Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παραιτηθηκε ο Πανελουδης!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
Warrior
Ο προεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινωσε οτι φευγει απο το τιμονι της ομαδας..

"Προσπαθήσαμε από τον Αύγουστο του 2002 να προσφέρουμε, εάν μπορούμε κάτι για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ.
Σήμερα, σαν επικεφαλής της παρέας, δηλώνω ότι αποτύχαμε για αυτό και με το κεφάλι ψηλά αποχωρούμε για πάντα από τον ΠΑΟΚ.
Όλες οι οικονομικές και διοικητικές κινήσεις θα γίνουν, όλοι θα πληρωθούν μέχρι το τέλος. Από σήμερα όμως, εγώ και η παρέα δεν είμαστε διοίκηση.
Ευχαριστούμε τον ανώνυμο ΠΑΟΚτσή που μας στήριξε. Δεν έχουμε να του δώσουμε τίποτε άλλο...

Ο αρχηγός της παρέας

Τάκης Πανελούδης"

αναφερει η ανακοινωση.
oh bane bane
Τι έγινε ρε παιδιά; Ετσι παραιτουνται; Για μια ήττα;
Εκτός αν έπαιξε τίποτα άλλο.
Ελπίζω όμως, αλλά και προβλέπω ότι θα ανακαλέσει την αποφασή του ο Πανελούδης.

bball.gif bball.gif bball.gif
emperor
Άντε να την κάνει ο καταστροφέας των τοπικών ντέρπυ shot.gif .Πάντως πολύ βαριά την πήρε την χθεσινή ούτσα
Warrior
Εγω η μονη λογικη εξηγηση που βλεπω ειναι να υπαρχει ετοιμη η διαδοχη
κατασταση..
Αλλιως δεν μπορω να καταλαβω..
Σιγα τωρα μην παραιτηθηκε λογω του χθεσινου..
dizzy_fingers
QUOTE (Warrior @ Feb 6 2005, 04:45 PM)
Προσπαθήσαμε από τον Αύγουστο του 2002 να προσφέρουμε, εάν μπορούμε κάτι για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ.
Σήμερα, σαν επικεφαλής της παρέας, δηλώνω ότι αποτύχαμε...

3ος ο ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα και "αποτύχαμε"?

icon_drunk.gif


Ας περιμένουμε λοιπόν, να δούμε τι παίζει πίσω από αυτήν την κίνηση 39.gif.
Μέσα στη βδομάδα λογικά θα μάθουμε και τον διάδοχο.
emperor
Aκούγεται ότι μπορεί να είναι ο Αλεξόπουλος.Αν και μπορεί ο Πανελούδης να το έβγαλε στην φόρα για να γλιτώσει το ´κράξιμο από τα παοκιά για την ήττα .Οι παοκσήδες δεν θέλουν να φύγει και δεν πάνε μία τον Αλεξόπουλο.Πάντως αν το έκανε για να αποπροσανατολίσει τον κόσμο τότε είναι γάτα 41.gif
Warrior
Αυτον τον ανθρωπο δεν μπορω να τον ψυχολογησω με τιποτα..
Μετα την μετρια περσινη χρονια οπου ειχε αναλωθει σε "λεονταρισμους",φετος ειχε
αλλαξει καπως προσωπο και ειχε δουλεψει και αρκετα καλα στην ομαδα του.

Ειναι τελειως αναιτια η κινηση αυτη..

Καποιοι λενε οτι λογω των τραυματισμων του Μπασμινοφ και του Μουλαομεροβιτς,που
χθες λεγανε οτι τελικα το πολυ γυρω στον ενα μηνα θα μεινει εξω(σημερα θα φανει,
αυριο δεν θα παιξει παντως),θα πιεζοταν για μεταγραφες που δεν μπορουσε οικονομικα
να κανει.Υπαρχει και μια κοντρα απο την αρχη με τον Πρελιεβιτς..

Αν το κανει για λογους αποπροσανατολισμου,το κανει σε λαθος χρονικη στιγμη.
Καλα εν'οψει του επαναληπτικου με τη Σολε δημιουργει τετοιο θεμα?? huh.gif
oh bane bane
Σε δηλώσεις στο περιβάλλον του ο Τάκης Πανελούδης άφησε αιχμές για το τεχνικό τιμ, αλλά και τον Κώστα Παπαδάκη, εκπρόσωπο αρκετών παικτών του "δικέφαλου". "Μόνο λεφτά ξέρουν να ζητάνε οι παίκτες" ήταν τα λόγια του, φανερά εκνευρισμένος από την ήττα από τον Αρη.

Από Sportime.gr
IraTmac
οτι να ναι. ευκαιρία για λίγη καφρίλα.

ένα σύνθημα που "σκάρωσαν" τα μπαόκια, τους ταιριάζει γάντι και το αφιερώνω:

Περαστικάααααα, περαστικά πουτάν..ς γιέεε!!
Warrior
QUOTE
Ελπίζω όμως, αλλά και προβλέπω ότι θα ανακαλέσει την αποφασή του ο Πανελούδης.



«Τις τελευταίες μέρες ακούω και διαβάζω πολλά. Τα αντιπαρέρχομαι γιατί για μένα πάνω από όλα πάντα είναι ο ΠΑΟΚ.

Για μία ακόμη φορά, αφήνω τις προσωπικές μου πικρίες δικαιολογημένες ή όχι (αυτό θα το κρίνει η ιστορία) και δηλώνω στον κόσμο του ΠΑΟΚ ότι ο αρχικός σχεδιασμός της φετινής χρονιάς της ΚΑΕ ΠΑΟΚ θα εφαρμοστεί στο ακέραιο, χωρίς καμία διαφοροποίηση ρόλων, πράγμα που σημαίνει ότι και ο πρόεδρος παραμένει στη θέση του, υπεύθυνος για ότι καλό και κακό.

Μετά τιμής
Τάκης Πανελούδης
Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Υ.Γ: Σχετικά με το «μείζον θέμα» του αριθμού του νέου μου τηλεφώνου, πληροφορώ τον κάθε καλοπροαίρετο ότι έγινε γνωστός δημοσίως προ δεκαημέρου σε φιλικό γεύμα που είχα με τους εντεταλμένους για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ δημοσιογράφους».

biggrin.gif biggrin.gif
Warrior
Oριστικα τελος απο την προεδρια της ΚΑΕ ΠΑΟΚ αποτελει ο Τακης Πανελουδης.
Το περιεχομενο της γραπτης ανακοινωσης που εξεδωσε πριν απο λιγο:


«Κλείνοντας τρεις αγωνιστικές περιόδους, 2002-2005 εργαστήκαμε και προσπαθήσαμε για το καλό του μπάσκετ του ΠΑΟΚ. Σίγουρα κάναμε μικρά και μεγάλα λάθη. Η ιστορία θα καταγράψει, κλείνοντας αυτός ο κύκλος τα γεγονότα. Σήμερα, στην αρχή ενός νέου τρίχρονου κύκλου, πρέπει να δηλώσω, ότι υπάρχουν δύο σοβαροί λόγοι, που με κάνουν να μην μπορώ να συμμετέχω στην συνέχεια της προσπάθειας.

Α. Σοβαροί λόγοι υγείας, καρδιολογικά προβλήματα που υπάρχουν έντονα στην καθημερινότητά μου.

Β. Δεν υπάρχει πλέον η οικονομική δυνατότητα να κάνω κάτι για τον ΠΑΟΚ. Δεν έχω πλέον τις οικονομικές αντοχές για την πραγματοποίηση του οράματος. Θα δώσω τις μετοχές μου στην διοίκηση του ΑΣ ΠΑΟΚ για να διαχειριστεί τα γεγονότα.

Σίγουρα υπάρχουν επιφανείς ΠΑΟΚτσήδες, σίγουρα υπάρχουν επενδυτές ή μεγάλοι παράγοντες του χώρου μας, που θα θέλουν να ασχοληθούν με τον ΠΑΟΚ. Υπάρχει πολύς χρόνος μπροστά μας μέχρι τη νέα περίοδο.

Θα παραδώσω επίσης στη διοίκηση του ΑΣ το κλειστό και υπογεγραμμένο συμβόλαιο για τα επόμενα τρία χρόνια από την τηλεόραση, αξίας ενάμισι εκατομμυρίου ευρώ.

Ευχαριστώ πολύ τον κόσμο του ΠΑΟΚ για την πρωτιά των φετινών εισιτηρίων. Σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ».
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.