Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Summer Camps
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
magicman
Γεια χαρά σε όλους

Θέλω να πάω σε 2-3 καλά Camps το καλοκαίρι. Είμαι από επαρχία, αλλά δεν με πειράζει να μετακινηθώ. Εχω κλείσει ήδη 3-7 Ιουλίου στο Papaloukamp, το καμπ του Παπαλουκά στο ΟΑΚΑ που είχα πάει και πέρυσι, τι άλλο έχετε να μου προτείνετε? Αθήνα ή και άλλες πόλεις, δεν με πειράζει.
Alexmei
SBC να πας!έχει τεράστια ιστορία σαν camp και από εκεί πέρασαν μεγάλοι παίχτες όπως ο Στογιάκοβιτς, Διαμαντίδης, Χατζηβρέτας. Αλήθει το ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΜΠ είναι καλό;
magicman
QUOTE(Alexmei @ May 8 2006, 04:54 PM)
SBC να πας!έχει τεράστια ιστορία σαν camp και από εκεί πέρασαν μεγάλοι παίχτες όπως ο Στογιάκοβιτς, Διαμαντίδης, Χατζηβρέτας. Αλήθει το ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΜΠ είναι καλό;
*


Ειμαι απο Πελλοπονησο και η Θεσσαλονικη ειναι λιγο μακρυά, αλλά μπορεί και να πάω. Το Papaloukamp ήταν πολυ καλό περυσι, παιζαμε στην κεντρική σαλα του ΟΑΚΑ που ειναι τελεια φάση, ήταν ο Θοδωρής καθε μερα και μας εδειχνε και επαιζε μαζι μας. Το καλο ειναι πως ο αριθμός των παιδιών ειναι περιορισμένος και γινόταν καλή δουλειά. Ειχαν ερθει και αρκετοί παικτες, Αλβερτης, Βασιλοπουλος, Παπαμακαριος, Καλαμποκης. Για αυτο θα παω και φετος.

Αλλος κανείς με καμιά πρόταση?
airambado
QUOTE(Alexmei @ May 8 2006, 09:54 PM)
SBC να πας!έχει τεράστια ιστορία σαν camp και από εκεί πέρασαν μεγάλοι παίχτες όπως ο Στογιάκοβιτς, Διαμαντίδης, Χατζηβρέτας. Αλήθει το ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΜΠ είναι καλό;
*

δν υπαρχει πιο μουφα καμπ απο sbc!!δν πρεπει να εχεις παει ποτε γι΄αυτο μιλας...λοιπον κατ΄αρχας παλια ηταν πολυ καλο τωρα τελευταια ειναι οτι΄να ναι!!!!! 68.gif πρωτα απ'ολα αν ξερεις το γηπεδο που γινεται δεν ειναι απο παρκε ειναι απο ΠΛΑΣΤΙΚΟ...ελεος!και πολλα αλλα...φετος θα παω σε ενα καμπ στη θεσ/νικη που το διοργανωνει η SIEMENS(ISBC)(INTERNATIONAL SIEMENS BASKETBALL CAMP) σε συνεργασια με προπονητες απο σερβια και Ισπανια,ολα τα λεφτα,εχει ενα απο τα καλυτερα γηπεδα στη θεσ/νικη...και πληρωνεις 140 ευρω σε σχεση με του ροδοπουλου ο οποιος παιρνει αρκετα περισσοτερα πολυ απλα πληρωνεις μονο το ονομα και την ιστορια..οποιος παρεπιπτοντως ενδιαφερεται για το καμπ που ειπα ας στειλει π.μ...
airambado
QUOTE(magicman @ May 8 2006, 10:19 PM)
Ειμαι απο Πελλοπονησο και η Θεσσαλονικη ειναι λιγο μακρυά, αλλά μπορεί και να πάω. Το Papaloukamp ήταν πολυ καλό περυσι, παιζαμε στην κεντρική σαλα του ΟΑΚΑ που ειναι τελεια φάση, ήταν ο Θοδωρής καθε μερα και μας εδειχνε και επαιζε μαζι μας. Το καλο ειναι πως ο αριθμός των παιδιών ειναι περιορισμένος και γινόταν καλή δουλειά. Ειχαν ερθει και αρκετοί παικτες, Αλβερτης, Βασιλοπουλος, Παπαμακαριος, Καλαμποκης. Για αυτο θα παω και φετος.

Αλλος κανείς με καμιά πρόταση?
*

αληθεια σου λεω παντως αν μπορεσεις και ερθεις θεσ/νικη μην κανεις καμια χαζομαρα και πας sbc...αυτο που σου ειπα πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη,εγω ηδη εκλεισα και για τις 2 περιοδους.. bball.gif bball.gif bball.gif παρεπιτοντως οι ημερομηνιες ειναι ¨" 19-24 ιουνιου&26-1 ιουλιου
morfi
Υπαρχει οριο για την ηλικια στα καμπ?Ειμαι 20...
airambado
QUOTE(morfi @ May 9 2006, 09:32 PM)
Υπαρχει οριο για την ηλικια στα καμπ?Ειμαι 20...
*

ουσιαστικα ειναι μεχρι 19 ειναι αλλα ενταξει δεν υπαρχει προβλημα!
Alexmei
QUOTE(airambado @ May 8 2006, 10:21 PM)
δν υπαρχει πιο μουφα καμπ απο sbc!!δν πρεπει να εχεις παει ποτε γι΄αυτο μιλας...λοιπον κατ΄αρχας παλια ηταν πολυ καλο τωρα τελευταια ειναι οτι΄να ναι!!!!! 68.gif πρωτα απ'ολα αν ξερεις το γηπεδο που γινεται δεν ειναι απο παρκε ειναι απο ΠΛΑΣΤΙΚΟ...ελεος!και πολλα αλλα...φετος θα παω σε ενα καμπ στη θεσ/νικη που το διοργανωνει η SIEMENS(ISBC)(INTERNATIONAL SIEMENS BASKETBALL CAMP) σε συνεργασια με προπονητες απο σερβια και Ισπανια,ολα τα λεφτα,εχει ενα απο τα καλυτερα γηπεδα στη θεσ/νικη...και πληρωνεις 140 ευρω σε σχεση με του ροδοπουλου ο οποιος παιρνει αρκετα περισσοτερα πολυ απλα πληρωνεις μονο το ονομα και την ιστορια..οποιος παρεπιπτοντως ενδιαφερεται για το καμπ που ειπα ας στειλει  π.μ...
*



καλά πας καλά; έχω πάει SBC και ήταν τέλεια! ήρθε ο Σιγάλας και άλλοι και μας κάναν προπόνησει και ψοφούσαμε αλλά ήταν τέλιεα. κάθε χρόνο καλούνε και τον προπονητή μου να πάει. Βελτιώθηκα πάρα πολύ σε πατηματα και block out ενώ έφτιαξα το σουτ μου και στάση άμυνας. Εγώ θα πάω και φέτος
και άμα θες airambado να πας κααι είναι σίγουρο ότι θα πας, πες το μου να βρεθούμε!

QUOTE
Ειμαι απο Πελλοπονησο και η Θεσσαλονικη ειναι λιγο μακρυά


εγώ τι να πω που μένω Ρόδο; είναι και νησί αλλά έχει γκομε.... εεεεεε καλά παιδιά.... wink.gif
airambado
πιστεψε με τζαμπα θα πας αυτο που σου λεω θα εχει παιχτες και προπονητες απο ισπανια θα ερχονται καθε μερα παιχτες απο Α1!Εγω θα σου προτεινα να αλλαζες γνωμη,στο λεω επειδη πηγαινα καμια 6-7 χρονια στο sbc αλλα απο περσι καταλαβα οτι εκανα λαθος.κατ'αρχας οι εγκαταστασεις της siemens σε σχεση με του ανατολια ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!Αλλα δεν ειναι μονο αυτο επειδη παιζω εκει και ξερω πολυ καλα τους διοργανωτες ξερω οτι θα γινει πολυ καλη δουλεια,ιδιως αυτοι οι προπονητες οι σερβοι και οι Ισπανοι που θα εχει ειναι οι καλυτεροι σε εφηβικα και τετοια στην ευρωπη!θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις παντως αληθεια σου λεω ετσι και αλλιως εγω δεν θα εχω κανενα κερδος φιλικα στο λεω!,παρεπιπτοντως στο καμπ ψηνεται να ερθει και ο morfi οποτε θα ειναι μια καλη ευκαιρια να σας παιξω και τους 2 απο ενα μονακι! biggrin.gif biggrin.gif αν θες να με ρωτησεις κατι στειλε π.μ!παντως θα σου το ξαναπω αν και γινομαι κουραστικος να το ξανασκεφτεις! peace.gif icon_wave.gif
Alexmei
ρε με μπέρδεψες. Δεν ξέρω τι να κάνω..... SBC το ξέρω καλύτερα από το άλλο. της siemens πρώτη φορά το ακούω. Στο SBC έρχονται από αμερική προπονητές και ο Stojakovic και παίχτες της Α1 επίσης.
airambado
τι να σου πω εγω σου τα λεω επειδη ημουν στην ιδια περιπτωση με την δικια σου γι αυτο σου το λεω και μαλιστα εγω ημουν 5 χρονια στο Ροδοπουλο...+το καμπ αυτο γινεται 1η φορα στην SIEMENS ειχε γινει το ιδιο περσι και προπερσι αλλα στο γηπεδο του ΠΑΟΚ εγω παντως σου ειπα καποια πραγματα τα οποια ειναι για το καλο σου ετσι και αλλιως εγω δεν θα εχω κανενα κερδος(οικονομικο)ειτε ερθεις ειτε δεν ερθεις,απλα σε συμβουλευω φιλικα επειδη το παθημα μου εγινε μαθημα...
_pro_ball_player_18
Tou PAOK persi akousa oti eixe ginei arketa kalo alla sti Siemens fetos tha yparxei polu pio kalh organosi kai proponites. Einai i proth mou epilogh fetos, 41.gif
magicman
Αν καταφέρω να πάω Θεσσαλονίκη, θα πάω στο Siemens, ρώτησα παιδιά που παίζουν σε ομάδες εφηβικού εκεί και όλοι μου είπαν να μην πάω στο Ροδόπουλο. Υπάρχει και ένα all-sport Camp στο Λουτράκι, έχει πάει κανείς? Ξέρει κάτι γι'αυτό?

Το σίγουρο είναι πως θα πάω στο καμπ του Παπαλουκά, στους περυσινούς μας έστειλε και γραμματάκι για καλή επιτυχία στις εξετάσεις. Εντάξει, ξέρω πως δεν το έγραψε με το χέρι του, αλλά είναι καλή φάση να έχεις γράμμα από τον Παπαλουκά προσωπικά προς τα εσένα biggrin.gif
airambado
QUOTE(magicman @ May 27 2006, 01:18 PM)
Αν καταφέρω να πάω Θεσσαλονίκη, θα πάω στο Siemens, ρώτησα παιδιά που παίζουν σε ομάδες εφηβικού εκεί και όλοι μου είπαν να μην πάω στο Ροδόπουλο. Υπάρχει και ένα all-sport Camp στο Λουτράκι, έχει πάει κανείς? Ξέρει κάτι γι'αυτό?

Το σίγουρο είναι πως θα πάω στο καμπ του Παπαλουκά, στους περυσινούς μας έστειλε και γραμματάκι για καλή επιτυχία στις εξετάσεις. Εντάξει, ξέρω πως δεν το έγραψε με το χέρι του, αλλά είναι καλή φάση να έχεις γράμμα από τον Παπαλουκά προσωπικά προς τα εσένα  biggrin.gif
*

αν παντως θες να ερθεις στην siemens μπορω να σε βοηθησω,στειλε μου π.μ+θα πρεπει να αποφασισεις ομως γρηγορα γιατι 19-24 ειναι η πρωτη περιοδος και η δευτερη στις 26-1 ιουλιου!
magicman
Τελικά κατάφερα να πάνω μόνο στο Papaloukamp, ήταν καταπληκτικά! Κέρδισα τον διαγωνισμό τριπόντων στην κεντρική σάλα, ένιωθα λες και ημουν σε all-star game, κοιτώντας τον χρονο πάνω στη μπασκέτα. Ηρθαν ο Γιαννάκης, ο Διαμαντίδης, ο Ζήσης, ο Μαυροκεφαλίδης, ο Βασιλόπουλος, ο Μπουρούσης, ο Ξανθόπουλος, ο Καλαμπόκης, ο Σουρλής, χάσαμε τη μπάλα! Ο Θοδωρής είναι πολύ καλο παιδί, κάθε μέρα έπαιζε μαζί μας, πολύ απλός και ωραίος τύπος.

Το καλύτερο είναι που ο Θοδωρής είχε κανονίσει και τη μέρα που έφευγε η Εθνική για Καρπενήσι είμασταν έξω από το ΟΑΚΑ και τους είδαμε όλους μαζί! Ελπίζω να τους φέρουμε τύχη στο Παγκόσμιο!
trefoil 13
Ήμουν κι εγώ στο καμπ του Παπαλουκά.
Αυτό που μου έκανε άσχημη εντύπωση, είναι οτι φέτος, τα παιδιά ήταν περισσότερα από όσα μπορούν να φιλοξενήσουν οι εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ. Για αυτό χρησιμοποιήθηκαν χώροι που ήταν ακατάλληλοι για προπόνηση...
Παρ'όλα αυτά, ήταν μια ευχάριστη εβδομάδα, όχι πολύ κουραστική, που νομίζω ότι όλα τα παιδιά ευχαριστήθηκαν!!!
diogenissedessa
Είμαι απο την Μακεδονία και θέλω να πάω σε ένα camp εδώ κοντά.Μπορείτε να μου προτίνετε κάτι?java script:emoticon(':bball:', 'smid_5')
bball.gif
soouza
QUOTE(diogenissedessa @ Feb 7 2008, 15:00 ) *
Είμαι απο την Μακεδονία και θέλω να πάω σε ένα camp εδώ κοντά.Μπορείτε να μου προτίνετε κάτι?java script:emoticon(':bball:', 'smid_5')
bball.gif

To κάμπ του Γκάλη στη Χαλκιδική,είναι η καλύτερη επιλογή σου.Σαν αθλητής πήγα το 1993,δεύτερη χρονιά λειτουργίας του.Το συστήνω ανεπιφύλακτα λόγω επάρκειας χρόνου.Διαρκεί τρεις εβδομάδες εν αντιθέσει με τα αντίστοιχα άλλα που είναι για πέντε μέρες. bball.gif
hell6
QUOTE(soouza @ Feb 24 2008, 15:29 ) *
To κάμπ του Γκάλη στη Χαλκιδική,είναι η καλύτερη επιλογή σου.Σαν αθλητής πήγα το 1993,δεύτερη χρονιά λειτουργίας του.Το συστήνω ανεπιφύλακτα λόγω επάρκειας χρόνου.Διαρκεί τρεις εβδομάδες εν αντιθέσει με τα αντίστοιχα άλλα που είναι για πέντε μέρες. bball.gif


Επειδη εισαι ειδημων σε πολλα θεματα γυναικειου μπασκετ μηπως εχεις υποψη σου καποιο summer camp το οποιο να απευθυνεται και σε γυναικες?
Ευχαριστω πολυ! bball.gif
KobeNBA
μαγκες θελω να παω κι εγω σε μια κατασκηνωση για μπασκετ ποιεσ προτεινετε???θελω μια κατασκηνωση οπου θα με δουν ατομα που ασχολουντε μπας και με παρει καμια ομαδα γτ εδω στον ευοσμο θεσσαλονικης δν ειναι και πολυ καλα τα πραγματα..για το Παπαλουκαμπ πληριοφοριεσ κανεισ??
j-kidd13
QUOTE(KobeNBA @ Jun 1 2009, 23:44 ) *
μαγκες θελω να παω κι εγω σε μια κατασκηνωση για μπασκετ ποιεσ προτεινετε???θελω μια κατασκηνωση οπου θα με δουν ατομα που ασχολουντε μπας και με παρει καμια ομαδα γτ εδω στον ευοσμο θεσσαλονικης δν ειναι και πολυ καλα τα πραγματα..για το Παπαλουκαμπ πληριοφοριεσ κανεισ??

Δεν κανει ακομα το καμπ του ο Γκαλης στη Χαλκιδικη?
KobeNBA
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 2 2009, 00:14 ) *
Δεν κανει ακομα το καμπ του ο Γκαλης στη Χαλκιδικη?

μου φετος οτι το δινει σε αλλον και δν θα ανοιξει sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.