Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο C
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
a bullet for your head
Και ολοκληρωνω τις ψηφοφοριες για τους καλυτερους ανα θεση,μ'αυτη,της θεσης του C..
Υπενθυμιζω οτι ειναι ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ..
Johnaros
Αλ Τζέρφερσον, Τιμ Ντάνκαν και Ντουάιτ Χάουαρντ υπό προϋποθέσεις.

Τον Κάζινς πρέπει να τον δούμε, αλλά οι προσδοκίες είναι μεγάλες.
Hakeem Olajuwon
Eννοειται ο γιαο μινγκ.Εστω οταν ειναι υγιης



a bullet for your head
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Aug 9 2010, 17:44 ) *
Eννοειται ο γιαο μινγκ.Εστω οταν ειναι υγιης

Ο Γιαο εχασε την περσινη σεζον,ενω σε προσφατες δηλωσεις του ανεφερε πως αν το ποδι δεν ειναι ενταξει,μπορει & να αποχωρησει απ την ενεργο δραση.
Ευχη ολων νομιζω ειναι,να ειναι ok & να παιξει για χρονια ακομη.
Ωστοσο μιας & οι ψηφοφοριες αναφερονται στη παρουσα φαση & σε μια 2ετη προοπτικη,θα κρατησω τις επιφυλαξεις μου για τον Κινεζο.
colonel gomelsky
Πάντως περίεργες αλχημείες κάνεις μπουλετ. Π.χ. Βάζεις στους σέντερ τον Ντάνκαν ενώ οι συγκρίσεις αναφορικά μ αυτόν είναι με τους pf. Ταυτόχρονα ενώ βάζεις τον Γκασόλ (τον Παου) στους pf, βάζεις τον Νοά στους σέντερ

Βασικά δεν έχω πρόβλημα όπου και να τους κατατάξεις, αλλά νομίζω ότι δεν χρησιμοποιείς τα ίδια μέτρα και σταθμά. Επίσης ενώ σωστά βάζεις τον Αμάρε και τον Λι και στις 2 ψηφοφορίες, δεν βάζεις τον Ντάνκαν και τον Γκασόλ.

Τεσπα, όπως έχουν οι επιλογές Ντάνκαν και Γιάο.

Επίσης θα βοηθούσε να γράψεις με πιο κριτήριο κάνεις τις επιλογές για την εικοσάδα. Με τα στατιστικά; Χωράνε ο Νοά και ο Μαρκ Γκασολ σε 20αδα των καλύτερων σέντερ του ΝΒΑ; ohmy.gif
a bullet for your head
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 9 2010, 17:54 ) *
Πάντως περίεργες αλχημείες κάνεις μπουλετ. Π.χ. Βάζεις στους σέντερ τον Ντάνκαν ενώ οι συγκρίσεις αναφορικά μ αυτόν είναι με τους pf. Ταυτόχρονα ενώ βάζεις τον Γκασόλ στους pf, βάζεις τον Νοά στους σέντερ

Βασικά δεν έχω πρόβλημα όπου και να τους κατατάξεις, αλλά νομίζω ότι δεν χρησιμοποιείς τα ίδια μέτρα και σταθμά. Επίσης ενώ σωστά βάζεις τον Αμάρε και τον Λι και στις 2 ψηφοφορίες, δεν βάζεις τον Ντάνκαν και τον Γκασόλ.

Τεσπα, όπως έχουν οι επιλογές Ντάνκαν και Γιάο.

Για τον Ντανκαν εννοεις στις διαχρονικες συγκρισεις?
Νομιζω οτι ο Ντανκαν αγωνιζεται πλεον στη θεση του C..
Φετος λογω & της προσθηκης του Σπλιτερ,ισως να ξαναπαρει καποια λεπτα στο PF,ωστοσο εκτιμω πως τον κυριοτερο ογκο λεπτων συμμετοχης,θα τον παιξει ως C..
Ο Νοα εκανε πολυ καλη σεζον περσι & οι ενδειξεις ειναι τετοιες,που δειχνουν οτι θα εχει & συνεχεια..ισως & καλυτερη.
Η αληθεια ειναι πως τοποθετησα καποιους παικτες σε 2 ψηφοφοριες & σιγουρα θα μπορουσα να βαλω & αλλους,ωστοσο προσπαθησα να το περιορισω οσο το δυνατον περισσοτερο,ωστε να μπουν & αλλα ενδιαφεροντα ονοματα στις ψηφοφοριες.
Γι'αυτο & οι αλχημειες..

QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 9 2010, 17:54 ) *
Επίσης θα βοηθούσε να γράψεις με πιο κριτήριο κάνεις τις επιλογές για την εικοσάδα. Με τα στατιστικά; Χωράνε ο Νοά και ο Μαρκ Γκασολ σε 20αδα των καλύτερων σέντερ του ΝΒΑ; ohmy.gif

Τα κριτηρια ειναι οι αριθμοι τους,η συνεισφορα του καθε παικτη στην ομαδα του,το ταλεντο τους & μια εκτιμηση στη λογικη μιας 2ετους προοπτικης(γι'αυτο αλλωστε εχω τοποθετησει & καποιους ρουκις,που δεν θα μπορουσα να αφησω απ'εξω).
Ο Νοα ηταν απ τους καλυτερους ψηλους περσι & γενικα απ τους καλυτερους αμυντικους & βρισκεται σε μια ηλικια οπου εχει περιθωρια & για περαιτερω βελτιωση.
Ο Μαρκ Γκασολ?Ανετα...

Τελος παντων,εγω προχωρησα σε μια ανανεωση της λιστας επιλογων για τους καλυτερους ανα θεση & απο κει περα αν εσυ ενδιαφερεσαι & νιωθεις οτι μπορεις να στησεις πιο αρτιες ψηφοφοριες,τοτε ανελαβε να φτιαξεις τις επομενες.. rolleyes.gif
colonel gomelsky
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 9 2010, 18:19 ) *
Τελος παντων,εγω προχωρησα σε μια ανανεωση της λιστας επιλογων για τους καλυτερους ανα θεση & απο κει περα αν εσυ ενδιαφερεσαι & νιωθεις οτι μπορεις να στησεις πιο αρτιες ψηφοφοριες,τοτε ανελαβε να φτιαξεις τις επομενες.. rolleyes.gif


Πολλή ευθυξία χωρίς λόγο. Το γεγονός ότι δεν μπορώ να φτιάξω εγώ λίστα δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να ρωτήσω και για τα κριτήρια.
a bullet for your head
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 9 2010, 18:24 ) *
Πολλή ευθυξία χωρίς λόγο. Το γεγονός ότι δεν μπορώ να φτιάξω εγώ λίστα δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να ρωτήσω και για τα κριτήρια.

Καθολου ευθιξια.Ρωτησες καποια πραγματα & σου απαντησα.Αν δεν σε ικανοποιουν η' δεν σε καλυπτουν οι απαντησεις μου,λυπαμαι...
Μπορεις ομως να αναλαβεις τις επομενες..
Πως δεν μπορεις να ανοιξεις?Εννοεις οτι δεν ξερεις?Θα σου μαθω εγω... smiley.gif
Das Kapital
Ντουαιτ Χαουαρντ απο εμενα εδω,ειναι ο αδιαμφισβητητα καλυτερος παιχτης και αυτος στην θεση του!
koutsou10
γραφοντας παντα για τα τελευταια χρονια...

1)ντουαητ με μεγαλη διαφορα απο τους επομενους

2)τιμ ντανκαν,αν κ δεν ειναι σεντερ αλλα εχει υποχρεωθει λογω ηλικιας πλεον αλλα κ λογω απουσιας καλου σεντερ στην ομαδα του...

3)γιαο μινγκ,μεγαλη απωλεια αν αποσυρθει λογω τραυματισμου για τις ρουκετες...

4)κρις κεημαν,πολυ καλος κ μεστος στο παιχνιδι του...

5)αντριου μπογκατ,το μελλον στην θεση αυτη μαζι με καποιους λιγοτερο καλους...
HLR CENATION
Κατα σειρα προτιμησης...

1) Ο Χουαρντ αυτη τη στιγμη ειναι απλα ο καλυτερος καθαροαιμος σεντερ στο ΝΒΑ.Βραχος πισω,δυναμη στο χαμηλο ποστ.

2) Τιμ Ντανκαν...Στα ντουζενια του καλυτερος απο τον Χαουαρντ...Μακραν ο νο1 εγκεφαλικος ψηλος του πρωταθληματος.

3) Κρις Κεημαν...Καλος σκουπιδιαρης,καλος με την πλατη στο καλαθι,εχει ενα αξιοπιστο σουτακι ειναι κ καλος αμυντικος...

4) Ζερμειν Ονιλ...Ειναι απο τους λιγους ψηλους που εχω δει να κανουν αλογο τον Χαουαρντ.Μεγαλος σκορερ...

5) Εδω θα αναφερθω για ενα παικτη εκτος λιστας...Toν Τζορνταν των Κλιππερς...Εκπληκτικη σωματοδομη,πολυ δυνατος στις μονομαχιες στη ρακετα,το μελλον του ανηκει.Ειναι (φυσηκα κ εχει ακομα περισσοτερα περιθωρεια βελτιωσης) στο τοπ των κορυφαιων σεντερ οσον αφορα την αμυνα κ αμα γινει ακομα καλυτερος στην επιθεση τοτε θα κανει μεγαλη καριερα.Αλλα κ με τα τωρινα δεδομενα στην αμυνα ειναι ηδη στους κορυφαιους.
a bullet for your head
QUOTE(Johnaros @ Aug 9 2010, 17:43 ) *
Αλ Τζέρφερσον, Τιμ Ντάνκαν και Ντουάιτ Χάουαρντ υπό προϋποθέσεις.

Μ'αυτη τη σειρα κιολας?
Κατι μου λεει οτι ο Τζεφερσον θα κολλησει τελεια με τους Τζαζ & θα καλυψει επιτυχως το κενο του Μπουζερ.
Συν οτι το να αγωνιστει σε μια καλη & ανταγωνιστικη ομαδα,θα του δωσει το εξτρα κινητρο & θα θελησει να αποδειξει πραγματα..
Johnaros
Όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά, αλλά το έγραψα έτσι για να δώσει αυτή την εντύπωση. cool.gif
a bullet for your head
QUOTE(laclippers @ Aug 9 2010, 20:23 ) *
3) Κρις Κεημαν...Καλος σκουπιδιαρης,καλος με την πλατη στο καλαθι,εχει ενα αξιοπιστο σουτακι ειναι κ καλος αμυντικος...

5) Εδω θα αναφερθω για ενα παικτη εκτος λιστας...Toν Τζορνταν των Κλιππερς...Εκπληκτικη σωματοδομη,πολυ δυνατος στις μονομαχιες στη ρακετα,το μελλον του ανηκει.Ειναι (φυσηκα κ εχει ακομα περισσοτερα περιθωρεια βελτιωσης) στο τοπ των κορυφαιων σεντερ οσον αφορα την αμυνα κ αμα γινει ακομα καλυτερος στην επιθεση τοτε θα κανει μεγαλη καριερα.Αλλα κ με τα τωρινα δεδομενα στην αμυνα ειναι ηδη στους κορυφαιους.

Ο Κειμαν τα πηγε περιφημα περσι.
Σε μια απ τις περσινες μεταδοσεις του ΣΚΑΙ,ενας απ τους σχολιαστες ειχε αναφερει πως εχει & καποιου τυπου αντιληπτικο προβλημα,αν θυμαμαι καλα & πως εχει δουλεψει αρκετα,προκειμενου να το ξεπερασει.
Πολυ καλη τεχνικη καταρτιση,αριστο διαβασμα των φασεων στο 1 vs 1,καλος ρημπαουντερ,δυνατος...
Οσον αφορα τον ΝτεΑντρε Τζορνταν,φετος θα του δοθουν περισσοτερες ευκαιριες,ομως για να κανει break out year & να καθιερωθει στους κορυφαιους,θα 'πρεπει να παρει & τη θεση του βασικου & αυτο προς το παρον δεν παιζει..

QUOTE(Johnaros @ Aug 10 2010, 00:27 ) *
Όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά, αλλά το έγραψα έτσι για να δώσει αυτή την εντύπωση. cool.gif

Παντως τον κοβω για 23π,10ρ,1.5κοψ,1.5ασ... cool.gif
giannis_mg
Για μενα 1ος ειναι ο Τιμ Ντανκαν με παρα πολυ μεγαλη διαφορα και 2ος ο Howard καθως μπορει τα νουμερα του να εντυπωσιαζουν οπως εξισου και η τρομερη σωματοδομη-αλτικοτητα-δυναμη που εχει αλλα εχει να φαει παρα πολλα ψωμια ακομη για να φτασει το επιπεδο του Ντανκαν καθως εφοσον δεν βελτιωσει την τεχνικη του(που το παλικαρι βεβαια την δουλευει αρκετα αλλα στα ματια μου τουλαχιστον ειναι ανυπαρκτη οπως και η πασα του)δεν μπορει να φτασει τον Τιμοθεο με τιποτα.Αν τα κανει αυτα και μαθει να δηλωνει παρων στα μεγαλα ματς τοτε θα μιλαμε για εναν απ'τους κορυφαιους σεντερ στην ιστορια του ΝΒΑ.Ωραια τα θεαματικα καρφωματα,οι τρομερες ταπες αλλα πολλες φορες η ουσια και το μυαλο αρκει για να παρεις τιτλους και ο Ντανκαν μας το εχει δειξει περιτρανα.
nikolas12
Ψηφισα Χαουαρντ και Στουνταμαιρ γιατι και οι δυο(ιδιως ο πρωτος) ειναι σε μικρη ηλικια και εχουν μπολικο χρονο για ακομα περισσοτερα επιτευγματα.Ο Στουνταμαιρ δεν ειμαι σιγουρος οτι ακομα και χωρις τον Νας θα πιασει υψηλα στανταρ αλλα θα τον βοηθησουν πολυ οι νεοι Νικς.Οσο για τον Χαουαρντ πιστευω πως ισως η εποχη Ορλαντο δεν θα του δωσει καποιον τιτλο.
a bullet for your head
Πολυ ριγμενος δεν ειναι ο Αλ Τζεφερσον?
Ο Οντεν ειναι πραγματικα το μεγαλο ερωτηματικο.Παρα πολυ σημαντικη αυτη η σεζον γι'αυτον,διοτι ειναι η χρονια οπου θα του προταθει προωρη επεκταση,ενοψει & των καινουργιων διαπραγματευσεων για τις συλλογικες συμβασεις εργασιας(ναι...εδω υπαρχουν & τετοιες... rolleyes.gif )..
Οι Ν.Λι & Μπαρνιανι,ακομη & σαν C,θα επρεπε να βρισκονται ψηλοτερα..

http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont...?urn=nba-265548

http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont...?urn=nba-265420

Το δικο μου top10:

1.Ντουαιτ
2.Ντανκαν
3.Αμαρε
4.Αλ Τζεφερσον
5.Α.Μπαινουμ
6.Γιαο
7.Ν.Λι
8.Κειμαν
9.Μπογκουτ
10.Αλ Χορφορντ
duncan21
Τωρα ψηφισα τους Ντανκαν,Μπογκατ και Τζεφερσον.Θεωρω οτι ο Τζεφερσον ειναι γενικοτερα υποτιμημενος σαν παικτης.Φετος πιστευω με Ντερον στο πλευρο του και με βαση αυτα που μας εχει δειξει μεχρι τωρα θα γινει all star.Ο Μπογκατ επρεπε να ηταν απο φετος all star ωστοσο εχει ολο το χρονο μπροστα του να το πετυχει.Απο τη στιγμη που βελτιωθηκε απιστευτα στην αμυνα σε σχεση με τις πρωτες του σεζον στο nba ειναι πιθανον ο πιο ολοκληρωμενος σεντερ στο nba και το εξηγω.Οι Ντανκαν,Γκασολ ειναι combo ψηλοι κι οχι καθαροι σεντερ,ο Αμαρε στην αμυνα ειναι αλλου γι' αλλου ενω δεν ειναι και καθολου δημιουργικος(φετος χωρις Νας θα πεσουν τα νουμερα στην επιθεση),ο Χαουαρντ επιθετικα(κινησεις στο low post,πασα,βολες) θελει πολυ δουλεια οποτε ψηφιζω Μπογκατ.Οχι για κορυφαιο αλλα πιο ολοκληρωμενο...
vonzuchter
Ο Ψευτοσουπερμαν ειναι για γελια... Το ΝΒΑ λογω της ελλειψης ποιοτικων σεντερ προσπαθει απεγνωσμενα να πεισει οτι ο χαουαρντ ειναι ο νεος Σακ... Το παλικαρι ειναι αμπαλο. Ατεχνος εντελως... ειναι τοσα χρονια το πρωταθλημα και του κανει ιδιαιτερα ο πατρικ με τον χακιμ και ακομα να μαθει να ριχνει ενα χουκ της προκοπης. Οταν εμφανιστηκε ο Αληθινος γιος του Τζορ Ελ. ο Σακ στο πρωταθλημα κυριαρχησε απο τη πρωτη χρονια στο πρωταθλημα.
Αν ειχα ομαδα θα επαιρνα χιλιες φορες τον κρις κειμαν απο τον χαουαρντ στην ομαδα μου. και αν ηθελα βαρυ κορμι χιλιες φορες μπιγκ περκ ή ακομα και μπαηνουμ
Johnaros
H διαφορά Σακ-Χάουαρντ συνοψίζεται στο βίντεο της υπογραφής σου.
Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(vonzuchter @ Sep 1 2010, 13:07 ) *
Ο Ψευτοσουπερμαν ειναι για γελια... Το ΝΒΑ λογω της ελλειψης ποιοτικων σεντερ προσπαθει απεγνωσμενα να πεισει οτι ο χαουαρντ ειναι ο νεος Σακ... Το παλικαρι ειναι αμπαλο. Ατεχνος εντελως... ειναι τοσα χρονια το πρωταθλημα και του κανει ιδιαιτερα ο πατρικ με τον χακιμ και ακομα να μαθει να ριχνει ενα χουκ της προκοπης. Οταν εμφανιστηκε ο Αληθινος γιος του Τζορ Ελ. ο Σακ στο πρωταθλημα κυριαρχησε απο τη πρωτη χρονια στο πρωταθλημα.
Αν ειχα ομαδα θα επαιρνα χιλιες φορες τον κρις κειμαν απο τον χαουαρντ στην ομαδα μου. και αν ηθελα βαρυ κορμι χιλιες φορες μπιγκ περκ ή ακομα και μπαηνουμ


Ενταξει φιλε το κουρασες το θεμα tongue.gif
Ατεχνος ναι,αγουρος ναι,χωρις επιθετικο ρεπερτοριο ναι....αλλα οχι και τοσο ασχετο οσο μας τον βγαζεις.Και μην ξεχνας οτι ενας σεντερ δεν ειναι μονο στην επιθεση και στην αμυνα και κατα τη γνωμη μου οτι χανει στην επιθεση ο Ντουαιτ το εχει στην αμυνα και με το παραπανω.ΚΑι ειναι ακομη πολυ νεος.Ισως βελτιωθει.Σιγουρα δεν συγκρινεται με τον παλιο καλο Σακ αλλα οχι και αχρηστος.Αυτη τη στιγμη σιγουρα ο καλυτερος σεντερ με διαφορα απο το δευτερο καθως κατι Αμαρε και κατι Γκασολ τους θεωρω πιο πολυ PF/C παρα καθαροαιμα C!
vonzuchter
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Sep 1 2010, 15:22 ) *
Ενταξει φιλε το κουρασες το θεμα tongue.gif
Ατεχνος ναι,αγουρος ναι,χωρις επιθετικο ρεπερτοριο ναι....αλλα οχι και τοσο ασχετο οσο μας τον βγαζεις.Και μην ξεχνας οτι ενας σεντερ δεν ειναι μονο στην επιθεση και στην αμυνα και κατα τη γνωμη μου οτι χανει στην επιθεση ο Ντουαιτ το εχει στην αμυνα και με το παραπανω.ΚΑι ειναι ακομη πολυ νεος.Ισως βελτιωθει.Σιγουρα δεν συγκρινεται με τον παλιο καλο Σακ αλλα οχι και αχρηστος.Αυτη τη στιγμη σιγουρα ο καλυτερος σεντερ με διαφορα απο το δευτερο καθως κατι Αμαρε και κατι Γκασολ τους θεωρω πιο πολυ PF/C παρα καθαροαιμα C!

Απλα ηθελα να τονισω οτι η συγκριση με σακιλ και η εμμονη του μαρκετινγκ του ΝΒΑ να τον παρουσιασουν ως σουπερσταρ και το νεο σακ/χακιμ/καριμ κτλπ ειναι τουλαχιστον αστεια. Τι να βελτιωθει... εχει μπει στα 26 αν δε κανω λαθος. Εχει ευλογηθει με ενα σουπερ αθλητικο σωμα και μυικη μαζα αλλα ειναι μπουνταλας... αυτη τη στιγμη δεν ειναι καν μεσα στους 20 καλυτερους σεντερ ολων των εποχων. Θα μου πεις υπαρχει κατι καλυτερο σε καθαροαιμο σεντερ αυτη τη στιγμη? Μαλλον οχι οποτε εν μερη συμφωνω μαζι σου. Παντων αν εστηνα ομαδα και ειχα σαλαρι καπ θα προτιμουσα να παρω δυο σεντερ εργαλεια και σκυλια στυλ Περκινς και να ριξω τα χοντρα λεφτα σε αλλες θεσεις απο το να δωσω 40 εκατ στον χαουαρντ. ημαρτον.
rooster
QUOTE(vonzuchter @ Sep 1 2010, 13:07 ) *
Οταν εμφανιστηκε ο Αληθινος γιος του Τζορ Ελ. ο Σακ στο πρωταθλημα κυριαρχησε απο τη πρωτη χρονια στο πρωταθλημα.


Τι εκανε ο Σακιλ? Κυριαρχησε απο την πρωτη χρονια? Ας σε βοηθησω να θυμηθεις λιγακι, γιατι δεν τα λες σωστα τα πραγματα!!!


kolokotronis
QUOTE(rooster @ Sep 2 2010, 15:54 ) *
Τι εκανε ο Σακιλ? Κυριαρχησε απο την πρωτη χρονια? Ας σε βοηθησω να θυμηθεις λιγακι, γιατι δεν τα λες σωστα τα πραγματα!!!


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/__fHT0BgoCQ&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/__fHT0BgoCQ&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Την πρώτη του χρονιά ο Σακίλ πήγε με το Ορλάντο, που δεν ήταν στο χάρτη μέχρι τότε, στους τελικούς, με την ομάδα να στηρίζεται αποκλειστικά σε αυτόν και τον Χάρνταγουεη.
Δεν είναι και λίγο.
Είδαμε την πορεία του ορλάντο μόλις τα σαίνια τους αποφάσισαν ότι μπορούν και χωρίς τον Σακ....
Η Λέικερς πήραν το πρωτάθλημα μετά από περισσότερα από 10 χρόνια μόλις πήραν τον Ονείλ.
Στο μα'ι'άμι ούτε στα όνειρά τους δεν θα έπαιρναν τον τίτλο χωρίς αυτόν.
Από τους μεγαλύτερους παίκτες που έχουν βγει και έκανε αμέσως τη διαφορά.
vonzuchter
QUOTE(rooster @ Sep 2 2010, 15:54 ) *
Τι εκανε ο Σακιλ? Κυριαρχησε απο την πρωτη χρονια? Ας σε βοηθησω να θυμηθεις λιγακι, γιατι δεν τα λες σωστα τα πραγματα!!!


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/__fHT0BgoCQ&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/__fHT0BgoCQ&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


μπα.... δες τα στατιστικα των τελικων του 95. παντου καλυτερος ο Σουπερμαν. πιο πολλα ριμπαουντσ ταπες και ασσιστ. χακημ 32 ποντους μεσο ορο αν τα θυμαμαι καλα με 42% ευστοχια και Σουπερμαν 28 ποντους μεσο ορο με 67% !!!! ποσοστο. μονο πιο πολλα κλεψιματα ειχε ο χακημ. απλα οι ροκετς σαν ομαδα εξαφανισαν τους ματζικ. χορυ κασελ κανανε τα παιχνιδια της ζωης τους. κ μη ξεχνας οτι ο σακ ηταν 23 χρονων. δε φανταζομαι να εχεις σχηματισει αποψη απο ενα βιντεο. επειδη τους ειδα ολους τους τελικους τοτε εγιναν επικες μαχες μεταξυ των δυο και δηλωσεις αμοιβαιου σεβασμου και απο τους 2. Αν Ηταν ο Σακ 28-29 οπως τοτε που ηταν στους Λεικερς δε Νομιζω οτι ειχε τυχη ο Χακιμ οσο και αν μου αρεσει σα παικτης. Απλα θα τον ειχε ισοπεδωσει ο ΜΠΙΓΚ ΚΑΚΤΟΥΣ
duncan21
QUOTE(vonzuchter @ Sep 2 2010, 20:50 ) *
μπα.... δες τα στατιστικα των τελικων του 95. παντου καλυτερος ο Σουπερμαν. πιο πολλα ριμπαουντσ ταπες και ασσιστ. χακημ 32 ποντους μεσο ορο αν τα θυμαμαι καλα με 42% ευστοχια και Σουπερμαν 28 ποντους μεσο ορο με 67% !!!! ποσοστο. μονο πιο πολλα κλεψιματα ειχε ο χακημ. απλα οι ροκετς σαν ομαδα εξαφανισαν τους ματζικ. χορυ κασελ κανανε τα παιχνιδια της ζωης τους. κ μη ξεχνας οτι ο σακ ηταν 23 χρονων. δε φανταζομαι να εχεις σχηματισει αποψη απο ενα βιντεο. επειδη τους ειδα ολους τους τελικους τοτε εγιναν επικες μαχες μεταξυ των δυο και δηλωσεις αμοιβαιου σεβασμου και απο τους 2. Αν Ηταν ο Σακ 28-29 οπως τοτε που ηταν στους Λεικερς δε Νομιζω οτι ειχε τυχη ο Χακιμ οσο και αν μου αρεσει σα παικτης. Απλα θα τον ειχε ισοπεδωσει ο ΜΠΙΓΚ ΚΑΚΤΟΥΣ

Eισαι λιγο λαθος στο νουμερα:

http://www.nba.com/historical/playerfile/p...hakeem_olajuwon

http://www.nba.com/playerfile/shaquille_on...reer_stats.html

Απλα μια επισημανση εκανα.Μικρος ειμαι δεν τους προλαβα αυτους τους τελικους αλλα θελω να τους κατεβασω μονο και μονο γι' αυτη τη τιτανομαχια...
vonzuchter
QUOTE(kolokotronis @ Sep 2 2010, 16:12 ) *
Την πρώτη του χρονιά ο Σακίλ πήγε με το Ορλάντο, που δεν ήταν στο χάρτη μέχρι τότε, στους τελικούς, με την ομάδα να στηρίζεται αποκλειστικά σε αυτόν και τον Χάρνταγουεη.
Δεν είναι και λίγο.
Είδαμε την πορεία του ορλάντο μόλις τα σαίνια τους αποφάσισαν ότι μπορούν και χωρίς τον Σακ....
Η Λέικερς πήραν το πρωτάθλημα μετά από περισσότερα από 10 χρόνια μόλις πήραν τον Ονείλ.
Στο μα'ι'άμι ούτε στα όνειρά τους δεν θα έπαιρναν τον τίτλο χωρίς αυτόν.
Από τους μεγαλύτερους παίκτες που έχουν βγει και έκανε αμέσως τη διαφορά.


ε καλα στο μα'ι΄'αμι πιο πολυ βοηθησε με τη παρουσια του στα αποδυτηρια και την εμπειρια του. ο Γουεηντ ηταν σαρωτικος εκεινη τη χρονια ειδικα στους τελικους.
Στους λεικερς παντως ηταν οδοστρωτηρας ο σακιλ. Δε νομιζω να υπαρξει ξανα σεντερ να κυριαρχησει το τοσο απολυτα οσο ο σακ του 1999-2002. Μολις ο φιλ τζακσον τον μαζεψε απο τα στουντιο που γυριζε ταινιες και εβγαζε δισκους ραπ και τον εστρωσε να αφοσιωθει στο μπασκετ απλα ηταν ασταματητος. εγω προσωπικα απο τα τελη της δεκατιας του 80 που βλεπω μπασκετ δεν εχω ξαναδει παικτη να τον παιζουν τριπλ τημ σε ΟΛΕΣ τις επιθεσεις και να εχει μεσο ορο 25 ποντους και ολα αυτα με 40% στις βολες. φαντασου να τις εβαζε κιολας. Τεσπα δεν ηθελα ομως να αποθεωσω τον Σακ τοσο, οσο ηθελα πιο πολυ να
δειξω την ελλειψη σεντερ ποιοτητας στο ΝΒΑ. Αν θεωρειτε ο απολυτος σουπερ σταρ ο Ντουαητ τι να πω... Ο Πατρικ ,Ο Χακημ, Ο Καριμ, Η ο Σακ αν ηταν νεοι κ επαιζαν τωρα απλα θα του εκαναν πλακα του χαουαρντ

QUOTE(duncan21 @ Sep 2 2010, 20:58 ) *
Eισαι λιγο λαθος στο νουμερα:

http://www.nba.com/historical/playerfile/p...hakeem_olajuwon

http://www.nba.com/playerfile/shaquille_on...reer_stats.html

Απλα μια επισημανση εκανα.Μικρος ειμαι δεν τους προλαβα αυτους τους τελικους αλλα θελω να τους κατεβασω μονο και μονο γι' αυτη τη τιτανομαχια...

αξιζει.. αλλα μονο το πρωτο ματς που ηταν θριλερ... στα αλλα τρια απλα δεν υπηρχε ορλαντο. δεν ειμαι λαθος βρε, για ποσοστα των τελικων και μονο των τελικων αναφερομαι.

QUOTE(duncan21 @ Sep 2 2010, 20:58 ) *
Eισαι λιγο λαθος στο νουμερα:

http://www.nba.com/historical/playerfile/p...hakeem_olajuwon

http://www.nba.com/playerfile/shaquille_on...reer_stats.html

Απλα μια επισημανση εκανα.Μικρος ειμαι δεν τους προλαβα αυτους τους τελικους αλλα θελω να τους κατεβασω μονο και μονο γι' αυτη τη τιτανομαχια...


κατσε και τα βρηκα. http://www.basketball-reference.com/playof...995_finals.html
ημουν λαθος τελικα στο ποσοστο ευστοχιας του Σακιλ. ηταν 60% και οχι 67...
morfi
Ντουάιτ Χάουαρντ αν και έχει πολλά να αποδείξει ακόμα. Το Ντάνκαν τον θεωρώ τεσσάρι που είναι και η φυσική του θέση.
T.W.Is.M.
Χαουαρντ γιατι δεν υπαρχει καλυτερος αυτη τη στιγμη.
Στουντεμαιρ γιατι ειναι ο πιο ταλαντουχος επιθετικα(εστω κι αν παιζει αμυνα με τα ματια)
Μπαινουμ γιατι εχει μετα το Χαουαρντ την καλυτερη ισορροπια επιθετικων δυνατοτητων και αμυντικης ικανοτητας
Murdoc
Ψηφισα τον Ντανκαν γτ ειναι ο πιο επιτυχημενος Σεντερ με τιτλους,φοβερος αμυντικος και σκορερ!!
Σαν ανερχομενες δυναμεις ψηφισα εννοειται τον Ντουαιτ Χαουαρντ σαν τερας της αμυνας αλλα και σκορερ και τον φανερα βελτιωμενο φετος στους Νικς Αμαρε Στουντεμαιρ που ειναι ο καλυτερος ψηλος επιθετικα αυτη τη στιγμη φετος βελτιωσε και την αμυνα του 2 με 2.5 μπλοκ Μ.Ο, πιστευω αυτοι οι δυο ψηλοι να λαμψουν αυτες τις χρονιες και ο Χαουαρντ να παει σε μια ομαδα που θα διεκδικει πρωταθλημα και δεν θα εχει για προπονητη σαν αυτο των Ματζικ τωρα!!
morfi
QUOTE(Murdoc @ May 18 2011, 11:14 ) *
Ψηφισα τον Ντανκαν γτ ειναι ο πιο επιτυχημενος Σεντερ με τιτλους,φοβερος αμυντικος και σκορερ!!

Βασικά πρέπει να ξεκολλήσουμε με αυτό. Ο Ντάνκαν είναι πρώτα τεσσάρι και μετά σέντερ. Ποτέ μου δεν κατάλαβα την εμμονή κάποιων σε αυτό.
Dino Charito
βλέπω κι άλλα "4"αρια στη λίστα...αν είναι ο Νοα μέσα, πρέπει να είναι κι ο Παου Γκασολ.
Βασικά πιστεύω ότι φέτος o Horford ήταν πολύ καλός, αλλά για μένα η αποκάλυψη ήταν ο Chandler των Mavericks (που δεν υπαρχει στη λίστα). Ο Οντεν οποτε παιζει ειναι πολυ καλος επισης. Ο Χαουαρντ κλασσικη περιπτωση, που ομως πρεπει να μαθει και λιγο να βαζει καμια βολη.

Φετος ο Μαρκ Γκασολ στην Αμερικη θεωρειται πολυ καλος και...κελεπουρι για free agent (η αληθεια ειναι οτι πηγε παρα πολυ καλα), αλλα παλι εγω που τον παρακολουθησα με την Οκλαχομα ιδιαιτερα (γιατι ολα τα Ραπτορς φαν σαιτς εχουν φαγωθει με την παρτη του) καθε αλλο παρα με εντυπωσιασε...Αργος, οχι τοσο γυμνασμενος...Καλος αμυντικα παντως

Τον Μπαρνιανι δε βλεπω κι αναρωτιεμαι.... laugh.gif laugh.gif
Murdoc
QUOTE (morfi @ May 18 2011, 13:41 ) *
Βασικά πρέπει να ξεκολλήσουμε με αυτό. Ο Ντάνκαν είναι πρώτα τεσσάρι και μετά σέντερ. Ποτέ μου δεν κατάλαβα την εμμονή κάποιων σε αυτό.



Αν δεις τη λιστα αρκετοι παικτες ειναι τεσσαρια ωστοσο στις ομαδες του παιζουν σαν Σεντερ και για αυτο εχουν μπει στην λιστα!!!!
Και ο Αμαρε κανονικα Forward ειναι αλλα δεν επαιξε σαν φορφουορντ στους Νικς φετος!!
Για αυτο και πολλοι παικτες με το καταλληλο υψος παιζουν σαν F-C στις ομαδες τους!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.