Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
roben
ok friend,sorry για την "αγενεια",καλως σας βρισκω και παλι επειτα απο μακρα απουσια και καλη μπασκετικη χρονια ευχομαι σε ολους με πρωτη και καλυτερη την "επισημη αγαπημενη" στο Πεκινο!
t0ny3
δεν πιστευω πως δεν εχουν τα λεφτα οι γιανακοπουλοι να φερουν μεγαλο ονομα λογω ποδοσφαιρου.οι αγγελοπουλοι θελουν καποιον τιτλο και σκορπανε χρηματα.
δεν αμφισβητω την ποιοτητα της ομαδας μας.εχουμε παρα πολυ καλη ομαδα αλλα παντα πρεπει να κοιταμε και τους αντιπαλους μας.
ας κανει οτι θεωρει καλυτερο ο ζελικο γιατι αυτος ειναι ο προπονητης της ομαδας.εμεις απλως εντωπιζουμε καποια κενα στο ροστερ και κανουμε υποθεσεις.
παντως σιγουρα θα αποκτηθει ενας παικτης αργα ή γρηγορα μεγαλο ή μικρο ονομα.
πρεπει να ηρεμησουμε λιγο και θα δειξει το μελλον για τα μεταγραφικα.
FANIS b
παιδια κανεις δεν αμφιβαλει για τον αν μπορουν οι Γιαννακο να φερουν μεγαλο ονομα - αλλωστε το εχουν κανει πολλακις. Το ερωτημα ειναι αν χρειαζεται. Ο Ζοτς με τα 6 ευρωπαϊκα νομιζετε ειναι κανας τυχαίος???
Δεν ξερει αυτος και ξερουμε εμεις???
Αν ο Ζοτς κρινει σκοπιμο οτι η πιθανη (δεν υπεγραψε κανενα συμβολαιο ο Josh) ενδυναμωση του Ολυμπιακου πρεπει για αγωνιστικους λογους να εχει απαντηση απο τον ΠΑΟ ναστε σιγουροι πως
θα γινει κι αλλη μεγαλη μεταγραφη.Τα υπολοιπα ειναι εικασιες για να περναει η ωρα.
Archigos
Κλεισαμε το 14χρονο Γιαννη Δημακοπουλο ο οπιος ειναι 2,09.Να ρε το 4-5αρι.LOL xD
lakersdynasty
QUOTE(Archigos @ Jul 23 2008, 08:46 ) *
Κλεισαμε το 14χρονο Γιαννη Δημακοπουλο ο οπιος ειναι 2,09.Να ρε το 4-5αρι.LOL xD


O Ζοτς ειπε οτι θα παρει καποιον νεαρο για τις προπονησεις ετσι δεν ειναι? Ιδου. biggrin.gif

Καλοριζικος! 41.gif
silversurfer
2,09 στα 14? Καλά που πάμε?? Δηλαδή πόσο θα γίνει στα 18?? 2,20???
lakersdynasty κ archigos καλό το αστειάκι.... smiley.gif biggrin.gif tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(silversurfer @ Jul 23 2008, 10:38 ) *
2,09 στα 14? Καλά που πάμε?? Δηλαδή πόσο θα γίνει στα 18?? 2,20???
lakersdynasty κ archigos καλό το αστειάκι.... smiley.gif biggrin.gif tongue.gif


Mα γιατι το λες αυτο? Αφου ολα τα δημοσιευματα λενε οτι δεν θα παρουμε αλλον παικτη για φετος εκτος απο καποιον για τις προπονησεις. ohmy.gif
silversurfer
Εντάξει το τι λένε τα δημοσιεύματα δε θα το σχολιάσω γιατί λένε βασικά ό.τι θέλουν...
Ναι ξέρω ότι θέλαμε 1 ψηλό για τις προπονήσεις κ οκ αν κρίνει ο Ζοτς ότι του κάνει ένα 14χρονο παιδί πάω πάσο...

(Σημ.: Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είσαι ειρωνικός, όχι με μένα βέβαια! )
Giorgos#4
ακομα δεν εχει κλισει τα 13
ο πατερας του ειναι παλιος μπασκετμπολισατς του παο
και τον εχομε κλισει τουλαχιστον 4-5 μηνες
lakersdynasty
QUOTE(silversurfer @ Jul 23 2008, 10:52 ) *
Εντάξει το τι λένε τα δημοσιεύματα δε θα το σχολιάσω γιατί λένε βασικά ό.τι θέλουν...
Ναι ξέρω ότι θέλαμε 1 ψηλό για τις προπονήσεις κ οκ αν κρίνει ο Ζοτς ότι του κάνει ένα 14χρονο παιδί πάω πάσο...

(Σημ.: Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είσαι ειρωνικός, όχι με μένα βέβαια! )


Εννοειται! biggrin.gif

Επρεπε να βαλω κανενα εμοτικον επιπλεον για να φανει καλητερα.

Καποιος ειχε αναρωτηθει για το τι γινεται με τον Βεργινη και εχω και εω την ιδια απορεια...
rankin
Αυτή η τελευταία θέση κοινοτικού θαρρώ έχει μείνει ανοιχτή για κάποιον ειδικό σκοπό..
Επιτρέψτε μου να πιστεύω, ότι αφενός η πολυμετοχικότητα έχει μπλέξει τα οικονομικά της ΚΑΕ (δεν είναι δα μηχανή που κόβει χρήμα η ΒΙΑΝΕΞ) και αφετέρου η μη αποχώρηση του Γιασικεβίτισιους δεν έδωσε την ανάσα που θα ήθελαν στον παναθηναϊκό.
Από εκεί και πέρα, αν τυχών και τρελαθεί ο Γιαννακόπουλος, που το έχει ξανακάνει, πιστεύω ότι θα είναι για κάτι σπουδαίο -βλέπε Λουί Σκόλα- . Σε διαφορετική περίπτωση θα κρατηθεί μια θέση ανοιχτή για πιθανές διορθώσεις στην πορεία..
(Πάντως για το "4" νομίζω παίζει έντονα και ο Τσιάρας, ως εναλλακτική λύση από τον πάγκο.. )
silversurfer
Ο Σκόλα με τη χρονιά που έκανε δε το κουνάει από εκεί... Είναι μόλις 1 χρόνο ΝΒΑ κ όχι 2-3 (βλ. Ντελφίνο, Νάχμπαρ) οπότε δε το πιστεύω ότι θα έρθει.. Άσε που αν έρθει τι θα γίνει στο 4? Φώτσης-Τσαρτσ-Σκόλα?? θα παίζουμε 48' αλα ΝΒΑ για να βγαίνει ο χρόνος? tongue.gif
Είχε ακουστεί κ για Κιριλένκο αλλά κ αυτά ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας οπότε δεν ασχολούμε!
Για το Βεργίνη νομίζω ότι θα αποκτηθεί αλλά θα μείνει στον ΠΑΟΚ.. Μη σου πω ότι δε θα κατέβει καν στην Αθήνα...ΜΕ φαξ όλα θα γίνουν wink.gif
lakersdynasty
Ενταξει ολα ειναι πιθανα.

Απλα ειναι λογικο και κατανοητο πιστευω οτι αν θα γινει κινηση μπορει να γινει και σε ενα μηνα και να ειναι αξιολογη.

Αν ομως η θεση του κοινωτικου θα καλυφθει στην μεση της χρονιας τοτε η λυση ειναι φυσιολογικο οτι δεν θα ειναι παρα μονο συμπληρωματικη.

Με λιγα λογια σαφη απαντηση για τα πλανα του ΠΑΟ δεν μπορουμε να εχουμε.

Μπορει να σκεφτει καποιος οτι βλεποντας τις περσινες ατυχιες θελουν να εχουν περιθορειο για μπακ απ αλλα απτην αλλη αν αυτο ειναι που απασχολει τον ΠΑΟ τοτε γιατι να μην τον παρει τον παικτη απο τωρα?

Σε οποια θεση κι αν αγωνιζεται.

Παλι ομως εχω την εντυπωση οτι οση θεληση και να ειχαν οι Γιαννακοπολοι να γινουν και αυτοι "αιμοδοτες" της προσπαθειας που κανει φετος ο ποδοσφαιρικος Παναθηναϊκος, δεν θα εκαναν κατι τετοιο αν δεν ηταν σε θεση να φροντισουν πρωτα "τα του οικου τους".

Ναι ειπαμε ο ΠΑΟ ειναι ενας και αδιεραιτος αλλα ο καθε ενας δεν παυει να ειναι "υπευθυνος" για το εκαστωτε τμημα που εκπροσωπει.
silversurfer
Αυτό με τον Τσιάρα δε μου φαίνεται κακό (για back up πάντα)
Κ διάβασα στο sport 24 ότι ψάχνουν τον αντικαταστάτη του!
t0ny3
εχω αγωνια να δω την ομαδα πως θα ειναι και να διαπιστωσω αν οντως ειμαστε πληρεις και δεν χρειαζομαστε προσθηκες οπως λεει ο ζελικο.μακαρι να κυλησουν ολα καλα και να ειμαστε ανταξιοι του ονοματος μας.εχουμε δυσκολο και μακρη δρομο σε ελλαδα και ευρωπη αφου οι βασικοι αντιπαλοι μας ολυμπιακος και ΤΣΣΚΑ εχουν δυναμωσει παρα πολυ ειδικα ο ολυμπιακος.
εγω ακομα περιμενω κινηση απο τους κοντους smiley.gif
αμαν!αυτη η πολυμετοχικοτητα στο ποδοσφαιρο μας εφαγε. blove.gif
Flexo
Μία μεγάλη μεταγραφική κίνηση, σίγουρα θα χάλαγε τις ισσοροπίες της ομάδας.
Ειδικά με τα ΜΜΕ που διαθέτουμε στην Ελλάδα.

Πιστεύω πως είναι σωστή λογική το να αφήσουμε μία θέση μη κοινωτικού ελεύθερη, ώστε να ενισχυθούμε, αν προκύψουν τυχόν τραυματισμοί ή διαπιστώσει ο Ζοτς ελείψεις, την επόμενη μεταγραφική περίοδο.

Το σίγουρο είναι πως η ομάδα μας θα είναι πιο ισχυρή απο πέρσι -δεδομένου ότι ενισχύθηκε εκεί που πονούσε(frontline)-και πιο δεμένη.

Στόχος του Ζοτς απο ότι κατάλαβα εγώ παρακολουθώντας την περασμένη σεζόν, είναι το γρήγορο μπάσκετ. Θέλει να τρέξει την ομάδα και αυτό το βοηθούν πολύ οι νέες μας μεταγραφές

Επιθετικά θα έλεγα πως είμαστε τέλειοι είτε παίξουμε στην ρακέτα με pick & roll, εφόσον διαθέτουμε Πέκο και Μάικ, είτε με σουτ μακρυνών αποστάσεων με τα οποία θα μπορούμε να αντιμετωπίζουμε την κάθε ζώνη των αντιπάλων.

Το πρόβλημα στα ριμπάουντ που είχαμε πέρσι νομίζω πως είναι ήδη παρελθόν και οι V-span και 3D είναι τα κορυφαία αμυντικά guards της Ευρώπης.

Εχοντάς ως βάση τα παραπάνω δεν βρίσκω λόγο να πω πως δεν έχουμε πλήρη ομάδα...


ΥΓ1. Σπάνια "βγαίνουν" ρολίστες απο το ΝΒΑ. Γενικότερα βλέπω την μεταγραφή του Τσίλντρες λίγο ριψοκίνδυνη για τον ΟΣΦΠ.

ΥΓ2. Ο Βεργίνης δεν έχει κλείσει στον Παναθηναϊκό και ούτε πρόκειται όπως όλα δείχνουν. Στο www.paobc.gr δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση, επομένως ούτε μεταγραφή.
lakersdynasty
Βασικα για τον Βεργινη καθυστερει την ολη υποθεση και η διοικητικη ασταθεια του ΠΑΟΚ. Αν ολα πανε καλα και εδραιωθει ο Δροσος τοτε θα ξαναγινει συζητηση για το αν θα γινει οτι ειναι να γινει ή οχι
PARISINOS
H ομαδα του ΠΑΟ ειναι τελεια, και ισως για πρωτη φορα μετα απο χρονια, μπορω να πω οτι δεν βλεπω καμια αδυναμια. Επιτελους θα μπορεσουμε να παιξουμε το συστημα με τα τρια γκαρντ (που ειναι για μενα το σχημα του μελλοντος) ακριβως οπως το ονειρευεται ο ζοτς.

Δηλαδη με τρια σουπερ γκαρντ και δυο ψηλους 2.10 ευελικτους και με εφεση στο ριμπαουντ ωστε να καλυπτουν τις σωματικες αδυναμιες των γκαρντ.

Περσυ αποτυχαμε παταγωδως μιας και ειχαμε τα γκαρντ αλλα δεν ειχαμε τους ψηλους για να τους αξιοποιεισουμε και να καλυψουμε τις αδυναμιες τους. Αντι να εχεις ψηλους παιχτες με εφεση στο ριμπαουντ για να καλυψεις την λογικη αδυναμια των κοντων γκαρντ σου, ειχαμε τους ζιζιτς και ντικουδη που ειναι 2.05 και που δεν πηδανε ουτε αφημεριδα, ειδικα ο κροατης. μεχρι που τραυματιστηκε ο κωστας , καπως πηγαινε και ερχοταν το συστημα, μετα ηταν το τελειωτικο χτηπημα με αποκορυφομα την παρασταση στο βελιγραδι οπου τα ριμπαουντ ηταν 44-21 υπαρ της παρτιζαν, πραγμα λογικο οταν ο ψηλοτερος σου παιχτης ειναι 2.04 και ο μεσος ορος υψους της 5αδας γυρω στο 1.96.

Φετος η ομαδα θα παζει ανα πασα στιγμη με 2 ψηλους και πολυ αλτικους παιχτες, οποτε ολα μια χαρα.

Ο ΠΑΟ ολοκληρωσε τις κινησεις του και εχει φτιαξει την τελεια ομαδα, και δεν υπαρχει λογος να αλλαξει στρατηγικη λογω καποιας κινησης του ΟΣΦΠ, ο οποιος πρασπαθει να φτασει στο επιπεδο που εμεις ειμαστε εδω και 10 χρονια.

Αν ηταν στο χερι μου δεν θα αλλαζα την ομαδα για τα επομενα 2-3 χρονια. Πραγματικα και καμια μεταγραφη να μην γινει του χρονου, δεν εχει καμια σημασια, αλλωστε εκτος του σαρας , οι υπολοιποι 10 παιχτες του κορμου ειναι νεοι και δεσμευοντε με συμβολαια για πανω απο 1 ετος, οποτε ουτως η αλλως του χρονου προβλεπω κανα δυο τρεις μεταγραφες το πολυ, συμπληρωματικων παιχτων.

Ο ΠΑΟ με το ροστερ που εχει αυτη τη στιγμη ειναι πιστευω ουτως η αλλως το φαβορι για την ευρωλιγκα, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ οι υπολοιπες ομαδες.

Τωρα που μας φευγει και το ανχος του φαβορι, οπως ακριβως ειχε γινει και πριν το φαιναλ 4 της αθηνας , οπου για καποιο ανεξηγητο λογο πολλοι θεωρουσαν φαβορι την ΤΣΣΚΑ μεσα στην αθηνα, ολα θα ειναι ακομα καλυτερα.

Υ.Γ . βεβαια για να μην παρεξηγηθω, αν κανουν κανα μπαμ οι προεδροι, με κανα πολυ καλο παιχτη μαλλον στο 4 η στο 5, βεβαιως και θα χαρω και θα θεωρησω την ομαδα ενα κλικ καλυτερη. Αλλα ως εκει. Ενα κλικ οχι παραπανω. Μεχρι και τον σκολα να περναμε που λεει ο λογος, δεν θεωρω οτι θα καλυτερευει κατα πολυ η ομαδα. Οπως ειπα, και ετσι οπως ειμαστε, ειμαστε αψεγαδιαστοι και το λογικο φαβορι κατα τη γνωμη.
lakersdynasty
Ο ΠΑΟ επιτελους μπορει να παιξει καλα αυτο που θελει ο Ζοτς και αυτο ειναι σιγουρο.

Αυτο που πισευω οτι θελει να δει ο περισσοτερος κοσμος ειναι ακομη ενα χρησιμο παικτη στην ομαδα και οχι μια "απαντηση στον ΟΣΦΠ" αξιας 20 εκ.

Οι "σταρ" στην ομαδα εχουν ηδη ερθει και εχουμε σιγουρα πια και τον Σαρας. Ειμαστε Ευρωπαϊκη ομαδα και εχουμε μια ομαδα με παικτες που εχουν καθιερωθει στην Ευρωλιγκα, με λιγα λογια τους πλεον καταλληλους για να διεκδικησουμε με αξιωσεις για ακομη μια χρονια το Φ4 και γιατι οχι το τροπαιο.

Αυτο που χαλαει την ολη εντυπωση ειναι η ετεροχρονισμενη μεταγραφη του Πεκοβιτς που αν γινοταν το καλοκαιρι και μεσα απο μαχη με αλλες ομαδες θα ηταν πολυ πιο εντυπωσιακη γιατι εκτως των αλλων θα ξυλωνωμασταν για να τον παρουμε και θα τον περναμε και μεσα στην μεταγραφικη περιοδο αλλα και η ολη κακη εντυπωση που προκαλει το ροστερ οσον αφορα το βαθος του, με την υπαρξη παικτων οπως ο Αλβερτης και ο Σακοτα οι οποιοι μπορουν να κανουν συγκεκριμενα πραγματα και ειδικα ο δευτερος που δεν εχει πεισει πολυ κοσμο οτι μπορει να ανταποκριθει (ακομα).

Τωρα οι μισοι Παναθηναϊκοι περιμενουν βομβα, οι αλλοι μισοι περιμενουν απλα ενα συμπληρωματικο παικτη ο οποιος θα εχει ρολο στην ομαδα, ο Ζοτς μας λεει οτι θελει καποιον για τις προπονησεις...

Γενικα συμφωνουμε ολοι μεταξυ μας. biggrin.gif
silversurfer
Καλημέρα.. Αυτό που μάλλον με πειράζει λίγο εμένα, είναι τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων κ γενικά η όλη τους στάση απένταντι στον Ολυμπιακό! Με καλή έννοια το λέω, γιατί ζηλεύω που δεν είναι η ομάδα μου στη θέση αυτή.. Αλλά όπως πολύ σωστά θα πείτε αυτά τα κάναμε παλιότερα κ μεις σε εξίσου μεγάλο βαθμό (δυστυχώς ήμουν 12 χρονών όταν ήρθε ο Ντομινίκ) οπότε είναι λογικό κ επόμενο να υπάρξουν κάποτε κ άλλες ομάδες που θα κάνουν εντυπωσιακές κινήσεις που θα χρειαστεί να πάρουν 7-8 παίχτες κτλ κτλ...
Συμφωνώ για τον κορμό που έχει η ομάδα, ο οποιός της προσδίδει σταθερότητα κ ομοιογένεια κ σίγουρα φέτος μπορούμε να είμαστε καλύτεροι (από πέρυσι σίγουρα αλλά κ από το 07).......
Α ρε Ζοτς τι μας έχεις κάνει.....Δεν μπορούμε να αποφασίσουμε τι θέλουμε τελικά στον φετινό ΠΑΟ ακόμα....
unsure.gif

Το εξώφυλλο της "Γάτας" λέει ότι ο Παύλος είναι τρελαμένος με τη μεταγραφή αυτή κ είναι έτοιμος να κάνει πράξη κ την πιό τρελή απαίτηση του Ζοτς... Μα έχει ο Ζοτς απαίτηση???? Ιδού η απορία...
Ginobili
QUOTE(lakersdynasty @ Jul 24 2008, 07:01 ) *
Αυτο που πισευω οτι θελει να δει ο περισσοτερος κοσμος ειναι ακομη ενα χρησιμο παικτη στην ομαδα και οχι μια "απαντηση στον ΟΣΦΠ" αξιας 20 εκ.

Οι "σταρ" στην ομαδα εχουν ηδη ερθει και εχουμε σιγουρα πια και τον Σαρας.

Τωρα οι μισοι Παναθηναϊκοι περιμενουν βομβα, οι αλλοι μισοι περιμενουν απλα ενα συμπληρωματικο παικτη ο οποιος θα εχει ρολο στην ομαδα, ο Ζοτς μας λεει οτι θελει καποιον για τις προπονησεις...

Ακριβώς αυτό έχουμε ανάγκη!!!! Αυτό θέλω κι εγώ.Ένα 4-5άρι(5άρι πιο πολύ),έμπειρο κατά προτίμηση,που να βοηθάει στην ρακέτα με άμυνες,ριμπάουντ κτλ...και όχι μόνο να δίνει ανάσες στον Μπατίστ και στον Πέκοβιτς,αλλά να προσφέρει και ποιοτικά λεπτά όταν αυτοί δεν βρίσκονται σε καλή μέρα...
Γι'αυτό ο Τσιάρας δεν κάνει! Δεν χρειαζόμαστε κι άλλο 4άρι....και μάλιστα ελαφρύ.Κορμί δυνατό χρειαζόμαστε.

Αλλά που αυτός ο Ζοτς. ohmy.gif ....μήπως με ακούει????? icon_drunk.gif Του κεφαλιού του κάνει.... tongue.gif


Υ.Γ Αλήθεια....τα διαρκείας πως να πηγαίνουν άραγε...???? Ένα μούδιασμα πρέπει να υπάρχει....τα περσινά νούμερα δεν τα φτάνουμε ούτε με σφαίρες....!!!
Εγώ πάντως,θα περιμένω μέχρι την τελευταία στιγμή,στις 6 Σεπτεμβρίου...να δω για ανανέωση...... wink.gif
rankin
QUOTE(Ginobili @ Jul 24 2008, 10:32 ) *
Υ.Γ Αλήθεια....τα διαρκείας πως να πηγαίνουν άραγε...???? Ένα μούδιασμα πρέπει να υπάρχει....τα περσινά νούμερα δεν τα φτάνουμε ούτε με σφαίρες....!!!
Εγώ πάντως,θα περιμένω μέχρι την τελευταία στιγμή,στις 6 Σεπτεμβρίου...να δω για ανανέωση...... wink.gif


Αυτό που γνωρίζω από τους 5-6 φίλους μου που είναι παναθηναϊκοί και είχαν διαρκείας μέχρι πέρσι, είναι ότι μόνο ο ένας θέλει να ανανεώσει στο μπάσκετ ενώ οι υπόλοιποι στράφηκαν και αγόρασαν διαρκείας στο ποδόσφαιρο... (όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν βρίσκει και παρέα για το μπάσκετ αυτός ο ένας ο έρμος που αγαπάει το μπάσκετ)..
Γενικά το ποδόσφαιρο και η πολυμετοχικότητα, θεωρώ (μπορεί και λανθασμένα), ότι θα πλήξει το τμήμα μπάσκετ σε πολλαπλά επίπεδα φέτος
lakersdynasty
QUOTE(Ginobili @ Jul 24 2008, 10:32 ) *
Αλλά που αυτός ο Ζοτς. ohmy.gif ....μήπως με ακούει????? icon_drunk.gif Του κεφαλιού του κάνει.... tongue.gif


Ginobili for assistant coach ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! smiley.gif

QUOTE(rankin @ Jul 24 2008, 10:50 ) *
Αυτό που γνωρίζω από τους 5-6 φίλους μου που είναι παναθηναϊκοί και είχαν διαρκείας μέχρι πέρσι, είναι ότι μόνο ο ένας θέλει να ανανεώσει στο μπάσκετ ενώ οι υπόλοιποι στράφηκαν και αγόρασαν διαρκείας στο ποδόσφαιρο... (όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν βρίσκει και παρέα για το μπάσκετ αυτός ο ένας ο έρμος που αγαπάει το μπάσκετ)..
Γενικά το ποδόσφαιρο και η πολυμετοχικότητα, θεωρώ (μπορεί και λανθασμένα), ότι θα πλήξει το τμήμα μπάσκετ σε πολλαπλά επίπεδα φέτος


Nαι και οχι.

ναι γιατι ολοι οι Παναθηναϊκοι οι οποιοι ασχολουνται γενικα με τον ΠΑΟ εχουν νοσταλγισει το ΚΑΛΟ ποδοσφαιρο και ευκολα θα σταφουν προς τα εκει.

οχι για τους λογους που εχω ξαναπαραθεσει. Εχουν λεφτα και θα τα ξοδεψουν εκει που πρεπει.

Να μου πει καποιος οτι ο Παυλος δεν βλεπει τα διαρκειας να κινουνται και δεν περνει επιπλεον παικτη (δωρο? tongue.gif ) στον Ζοτς να το καταλαβω. Αλλα οχι το οτι δεν υπαρχουν χρηματα.

Εκτος αν περιμενουν καποιοι να το διλυσουμε και φετος το μαγαζι για να παρουν αυτοι αυτο που θελουν. Οσοι ενδιαφερονται πανω απτο πτωμα μας. icon_wave.gif
silversurfer
Προσωπικά θα πάρω κ ξέρω κ άλλους 2 που θα πάρουν... Έτσι βέβαια δε βγάζουμε άκρη.....αλλά απλά το αναφέρω!Σίγουρα ή μη μεταγραφή "Βομβας" κάνει τα διαρκείας να κινούνται σε χαμηλά επίπεδα. Προσθέστε σε αυτό τις εντυπωσιακές κινήσεις του Ολυμπιακόυ και την νέα αύρα που πλέει στο ποδόσφαιρο μαζί με την επιστροφή στο ΟΑΚΑ κ μας κάνουν ένα ωραιότατο μείον στο μπάσκετ!

offtopic.gif
t0ny3
ακριβως.φετος αυτη η πολυμετοχικοτητα στοιχισε στο μπασκετ.ξοδεψαν πολλα λεφτα στο ποδοσφαιρο μπηκαν και οι γιανακοπουλοι στην ΠΑΕ και ο κοσμος δεν πολυ ενθουσιαστηκε με τις μεταγραφες του μπασκετ.
κακα τα ψεματα δεν λεω οτι δεν εχουμε καλη ο μαδα αλλα γενικα πολυ φιλαθλοι της ομαδας ειναι δυσαρεστημενοι απο τις μεταγραφικες κινησεις αφου ο ολυμπιακος τιναξε την μπανγκα κι εμεις πηραμε 4 μονο παικτες που δεν ηταν και τα τεραστια ονοματα.ειναι και τα ΜΜε που συνεχεια μιλουν για τον ολυμπιακο.λιγο θελει???
κοιταξτε δεν ειμαι αντιθετως με τις κινησεις.σωστα ο ζελικο πηρε αυτους τους 4 παικτες οι οποιοι ειναι παρα πολυ χρησιμοι και κλεινουν καποια κενα στο ροστερ.τωρα ομως οι φιλαθλοι του παω κακα τα ψεματα περιμενουν απαντηση απο τους γιανακοπουλους.να πω την αληθεια κι εγω.δε λεω να παρουμε οποιον να ναι παικτη αλλα καποιον τον οποιο να χρειαζομαστε και δεν πιστευω πως θα χαλασουν οι ισοροπιες.Ο ολυμπιακος εκανε 3 σουπερ μεταγραφες(βλ. Παπαλουκας,Βουισιτς και Τσιλντρες).αν θυμηθηται πως περιμεναμε τις κινησεις θα θυμηθηται οτι ολοι θελαμε ενα μεγαλο ονομα που να κανει τη διαφορα στο 3.τελικα δεν εγινε.τωρα εχουμε μια κενη θεση κοινοτικου.αρα δεν μπορουμε να παρουμε σταρ απο ΝΒΑ ο οποιος ειναι αμερικανος.μονο κοινοτικο και απο την αλλη οτι και να λεει η ΓΑΤΑ δεν βλεπω να παιρνουμε κανεναν μεγαλο σταρ.το πολυ πολυ να παρουμε ενα μικρο ονομα στους ψηλους.
ελπιζω να κυλησουν ολα σωστα και να πετηχουμε τους στοχους μας.

Υ.Γ.Να μη ξεχναμε οτι ο ολυμπιακος εχει ποσα χρονια χωρις τιτλο.φετος κανει οτι κανουμε εμεις στο ποδοσφιαρο.εμεις εδω και 10 χρονια στο μπασκετ σαρωνουμε.Δεν ειμαι ομως διατεθημενος να τους δωσω τα ινια tongue.gif ΠΑΜΕ ΠΑΝΑΘΑ ΓΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rankin
QUOTE(lakersdynasty @ Jul 24 2008, 11:01 ) *
οχι για τους λογους που εχω ξαναπαραθεσει. Εχουν λεφτα και θα τα ξοδεψουν εκει που πρεπει.


Κανείς δεν λέει ότι δεν έχουν λεφτά.. Είπαμε όμως, Η ΒΙΑΝΕΞ δεν είναι μηχανή που κόβει χρήμα.. Αν για να συμμετέχει κανείς στην ΠΑΕ, σε μικρό μάλιστα ποσοστό, χρειάζονται 10 μύρια γιούρια, μιλάμε για 1,5 χρόνο συμβολαίου του Τσίλντρες, αρά για πολύ σοβαρό ποσό...
Αν δεν κάνω λάθος, η ΒΙΑΝΕΞ δίνει περι τα 70 εκατ./χρόνο after tax (διορθώστε με αν γνωρίζετε κάτι καλύτερα από εμένα. Εγώ τα στοιχεία που βρήκα λένε καθαρά κέρδη 2007: 64.359.778 και 2006: 56.728.091)
Σκεφθείτε λοιπόν, να δώσει κανείς 10 για την ΠΑΕ και 15 για τα υπάρχοντα συμβόλαια της ΚΑΕ.. Φτάνουμε τα 25 και μένουν καμιά 40αρα για τους μετόχους που είναι 2 και έχουν και παιδιά και άλλα ακριβά χόμπι (μια εφημερίδα που σίγουρα βγάζει ζημιά κλπ). Άρα το χρήμα σπάει σε αρκετά μέρη, και είμαι σίγουρος, ότι όσο και αν γουστάρουν να ξοδεύουν για τον παναθηναικό, πρώτα θα ξοδέψουν για ένα καινούριο κότερο και μετά για παίχτη στο μπάσκετ..
Άρα, δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα όσο μπορεί να πιστεύει κανείς, εκτός και αν υπάρχει κάποιο σφάλμα στους υπολογισμούς μου (ή αν υπάρχουν και άλλες επιχειρήσεις στο χαρτοφυλάκιο της οικογενείας)
Archigos
QUOTE(rankin @ Jul 24 2008, 11:17 ) *
Κανείς δεν λέει ότι δεν έχουν λεφτά.. Είπαμε όμως, Η ΒΙΑΝΕΞ δεν είναι μηχανή που κόβει χρήμα.. Αν για να συμμετέχει κανείς στην ΠΑΕ, σε μικρό μάλιστα ποσοστό, χρειάζονται 10 μύρια γιούρια, μιλάμε για 1,5 χρόνο συμβολαίου του Τσίλντρες, αρά για πολύ σοβαρό ποσό...
Αν δεν κάνω λάθος, η ΒΙΑΝΕΞ δίνει περι τα 70 εκατ./χρόνο after tax (διορθώστε με αν γνωρίζετε κάτι καλύτερα από εμένα. Εγώ τα στοιχεία που βρήκα λένε καθαρά κέρδη 2007: 64.359.778 και 2006: 56.728.091)
Σκεφθείτε λοιπόν, να δώσει κανείς 10 για την ΠΑΕ και 15 για τα υπάρχοντα συμβόλαια της ΚΑΕ.. Φτάνουμε τα 25 και μένουν καμιά 40αρα για τους μετόχους που είναι 2 και έχουν και παιδιά και άλλα ακριβά χόμπι (μια εφημερίδα που σίγουρα βγάζει ζημιά κλπ). Άρα το χρήμα σπάει σε αρκετά μέρη, και είμαι σίγουρος, ότι όσο και αν γουστάρουν να ξοδεύουν για τον παναθηναικό, πρώτα θα ξοδέψουν για ένα καινούριο κότερο και μετά για παίχτη στο μπάσκετ..
Άρα, δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα όσο μπορεί να πιστεύει κανείς, εκτός και αν υπάρχει κάποιο σφάλμα στους υπολογισμούς μου (ή αν υπάρχουν και άλλες επιχειρήσεις στο χαρτοφυλάκιο της οικογενείας)


Σε αυτο εχεισ δικιο.Ομωσ ερχονται αυξησεισ στισ τιμες των φαρμακων αρα τα εσοδα της ΒΙΑΝΕΞ θα αυξηθουν κατα πολυ φετος.Και τα 67μυρια λενε.Εισαι σιγουρος οτι βγαζουν μονο αυτα?
rankin
QUOTE(Archigos @ Jul 24 2008, 11:36 ) *
Σε αυτο εχεισ δικιο.Ομωσ ερχονται αυξησεισ στισ τιμες των φαρμακων αρα τα εσοδα της ΒΙΑΝΕΞ θα αυξηθουν κατα πολυ φετος.Και τα 67μυρια λενε.Εισαι σιγουρος οτι βγαζουν μονο αυτα?


Τα στοιχεία τα βρήκα από τη σελίδα Statbank.gr. Τσεκάροντας μάλιστα από την ίδια σελίδα την εταιρία στην οποία εργάζομαι και έχω απόλυτη γνώση των οικονομικών της στοιχείων (η δουλειά μου), διαπίστωσα πως τα στοιχεία είναι ακριβή και αφορούν κέρδη προ φόρων.. Αν συμβαίνει το ίδιο με την ΒΙΑΝΕΞ, τότε τα κέρδη των 65 εκατ. κατεβαίνουν στα 50, ίσως και λιγότερα.. Αυτά για να τα μοιραστεί ένα σορό κόσμος, συν την συντήρηση μιας ΚΑΕ που τρώει 15-20 μύρια το χρόνο, την συμμετοχή σε αύξηση μετοχικού κεφαλαίου της ΠΑΕ και κάτι ψιλά για τον ερασιτέχνη, θεωρώ πως οριακά αρκούν... Είναι πολύ καλά λεφτά (προφανώς !!!!!) αλλά δεν είναι αμύθητα πλούτη, ιδίως για ανθρώπους που έχουν μάθει να ξοδεύουν πολύ περισσότερα από τον μέσο άνθρωπο, ακόμα και για την καθημερινή τους διασκέδαση..

Αυτό που δεν γνωρίζω, είναι αν υπάρχουν ταυτόχρονες συμμετοχές της οικογένειας σε άλλα χαρτοφυλάκια, ή αν αυτό είναι το μοναδικό περιουσιακό τους στοιχείο.. Προσωπικά αμφιβάλω. Μάλλον θα υπάρχουν και συμμετοχές, και οφ-σορ κλπ κλπ, αλλά δεν το γνωρίζω.. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος, θα είχε πολύ ενδιαφέρον ως πληροφορία!
mojotzotzo
o παναθηναικος βγαζει και κερδη ομως,οποτε δεν τρωει καθαρα 15-20 εκατομμυρια οπως αναφερεις
εκτος αν εχεις αφαιρεσεις τα κερδη της καε και δεν το αναφερεις(ή δεν το προσεξα εγω tongue.gif )
silversurfer
Στη ζωή, δύο πράγματα είναι δεδομένα, ο θάνατος και οι φόροι”, λέει ένα αμερικάνικο ρητό. Ωστόσο, κάλλιο 30 και στο χέρι, παρά τα ίδια και με... φόρο! «Αν μου προσέφεραν 30 εκατομμύρια χωρίς φόρους, θα έπρεπε να το σκεφτώ πολύ σοβαρά», είπε ο Γουέιντ μεταξύ σοβαρού και αστείου. «Με τα λεφτά που μπορείς να κερδίσεις εκεί, είναι απίστευτο

Τάδε έφη ο άσχετος, ο άμπαλος, ο ανύπαρκτος icon_drunk.gif 69.gif Wade!!
Τα ίδια είπε κ ο Kid αλλά είναι ήδη 35 κ είπε ότι σε 5 χρόνια δε θα ήταν άσχημο να ερχόταν στην Ευρώπη......
Λεφτά ρεεεεεεε, όλα για τα λεφτάααααααααααα
Giorgos#4
Παιδια χρειαζομαστε ενα μπακ απ σεντερ με ελληνικο διαβατηριο μεγαλο κορμι και δευτερο ονομα τυπο Γλυνιαδακη που δεν εχει προβλημα να μην παιζει κα8ολου και καλο θα ηταν να παρναμε ενα πολυ καλο κοινοτικο 3αρι τυπου γκιριτσεκ αλλα δεν ειναι και τοσο απαραιτητος πιο πολυ σαν πολυτελεια ειναι αφου ημαστε υπερπληρεις στην περιφερεια


και θα εχουμε

1.Διαμαντιδης ,Γιασικεβιτσιους,Βεργινης(?), Ταταρουνη
2.Νικολας , Χατζηβρεττας
3.Περπέρογλου,Κέτσμαν,Αλβέρτης,
4.Φωτσης ,Τσαρτσαρης,Σακοτα
5.Πεκοβιτς, Μπατιστ , Γλυνιαδακης(?)

και αν πουμε οτι ο βεργινης θα αποκτηθει και θα παει δανεικος και οι Ταταρουνης Σακοτα θα ειναι σπανια στην αποστολη

εχουμε 12 παικτες εκ των οποιων οι 10 ειναι πρωτης γραμμης

EDIT Προεδρε σου βρηαμε παικτη
tongue.gif
http://www.contra.gr/Basketball/USA/NBA/206466.html
rankin
QUOTE(mojotzotzo @ Jul 24 2008, 12:22 ) *
o παναθηναικος βγαζει και κερδη ομως,οποτε δεν τρωει καθαρα 15-20 εκατομμυρια οπως αναφερεις
εκτος αν εχεις αφαιρεσεις τα κερδη της καε και δεν το αναφερεις(ή δεν το προσεξα εγω tongue.gif )

Κέρδη δεν νομίζω να βγάζει.. Έσοδα θα εννοείς και έχεις απόλυτο δίκιο. Σίγουρα θα έχει κάποια έσοδα..
Έχει κανείς υπ' όψιν του πόσα μπορεί να είναι; Τηλεοπτικά+εισπράξεις εισιτηρίων +εμπορικά είδη + χορηγός+άλλα έκτακτα/ανόργανα; Υποθέτω κάτι που θα παίζει από min 5 μέχρι max 10 εκατομμύρια γιούρος..

**Καλά ο Κίντ το παράκανε.. Άκου 40 εκατ./χρόνο! χαχα! Τι μας πέρασε; Ζουλού; Άσε που μιλάει για Ιταλία! Λέτε να τον πάρει η Γιουβέντους για δεξί μπακ;;;;
silversurfer
QUOTE(Giorgos#4 @ Jul 24 2008, 12:27 ) *
1.Διαμαντιδης ,Γιασικεβιτσιους,Βεργινης(?), Ταταρουνη
2.Νικολας , Χατζηβρεττας
3.Περπέρογλου,Κέτσμαν,Αλβέρτης,
4.Φωτσης ,Τσαρτσαρης,Σακοτα
5.Πεκοβιτς, Μπατιστ , Γλυνιαδακης(?)



O Σπανούλης έφυγε??? smiley.gif Ξεχασιάρη σε βρίσκω φίλε ..........
Φιλικά πάντα.....


Καλά για τον Kidd δε θα σχολιάσω.... Άκου 40εκ το χρόνο! Ο Ετό τον χάλασε νομίζω
Flash
QUOTE
Κέρδη δεν νομίζω να βγάζει.. Έσοδα θα εννοείς και έχεις απόλυτο δίκιο. Σίγουρα θα έχει κάποια έσοδα..
Έχει κανείς υπ' όψιν του πόσα μπορεί να είναι; Τηλεοπτικά+εισπράξεις εισιτηρίων +εμπορικά είδη + χορηγός+άλλα έκτακτα/ανόργανα; Υποθέτω κάτι που θα παίζει από min 5 μέχρι max 10 εκατομμύρια γιούρος..



Κι όμως το 2005 η ΚΑΕ είχε κέρδη και το 2006 ζημίες μόλις 812.000 ευρώ. Οπότε καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για σαφώς μεγαλύτερα έσοδα από 10 εκατομμύρια.

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?...5100&m=D08&aa=1
Giorgos#4
QUOTE(silversurfer @ Jul 24 2008, 13:36 ) *
O Σπανούλης έφυγε??? smiley.gif Ξεχασιάρη σε βρίσκω φίλε ..........
Φιλικά πάντα.....
Καλά για τον Kidd δε θα σχολιάσω.... Άκου 40εκ το χρόνο! Ο Ετό τον χάλασε νομίζω




ωχ....
σκεφτομουν αν επρεπε να τον βαλω ασσο η δυο και τελικα δεν τον εβαλα καν... biggrin.gif
B for Basketball
QUOTE(silversurfer @ Jul 24 2008, 10:36 ) *
O Σπανούλης έφυγε??? smiley.gif Ξεχασιάρη σε βρίσκω φίλε ..........
Φιλικά πάντα.....
Καλά για τον Kidd δε θα σχολιάσω.... Άκου 40εκ το χρόνο! Ο Ετό τον χάλασε νομίζω

Μονο που δεν εκανε την δηλωση ο kidd αλλα ο wade.
Kαι αυτος μονο με τοσα λεφτα ερχεται στα μερη μας (λεμε τωρα) rolleyes.gif
rankin
QUOTE(Flash @ Jul 24 2008, 13:57 ) *
Κι όμως το 2005 η ΚΑΕ είχε κέρδη και το 2006 ζημίες μόλις 812.000 ευρώ. Οπότε καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για σαφώς μεγαλύτερα έσοδα από 10 εκατομμύρια.

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?...5100&m=D08&aa=1


Αν ίσχυσε το ίδιο και για το 2007 και αν βέβαια στα αποτελέσματα αυτά συμπεριλαμβάνονται τα πάντα, τότε αξίζουν συγχαρητήρια στον παναθηναϊκό, γιατί αποδεικνύει ότι είναι δυνατό να διοικηθεί με αρτιότητα μια ΚΑΕ (γιατί εκτός από τα αγωνιστικά αποτελέσματα ΚΑΙ τα οικονομικά επιδεικνύουν αρτιότητα), εκεί μάλιστα που έχουν αρχίσει και πάνε τα συμβόλαια των παιχτών θα γίνεται όλο και πιο δύσκολο να μπορεί μια ομάδα τέτοιου επιπέδου να μην έχει σοβαρές ζημιές..
Πραγματικά πάντως, πολύ ενδιαφέρον αυτό που παρέθεσες.. Πίστευα ότι οι ζημιές θα ήταν μεγαλύτερες
silversurfer
Ναι τελικά ο Wade το είπε αλλά δεν διάβασα το άρθρο είδα απλά αυτό που είπε ο φίλος "rankin"
Πάντως τώρα από το NBA στέλνουν Βουγιασιτς στην Ευρώπη κ λένε ότι υπάρχει κ Ελληνική προσφορά!!


http://www.sport24.gr/html/ent/236/ent.244236.asp
Archigos
Ρε παιδια στο ΝΒΑ λεει οτι ειναι Guard αλλα ειναι 2,01.Τι θεση παιζει τελικα;
androu
Στους τελικούς πάντως 3 έπαιζε δίπλα στον kobe .

Έχει γούστο να σκάσει καμμία τέτοια βόμβα .

Πάντως και κοινοτκός είναι και 3 παίζει και γιούγκος είναι και καλό σουτ έχει...

Φαίνεται να ταιριάζει στον ΠΑΟ.
silversurfer
Το κακό είναι ότι έψαξα στο νετ κ την πληροφορία αυτή δε τη βρήκα πουθενά αλλού εκτός του sport24...
Κ βέβαια κ εκεί δεν είναι συγκεκριμένα τα πράγματα. Λένε ότι έχει προτάσεις από Ευρώπη κ Ελλάδα οπότε συλλογιστικά να το πας ο ΠΑΟ έρχεται στο μυαλό!!
Θα περιμένω να το δω κ κάπου αλλού πριν πω "λες να γίνει κάτι τέτοιο?" γιατί δε θέλω να παρασυρθώ!! (το παθαίνω εύκολα γιαυτό)
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Jul 24 2008, 11:17 ) *
Κανείς δεν λέει ότι δεν έχουν λεφτά.. Είπαμε όμως, Η ΒΙΑΝΕΞ δεν είναι μηχανή που κόβει χρήμα.. Αν για να συμμετέχει κανείς στην ΠΑΕ, σε μικρό μάλιστα ποσοστό, χρειάζονται 10 μύρια γιούρια, μιλάμε για 1,5 χρόνο συμβολαίου του Τσίλντρες, αρά για πολύ σοβαρό ποσό...
Αν δεν κάνω λάθος, η ΒΙΑΝΕΞ δίνει περι τα 70 εκατ./χρόνο after tax (διορθώστε με αν γνωρίζετε κάτι καλύτερα από εμένα. Εγώ τα στοιχεία που βρήκα λένε καθαρά κέρδη 2007: 64.359.778 και 2006: 56.728.091)Σκεφθείτε λοιπόν, να δώσει κανείς 10 για την ΠΑΕ και 15 για τα υπάρχοντα συμβόλαια της ΚΑΕ.. Φτάνουμε τα 25 και μένουν καμιά 40αρα για τους μετόχους που είναι 2 και έχουν και παιδιά και άλλα ακριβά χόμπι (μια εφημερίδα που σίγουρα βγάζει ζημιά κλπ). Άρα το χρήμα σπάει σε αρκετά μέρη, και είμαι σίγουρος, ότι όσο και αν γουστάρουν να ξοδεύουν για τον παναθηναικό, πρώτα θα ξοδέψουν για ένα καινούριο κότερο και μετά για παίχτη στο μπάσκετ..
Άρα, δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα όσο μπορεί να πιστεύει κανείς, εκτός και αν υπάρχει κάποιο σφάλμα στους υπολογισμούς μου (ή αν υπάρχουν και άλλες επιχειρήσεις στο χαρτοφυλάκιο της οικογενείας)

Εχουν και αλλες δραστηριοτητες οι κοντοι.
Κατι πλοια (λιγα) και 2-3 ακομα νταραβερια.

Λυκε χωρις αποδειξεις καλυτερα να μην μιλαμε για μαυρα λεφτα.σε παρακαλω μην επαναληφθει.rchos

Δεν φτανουν στα επιπεδα Κοκκαλη-Βαρδινογιαννη-Αγγελοπουλων,
ομως ειναι αρκετα σημαντικα τα νουμερα που φτανουν.

Εχω πετυχει τον γιο (αυτον που πλακωσε ο Ρατζα)
στο λουτρακι, να παιζει 50-100χιλ. την μπιλια για πλακα στο πριβε.
monterei
Παιδια μη τσιμπατε με τις κινησεις των αλλων. Αλλωστε ξερουν οτι παλι δευτεροι θα ειναι. Για μενα η καλυτερη κινηση του οσφπ ειναι ο Σοφο.
Ginobili
Από το ΒΗΜΑ της Κυριακής,(20 Ιουλίου),στο ένθετο των οικονομικών " Ανάπτυξη" Β6 για την Βιανέξ:"Πρόκειται για την μεγαλύτερη ελληνική φαρμακοβιομηχανία η οποία πραγματοποιεί από εξαγωγές ένα μεγάλο μέρος του τζίρου της,που το 2007 ήταν ύψους 323 εκατ.ευρώ"

Υ.Γ Σιγά μην κινηθούμε για τον shot.gif Βούγιασιτς!!!! Καταρχάς,δεν χρειαζόμαστε παίκτη σε αυτή την θέση,και έπειτα,ο άνθρωπος είναι αηδιαστικός και αντιπαθέστατος!!!!! Μακριά από εμάς ο λιγδιάρης με την κορδέλα,που φτιάχνει όλη την ώρα το μαλλί του!!!! Δεν αρέσουν αυτοί στον Ζοτς.

Έναν ψηλό επιτέλους!!!!
rankin
QUOTE(Ginobili @ Jul 25 2008, 01:02 ) *
Από το ΒΗΜΑ της Κυριακής,(20 Ιουλίου),στο ένθετο των οικονομικών " Ανάπτυξη" Β6 για την Βιανέξ:"Πρόκειται για την μεγαλύτερη ελληνική φαρμακοβιομηχανία η οποία πραγματοποιεί από εξαγωγές ένα μεγάλο μέρος του τζίρου της,που το 2007 ήταν ύψους 323 εκατ.ευρώ"


Όντως, ο κύκλος εργασιών της ΒΙΑΝΕΞ για το 2007 ήταν 323 εκατ. ευρώ. Τα προ φόρων κέρδη όμως ήταν 64. Με φόρο στο 25% (χονδρικά πάντα) τα μετά φόρων κέρδη είναι κάτι λιγότερα από 50, το οποίο είναι μια χαρά βέβαια, αν αναλογιστεί κανείς ότι για την ίδια χρονιά πχ η Ιντρακόμ είχε τζίρο 284 εκατομ. και κέρδη μόλις 6 (μη πω για το 2006 που είχε τζίρο 301 και ζημιές 38!)

Είμαστε πάντως off topic -το παραδέχομαι- biggrin.gif
PanosIlio
Αυτή η κουβέντα μου θυμίζει λίγο το ποιος την έχει μεγαλύτερη biggrin.gif biggrin.gif

Είναι ανούσια νομίζω.

Οι Γιαννακόπουλοι στο παρελθόν έχουν δείξει ότι το χρήμα δεν το υπολογίζουν, μαύρα-άσπρα, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, δεν είμαι εργαζόμενος στη ΒΙΑΝΕΞ tongue.gif

Αν θελήσουν, και αν θελήσει και ο Ομπράντοβιτς φυσικά, μεταγραφή θα γίνει.- smile.gif
Gilbert Arenas
παντως μετα το sport24 και το sportfm(http://www.sport-fm.gr/article/139710) γραφει για Βουγιασιτς.....η κανονικη του θεση οπως την δινουν στο ΝΒΑ ειναι ''2'' αλλα πολλες φορες παιζει ''3''(στην ιδια 5αδα με Φαρμαρ ή Φισερ και Κομπε)....δν θα ηταν ασχημη μεταγραφη παντως...... bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
azannetop
QUOTE
Αυτή η κουβέντα μου θυμίζει λίγο το ποιος την έχει μεγαλύτερη

Είναι ανούσια νομίζω.

Οι Γιαννακόπουλοι στο παρελθόν έχουν δείξει ότι το χρήμα δεν το υπολογίζουν, μαύρα-άσπρα, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, δεν είμαι εργαζόμενος στη ΒΙΑΝΕΞ

Αν θελήσουν, και αν θελήσει και ο Ομπράντοβιτς φυσικά, μεταγραφή θα γίνει.-


Αν και παλιότερα έδειξες μία ιδιαίτερη ευαισθησία περί των εργασιακών καθεστώτων γενικότερα, την οποία προφανώς προσπαθείς επιμελώς να κρύψεις για δικούς σου άγνωστους λόγους biggrin.gif (πλάκα κάνω, θυμήθηκα έναν Λαρισαίο guard) οφείλω να σου δώσω ένα +7 (απαίσιο νούμερο, αλλά εντάξει χαλάλι σου) για το εύστοχο και ακριβές post σου.
silversurfer
Το φυσάνε κ δεν κρυώνει εκεί στο Αμέρικα με τη μεταγραφή Τσίλντρες κ τώρα έχουν αρχίσει κ λένε ότι οι Ρόκετς δεν προσφέρουν τα λεφτά που θέλει ο Carl Landry... Ο οποίος είναι "4"....
Δεν διάβασα κάπου ότι υπάρχει πρόταση ή καν ενδιαφέρον απλά αναφέρω ότι το hoopsworld έχει άρθρο για τον συγκεκριμένο παίκτη!

http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=9584

Οι γιατροί by the way αλλά κ τα τεστ που έχει κάνει δείχνουν ότι είναι σε άριστη κατάσταση το γόνατό του!!

Για Βούγιατσιτς δεν μπορώ να πω ότι με πείθει ούτε εμένα..
PanosIlio
QUOTE(azannetop @ Jul 25 2008, 11:02 ) *
Αν και παλιότερα έδειξες μία ιδιαίτερη ευαισθησία περί των εργασιακών καθεστώτων γενικότερα, την οποία προφανώς προσπαθείς επιμελώς να κρύψεις για δικούς σου άγνωστους λόγους biggrin.gif (πλάκα κάνω, θυμήθηκα έναν Λαρισαίο guard) οφείλω να σου δώσω ένα +7 (απαίσιο νούμερο, αλλά εντάξει χαλάλι σου) για το εύστοχο και ακριβές post σου.


Για τα εργασιακά εξακολουθεί η γνώμη μου να είναι ίδια και απαράλλακτη και μάλιστα ακόμα πιο σκληρή, ιδιαίτερα με τα όσα συμβαίνουν γύρω μας.

Αλλά επειδή για το τι παίζει στη ΒΙΑΝΕΞ δεν ξέρω τίποτα, μόνο φήμες έχω ακούσει (από τα χειρότερα μέχρι και τα καλύτερα και όλα σε σχέση με την ΚΑΕ), δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, μόνο χαζό αστειάκια σαν αυτό που έκανα μπορώ να κάνω tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.