Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α.Ε.Κ. EUROCUP 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
radical
Αναλυτικά το πρόγραμμα της ΑΕΚ:

1η αγωνιστική (12/10): ΑΕΚ - Νίζνι

2η αγωνιστική (19/10): Ζιέλονα Γκόρα - ΑΕΚ

3η αγωνιστική (26/10): ΑΕΚ - Γκραν Κανάρια

4η αγωνιστική (2/11): ΑΕΚ - Τσεντεβίτα

5η αγωνιστική (9/11): Ρέτζιο Εμίλια - ΑΕΚ

6η αγωνιστική: Νίζνι - ΑΕΚ

7η αγωνιστική: ΑΕΚ - Ζιέλονα Γκόρα

8η αγωνιστική: Γκραν Κανάρια - ΑΕΚ

9η αγωνιστική: Τσεντεβίτα - ΑΕΚ

10η αγωνιστική: ΑΕΚ - Ρέτζιο Εμίλια

http://www.aekbc.gr/el/articles-963/premie...ni-sto-oaka.htm
Zoys
Καλή η κλήρωση για την ΑΕΚ που απέφυγε πολλές ισχυρές ομάδες του νέου Eurocup. Νομίζω ότι ένα 3/4 για ξεκίνημα θα ήταν το ιδανικό για τον στόχο της πρόκρισης, με μία ήττα π.χ. από την Gran Canaria.
yorgos
Καλή κλήρωση και καλή σειρά αγώνων. Για να δούμε τι ρόστερ θα κατεβάσει η ΑΕΚ.
radical
τη θεση της Ρέτζιο Εμίλια θα παρει η Lietkabelis Panevezys (Lithuania)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

QUOTE
Δουβής: Καταστροφή αν τιμωρηθεί η ΑΕΚ

Για το θέμα των ευρωπαϊκών διοργανώσεων, τη διαμάχη που έχει προκύψει και το ενδεχόμενο να τιμωρηθεί η ΑΕΚ μίλησε ο Σταύρος Δουβής.

Αναλυτικά όσα είπε στην Ώρα των Σπορ:

Για την πιθανότητα του να προχωρήσει η FIBA στην υλοποίηση των αποβολών των ομάδων του Eurocup από τις εγχώριες διοργανώσεις, ο Δουβής τόνισε: «Δεν θα ήθελα να το σχολιάσω αυτό, γιατί αν συμβεί, θα είναι μια καταστροφή για εμάς. Ελπίζω όμως ότι θα πρυτανεύσει η λογική και ότι στο τέλος κάτι καλό θα γίνει, για να αρχίσει και να τελειώσει αυτή η σεζόν, ήρεμα».

Για το αν ο ΕΣΑΚΕ και ο πρόεδρος του, Μιχάλης Μελής, έχουν πάρει θέση για το θέμα της ΑΕΚ, ο Δουβής σχολίασε: «Ο ΕΣΑΚΕ δεν έχει την δυνατότητα να κάνει κάτι. Είναι μια Ένωση της ΕΟΚ. Δεν έχει λόγο. Κουβέντα μπορεί να κάνει. Δεν μπορεί να κάνει κάτι ουσιαστικό και αποτελεσματικό».

Για την φημολογία που έχει αναπτυχθεί τον τελευταίο καιρό, ότι Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα στηρίξουν την ΑΕΚ σε περίπτωση αποβολής της, ο Δουβής επισήμανε: «Το άκουσα και εγώ σαν σενάριο, αλλά δεν το έχω ακούσει με τα αυτιά μου αυτό και από τους ίδιους. Για να δούμε τι θα γίνει. Ελπίζω να πάνε όλα καλά».

Τέλος, για τη νέα σεζόν, ο αντιπρόεδρος της ΚΑΕ, πρόσθεσε: «Είμαστε ικανοποιημένοι. Κάναμε και φέτος πολλές μεταγραφές νεαρών παιδιών και αυτό είναι το πολύ καλό για το μέλλον της ΑΕΚ».


aek365.com
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/...p-i-aek/3191494

Τελικά φαίνεται να περνάει της Φίμπα. Κρίμα.
tuareg

συγγνωμη αλλα δε μπορεσα να κρατηθω laugh.gif laugh.gif laugh.gif


να δωσουν και τη κουπα στην αεκ μη κουραζεται biggrin.gif



K8be
QUOTE (tuareg @ Aug 10 2016, 12:32 ) *
συγγνωμη αλλα δε μπορεσα να κρατηθω laugh.gif laugh.gif laugh.gif


να δωσουν και τη κουπα στην αεκ μη κουραζεται biggrin.gif


Καταρχήν ειναι Α.Ε.Κ. Και ειναι Αρης! Το προσπερνάω αυτο το κόμπλεξ σας,το αλλο κόμπλεξ που εχει να κανει σε ποια διοργάνωση θα αγωνιστούμε εμεις ακομα δεν μπορω να το καταλάβω;;; Επίσης μου έβαλες ενα σχόλιο απο ενα οπαδό της Α.Ε.Κ. που κατα τα φαινόμενα δεν πρεπει να γνωρίζει απο μπασκετ για να δείξεις τι;; Εσεις εκει στο βορά που θα φέρετε ξανα το μπασκετ σπουδάσατε στο Κεντάκι;;
Καλη χρονια να εχουμε φιλε και να απολαύσουμε ωραια ματσάκια,αφήστε τα κόμπλεξ σας!
air_23
ειδες να γραφει ο ανθρωπος τπτ για ΑΡΗΣ?εγω ειχα φει 5 μερες μπαν για ψιλου πηδημα και εδω ο τυπος γραφει για κομπλεξ κι επιτιθεται αλλα προφανως δεν τρεχει τπτ....

κριμα παντως....μπορειτε να δηλωσετε συμμετοχη και στο ΝΒΑ κατευθυειαν

επισης κανενα κομπλεξ με το που θα παιξετε..με τις μεγαλεπιβολες επαναστατικες δηλωσεις και τις κωλτουμπες και το κολογλειψιμο τωρα να μπειτε στο τσλ γελαμε
tuareg
QUOTE (K8be @ Aug 10 2016, 14:01 ) *
Καταρχήν ειναι Α.Ε.Κ. Και ειναι Αρης! Το προσπερνάω αυτο το κόμπλεξ σας,το αλλο κόμπλεξ που εχει να κανει σε ποια διοργάνωση θα αγωνιστούμε εμεις ακομα δεν μπορω να το καταλάβω;;; Επίσης μου έβαλες ενα σχόλιο απο ενα οπαδό της Α.Ε.Κ. που κατα τα φαινόμενα δεν πρεπει να γνωρίζει απο μπασκετ για να δείξεις τι;; Εσεις εκει στο βορά που θα φέρετε ξανα το μπασκετ σπουδάσατε στο Κεντάκι;;
Καλη χρονια να εχουμε φιλε και να απολαύσουμε ωραια ματσάκια,αφήστε τα κόμπλεξ σας!


λιγο τρολοχιουμορ δε πειραξε ποτε κανενα,εκτος αν ειναι ξινος και κομπλεξικος.... biggrin.gif
Αλλα αν θες να το παμε σοβαρα το συγκεκριμενο ποσταρισμα του οπαδου της ΑΕΚ ειναι ενδεικτικο του παππα που εχει φαει ο κοσμος της απο τη μονοπλευρη ενημερωση συγκεκριμενων σαιτ.
Κυριαρχει η εντυπωση οτι η ΕΟΚ κι η ΦΙΜΠΑ πολεμανε την ΑΕΚ και δε σεβονται τη προσπαθεια του Αγγελοπουλου και κανεις δεν εχει ξεκαθαρισει στο κοσμο οτι η αντιμετωπιση της ΦΙΜΠΑ/ΕΟΚ ειναι το αποτελεσμα της αποφασης της ΑΕΚ να συνταχθει με το Μπερτομεου ο οποιος ειναι ο στοχος της ΦΙΜΠΑ.
K8be
QUOTE (tuareg @ Aug 10 2016, 14:21 ) *
λιγο τρολοχιουμορ δε πειραξε ποτε κανενα,εκτος αν ειναι ξινος και κομπλεξικος.... biggrin.gif
Αλλα αν θες να το παμε σοβαρα το συγκεκριμενο ποσταρισμα του οπαδου της ΑΕΚ ειναι ενδεικτικο του παππα που εχει φαει ο κοσμος της απο τη μονοπλευρη ενημερωση συγκεκριμενων σαιτ.
Κυριαρχει η εντυπωση οτι η ΕΟΚ κι η ΦΙΜΠΑ πολεμανε την ΑΕΚ και δε σεβονται τη προσπαθεια του Αγγελοπουλου και κανεις δεν εχει ξεκαθαρισει στο κοσμο οτι η αντιμετωπιση της ΦΙΜΠΑ/ΕΟΚ ειναι το αποτελεσμα της αποφασης της ΑΕΚ να συνταχθει με το Μπερτομεου ο οποιος ειναι ο στοχος της ΦΙΜΠΑ.


Κακο χιούμορ θα το χαρακτήριζα εγω,τελος πάντων λεπτομέρειες!
Στα σοβαρά τωρα,το συγκεκριμένο δεν δειχνει τιποτα απο αυτα που ειπες,δειχνει απλα οτι δεν εχει ιδεα απο μπασκετ! Όσοι ασχολούνται μπορούν να διακρίνουν τις διάφορες ανάμεσα σε Ευρωλίγκα και φιμπα! Αν θες να το παμε απ την αρχη ηταν στο χερι της φιμπα να φτιαξει μια ωραια διοργάνωση σε δομή και να προσελκύσει τις καλές ομάδες αλλα απέτυχε! Τωρα με φασιστικό τροπο εν έτη 2016 προσπαθεί να πείσει τις ομάδες! Τωρα αν θες την άποψη μου ετσι οπως ήρθανε τα πραγματα η γιουρο καπ χωρις κυρώσεις εννοειται η πουθενα! Τα φασιστικά αυτα δεν τα μπορω!

QUOTE (air_23 @ Aug 10 2016, 14:16 ) *
ειδες να γραφει ο ανθρωπος τπτ για ΑΡΗΣ?εγω ειχα φει 5 μερες μπαν για ψιλου πηδημα και εδω ο τυπος γραφει για κομπλεξ κι επιτιθεται αλλα προφανως δεν τρεχει τπτ....

κριμα παντως....μπορειτε να δηλωσετε συμμετοχη και στο ΝΒΑ κατευθυειαν

επισης κανενα κομπλεξ με το που θα παιξετε..με τις μεγαλεπιβολες επαναστατικες δηλωσεις και τις κωλτουμπες και το κολογλειψιμο τωρα να μπειτε στο τσλ γελαμε

"Φιλαράκο"μου,δες πως γράφει την αγαπημένη του ομάδα! Τωρα αν εσυ λες κωλοτουμπα τον εξαναγκασμό παω πάσο,φασιστικές μέθοδοι στο 2016! Κωλογλειψιμο επίσης δεν,αλλος μας παρακαλούσε να παμε εκει και αλλος τωρα θα μας βαλει παλι εκει!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.