Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
Air Kef
Γκρεμιστηκε κανας φούρνος;;

Πανω που διαβαζα στο PCWORLD οτι η Θεσσαλονικη ειναι ριγμενη στο θεμα ταχυτητας των ADSL συνδεσεων.!! 19.gif
dizzy_fingers
Μπορείς και βλέπεις youtube τώρα?biggrin.gif
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Mar 8 2007, 05:42 PM) *
Μια νέα εποχή για μένα, το Basketforum και την αεροπορία από σήμερα...

Μόλις αναβάθμισα την ταχύτητα της σύνδεσής μου στο Internet...

Σου ευχομαι ολοψυχα να σου κοψουν την συνδεση...
liolias
QUOTE(Air Kef @ Mar 8 2007, 08:34 PM) *
Γκρεμιστηκε κανας φούρνος;;

Πανω που διαβαζα στο PCWORLD οτι η Θεσσαλονικη ειναι ριγμενη στο θεμα ταχυτητας των ADSL συνδεσεων.!! 19.gif


Τι ριγμενη??? Ολοι απο 1024 και πανω εχουμε!!
sihainas
εννοεί ότι αν και θεωρητικά μπορεί να έχετε(-ουμε) 1024 η ταχύτητα που δίνουν είναι πολύ μικρότερη
NBAholic
Ακριβώς όπως η δική μου, που μένω Θεσ/νίκη. Ονομαστική τιμή, 1024. Πραγματική, 384-512 (συνήθως το πρώτο), ανάλογα με την ημέρα και το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ για το download.
Air Kef
Ακριβώς..

Υπαρχει speed test στο www.pcw.gr για οσους θελουν..Το κακο ειναι πως προκειται για την 1.0 εκδοση του προγράμματος και φυσιολογικα υπαρχουν προβληματα οπως οτι λειτουργει μονο για χρήστες ΙΕ 6.0 και 7.0 στο τεστ του browsing(68.gif) αλλα θα διορθωθει στις επομενες εκδοσεις..Απο οτι ειδα η Altecnet (που έχω) ειναι η κορυφαια σε μετρήσεις στην Λάρισα!
dizzy_fingers
Χμ...καλή η altec ε? 39.gif rolleyes.gif
Air Kef
Eτσι ετσι..Πεταει! biggrin.gif

Μπορει και να οφειλετε στους λιγους συνδρομητες της σχετικα με αλλους ISP που συνεπάγετε μεγαλύτερος χωρος στα κανάλια ανα συνδρομητη,καλύτερη εξυπηρέτηση κτλ..Χωρις πλάκα,μου συνδέθηκε σε 2 μερες ενω αλλοι φοιτητες περίμεναν τουλαχιστον 5,εχει πολύ καλο τμημα τηλεφωνικης εξυπηρέτησης και βέβαια οπως ειπαμε,εχει πολύ καλες ταχυτητες..
thrylos7
QUOTE
Γκρεμιστηκε κανας φούρνος;;



Δεν αποκλείεται...
Παραλίγο να γίνει και το άλλο πράγμα που σου είχα πει ότι θα γίνει την ίδια μέρα...

QUOTE
Μπορείς και βλέπεις youtube τώρα?

Ναι, το' χω πωρώσει... Πλέον δε θα βρίζω όταν βάζετε link...

QUOTE
Σου ευχομαι ολοψυχα να σου κοψουν την συνδεση...

Και πως θα βλέπω βίντεο από το NBA; Μόνο και μόνο γι' αυτό την έβαλα...

(Ξέρω, σ' έπιασα απροετοίμαστο, δεν περίμενες τόσο ήπια απάντηση...)

banana.gif
Alexmei
QUOTE(sihainas @ Mar 9 2007, 11:58 AM) *
εννοεί ότι αν και θεωρητικά μπορεί να έχετε(-ουμε) 1024 η ταχύτητα που δίνουν είναι πολύ μικρότερη



ωραίος... πληρώνουμε 2048 κ η ταχύτητα με το ζόρι πιάνει 1300 κάπου εκεί...
thrylos7
Ρε παιδιά, γιατί δε μπορώ να δω τα βίντεο του NBA.com; Μόνο ήχο έχω...
Air Kef
Εγω παλι δν μπορω να δω βιντεο Euroleague..
apkat
Ισως να μην εχετε το καταλληλο προγραμμα αναπαραγωγης γιατι εγω απο ευρωλιγκα μια χαρα βλεπω..
kostasvc15
Στο τσατ ρε παιδια δε μπαινει κανεις;;;Γιατι; wink.gif
thrylos7
QUOTE
Εγω παλι δν μπορω να δω βιντεο Euroleague..


Εγώ το τελευταίο TOP 10 το είδα κανονικά... Δεν έψαξα όμως τους αγώνες μεμονωμένα.. Καλά που μου το είπες.. Air, είσαι φίλος!

Ούτε στους υπολογιστές της σχολής μου μπορούσε να δει κανείς (εγώ δηλαδή) βίντεο από την Ευρωλίγκα, σ' αντίθεση με του ΝΒΑ...

Να μην έχω κατάλληλο πρόγραμμα για το ΝΒΑ δε νομίζω, αλλά καλού κακού πείτε τι χρειάζεται..
NBAholic
Μερικές φορές δεν αρκεί μια απλή dsl για να παίζει το φιλμάκι. Όταν έχεις 1000άρα γραμμή που πάει σαν 300άρα, μην εκλήσσεσαι αν η εικόνα είτε δε φαίνεται είτε κολλάει. Είπαμε, εδώ στη Σαλονίκη δεν τα πάμε καλά με τις ταχύτητες και έχω ακούσει ότι το ίδιο ισχύει και αλλού. Α ρε ΟΤΕ...
Δε νομίζω ότι είναι διεθνές το φαινόμενο, δηλαδή.


3000 posts! Περίμενα να τα φτάσω 1απριλιά, αλλά ήρθαν πολύ γρηγορότερα.
Το μόνο που έχω να πω είναι ότι νιώθω οίκτο για όσους πορωμένους, χωρίς πραγματική ζωή, έχουν περισσότερα και για όσους αδιάφορους έχουν λιγότερα! tongue.gif
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Mar 9 2007, 04:51 PM) *
Και πως θα βλέπω βίντεο από το NBA; Μόνο και μόνο γι' αυτό την έβαλα...

(Ξέρω, σ' έπιασα απροετοίμαστο, δεν περίμενες τόσο ήπια απάντηση...)

banana.gif


QUOTE(thrylos7 @ Mar 10 2007, 08:59 PM) *
Ρε παιδιά, γιατί δε μπορώ να δω τα βίντεο του NBA.com; Μόνο ήχο έχω...

ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 69.gif
thrylos7
laugh.gif

Με το που έβαλα το smilie διαπίστωσα ότι κι εδώ μου βγάζει το ίδιο λάθος (ναι, όταν βάζω smilie)

Δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα ως προς τα βίντεο του nba.com... Μπορώ να δω κάλλιστα από το youtube... Εκεί μάλιστα, βλέπω αληθινό μπάσκετ...

banana.gif
Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ Mar 10 2007, 08:59 PM) *
Ρε παιδιά, γιατί δε μπορώ να δω τα βίντεο του NBA.com; Μόνο ήχο έχω...



QUOTE(Air Kef @ Mar 11 2007, 12:36 AM) *
Εγω παλι δν μπορω να δω βιντεο Euroleague..



συνήθως αν πάτε με mozzila τα κάνει αυτά... να μην ανοίγει τέτοια παράθυρα... το explorer τα ανοίγει...τώρα αν πάτε με explorer δν ξέρω biggrin.gif
thrylos7
12/03/1988 ... Lord's creativeness at her peak...

at its peak, όπως με διόρθωσαν οι παίδες από το msn... biggrin.gif
Air Kef
Ερωτευμενος.. rolleyes.gif
Pierce
για δωστε καμια βοηθεια ρε παιδια. ποια γεννηθηκε τοτε?
Air Kef
Aαχχ..Αυτη που τα εχει ολα..Αυτη που εχει δώσει νοημα στη ζωή του..
Pierce
ενα μεγαλο περαστικα αδελφε απο εμενα tongue.gif cool.gif
thrylos7
Ε! Τί είναι εδώ; Quiz για το ΝΒΑ; tongue.gif

Όχι ρε παιδιά, τα δικά μου γενέθλια είναι... biggrin.gif
jjc
QUOTE(thrylos7 @ Mar 13 2007, 05:25 PM) *
Ε! Τί είναι εδώ; Quiz για το ΝΒΑ; tongue.gif

Όχι ρε παιδιά, τα δικά μου γενέθλια είναι... biggrin.gif



Ωπ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, να τα εκατοστησεις!!!!
sihainas
happy birthday
Air Kef
Να δω ποση ώρα θα έυχεστε ακομα..

Δν εχει γενέθλια ο ανθρωπος..!Ουτε η ονομαστικη του εορτή ειναι!:rofl:
sihainas
χμ...μας κορόιδεψε δλδ...δεν πειράζει...του ευχόμαστε τώρα και όταν θα είναι η κανονική του γιορτή δεν θα του πούμε τπτ χαχα
NBAholic
Φυσικά και δεν έχει γεννέθλια. Αφού, ως γνωστόν, εδώ και 4 χρόνια παραμένει 17 ετών..!
thrylos7
laugh.gif

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά! Θα τις μεταφέρω... biggrin.gif

Φέτος λέω να το πάω κανονικά και να μη μείνω στάσιμος.. όταν έρθει η ώρα... tongue.gif
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Mar 12 2007, 03:43 PM) *
12/03/1988 ... Lord's creativeness at her peak...

88 ?! Παιδεραστη... tongue.gif
dizzy_fingers
Hey, δε ζούμε πια στο 1995 tongue.gif.
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 14 2007, 12:03 AM) *
Hey, δε ζούμε πια στο 1995 tongue.gif.

Tοτε μην ξανακουσω σχολια για τις προτιμησεις μου... dry.gif
thrylos7
Για να κάνω αφίσες κάποιες φωτογραφίες, πού ακριβώς πρέπει ν' απευθυνθώ;
rchos
σε φωτογραφειο.



εκαστως στο ειδος του και ο λουμιδης στους καφεδες!
thrylos7
laugh.gif

Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό... Είχα κολλήσει σε αυτά με τις φωτοτυπίες..

Πάνω κάτω πόσο κοστίζει μια τέτοια αφίσα; (Ναι, εξαρτάται από το μέγεθος, αλλά στο περίπου; )
rchos
δεν ξερω εγω προσωπικα φιλτατε thrylos.δεν εχω φτιαξει ποτε.νομιζω οτι κατι φιλοι μου ταν εψαχναν να κανουν το ιδιο πραγμα σε ενα φωτογραφειο το εκαναν.αλλα τιμες και λοιπα δεν ξερω!
rchos
μιας και το θυμηθηκα να ρωτησω και εγω κατι.
θελω να αγρασω εναν πινακα ανακοινωσεων να βαλω στον τοιχο του δωματιου μου και να κολλαω εκει οτι βλακεια μου κατεβει!
εχω βρει αλλα παντα βρισκω μικρους σε μεγεθος!εγω θελω εναν μεγαλο να πιανει αρκετο μερος του τοιχου μου!εχετε καμια ιδεα προταση που θα βρω?να εχετε υποψιν σας οτι μιλαω για μεγαλο και οτι μικρους εχω βρει το ξαναλεω!

Υ.Γ. οταν λεω πινακα ανακοινωσεων καταλαβαινετε τι εννοω ελπιζω!
IlyaZ
Έχω την εντύπωση ότι βγαίνουν σε συγκεκριμένο μέγεθος, οπότε μάλλον θα δυσκολευτείς.Στη θέση σου μάλλον θα πήγαινα να παραγγείλω σε επιπλοποιό, δε θα κοστίσει ιδιαίτερα.


ΣΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΒΥΕ ΒΥΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Keyser_Soze
Το Σάββατο δίνω προφίσιενσι για το Μίσιγκαν και επιτέλους θα φύγει αυτό το βάρος από πάνω μου.

Αμέσως θα πάω να πάρω ηλεκτρική κιθάρα να κάνω επιτέλους κάτι που πραγματικά γουστάρω.

Θα πάω με τον αδερφό μου να πάρουμε σκύλο (εγώ ήθελα χάσκι ρε γμτ αλλά μάλλον θα υπερισχύσει αυτό που θέλει ο αδερφός μου, γιατί αυτός θα αναλάβει το μεγαλύτερο μέρος της φροντίδας του, και θα πάρουμε τελικά γκόλντεν ριτρίβερ).

Το Πάσχα δουλεύω τη Μεγάλη Βδομάδα μέχρι και την Μεγ. Πέμπτη και θα πάω μόνο για λίγες μέρες στη Νάξο. Δεν πειράζει κάτι είναι κι αυτό.
sihainas
Αφεντικό κι εγώ χάσκι ήθελα αλλά βρήκα ημί-χάσκι tongue.gif δλδ η μάνα του ήταν χάσκι και ο πατέρας του λύκος (δεν ξέρω λεπτομέριες ακομα μιας και είναι πολύ μικρό και το έχουμε αφήσει με την μάνα του για να πίνει γάλα...το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι άσπρο)
dizzy_fingers
QUOTE(thrylos7 @ Mar 14 2007, 03:01 PM) *
Για να κάνω αφίσες κάποιες φωτογραφίες, πού ακριβώς πρέπει ν' απευθυνθώ;

Θες να κάνεις αφίσα την 12/03/1988? tongue.gif
Keyser_Soze
QUOTE
Αφεντικό κι εγώ χάσκι ήθελα αλλά βρήκα ημί-χάσκι tongue.gif δλδ η μάνα του ήταν χάσκι και ο πατέρας του λύκος (δεν ξέρω λεπτομέριες ακομα μιας και είναι πολύ μικρό και το έχουμε αφήσει με την μάνα του για να πίνει γάλα...το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι άσπρο)
Ωπ! Αυτό με ενδιαφέρει... Έχεις φώτο; Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες...; Υπάρχουν άλλα τέτοια κουτάβια;
sihainas
Δεν έχω ιδέα ακόμα δεν το έχω δει... σε 2-3 βδομάδες θα το πάρω γιατί είναι καλύτερα να μείνει λίγο με την μάνα του να πιει γαλα... τώρα αν υπάρχουν άλλα κουτάβια θα σε γελάσω δεν τον ξέρω εγώ αυτόν που τα χει είναι γνωστός ενός φίλου...
rchos
ειναι καποιες μερες και ιδιαιτερα νυχτες που σκεφτεσαι οτι δεν γουσταρεις τη ζωη!που νιωθεις αδειος μεσα σου!πολυ στεναχωρια γυρω σου!σκεφτεσαι να πανε ολα στο διαολο και να μην ξαναγυρισουν!


ε σημερα ειναι μια τετοια βραδυα!μαμω τις σοφιες μου δλδ!τιποτα δεν εχει σημασια!
dizzy_fingers
Τέτοιες νύχτες είναι ό,τι πρέπει για να δημιουργήσεις...οτιδήποτε.

Άντε, ξεκίνα. Κάνε αυτό που σου αρέσει να κάνεις περισσότερο και μεγαλούργησε!
rchos
φιλτατε dizzy ειμαι σε φαση τωρα που λεω οτι ολα σκατα θα τα κανω αν προσπαθησω!υπαρξιακα με εχουν πιασει!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.