Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
t0ny3
Μια χαρα επιλογη ειναι ο Καλαθης μη τρελενομαστε. Γι αυτο που τον θελουμε θα βοηθησει πολυ και θα ξεκουραζεται ο Μητσος, αλλα τα λεφτα που ακουγονται για buy-out και συμβολαιο ειναι απλα υπερβολικα και δεν αξιζει να μπουμε στον κοπο να τα ξοδεψουμε.
thalys
Ο Καλάθης έχει 4 χρόνια επαγγελματικής καριέρας, γιατί διαβάζω ποστς σα να μιλάμε για κάναν 30ρη βετεράνο. Ουσιαστικά έχει 3 χρόνια γιατί την πρώτη του χρονιά απλώς κουβαλούσε τα νερά στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

Την break out χρονιά του έσβησε το Ναβάρο στη σειρά με τη Μπάρσα, ήταν MVP του ημιτελικού του φάιναλ φορ και ανέλαβε μόνος του το κουμάντο στον 4ο τελικό της Α1 μετά τον τραυματισμό του ΔΔ. Για ατομικά κατορθώματα μιλάω.

Την επόμενη χρονιά καθιερώθηκε ως ένας από τους καλύτερους πλέυ μέηκερς, πίσω μόνο από την ελίτ της θέσης του.

Φέτος ήταν ο καλύτερος παίχτης της Κούμπαν και MVP του τελικού του Eurocup. Για έναν παίχτη 24 ετών αυτά είναι πολλά και σημαντικά ατομικά κατορθώματα.

Αν μπορούμε να τον αποκτήσουμε με λογικά χρήματα και χωρίς να θέλει κάθε καλοκαίρι να πάει στο ΝΒΑ, είναι ό,τι καλύτερο για την μετά-ΔΔ εποχή. Στην ηλικία του Ο ΔΔ και ο Παπαλουκάς δεν είχαν τέτοιες διακρίσεις.
Lazeras
QUOTE(Ginobili @ Jul 2 2013, 23:04 ) *
*Ρε Δημητράκη..έλεος!!! Μην μας ξενερώνεις με τον τουβλατζή Νικ..αμαρτία από τον Θεό να δωθούν τόσα χρήματα για δαύτον...δώστα καλύτερα για καλό 5αρι...ή φέρε κανά Πλάνινιτς για play maker αν θέλει ο Πεδουλάκης..

Γράφεις που γράφεις αυτά στην υπογραφή σου.Έλεος δηλαδή στο λέω καλοπροαίρετα.Ο Πλάνινιτς παιχταράς.Αλλά δεν θέλουμε τέτοιον παίχτη.Ο Καλάθης είναι στην καλύτερη ηλικία.ΟΚ σουτ δεν έχει.Αλλά πραγματικά έχει όλα τα άλλα.Όλα όμως.Ψηλός,δυνατός,πανγρήγορος,φοβερός στην άμυνα,πάσα,οργάνωση.Ας μην είμαστε εμπαθείς με ένα παίχτη που αποθέωναν όλοι στα playoff του 11 με Barcelona.
SkyFall
QUOTE (Ginobili @ Jul 2 2013, 23:04 ) *
3ο σέντερ ο ΣΟΦΟ ...με 400.000-500.000 είναι βλακώδη πολυτέλεια.Με λιγότερα από 400 ο ΣΟΦΟ δεν μένει..γιατί θα βρει περισσότερα αρκετά σε Ρωσία-Τουρκία.Και μιλάμε για παίκτη που είναι επιρρεπής πολύ σε τραυματισμούς,που το σώμα του λόγω κιλών καταπονείται όλο και περισσότερο καθώς περνούν τα χρόνια...συνεπώς δεν ξέρει τι του ξημερώνει,δεν τον παίρνει να μην κυνηγάει το υψηλότερο συμβόλαιο που μπορεί να βρει.


*Ρε Δημητράκη..έλεος!!! Μην μας ξενερώνεις με τον τουβλατζή Νικ..αμαρτία από τον Θεό να δωθούν τόσα χρήματα για δαύτον...δώστα καλύτερα για καλό 5αρι...ή φέρε κανά Πλάνινιτς για play maker αν θέλει ο Πεδουλάκης..


τα ποσά για τον Σόφο τα διάβασες κάπου? ειρωνικά το λες για τον Νίκ ή όντως τον θεωρείς β' παίχτη?

ps: για ginobili τι λες? χωράει στο ρόστερ?
doctorjekil
QUOTE(thalys @ Jul 3 2013, 04:00 ) *
Ο Καλάθης έχει 4 χρόνια επαγγελματικής καριέρας, γιατί διαβάζω ποστς σα να μιλάμε για κάναν 30ρη βετεράνο. Ουσιαστικά έχει 3 χρόνια γιατί την πρώτη του χρονιά απλώς κουβαλούσε τα νερά στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

Την break out χρονιά του έσβησε το Ναβάρο στη σειρά με τη Μπάρσα, ήταν MVP του ημιτελικού του φάιναλ φορ και ανέλαβε μόνος του το κουμάντο στον 4ο τελικό της Α1 μετά τον τραυματισμό του ΔΔ. Για ατομικά κατορθώματα μιλάω.

Κατα την γνωμη μου ηταν mvp ολου του φαιναλ φορ του 2011 αλλα το δωσανε στον μητσο μαλλον λογω ονοματος...δεν τιθεται θεμα αν ειναι καλος παιχτης,παιχταρας ειναι και μακαρι να τον παρουμε,αλλα ειναι πολυ δυσκολο
kseplenhs
Ο καλάθης έπαιρνε 1,5 χαρτί τις 2 τελευταίες του σεζόν.Αν έρθει,νομίζω μένει στην απέξω ο ούκιτς.Και οικονομικά και αγωνιστικά...
A.CAB
Η φάση με τον Καλάθη μυρίζει πολύ τα περσινά με τον Φώτση. Αψυχολόγητη κίνηση. Δεν νομίζω ότι είναι εφικτή και ούτε πως συμφέρει οικονομικά. Αλλά του ΔΓ είναι τα λεφτά ας τα δώσει όπου γουστάρει. Εδώ έδωσε 1,3εκ σε Ούκιτς-Σχορσιανίτη!

Καθαρά μπασκετικά βέβαια μιλάμε για σούπερ κίνηση. Σαχλαμάρες και υπερβολές θ' ακούσουμε πολλές. Τη στιγμή που έχεις τον ντάπα ντούπα Ούκιτς και σου δίνεται η ευκαιρία για Καλάθη, στέλνεις τον Κροάτη στα πολύ γρήγορα. Μιλάμε για τον καλύτερο άσσο της ηλικίας του στην Ευρώπη. Με Ευρολίγκα και Γιούροκαπ και κάτι παραπάνω από ενεργό ρόλο και στα δύο. 24 χρονών. Απλά πολλοί δεν θέλουν να θυμούνται την παλιά φουρνιά. Για τους δικούς του λόγους ο καθένας. Εγώ θυμάμαι το "γατάκι" να παίζει 44 λεπτά στον τελευταίο τελικό με τον Ολυμπιακό, με το Διαμαντίδη (τον καλύτερο ΔΔ όλων των εποχών εκείνη τη σεζόν) τραυματία και το Νικ να κάνει γιο-γιο όποιον βρισκόταν μπροστά του. Μέχρι και στην παράταση τον θυμάμαι να παίζει για πλάκα σε κανά δυο φάσεις τον Μπουρούση. Και μιλάμε για το Μπουρούση την εποχή του φαρμάκου όχι τον ξενέρωτο.
Πάντως δεν το κόβω να γίνεται. Πολλά λεφτά ειδικά αν δεν υπάρχει εγγυήση ότι θα παραμείνει Ευρώπη και δεν θα κυνηγήσει το ΝΒΑ.

Παρομοίως δύσκολη περίπτωση και του Ίαν.

Κατά τα άλλα το θέμα με το Μασιούλις είναι λάθος πέρα για πέρα αλλά εντάξει λογικό ήταν κάποιος να θυσιαστεί. Ελπίζω να μην έφυγε πάντως για να έρθει 3άρι Κινέζος. Κοροιδία. Δεν χαλάς τον επιτυχημένο κορμό έτσι απλά. Όσον αφορά το Σχορσιανίτη νομίζω πως μέχρι τις 8 Ιουλίου θα πρέπει να του ανανεώσουμε το συμβόλαιο αλλιώς μένει ελεύθερος. Οπότε τότε θα ξέρουμε. Εμένα μου κάνει μεγάλο βαρίδι.

Όπως έχουν τα πράγματα πάντως έχουμε 9 δωδεκαδάτους (πλην Σκορδίλη-Ξανθογιαννόπουλο που είναι στον αέρα). Άρα για να συμπληρωθεί η 12άδα μένουν δύο σέντερ (ή ο ένας μπαλαντέρ 4-5άρι) και κάποιος είτε πλέι είτε 3άρι. Από αυτούς τους τρεις που απομένουν ο ένας είναι ξένος, ο άλλος κοινωτικός και ο άλλος Έλληνας. Ο Πόντιος λείπει και θα ήταν ωραίο ανέκδοτο! laugh.gif
Dreamerpanos
5 Ιουλίου είναι του Σοφοκλή....
keraynopoylos
Εγώ λέω να κρατάμε γενικά μικρό καλάθι...

Δε μου φαίνεται εφικτό μεγάλο μπαμ οικονομικά, ειδικά αν εμπεριέχει και σπάσιμο συμβολαίου.
doctorjekil
Το κακο για την υποθεση Καλαθη ειναι πως κανενα απο τα μεσα του τρακη(πρασινη,onsports,κλπ)δεν εχει γραψει τιποτα
Dreamerpanos
QUOTE (doctorjekil @ Jul 3 2013, 11:31 ) *
Το κακο για την υποθεση Καλαθη ειναι πως κανενα απο τα μεσα του τρακη(πρασινη,onsports,κλπ)δεν εχει γραψει τιποτα


http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...i-kai-perimenei

http://www.prasini.gr/basket/item/3181-vlepei-kai-kalathi
doctorjekil
QUOTE(Dreamerpanos @ Jul 3 2013, 11:33 ) *

Τοτε κατι μπορει να γινει...δεν νομιζω να μην υπαρχει ενδιαφερον και να θελει να εκτεθει ο τρακης οπως με τον φωτση
Gino_Bill
Εγώ διαφωνώ με τις επιστροφές γενικά. Είτε λέγεται Καλάθης, είτε, Βουγιούκας, είτε Μπατίστ. Και όχι για ηθικούς λόγους, δε λέει κανείς ότι έπρεπε να μείνουν με τα μισά όταν τους προσφέρονταν τέτοια συμβόλαια (οι περισσότεροι από εμάς στις δουλειές μας θα το κάναμε για μερικές εκατοντάδες ευρώ το μήνα πιθανώς) αλλά πάντα πίστευτα ότι οι περισσότεροι εκ των παικτών που είχε η ομάδα άλλαζαν επίπεδο λόγω Ζοτς, που ήξερε ακριβώς τι και πως να το πάρει από τον καθένα τους. Δε λέω φυσικά ότι δεν ήταν καλοί από μόνοι τους αλλά δε χάθηκαν οι παίκτες, ας ψαχτούμε λίγο παραπέρα. Η Μακαμπι πχ, έχει φέρει Πάργκο πριν 2-3 χρόνια, Χέντριξ, Τζέιμς κλπ, δε νομίζω ότι της βγήκαν σε κακό. Έτσι γίνεσαι πυραυλοκίνητος όντως, όχι με Βουγιούκα.
doctorjekil
QUOTE(Gino_Bill @ Jul 3 2013, 11:59 ) *
Εγώ διαφωνώ με τις επιστροφές γενικά. Είτε λέγεται Καλάθης, είτε, Βουγιούκας, είτε Μπατίστ. Και όχι για ηθικούς λόγους, δε λέει κανείς ότι έπρεπε να μείνουν με τα μισά όταν τους προσφέρονταν τέτοια συμβόλαια (οι περισσότεροι από εμάς στις δουλειές μας θα το κάναμε για μερικές εκατοντάδες ευρώ το μήνα πιθανώς) αλλά πάντα πίστευτα ότι οι περισσότεροι εκ των παικτών που είχε η ομάδα άλλαζαν επίπεδο λόγω Ζοτς, που ήξερε ακριβώς τι και πως να το πάρει από τον καθένα τους. Δε λέω φυσικά ότι δεν ήταν καλοί από μόνοι τους αλλά δε χάθηκαν οι παίκτες, ας ψαχτούμε λίγο παραπέρα. Η Μακαμπι πχ, έχει φέρει Πάργκο πριν 2-3 χρόνια, Χέντριξ, Τζέιμς κλπ, δε νομίζω ότι της βγήκαν σε κακό. Έτσι γίνεσαι πυραυλοκίνητος όντως, όχι με Βουγιούκα.

Ναι,αλλα η Μακαμπι με Παργκο,Τζειμς,Χεντριξ κλπ δεν πηρε τιποτα,εμεις με Βουγιουκα,Καλαθη,Μπατιστ πηραμε ευρωλιγκες...και μην μου πεις οτι παιζαν ετσι λογω Ζοτς,γιατι ο Καλαθης χωρις Ζοτς παιζει καλυτερα,και στην Κουμπαν και στην εθνικη
Gino_Bill
QUOTE (doctorjekil @ Jul 3 2013, 12:06 ) *
Ναι,αλλα η Μακαμπι με Παργκο,Τζειμς,Χεντριξ κλπ δεν πηρε τιποτα,εμεις με Βουγιουκα,Καλαθη,Μπατιστ πηραμε ευρωλιγκες...και μην μου πεις οτι παιζαν ετσι λογω Ζοτς,γιατι ο Καλαθης χωρις Ζοτς παιζει καλυτερα,και στην Κουμπαν και στην εθνικη


Η ειδοποιός διαφορά είναι ότι η Μακάμπι τους είχε για βασικούς, ενώ ο ΠΑΟ έχει ένα βασικό κορμό και ψάχνει κυρίως συμπληρώματα. Μη μου πεις ότι θα σε χάλαγε ένα δίδυμο Λάσμε, Τζέιμς και προτιμάς Ιάν, ή μια προσθήκη ενός παίκτη με τα χαρακτηριστικά του Πάργκο στη περιφέρεια. Τις χρονιές που πήγε η ομάδα στα 2 σερί ΦΦ (11 και 12), η Μακάμπι δε πήγε και τόσο χάλια. Τη μία έφτασε τελικό και το χασε, και την άλλη έχασε την πρόκριση για ένα σουτ, σε ένα ΦΦ που βγήκαμε 4οι...
Alexander89
Γεια σας και απο μενα, δεν ειμαι ενεργο μελος αλλα παρακολουθω τις συζητησεις σας. Θα ηθελα και εγω να πω πως αφου μενουν 3 θεσεις για να εχουμε ολους τους παικτες της δωδεκαδας "βασικους" μηπως εφυγε ο ματσιουλις γιατι οπως ειπαν θα γινει η ομαδα πιο ελληνικη; και τι εννοω με αυτο. επιστροφη Βουγιουκα, Καλαθη και στην θεση του Ματσιουλις επιστρεφει ο Καϊμακογλου! Ξερω τραβηγμενο αφου δεσμευονται με συμβολαια αλλα απο οτι φαινεται Ο Δ.Γ. μετα την πρωτη του χρονια στον Παναθηναικο θελει να κανει τους απενταντι να μην υπαρχουν ειδικα μετα τις δυο συνεχομενες κουπες τους. Εμενα παντως θα μου αρεσε πολυ η επιστροφη αυτων των τριων που κακως εφυγαν περυσι. Εσεις τι λετε;
doctorjekil
QUOTE(Gino_Bill @ Jul 3 2013, 12:13 ) *
Η ειδοποιός διαφορά είναι ότι η Μακάμπι τους είχε για βασικούς, ενώ ο ΠΑΟ έχει ένα βασικό κορμό και ψάχνει κυρίως συμπληρώματα. Μη μου πεις ότι θα σε χάλαγε ένα δίδυμο Λάσμε, Τζέιμς και προτιμάς Ιάν, ή μια προσθήκη ενός παίκτη με τα χαρακτηριστικά του Πάργκο στη περιφέρεια. Τις χρονιές που πήγε η ομάδα στα 2 σερί ΦΦ (11 και 12), η Μακάμπι δε πήγε και τόσο χάλια. Τη μία έφτασε τελικό και το χασε, και την άλλη έχασε την πρόκριση για ένα σουτ, σε ένα ΦΦ που βγήκαμε 4οι...

Για 2ο 5αρι μετα τον Λασμε θελω εναν που να παιζει με πλατη,και ο Βιουγιουκας ειναι καλυτερος σ αυτο το κομματι απ τον Τζειμς και ειναι και Ελληνας...στην περιφερεια προτιμω εναν παιχτη με τα χαρακτηριστικα του Καλαθη παρα με αυτα του Παργκο,οι παιχτες κολοτουμπες ποτε δεν μου αρεσαν

ΥΓ. Ο Τζειμς φετος επαιξε πρωτη χρονια βασικος,την προηγουμενη χρονια ηταν 3ος σεντερ,ουτε καν 2ος
Dreamerpanos
Ανανέωσε ο Σκορδίλης....
paodynasty
QUOTE(Dreamerpanos @ Jul 3 2013, 12:53 ) *
Ανανέωσε ο Σκορδίλης....


Μήπως μυρίζει 3-4'αρι μεταγραφάρα με 4-5 Γκιστ κι ένα πεντάρι ακόμα??
sni79per
QUOTE(paodynasty @ Jul 3 2013, 13:03 ) *
Μήπως μυρίζει 3-4'αρι μεταγραφάρα με 4-5 Γκιστ κι ένα πεντάρι ακόμα??


ας μυρισει κ κουνουπιδι,ο χοντρος μη μυρισει για δευτερος ψηλος μοναχα. tongue.gif
doctorjekil
QUOTE(paodynasty @ Jul 3 2013, 13:03 ) *
Μήπως μυρίζει 3-4'αρι μεταγραφάρα με 4-5 Γκιστ κι ένα πεντάρι ακόμα??

Ελπιζω παντως να μην μυριζει πως ο Σκορδιλης θα ειναι ο 3ος μας σεντερ
Ginobili
QUOTE(Lazeras @ Jul 3 2013, 03:02 ) *
Γράφεις που γράφεις αυτά στην υπογραφή σου.Έλεος δηλαδή στο λέω καλοπροαίρετα.Ο Πλάνινιτς παιχταράς.Αλλά δεν θέλουμε τέτοιον παίχτη.Ο Καλάθης είναι στην καλύτερη ηλικία.ΟΚ σουτ δεν έχει.Αλλά πραγματικά έχει όλα τα άλλα.Όλα όμως.Ψηλός,δυνατός,πανγρήγορος,φοβερός στην άμυνα,πάσα,οργάνωση.Ας μην είμαστε εμπαθείς με ένα παίχτη που αποθέωναν όλοι στα playoff του 11 με Barcelona.

Άσε την υπογραφή μου απ'έξω...αδυνατείς να πιάσεις το πνεύμα...
Δεν θέλουμε παίκτη σαν τον Πλάνινιτς...και θέλουμε παίκτη σαν τον Καλάθη??? Ομάδα που έχει τον Ούκιτς...τι να τον κάνει τον Καλάθη? Θα του σπάσουν τα νεύρα του Διαμαντίδη...
Σε όσα λες...το μόνο στο οποίο είναι καλύτερος ο Καλάθης του Πλάνινιτς είναι η ταχύτητα.Είναι αστεία η σύγκριση τους στην οργάνωση και στην προσωπικότητα.Και ούτε κατά διάνοια δεν είναι καλύτερος πασέρ από τον Πλάνινιτς.
3 χρόνια στον Παναθηναικό ο Νικ...έπαιξε μπάσκετ 2 μήνες στο τέλος του 10-11,και ειδικά την τελευταία του χρονιά ήταν προκλητικότατος!! Ήταν ο μόνος που δεν είχε άλλοθι σε σχάση με τις γεροντάρες μας Σάρας...Μπατίστ..Τσαρτσαρή,και ο Σλούκας με τον Λο του έκαναν πλάκα.
Να μου λείπει...είναι υπερβολικά εξάλλου τα λεφτά και δεν τα αξίζει για ομάδα που έχει Διαμαντίδη-Ούκιτς-Κάρι.


Υ.Γ Φοβερός στην άμυνα ο Καλάθης...ούτε για ανέκδοτο δεν το λες αυτό.Θα το ακούσει ο Μάντζαρης και θα σκάσει στα γέλια.Ο Καλάθης επειδή κάνει μερικές φορές κλεψίματα..λανθασμένα σου δίνει εντύπωση τόσο καλού αμυντικού...του λείπεί πολύ η εξυπνάδα και τον "δουλεύουν" εύκολα.
ptstein
Σκορδιλης και λοιπες αστειοτητες...με Σκορδιλη στη δωδεκαδα σου δεν πας πουθενα εκτος και αν γουσταρουμε να εχουμε εναν παικτη με μονιμο στατιστικο διπλα στο ονομα του το : DNP.Ρεαλιστικα ο ΠΑΟ δεν θα μπορεσει να παρει ουτε Βουγιουκα,ουτε Καλαθη,οποτε μηπως ειναι ωρα να ριχνουμε κανενα καινουριο ονομα στο τραπεζι?Μηπως να εκλεινε απο τωρα ο Μαικ για 3ος ψηλος να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο?
Το σεναριο Χοντρος σαν 2ος σεντερ ειναι εφιαλτικο...τι αλλο περιμενουμε να δουμε για να καταλαβουμε οτι ο Σοφοκλης δεν μπορει να σταθει σ αυτο το επιπεδο πλεον?
Lazeras
QUOTE(Ginobili @ Jul 3 2013, 13:13 ) *
Άσε την υπογραφή μου απ'έξω...αδυνατείς να πιάσεις το πνεύμα...



Ντάξει.Γελάω απλά.
ptstein
ΥΓ:Εκεινη η ανακοινωση του Διαμαντιδη κοκκαλα έχει?
AKRG
QUOTE (ptstein @ Jul 3 2013, 13:19 ) *
ΥΓ:Εκεινη η ανακοινωση του Διαμαντιδη κοκκαλα έχει?


Γιατί ανησυχείς να μην χαλάσει ? biggrin.gif
silversurfer
εγώ τώρα που κατά λάθος διαβάζω τον Παπαδογιάννη και λέει ναι μεν όσα λέει αλλά μου μπήκανε εμένα οι ιδέες είμαι χαζός??
πείτε το ελεύθερα αν είμαι δεν με πειράζει.. απλά όντως από τη στιγμή που υπέγραψε ο Ζοτς στη Φενέρ γιατί δεν βγαίνει η ανακοίνωση για τον ΔΔ???????

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-geroys-pseytes
Ginobili
QUOTE(SkyFall @ Jul 3 2013, 07:58 ) *
τα ποσά για τον Σόφο τα διάβασες κάπου? ειρωνικά το λες για τον Νίκ ή όντως τον θεωρείς β' παίχτη?

ps: για ginobili τι λες? χωράει στο ρόστερ?

1)Ξέρουμε από πέρσι ότι υπέγραψε στον ΠΑΟ με 500.000 και θέλουμε να του κάνουμε σημαντική μείωση.
2)Για τον Νικ όχι...δεν τον θεωρώ παίκτη β' διαλογής...τον θεωρώ γ'.....
3)Ο Ginobili είναι ταγμένος στο San Antonio
AKRG
QUOTE (silversurfer @ Jul 3 2013, 13:36 ) *
εγώ τώρα που κατά λάθος διαβάζω τον Παπαδογιάννη και λέει ναι μεν όσα λέει αλλά μου μπήκανε εμένα οι ιδέες είμαι χαζός??
πείτε το ελεύθερα αν είμαι δεν με πειράζει.. απλά όντως από τη στιγμή που υπέγραψε ο Ζοτς στη Φενέρ γιατί δεν βγαίνει η ανακοίνωση για τον ΔΔ???????

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-geroys-pseytes


Επιστημονική φαντασία απλά ..
ThreeDi
QUOTE (silversurfer @ Jul 3 2013, 13:36 ) *
εγώ τώρα που κατά λάθος διαβάζω τον Παπαδογιάννη και λέει ναι μεν όσα λέει αλλά μου μπήκανε εμένα οι ιδέες είμαι χαζός??
πείτε το ελεύθερα αν είμαι δεν με πειράζει.. απλά όντως από τη στιγμή που υπέγραψε ο Ζοτς στη Φενέρ γιατί δεν βγαίνει η ανακοίνωση για τον ΔΔ???????

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-geroys-pseytes

Εισαι χαζος. tongue.gif. Οχι επειδη σου μπηκανε ιδεες αλλα επειδη διαβαζεις Παπαδογιαννη που ειχε εξαφανιστει τους τελικους. Τοσο κομπλεξ.
gmalamos
QUOTE(ThreeDi @ Jul 3 2013, 13:48 ) *
Εισαι χαζος. tongue.gif. Οχι επειδη σου μπηκανε ιδεες αλλα επειδη διαβαζεις Παπαδογιαννη που ειχε εξαφανιστει τους τελικους. Τοσο κομπλεξ.



Ελα μωρε ευκαιρια βρηκε να βγαλει το κομπλεξ του για μια ακομη φορα για το διαμαντιδη σιγα μην το εχανε αυτη την χρυση ευκαιρια..Σε λιγο προβλεπω να βρει και καποιο υποστηρικτη μελος του φορουμ με αδυναμια στους πελαργους.. tongue.gif
giannis_mg
ΟΚ το ξερω οτι κατα 99% ο Μητσος θα μεινει στην ομαδα αλλα ρε παιδια ειναι η ιδεα μου ή για πρωτη φορα εδω και κοντα 10 χρονια η ανανεωση του Μητσου αργει αρκετα για τα στανταρ που ειχαμε συνηθισει...

Ναι μολις απεκτησε παιδι,θελει να κλεισει την ενδοξη του καριερα στο Ο.Α.Κ.Α αλλα αν η Φενερ του ''πνευματικου'' του πατερα(στο μπασκετ παντα)του εσκαγε εγω λεω ενα ποσο της ταξεως των 2.200.000 δεν θα το σκεφτοσασταν??

Μπορει να ειμαι και ο μονος που εχει αρχισει να ''φοβαται'' ολιγον τι(λανθασμενα το ξερω) αλλα εδω δεν υπηρχε καθυστερηση οταν ο Μητσος ηταν στα ντουζενια του...
Τωρα που θα επρεπε να ειναι πιο τυπικο απο ποτε αργει???

Αν και απ'οτι ακουγεται το θεμα εχει κολλησει στην εφορια...

Για τον Γιονας τα ειχαμε πει..
Δεν χωραγε απ'την στιγμη που ηρθε ο Βλαντο και ρε guys οκ,φιλοτιμος,σταθερος αλλα μπορουμε να βρουμε ισαξιο..
Δεν ειναι και αναντικαταστατος...

Αλλωστε για να ριξω και εγω λιγο λαδι στην φωτια στα μεγαλα ματς προσφερε αμυντικα αλλα επιθετικα τον ψαχναμε και δεν τον βρισκαμε...

Παππας και Βλαντο αντι να κανουν διακοπες λιωνουν καθημερινα στο Ο.Α.Κ.Α σε ατομικες προπονησεις και αυτο μονο χαμογελα δημιουργει...
silversurfer
Ότι έχει κομπλεξ και γενικά είναι εμπαθής με τον ΔΔ το ξέρουμε οι περισσότεροι νομίζω. Απλά η καθυστέρηση που υπάρχει, σε συνδυασμό με τα περισσότερα λεφτά και τον Ζοτς είναι κάτι που με έβαλε σε σκέψεις.
Ίσως να πρέπει ο ΔΓ να ανεβάσει την προσφορά λίγο παραπάνω ας πούμε.
Δεν ξέρω, έχω λίγο παραπάνω αγωνία τώρα να σας είμαι ειλικρινής.
ThreeDi
Δεν υπαρχει καν θεμα παρα ευχολογια του Παπαδογιαννη.
doctorjekil
QUOTE(silversurfer @ Jul 3 2013, 14:30 ) *
Ότι έχει κομπλεξ και γενικά είναι εμπαθής με τον ΔΔ το ξέρουμε οι περισσότεροι νομίζω. Απλά η καθυστέρηση που υπάρχει, σε συνδυασμό με τα περισσότερα λεφτά και τον Ζοτς είναι κάτι που με έβαλε σε σκέψεις.
Ίσως να πρέπει ο ΔΓ να ανεβάσει την προσφορά λίγο παραπάνω ας πούμε.
Δεν ξέρω, έχω λίγο παραπάνω αγωνία τώρα να σας είμαι ειλικρινής.

Ε δεν νομιζω πως πρεπει να ανεβασει κι αλλο την προσφορα...1,5 εκ για τον δδ στα 33 και με τις εμφανισεις που κανει τα δυο τελευταια χρονια ειναι μια χαρα,για να μην πω οτι ειναι παρα πολλα
silversurfer
Ας ελπίσουμε όντως να είναι μπαρούφες. Ναι συμφωνώ πως κλειστό 3ετες με 1,5εκ για να αποσυρθείς είναι πολύ καλά και το λίγο παραπάνω ίσως να είναι υπερβολικό.

Σε άλλα νέα για να αλλάξω και λίγο το κλίμα που το χάλσα με τον Παπαδογιάννη, εγώ στενοχωριέμαι που έφυγε ο Γιόνας. Ήταν ο πουλέν μου και του είχα συμπάθεια. Αλλά προτιμώ να πάρει χρόνο ο Βλάντο και να εξελιχθεί οπότε οκ. Επίσης για οποιοδήποτε οικονομικό λόγο και όχι αγωνιστικό γίνει προσπάθεια απόκτησης Κινέζου εμένα με βρίσκει 1000% σύμφωνω. Ομάδες δεν φτιάχνεις έτσι αλλά ο ΔΓ και γενικά η οικογένεια έχει αποδείξει ότι όταν έχει λεφτά τα σκορπάει σε μεγάλα ονόματα ή πληρώνει υπεραξίες για να κρατήσει παίκτες. Αυτό ενδεχομένως να μπορεί να το κάνει στα επόμενα 2-3 χρόνια αν υπάρξει άνοιγμα σε ασιατικές αγορές. Μπορεί να έχει χίλια κακά ο ΔΓ αλλά καταφέρνει να είναι έξυπνος σε τέτοια..
TROGGS
...Να πω και εγω το σεναριο μου σχετικα με την να πω την αληθεια περιεργη καθυστερηση ανακοινωσης για την ανανεωση του αρχηγου. Εγω πιστευω λοιπον οτι ειναι αλλο ενα κολπο επικοινωνιακου τυπου του προεδρου. Πιστευω οτι περιμενει να δει τι θα γινει με τους διπλα και αν φυγει τελικα το Σπαν για περισσοτερα χρηματα....αν λοιπον φυγει τελικα ο Σπαν καπακι θα ανακοινωσει τον Αρχηγο που εκατσε στην ομαδα της καρδιας του να κλεισει την καριερα του και με λιγοτερα χρηματα παρακαλω γιατι το χρημα δεν ειναι το παν για εναν αρχηγο , ζητω ο αρχηγος μας δλδ!!!!....Για μενα αυτο το σεναριο παιζει ολο αυτο το διαστημα καθυστερησης...ο Προεδρος θελει να παρει μια ατυπη ρεβανς επικοινωνιακη απο περσι που φυγανε 10 παικτες οταν οι διπλα κρατουσαν τον κορμο , τωρα που ως ενα βαθμο τα ιδια παθαινουν αυτοι εμεις κραταμε τον επιτυχημενο κορμο μας σταθερο...!!!
ThreeDi
Οπως και τον Λασμε τον ανακοινωσε οταν σιγουρευτηκε οτι εφυγε ο Χαινς. Ζει για κατι τετοια ο Δ.Γ.
paodynasty
QUOTE(doctorjekil @ Jul 3 2013, 13:07 ) *
Ελπιζω παντως να μην μυριζει πως ο Σκορδιλης θα ειναι ο 3ος μας σεντερ


Ελπίζω 3ος σέντερ αλλά να έχουμε κι ένα 4-5άρι στη 12'δα κι ο Γάιος εκτός
Dreamerpanos
Ο Κυρ-Γκαζζέτας στο θέμα ανανέωσης του Σκορδίλη έγραψε κάτι πολύ ενδιαφέρον,αλλά δεν ξέρω αν ισχύει:

Σιγά σιγά συμπληρώνεται η "πράσινη" ρακέτα.
Γκιστ, Φώτσης, Λάσμε, Σκορδίλης και πλέον μένει ένα ακόμα 5άρι, σε περίπτωση που δεν ανανεωθεί το συμβόλαιο με τον Σχορτσανίτη.

Δεν είναι κρυφό ότι πολλοί στον Παναθηναϊκό επιθυμούν την επιστροφή του Ίαν Βουγιούκα, που πάντως έχει συμβόλαιο άνω των 800,000 ευρώ με την Καζάν με δική του option για την επόμενη σεζόν...
giannis_mg
Παντως για να παμε και σε μια πιο μπασκετικη αναλυση η ομαδα αυτη τη στιγμη χτιζεται με πραγματικα εξαιρετικο τροπο...
O RG ουσιαστικα παταει στην επιτυχημενη συνταγη της προηγουμενης σεζον..

Με την αποκτηση του Φωτση περα του οτι μαζι με τον Γκιστ συνθετουν το καλυτερο διδυμο στο 4 σε Ευρωπαικο επιπεδο κερδιζει κατι το οποιο μας ελειψε και μας στοιχησε σε υπερογκο βαθμο κατα την διαρκεια της σεζον και ειδικα στα ματς με την Μπαρτσα.
Δηλαδη τον δολοφονο σουτερ στο 4...

Ο Γκιστ ειναι παιχταρα σε γενικα πλαισια αλλα στο σουτ υστερει και αυτο φανηκε απ'το ποσο απροκαλυπτα τον αφηνε ο Πακσουαλ στην αμυνα ζωνης...

Και εγω θα ριξω κατι στο τραπεζι αυτη τη στιγμη και αφορα τον Σοφοκλη..
Αμα κρατησουμε τον Σοφο στην ομαδα αυτοματα ο Αντωνης θα αξιοποιειται πολυ περισσοτερο απο καθε αλλον παιχτη..
Δηλαδη να εχεις το διδυμο Λασμε-Γκιστ που εχουν βρει χημεια στη βασικη 5αδα με υστερα να ριχνεις Σοφο-Αντωνη..

Η καλυτερη σεζον του Αντωνη ηταν η σεζον αν θυμαστε το 09 με τον Πεκο στην ομαδα..
Ο Πεκο δεσποζε στην ρακετα,ηταν αδυνατο να αντιμετωπιστει σε κατασταση 1vs1 οποτε ο αντιπαλος προπονητης αναγκαζοταν να στειλει βοηθεια απ'την weak side(ποτε μα ποτε βοηθεια δεν δινεται απ'την δυνατη μερια) δηλαδη απ'την μερια που θα ηταν ακροβολισμενος ο Φωτσης στην γωνια για να τα παστελωνει..

Ο Ζοτς το ειχε διαβασει αυτο γι'αυτο και χρησιμοποιουσε παντα Πεκο-Φωτση και Μαικ-Τσαρτσα..
Δεν ηταν χαζος..

Οποτε ο Σοφο αν χρησιμοποιηθει σωστα μπορει να μεινει και να χρησιμευσει και στον μεγιστο βαθμο...
Ολα ειναι η χημεια...

Αυτο για την front line...
Τωρα για την περιφερεια νομιζω πως ακομα τα πραγματα ειναι ακρως ρευστα καθως η παραμονη του Ροκο παραμενει αμφιβολη...
Μην μεινει εκπληκτος καποιος αν δει τους Παππα κ' Γιανκοβιτς να παιρνουν πολλες και σημαντικες ευθυνες απ'την πρωτη τους χρονια...

Για τον RG μιλαμε παιδια(ζει και αναπνεει να κανει ταλεντα ''αντρες'')και αν για τον Παππα υπαρχει το θεμα του ''δυσκολου'' ροτεισον για τον Βλαντο υπαρχει μια χρυση ευκαιρια να δημιουργησει παρεα με τον Μπραμος ενα διδυμο small forward πραγματικο δυναμιτη και πανω απ'ολα ελληνικο..

Απο εκει και περα δεδομενο θεωρω να αποκτηθει ενας Κινεζος(κατα τα τελη του καλοκαιριου το βλεπω)

Εγω βλεπω την ομαδα καπως ετσι...

Δ.Δ-Καρι
Ροκο-Παππας-(Ζησης ή οποιοσδηποτε αλλος φθηνος Ελληνας)
Μαικ-Βλαντο
Γκιστ-Φωτση-(Κινεζος που το πιο πιθανο να ειναι παρταλι)
Λασμε-Σοφο ή Βουγιουκα και Σκορδιλη

8/12 παρακαλω Ελληνες και εισαι κομπλε...
Και απο εκει και περα αν δεις οτι κατι λειπει οταν ξεκινησει η σεζον εχεις ακομα θεση για εναν Αμερικανο και περιμενεις και τα κοψιματα απ'το ΝΒΑ,παιρνεις ενα λαβρακι και τελειωσες

Το καλοκαιρι εχει ζουμι ακομα και γι'αυτο ειμαι σιγουρος...
doctorjekil
QUOTE(paodynasty @ Jul 3 2013, 15:12 ) *
Ελπίζω 3ος σέντερ αλλά να έχουμε κι ένα 4-5άρι στη 12'δα κι ο Γάιος εκτός

Τι 4-5αρι?εχουμε ηδη 2 4αρι και νομιζω πως ψαχνουμε αλλα 2 5αρια να κλεισει το ροστερ....ελπιζω ο Σκορδιλης να μην υπολογιζεται σ αυτους τους δυο...τι να το κανεις το 4-5αρι?
Dreamerpanos
Επειδή από ότι έχω καταλάβει(ελπίζω λάθος) ότι ο Σκορδίλης υπολογίζεται σαν 3ο σέντερ τότε ένα 4-5άρι είναι απαραίτητο για αντι-Τσαρτσαρής....
ThreeDi
Για τον Σοφο το προβλημα δεν ειναι ο τροπος χρησιμοποιησης του. Ο ανθρωπος δεν πηδαει ουτε εφημεριδα, μπαζει αμυντικα και κανει συνεχη βηματα που κανουν την ομαδα να χανει επιθεσεις. Μακαρι να μπορουσε να δωσει ποιοτικα 10 λεπτα αλλα μονο ποιοτικα δεν ειναι αυτα. Αυριο τελειωνει η option και δεν θα ανανεωσει.
doctorjekil
QUOTE(Dreamerpanos @ Jul 3 2013, 15:30 ) *
Επειδή από ότι έχω καταλάβει(ελπίζω λάθος) ότι ο Σκορδίλης υπολογίζεται σαν 3ο σέντερ τότε ένα 4-5άρι είναι απαραίτητο για αντι-Τσαρτσαρής....

Αν και δεν μ αρεσουν αυτοι οι οροι,αντι-Τσαρτσαρης στο 4 ειναι ο Φωτσης και τα λιγα λεπτα που επαιζε στο 5 ο Τσαρτσα θα τα παρει ο σεντερ που ελπιζω να παρουμε...το βασικο ειναι ο Σκορδιλης να εμεινε μονο για τις προπονησεις,να κρατησουμε το Σοφο για 3ο ψηλο και να παρουμε αλλο ενα 5αρι
sni79per
QUOTE(Giannis_23 @ Jul 3 2013, 15:19 ) *
Και εγω θα ριξω κατι στο τραπεζι αυτη τη στιγμη και αφορα τον Σοφοκλη..
Αμα κρατησουμε τον Σοφο στην ομαδα αυτοματα ο Αντωνης θα αξιοποιειται πολυ περισσοτερο απο καθε αλλον παιχτη..
Οποτε ο Σοφο αν χρησιμοποιηθει σωστα μπορει να μεινει και να χρησιμευσει και στον μεγιστο βαθμο...
Ολα ειναι η χημεια...


μετα την αποτυχια γιαννακη,γκερσον,μπλατ,πεδουλακη,ιβκοβιτς,
ζουρου κ καμια πενταρια playmaker κ ''τριποντους'' συμπαιχτες που θα αξιοποιουσαν καλυτερα τον σοφοκλη τωρα νεο σεναριο με τον αντωνη.
ποτε αλλοτε παιχτης δεν ειχε τοσες ευκαιριες,χαρα στην υπομονη σας.
μονο για 3ος ψηλος κ αν...
A.CAB
QUOTE(ThreeDi @ Jul 3 2013, 15:33 ) *
Για τον Σοφο το προβλημα δεν ειναι ο τροπος χρησιμοποιησης του. Ο ανθρωπος δεν πηδαει ουτε εφημεριδα, μπαζει αμυντικα και κανει συνεχη βηματα που κανουν την ομαδα να χανει επιθεσεις. Μακαρι να μπορουσε να δωσει ποιοτικα 10 λεπτα αλλα μονο ποιοτικα δεν ειναι αυτα. Αυριο τελειωνει η option και δεν θα ανανεωσει.


Έτσι ακριβώς. Έχω βαρεθεί ν' ακούω ποιός χρειάζεται δίπλα στο Σχορσιανίτη και με ποιόν τρόπο θα είναι χρήσιμος και θα μας λύσει τα χέρια. Μία ο Διαμαντίδης θα τον έκανε μάγκα, μία φέρτε τον Καπόνο γύρω του να σπάει έξω τη μπάλα, μία ένα 4άρι σαν το Φώτση θα τον απελευθερώσει. Καλά κρασιά. Ο τύπος δεν μπορεί πάνω από 10 λεπτά. Δεν πα να του φέρουμε το Στόκτον να του βγάζει ασίστ και το Μπερντ στημένο στις γωνίες, το παιδί δεν μπορεί πλέον. Βήματα, λάθος πάσες, λάθος επιλογές και μετά μούτρα. Άσε που όταν βάζει ένα ωραίο καλάθι και τρελένεται από χαρά στο καπάκι κάνει 2 καραγκιοζιές μαζεμένες. Φτάνει.
Πάντως πιστεύω και φοβάμαι ότι θα αποδεχτεί μείωση και θα μείνει.
giannis_mg
Σωστα ο Φωτσης ειναι ο αντι-Τσαρτσαρης αν και μου φαινεται τελειως μα τελειως απιθανο να μεινει ο Σοφο στην ομαδα σαν 3ος σεντερ αν και θα ηταν πολυτελεια...

Αυτο σημαινει συμβολαιο εως 200.000 το max πραγμα απιθανο να συμφωνησει ο Σοφο οταν ομαδα απο καμια Ρωσια ή Τουρκια μπορει να του δωσει και τα τριπλα...

Ο Σκορδιλης ειναι το πιο πιθανο να καλυψει τον ρολο του 5ου ψηλου οσο επωδυνο rolleyes.gif και αν ακουγεται...

Ρε παιδες σορρυ αλλα θεωρω τον Σοφοκλη ενα μεγαλο κεφαλαιο για το συγχρονο ελληνικο μπασκετ..και θεωρω σκοπιμο να αναλυουμε πως θα μπορουσε να μας φανει χρησιμος...
Με τον Μπλατ μια χαρα συνεργαστηκε...
Στον τελικο εφτασε οντας ισως ο καλυτερος σεντερ...μην τα ισοπεδωνουμε ολα...και γιατι τον θελει πισω ο δαιμονιος Μπλατ αν ''απετυχε'' μαζι του??
Εχει και καλα ο Σοφο εχει και κακα...
Ενα ελληνοπουλο ειναι και μαλιστα οχι και 50 χρονων...

Αλλα φυσικα στην αρχη της σεζον στο Ο.Α.Κ.Α σε καθε παιχνιδι ειχε γινει το πυρηνικο οπλο και ολοι φωναζαν ''Βαλε τον Σοφοκλη''...τωρα εγινε ξανα ο ''χοντρος'' αμπαλος...
Αυτο δεν αλλαζει φυσικα το οτι θα αποτελεσει παρελθον...λογω της αμυνας του...
nirvana
Ρε παιδιά (του φόρουμ), να ρωτήσω κάτι; (και κάπως ιντιμιτέιντεντ από τους γνώστες εδώ)

Μόνο εμένα μου φαίνεται ότι σε αυτά τα τριπλ τιμ πάνω στο Σοφοκλή γίνονται φάουλ που δεν σφυρίζονται;
Όταν κάνει βήματα δεν τον έχουν ήδη σπρώξει δύο και τρεις φορές;
Επίσης ο Σόφο δεν παίρνει αρκετά φάουλ από τη φροντ λάιν της αντίπαλης ομάδας όταν παίζει;

Θέλω να πω ότι τα 10 λεπτά που παίζει ο Σόφο πολλές φορές «βγαίνουν» με την έννοια ότι αυτό που θέλεις με τον Σόφο στο παιχνίδι (και όπως ήδη χρησιμοποιείται) είναι να κλείσει η αντίπαλη άμυνα, να φθαρεί ή να δώσει ο Σόφο τη μπάλα και να μπουν τα σουτ.

Και εγώ τον είδα όλη την προηγούμενη χρονιά να κάνει λάθη. Αλλά δεν μπορώ να μη σκεφτώ ότι αυτά τα δέκα λεπτά που παίζει μπορεί να ξεθεώσει και δυο τρεις παίχτες στην κούραση και τη φθορά. Νομίζω (και διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι αυτή η κούραση στο βάθος του αγώνα πάντα θα μετρήσει.

Δεν υποστηρίζω τόσο τον Σόφο όσο αυτή τη δύναμη της φύσης, έναν παίκτη ίσως όχι «ειδικών αποστολών» αλλά «ειδικής αποστολής» (φθορά ψηλών, άνοιγμα για την περιφέρεια) που είναι ένα καλό χαρτί για να το παίζεις ανάλογα την περίσταση.

Μπορεί να μη τα σκέφτομαι σωστά, θα ήθελα μια απάντηση.

Έντιτ: με κάλυψε κάπως ο από πανω φίλος την ώρα που έγραφο το μήνυμα.
giannis_mg
Και επειδη καποιοι ειπαν οτι εχουν βαρεθει με τον Σοφο και πως θα φανει χρησιμος..

Εγω θα σας πω αμα θελετε να βρειτε καπως αγωνες της Μακαμπι το 11' και δειτε τι ειχε κανει ο Μπλατ με Σοφο στο 5 και τον δολοφονο Μπλουθενταλ στο 4...
Οταν ο Σοφοκλης εκανε μια ονειρεμενη σεζον οντας και μεσα στην καλυτερη πενταδα οντας ο κορυφαιος σεντερ της σεζον!!!

Τα αποτελεσματα της περιφημης πορειας της ομαδας του Μιζραχι γνωστη...
Αμα αλλαξετε τον Μπλουθενταλ με τον Φωστη σε αυτα που εγραψα γιατι να μην εχουμε τα ιδια αποτελεσματα και να εκμεταλλευτουμε ενα ελληνοπουλο και οχι εναν τυχαρπαστο Αμερικανο..???

Ο Μπλατ ειναι ο μονος προπονητης που χρησιμοποιησε τον Σοφο αριστοτεχνικα και καταφερε να δειξει τα τρομαχτικα προσοντα που εχει και αυτο ειναι δεδομενο και δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.