Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ελληνικό ΝΒΑ blog
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
General
Χαιρετώ όλους τους μπασκετόφιλους..

Καιρό παρακολουθώ το forum χωρις να έχω κάνει register και χαίρομαι που ακόμα υπάρχουν πολλοι fans του ΝΒΑ.

Αποφάσισα να postαρω σήμερα γιατί εδώ και κάποιο καιρό εγώ και κάποιοι φίλοι απο το κανάλι του #ΝΒΑ στο IRC (GRnet) έχουμε φτιάξει ένα blogγια NBA, κυρίως με πιο ψαγμένα θέματα (μιας και τα γνωστα υπάρχουν σε πολλα sites) αλλά και χιουμοριστικά με πιο ακραίες απόψεις. Είναι μια χαλαρή προσπάθεια για το άθλημα που γουστάρουμε και όποιος ενδιαφέρεται ας κανει click!

blove.gif

Το όνομα είναι the Buzzer Beater μετά από ψηφοφορία στο insomnia.gr και we'll be happy to see you.

Ευχαριστώ


ΥΓ. Μιας και έσπασα τη παρθενιά.. καιρός να αρχίσω να postάρω στο basketforum... wos_sport5.gif
morfi
Καλώς τον.

Νόμιζα ότι δεν σου άρεσε να γράφεις σε φόρουμ και ότι ήμασταν χαμηλού επιπέδου (αν και σε αυτό έχεις ένα δίκιο).
General
QUOTE(morfi @ Jul 23 2007, 12:21 PM) *
Καλώς τον.

Νόμιζα ότι δεν σου άρεσε να γράφεις σε φόρουμ και ότι ήμασταν χαμηλού επιπέδου (αν και σε αυτό έχεις ένα δίκιο).



Όντως δε γράφω πολύ παρά μόνο για συγκεριμένα θέματα και κυρίως σε blogs ή σε κάνα realgm. Δυστυχώς τα περισσότερα threads σχεδόν σε όλα τα forums καταλήγουν σε flaming, καυγάδες κτλ... αλλά είπαμε με καλή διάθεση impossible is nothing tongue.gif
NBAholic
QUOTE
Καιρό παρακολουθώ το forum χωρις να έχω κάνει register και χαίρομαι που ακόμα υπάρχουν πολλοι fans του ΝΒΑ.


Όσο υπάρχει Βasketforum, θα υπάρχουν Έλληνες fans του ΝΒΑ.
Καλώς ήρθες. Ελπίζουμε σε πολλά ποστ σου εδώ.

QUOTE
Όντως δε γράφω πολύ παρά μόνο για συγκεριμένα θέματα και κυρίως σε blogs ή σε κάνα realgm. Δυστυχώς τα περισσότερα threads σχεδόν σε όλα τα forums καταλήγουν σε flaming, καυγάδες κτλ... αλλά είπαμε με καλή διάθεση impossible is nothing


Στο Realgm παρακολουθώ τα φόρουμ "γενικά για το ΝΒΑ" και "συγκρίσεις παικτών" και οι ανούσιοι καυγάδες εκεί είναι ευτυχώς λίγοι. Αλλά έχεις δίκιο ότι ένας μεγάλος αριθμός από φόρουμ δεν προσφέρουν τίποτα σε κάποιον που θέλει να ασχοληθεί σοβαρά.
Pierce
καλως ηρθες στο φορουμ και πολλα και καλα ποστ να εχεις(για να ανεβει το επιπεδο και να ικανοποιησουμε τον μορφη dry.gif tongue.gif )
στο blog εχετε κανει εξαιρετικη δουλεια συγχαρητηρια. 41.gif
geosider
QUOTE(General @ Jul 23 2007, 09:33 AM) *
Όντως δε γράφω πολύ παρά μόνο για συγκεριμένα θέματα και κυρίως σε blogs ή σε κάνα realgm. Δυστυχώς τα περισσότερα threads σχεδόν σε όλα τα forums καταλήγουν σε flaming, καυγάδες κτλ... αλλά είπαμε με καλή διάθεση impossible is nothing tongue.gif

όχι δεν είμαστε χαμηλού επιπέδου!
Gravedigger
QUOTE(geosider @ Jul 23 2007, 02:50 PM) *
όχι δεν είμαστε χαμηλού επιπέδου!

Ας μην το πούμε παραέξω!


Καλώς ήρθες στο forum!Όσους περισσότερους γνώστες του ΝΒΑ έχουμε τόσο το καλύτερο.Το blog,μια ματιά που του έριξα,φαίνεται πολύ καλό.Συνεχίστε έτσι!
morfi
QUOTE(geosider @ Jul 23 2007, 05:50 PM) *
όχι δεν είμαστε χαμηλού επιπέδου!

Αναφερόμουνα στο ΝΒΑ.
geosider
QUOTE(morfi @ Jul 23 2007, 03:09 PM) *
Αναφερόμουνα στο ΝΒΑ.

για αυτό έλεγα και εγώ
ποιος είναι χαμηλού επιπέδου ρε blink.gif

επειδή 2-3 φορές κάποια μέλη όπως ο ginobili είχαν όρεξη να σου σπάσουν τα
νεύρα γίναμε χαμηλού επιπέδου;
dizzy_fingers
Ήρεμα βρε παιδιά wink.gif.

General, χαίρομαι που επιτέλους έκανες το βήμα να έρθεις στην παρέα μας smile.gif.

Ελπίζω τα λάθη τρίτων στο παρελθόν να μην αποβούν εμπόδιο στην καλή διάθεση.

Καλά ποστ να έχεις κι ελπίζω να τηρήσεις αυτό:
QUOTE
ΥΓ. Μιας και έσπασα τη παρθενιά.. καιρός να αρχίσω να postάρω στο basketforum...



ΥΓ: Για το μπλογκ δεν έχω να προσθέσω τίποτα από τα καλά λόγια που ειπώθηκαν παραπάνω.
Είναι μία προσπάθεια που αξίζει να φαίνεται.
Από όλο αυτό κρατάω μόνο ένα πράγμα...



Αυτό μόνο, ΤΕΛΟΣ! smiley.gif
morfi
QUOTE(geosider @ Jul 23 2007, 06:16 PM) *
για αυτό έλεγα και εγώ
ποιος είναι χαμηλού επιπέδου ρε blink.gif

επειδή 2-3 φορές κάποια μέλη όπως ο ginobili είχαν όρεξη να σου σπάσουν τα
νεύρα γίναμε χαμηλού επιπέδου;

Καταρχάς ο Ginobili δεν έχει σχέση μιας και είναι από τους λίγους που δεν μου έχει σπάσει ποτέ τα νεύρα. Κρίνω από άλλα και από άλλους.

Έλα τώρα, δεν νομίζω να είναι πολλοί από εδώ που να διαφωνούν με αυτό που είπα.
geosider
QUOTE(morfi @ Jul 23 2007, 03:31 PM) *
Καταρχάς ο Ginobili δεν έχει σχέση μιας και είναι από τους λίγους που δεν μου έχει σπάσει ποτέ τα νεύρα. Κρίνω από άλλα και από άλλους.

Έλα τώρα, δεν νομίζω να είναι πολλοί από εδώ που να διαφωνούν με αυτό που είπα.

όποιος άλλος νομίζει ότι είμαστε χαμηλού επιπέδου στο ΝΒΑ να ποστάρει εδώ για να δούμε ποιος έχει δίκιο τελικά...
morfi
QUOTE(geosider @ Jul 23 2007, 07:30 PM) *
όποιος άλλος νομίζει ότι είμαστε χαμηλού επιπέδου στο ΝΒΑ να ποστάρει εδώ για να δούμε ποιος έχει δίκιο τελικά...

Λες και είσαι 15 χρόνων κάνεις. Άλλωστε δεν περιμένω να το παραδεχτεί και κανένας.
Αλήθεια, εσύ γιατί θίχτηκες τόσο πολύ ?
Gravedigger
Ο όρος χαμηλού επιπέδου είναι υποκειμενικός.Για τον καθένα υπάρχουν άλλα μέτρα σύγκρισης.Υπάρχουν αρκετοί εδώ που ξέρουν πάρα πολλά για ΝΒΑ (holic,morfi,pierce21,NBAer,νομίζω και ο geosider από ότι έχω διαβάσει αν και δεν γράφεις τόσο συχνά!Ίσως ξεχνάω και κάποιους) αλλά υπάρχουν και άλλοι που δεν ξέρουν τίποτα και γράφουν ότι τους κατέβει.Παίζει και η ηλικία ρόλο βέβαια.Εγώ από τα παλαιότερα χρόνια του ΝΒΑ δεν ξέρω και πολλά αλλά από τα νεότερα ξέρω αρκετά και νομίζω πως μπορώ να πω την γνώμη μου για κάτι.
geosider
QUOTE(morfi @ Jul 23 2007, 06:47 PM) *
Λες και είσαι 15 χρόνων κάνεις. Άλλωστε δεν περιμένω να το παραδεχτεί και κανένας.
Αλήθεια, εσύ γιατί θίχτηκες τόσο πολύ ?

όσοι γράφουμε εκεί φαντάζομαι ότι βλέπουμε εδώ και χρόνια τουλάχιστον
περίπου 50 ματς κάθε χρόνο
οπότε και άποψη και γνώση έχουμε

φαντάσου αυτά που λες να μας τα έλεγε ένας άσχετος που πόσταρε πρώτη φορά
πως θα αντιδρούσαμε τότε;

εξάλλου τί ακριβώς θέλεις να γράφετε για να πεις ότι είναι ok?
kostasvc15
Λογικο ειναι που το φορουμ του ΝΒΑ ειναι σχετικα χαμηλο αφου πολλοι που γραφουν ειναι μικρης ηλικιας (μαζι και εγω) και δεν εχουν ασχοληθει οσο καποιοι αλλοι εδω μεσα.Παντως morfi επειδης δεν υπαρχουν πολλοι να σου αποδειξουν πως κανεις σε κατι λαθος με πολλα και σωστα επιχειρηματα δε σημαινει πως και εσυ εισαι παντα σωστος σε αυτα που λες...
BTW στο μονο πραγμα που δεν θελω αντιρριση εγω ειναι στον Καρτερ! icon_wave.gif Ξερω τα παντα γιαυτον! biggrin.gif
geosider
QUOTE(kostasvc15 @ Jul 24 2007, 03:23 PM) *
Λογικο ειναι που το φορουμ του ΝΒΑ ειναι σχετικα χαμηλο αφου πολλοι που γραφουν ειναι μικρης ηλικιας (μαζι και εγω) και δεν εχουν ασχοληθει οσο καποιοι αλλοι εδω μεσα.Παντως morfi επειδης δεν υπαρχουν πολλοι να σου αποδειξουν πως κανεις σε κατι λαθος με πολλα και σωστα επιχειρηματα δε σημαινει πως και εσυ εισαι παντα σωστος σε αυτα που λες...
BTW στο μονο πραγμα που δεν θελω αντιρριση εγω ειναι στον Καρτερ! icon_wave.gif Ξερω τα παντα γιαυτον! biggrin.gif

και μικρός να είσαι δεν σημαίνει τίποτα
εξάλλου δεν νομίζω ότι χρειάζεται να φτιάχνεις διδακτορική διατρβή στο ΝΒΑ κάθε φορά που ποστάρεις

πάντως για αυτό που λες με τις γνώσεις ακόμη και εδώ υπάρχουν 2-3 κπαιδιά που αν δεν έχουν περισσόρες
γνώσεις από τον morfi έχουν τουλάχιστον ίδιες
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.