Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχόλια κατά τη διάρκεια παιχνιδιών της εθνικής Ελλάδος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2
Flash
Τώρα που βλέπει ο Κάζλα ότι Καλάθης, Καϊμακόγλου κλπ πάνε συμπαθητικά θα ρίξει μέσα τους βασικούς ;
Marciulionis
QUOTE(Flash @ Sep 15 2009, 21:21 ) *
Τώρα που βλέπει ο Κάζλα ότι Καλάθης, Καϊμακόγλου κλπ πάνε συμπαθητικά θα ρίξει μέσα τους βασικούς.


smiley.gif smiley.gif

Κι οι Γάλλοι δε μοιάζουν να πολυκαίγονται πάντως... Σε φάση να φχαριστηθούμε και οι 2 το παιχνίδι κι ότι βγεί μου μοιάζει...
Manu7
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ???
Razorblade Fish
QUOTE(Manu7 @ Sep 15 2009, 21:25 ) *
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ???


Οτι μπορει για να συνεχισει να διασυρεται...
Razorblade Fish
Ενταξει,παμε σπιτια μας...
colonel gomelsky
QUOTE(Manu7 @ Sep 15 2009, 21:25 ) *
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ???


ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ?
panos75
Τα ποσοστά μας στα τρίποντα πάντως θυμίζουν, για δεύτερο συνεχόμενο ματς, θερμοκρασίες Νευροκοπίου.

Αλλά πάνω απ'όλα το καθαρό κούτελο. Έτσι δεν είναι κύριε Βασιλακόπουλε;
reth1
- κερδισε ρε!
- Non, esy!
- όχι, ρε, δε θέλω... εσύ!
- mon ami! non! sil vous plait!
- ελα ρε ασε τα σάπια! κέρδισε ρε! τι σου ζητάω;;;
rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Manu7
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 15 2009, 21:29 ) *
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ?


Όντως τι έκανε ο ανθρωπας...Αλλα εγώ προφανώς το είπα για τον Μπουρούση με την κακή την έννοια...
Marciulionis
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 15 2009, 21:29 ) *
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ?


Δε ξέρω τι έχουν αποφασίσει γενικά, ο Σπανούλης εμφανώς έχει διαλέξει να μη "χτυπήσει" το ματς. Παίζει tongue.gif
MaJesty23
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 15 2009, 21:29 ) *
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ?

Θύμισε Saras,με Ολυμπιακό στο ΣΕΦ! smiley.gif ...πάντως το παιχνίδι είναι χαλαρό...κανείς δεν πολυκαίγεται!Ο Καλάθης σουτάρει με άσχημο στύλ...χωρίς καμπύλη!Θέλει πολύ δουλεία σε αυτό τον τομέα!
tsouras o.a.c
QUOTE(Marciulionis @ Sep 15 2009, 21:16 ) *
Παιδιά, ηρεμήστε! Διαλέξαμε να μη παίξουμε με την Ισπανία απλά...



μαλλον εχεις δικιο., μετα απο αυτο το σουτ! εχει 4 δευτερα και σουταρει απο το κεντρο! οι γαλλοι παιζουν με τα δευτερα! παιδικη χαρα ολε ολε! μονο ο καλαθης δεν εχει καταλαβει γιατι πρεπει να χασουμε!
Hakeem Olajuwon
Δεν πιστευω να κανουμε καμμια κουτουραδα και να κερδισουμε
MaJesty23
Aς χάσουμε αλλά αξιοπρεπώς...3-5πόντους! smiley.gif Για τον Κοφί μιλάει ο Χατζηγεωργίου,σαν να είναι το κοριτσάκι με τα σπίρτα...ένα παιδί που μάζευε ριμπαούντ και τώρα παίζει στην Εθνικη Γαλλίας!!
Gidovoskos
με 3 κοντους, ζιση , σπανουλη , καλαθη για να δουμε

παμε για την νικη

στο τελευτεο σουτ
Hakeem Olajuwon
QUOTE(MaJesty23 @ Sep 15 2009, 21:38 ) *
Aς χάσουμε αλλά αξιοπρεπώς...3-5πόντους! smiley.gif Για τον Κοφί μιλάει ο Χατζηγεωργίου,σαν να είναι το κοριτσάκι με τα σπίρτα...ένα παιδί που μάζευε ριμπαούντ και τώρα παίζει στην Εθνικη Γαλλίας!!


Ναι σιγα εμεις παμε να κερδισουμε και αυτοι να χασουν blink.gif
Και βλεπω να το καταφερνουμε
Air Kef
Ρε χαλαρώστε, να βαζαμε τα μισά ελεύθερα σουτ που χάνουμε, 10 πόντους θα κερδίζαμε, είμαστε τραγικά άστοχοι.

Μαζεύονται όλοι μέσα για να μην κάνει πάρτι ο Σόφο, το πασιν γκειμ μας ειναι καλό και βγάζουμε αρκετά ελεύθερα σουτ, τα οποία είναι όλα άστοχα, κάτι τραγικό!
aigio
Οι Γαλλοι καθονται, παιζουν με τα δευτερα και εμεις τσιμπαμε. Ελεος... Καλα ακομα και σε ενα τετοιο παιχνιδι, που υποτιθεται ειναι αλανας, αλλα λογια να αγαπιομαστε, ο Ζησης δε μπορει να βαλει ουτε καλαθι..
Razorblade Fish
QUOTE(aigio @ Sep 15 2009, 21:46 ) *
Οι Γαλλοι καθονται, παιζουν με τα δευτερα και εμεις τσιμπαμε. Ελεος... Καλα ακομα και σε ενα τετοιο παιχνιδι, που υποτιθεται ειναι αλανας, αλλα λογια να αγαπιομαστε, ο Ζησης δε μπορει να βαλει ουτε καλαθι..


Τα βαζει ο Φωτσης ομως... smiley.gif
Marciulionis
Πάει να γίνει η κουτουράδα... Το έχουν κάνει πολύ δύσκολο να μην τους κερδίσεις οι Γάλλοι... Αλλά θα το καταφέρουμε tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Gravedigger
Η μόνη διαφορά των 2 ομάδων είναι ότι εμείς προσπαθούμε να χάσουμε με τους βασικούς smile.gif
aigio
Tι αλλο θα δουμε;;;
Manu7
Φώτσης και Μπουρούσης είναι στο κόλπο.Πάει και τελείωσε.

Ο Σπανούλης δεν είναι μάλλον...
Warrior
χ αχα..το ξαναβαλε ο Σπανουλης

Φαουλ καντε!! laugh.gif
aigio
Ο Χατζητζορτζιο πανηγυριζει το τριποντο του Σπανουλη και ο Σπανουλης λεει απο μεσα του "Οχι ρε πουστη μου, μπηκε... Οταν θελω, δεν μπαινει"...
Flash
QUOTE(Manu7 @ Sep 15 2009, 19:50 ) *
Φώτσης και Μπουρούσης είναι στον κόλπο.Πάει και τελείωσε.


Δεν είναι όμως ο Σπανούλης.

Μέχρι το τέλος του τουρνούα όποιος πει κακή κουβέντα για τον Βασίλη έχει 20 μέρες ban από εμένα παέι και και τελείωσε

( tongue.gif )
aigio
Ελα μωρη αρρωστια Ντε Κολο...
Manu7
Χαχαχαχαα....Ο Ντε Κολό περίλυπος!!!
Hakeem Olajuwon
Εν τω μεταξυ χατζηγεωργιου και λημνιατης ακομα να αντιληφθουν οτι οι γαλλοι το εχουν ριξει στην πλάκα.
Κοφτερα μυαλα
Ευτυχως smiley.gif
Gravedigger
Κρίμα ρε γαμώτο..Μπήκε το σουτ των Γάλλων.. tongue.gif
Razorblade Fish
Ξενερωσαν οι Γαλλοι...Οι δικοι μας γελανε.Μπουρουσης σιγουρα στο κολπο
thrylos7
Τί άμυνα είναι αυτή ρε Ζήση; Μας κατέστρεψες και σήμερα! Ας ελπίσουμε να μην παίξει στο νοκ άουτ, μπας και δει προκοπή η ομάδα...

Απέλαση!
Flash
Να τον χαίρονται αυτό το θίασο που παρουσίασαν και οι δύο ομάδες, ξεφτιλίζοντας πλήρως οποιδήποτε έννοια ευ αγωνίζεσθαι και μειώνοντας την αξία τους σαν ομάδες όσο δεν πάει. Η Γαλλία έπαιξε στο 50% των δυνατοτήτων της και εμείς στο 60%.

Από εδώ και μπρος μία ομάδα υπάρχει για αυτό το τουρνουά: Ισπανία.

Πάμε ανίκητη, φοβερή, αδιανόητα τρομακτική ισπανική αρμάδα!!!

Vamos Espanya!!! Τσάκισε όποια μίζερη, μικρή , ταπεινή κωλοπετινίτσα βρεθεί στο διάβα σου!!!!!!!!!!!!!!
Pierce
Αν το χασαμε επιτηδες, ειμαστε τραγικοι, και καλα θα κανουμε να αποκλειστουμε στον επομενο γυρο. Το θεωρω ντροπη . Αν θες να εισαι ο καλυτερος μπαινεις και κερδιζεις τους παντες.. 68.gif
Gravedigger
Σπανούλης εκτός αποστολής για τον προημιτελικό.Να μάθει να βάζει 3ποντα από τα 10 μέτρα και να ισοφαρίζει στο τέλος.Πρέπει να παραδειγματιστεί.
reth1
Η φάτσα του Ντεκολο... All the money!!!
aigio
Κατακαημενε Ντε Κολο...
Θελω νικη Σλοβενιας για να παιξουμε με Τουρκια και αν εχουν cojones να περασουν...
Flash
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Sep 15 2009, 19:54 ) *
Εν τω μεταξυ χατζηγεωργιου και λημνιατης ακομα να αντιληφθουν οτι οι γαλλοι το εχουν ριξει στην πλάκα.
Κοφτερα μυαλα
Ευτυχως smiley.gif


Πάντως επειδή έβλεπα γαλλική μετάδοση, και οι Γάλλοι δημοσιογράφοι είχαν καρατσιμπήσει.

QUOTE
Θελω νικη Σλοβενιας για να παιξουμε με Τουρκια και αν εχουν cojones να περασουν...


Είδαμε σήμερα περίτρανα ότι δεν έχουν.
Razorblade Fish
QUOTE(aigio @ Sep 15 2009, 21:59 ) *
Κατακαημενε Ντε Κολο...
Θελω νικη Σλοβενιας για να παιξουμε με Τουρκια και αν εχουν cojones να περασουν...


Εγω θελω νικη Πολωνιας να γελασει καθε πικραμενος...Ξενερωσα πολυ με τη σημερινη κωμωδια...
benchwarmer
Και οι δυο για γελια. Τουλαχιστον τα προηγουμενα χρονια εμεις δεν ειχαμε τετοια συμπεριφορα και ας τρωγαμε το κεφαλι μας.

Θελω νικη Πολωνιας αυριο για να δουμε τι καναμε, πειραζει? Η εκεινον τον περιεργο συνδυασμο που εβγαζε την Ισπανια δευτερη... rolleyes.gif
Marciulionis
QUOTE(pierce21 @ Sep 15 2009, 21:57 ) *
Αν το χασαμε επιτηδες, ειμαστε τραγικοι, και καλα θα κανουμε να αποκλειστουμε στον επομενο γυρο. Το θεωρω ντροπη . Αν θες να εισαι ο καλυτερος μπαινεις και κερδιζεις τους παντες.. 68.gif


Αν θες να είσαι ο καλύτερος, ναι. Υπάρχουν κι αυτοί που τους αρέσει να πετυχαίνουν το στόχο τους απλά και όμορφα, με όσο το δυνατόν λιγότερο κόπο.
Basketikoc
Η σημαρια του ματς και για τις 2 ομαδες φανηκε παρα πολυ 68.gif .Ο Ντε Κολο μονο που δεν εβαλε τα κλαματα στο τελος(δεν θα περασει καλα στο ξενοδοχειο smiley.gif ).Ο Μπουρουσης και ο Πριντεζης στο τελος χαζογελαγανε,αλλα δεν τους κατηγορω σε τοσο μεγαλο βαθμο.Μεγαλη ομαδα δεν ειναι παντα αυτη που εχει κανει τον κοπο αλλα δεν πετυχε το στοχο της αλλα αυτη που πετυχε τον στοχο της με εξυπνο τροπο.
Οπως και ναχει θα δουμε συντομα αν το αποτελεσμα αυτο μας συμφερει.

(Ηταν πολυ fun to watch game παντως)
thrylos7
QUOTE
Θελω νικη Πολωνιας αυριο για να δουμε τι καναμε, πειραζει? Η εκεινον τον περιεργο συνδυασμο που εβγαζε την Ισπανια δευτερη...


Στο πρώτο σενάριο μπορεί και να τη σκαπουλάρουμε ούτως ή άλλως. Το ενδιαφέρον θα είναι το δεύτερο... rolleyes.gif
aigio
Παντως χασαμε με την αξια μας... Να μην μπορουν να πουν και τιποτα tongue.gif
Manu7
Τουλάχιστον εμείς χάσαμε με τους βασικούς.Ο άλλος ο Κολέ το είχε ξεφτυλίσει τελείως....

Για να δούμε λοιπόν ποιοι θα έχετε δίκιο για το ματς του προημιτελικού που ασχοληθήκατε με τις περιπτώσεις επιλογής αντιπάλου.
Razorblade Fish
QUOTE(Basketikoc @ Sep 15 2009, 22:02 ) *
Η σημαρια του ματς και για τις 2 ομαδες φανηκε παρα πολυ 68.gif .Ο Ντε Κολο μονο που δεν εβαλε τα κλαματα στο τελος(δεν θα περασει καλα στο ξενοδοχειο smiley.gif ).Ο Μπουρουσης και ο Πριντεζης στο τελος χαζογελαγανε,αλλα δεν τους κατηγορω σε τοσο μεγαλο βαθμο.Μεγαλη ομαδα δεν ειναι παντα αυτη που εχει κανει τον κοπο αλλα δεν πετυχε το στοχο της αλλα αυτη που πετυχε τον στοχο της με εξυπνο τροπο.
Οπως και ναχει θα δουμε συντομα αν το αποτελεσμα αυτο μας συμφερει.

(Ηταν πολυ fun to watch game παντως)


Οχι φιλε μου,δεν ειναι ετσι...Αυτη ειναι πονηρη,μικρη και ηττοπαθης ομαδα που παει να πετυχει με κλεφτοπολεμο...Σαν την αρμαδα του Ρεχαγκελ,αλλα λιγοτερο τιμια
Basketikoc
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 15 2009, 22:06 ) *
Οχι φιλε μου,δεν ειναι ετσι...Αυτη ειναι πονηρη,μικρη και ηττοπαθης ομαδα που παει να πετυχει με κλεφτοπολεμο...Σαν την αρμαδα του Ρεχαγκελ,αλλα λιγοτερο τιμια



Υποθετικα μιλοντας.στο τελος, μετα απο 10 χρονια ας πουμε ποιον θυμουνται?Αυτον που βγηκε 5ος η αυτον που το σηκωσε νικοντας ημιτελικο και τελικο 2 ομαδες αξιοσεβαστες?Και η μπασκετικη Εθνικη Ελλαδας δεν εχει καμια σχεση με την ποδοσφαιρικη σε επιπεδο και αναγνωριση απο τις αλλες χωρες
Johnnys
Ρε παιδια ενταξει..Καποιοι υπερβαλλετε και σε μεγαλο βαθμο..
kotzito
Ειπαμε ρε παιδια.Να το δωσουμε το παιχνιδι αλλα μην το κανουμε και τοσο φανερα.Παλι καλα που εχουμε τον Βασιλακοπουλο αλλιως θα τρωγαμε κανα τσεκουρι laugh.gif Τελευταιο Ευρωμπασκετ για τον Σπανουλη.Να μαθει το παλιοπαιδο να καθεται να χανει. tongue.gif


Aντε να νικησει καμια Πολωνια ή να βγει η Ισπανια δευτερη να πεθανω στα γελια.Περα απο την πλακα το παιχνιδι της Παρασκευης πρεπει να αντιμετωπιστει με μεγαλη σοβαροτητα,καθως αν κερδισουμε εχουμε 2 ευκαριες για μεταλλιο.Αν χασουμε θα μιλαμε για την ηττα απο την Γαλλια,τις λαθος επιλογες Καζλαουσκας,γκρινια,γκρινια,γκρινια...


Ξενερωσα απιστευτα παντως.Το να καθεσαι να χανεις δειχνει εικονα μικρης ομαδας που παει με γνωμονα ποια ομαδα ειναι πιο ευκολη για να κερδισουμε και οχι τυπου ''εχουμε την Ισπανια.Οκ.Ειμαστε καλυτεροι απο αυτους και παμε να παλεψουμε με την αξια μας''.
Pierce
QUOTE (Marciulionis @ Sep 15 2009, 22:01 ) *
Αν θες να είσαι ο καλύτερος, ναι. Υπάρχουν κι αυτοί που τους αρέσει να πετυχαίνουν το στόχο τους απλά και όμορφα, με όσο το δυνατόν λιγότερο κόπο.

Συγνωμη, δεν ειμαι αυτης της λογικης. rolleyes.gif


+1 στον razorblade
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.