Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άντε να βρεθούμε επιτέλους...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Αύριο το απόγευμα σκοπεύω να ανέβω στα ανοιχτά είτε πίσω από τη ΓΑΔΑ, είτε πίσω από τη Λεωφόρο...5-6 ή ώρα...

Ποιός θέλει να έρθει?

Απαντήστε εδώ και θα κανονίσουμε τα υπόλοιπα.
Warrior
Εγω,μπορει και ο brother,ψηνομαι
dizzy_fingers
Εσείς οι δύο δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθετε (εφόσον δεν έχετε κάποια σοβαρή δουλειά αύριο τέτοια ώρα)! Δίπλα είστε.
Σας θέλω στο γήπεδο:D!

Ποιοί άλλοι μπορούν? Fatboy? biggrin.gif

Ο ΜΖ, έχει ένα προβληματάκι υγείας (γι'αυτό και έχει χαθεί τελευταία) και δε θα έρθει. Ας του ευχηθούμε όλοι περαστικά και ταχεία ανάρρωση smile.gif.


Θα ξαναμπώ το βράδυ να κανονίσω ώρα σίγουρη και σημείο συνάντησης (το οποίο πιθανότατα θα είναι το μετρό στους αμπελοκήπους wink.gif ).
IraTmac
Utah Jazz has placed Greek Point Guard MZ at injury list. tongue.gif
dizzy_fingers
Αύριο στις 17:00 στο σταθμό Μετρό των Αμπελοκήπων, στη μεριά της καθόδου (κάτω από τα ανοιχτά).

Ο ύποπτος dizzy_fingers είναι ύψους 1,89 , μελαχρινός, με ασιατικά χαρακτηριστικά, και θα φοράει μαύρο φουσκωτό puma μπουφάν.

Αν κάποιος πιστεύει ότι δε θα μπορεί να με αναγνωρίσει, ας στείλει πμ tongue.gif.

Warrior, έχεις μπάλα? biggrin.gif
Warrior
Εχω,εχω..

Εγω θα εχω την μπαλα biggrin.gif
fatboy
Στις 5 δεν προλαβαίνω γιατί σχολάω από τη δουλειά... Μέχρι τι ώρα θα είστε?
Warrior
Ρε dizzy μου εκατσε μαλακια και δεν μπορω σημερα.Το κανουμε αυριο στις 6,να
μπορει και ο fatboy??
Αυριο θα μπορω σιγουρα..
dizzy_fingers
Κανά 2-3ωρο θα το κρατήσουν πιστεύω οι δυνάμεις μας. biggrin.gif

Θα φέρω σίγουρα ένα φιλαράκι μου και αν καταφέρουν και ξυπνήσουν άλλα 3 άτομα....

ΝΤΕ!!! biggrin.gif
Ανυπομονώ να σας γνωρίσω!
fatboy
Αύριο δεν μπορώ καθόλου... σήμερα κατά τις 6 προλαβαίνω να έρθω... μετά από πέμπτη είμαι free.
dizzy_fingers
Σημείωση: Θα πάω και πιο νωρίς με το φίλο μου στο γήπεδο. Αν κάποιος ανυπομονεί μπορεί να έρθει και να ανέβει. Εγώ πάντως στις 17:00 θα κατέβω για 5 λεπτά κάτω να με βρείτε.
Warrior
Ενταξει το κανονισα,θα αγγαρεψω τον brother.. biggrin.gif

Θα μπορεσω και γω,σημερα.
Λοιπον τα λεμε στο μετρο dizzy.. icon_wave.gif

Θα φερετε εσεις μπαλα??
MZ13
Κοίτα το καθίκι, έχωσε τον αδερφό του για να πάει να παίξει μπάσκετ...... ντρέψου ρε..... 33.gif blech.gif ugly_tocktock.gif
IraTmac
QUOTE (dizzy_fingers @ Jan 4 2005, 02:11 AM)
Warrior, έχεις μπάλα? biggrin.gif

QUOTE (Warrior)
Θα φερετε εσεις μπαλα??


να δείτε που θα πάνε χωρίς μπάλα τελικά 19.gif 24.gif
stormy
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ Ira 24.gif 24.gif
dizzy_fingers
ΠΟΝΑΩ!!!!!!! Πονάω στις αρθρώσεις μου...πονάω στους μυες μου...πονάω στα δόντια μου (αυτό είναι από προχθές)!!! sad-smiley-009.gif

λλη φορά θα κάνω διατάσεις όταν θα έχω να παίξω ένα μήνα μπάσκετ... icon_workout.gif

Τελικά ήμασταν 4 άτομα και είχαμε 3 μπάλες 24.gif (όταν ήρθε μετά και ο fatboy ειχαμε 4 μπάλες biggrin.gif).

Έφτασα που λέτε στις πέντε παρά στο γήπεδο για να ρίξω ένα σουτ παραπάνω και ήταν κλειστά!
Μου κάνει ένας χοντρός εκεί πέρα που μάλλον ήταν κάτι σαν φύλακας "ρε φίλε δε βλέπεις ότι είναι κλειστά?".
Τον ρώτησα γιατί...μου απάντησε ότι είναι κλειστά μέχρι τις 17:30 για λόγους κοινής ησυχίας..και δίπλα είχαν ολόκληρη λεωφόρο Αλεξάνδρας 40.gif!

Τέλως πάντων, δεν άφησα το πράγμα να με πάρει από κάτω και περίμενα τον Warrior να έρθει.

Όταν τελικά μπήκαμε να παίξουμε, είμασταν 4 άτομα, εγώ+warrior και δύο φίλοι μου. Παίξαμε 2 μονά εγώ+φίλος εναντίον warrior+φίλο.

Εκεί ήταν το ξεμούδιασμα για το κύριο πιάτο, γι'αυτό δεν απέδωσα τα αναμενώμενα και χάσαμε με μικρή διαφορά δύο μονά (τα airball και τα χαμένα καλάθια από κάτω ήταν μέρος της τακτικής 65.gif ).

Μετά ήρθε ο fatboy (ο οποίος προσέδωσε έναν ενδιαφέρον τόνο στο βαρετό μέχρι τότε παιχνίδι μας, με την τεχνική του) και έφυγε το ένα φιλαράκι μου.
Πήγαμε εγώ και ο warrior μαζί στα δύο τελευταία μονά...
Εκεί και στα δύο κερδίσαμε ( wav.gif ), ειδικα το τελευταίο κρίθηκε στην "παράταση"...παίζαμε στα 16 λόγω κούρασης και ήρθε νομίζω 17-15.

Τώρα που το σκέφτομαι... 39.gif ο warrior δεν έχασε ούτε ένα αγώνα, ε? 41.gif
Είσαι γουρλής πανάθεμά σε!!!

Καλά ήταν τελικά παρόλο που ήταν πολύ κουραστικά - και το καταραμένο κρύο δεν πήγαινε πίσω.
Ελπίζω την επόμενη φορά (η οποία δε νομίζω να αργήσει) να μαζευτούμε περισσότεροι wink.gif.
IraTmac
QUOTE (dizzy_fingers @ Jan 4 2005, 10:18 PM)
ΠΟΝΑΩ!!!!!!! Πονάω στις αρθρώσεις μου...πονάω στους μυες μου...πονάω στα δόντια μου (αυτό είναι από προχθές)!!! sad-smiley-009.gif

λλη φορά θα κάνω διατάσεις.

μου θέλει και μονά ο παππούς! ugly_tocktock.gif laugh.gif

από οτι κατάλαβα ο Warrior έχει ταλέντο ε? εύγε νέε μου 41.gif

Αλήθεια, Σπύρο, στις ελεύθερες βολές είσαι καλός?
dizzy_fingers
Ο 2ος καλύτερος στην ομάδα ήμουν... Πάντα μετά τις προπονήσεις καθόμουν και σούταρα λίγες παραπάνω.
Warrior
QUOTE
ΠΟΝΑΩ!!!!!!! Πονάω στις αρθρώσεις μου...πονάω στους μυες μου...πονάω στα δόντια μου (αυτό είναι από προχθές)!!!  sad-smiley-009.gif


Και φοβομουν πριν απο το παιχνιδι οτι θα με τρεξουν ανελεητα και θα μου βγει ο γλωσσα!!
33.gif

Ο παππους(dizzy) επαιρνε ταιμ-αουτ καθε τρεις και λιγο!!
24.gif
Βγαζει δεν βγαζει δυο μονα σερι.. blech.gif

Εγω παντως ακολουθησα την τακτικη του,airball και τουβλα biggrin.gif .
Ειχα σκοπο αν ζορισουν τα πραγματα να δειξω τις πραγματικες δυνατοτητες,αλλα δεν
χρειαστηκε 7.gif
Πανικοβληθηκα και απο τη δυναμικη εισοδο του fatboy..guns.gif

Τωρα θα αρχισω ειδικη προετοιμασια για τις μαχες που θα ακολουθησουν.Κομμενα
τσιγαρα,ποτα και ξενυχτια..και απομωνωση για 10 μερες στα τρια πεντε πηγαδια εως
οτου βρω τη χαμενη φορμα μου! 71.gif
33.gif

Αλλα θα μου πειτε τι τη χρειαζομαι?? huh.gif

Αφου και ετσι δεν εγκατελειψα ηττημενος το γηπεδο σε κανενα μονο..
69.gif
fatboy
Καλημέρα σε όλους...

Εχτές κατέβηκα για να γνωρίσω τα παιδιά και να τρέξω λίγο μετά από καμία 15ριά μέρες απραξίας.

Βέβαια το κρύο δεν επέτρεπε να παιχτεί μπάσκετ οπότε περιοριστήκαμε σε μερικά σουτάκια και κάνα χαλαρό μπασιματάκι. Ούτε να ζεσταθούμε δεν προλάβαμε.

Ελπίζω να ζεστάνει ο καιρός σύντομα για να μπορέσουμε να παίξουμε λίγο καλύτερα.

Φίλε Warrior, μας την έκανε χτες η Καντού ... Η απώλεια του Σοφοκλή ήταν καταλυτική... 24.gif
dizzy_fingers
Μας δουλεύει ο καιρός μου φαίνεται...σήμερα έχει ΚΑΙ Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ!!!!!!!!!!!! angry_red.gif
IraTmac
QUOTE (dizzy_fingers @ Jan 5 2005, 04:49 AM)
Ο 2ος καλύτερος στην ομάδα ήμουν... Πάντα μετά τις προπονήσεις καθόμουν και σούταρα λίγες παραπάνω.

στην ομάδα των 2 ήσουν δεύτερος καλύτερος σουτέρ? w00t.gif

He is gifted! 41.gif

blech.gif
Kabamaru
Paidia, diavazo to thread kai ZILEVO!!!

Poly tha ithela na boreso na vretho ki ego me filarakia gia ena basketaki...

Eho na paikso basket me filous pano apo 3 hronia.......Kai to vlepo kathe vrady ston ypno mou! Mono prin apo 1,5 hrono boresa na kano monos mou kati soutakia se mia basketa....... sad.gif

An kai edo pou ta leme, akoma kai na borousa na vretho me tous filous mou aftoi mallon tha protimousan (pleon) na paiksoun podosfairo.....

Katarameni mpala!!!


Ti leei? Shediazete na ksanavrethite gia kanena basketaki paidia?
dizzy_fingers
Δε θα περάσεις ποτέ από Αθήνα βρε συ?

Εγώ πάντως ξεκινάω εξεταστική από την επόμενη βδομάδα..τα κεφάλια μέσα sad.gif
LEFTERIS733
Μια απ'τα ιδια... sad.gif
Warrior
Αλλη μια απο δω.. sad-smiley-009.gif
emperor
Μια απο τα ίδια sad.gif
Kabamaru
QUOTE (dizzy_fingers @ Jan 15 2005, 09:14 PM)
Δε θα περάσεις ποτέ από Αθήνα βρε συ?

Εγώ πάντως ξεκινάω εξεταστική από την επόμενη βδομάδα..τα κεφάλια μέσα sad.gif

Athina?

Hmm... dyskolo,... dedomenou oti den eho paei pote sti zoi mou stin Athina! smile.gif

Ap'oti katalavaino i pleiopsifia tou Forum ehei eksetaseis afton ton kairo.... wx....

De peirazei... molis teleiosete kai molis ftiaksei kai o kairos, tha to giortasete me ena basketaki....Pali kala...

Ego stis diakopes mou (otan ki AN kano pote) tha tis peraso mallon me golf i me cricket..... etsi gia na vgalo gousta... wacko.gif
dizzy_fingers
Που ξέρεις...ίσως βρεις το σπορ της ζωής σου στο κρίκετ ή το γκολφ .... biggrin.gif


( 17.gif νιώθω από τώρα την οργή του fatboy για αυτό που μόλις είπα.... fast.gif )
fatboy
angry_red.gif

Just kidding...
harris
Αυριο θα παω στο ΠΑΟ - Σπορτιγκ .Θαπαει κανενας???λεω να παω μετα για κανενα σουτακι απο πισω.....Dizzy ψηνεσαι?????Ε????Αντε ρε σεις ......να βρεθουμε....θα ερθει κανενας????Το ματς τελειωνει κατα τις 2
dizzy_fingers
Αύριο θα πάω στο σπίτι του ΜΖ να φτιάξω τον υπολογιστή του 45.gif... angry_red.gif

Μένει πειραιά οπότε δύσκολο να κατεβαίνω...
Πάντως αν ψήνεστε να κανονίσουμε κανά μπασκετάκι μέσα στη βδομάδα. Ποιός είναι μέσα (και πότε μπορείτε)?
harris
εγω ειμαι μεσα.οποτε γουσταρετε ,αλλα πρωι μεχρι τις 1.30-2 το μεσημερι.Εχω μαθημα στη σχολη μετα,οποτε δεν μπορω απογευμα......περιμενω
harris
αντε ρε dizzy..............
dizzy_fingers
Είσαι ανυπόμονος ε? tongue.gif

Χάλασε ο υπολογιστής μου γμτ....πήγα κι έφτιαξα του κουλού του ΜΖ κι εμένα μου κάηκε το τροφοδοτικό... 45.gif

Πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι? Με σκοτώνεις ρε συ.... Πέρα από το ότι έχουμε σχολή και αρκετοί δουλεύουν, είναι και "δύσκολη" ώρα για μπάσκετ icon_bored.gif...

Δε μπορείς καμία μέρα απόγευμα? Ούτε σαβ/κο?
LEFTERIS733
Τελικα εισαι πολυ γκαντεμης ε; tongue.gif

Τουλαχιστον τον υπολογιστη του mz τον εφτιαξες;αντε γιατι τον χασαμε πολυ καιρο...
harris
Μπορω Κυριακες απογευματα......αντε ,δηλωστε συμμετοχες να βρεθουμε ολοι μαζι.....Το κακο ειναι οτι ο dizzy θα μας σκισει tongue.gif
mentat και εσυ εε???
dizzy_fingers
Πάνω που έφτιαξα τον υπολογιστή του κουλού του ΜΖ, κάηκε το μηχάνημά μου 45.gif...

Μάλλον,όμως, θα τον φτιάξω σύντομα....οπότε μία κυριακή (μπορεί και αυτήν) θα κανονίσουμε.

Νεώτερα, σύντομα...
Warrior
Μεσα και εγω...
harris
Κυριακη στις 5 πισω απο την Λεωφορο.Τι λετε????warrior εισαι μεσα???
Warrior
Εγω μπορω..
dizzy_fingers
Ώχου...στις κωλομπασκετέτες? sad.gif
tongue.gif

Καλά...μπορώ κι εγώ πάντως.
Επειδή δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ στο νετ μέχρι τότε, warrior ενημέρωσέ με για οποιαδήποτε αλλαγή τυχόν συμβεί.

Ποιός άλλος ψήνεται?
harris
θελετε καπου αλλου????δεν εχω προβλημα.απλα ειναι ευκολο να το βρουν οσοι δεν ξερουν.Πες που αλλου μπορουμε .....
dizzy_fingers
Πέτυχα χθες τον warrior και είπαμε να πάμε στο Ρέστειο κολυμβητήριο - στη στάση Τροκαντερο του τραμ (δίπλα στο κλειστό του Τάε Κβο Ντο) - τέρμα των λεωφορείων 450-550.
Έχει 3 γήπεδα με προβολείς αλλά και κόσμο με τον οποίον μπορείς να παίξεις μπάσκετ.

Μπορούμε να πούμε 18:00 έξω από τα γήπεδα (έχει μία είσοδο, εκεί να περιμένουμε).
harris
Λοιπον ,στειλε μου το κινητο σου στο gelaa@acn.gr γιατι ισως χαθω εκει.ΑΝ χρειαστει να σε παρω.Μενω Πατησια και δεν ξερω την περιοχη.Γινεται αν το κανουμε 5????Υπαρχει λογος .Ε???

ΑΛΛΟΣ κανεις δεν ψηνεται??? sad.gif
harris
κυριακη ε???????
Warrior
Μαλλον θα το κανονισουμε να παμε ολοι μαζι..
Να βρεθουμε σε κανα μετρο.
Για την ωρα,εγω δεν εχω προβλημα..θα τα ξαναπουμε μεχρι τοτε.
Ολο και καποιος αλλος θα βρεθει..
Warrior
Μαλλον θα το κανονισουμε να παμε ολοι μαζι..
Να βρεθουμε σε κανα μετρο.
Για την ωρα,εγω δεν εχω προβλημα..θα τα ξαναπουμε μεχρι τοτε.
Ολο και καποιος αλλος θα βρεθει..
LEFTERIS733
Θα ηθελα και εγω να ερθω αλλα κατα 90% δεν θα μπορεσω.Δεν πειραζει next time.
harris
μπορουμε να βρεθουμε Συγγρου-Φιξ και να παρουμε απο εκει το 550-450 .ε?????που χαθηκε ο Dizzy? peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.