Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Mar 23 2011, 01:58 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/137036.html

θα μας τρελανει ο πασκουαλ!!



δεν είπε κάτι αφύσικο ο άνθρωπος ρε συ.Απλά πως έδωσαν προτεραιότητα να κόψουν τις ασίστ και όχι τόσο τους πόντους του.

ο διαμαντίδης με κοντά 6 ασίστ μέσο όρο στην διοργάνωση,χτες κατάφερε μόλις 2 έκανε 4 λάθη και όποτε έκανε διείσδυση τις περισσότερες φορές δεν είχε που να τη δώσει.
kolokotronis
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 23 2011, 01:53 ) *
Ναι ρε συ,το καταλαβαινω,αλλα μετα απο μια τετοια εμφανιση που τη θαυμασαμε ακομα και οι Ολυμπιακοι,παει ο αλλος και μου πεταει μπιχτη για το Σπανουλη!Που η ομαδα του στο κατω κατω κερδισε σε προημιτελικο Ευρωλιγκας με 50 ποντους!Και ρωταει αν θα κοιμηθει το βραδυ...Ε ημαρτον δηλαδη.

Κοίτα δεν αφορά τον κόλονελ το θέμα, είναι πιο γενικό, γι'αυτό και εμπλέκομαι.

Είμαστε σε τόπικ του παναθανα'ι'κού μετά από ένα ματς που ίσως να ήτανε όλη η χρονιά και κάνουμε διάφορα σχόλια, κυρίως οι παναθανα'ι'κοί.

Ε, μετά την εμφάνιση του ΔΔ πέταξε μία μπιχτή για τον Σπαν.
Μπιχτή, δεν τον έβρισε.

Και ''ορμάς''σαν δικηγόρος του Μπιλ ότι ''το έχει κάνει και αυτό, το έχει κάνει και εκείνο'' κτλ.

Ρίξε μια ματιά στα δικά σας τόπικ όταν μετά από δικούς σας αγώνες έχω κάνει εγώ προσωπικά κάποιο σχόλιο, ποια ήταν η αντίδραση ορισμένων ολυμπιακών στο φόρουμ.
Και μου έγινε, σωστά ίσως, παρατήρηση ότι ρίχνω λάδι στη φωτιά.

Για αυτό το λόγο στο λέω.
il postino
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2011, 02:02 ) *
δεν είπε κάτι αφύσικο ο άνθρωπος ρε συ.Απλά πως έδωσαν προτεραιότητα να κόψουν τις ασίστ και όχι τόσο τους πόντους του.

ο διαμαντίδης με κοντά 6 ασίστ μέσο όρο στην διοργάνωση,χτες κατάφερε μόλις 2 έκανε 4 λάθη και όποτε έκανε διείσδυση τις περισσότερες φορές δεν είχε που να τη δώσει.

οι τυποι ειναι αλλαζονες!! δε δεχονται να πουν οτι ο δδ τους διελυσε και πηγε να τους παρει το ματς σχεδον μονος του αλλα ειπαν οτι τον αφησαν και οτι ηταν στο πλανο!!! εδωσε 3-4 ασιστ λιγοτερες και τους εβαλε καμια 15αρια ποντους παραπανω!!

και ολα αυτα τα εκανε ο διαμαντιδης με συνεχομενα φαουλ πανω του σε καθε φαση!! τετοιο ξυλο εχω να δω απο το ξυλο που εφαγε ο μιλος στο ματς με τους τουρκους στον ημιτελικο του μουντο!

δε δεχονται οτι ο καλυτερος ευρωπαιος που παιζει ευρωπη δεν ειναι ισπανος!ετσι απλα!!
Ginobili
QUOTE(Phil Laak @ Mar 23 2011, 01:01 ) *
Ginobili πέσε για ύπνο γιατί έχουμε αγώνα αύριο...Άντε θα φουντώσει και η αλλεργία σου...Πέσε να ξεκουραστείς επιτέλους!

Και το φάντασμα μου να έρθει στον αγώνα αύριο,περισσότερα θα προσφέρει από το γίδι που χρυσοπληρώνει ο Παναθηναικός.
kseplenhs
QUOTE(kolokotronis @ Mar 23 2011, 02:05 ) *
Κοίτα δεν αφορά τον κόλονελ το θέμα, είναι πιο γενικό, γι'αυτό και εμπλέκομαι.

Είμαστε σε τόπικ του παναθανα'ι'κού μετά από ένα ματς που ίσως να ήτανε όλη η χρονιά και κάνουμε διάφορα σχόλια, κυρίως οι παναθανα'ι'κοί.

Ε, μετά την εμφάνιση του ΔΔ πέταξε μία μπιχτή για τον Σπαν.
Μπιχτή, δεν τον έβρισε.

Και ''ορμάς''σαν δικηγόρος του Μπιλ ότι ''το έχει κάνει και αυτό, το έχει κάνει και εκείνο'' κτλ.

Ρίξε μια ματιά στα δικά σας τόπικ όταν μετά από δικούς σας αγώνες έχω κάνει εγώ προσωπικά κάποιο σχόλιο, ποια ήταν η αντίδραση ορισμένων ολυμπιακών στο φόρουμ.
Και μου έγινε, σωστά ίσως, παρατήρηση ότι ρίχνω λάδι στη φωτιά.

Για αυτό το λόγο στο λέω.



κολοκοτρώνη,δεν κάνω τον δικηγόρο του αλλά η διαφορά σου με εκείνον είναι πως αυτός αντέδρασε σε σχόλιο ενώ εσύ συνήθως δράς και περιμένεις αντιδράσεις.Πάντως είναι αλήθεια πως μου έχεις λείψει τελευταία,σε βαθμό που να με ψιλοψήνει μια ήττα μπας και επανεμφανιστείς να δώσεις πρόβλεψη (που πάντα πέφτει έξω αλλά εκεί είναι η μαγεία των ποστ σου ) tongue.gif .

kolokotronis
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2011, 02:09 ) *
κολοκοτρώνη,δεν κάνω τον δικηγόρο του αλλά η διαφορά σου με εκείνον είναι πως αυτός αντέδρασε σε σχόλιο ενώ εσύ συνήθως δράς και περιμένεις αντιδράσεις.Πάντως είναι αλήθεια πως μου έχεις λείψει τελευταία,σε βαθμό που να με ψιλοψήνει μια ήττα μπας και επανεμφανιστείς να δώσεις πρόβλεψη (που πάντα πέφτει έξω αλλά εκεί είναι η μαγεία των ποστ σου ) tongue.gif .

Δεν με βοηθάτε, δεν με βοηθάτε.

Είναι και αυτή η Σιέννα...

Τι να πεις, τι να ασχοληθείς...
Air and King
QUOTE(PARISINOS @ Mar 23 2011, 00:33 ) *
Καταρχας ο ΔΔ ειναι ο καλυτερος παιχτης στην ευρωπη. Ουτε ναβαρο, ουτε κανενας. Προφανως και δεν θα πω οτι θελει τρεις ναβαρο για την πλακα του, μιας και ο ισπανος ειναι μεγαλη παιχταρα και το απεδειξε σημερα, ωστοσο διαμαντιδης δεν ειναι.

Δεν μπορει δηλαδη να οργανωσει, να βαλει 26 ποντους με καθε διαφορετικο τροπο , να παρει ριμπαουντ, να σκασει ταπα στον αντιπαλο σεντερ κλπ.










Ο ΠΑΟ σημερα απεδειξε αυτο που ελεγα απο την αρχη της σεζον. Η ομαδα ειναι χαρα ,

Ναι ειναι..Συμφωνω..Το impact του φετος αγγιζει εξωπραγματικα ορια...Μια ομαδα μονος καποιες στιγμες του που απλα κανει τα παντα και τα κανει καλα...Αυτη ειναι η αληθεια οτι ομαδα και να υποστηριζουμε..Ειναι ο καλυτερος παιχτης της Ευρωπης αυτη την στιγμη...Δεν εχει να κανει μονο με το σημερινο παιχνιδι..Απλα προσθεσε ενα λιθαρακι στο μελλοντικο του μυθο...

Στο τελευταιο που λες παντως και ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος σε ροστερ ειναι χειροτεροι απο περυσι και το μια χαρα ειναι σχετικο..Οι προπονητες βεβαιως παραμενουν Ιερα τερατα...
Ειδαμε σημερα ακομα μια φορα σεμιναρια προπονητικης και απο Ντουντα και απο Ζοτς.....
Razorblade Fish
QUOTE(kolokotronis @ Mar 23 2011, 02:05 ) *
Κοίτα δεν αφορά τον κόλονελ το θέμα, είναι πιο γενικό, γι'αυτό και εμπλέκομαι.

Είμαστε σε τόπικ του παναθανα'ι'κού μετά από ένα ματς που ίσως να ήτανε όλη η χρονιά και κάνουμε διάφορα σχόλια, κυρίως οι παναθανα'ι'κοί.

Ε, μετά την εμφάνιση του ΔΔ πέταξε μία μπιχτή για τον Σπαν.
Μπιχτή, δεν τον έβρισε.

Και ''ορμάς''σαν δικηγόρος του Μπιλ ότι ''το έχει κάνει και αυτό, το έχει κάνει και εκείνο'' κτλ.

Ρίξε μια ματιά στα δικά σας τόπικ όταν μετά από δικούς σας αγώνες έχω κάνει εγώ προσωπικά κάποιο σχόλιο, ποια ήταν η αντίδραση ορισμένων ολυμπιακών στο φόρουμ.
Και μου έγινε, σωστά ίσως, παρατήρηση ότι ρίχνω λάδι στη φωτιά.

Για αυτό το λόγο στο λέω.

Μα εγω δεν ειπα το παραμικρο για το παιχνιδι(οπως ελεγες εσυ παει αποκλειστηκε ο Ολυμπιακος και τετοια).Απαντησα προσωπικα στον Ginobili,γιατι θεωρησα το σχολιο του ελαφρως αστοχο.Και ερχεται ο συνταγματαρχης λες και ειμαστε στο στρατο να βαλει και καλα ταξη και να με πει και γραφικο(που δεν ξερω στο χωριο σου,αλλα στο χωριο μου ειναι βαρια κουβεντα),ως συνηθως χωρις κανενα μπασκετικο επιχειρημα.
colonel gomelsky
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 23 2011, 02:13 ) *
Και ερχεται ο συνταγματαρχης ...... ως συνηθως χωρις κανενα μπασκετικο επιχειρημα.



ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Έλα, δεν το εννοείς. Είσαι τσατισμένος.
spysta
μεγαλη χαμενη ευκαιρια για τον ΠΑΟ σημερα .. εκανε ΦΟΒΕΡΟ ματς και αδικα εχασε στο τελος λογω 1-2 καθοριστικων σφυριγματων αλλα και του κενου 2λεπτου στο τελος οπου η Μπαρτσα εχανε συνεχομενες επιθεσεις και ο ΠΑΟ ομοιως αδυνατουσε να την τιμωρησει.

το ματς της Πεμπτης ειναι κομβικης σημασιας .. αν γινει το 2-0 η σειρα δεν γυριζει.
ο ΠΑΟ παντως εδειξε οτι μπορει να κανει το break .. το θεμα ειναι ποσες δυναμεις θα εχουν οι βασικοι του συντελεστες (ΔΔ,Νικολας,Μπατιστ) την Πεμπτη ωστε να ανταποκριθουν σε high stantarts τα οποια επιβαλλονται απο αυτους για να κερδισουν οι πρασινοι εκει μεσα.
Θα πρεπει παντως να ερθει σκορ και απο ενα παικτη που δεν θα το περιμενουν (πχ Φωτσης,Περπε,Σατο)

ΤΕΡΑΣΤΙΟ respect στον ΔΔ.
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Mar 23 2011, 02:06 ) *
οι τυποι ειναι αλλαζονες!! δε δεχονται να πουν οτι ο δδ τους διελυσε και πηγε να τους παρει το ματς σχεδον μονος του αλλα ειπαν οτι τον αφησαν και οτι ηταν στο πλανο!!! εδωσε 3-4 ασιστ λιγοτερες και τους εβαλε καμια 15αρια ποντους παραπανω!!

και ολα αυτα τα εκανε ο διαμαντιδης με συνεχομενα φαουλ πανω του σε καθε φαση!! τετοιο ξυλο εχω να δω απο το ξυλο που εφαγε ο μιλος στο ματς με τους τουρκους στον ημιτελικο του μουντο!

δε δεχονται οτι ο καλυτερος ευρωπαιος που παιζει ευρωπη δεν ειναι ισπανος!ετσι απλα!!



χαλάρωσε ρε συ.Χορτασμένοι είναι αυτοί.Δεν σημαίνει πως μας αντιμετωπίζουν με το κόμπλεξ που τους αντιμετωπίζουμε εμείς.

έχουν και στο nba κάτι μυρωδιάδες να μαζεύουν δαχτυλίδια.Σιγά τώρα μην κάτσει ο κάθε πασκουάλ να σκάσει για το αν είναι ισπανός ο καλύτερος στην ευρώπη.Λες και η ισπανία είναι μάλτα και βγάζουν ναβάρο μια φορά στα 1500 χρόνια
kolokotronis
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 23 2011, 02:13 ) *
Μα εγω δεν ειπα το παραμικρο για το παιχνιδι(οπως ελεγες εσυ παει αποκλειστηκε ο Ολυμπιακος και τετοια).Απαντησα προσωπικα στον Ginobili,γιατι θεωρησα το σχολιο του ελαφρως αστοχο.Και ερχεται ο συνταγματαρχης λες και ειμαστε στο στρατο να βαλει και καλα ταξη και να με πει και γραφικο(που δεν ξερω στο χωριο σου,αλλα στο χωριο μου ειναι βαρια κουβεντα),ως συνηθως χωρις κανενα μπασκετικο επιχειρημα.

Καλά ξεφύγαμε τελείως...

Δεν έγραψα πουθενά ότι αποκλειστείκατε.

Αν μερικοί φίλοι του οσφπ παραβλέπουν τα ''αν'' και τη λέξη ''προυπόθεση'' στα ποστ μου, δεν φταίω εγώ φίλε μου..

Την χρονική στιγμή των ποστ ήθελα να τονίσω, αλλά ήδη έχουμε χάσει την μπάλα.

offtopic.gif
Δεν προλαβαίνει να σβείνει τα οφ τόπικ ο air kef.
offtopic.gif
GK_23
QUOTE(il postino @ Mar 23 2011, 01:58 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/137036.html

θα μας τρελανει ο πασκουαλ!!

Αυτό που λέει ο Πασκουάλ έχει μεγάλη δόση αλήθειας, μη σου φαίνεται προκλητικό ή περίεργο...
Δεν το λέει για να ειρωνευτεί ή να προκαλέσει.

Πολλές ομάδες έχουν αντιμετωπίσει τον Διαμαντίδη με τον ίδιο τρόπο και επιτυχημένα κάποιες φορές...
Χωρίς βοήθειες στο μαρκάρισμά του, δίνοντας του διάδρομο προς το καλάθι, με τον ψηλό να τον περιμένει στο ημικύκλιο, αντιμετωπίζοντας έτσι και το περίφημο split out που αποτελεί σήμα κατατεθέν στο παιχνίδι του ΠΑΟ.
Ο Διαμαντίδης δεν συνηθίζει να σκοράρει ούτε με drive, ούτε με mid range σουτ μετά από τρίπλα.
Δεν ήταν λάθος αυτή η τακτική του Πασκουάλ. Άσχετα αν χθες δεν του βγήκε....

Σχετικά με το ματς τώρα...
Ο ΠΑΟ δεν πήγε στη Βαρκελώνη για να αποδείξει πόσο μεγάλη ομάδα είναι ή αν έχει 5 αστέρια στη φανέλα ή αν ο Διαμαντίδης είναι μεγάλος παίκτης. Πήγε για να κερδίσει και να κάνει το break. Η ουσία είναι λοιπόν πως είχε μια τεράστια ευκαιρία να το κάνει αλλά δεν τα κατάφερε. Και το θέμα είναι πως πρέπει πολύ σύντομα να ξεπεράσει την χθεσινή ήττα και να ετοιμαστεί για το αυριανό ματς. Είναι πολύ δύσκολο και απαιτεί ειδική ψυχολογική προετοιμασία για να βγάλεις από το μυαλό των παικτών σου, τον τρόπο που χάθηκε το χθεσινό ματς. Νομίζω ότι περισσότερο σε αυτό πρέπει πλέον να επικεντρωθεί το τεχνικό τιμ του ΠΑΟ παρά σε αγωνιστικά θέματα.

Από την άλλη η Μπάρτσα, όχι μόνο δεν τρόμαξε αλλά η επιπολαιότητα που έδειξαν οι παίκτες της στα τελευταία λεπτά, προβλημάτισε αρκετά. Σε κάποια σημεία όπου κλήθηκε να διαφυλάξει διαφορά 3-5 πόντων, οι επιλογές της στην επίθεση ήταν τραγικές (Ναβάρο, Άντερσον). Είναι γεγονός όμως πως και ο ΠΑΟ στο ίδιο διάστημα δεν εκμεταλλεύτηκε την επιπολαιότητα αυτή...

Σχετικά με την διαιτησία, δεν μπορεί κανείς να πει με σιγουριά αν το φάουλ στον Βάσκεθ είναι ή δεν είναι καθώς το replay δεν βοηθάει. Με την κίνησή τους όμως οι διαιτητές να καταλογίσουν (σωστά) το αντιαθλητικό στο Σάδα στο τέλος, απέδειξαν πως δεν είχαν πρόθεση να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα.

Αν θες να βοηθήσεις τη Μπαρτσελόνα, τότε πολύ απλά δεν δίνεις αυτό το σφύριγμα...
Anaz
QUOTE(il postino @ Mar 23 2011, 02:06 ) *
οι τυποι ειναι αλλαζονες!! δε δεχονται να πουν οτι ο δδ τους διελυσε και πηγε να τους παρει το ματς σχεδον μονος του αλλα ειπαν οτι τον αφησαν και οτι ηταν στο πλανο!!! εδωσε 3-4 ασιστ λιγοτερες και τους εβαλε καμια 15αρια ποντους παραπανω!!

και ολα αυτα τα εκανε ο διαμαντιδης με συνεχομενα φαουλ πανω του σε καθε φαση!! τετοιο ξυλο εχω να δω απο το ξυλο που εφαγε ο μιλος στο ματς με τους τουρκους στον ημιτελικο του μουντο!

δε δεχονται οτι ο καλυτερος ευρωπαιος που παιζει ευρωπη δεν ειναι ισπανος!ετσι απλα!!
Παντως το ιδιο ειχε ειπωθει απο το τεχνικο τιμ του Παο και στον τελικο του Οακα για την εμφανιση του Παπαλουκα. Νομιζω μαλιστα απο τον ιδιο τον Ομπραντοβιτς.
Air and King
QUOTE(il postino @ Mar 23 2011, 02:06 ) *
οι τυποι ειναι αλλαζονες!! δε δεχονται να πουν οτι ο δδ τους διελυσε και πηγε να τους παρει το ματς σχεδον μονος του αλλα ειπαν οτι τον αφησαν και οτι ηταν στο πλανο!!! εδωσε 3-4 ασιστ λιγοτερες και τους εβαλε καμια 15αρια ποντους παραπανω!!

και ολα αυτα τα εκανε ο διαμαντιδης με συνεχομενα φαουλ πανω του σε καθε φαση!! τετοιο ξυλο εχω να δω απο το ξυλο που εφαγε ο μιλος στο ματς με τους τουρκους στον ημιτελικο του μουντο!

δε δεχονται οτι ο καλυτερος ευρωπαιος που παιζει ευρωπη δεν ειναι ισπανος!ετσι απλα!!

il postino ηρεμησε..Δεν θα ελεγε ποτε ο Πασκουαλ οτι ο Διαμαντιδης ειναι ο καλυτερος παιχτης στην Ευρωπη ακομα και να το ξερει..Οπως υποθετικα ουτε ο Ζοτς θα ελεγε ποτε οτι ο Ναβαρο ειναι ο καλυτερος ακομα και αν το πιστευε...
Οταν μιλαμε για τετοιο επιπεδο ο καθενας θα εκθειασει το σπιτι του και οχι τον αντιπαλο.
PARISINOS
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2011, 01:17 ) *
χαλάρωσε ρε συ.Χορτασμένοι είναι αυτοί.Δεν σημαίνει πως μας αντιμετωπίζουν με το κόμπλεξ που τους αντιμετωπίζουμε εμείς.

έχουν και στο nba κάτι μυρωδιάδες να μαζεύουν δαχτυλίδια.Σιγά τώρα μην κάτσει ο κάθε πασκουάλ να σκάσει για το αν είναι ισπανός ο καλύτερος στην ευρώπη.Λες και η ισπανία είναι μάλτα και βγάζουν ναβάρο μια φορά στα 1500 χρόνια


Καλα και εσυ ρε ξεπλενη πως διακαιολογεις τετοιο εντελως εκτος λογικης σχολιο?

Ο μησος πριν το ματς ειχε 11 π και 6 ασσιστ μεσο ορο, δηλαδη 23 ποντους περιπου σηνεισφορα στο παιχνιδι. Σημερα ειχε 26 συν δυο ασσιστ , δηλαδη 30 ποντους , και μαλιστα οχι απο τη θεση 1, μιας και εκει επαιζε ο καλαθης που προσεθεσε και αλλους 5 ποντους και 2 ασσιστ.

Ποιος βγηκε κερδισμενος απο αυτην την τακτικη? η Μπαρτσα η ο ΠΑΟ?

Και μην πει κανεις οτι η μπαρτσα κερδισε , γιατι το να φτανεις να παιζεις στο σουτ παιχνιδι που ολοι σε ειχαν ακλονητο φαβορι ( η μπουκ εδιναν 1,2 τη νικη της μπαρτσα) δεν ειναι ακριβως νικη...

Αν ο πασκουαλ δεν ειχε κομπλεξ, η τουλαχιστον εκανε δηλωσεις αυριο που θα του ειχε κατεβει το αιμα απο το κεφαλι, θα μπορουσε απλα να πει οτι ΟΚ καλος παιχτης ο ΔΔ, επιασε φοβερη εμφανιση σημερα, μας δημιουργησε πολλα προβληματα αλλα ευτηχως ανταπεξηλθε η ομαδα μου.
Αντ αυτου αλλα νταλων δηλωσεις. Δεν κοιταει εκει που του πηρε την ταυτοτητα σημερα ο ζοτς, πουλαει και πνευμα...
Flash
Ρε παιδιά σοβαρά τώρα, αφήστε και κάτι να πέσει κάτω πια... Κάθεστε και ανοίγετε θέμα για το Σπανούλη και για το ποιος προκαλεί περισσότερο στο υποφόρουμ ποιου μετά από τέτοιους αγώνες.

Ακόμα και αν δε σας αρέσει κάτι που γράφτηκε βρείτε λίγη σύνεση όταν είναι φορτισμένοι πολλοί να μην πατήσετε το ρημαδι το "Προσθήκη Απάντησης". Έχει παραλήπτες και των δύο αποχρώσεων το μύνημα και συγνώμη αν φαίνεται υπερβολικά πατερναλιστικό.

Έσβησα αρκετά ανούσια posts αλλά δε σας προλαβαίνω. Αν υπάρξει συνέχεια θα υπάρξουν και φάουλ.
Anubis
Να αντιστρεψω την ερωτηση προς τον σιχαμα αφου πω οτι θεωρω σωτα αυτα που λεει..
Αν θες να βοηθησεις την μπαρτσελονα δινεις αδιαθλητικο σε αιφνιδιασμο με 3 παικτες οταν δεν εχεις κανε το ιδιο σε προηγουμενη φαση?
PARISINOS
QUOTE(Air and King @ Mar 23 2011, 01:12 ) *
Ναι ειναι..Συμφωνω..Το impact του φετος αγγιζει εξωπραγματικα ορια...Μια ομαδα μονος καποιες στιγμες του που απλα κανει τα παντα και τα κανει καλα...Αυτη ειναι η αληθεια οτι ομαδα και να υποστηριζουμε..Ειναι ο καλυτερος παιχτης της Ευρωπης αυτη την στιγμη...Δεν εχει να κανει μονο με το σημερινο παιχνιδι..Απλα προσθεσε ενα λιθαρακι στο μελλοντικο του μυθο...

Στο τελευταιο που λες παντως και ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος σε ροστερ ειναι χειροτεροι απο περυσι και το μια χαρα ειναι σχετικο..Οι προπονητες βεβαιως παραμενουν Ιερα τερατα...
Ειδαμε σημερα ακομα μια φορα σεμιναρια προπονητικης και απο Ντουντα και απο Ζοτς.....


Για τον ΠΑΟ ισως να εχεις δικιο φιλε ΑΙΡ αν και ακομα δεν εχω πειστει (αλλωστε δεν πηραμε και κανα ευρωπαικο περσυ , απο τους 16 αποκλειστηκαμε , ασχετο αν ηταν καπως πλασματικο με τις τοσες απουσιες που ειχαμε) αλλα για τον ΟΣΦΠ δεν συμφωνω.

Θεωρω οτι οντως στο ροστερ εισαστε ισως λιγο χειροτεροι ( οχι σιγουρα βεβαια γιατι ο σπαν ειναι οτι και ο κλειζα, ενω ο νεστεροβιτς μαλλον προσφερει περισσοτερα απο τον τσιλι) αλλα ως ΟΜΑΔΑ ο ΟΣΦΠ ειναι πολυ καλυτερος απο το περσυνο τσιρκο ( γιατι για μενα και το ειπα και περσυ ο ΟΣΦΠ ηταν τσιρκο, με την εννοια οτι δεν ειχε ουτε αρχη ουτε τελος, ειχε αφησει ο γιαννακης τους παιχτες να αλωνιζουν και κανανε οτι θελανε) και αυτο γιατι επιτελους εχει ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ, ο οποιος δεν ειναι μελον τουροστερ αλλα ειναι μελος της ομαδας και μαλιστα το σημαντικοτερο γραναζι (για ευρωπη παντα μιλαω)
GK_23
QUOTE(Anubis @ Mar 23 2011, 02:26 ) *
Να αντιστρεψω την ερωτηση προς τον σιχαμα αφου πω οτι θεωρω σωτα αυτα που λεει..
Αν θες να βοηθησεις την μπαρτσελονα δινεις αδιαθλητικο σε αιφνιδιασμο με 3 παικτες οταν δεν εχεις κανε το ιδιο σε προηγουμενη φαση?

Στη συγκεκριμένη φάση ίσως και να έχει δίκιο να διαμαρτύρεται ο ΠΑΟ.
Και εγώ δεν το είδα για αντιαθλητικό το συγκεκριμένο φάουλ...

Μπορεί να θεώρησαν πως τον τράβηξαν από το χέρι ή τη φανέλα τον Ισπανό παίκτη.
Κάτι τέτοιο πάντως δεν φάνηκε από το replay...
Ginobili
QUOTE(sixama23 @ Mar 23 2011, 00:23 ) *
Με την κίνησή τους όμως οι διαιτητές να καταλογίσουν (σωστά) το αντιαθλητικό στο Σάδα στο τέλος, απέδειξαν πως δεν είχαν πρόθεση να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα.

Αν θες να βοηθήσεις τη Μπαρτσελόνα, τότε πολύ απλά δεν δίνεις αυτό το σφύριγμα...

Έλα ρε συ...ακριβώς το αντίθετο έδειξε η συγκεκριμένη φάση.Αυτό έλειπε να μη το έδιναν αντιαθλητικό αυτό το πράγμα!!! Ήταν προκλητικότατο το ότι έκαναν και σύσκεψη από πάνω για να το δώσουν,όταν έδωσαν για πλάκα αντιαθλητικό αυτό του Φώτση.... blink.gif
Για να μην πω...για τον Ζοτς,που είχε βγει εκτός εαυτού,και δεν τολμούσαν να του κάνουν νύξη για τεχνική ποινή...λόγω λερωμένης φωλιάς...
kseplenhs
QUOTE(PARISINOS @ Mar 23 2011, 02:25 ) *
Καλα και εσυ ρε ξεπλενη πως διακαιολογεις τετοιο εντελως εκτος λογικης σχολιο?

Ο μησος πριν το ματς ειχε 11 π και 6 ασσιστ μεσο ορο, δηλαδη 23 ποντους περιπου σηνεισφορα στο παιχνιδι. Σημερα ειχε 26 συν δυο ασσιστ , δηλαδη 30 ποντους , και μαλιστα οχι απο τη θεση 1, μιας και εκει επαιζε ο καλαθης που προσεθεσε και αλλους 5 ποντους και 2 ασσιστ.

Ποιος βγηκε κερδισμενος απο αυτην την τακτικη? η Μπαρτσα η ο ΠΑΟ?

Και μην πει κανεις οτι η μπαρτσα κερδισε , γιατι το να φτανεις να παιζεις στο σουτ παιχνιδι που ολοι σε ειχαν ακλονητο φαβορι ( η μπουκ εδιναν 1,2 τη νικη της μπαρτσα) δεν ειναι ακριβως νικη...

Αν ο πασκουαλ δεν ειχε κομπλεξ, η τουλαχιστον εκανε δηλωσεις αυριο που θα του ειχε κατεβει το αιμα απο το κεφαλι, θα μπορουσε απλα να πει οτι ΟΚ καλος παιχτης ο ΔΔ, επιασε φοβερη εμφανιση σημερα, μας δημιουργησε πολλα προβληματα αλλα ευτηχως ανταπεξηλθε η ομαδα μου.
Αντ αυτου αλλα νταλων δηλωσεις. Δεν κοιταει εκει που του πηρε την ταυτοτητα σημερα ο ζοτς, πουλαει και πνευμα...



βασικά σας πειράζει το οτιδήποτε τέτοια ώρα.Λογικό είναι και εμένα μπορεί να με πείραζαν χειρότερα.Βρήκατε τώρα τον πασκουάλ αλλά όποιος και να έκανε δήλωση λίγο έξω απο τα όρια του politically correct,θα τα άκουγε.

το ποιός βγήκε κερδισμένος θα κριθεί στα επόμενα παιχνίδια.Το σημερινό έδειξε απλά πως τα παιχνίδια δύσκολα θα ανοίξουν υπέρ του ενός ή του άλλου.Μπορεί να κερδίσει ο παο 3-1 με αίμα,μπορεί κάλιστα να γίνει και σκουπισμα αλλά επίσης με πολύ αίμα στο πάτωμα.

χάθηκε μια ευκαιρία,έχει άλλες δυο τουλάχιστον για να μην αποκλειστεί.
Quincy
QUOTE(PARISINOS @ Mar 23 2011, 01:25 ) *
Καλα και εσυ ρε ξεπλενη πως διακαιολογεις τετοιο εντελως εκτος λογικης σχολιο?

Ο μησος πριν το ματς ειχε 11 π και 6 ασσιστ μεσο ορο, δηλαδη 23 ποντους περιπου σηνεισφορα στο παιχνιδι. Σημερα ειχε 26 συν δυο ασσιστ , δηλαδη 30 ποντους , και μαλιστα οχι απο τη θεση 1, μιας και εκει επαιζε ο καλαθης που προσεθεσε και αλλους 5 ποντους και 2 ασσιστ.

Ποιος βγηκε κερδισμενος απο αυτην την τακτικη? η Μπαρτσα η ο ΠΑΟ?

Και μην πει κανεις οτι η μπαρτσα κερδισε , γιατι το να φτανεις να παιζεις στο σουτ παιχνιδι που ολοι σε ειχαν ακλονητο φαβορι ( η μπουκ εδιναν 1,2 τη νικη της μπαρτσα) δεν ειναι ακριβως νικη...

Αν ο πασκουαλ δεν ειχε κομπλεξ, η τουλαχιστον εκανε δηλωσεις αυριο που θα του ειχε κατεβει το αιμα απο το κεφαλι, θα μπορουσε απλα να πει οτι ΟΚ καλος παιχτης ο ΔΔ, επιασε φοβερη εμφανιση σημερα, μας δημιουργησε πολλα προβληματα αλλα ευτηχως ανταπεξηλθε η ομαδα μου.
Αντ αυτου αλλα νταλων δηλωσεις. Δεν κοιταει εκει που του πηρε την ταυτοτητα σημερα ο ζοτς, πουλαει και πνευμα...



Εννοείται ότι ο κερδισμένος από την αντιμετώπιση του Διαμαντίδη ήταν ο Παναθηναικός. Αλλά κι ο Πασκουάλ δεν έχει λάθος σ αυτό που είπε. Ίσως ήταν λάθος μετάφραση ή διατύπωση. Στο μυαλό του θα ήθελε να προκαλέσει τον Διαμαντίδη δίνοντας του διαδρόμους, τους οποίους όμως θα φρόντιζε να έκλεινε μετά το ντράιβ. Αλλά έμεινε στη θεωρία, γιατί στην ουσία όταν ο Πασκουάλ "προκάλεσε" το Διαμαντίδη, αυτός έβαλε 26 πόντους.. Κάτι πρέπει να γινε λάθος εκεί rolleyes.gif
kolokotronis
QUOTE(Anubis @ Mar 23 2011, 02:26 ) *
Να αντιστρεψω την ερωτηση προς τον σιχαμα αφου πω οτι θεωρω σωτα αυτα που λεει..
Αν θες να βοηθησεις την μπαρτσελονα δινεις αδιαθλητικο σε αιφνιδιασμο με 3 παικτες οταν δεν εχεις κανε το ιδιο σε προηγουμενη φαση?

Θα συμφωνήσω και εγώ.
Άσε που το αντιαθλητικό δεν δόθηκε αμέσως αλλά αφού είχανε δει οι διαιτητές το χρόνο που απομένει (1,5 sec).
Άσε που σεν σφυρίζει ένας, αλλά τρεις.
Και ένας (βλέπε αρτεάσκα) μπορεί να φτάνει.

Πάντως δεν μας έσφαξαν, απλά έπαιξαν λίγο έδρα σε λογικά πλαίσια.
Δεν χάσαμε από την διαιτησία.
lefkadian
QUOTE(Anubis @ Mar 23 2011, 02:26 ) *
Να αντιστρεψω την ερωτηση προς τον σιχαμα αφου πω οτι θεωρω σωτα αυτα που λεει..
Αν θες να βοηθησεις την μπαρτσελονα δινεις αδιαθλητικο σε αιφνιδιασμο με 3 παικτες οταν δεν εχεις κανε το ιδιο σε προηγουμενη φαση?

Δεν καταλαβαινω γιατι μιλαμε για διαιτησια. Πηρε καποια σφυριγματα εδρας η Μπαρτσα αλλα ως εκει. Μην αρχιζουμε (και εμεις) τις γραφικοτητες. Ακομα και ετσι μπορουσαμε να παρουμε το παιχνιδι. Γινονται διακοσια σφυριγματα σε καθε παιχνιδι, δεκα θα ειναι λαθος. Και συνηθως υπερ του φαβορι. Σε ολο τον κοσμο σε ολα τα παιχνιδια...
Οπως ειπαν και καποιο φιλοι με την διαφορα στους 5 και με την Μπαρτσα να μην μπορει να σκοραρει για κανα διλεπτο χασαμε και εμεις την συγκεντρωση μας. Αποκορυφωμα οι 2 χαμενες βολες του Περπερογλου. Εκει κατα την γνωμη μου χαθηκε το παιχνιδι. Οχι στις χαμενες βολες του Στρατου, αλλα στο οτι δεν εκμεταλλευτηκαμε το νεκρο διαστημα και τις λαθος επιλογες της Μπαρτσα σε εκεινο το διλεπτο...
Ginobili
QUOTE(kolokotronis @ Mar 23 2011, 01:33 ) *
Πάντως δεν μας έσφαξαν, απλά έπαιξαν λίγο έδρα σε λογικά πλαίσια.
Δεν χάσαμε από την διαιτησία.

Ναι σωστό κι αυτό...όταν έχεις υποστεί Αρτεάγκα..όλα τα άλλα σου φαίνονται τρίχες κατσαρές.
PARISINOS
QUOTE(Anaz @ Mar 23 2011, 01:24 ) *
Παντως το ιδιο ειχε ειπωθει απο το τεχνικο τιμ του Παο και στον τελικο του Οακα για την εμφανιση του Παπαλουκα. Νομιζω μαλιστα απο τον ιδιο τον Ομπραντοβιτς.


Ναι αλλα τοτε ο ΠΑΟ ειχε την πληρη ελενχο του παιχνιδιου, δεν ειχε προηγηθει η ΤΣΣΚΑ ποτε, ενω ηταν καπου 7-10 ποντους πισω για μεγαλα διαστηματα.
Οποτε ο παπαλουκας μεν σκοραρε 23 και ειχε και 7 ασσιστ, αλλα η τακτικη του ΠΑΟ απεδωσε. Δικαιωθηκε ο ΠΑΟ και αρα δικαιουτω να το πει ο ζοτς.

Σημερα , ηταν απο τις λιγες φορες σε τετοιο επιπεδο που ενας προπονητης κυριολεκτικα κανει τον αλλον να φαινεται ασχετος. Του πηρε την ταυτοτητα του πασκουαλ ο ζοτς, με αποτελεσμα η μπαρτσα να ακολουθει σχεδον ολες τις κινησεις του ΠΑΟ σπασμωδικα.
Ηταν δηλαδη ξεκαθαρο οτι δεν ηξερε τι να κανει ο πασκουαλ και το τι λεει τωρα ειναι κυριως αποτελεσμα της τσαντιλας του που εχασε κατα τετοιο τροπο τη μαχη των παγκων.

Σε καμια περιπτωση δεν ειδα εγω να δινουν τους διαδρομους στον διαμαντιδη. Αλλωστε δεν εβαλε ετσι τους περισσοτερους ποντους. Με τριποντα τους εβαλε και με τον πολλαπλο βιασμο του ρουμπιο στο ποστ. Που ακριβως ηταν οι διαδρομοι που δωσανε στον ΔΔ και καλα για να μαρκαρουνε τους υπολοιπους?

saou
Καλά έπαιξε ρε παιδιά ο ΠΑΟ αλλά τις υπερβολες και τις φανφάρες ήθελα και να ξερα τι τις θέλετε.

Ούτε καμιά απόρθητη έδρα παραλίγο να αλώσει ούτε κανένα έπος να γράψει (φέτος μόνο έχουν περάσει 3-4 ομάδες σε Ισπανία και Ευρώπη) ούτε φαβορί θα γινόταν αφού πάλι πληρέστερη και καλύτερη είναι η Μπάρτσα ,ούτε ο πρώτος θα ήταν που της κάνει break στα play offs αφού και πέρυσι και πρόπερσι η Κάχα και η Ρεάλ έκαναν νίκη εκεί μέσα, ενώ κλασσικα μέσα σε όλα κολλάει ο σιχαμένος και τρισάθλιος Ναβάρο, ο Ρούμπιο που είναι απάτη και η μεγαλύτερη απάτη Μπαρτσελόνα, που προφανώς έγινε απάτη επειδή παραλίγο να την κερδίσει ο ΠΑΟ.

Η σειρά είναι best of five και εκεί είναι το όλο θέμα. Σήμερα ο Ομπράντοβιτς παρουσίασε διάφορα τρικ, από το να αφήνει 3-4 Ισπανούς εντελώς αμαρκάριστους στην περιφέρεια μέχρι τις σύνθετες ζώνες που ανέφερε ο Λαμάρ. Καλά έκανε αλλά επειδή ακριβώς μιλάμε για τρικ αναρωτιέμαι κατά πόσο θα ξαναεμφανιστούν και κατά πόσο θα είναι και πάλι τόσο αποτελεσματικά όσο σήμερα που λειτούργησαν αιφνιδιαστικά. Έχει άλλα κόλπα στη φαρέτρα του? Διαφορετικά άμα χάσει και την Πέμπτη και τελειώσει η σειρά με κάνα 3-0 ή 3-1 ποιός θα ασχολείται με τις βαριές φανέλες και όλα τα συναφή?

Αν και όντως η Μπαρτσελόνα μοιάζει ένα κλικ χειρότερη από πέρυσι, και τίποτα δεν αποκλείεται.

il postino
QUOTE(sixama23 @ Mar 23 2011, 02:23 ) *
.

Σχετικά με την διαιτησία, δεν μπορεί κανείς να πει με σιγουριά αν το φάουλ στον Βάσκεθ είναι ή δεν είναι καθώς το replay δεν βοηθάει. Με την κίνησή τους όμως οι διαιτητές να καταλογίσουν (σωστά) το αντιαθλητικό στο Σάδα στο τέλος, απέδειξαν πως δεν είχαν πρόθεση να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα.

Αν θες να βοηθήσεις τη Μπαρτσελόνα, τότε πολύ απλά δεν δίνεις αυτό το σφύριγμα...

προσπαθω να μη γραψω για τη διαιτησια αλλα δε θα τα καταφερω μου φαινεται με τετοια ποστ!!

γραφεται συνεχεια οτι αν οι διαιτητες ηθελαν να διαμορφωσουν αποτελεσμα δε θα διναν το καθαρο αντιαθλητικο στο τελος. να ρωτησω κατι, αν ο χρονος που απεμενε δεν ηταν 1 και κατι δευτερα αλλα 7-8 δευτερα, θα το διναν? οχι!! με τιποτα!!

ηταν ξεκαθαρη η σταση των διαιτητων σημερα, μην κρυβομαστε. δεν ειναι οτι εδωσαν 4-5 σφυριγματα εδρας, στοιχειο απολυτα φυσιολογικο. καθε επαφη μας τη σφυριζαν!! στην τριτη περιοδο , οι ισπανοι καποια στιγμη σκοραραν μονο με βολες! αντιθετα εμεις αντιστοιχες φασεις δεν τις παιρναμε. εδω ο βασκεθ γκρεμισε το διαμαντιδη σε ενα ντραιβ και δε σφυριξαν καν φαουλ. μας εδωσαν αστειο αντιαθλητικο, ενω δεν εδωσαν 2-3 αντιστοιχα δικα τους!! πχ το "τζατζαρισμα" του ναβαρο στο καλαθη κοκ!

οι διαιτητες εκαναν ο,τι μπορουσαν σημερα και απλα στο τελος , για τα ματια του κοσμου, εδωσαν το αντιαθλητικο! σου λεει "αμα το χασουν οι ισπανοι στο τελος ετσι, καλα να παθουν, εμεις δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο!".

η γενικοτερη φιλοσοφια των διαιτητων σημερα και οχι απαραιτητα καποιες μεμονωμενες φασεις με κανουν να πιστευουν οτι παιζαμε απεναντι σε 8.

οπως και να εχει, το ψυχολογικο αδειασμα φοβαμαι εγω απο δω και περα, τιποτα αλλο!!!τους εχουμε!!

M.J FOR EVER
kolokotronis αν παιξουν εδρα στα λογικα πλαισια καλα ειναι.εγω για αυτο εμεινα μονο σε μια φαση στον αγωνα που θεωρησα οτι κρινει πολλα.μενεις τρεις ποντους πισω και θελει 24 δευτερολεπτα.αναγκαστικα μετα η θα πας για γρηγορο τριποντο η θα βαλεις γρηγορα διποντο και θα κανεις φαουλ να πανε στις βολες.και στις δυο περιπτωσεις πλεονεκτημα εχει ο αντιπαλος.
kolokotronis
Από την άλλη ρε παιδιά, διαβάζω ότι ο καλύτερός μας παίκτης έκανε το ματς της ζωής του, έπαιξαν και κάποιοι άλλοι καλά, έπαιξαν και μερικοί που ούτε που τους περιμέναμε, οι προπονητές μας τους πήραν την ταυτότητα, οι διαιτητές σίγουρα δεν μας έσφαξαν και ΧΑΣΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ??

Τι έπρεπε να γίνει για να κερδίσουμε?
Τόσο πολύ αουτσάιντερ είματε?
AZ1980
QUOTE(giannis-hania @ Mar 22 2011, 23:30 ) *
Ανατριχιαστικο παντως το μαρκάρισμα του παιχτη του οποιου δε θυμαμαι το ονομα στο εγχειρισμένο χερι του Μαριτς.


Tρεις λέξεις περιγράφουν αυτό το μαρκάρισμα: εσκεμμένο, αντισυναδελφικό, απαράδεκτο



bball.gif
lightday
QUOTE(saou @ Mar 23 2011, 02:39 ) *
....
Αν και όντως η Μπαρτσελόνα μοιάζει ένα κλικ χειρότερη από πέρυσι, και τίποτα δεν αποκλείεται.

δεν μοιάζει ένα δύο κλικ χειρότερη , μοιάζει κυρίως πιο αργή ,πιο μαλθακή και σε αρκετά σημεία προβλέψιμη. (Οχι όσο ο περσινός ΠΑΟ).
Air and King
Παντως κακως κατα την γνωμη μου στεκεστε στην δηλωση του Πασκουαλ.....Μιλαμε για μια δηλωση που δεν θα γινοταν ποτε αν εβαζε το τριποντο ο Διαμαντιδης....Σιγουρα δεν θα ελεγε τοτε "Προκαλεσαμε τον Διαμαντιδη"...Αλλα απο την αλλη ο καθενας πενευει το σπιτι του και οταν νικησει εστω και με ενα ποντο μπορει να πουλαει και τρελα....
Η ουσια ειναι οτι ο Παναθηναικος εχασε μεγαλη ευκαιρια να σπασει την εδρα...
PARISINOS
QUOTE(saou @ Mar 23 2011, 01:39 ) *
Καλά έπαιξε ρε παιδιά ο ΠΑΟ αλλά τις υπερβολες και τις φανφάρες ήθελα και να ξερα τι τις θέλετε.

Ούτε καμιά απόρθητη έδρα παραλίγο να αλώσει ούτε κανένα έπος να γράψει (φέτος μόνο έχουν περάσει 3-4 ομάδες σε Ισπανία και Ευρώπη) ούτε φαβορί θα γινόταν αφού πάλι πληρέστερη και καλύτερη είναι η Μπάρτσα ,ούτε ο πρώτος θα ήταν που της κάνει break στα play offs αφού και πέρυσι και πρόπερσι η Κάχα και η Ρεάλ έκαναν νίκη εκεί μέσα, ενώ κλασσικα μέσα σε όλα κολλάει ο σιχαμένος και τρισάθλιος Ναβάρο, ο Ρούμπιο που είναι απάτη και η μεγαλύτερη απάτη Μπαρτσελόνα, που προφανώς έγινε απάτη επειδή παραλίγο να την κερδίσει ο ΠΑΟ.

Η σειρά είναι best of five και εκεί είναι το όλο θέμα. Σήμερα ο Ομπράντοβιτς παρουσίασε διάφορα τρικ, από το να αφήνει 3-4 Ισπανούς εντελώς αμαρκάριστους στην περιφέρεια μέχρι τις σύνθετες ζώνες που ανέφερε ο Λαμάρ. Καλά έκανε αλλά επειδή ακριβώς μιλάμε για τρικ αναρωτιέμαι κατά πόσο θα ξαναεμφανιστούν και κατά πόσο θα είναι και πάλι τόσο αποτελεσματικά όσο σήμερα που λειτούργησαν αιφνιδιαστικά. Έχει άλλα κόλπα στη φαρέτρα του? Διαφορετικά άμα χάσει και την Πέμπτη και τελειώσει η σειρά με κάνα 3-0 ή 3-1 ποιός θα ασχολείται με τις βαριές φανέλες και όλα τα συναφή?

Αν και όντως η Μπαρτσελόνα μοιάζει ένα κλικ χειρότερη από πέρυσι, και τίποτα δεν αποκλείεται.


Ενταξει φιλε ΣΑΟΥ αλλα λεγοντουσαν πριν το παινχιδι . Μην το παιζουμε μετα χρηστον προφητες τωρα. Οπως ειπα οι μπουκ εδιναν νικη της μπαρτσα 1,2 , ολοι μιλαγαν για σκουπα και 20αρα , μεχρι και οι φιλοι του ΠΑΟ οι περισσοτεροι ειχαν απελπιστει.

Και μετα ερχεσαι και βλεπεις μια εμφανιση αρχοντικη μεσα στην βαρκελωνη. Γιατι εγω διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ σε κατι που ακουσα να γραφεται αρκετα , οτι δηλαδη ο ΠΑΟ παραλιγο να κλεψει τη νικη. Ο ΠΑΟ εχασε τη νικη και η μπαρτσα εν τελη καταφερε και την εκλεψε.

ΟΙ ομαδες ηταν ισαξιες σημερα, αλλα για μενα ο ΠΑΟ ηταν ενα κλικ ανωτερος. Αυτο οπως και να το κανουμε ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκπληξη συμφωνα με τα οσα λεγοντουσαν πριν το παιχνιδι.

Μεχρι και οι πιο αισιοδοξοι λεγανε αντε μπας και τους δειρουμε , παμε σε σκορ 50-52 και κλεψουμε κανα παιχνιδι. Οποιοςμ ελεγε οτι θα φαμε 85 ποντους απο τη μπαρτσα και θα χαναμε τη νικη μεσα απο τα χερια μας ηταν ο γραφικος της παρεας.
Ginobili
QUOTE(lightday @ Mar 23 2011, 00:44 ) *
δεν μοιάζει ένα δύο κλικ χειρότερη , μοιάζει κυρίως πιο αργή ,πιο μαλθακή και σε αρκετά σημεία προβλέψιμη. (Οχι όσο ο περσινός ΠΑΟ).

Πάντως ξύλο παίζει και με το παραπάνω...μαλθακή δεν την λες.
Anaz
QUOTE
Ναι αλλα τοτε ο ΠΑΟ ειχε την πληρη ελενχο του παιχνιδιου, δεν ειχε προηγηθει η ΤΣΣΚΑ ποτε, ενω ηταν καπου 7-10 ποντους πισω για μεγαλα διαστηματα.
Οποτε ο παπαλουκας μεν σκοραρε 23 και ειχε και 7 ασσιστ, αλλα η τακτικη του ΠΑΟ απεδωσε. Δικαιωθηκε ο ΠΑΟ και αρα δικαιουτω να το πει ο ζοτς.

Σημερα, ηταν απο τις λιγες φορες σε τετοιο επιπεδο που ενας προπονητης κυριολεκτικα κανει τον αλλον να φαινεται ασχετος. Του πηρε την ταυτοτητα του πασκουαλ ο ζοτς, με αποτελεσμα η μπαρτσα να ακολουθει σχεδον ολες τις κινησεις του ΠΑΟ σπασμωδικα.
Ηταν δηλαδη ξεκαθαρο οτι δεν ηξερε τι να κανει ο πασκουαλ και το τι λεει τωρα ειναι κυριως αποτελεσμα της τσαντιλας του που εχασε κατα τετοιο τροπο τη μαχη των παγκων.

Σε καμια περιπτωση δεν ειδα εγω να δινουν τους διαδρομους στον διαμαντιδη. Αλλωστε δεν εβαλε ετσι τους περισσοτερους ποντους. Με τριποντα τους εβαλε και με τον πολλαπλο βιασμο του ρουμπιο στο ποστ. Που ακριβως ηταν οι διαδρομοι που δωσανε στον ΔΔ και καλα για να μαρκαρουνε τους υπολοιπους?
Δεν ειδα ολο το ματς για να κρινω, αλλα δεν μου φαινεται παραλογο να ειχε οντως τετοια τακτικη ο Πασκουαλ απεναντι στον Διαμαντιδη. Βεβαια (αν ισχυει) εν τελει δεν του βγηκε, οποτε το να κανει αυτη τη δηλωση τη συγκεκριμενη στιγμη κ με τον συγκεκριμενο τροπο, ειναι μαλλον αστοχο, αλλα ισως ειναι και για λογους επικοινωνιακης-ψυχολογικης τακτικης.Εξαλλου η σειρα δεν εχει ακομα τελειωσει.

Εξισου αστοχη -τουλαχιστον- θεωρω και την δηλωση του Ζοτς τοτε. Οπως ειπες κι εσυ δεν μπορει να κρινουμε μονο απο το αποτελεσμα. Μην μου τα γυρνας τωρα οτι η τακτικη του απεδωσε μετα απο τετοια ΕΠΙΚΗ εμφανιση του Τεο με τη δικαιολογια οτι ελεγχε τον αγωνα, γιατι σε αυτο παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο. Αν ελεγαν δηλαδη του Ζοτς πριν τον αγωνα, οτι αν το κανει αυτο ο Παπαλουκας θα τελειωσει το ματς με 23π με 9/10σ και 8 ασ -και η Τσσκα θα βαλει 91π-, θα το επιχειρουσε??? Συνολικα μπορει να του βγηκε το ματς, αλλα η συγκεκριμενη τακτικη ξεκαθαρα ΔΕΝ του βγηκε.

Του Πασκουαλ βεβαια σημερα δεν του βγηκε τιποτα..οχι μονο αυτο.Του πηρε την ταυτοτητα ο Ζοτς.
colonel gomelsky
QUOTE(PARISINOS @ Mar 23 2011, 02:46 ) *
Μεχρι και οι πιο αισιοδοξοι λεγανε αντε μπας και τους δειρουμε , παμε σε σκορ 50-52 και κλεψουμε κανα παιχνιδι. Οποιοςμ ελεγε οτι θα φαμε 85 ποντους απο τη μπαρτσα και θα χαναμε τη νικη μεσα απο τα χερια μας ηταν ο γραφικος της παρεας.


Είμασταν όντως κάποιοι γραφικοί στην παρέα. Αυτά λέγονταν, αλλά τι τα θες? Έπρεπε να κερδίσουμε. Σε κάθε περίπτωση εγώ είμαι ευχαριστημένος από την ομάδα και την απόδοσή της.
lefkadian
QUOTE(saou @ Mar 23 2011, 02:39 ) *
Καλά έπαιξε ρε παιδιά ο ΠΑΟ αλλά τις υπερβολες και τις φανφάρες ήθελα και να ξερα τι τις θέλετε.

Ούτε καμιά απόρθητη έδρα παραλίγο να αλώσει ούτε κανένα έπος να γράψει (φέτος μόνο έχουν περάσει 3-4 ομάδες σε Ισπανία και Ευρώπη) ούτε φαβορί θα γινόταν αφού πάλι πληρέστερη και καλύτερη είναι η Μπάρτσα ,ούτε ο πρώτος θα ήταν που της κάνει break στα play offs αφού και πέρυσι και πρόπερσι η Κάχα και η Ρεάλ έκαναν νίκη εκεί μέσα, ενώ κλασσικα μέσα σε όλα κολλάει ο σιχαμένος και τρισάθλιος Ναβάρο, ο Ρούμπιο που είναι απάτη και η μεγαλύτερη απάτη Μπαρτσελόνα, που προφανώς έγινε απάτη επειδή παραλίγο να την κερδίσει ο ΠΑΟ.

Η σειρά είναι best of five και εκεί είναι το όλο θέμα. Σήμερα ο Ομπράντοβιτς παρουσίασε διάφορα τρικ, από το να αφήνει 3-4 Ισπανούς εντελώς αμαρκάριστους στην περιφέρεια μέχρι τις σύνθετες ζώνες που ανέφερε ο Λαμάρ. Καλά έκανε αλλά επειδή ακριβώς μιλάμε για τρικ αναρωτιέμαι κατά πόσο θα ξαναεμφανιστούν και κατά πόσο θα είναι και πάλι τόσο αποτελεσματικά όσο σήμερα που λειτούργησαν αιφνιδιαστικά. Έχει άλλα κόλπα στη φαρέτρα του? Διαφορετικά άμα χάσει και την Πέμπτη και τελειώσει η σειρά με κάνα 3-0 ή 3-1 ποιός θα ασχολείται με τις βαριές φανέλες και όλα τα συναφή?

Αν και όντως η Μπαρτσελόνα μοιάζει ένα κλικ χειρότερη από πέρυσι, και τίποτα δεν αποκλείεται.

Απανταω στο προβακατορικο ποσταρισμα σου rolleyes.gif
Η Μπαρτσα αν εξαιρεσεις τα περσινα ματς με Ταου στους τελικους δεν εχει χασει σημαντικο παιχνιδι εδω και 2 χρονια. Αν κανεις τον κοπο να διαβασεις τι εχουμε ποσταρει σχεδον ολοι μας για την Μπαρτσα τοτε βγαινει το συμπερασμα οτι ειναι υπερομαδα. Για να μη θυμηθω τι γραφτηκε περσι μετα τον τελικο της Ευρωλιγκα που ηταν κατι αναμεσα σε Σικαγο Μπουλς του Τζορνταν και Ντριμ Τιμ 1. Εχει υπερεκτιμηθει απο πολλους (και απο εμενα) ως ομαδα.
Ο Ομπραντοβιτς και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ δεν εχουν τιποτα να αποδειξουν. Δεν γινεται να κατακτουν την ευρωλιγκα καθε χρονο. Σημερα το ματς χαθηκε στις λεπτομερειες. Ας ελπισουμε την Πεμπτη να κερδισουμε. Ακομα και ετσι η Μπαρτσα (α ρε Μαριτς) ειναι το φαβορι. Ας προσεχαμε (Λιετουβος). Τωρα θα ειμαστε με το ενα ποδι στο final four...
qspock
Λιγο πολυ αναμενομενη η εξελιξη του πρωτου ματς. Τα τρυκ στο φουλ, το παιχνιδι στον ποντο και δυστυχως Ο ΠΑΟ εχασε μια μεγαλη ευκαιρια. Η ψυχολογια πλεον ειναι αγνωστο αν θα τον βοηθησει, αφου οσο περνανε τα ματς, η λογικη λεει πως το πλεονεκτημα ειναι με την Μπαρτσελονα. Ειτε για λογους κοπωσης, ειτε για λογους περιορισμου της πιθανοτητας εκπληξης του αουτσαιντερ (ΠΑΟ).

Πλεον, τα χαρτια ειναι ανοιχτα, και τα 2 σημεια στα οποια εγω θα σταθω ειναι 2 παιχτες του ΠΑΟ που τυπικα (ο ενας) και ουσιαστικα (ο αλλος) δεν υπηρχαν ή δεν προτιμουνταν στα προηγουμενα παιχνιδια: Ο Μαριτς και ο Καλαθης.

Η συμμετοχη των 2 παραπανω εδωσε αυτο που χρειαζοταν στην ομαδα να σταθει μεσα στη Βαρκελωνη. Αν ο Μαριτς προτιμουνταν περισσοτερο, η νικη θα ηταν πολυ πιθανοτερη αφου δεν ειχε αντιπαλο απο κατω. Και οταν αποσυρθηκε ο (τελειως αδικαιολογητα) δεν ξαναμπηκε καθολου. Ο οποιος Μαριτς οσο ηταν μεσα αλλαζε ΤΕΛΕΙΩΣ τη μορφη του ΠΑΟ και του αγωνα. Ενα ελαφρυντικο ειναι η κατασταση του, αλλα οταν βγηκε δεν εδειχνε να μην μπορει. Οποτε γιατι αποσυρθκε?
Επισης, η παρουσια του Καλαθη ηταν καθοριστικη και στην αμυνα και στην επιθεση, και, δυστυχως πιστευω πως προτιμηθηκε απο σποντα: Ξεκιναει ο Καλαθης, βγαινει σε καποια φαση για να μπει το κατσικι ο Τεπιτς. Κανει αυτος μια ωραια ασιστ στους αντιπαλους και αναγκαζεται να τον αποσυρει για ολο τον αγωνα ο Ομπραντοβιτς. Ευτυχως ο Καλαθης (παραδοξως) κρατηθηκε στον αγωνα, και εγιναν αυτα που εγιναν.

Οι επιλογες της ομαδας αυτης ειναι περισσοτερες και ειναι επιβεβλημενο να αξιοπηοιθουν.
Οι δυνατοτητες υπαρχουν, αλλα τα ερωτηματικα παραμενουν.

Φυσικα, το φαβορι παραμενει η Μπαρτσα, ακομη κι αν παρει το 2ο παιχνιδι ο ΠΑΟ, γιατι 3 παιχνιδια σερι δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ευκολο να παρει απεναντι στη Μπαρτσα και με την φετινη τραγικη εντος εδρας αποδοση του...
PARISINOS
QUOTE(kolokotronis @ Mar 23 2011, 01:43 ) *
Από την άλλη ρε παιδιά, διαβάζω ότι ο καλύτερός μας παίκτης έκανε το ματς της ζωής του, έπαιξαν και κάποιοι άλλοι καλά, έπαιξαν και μερικοί που ούτε που τους περιμέναμε, οι προπονητές μας τους πήραν την ταυτότητα, οι διαιτητές σίγουρα δεν μας έσφαξαν και ΧΑΣΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ??

Τι έπρεπε να γίνει για να κερδίσουμε?
Τόσο πολύ αουτσάιντερ είματε?


Απλα επρεπε να παιξει η μπαρτσα λιγο κατω απο το 100 τις εκατο της. Σημερα ολοι μιλαμε για τον ΠΑΟ αλλα κανεις δεν λεει οτι και η μπαρτσα επαιξε φοβερα. Εχασε μεν την μαχη των παγκων ο πασκουαλ και μπηκε στο παινχιδι του ζοτς, αλλα δεν αλλαζει οτι οι παιχτες της πιασανε μεγαλα στανταρ αποδοσης. Κατι οφ μπαλανς του γκριμαου απο τις γωνιες, κατι τριποντα του μορρις στα μουτρα του μπατιστ, κατι σουτ στη ληξη του χρονου απο τον λορμπεκ απο τα 7 μετρα. Χαμος γινοταν.

Εγω θεωρω οτι ο ΠΑΟ επαιξε πολυ καλα. Πραγματικα δυσκολα θα ξαναπαιξουμε τοσο καλα. Οι τρεις σταρ μας δωσανε ρεστα, ενω και οι υπολοιποι κανανε τη δουλεια τους, ειτε βαζοντας κρισιμους ποντους , ειτε παιζοντας κρισιμες αμυνες , γενικα παιξαμε αριστα σχεδον.
Ωστοσο δεν ειναι απαραιτητο να ξαναπιασουμε αυτα τα στανταρ για να κερδισουμε εκει μεσα. Πολυ απλα γιατι και η μπαρτσα δυσκολα θα κανει ξανα τετοιο ματς.
GK_23
QUOTE(il postino @ Mar 23 2011, 02:41 ) *
προσπαθω να μη γραψω για τη διαιτησια αλλα δε θα τα καταφερω μου φαινεται με τετοια ποστ!!

γραφεται συνεχεια οτι αν οι διαιτητες ηθελαν να διαμορφωσουν αποτελεσμα δε θα διναν το καθαρο αντιαθλητικο στο τελος. να ρωτησω κατι, αν ο χρονος που απεμενε δεν ηταν 1 και κατι δευτερα αλλα 7-8 δευτερα, θα το διναν? οχι!! με τιποτα!!

εδω ο βασκεθ γκρεμισε το διαμαντιδη σε ενα ντραιβ και δε σφυριξαν καν φαουλ. μας εδωσαν αστειο αντιαθλητικο, ενω δεν εδωσαν 2-3 αντιστοιχα δικα τους!! πχ το "τζατζαρισμα" του ναβαρο στο καλαθη κοκ!

οι διαιτητες εκαναν ο,τι μπορουσαν σημερα και απλα στο τελος , για τα ματια του κοσμου, εδωσαν το αντιαθλητικο! σου λεει "αμα το χασουν οι ισπανοι στο τελος ετσι, καλα να παθουν, εμεις δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο!".

οπως και να εχει, το ψυχολογικο αδειασμα φοβαμαι εγω απο δω και περα, τιποτα αλλο!!!τους εχουμε!![/b]

Το αν θα το έδιναν με 7'' ή 8'' να απομένουν είναι καθαρά υποθετική ερώτηση...
Η ουσία είναι πως έδωσαν το αντιαθλητικό με 1'7'' να απομένουν.
Νομίζω πως είναι αρκετός χρόνος για να μπει καλάθι.
Θα μπορούσε π.χ. ο ΠΑΟ να στήσει ένα play και με μια πάσα κοντά μέσα στη ρακέτα, να σκοράρει και να κερδίσει το ματς...

Αν οι διαιτητές ήταν στημένοι, σταλμένοι από την ULEB ή δεν ξέρω γω τι άλλο, τότε θα το έκαναν γαργάρα το αντιαθλητικό.
Ούτε για τα μάτια του κόσμου θα το σφύριζαν, ούτε για τίποτα...
Και δεν θα τους έλεγε και κανείς τίποτα...

Η φάση που αναφέρεις με τον Διαμαντίδη και τον Βάσκεθ είναι καθαρή. Ο Διαμαντίδης χάνει την ισορροπία του και τρακάρει πάνω στον Ισπανό.

Αναφέρθηκα στη διαιτησία επειδή ήδη κυκλοφορούν ήδη δημοσιεύματα στο διαδίκτυο που αποδίδουν την ήττα σε αυτή.
Όχι επειδή το ανέφερε κάποιος στο φόρουμ.

Γνώμη μου είναι πως ο ΠΑΟ έχει τη δυνατότητα να αποκλείσει την Μπάρτσα αλλά το ζήτημα είναι πλέον και ψυχολογικό, όπως σωστά λες. Αν δεν κατάφερες να κάνεις χθες το break πότε θα το κάνεις;
Anaz
Πωπω αυτη η διαμαχη για την Μπαρτσα θα'χει πολλα επεισοδεια ακομα..
Ρε παιδια αφου με ελαχιστες εξαιρεσεις ολοι λιγο πολυ το ιδιο πραγμα λεμε...
Οτι η Μπαρτσα ειναι η καλυτερη ομαδα της Ευρωπης την τελευταια διετια, αλλα ΔΕΝ ειναι η υπερομαδα που δεν χανει!!
Και στη συγκεκριμενη σειρα ειναι το ξεκαθαρο φαβορι, αλλα μια ομαδα με το ειδικο βαρος και την εμπειρια του Παο φυσικα και δεν ειναι επ'ουδενι ξεγραμμενη,αλλα εχει και καλες πιθανοτητες να κανει την "εκπληξη".
Επισης η πορεια που εχουν διαγραψει οι 2 ομαδες τα τελευταια χρονια δεν ειναι δυνατον να κριθει απο ΑΥΤΗ την σειρα αναμετρησεων.

Γιατι δεν συμφωνουμε ολοι σε αυτο να ξεμπερδευουμε?? rolleyes.gif
lightday
QUOTE(Ginobili @ Mar 23 2011, 02:46 ) *
Πάντως ξύλο παίζει και με το παραπάνω...μαλθακή δεν την λες.

έχω την εντύπωση πως περισυ ήταν πιο ύπουλη στα μαρκαρίσματα της . Υπάρχει ξύλο και ξύλο.
Επιστημη ξύλου ήταν η ΤΣΣΚΑ του Μεσσινα. Ετσι δεν είναι φέτος.Ούτε εμεις είμαστε φέτος έτσι.
Αλλωστε αν τα καταφέρεις την πρώτη φορά (κούπα)μετά είσαι λίγότερο διψασμένος.
Τεσπα μπορεί να είναι και ιδέα μου.
Air and King
QUOTE(sixama23 @ Mar 23 2011, 02:53 ) *
Θα μπορούσε π.χ. ο ΠΑΟ να στήσει ένα play και με μια πάσα κοντά μέσα στη ρακέτα, να σκοράρει και να κερδίσει το ματς...

Αν δεν κατάφερες να κάνεις χθες το break πότε θα το κάνεις;

Αυτο μου εκανε εντυπωση..Περιμενα να γινει μια πασα και να βρει ο Παναθηναικος καποιο σουτ απο μεση αποσταση εστω και ρισκαροντας πιο πολυ την επαναφορα..Παιρνοντας εκει την μπαλα ο Διαμαντιδης το μονο που προλαβε ηταν να κανει μια πολυ γρηγορη προσποιηση και να παρει ενα σκοτωμενο σουτ που βεβαια αν εμπαινε θα ηταν επικο αλλα κακα τα ψεμματα ηθελε και δοση τυχης...


Το πρωτο ματς σε τετοιες περιπτωσεις ειναι κλειδι...Παντως κανεις δεν ξερει αν ειναι τελικα καλυτερα που ο Παναθηναικος εχασε με ενα 1 η αν εχανε ας πουμε με 10-15 ποντους...Απο την μια η πικρα οταν χανεις με 1 ποντο ειναι πιο μεγαλη και πεφτει η ψυχολογια αλλα απο την αλλη εκανε την Μπαρτσελονα να τον νιωσει για τα καλα στο πετσι της....
Πραγματικα δεν μπορω να κανω προβλεψη για την Πεμπτη..
colonel gomelsky
To μόνο σίγουρο είναι ότι ο ΠΑΟ έδειξε ότι μπορεί να κερδίσει εκεί. Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο (αναφορικά με τη συνέχεια εννοώ). Αυτό δεν έιναι καθόλου λίγο. Ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι αν περάσει θα έχει αποκλείσει το πρώτο φαβορί (λόγω έδρας) για την κούπα.

Είναι πάρα πολύ νωρίς, αλλά αν περάσει ο ΠΑΟ, θα είναι έκπληξη να μην κατακτήσει το τρόπαιο.
GK_23
QUOTE(Air and King @ Mar 23 2011, 03:10 ) *
Το πρωτο ματς σε τετοιες περιπτωσεις ειναι κλειδι...Παντως κανεις δεν ξερει αν ειναι τελικα καλυτερα που ο Παναθηναικος εχασε με ενα 1 η αν εχανε ας πουμε με 10-15 ποντους...Απο την μια η πικρα οταν χανεις με 1 ποντο ειναι πιο μεγαλη και πεφτει η ψυχολογια αλλα απο την αλλη εκανε την Μπαρτσελονα να τον νιωσει για τα καλα στο πετσι της....
Πραγματικα δεν μπορω να κανω προβλεψη για την Πεμπτη..

Μια καθαρή ήττα με 10-15 πόντους ενδεχομένως να τόνωνε τον εγωισμό των παικτών του ΠΑΟ ενόψει της Πέμπτης...
Ο τρόπος που χάθηκε το χθεσινό ματς και η σκέψη πως "φτάσαμε στην πηγή και δεν ήπιαμε νερό" είναι ικανά να τους καταστρέψουν την ψυχολογία...
Ούτε εγώ ρισκάρω κάποια πρόβλεψη αλλά όπως και να το κάνουμε είναι δύσκολο να βγάλεις από το μυαλό του Διαμαντίδη, του Νίκολας, του Μπατίστ κλπ, πως σήμερα έχασαν τεράστια ευκαιρία...
Air and King
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 03:14 ) *
Είναι πάρα πολύ νωρίς, αλλά αν περάσει ο ΠΑΟ, θα είναι έκπληξη να μην κατακτήσει το τρόπαιο.

Και σου λεω εγω σαν Ολυμπιακος..Ας περασει ο Παναθηναικος την Μπαρ(θ)ελονα και ας θεωρεις εσυ εκπληξη οτι δεν πηρε το τροπαιο....Μην πας παραπερα και μην βιαζεσαι...
colonel gomelsky
QUOTE(Air and King @ Mar 23 2011, 03:18 ) *
Και σου λεω εγω σαν Ολυμπιακος..Ας περασει ο Παναθηναικος την Μπαρ(θ)ελονα και ας θεωρεις εσυ εκπληξη οτι δεν πηρε το τροπαιο....Μην πας παραπερα και μην βιαζεσαι...


Δεν κατάλαβες το νόημα του ποστ. Δεν εννοούσα ότι σίγουρα θα περάσει. Αν όμως γίνει, έχοντας βγάλει από την μέση τον νούμερο 1 διεκδικητή, θα είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί λόγω know how και μόνο αν το θες. Επίσης έκπλήξη να το χάσει, δεν σημαίνει σιγουρία για το ότι θα το πάρει. Σημαίνει ότι απλά δεν είναι το πιθανότερο σενάριο. Αν προτιμάς τη λέξη φαβορί οκ. Πάντως αν πάει στο Φ4 χωρίς την Μπάρτσα θα είναι αντικειμενικά φαβορί. Τεσπα, άκαιρη συζήτηση.
Air and King
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 03:23 ) *
Δεν κατάλαβες το νόημα του ποστ. Δεν εννοούσα ότι σίγουρα θα περάσει. Αν όμως γίνει, έχοντας βγάλει από την μέση τον νούμερο 1 διεκδικητή, θα είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί λόγω know how και μόνο αν το θες. Επίσης έκπλήξη να το χάσει, δεν σημαίνει σιγουρία για το ότι θα το πάρει. Σημαίνει ότι απλά δεν είναι το πιθανότερο σενάριο. Αν προτιμάς τη λέξη φαβορί οκ. Πάντως αν πάει στο Φ4 χωρίς την Μπάρτσα θα είναι αντικειμενικά φαβορί. Τεσπα, άκαιρη συζήτηση.

Αυτα ειναι σχετικα και εχουν να κανουν εστω και στο βαθος με τα οπαδικα χωρις να λεω οτι προκαλεσε το ποστ σου...Και εμεις οι Ολυμπιακοι θελουμε να περασει ο Παναθηναικος....Ισως πιστευουμε και εμεις οτι η ομαδα μας ειναι το φαβορι αν περασει ο Παναθηναικος και οχι η Μπαρτσελονα...
Για αυτο ειπα μην βιαζεσαι και πας παραπερα....Εγω δινω πολυ μεγαλυτερη τυχη στον Ολυμπιακο απεναντι στον Παναθηναικο σε μελλοντικο ημιτελικο παρα με την μεσα στην Ισπανια Μπαρτσελονα.....
Ας τελειωσουν με το καλο οι Προημιτελικοι και βλεπουμε τα υπολοιπα.....

Υ.Γ Η Μπαρτσελονα ειναι φαβορι γιατι γινεται μεσα στην Ισπανια..Σε καμια περιπτωση αγωνιστικα ομως δεν ειναι οσο καλη και ανικητη ας πουμε οσο περυσι.....Νομιζω ειναι φανερο αυτο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.