυτό ανεβάζει την ποιότητα και την αίγλη του πρωταθλήματος, που βάλεται, και φέτος από αποχωρήσεις, συγχωνεύσεις και ομάδες φάντασμα... Αθηναικος, Εσπερίδες, Πανιώνιος, τώρα Παναθηναικός και πιστεύω και Πτολεμαίδα παρά τις μεγάλες αλλαγές θα γίνει μεγάλη μάχη, κι όποιος αντέξει...
Live strong
QUOTE(Angelo @ Jun 27 2008, 14:07 ) *
Live strong σε ακούω πολύ γκρινιάρη... Για όποιο λόγο και να επέστρεψε η Αναστασία σε Ελλάδα και Α1 αυτό ανεβάζει την ποιότητα και την αίγλη του πρωταθλήματος, που βάλεται, και φέτος από αποχωρήσεις, συγχωνεύσεις και ομάδες φάντασμα... Αθηναικος, Εσπερίδες, Πανιώνιος, τώρα Παναθηναικός και πιστεύω και Πτολεμαίδα παρά τις μεγάλες αλλαγές θα γίνει μεγάλη μάχη, κι όποιος αντέξει...


Δε νομίζω να είναι θέμα γκρίνιας, εννοείται πως ανεβαίνει το επίπεδο δεν είπε κανείς το αντίθετο, άλλωστε αν είδες έγραψα ότι δεν μειώνει σε καμια περίπτωση ούτε την ποιότητα της σαν παίχτρια αλλά ούτε και την ποσότητα της! Πάντα θα είναι μια μεγάλη παίχτρια!
Το μόνο που είπα ότι αυτό θα την βολεύει γιατί θα κάνει ένα πιο χαλαρό πρωτάθλημα.


Όσο γαι την Πρασσά έκλεισε στον Αθηναικό. Αν δεν ανακοινώθηκε ακόμα θα ανακοινωθεί σύντομα!!!
snake
QUOTE(center @ Jun 27 2008, 00:53 ) *
Η Κωστάκη στα "πράσινα"

Του Κώστα Παπαπάνου
27/06/2008 (00:18)

Η μεταγραφή "ψηνόταν" εδώ και καιρό. Ο Παναθηναϊκός την ήθελε πολύ και της το έδειξε. Η ίδια περίμενε να εξετάσει καλύτερα τις προτάσεις που είχε στα χέρια της και μετά να αποφασίσει. Δεν ήταν, άλλωστε, και λίγες αν αναλογιστεί κανείς πως ομάδες από τη… μισή Ευρώπη (Ιταλία, Ισραήλ, Σλοβακία και Ρωσία) της είχαν κάνει επίσημη κρούση για να την εντάξουν στο δυναμικό τους.

Ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που την "κέρδισε" όμως (έστω και με υποσχετική). Γιατί της έδωσε να καταλάβει τη μεγάλη του επιθυμία να την ντύσει στα "πράσινα", και σε συνδυασμό με την επιθυμία της ίδιας να επιστρέψει στην Ελλάδα ο "γάμος" ήταν αναπόφευκτος.

Η Αναστασία Κωστάκη, η πρώτη Ελληνίδα που πραγματοποίησε το ταξίδι στην άλλη άκρη του Ατλαντικού "επαναπατρίζεται" για λογαριασμό του Παναθηναϊκού, ο οποίος αυτομάτως αλλάζει επίπεδο. Το "τριφύλλι" προσέφερε ένα εξωπραγματικό ποσό για τα δεδομένα του γυναικείου χώρου, το οποίο η διεθνής γκαρντ δεν θα μπορούσε να αρνηθεί.

από basketblog.gr

Να μην ξεχάσουνε να της δώσουνε δώρο και μια δεύτερη μπάλα γιατί θα της χρειαστεί!!!!Η μια θα είναι εντελώς δικιά της,απο το αριστερό χέρι στο δεξί χέρι θα είναι και η άλλη μπάλα αν περισσεύει που και που θα την πέρνουνε και οι άλλες κοπέλες!!!!Αίτηση θα κάνουνε για να πέρνουνε την μπάλα!!!!!Απο χαρακτήρα τι να λέμε!!!Βλέπω να μην μιλάει με καμία και αυτό που λέω είναι αποδεδειγμένο απο την Εθνική.......
berry the truth
ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: Μπαράζ ανακοινώσεων…

Παραχωρήθηκαν τρεις, ανανεώνουν τέσσερις, ανακοινώθηκε μία μεταγραφή

Tις πρώτες του μεταγραφικές κινήσεις ανακοίνωσε ο Άρης Χολαργού στην προσπάθεια που κάνει για να στελεχώσει ένα όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστικό ρόστερ ενόψει της νέας σεζόν πυο περιλαμβάνει μεταξύ άλλων και την πρώτη ευρωπαϊκή συμμετοχή της ομάδας. Αναλυτικά...

"Ο ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ προχώρησε στις πρώτες του μεταγραφικές κινήσεις κατά την θερινή περίοδο στα πλαίσια του σχεδιασμού του τεχνικού επιτελείου σε συνεργασία με την διοίκηση του συλλόγου.

Πιο συγκεκριμένα, οι αθλήτριες της ομάδας Φάννυ Ροΐδου και Κατερίνα Σπαθάρη δεν μπορούν για προσωπικούς λόγους να ακολουθήσουν τις υποχρεώσεις της ομάδας σε Ευρώπη και Α1 και παραχωρούνται με υποσχετική ενός χρόνου σε Κρόνο Αγίου Δημητρίου και Αμαρυλλίδα αντίστοιχα. Επίσης, η αθλήτρια Κατερίνα Σωτηρίου κατόπιν προσωπικής επιθυμίας παραχωρείται στις Εσπερίδες με ελεύθερη μεταγραφή.

Επίσης, ο ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας με τις αθλήτριες της ομάδας Θεώνη Τζεγιαννάκη, Αριστέα Μαγκλάρα και Κωνσταντίνα Ουζούνη ενώ είναι πολύ κοντά σε συμφωνία και με την Ζωή Κεχαγιά, η οποία έχει εκφράσει την επιθυμία να παραμείνει στην ομάδα.

Τέλος, ο ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ανακοινώνει και την απόκτηση της αθλήτριας Ζωής Παπαγεωργάκη με υποσχετική ενός χρόνου από το σωματείο ΕΑ Πατρών".

betsmart.gr
berry the truth
ΓΥΝΑΙΚΕΣ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: "Βυρωνιώτισσα" και η Πρασσά

Επιστρέφει στην Ελλάδα η έμπειρη γκαρντ

Άλλη μια επιστροφή στα πάτρια εδάφη αφούη Σταυρούλα Πρασσά ανακοινώθηκε από την ομάδα του Αθηναϊκού που κινείται ιδαιίτερα δυναμικά στο μεταγραφικό παζάρι.

"Η Διοικούσα Επιτροπή του Αθηναϊκού Α. Σ. Βύρωνα, ανακοινώνει τη σύναψη συνεργασίας με τη Σταυρούλα Πρασσά.
Η Σταυρούλα είναι 29 ετών, αγωνίζεται στη θέση "1" και διαθέτει πλούσια εμπειρία από το ελληνικό πρωτάθλημα και τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Ξεκίνησε την καριέρα της από τον Φάρο Κερατσινίου και εν συνεχεία αγωνίστηκε κατά σειρά στο Παλαιό Φάληρο, στη Γλυφάδα, στις Εσπερίδες, στον Σπόρτιγκ, στη Μαντάλονι και την Ποτσουόλι στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Τη σεζόν 2001-02 κατετάγη δεύτερη στη λίστα με τις περισσότερες τελικές πάσες στο ελληνικό πρωτάθλημα με 82 (4,1 μ.ο.) και μία χρονιά αργότερα στην πρώτη θέση με 104 (4.7 μ.ο.), ούσα και η πρώτη σκόρερ της Γλυφάδας στην Α1 με 15.3 πόντους μέσο όρο.

Με τη Γλυφάδα κατέκτησε δύο συνεχόμενα κύπελλα το 2002 και 2003, ενώ έχει αγωνιστεί σε όλες τις Εθνικές ομάδες. Με την Εθνική ομάδα γυναικών έλαβε μέρος στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξήχθη στη χώρα μας το 2003. Τη σεζόν 2006-07 και 2007-08 αγωνίστηκε στο ιταλικό πρωτάθλημα με τις φανέλες των Μαντάλονι και Ποτσουόλι.

"Ήταν επιλογή μου να επιστρέψω", επεσήμανε η Σταυρούλα Πρασσά μετά την επίτευξη της συμφωνίας και συμπλήρωσε: "Με τίμησε το ενδιαφέρον της διοίκησης και του προπονητή, Τζώρτζη Δικαιουλάκου. Από την πρώτη στιγμή μου έδωσαν να καταλάβω πως ο Αθηναϊκός έχει στόχους και όνειρα. Η ομάδα δουλεύει σε επαγγελματικά πλαίσια και υπάρχουν όλες οι προδιαγραφές ώστε να πρωταγωνιστήσει στην Ελλάδα. Εγώ, από την πλευρά μου, θα επιδιώξω να κάνω υπερήφανη τη διοίκηση, αλλά και τους προπονητές μου για την επιλογή τους, προκειμένου ο Αθηναϊκός να εκπληρώσει τους στόχους του".

Who is who…

Ον/μο: Σταυρούλα Πρασσά
Ύψος: 1.70
Τόπος Καταγωγής: Μαρούσι
Ημ/νια Γέννησης: 10/12/1979
Εθνικότητα: Ελληνική
Θέση: Πλέι μέικερ
Προηγ. Ομάδες: Φάρος Κερατσινίου, Παλαιό Φάληρο, Γλυφάδα, Εσπερίδες, Σπόρτιγκ, Μαντάλονι, Ποτσουόλι (Ιταλία).

ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΗΣ…

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σεζόν Πόντοι Ριμπάουντ Ασίστ Κλεψίματα Λεπτά
2001-02 11.0 3.5 4.1 1.6 30
2002-03 15.3 3.1 4.7 2.4 35
2003-04 12.5 2.2 3.0 1.6 29
2005-06 11.4 3.5 3.3 1.4 33
2006-07 8.7 3.4 2.3 0.4 30
2007-08 10.5 3.5 1.0 0.5 30

EURO CUP

Σεζόν Πόντοι Ριμπάουντ Ασίστ Κλεψίματα Λεπτά
2003-04 14.0 .8 3.3 3.0 32

Μ.Μπορ.
riobori@yahoo.gr
outSider
QUOTE(snake @ Jun 27 2008, 15:24 ) *
Να μην ξεχάσουνε να της δώσουνε δώρο και μια δεύτερη μπάλα γιατί θα της χρειαστεί!!!!Η μια θα είναι εντελώς δικιά της,απο το αριστερό χέρι στο δεξί χέρι θα είναι και η άλλη μπάλα αν περισσεύει που και που θα την πέρνουνε και οι άλλες κοπέλες!!!!Αίτηση θα κάνουνε για να πέρνουνε την μπάλα!!!!!Απο χαρακτήρα τι να λέμε!!!Βλέπω να μην μιλάει με καμία και αυτό που λέω είναι αποδεδειγμένο απο την Εθνική.......



Βλέπω, δεν διάλεξες τυχαία αυτό το ψευδώνυμο tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Πλάκα κάνω peace.gif peace.gif peace.gif
snake
QUOTE(outSider @ Jun 27 2008, 14:57 ) *
Βλέπω, δεν διάλεξες τυχαία αυτό το ψευδώνυμο tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Πλάκα κάνω peace.gif peace.gif peace.gif

Ε συγνώμη έχω άδικο?Κολοβό φίδι είμαι όχι κακός άνθρώπος!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
berry the truth
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Αναλυτικά οι ανακοινώσεις του συλλόγου έχουν ως εξής:

Προπονητής 2008-2009

"Στην συνεδρίαση του διοικητικού συμβουλίου ο πρόεδρος της ομάδας κ. Κωνσταντινίδης Στέφανος εισηγήθηκε τον κ. Κυρατζή Κωνσταντίνο για την θέση του προπονητή της γυναικείας ομάδας για την περίοδο 2008-2009. Κατόπιν συζήτησης ομόφωνα αποφασίστηκε η συνεργασία με τον πλέον καταξιωμένο προπονητή και στην συνέχεια συζητήθηκε η ενίσχυση της ομάδας με μεταγραφές κατόπιν εισηγήσεων του προπονητή".

Μεταγραφή Μαρίας Μοσχοπούλου

"Μετά από εισήγηση του προπονητή της ομάδας πραγματοποιήθηκε η μεταγραφή της Μοσχοπούλου Μαρίας, η οποία αγωνιζόταν την προηγούμενη σεζόν στον Άρη Θήβας".

Μεταγραφή Ναυσικάς Σταυρίδου

"Ολοκληρώθηκε η μεταγραφή της αθλήτριας Σταυρίδου Ναυσικάς από το σωματείο ΑΠΣ Siemens στην ομάδα μας."

Με υποσχετική η Ευγενία Νταμπή

"Με υποσχετική ενός έτους η αθλήτρια του συλλόγου μας θα συνεχίσει την καριέρα της στο σωματείο ΑΠΣ Siemens."
womanplayer
QUOTE(tissiaPa @ Jun 27 2008, 13:41 ) *
Η sportday εγραφε οτι η σωτηριου μετακομιζει στις εσπεριδες.


και η Βαλετα στις Εσπεριδες
ptolemaidaras
QUOTE(womanplayer @ Jun 27 2008, 14:22 ) *
και η Βαλετα στις Εσπεριδες

Εγω καθοτι και λιγο χαζος εχω χασει την μπαλλα, πλεον δεν ξερω ποια παιζει που!!!
Αν τυχει και λειψεις 3 μερες απο το φορουμ μπορει και να δεις τον Θεοδωσιαδη μεταγραφη στα Λιοσια!!!
Χαμος γινεται!!!!
ptolemaidaras
QUOTE(snake @ Jun 27 2008, 13:24 ) *
Βλέπω να μην μιλάει με καμία και αυτό που λέω είναι αποδεδειγμένο απο την Εθνική.......

Στην Εθνικη μιλαγανε, πως δεν μιλαγανε...
Το τι λεγανε βεβαια ειναι αλλο θεμα!!!
Angelo
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 27 2008, 17:12 ) *
Εγω καθοτι και λιγο χαζος εχω χασει την μπαλλα, πλεον δεν ξερω ποια παιζει που!!!
Αν τυχει και λειψεις 3 μερες απο το φορουμ μπορει και να δεις τον Θεοδωσιαδη μεταγραφη στα Λιοσια!!!
Χαμος γινεται!!!!

Ρε φίλε γιατί ξηγιέσαι έτσι? Εμείς δεν σε βρίσαμε! Ειδικά σ αυτή τη μεταγραφική περίοδο....
snake
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 27 2008, 16:14 ) *
Στην Εθνικη μιλαγανε, πως δεν μιλαγανε...
Το τι λεγανε βεβαια ειναι αλλο θεμα!!!

xi xi xi!!!!! wink.gif wink.gif wink.gif Το έχεις πιάσει το νόημα!!!!
action7
Νταη απο σπορτιγκ και Βλανη απο ηρακλη στο Π.Φαληρο,μεταγραφη και υποσχετικη ενος χρονου αντιστοιχα
ptolemaidaras
QUOTE(action7 @ Jun 27 2008, 19:08 ) *
Νταη απο σπορτιγκ και Βλανη απο ηρακλη στο Π.Φαληρο,μεταγραφη και υποσχετικη ενος χρονου αντιστοιχα

καλα ντε... σε φορουμ τυφλων γραφεις;;;
trefoil 13
QUOTE(snake @ Jun 27 2008, 15:24 ) *
Να μην ξεχάσουνε να της δώσουνε δώρο και μια δεύτερη μπάλα γιατί θα της χρειαστεί!!!!Η μια θα είναι εντελώς δικιά της,απο το αριστερό χέρι στο δεξί χέρι θα είναι και η άλλη μπάλα αν περισσεύει που και που θα την πέρνουνε και οι άλλες κοπέλες!!!!Αίτηση θα κάνουνε για να πέρνουνε την μπάλα!!!!!Απο χαρακτήρα τι να λέμε!!!Βλέπω να μην μιλάει με καμία και αυτό που λέω είναι αποδεδειγμένο απο την Εθνική.......

QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 27 2008, 17:14 ) *
Στην Εθνικη μιλαγανε, πως δεν μιλαγανε...
Το τι λεγανε βεβαια ειναι αλλο θεμα!!!

To πρόβλημα στον Παναθηναικό το εντοπίζεται λανθασμένα.

Όσο για το πρώτο σχόλιο του snake, δεν περιμέναμε την Κωστάκη για να αντιμετωπίσει η ομάδα τέτοιο πρόβλημα. Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω, τουλάχιστον μην διαφωνήσεις. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου οκ;
Tafos toy indoy
Αυτες οι εσπεριδες ποσες εχουν παρει ποια?εχω ακουσει ενα καρο ονμοματα
action7
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 27 2008, 19:45 ) *
καλα ντε... σε φορουμ τυφλων γραφεις;;;

ηξερα οτι αυτο ειναι ενα forum οπου απλα παραθετουμε πληροφοριες για το γυναικειο μπασκετ...αλλα βλεπω οτι για το καθετι πεφτει σχολισμος και να ηταν κατι που αφορα το μπασκετ να το δεχτω αλλα συγνωμη ρε φιλε εσενα τι σε νοιαζει πως γραφω εγω???ασχολησου λοιπον με τα του μπασκετ και ασε τα υπολοιπα για τα κουτσομπολιστικα περιοδικα!!! 19.gif
snake
QUOTE(trefoil 13 @ Jun 28 2008, 01:33 ) *
To πρόβλημα στον Παναθηναικό το εντοπίζεται λανθασμένα.

Όσο για το πρώτο σχόλιο του snake, δεν περιμέναμε την Κωστάκη για να αντιμετωπίσει η ομάδα τέτοιο πρόβλημα. Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω, τουλάχιστον μην διαφωνήσεις. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου οκ;

Καταλαβαίνω και πολύ μάλιστα τι λές.Δεν θα πώ κάτι παραπάνω γιατί είμαι γενικά μεσα στα πράγματα και γνωρίζω πολύ καλά το τι γίνεται που φαντάζομαι τα γνωρίζεις!!!
trefoil 13
QUOTE(snake @ Jun 28 2008, 11:38 ) *
Καταλαβαίνω και πολύ μάλιστα τι λές.Δεν θα πώ κάτι παραπάνω γιατί είμαι γενικά μεσα στα πράγματα και γνωρίζω πολύ καλά το τι γίνεται που φαντάζομαι τα γνωρίζεις!!!

Αφού τα γνωρίζεις όπως λες δεν βρίσκω τον λόγο για τον οποίο έγραψες τα πρώτα. Τα βλέπω περιττά. Τέσπα...
berry the truth
Το Φάληρο απέκτησε την Αταλάντη Τασουλή!

Η Γιουκάκη από Αγία σε Χανιά, Σίσσυ Ευμορφοπούλου σε Χανιά.

Η Κως θέλει να αγοράσει την θέση του ΑΟΝΑ στην Α2 γιατί στην Αργυρούπολη το μαγαζί έπεσε έξω και δεν αντέχει το χρέος.

Ο Πανιώνιος απέκτησε την Γκοτζή από Εξάρχεια.
Η Αμαρυλλίδα πήρε Ρούσσου από Πανιώνιο και Σπαθάρη από Χολαργό.
Η Αγία έκλεισε Μενελάου(ΑΟΝΑ), Κυριακίδου(Άργος), Νιτουλέσκου, Γεωργούση(ΔΑΣΑΛ), Μπόνη και τις μικρές Μουταβέλη(Ιωνικός) tongue.gif , Μαγκιτόμπε(ΠΑΟ) .

Η Ροΐδου στον Κρόνο Αγίου Δημητρίου που έχει πάρει και Γρηγορέα-Λώλα.
Η Βούλα πήρε βοηθό του Παπαπέτρου τον Βαρβούνη και τις Μπαρμπερίδου(Σπόρτιγκ, ανήκει ΔΑΣΑΛ), Κασάπογλου(Σπόρτιγκ, ανήκει Ατρόμητο Π),
Ο Άτταλος έχει υπογράψει με Χριστοδούλου(Αμαρυλλίς), δημοπούλου, Σερέτη(Χίος), Ειρ.Μητροπούλου(Αμαρυλλίς)
berry the truth
Το Αρκάδι πήρε Γιαλυτάκη(Ηρόδοτος), Μαθιουδάκη(Ηρόδοτος) και Προκοπίου(Αμύντας) ενώ επέστρεψε η Λαμπιθιανάκη από Χανιά. Χρήματα γιοκ οπότε δεν γίνονται άλλες μεταγραφές και οι πιτσιρίκες καλούνται να βγάλουν τα κάστανα από την φωτιά.
ptolemaidaras
QUOTE(action7 @ Jun 28 2008, 08:30 ) *
ηξερα οτι αυτο ειναι ενα forum οπου απλα παραθετουμε πληροφοριες για το γυναικειο μπασκετ...αλλα βλεπω οτι για το καθετι πεφτει σχολισμος και να ηταν κατι που αφορα το μπασκετ να το δεχτω αλλα συγνωμη ρε φιλε εσενα τι σε νοιαζει πως γραφω εγω???ασχολησου λοιπον με τα του μπασκετ και ασε τα υπολοιπα για τα κουτσομπολιστικα περιοδικα!!! 19.gif

Με συγχωρεις, απλα ενα αστειο εκανα, δεν ηθελα να σε θιξω peace.gif
action7
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 29 2008, 18:05 ) *
Με συγχωρεις, απλα ενα αστειο εκανα, δεν ηθελα να σε θιξω peace.gif

blove.gif οκ ισως να υπερεβαλλα λιγακι και εγω απλα εκνευριζομαι οταν γραφουν ασχετα ή τσακωνται επειδή διαφωνούν peace.gif biggrin.gif
Grissino
http://www.pgss.gr/default.asp?pid=55&la=1...d=16550&catid=5

Παπαμιχαήλ στον Πανιώνιο ΓΣ Σμύρνης.
outSider
QUOTE(action7 @ Jun 27 2008, 21:08 ) *
Νταη απο σπορτιγκ και Βλανη απο ηρακλη στο Π.Φαληρο,μεταγραφη και υποσχετικη ενος χρονου αντιστοιχα


QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 27 2008, 22:45 ) *
καλα ντε... σε φορουμ τυφλων γραφεις;;;


QUOTE(action7 @ Jun 28 2008, 10:30 ) *
ηξερα οτι αυτο ειναι ενα forum οπου απλα παραθετουμε πληροφοριες για το γυναικειο μπασκετ...αλλα βλεπω οτι για το καθετι πεφτει σχολισμος και να ηταν κατι που αφορα το μπασκετ να το δεχτω αλλα συγνωμη ρε φιλε εσενα τι σε νοιαζει πως γραφω εγω???ασχολησου λοιπον με τα του μπασκετ και ασε τα υπολοιπα για τα κουτσομπολιστικα περιοδικα!!! 19.gif


QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 29 2008, 21:05 ) *
Με συγχωρεις, απλα ενα αστειο εκανα, δεν ηθελα να σε θιξω peace.gif


QUOTE(action7 @ Jun 30 2008, 16:47 ) *
blove.gif οκ ισως να υπερεβαλλα λιγακι και εγω απλα εκνευριζομαι οταν γραφουν ασχετα ή τσακωνται επειδή διαφωνούν peace.gif biggrin.gif



Όταν διάβασα το ‘επίμαχο’ post έπεσα κάτω από τα γέλια,
γι΄αυτό λοιπόν ...

‘στηρίζω’ ptolemaidara 77.gif 77.gif 77.gif tongue.gif icon_drunk.gif
Angelo
QUOTE(outSider @ Jul 1 2008, 11:12 ) *
Όταν διάβασα το ‘επίμαχο’ post έπεσα κάτω από τα γέλια,
γι΄αυτό λοιπόν ...

‘στηρίζω’ ptolemaidara 77.gif 77.gif 77.gif tongue.gif icon_drunk.gif

Κι εγώ ενοείται.... Η φάση είναι ότι στην αρχή τα γράμματα του αρχικού ποστ ήταν διπλάσια απ αυτά που φαίνονται τώρα. Στην πορεία κάποιος τα μίκρυνε...
sofo17
ποπο ποτε κιολασ εγινε μεταγραφη τησ τασουλη στο φαληρο και ξερουμε ποιεσ αλλεσ εκτοσ απο αυτεσ που ηδη εχουν αναφερθει ! smiley.gif icon_wave.gif
revenger
τζημου(απο φαληρο) και πατελη(απο εξαρχεια) στη ΦΕΑ.
καμια αλλη μεταγραφη ξερουμε?
Live strong
QUOTE(revenger @ Jul 2 2008, 11:22 ) *
τζημου(απο φαληρο) και πατελη(απο εξαρχεια) στη ΦΕΑ.
καμια αλλη μεταγραφη ξερουμε?


Η Πατέλη ήταν από πέρσι εκεί, στον πρώην Άτταλο.
και οι δύο κοπέλες είναι με υποσχετική.

Η Ελένη Μανουρά από Μοσχάτο στον Πειραϊκό.
Η Χρονοπούλου ξαναγύρισε Εξάρχεια
και οι αδερφές Μάλαμα μαζί με τη Μπακάλη στο Ελληνικό!
scales84
η τζημου δεν ειναι με υποσχετικη
Live strong
QUOTE(scales84 @ Jul 2 2008, 12:34 ) *
η τζημου δεν ειναι με υποσχετικη


σαν μεταγραφή πήγε;
G_7
QUOTE(Grissino @ Jul 1 2008, 11:11 ) *
http://www.pgss.gr/default.asp?pid=55&la=1...d=16550&catid=5

Παπαμιχαήλ στον Πανιώνιο ΓΣ Σμύρνης.


39.gif
womanplayer
QUOTE(G_7 @ Jul 2 2008, 15:08 ) *
39.gif


πολυ σκεψη ... τι σε βασανιζει? μοιρασου το μΑΖΙ ΜΑς
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.