Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
zoze
QUOTE(bballbill @ May 4 2009, 14:23 ) *
Εγώ πιστεύω ότι δε χρειαζόμαστε 30ρηδες. Νέα παιδιά με πάθος και φιλοδοξίες σαν τον Πέκο και τον Πέρπε(τί σουτ έβαλε ο αθεόφοβος?). Επίσης, πρέπει νά ρθει ένας παίχτης με χειρότερα μαλιά απ'τον Τσίλντρες, έχουμε μείνει πίσω σ'αυτό το θέμα.



Εγω προτείνω Σίσκα και εμφύτευση Σπανούλη και Σίσκα, με τρίχα από Αλβέρτη... smiley.gif
reignman
Ο Βελιτσκοβιτς λενε οτι εκλεισε στην Μακαμπι.

Οσο για τον Αντερσεν υπεγραψε 3ετες με την ΤΣΣΚΑ.
stefan
QUOTE(giannis_ @ May 4 2009, 14:01 ) *
Λυπαμαι παρα πολυ π σας το χαλαω αλλα διαβασα σε πολλα σαιτ οτι ο σισκα εκλεισε μεχρι το 2011 στη τσσκα!Συγκεκριμενα ελεγαν οτι ο ιτουδης τον συνεχαρει για το 2ο παιδι του και την επεκταση του συμβολαιου του


Και σε εμας συμβολαιο ειχε αλλα ειδαμε πως εφυγε σε μια νυχτα..
Αν θελει ο Ζοτς να τον παρει,θα κανουν τα παντα ολα οι Γιαννακοπουλοι.
j-kidd13
QUOTE(stefan @ May 4 2009, 15:50 ) *
Και σε εμας συμβολαιο ειχε αλλα ειδαμε πως εφυγε σε μια νυχτα..
Αν θελει ο Ζοτς να τον παρει,θα κανουν τα παντα ολα οι Γιαννακοπουλοι.

Kαλα σε εμας ειχε buy out (μονο) 1 εκατ δολαρια...Τα εσκασε η ΤΣΣΚΑ και τον πηρε...Δεν ειναι το ιδιο.
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 4 2009, 16:00 ) *
Kαλα σε εμας ειχε buy out (μονο) 1 εκατ δολαρια...Τα εσκασε η ΤΣΣΚΑ και τον πηρε...Δεν ειναι το ιδιο.


Σιγουρα σε εμας ηταν διαφορετικη η περιπτωση
και δεν υπαρχει περιπτωση εκει να εχουν κανει το ιδιο λαθος.
Αλλα δεν νομιζω να ειναι ακατορθωτο αν θελησουν οι Γιαννακοπουλοι
να τον φερουν πισω να μην μπορεσουν.
captain charisma
QUOTE(reignman @ May 4 2009, 14:48 ) *
Οσο για τον Αντερσεν υπεγραψε 3ετες με την ΤΣΣΚΑ.

ο αντερσεν ξαναγυρναει πισω στη τσσκα?με τη μπαρτσα μονοετες συμβολαιο ειχε?
Marciulionis
Το Σάρας πλέον δεν τον κουνάει κανείς! Οπότε θα ήθελα Λαβρίνοβιτς ώστε να έχουμε άλλη μια επιλογή στη ρακέτα και το μακρινό σουτ στο 4 κι ένα 3άρι. Πάντως δεν μπορώ να αποφασίσω αν θέλω 3άρι μεγέθους Σίσκα καθώς πιστεύω ότι ο Πέρπε μπορεί να εξελιχθεί σε τέτοιο.
PAKMAN
Ο Αντερσεν υπεγραψε πέρισυ τριετες με την Μπαρτσελόνα
http://thehoop.blogspot.com/2008/06/anders...-barcelona.html

Αρα με την απουσία του Σάκοτα και Αλβέρτη και το Ντεφορμαρισμα του Τσαρτσα μόνη λύση είναι αν δεν πάρουμε τον Βελίσκοβιτς να κλείσουμε δυετες στον Κριστοφ Λ.
j-kidd13
QUOTE(Marciulionis @ May 4 2009, 16:06 ) *
Το Σάρας πλέον δεν τον κουνάει κανείς! Οπότε θα ήθελα Λαβρίνοβιτς ώστε να έχουμε άλλη μια επιλογή στη ρακέτα και το μακρινό σουτ στο 4 κι ένα 3άρι. Πάντως δεν μπορώ να αποφασίσω αν θέλω 3άρι μεγέθους Σίσκα καθώς πιστεύω ότι ο Πέρπε μπορεί να εξελιχθεί σε τέτοιο.

H αληθεια ειναι οτι ο Περπε στο F4 με εντυπωσιασε με την ωριμοτητα του...Περιμενα οτι δεν θα φανει καθολου.Ειχε εξαιρετικες επιλογες,αλλα γενικα οι κινησεις του στο παρκε,επιθετικα,ηταν πολυ σωστες...
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 4 2009, 16:09 ) *
H αληθεια ειναι οτι ο Περπε στο F4 με εντυπωσιασε με την ωριμοτητα του...Περιμενα οτι δεν θα φανει καθολου.Ειχε εξαιρετικες επιλογες,αλλα γενικα οι κινησεις του στο παρκε,επιθετικα,ηταν πολυ σωστες...


Μια χαρα παικτης ειναι ο Περπε και εξισου πολυ καλη αποδοση
ειχε και στον ημιτελικο και χθες στον τελικο.
Αλλα χρειαζεται ενα μεγαλο 3αρι μια τετοια μεγαλη ομαδα.
Ειτε ειναι ο Σισκα αυτος ειτε καποιος αλλος.
bballbill
Δε νομίζω ότι είναι αυτή η λογική του coach. Ο παίχτης έχει βοηθήσει πολύ. Η παρουσία του κρίνεται πετυχημένη. Με την κατάκτηση της euroleague ένας παίχτης απελευθερώνεται, η αυτοπεποίθησή του μεγαλώνει και αποκτά άλλη βαρύτητα τόσο στο παρκέ όσο και στ'αποδυτήρια. Δε βρίσκω το λόγο να πάρουμε καλύτερο παίχτη. Πιο σωστό μου φαίνεται να πάρουμε νεαρότερο παίχτη ή παίχτη μικρότερης αξίας ο οποίος είτε θα ξεκουράζει το Στράτο είτε θα αποκτηθεί μόνο για συγκεκριμένες άμυνες, βλέπε Κέτσμαν.

Νομίζω ότι η όλη συζήτηση γίνεται κάτω από λάθος πρίσμα. Καλύτερα να συζητούσαμε σε μία πιο Ομπραντοβιτσοκεντρική βάση, δηλαδή τί σκέφτεται ο coach παρά να παραθέτει ο καθένας τη wish-list του.
j-kidd13
QUOTE(bballbill @ May 4 2009, 21:19 ) *
Δε νομίζω ότι είναι αυτή η λογική του coach. Ο παίχτης έχει βοηθήσει πολύ. Η παρουσία του κρίνεται πετυχημένη. Με την κατάκτηση της euroleague ένας παίχτης απελευθερώνεται, η αυτοπεποίθησή του μεγαλώνει και αποκτά άλλη βαρύτητα τόσο στο παρκέ όσο και στ'αποδυτήρια. Δε βρίσκω το λόγο να πάρουμε καλύτερο παίχτη. Πιο σωστό μου φαίνεται να πάρουμε νεαρότερο παίχτη ή παίχτη μικρότερης αξίας ο οποίος είτε θα ξεκουράζει το Στράτο είτε θα αποκτηθεί μόνο για συγκεκριμένες άμυνες, βλέπε Κέτσμαν.

Νομίζω ότι η όλη συζήτηση γίνεται κάτω από λάθος πρίσμα. Καλύτερα να συζητούσαμε σε μία πιο Ομπραντοβιτσοκεντρική βάση, δηλαδή τί σκέφτεται ο coach παρά να παραθέτει ο καθένας τη wish-list του.

Ο Κετσμαν περασε και δεν ακουμπησε...Δεν προσεφερε τιποτα...Ποιος ο λογος να παρουμε εναν ιδιο παιχτη?
vastravoud
Επίσης, νομίζω ότι χρειάζεται μόνο ένας αμυντικός ρολίστας στην ομάδα. Η ταυτόχρονη παρουσία ΚΑΙ του Χατζηβρέττα ΚΑΙ του Κετσμαν δε νομίζω πως ειναι σκόπιμη.
bballbill
Όντως, αυτό κι εγώ ποτέ δεν το κατάλαβα. Σε τί χρειάζονται κι οι δύο άραγε? Να βγει ο Ομπράντοβιτς στο τηλέφωνο.

@jason. Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι ο Κέτσμαν είναι λάθος εκτίμηση. Τον πήρε για μια συγκεκριμένη δουλειά, δεν μπόρεσε να την κάνει, δε βγήκε η μεταγραφή, ευχαριστούμε, λήγει εδώ η συνεργασία, πάμε γι'άλλον που μπορεί καλύτερα. Συμβαίνει, δε γίνεται όλες οι μετεγραφές να είναι πετυχημένες.
j-kidd13
QUOTE(bballbill @ May 4 2009, 21:59 ) *
Όντως, αυτό κι εγώ ποτέ δεν το κατάλαβα. Σε τί χρειάζονται κι οι δύο άραγε? Να βγει ο Ομπράντοβιτς στο τηλέφωνο.

@jason. Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι ο Κέτσμαν είναι λάθος εκτίμηση. Τον πήρε για μια συγκεκριμένη δουλειά, δεν μπόρεσε να την κάνει, δε βγήκε η μεταγραφή, ευχαριστούμε, λήγει εδώ η συνεργασία, πάμε γι'άλλον που μπορεί καλύτερα. Συμβαίνει, δε γίνεται όλες οι μετεγραφές να είναι πετυχημένες.

Ο Κετσμαν αποκτηθηκε,ως μπακ απ για τις θεσεις 2-3,κυριως 3 για να ειναι πισω απο τον Περπερογλου...Με σκοπο ομως οτι ανα πασα στιγμη θα μπορει να μπει στο παρκε και να δωσει λυσεις...Αυτο μετα τον Νοεμβριο-Δεκεμβριο,ειδαμε οτι μαλλον δεν μπορει να το κανει...Γι αυτο περιοριζεται πλεον σε μικρη συμμετοχη σε ευκολα παιχνιδια...Δεν θελουμε αλλο ρολιστα...Θελουμε παιχτη 5αδας.
bballbill
Πάλι δεν κατάλαβα. Αφού ο παίχτης αποκτήθηκε γι'αναπληρωματικός και δε βγήκε γιατί θα πρέπει ν'αποκτηθεί βασικός? Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Περπέρογλου να μην είναι βασικός. Αφού μια χαρά κύλησε η χρονιά μ'αυτόν. Το πήραμε, τί περισσότερο να συμβεί.
almirosbc
οντως και εγω μετα τα τελη νοεμβριου αναρωτηθηκα γιατι να τον κραταμε ακομα αφου δεν βοηθαει στην ομαδα.καλος παικτης δεν λεω αλλα στη φιλοσοφια ομπραντοβιτς αφου δεν ταιριαξει τελος και αντιο .γιατι ομωσ να τον κραταει μηπωσ πιστευει πως θα εξελιχθει σαν το περπε αλλα αφου ειναι 32 χρονων????????????????????????

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????????????? 77.gif
j-kidd13
QUOTE(bballbill @ May 4 2009, 22:23 ) *
Πάλι δεν κατάλαβα. Αφού ο παίχτης αποκτήθηκε γι'αναπληρωματικός και δε βγήκε γιατί θα πρέπει ν'αποκτηθεί βασικός? Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Περπέρογλου να μην είναι βασικός. Αφού μια χαρά κύλησε η χρονιά μ'αυτόν. Το πήραμε, τί περισσότερο να συμβεί.

Γιατι αν πας να παρεις παιχτη για παγκο,θα παρεις παιχτη σαν τον Κετσμαν,παρομοιας αξιας...
Οποτε το πιθανοτερο ειναι ο παιχτης αυτος να εχει παρουσια αναλογη του Σερβου και του χρονου να λεμε παλι το γιατι πηραμε αυτον τον παιχτη, κτλ...
PARISINOS
Μ αρεσει που πολλοι μιλατε για μεταγραγες...

Πραγματικα πιστευεται οτι θα γινουν μεταγραφες??? Εναν ρολιστα στη θεση του κετσμαν θα παρουμε και τελος.
Ασκοπη η σηζητηση. Η μεταγραφικη περιοδος θα ειναι βαρετη οσο δεν παει. Αλλα δεν πειραζει. Οταν εχεις φτιαξει την τελεια ομαδα, απλα δεν αλλαζεις τιποτα.

Ο περπε μια χαρα ειναι για βασικος. Οι 6 συνεχομενοι ποντοι που βαζει στον τελικο και παιρνει την ομαδα πανω του...Απιστευτοι. Δεν νομιζω να υπαρχουν πολλα τριαρια στην ευρωπη που να μπορουν να το κανουν...
kaukasios
QUOTE(PARISINOS @ May 4 2009, 22:30 ) *
Μ αρεσει που πολλοι μιλατε για μεταγραγες...

Πραγματικα πιστευεται οτι θα γινουν μεταγραφες??? Εναν ρολιστα στη θεση του κετσμαν θα παρουμε και τελος.
Ασκοπη η σηζητηση. Η μεταγραφικη περιοδος θα ειναι βαρετη οσο δεν παει. Αλλα δεν πειραζει. Οταν εχεις φτιαξει την τελεια ομαδα, απλα δεν αλλαζεις τιποτα.

Ο περπε μια χαρα ειναι για βασικος. Οι 6 συνεχομενοι ποντοι που βαζει στον τελικο και παιρνει την ομαδα πανω του...Απιστευτοι. Δεν νομιζω να υπαρχουν πολλα τριαρια στην ευρωπη που να μπορουν να το κανουν...

αν το εκανε κανενας ξενος θα λεγαμε ολοι τι παικταρας ειναι!!!!!
πρωτοι στην ευρωπη ειμαστε τι μεταγραφη να κανουμε?
giannis_
Kανα δυο διορθωσεις θα κανει ο ζοτς και ολα θα ναι τελεια(btw ο θανασης ειχε πει οτι αν τα καταφερουμε στο βερολινο μετα θα εχει μεταγγραφη εκπληξη που ομοια της δεν θα εχει ξαναγινει στην ευρωπη.... biggrin.gif μας κακομαθαινει....)
vastravoud
Περιμέντε όμως να δούμε τι θα γίνει και στους τελικούς. Η σεζόν ήταν μακριά, και έχουμε παίκτες καταπονημένους από τραυματισμούς(Μήτσος εκτός ρυθμού), μεγάλης σχετικά ηλικίας(Μπατιστ, Σάρας), καθώς και τον υπερχρησιμοποιημένο Φώτση.

ΓΙα να ειμαι ειλικρινής έλεγα μετ' επιτάσεως οτι ΠΡΕΠΕΙ να πάρουμε μεγάλο τριάρι. Ο Στράτος με εξέθεσε με τη συνολική του απόδοση το τελευταίο διάστημα, και νομίζω ότι η εμπειρία της κατάκτησης της Ευρωλίγκας θα του κάνει πολύ καλό.

Πάμε λοιπόν τώρα να τα λογαριάσουμε πάλι:

Αν Σάρας/Ντρου ανανεώσουν τότε δε θα ήταν καλό να πάρουμε πρωτοκλασάτο τριάρι, η δουλειά γίνεται και έτσι, και διατηρείται μια καλή ισορροπία. Ο Κέτσμαν θα πρέπει νομίζω να μας χαιρετίσει(εκτός αν ο Χατζηβρέττας θέλει να φύγει λόγω μη συμμετοχής), και στη θέση του να πάρουμε έναν "prospect" κοντό, Τέπιτς ίσως;

Έτσι, θα μπορουμε να έχουμε μια "δεξαμενη" 7 παικτών από το 1-3
Σάρας
Ντρου
ΔΔ
Σπανουλης
Στράτος
Τέπιτς
Χατζηβρέττας
Βεργίνης

Αν ο Σάρας ή ο Ντρου φύγει, τότε ας πάρουμε κάποιο ψηλό "βαρβάτο" γκαρντ με ικανότητα να παίζει είτε στο "2" είτε στο "3".

Στους ψηλούς, τα πράγματα είναι απλά: Αναβάθμιση του Σερμαντίνη σε ρόλο "Σάκοτα"(δηλαδή του 5ου-6ου "prospect" ψηλού), και από εκεί και πέρα να δούμε τι γίνεται με τον Τσαρτσαρή: Είναι θέμα κόπωσης; Αν ναι, τότε οι 3 γεμάτοι ξεκούραση μήνες θα τον βοηθήσουν του χρόνου. Αν όχι, τότε θα χρειαστούμε ένα ακόμα βασικό τεσσάρι
giorgos_g7
QUOTE(PAKMAN @ May 4 2009, 16:06 ) *
Ο Αντερσεν υπεγραψε πέρισυ τριετες με την Μπαρτσελόνα
http://thehoop.blogspot.com/2008/06/anders...-barcelona.html

Αρα με την απουσία του Σάκοτα και Αλβέρτη και το Ντεφορμαρισμα του Τσαρτσα μόνη λύση είναι αν δεν πάρουμε τον Βελίσκοβιτς να κλείσουμε δυετες στον Κριστοφ Λ.




68.gif Ε! ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΕΣΑΣ? ΩΡΑΙΑ ΕΧΕΤΕ ΟΜΑΔΑ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ. ΤΟ ΛΑΒΡΙΝΟΒΙΤΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΉΣΥΧΟ!

ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑ 4ΑΡΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΥΟ ΕΡΤΣΕΓΚ. ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΝΤΕ! biggrin.gif

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΟΙ ΑΦΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ "ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ"

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΟΣΦΠ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ
j-kidd13
QUOTE(giannis_ @ May 4 2009, 22:46 ) *
Kανα δυο διορθωσεις θα κανει ο ζοτς και ολα θα ναι τελεια(btw ο θανασης ειχε πει οτι αν τα καταφερουμε στο βερολινο μετα θα εχει μεταγγραφη εκπληξη που ομοια της δεν θα εχει ξαναγινει στην ευρωπη.... biggrin.gif μας κακομαθαινει....)

Ο Θανασης παντως,στην βραβευση των καλυτερων της ευρωλιγκα το Σαββατο,οταν ο Μπουρουσης του εκανε παραπονα για το γεγονος οτι δεν τον χαιρετισε,ειπε στον Μπουρου "Τι λες Γιαννη μου,εισαι μεσα στην καρδια μου!Θα ερθεις στον Παναθηναικο?"
Τετοιες εκπληξεις να μου λειπουν... smiley.gif
Εγω πιστευω οτι χρειαζομαστε μια ακομα λυση στη φροντ λαιν...
Aν ο Τσαρτσαρης επανελθει οπως παλια τοτε ισως να μην χρειαζομαστε τοπ παιχτη.Αλλα και με τα προβληματα στη μεση που εχει,κατι μου λεει οτι μπορει να μην ειναι σε φουλ φορμα ξανα.Μεσα στη χρονια και ο Φωτσης ηταν ασταθης σε πολλα παιχνιδια.Γι αυτο νομιζω οτι πρεπει να ερθει καλος παιχτης γι αυτη τη θεση...
Και θελουμε ενα παιχτη για να να αποτελεσει διδυμο με τον Περπε στη θεση 3...Aν οχι μεγαλης αξιας,τουλαχιστον ισαξιο του Στρατου,για να μην του φαμε και χρονο συμμετοχης... smiley.gif
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 4 2009, 23:37 ) *
Ο Θανασης παντως,στην βραβευση των καλυτερων της ευρωλιγκα το Σαββατο,οταν ο Μπουρουσης του εκανε παραπονα για το γεγονος οτι δεν τον χαιρετισε,ειπε στον Μπουρου "Τι λες Γιαννη μου,εισαι μεσα στην καρδια μου!Θα ερθεις στον Παναθηναικο?"
Τετοιες εκπληξεις να μου λειπουν... smiley.gif
Εγω πιστευω οτι χρειαζομαστε μια ακομα λυση στη φροντ λαιν...
Aν ο Τσαρτσαρης επανελθει οπως παλια τοτε ισως να μην χρειαζομαστε τοπ παιχτη.Αλλα και με τα προβληματα στη μεση που εχει,κατι μου λεει οτι μπορει να μην ειναι σε φουλ φορμα ξανα.Μεσα στη χρονια και ο Φωτσης ηταν ασταθης σε πολλα παιχνιδια.Γι αυτο νομιζω οτι πρεπει να ερθει καλος παιχτης γι αυτη τη θεση...
Και θελουμε ενα παιχτη για να να αποτελεσει διδυμο με τον Περπε στη θεση 3...Aν οχι μεγαλης αξιας,τουλαχιστον ισαξιο του Στρατου,για να μην του φαμε και χρονο συμμετοχης... smiley.gif


Παιχτη στην θεση 4 χρειαζομαστε.Ο Τσαρτσαρης δεν δειχνει σημαδια ανακαμψης.
Αν θελουμε του χρονου να τα παρουμε ολα και ευκολα κιολας
πρεπει να ενισχυθουμε σε αυτη την θεση.
Nik7
θα ξεκινουσα με αντιστροφη λογικη, δλδ ποιοι φευγουν;

σιγουροι ειναι

αλβερτης
κετσμαν
σακοτα

δλδ 2 ελληνες κ 1 κοινοτικος

παμε παρακατω

υποψηφιοι για αποχωρηση/δανεισμο
χατζηβρεττας, βεργινης

δλδ 2 ελληνες

μικρη αμφιβολια η παραμονη του σαρας, οχι εξαιτιας της αποδοσης του, αλλα πιθανον να μην τα βρουν οι 2 πλευρες στα οικονομικα.

συνολικα δλδ ψαχνουμε για 4 ελληνες κ 2 κοινοτικους (max). οι 2 ελληνες πρεπει ναναι ψηλοι, δλδ αντε βρες τους.
γενικα το βλεπω λιγο γριφο το ροστερ του χρονου.
ας υποθεσουμε τωρα οτι οι δανεισμοι δεν γινονται, και οτι ο σαρας μενει (το ελπιζω).
πρεπει να βρουμε 2 ελληνες ψηλους κι ενα κοινοτικο 3αρι.
και παλι δυσκολα τα πραγματα....
εκτος αν βρουμε 1 κοινοτικο ψηλο κι απο 1 3αρι κι 1 ψηλο ελληνα.
παλι δυσκολα βαζω.....
j-kidd13
Ο Σαρας δεν πιστευω οτι θα φυγει...Δεν νομιζω οτι θα τον αφησουν οι Γιαννακοπουλοι να φυγει...
Οπως δεν βλεπω να φευγει και ο Χατζηβρεττας.Ο Ζοτς τον εκτιμαει,αλλο που δεν παιζει πολυ.
Για τον Βεργινη παω πασο,ψιλοαδιαφορος μου ειναι...
Ο Σακοτα και ο Φραγκι δεν νομιζω οτι χρειαζονται αντικατασταση...Πως να αντικαταστησεις 2 παιχτες που περασαν τα 3/4 της σεζον στην εξεδρα,και που και που στον παγκο???? smiley.gif
Nik7
QUOTE(j-kidd13 @ May 4 2009, 22:02 ) *
Ο Σαρας δεν πιστευω οτι θα φυγει...Δεν νομιζω οτι θα τον αφησουν οι Γιαννακοπουλοι να φυγει...
Οπως δεν βλεπω να φευγει και ο Χατζηβρεττας.Ο Ζοτς τον εκτιμαει,αλλο που δεν παιζει πολυ.
Για τον Βεργινη παω πασο,ψιλοαδιαφορος μου ειναι...
Ο Σακοτα και ο Φραγκι δεν νομιζω οτι χρειαζονται αντικατασταση...Πως να αντικαταστησεις 2 παιχτες που περασαν τα 3/4 της σεζον στην εξεδρα,και που και που στον παγκο???? smiley.gif

ναι αλλα δεν παυουν να πιανουν θεση στο φετινο ροστερ, αρα πρεπει να αντικατασταθουν
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 5 2009, 00:02 ) *
Ο Σαρας δεν πιστευω οτι θα φυγει...Δεν νομιζω οτι θα τον αφησουν οι Γιαννακοπουλοι να φυγει...
Οπως δεν βλεπω να φευγει και ο Χατζηβρεττας.Ο Ζοτς τον εκτιμαει,αλλο που δεν παιζει πολυ.
Για τον Βεργινη παω πασο,ψιλοαδιαφορος μου ειναι...
Ο Σακοτα και ο Φραγκι δεν νομιζω οτι χρειαζονται αντικατασταση...Πως να αντικαταστησεις 2 παιχτες που περασαν τα 3/4 της σεζον στην εξεδρα,και που και που στον παγκο???? smiley.gif


Ο Σαρας το ειπαμε και μαλλον θα το λεμε πολυ καιρο.
Δεν υπαρχει λογος να φυγει απο την ομαδα.
Οσοι λενε να φυγει δεν εχουν πει ενα λογο.
Για τους υπολοιπους συμφωνω με jason.
j-kidd13
QUOTE(Nik7 @ May 5 2009, 00:04 ) *
ναι αλλα δεν παυουν να πιανουν θεση στο φετινο ροστερ, αρα πρεπει να αντικατασταθουν

Tι θεση πιανουν???Αφου συνολικα ειχαμε 16 παιχτες...Και να μην τους αντικαταστησουν εχουμε 14...Δηλαδη θα εχουμε και 2 εκτος...Δεν ειναι παιχτες που επαιζαν και θα φανει η απωλεια τους...
Nik7
QUOTE(j-kidd13 @ May 4 2009, 22:11 ) *
Tι θεση πιανουν???Αφου συνολικα ειχαμε 16 παιχτες...Και να μην τους αντικαταστησουν εχουμε 14...Δηλαδη θα εχουμε και 2 εκτος...Δεν ειναι παιχτες που επαιζαν και θα φανει η απωλεια τους...

ναι αν το δεις ετσι εχεις δικιο.
απ την αλλη ομως μπορει στη θεση τους (δλδ ως 15ος-16ος) να μπουν αλλοι που επαιζαν ρολο 13ου-14ου, πχ βεργινης, χατζηβρεττας, κι ετσι να παρουμε πιο ουσιαστικους παικτες σ'αυτες τις θεσεις.
οπως κι αν εχει το πραγμα, γεγονος ειναι οτι χρειαζομαστε 2 περιφερειακους κι 1 ψηλο τουλαχιστον, συμφωνουμε σ'αυτο;
τωρα το ποιους θ'αντικαταστησουν ειναι κ θεμα αναλογιας ελληνων/κοινοτικων.
παντως σιγουρα κετσμαν, αλβερτης, σακοτα φευγουν.
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 5 2009, 00:11 ) *
Tι θεση πιανουν???Αφου συνολικα ειχαμε 16 παιχτες...Και να μην τους αντικαταστησουν εχουμε 14...Δηλαδη θα εχουμε και 2 εκτος...Δεν ειναι παιχτες που επαιζαν και θα φανει η απωλεια τους...


Ροστερ με 14 παιχτες μπορουμε να εχουμε μονο αν ειναι ολοι
πρωτοκλασσατοι.Οπως τωρα δηλαδη που εχουμε π.χ τον Χατζηβρεττα ρολιστα και δεν παιζει καθολου.
Παιχτες οπως ο Σακοτα και ο Κετσμαν μονο για τις προπονησεις κανουν.
j-kidd13
QUOTE(Nik7 @ May 5 2009, 00:15 ) *
ναι αν το δεις ετσι εχεις δικιο.
απ την αλλη ομως μπορει στη θεση τους (δλδ ως 15ος-16ος) να μπουν αλλοι που επαιζαν ρολο 13ου-14ου, πχ βεργινης, χατζηβρεττας, κι ετσι να παρουμε πιο ουσιαστικους παικτες σ'αυτες τις θεσεις.
οπως κι αν εχει το πραγμα, γεγονος ειναι οτι χρειαζομαστε 2 περιφερειακους κι 1 ψηλο τουλαχιστον, συμφωνουμε σ'αυτο;
τωρα το ποιους θ'αντικαταστησουν ειναι κ θεμα αναλογιας ελληνων/κοινοτικων.
παντως σιγουρα κετσμαν, αλβερτης, σακοτα φευγουν.

2 περιφεριακοι ειναι υπερβολη,αν θεωρησουμε οτι θα εχουμε του χρονου ΔΔ,Σπανουλη,Σαρας,Νικολας,Χατζηβρεττα,Περπ
,Βεργινη...Μπορουμε εδω να προσθεσουμε το 3αρι που λεμε...
Nik7
QUOTE(j-kidd13 @ May 4 2009, 21:26 ) *
2 περιφεριακοι ειναι υπερβολη,αν θεωρησουμε οτι θα εχουμε του χρονου ΔΔ,Σπανουλη,Σαρας,Νικολας,Χατζηβρεττα,Περπ
?,Βεργινη...Μπορουμε εδω να προσθεσουμε το 3αρι που λεμε...


για περιφερειακο τον λογιζω το 3αρι
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 5 2009, 00:26 ) *
2 περιφεριακοι ειναι υπερβολη,αν θεωρησουμε οτι θα εχουμε του χρονου ΔΔ,Σπανουλη,Σαρας,Νικολας,Χατζηβρεττα,Περπ

�,Βεργινη...Μπορουμε εδω να προσθεσουμε το 3αρι που λεμε...


Ενα τριαρι σαν τον Σισκαουσκας ομως.Οχι ενα 3αρι "μικροτερο" του Περπε.
Με εναν παιχτη σαν τον Σισκα,ενισχυζομαστε τρομερα
και θα κανει και καλο ο ανταγωνισμος στον Στρατο.
j-kidd13
QUOTE(stefan @ May 5 2009, 00:29 ) *
Ενα τριαρι σαν τον Σισκαουσκας ομως.Οχι ενα 3αρι "μικροτερο" του Περπε.
Με εναν παιχτη σαν τον Σισκα,ενισχυζομαστε τρομερα
και θα κανει και καλο ο ανταγωνισμος στον Στρατο.

Ψιλοαναθεωρησα μετα την παρουσια του Στρατου στο F4...Ο Σισκα θα περιορισει τον Στρατο...Αντιθετα ο Σατο,οχι....
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 5 2009, 00:31 ) *
Ψιλοαναθεωρησα μετα την παρουσια του Στρατου στο F4...Ο Σισκα θα περιορισει τον Στρατο...Αντιθετα ο Σατο,οχι....


Ο Σατο μου φαινεται για αληταρας και δεν νομιζω να τον θελει ο Ζοτς.
Ο Ντελφινο αντιθετα μου φαινεται πολυ καλυτερη περιπτωση.
j-kidd13
QUOTE(stefan @ May 5 2009, 00:34 ) *
Ο Σατο μου φαινεται για αληταρας και δεν νομιζω να τον θελει ο Ζοτς.
Ο Ντελφινο αντιθετα μου φαινεται πολυ καλυτερη περιπτωση.

Και ο Ντελφινο ειναι αληταρας.....Περισσοτερο ταιριαζει ο Σατο στον Ζοτς,που παιζει και αμυνα...
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 5 2009, 00:36 ) *
Και ο Ντελφινο ειναι αληταρας.....Περισσοτερο ταιριαζει ο Σατο στον Ζοτς,που παιζει και αμυνα...


Δεν νομιζω οτι ο Ντελφινο ειναι τοσο οσο ο Σατο.
Εχει και αυτος τις αδυναμιες του αλλα τον εμπιστευομαι περισσοτερο
απο τον Σατο,ο οποιος μου φανηκε και πιο "βρωμικος" παικτης.
Nik7
QUOTE(stefan @ May 4 2009, 22:40 ) *
Δεν νομιζω οτι ο Ντελφινο ειναι τοσο οσο ο Σατο.
Εχει και αυτος τις αδυναμιες του αλλα τον εμπιστευομαι περισσοτερο
απο τον Σατο,ο οποιος μου φανηκε και πιο "βρωμικος" παικτης.

μαλλον δε γνωριζεις τι εστι αργεντινος.
ειναι γκαραντι καυγατζηδες, τσαμπουκαδς χωρις λογο κ νοημα, υπουλοι κ προκλητικοι.
επιπλεον, αν ειναι να παρουμε 2-3αρι, καλο ειναι να ναι αθλητικος και να παιρνει ριμπαουντ, πραγμα στο οποιο υπερτερει σαφως ο κεντροαφρικανος.
στα μειον του το διαβατηριο (ξενος).
stefan
QUOTE(Nik7 @ May 5 2009, 00:50 ) *
μαλλον δε γνωριζεις τι εστι αργεντινος.
ειναι γκαραντι καυγατζηδες, τσαμπουκαδς χωρις λογο κ νοημα, υπουλοι κ προκλητικοι.
επιπλεον, αν ειναι να παρουμε 2-3αρι, καλο ειναι να ναι αθλητικος και να παιρνει ριμπαουντ, πραγμα στο οποιο υπερτερει σαφως ο κεντροαφρικανος.
στα μειον του το διαβατηριο (ξενος).


Αυτα που λες ειναι σαν να μου περιγραφεις τον Εκι.. tongue.gif tongue.gif
Για το ριμπαουντ συμφωνω για τον Σατο.
Αλλα ο Ντελφινο σε πολλα παιχνιδια θα εδινε το κατι παραπανω στο σκοραρισμα.
Αποψη μου βεβαια.
kolokotronis
Simfono na meinei o Saras me mikrotero symvolaio. Gyro sto 1.8 to hrono.
Apo kei kai pera thelo triari gia vasiko me ton Perperoglou allagi. Otan leo allagi, na paizei gyro sta 15 lepta.
Oti kai na leme, cska, sienna, osfp akoma kai i partizan me Velickovic ehoun kalitera triaria apo ton Strato.
Tora gia to tesari den tha me halage kapio me efesi sta rebount, opos eho ksanapei.
An kai pistevo oti telionontas apo tin ethniki, o Tsartsaris tha kanei poli kaliteri sezon tou hronou.
stefan
QUOTE(kolokotronis @ May 5 2009, 02:44 ) *
Simfono na meinei o Saras me mikrotero symvolaio. Gyro sto 1.8 to hrono.
Apo kei kai pera thelo triari gia vasiko me ton Perperoglou allagi. Otan leo allagi, na paizei gyro sta 15 lepta.
Oti kai na leme, cska, sienna, osfp akoma kai i partizan me Velickovic ehoun kalitera triaria apo ton Strato.
Tora gia to tesari den tha me halage kapio me efesi sta rebount, opos eho ksanapei.
An kai pistevo oti telionontas apo tin ethniki, o Tsartsaris tha kanei poli kaliteri sezon tou hronou.


Δεν καταλαβαινω τον λογο που πρεπει αν μειωθει το συμβολαιο του Σαρας.
Λες και τα βαζουμε εμεις απο την τσεπη μας..
Για το 3αρι συμφωνω απολυτα.
j-kidd13
QUOTE(kolokotronis @ May 5 2009, 02:44 ) *
Simfono na meinei o Saras me mikrotero symvolaio. Gyro sto 1.8 to hrono.
Apo kei kai pera thelo triari gia vasiko me ton Perperoglou allagi. Otan leo allagi, na paizei gyro sta 15 lepta.
Oti kai na leme, cska, sienna, osfp akoma kai i partizan me Velickovic ehoun kalitera triaria apo ton Strato.
Tora gia to tesari den tha me halage kapio me efesi sta rebount, opos eho ksanapei.
An kai pistevo oti telionontas apo tin ethniki, o Tsartsaris tha kanei poli kaliteri sezon tou hronou.

Θεωρεις τον Βελιτσκοβιτς καλυτερο του Περπερογλου?
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 5 2009, 02:50 ) *
Θεωρεις τον Βελιτσκοβιτς καλυτερο του Περπερογλου?


Ειναι και οι 2 ανερχομενοι και μεχρι στιγμης εχουν δειξει πολυ καλα στοιχεια.
Αν και ο Βελιτσκοβιτς δεν ξερουμε ακομα αν ειναι 3αρι η' 4αρι..
Ο Περπερογλου λογω και της ομαδας που βρισκεται εχει σιγουρα
περισσοτερες εμπειριες και ωριμαζει πιο γρηγορα.
kolokotronis
QUOTE(j-kidd13 @ May 5 2009, 01:50 ) *
Θεωρεις τον Βελιτσκοβιτς καλυτερο του Περπερογλου?

Sigoura ine diaforetikes oi apaitiseis tou PAO se shesi me aftes tis Partizan.
Den kseroume pos tha prosarmostei o servos se mia omada tou epipedou tou PAO.
Gia mena pantos nai, einai ligo kalyteros o Velickovic kai 2 hronia mikroteros.
Afto den simainei oti tha ithela ton servo gia vasiko kai ton Strato allagi.
Tha ithela kapoion epipedou Siska i Sato.
Na theoreitai diladi stous kaliterous stin evropi sti thesi tou.
O Diamadithis theoreitai apo tous korifaious sti thesi tou.
To idio kai o Spanoulis me ton Saras.
To idio kai o Batiste me ton Pekovic.
E, enan antistoiho tha ithela. As einai apo to NBA. Kapoion tha vroume ama psaksoume.
O Perperoglou den einai sto idio epipedo. Gia allagi einai mia hara.
stefan
QUOTE(kolokotronis @ May 5 2009, 03:19 ) *
Sigoura ine diaforetikes oi apaitiseis tou PAO se shesi me aftes tis Partizan.
Den kseroume pos tha prosarmostei o servos se mia omada tou epipedou tou PAO.
Gia mena pantos nai, einai ligo kalyteros o Velickovic kai 2 hronia mikroteros.
Afto den simainei oti tha ithela ton servo gia vasiko kai ton Strato allagi.
Tha ithela kapoion epipedou Siska i Sato.
Na theoreitai diladi stous kaliterous stin evropi sti thesi tou.
O Diamadithis theoreitai apo tous korifaious sti thesi tou.
To idio kai o Spanoulis me ton Saras.
To idio kai o Batiste me ton Pekovic.
E, enan antistoiho tha ithela. As einai apo to NBA. Kapoion tha vroume ama psaksoume.
O Perperoglou den einai sto idio epipedo. Gia allagi einai mia hara.


Αν ζητησει παιχτη ο Ζοτς για αυτη την θεση ειναι σιγουρο οτι θα βρουμε κατι καλο.
Και οι Γιαννακοπουλοι θα κανουν τα παντα για να τον φερουν.
Παντως ο Βελιτσκοβιτς για αναπληρωματικος του Περπε δεν με χαλαγε καθολου
αν αποφασισει να προβει σε τετοια κινηση ο Ζοτς.
j-kidd13
Παντως η sportday γραφει οτι ηδη ετοιμαζεται το νεο 2ετες συμβολαιο του Σαρας!! 41.gif
giannis_
Eιπα και εγω να μην σπειρουν ζηζανια μετα απο μια επιτυχια...http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=37969
εντελως αναξιο προσοχης πιστευω...πιο πολυ ψαρωνει ο τιτλος του αρθρου!Δεν φευγει μονο ο σπαν θα φυγει κ ο μητσος ,μαλλον κ ο μαικ και σιγουρα ο ακης ο φροντιστης.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif οτι να ναι μερικοι μερικοι....γραφουν για να γραψουν απλα
j-kidd13
QUOTE(giannis_ @ May 5 2009, 13:34 ) *
Eιπα και εγω να μην σπειρουν ζηζανια μετα απο μια επιτυχια...http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=37969
εντελως αναξιο προσοχης πιστευω...πιο πολυ ψαρωνει ο τιτλος του αρθρου!Δεν φευγει μονο ο σπαν θα φυγει κ ο μητσος ,μαλλον κ ο μαικ και σιγουρα ο ακης ο φροντιστης.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif οτι να ναι μερικοι μερικοι....γραφουν για να γραψουν απλα


Δεν παμε καλα...Δεν ειχε τι να γραψει ο δημοσιογραφος και για να μην του την..."πει" το αφεντικο,κοιτα τι εκατσε να σκεφτει... icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.