Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-ΑΡΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
emperor
Το Σάββατο παίζουν ο ΠΑΟ με τον ρη.Τι βλέπετε.Υπάρχει πιθανότητα ο ρης να κάνει το μπαμπ.
Προσωπικά πιστεύω πως όχι.Αν και άκουσα ότι ο Χατζηβρέτας δεν θα παίξει μάλλον
Ίδωμεν
dizzy_fingers
Δεδομένης της τωρινής κατάστασης του ρη, είναι όντως λίγο δύσκολο να κερδίσουν στο ΟΑΚΑ οι κιτρινόμαυροι.

Αλλά είναι αλήθεια ότι περιμένω εδώ και καιρό ένα μπαμ από αυτήν την ομάδα, ένα ξέσπασμα που βγαίνει πάντα σε ομάδες που βρίσκονται σε τέτοια κατάσταση, και αφού δεν ήρθε με τον Ολυμπιακό στο Αλεξάνδρειο, είναι πολύ πιθανό να το κάνει τώρα. 39.gif

Είδωμεν..
IraTmac
ούτε 0,3% δεν δίνω στον αρη.
Warrior
Τι λεμε ρε παιδια τωρα..

Εγω οσο περισσοτερο μας βλεπω..τοσο περισσοτερο απογοητευομαι..
Για να κανουμε διπλο,πρεπει να γινουν απιστευτα πραγματα..να βρεθουν σε φοβερη
μερα οι παικτες μας..να βρεθουν σε χαλια του Παναθηναικου και να δεχτει την
επιφοιτηση του Αγ.Πνευματος ο Μπαρτον το προηγουμενο βραδυ..τρεχα γυρευε
δηλαδη..

Ο μονος απροβλεπτος παραγοντας ειναι ο Αρθουρ Τζονσον που ουσιαστικα θα
ντεμπουταρει,αντε και η επιστροφη(??)του Σχορτσιανιτη.

Ως κλασικος μαζοχιστης..λεω να ανηφορισω κατα ΟΑΚΑ μερια,αν προλαβω να βγαλω
κανα μαθημα(***ω την εξεταστικη μου angry_red.gif !!)
Θα παει κανας αλλος??
dizzy_fingers
Χμ....καλή ιδέα Warrior... 39.gif

Θα μάθω τιμές εισιτηριων..θα δω πόσο θα έχω κάνει από το διάβασμα (δίνω Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη καπάκι mad.gif ) και θα επικοινωνήσω.
MZ13
Δεν νομίζω να νικήσετε, αν και φέτος έχουμε δει πολλές εκπλήξεις.... wink.gif

ΥΠ: Υπολογίστε με και μένα αν είναι για το γήπεδο.. wink.gif
Warrior
Πηγα τελικα σημερα..

Ισως η καλυτερη εμφανιση που εχουμε κανει εδω και πολλα χρονια..
Υπαρχει ζωη σε αυτην την ομαδα τελικα.

Το 5ο,ηλιθιο,φαουλ του Κολλινς ηταν καθοριστικο,εκει κριθηκε το ματς.Σε ενα πεντα-
λεπτο γκρεμισαμε οτι χτιζαμε ολον τον αγωνα.Αυτοκτονια χωρις προηγουμενο..
Ρε Μπαρτον ουρλιαξε,βαρα τους...δεν γινεται να χανουμε ετσι τους αγωνες..

Ο Κυριτσης εχει πολλα να δωσει..ο Τζονσον αλλαξε αμυντικα και επιθετικα την ομαδα,
πρωτη φορα νιωσαμε οτι εχουμε 5αρι στην ομαδα.Ο Κολλινς,στην φυσικη του θεση,
ηταν ολη η ομαδα(αυτο το φαουλ σου..).

Ο Μπαρτον πιστωνεται την πολυ καλη αμυνα,που απο την προηγουμενη αγωνιστικη
φαινεται οτι εχει δουλεψει πανω σε αυτη.

Οι τυποι με τα "γκρι"..αλλου γι'αλλου.Το αποκορυφωμα ηταν δυο σφυριγματα στο τελος..
Αληθεια ειδε κανεις τι εγινε στην επαναφορα της μπαλας απο μας,τοτε που ελεγε ο
Αλβερτης οτι δεν εκανε φαουλ και ξαφνικα αρχισε να πανηγυριζει επειδη καταλαβε
οτι τους εδωσε την μπαλα??Εγω δεν εχω καταλαβει ακομα.
Αληθεια την τεχνικη ποινη στον παγκο του Παναθηναικου γιατι την δωσατε??Απο
τυψεις,ε??


Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 18-24, 40-44, 61-70, 88-86
Παναθηναϊκός (Ζέλικο Ομπράντοβιτς): Αλβέρτης 8 (1), Καλαϊτζής 4 (1), Παπανικολάου 12, Λάκοβιτς 30 (3), Μπατίστ 8, Φέμερλινγκ 6, Χατζηβρέττας 5 (1), Τσαρτσαρής 6, Διαμαντίδης 9.
Αρης (Τσαρλς Μπάρτον): Κόλινς 22 (2), Καστλ, Κυρίτσης 18 (2), Τζόνσον 10, Χαριτόπουλος 2, Ασημακόπουλος 4, Μεσεριάκοφ 6 (2), Πάντιους 14 (2), Καραποστόλου 2, Στακ 8, Σχορτσιανίτης.


Υ.Γ.Για τις μαγκιες ορισμενων τωρα τι να πω...

Οι ενισχυσεις στο ημιχρονο απο που ηρθανε ρε παιδια??
Και μου πηγανε και πισω απο τον παγκο..

Σιγα ρε,μας τρομοκρατησατε..

Υ.Γ.2 Μαζεψτε τον Παπαχατζη εδω και τωρα!! kill.gif

Αντε με τα καραγκιοζιλικια του,οχι στα επεισοδια..
dizzy_fingers
Το είδα από τηλεόραση εγώ το παιχνίδι και παραλίγο να βγουν αληθινοι ο φόβοι μου...

O Άρης έπαιζε καλά ως ένα σημείο και ο Παναθηναϊκός το αντίθετο.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως σοβαρευτήκαμε εμείς και εσείς αυτοκτονήσατε.

Να βάλω στα θετικά σας, τον Τζόνσον...σοβαρός παίχτης που θα βοηθήσει στην ρακέτα. Κορυφαία του φάση σήμερα, η τάπα στον Μπατίστ στο τέλος του 3ου 10λεπτου. 41.gif

Από εμάς τώρα....καθάρισε ο τρελο-Γιάκα. Ο Μπατίστ καλός...ο Αλβέρτης, κλασσικά σκόραρε την κατάλληλη στιγμή και μόνο μου παράπονο σήμερα, είναι ότι δεν είδα τον Μπάξτερ. Όπως τον έκοψα με τα "παγκίτικα" ο σωματότυπός του έμοιαζε με του Κάρτερ...

QUOTE
Αληθεια ειδε κανεις τι εγινε στην επαναφορα της μπαλας απο μας,τοτε που ελεγε ο
Αλβερτης οτι δεν εκανε φαουλ και ξαφνικα αρχισε να πανηγυριζει επειδη καταλαβε
οτι τους εδωσε την μπαλα?Εγω δεν εχω καταλαβει ακομα.
Αληθεια την τεχνικη ποινη στον παγκο του Παναθηναικου γιατι την δωσατε??Απο
τυψεις,ε??


Δεν έδωσε τη μπάλα σε εμάς. Το φάουλ ήταν αμυντικό και το έδωσε σε εσάς. Απλά ενώ στην αρχή παραπονέθηκε στον διαιτητή, αμέσως γύρισε στους οπαδούς του ΠΑΟ εκεί πίσω από τους πάγκους και τους έκανε τα κλασσικά "ναι ρε!!!" για να τους πορώσει wink.gif.

Η τεχνική ποινή τώρα στον ΠΑΟ ήταν ηλίθια....απλά σηκώθηκαν κάποιοι παίχτες σε μία φάση...αλλά δε δίνεις έτσι εύκολα τεχνική. Δεν ξέρω πάντως τι παίχτηκε στο πρώτο ημίχρονο, γιατί το είδα το ματς από το 2ο μόνο.


Πάει λοιπόν..το πρώτο από τα 3 παιχνίδια φωτιά της εβδομάδας... 18.gif
IraTmac
QUOTE (dizzy_fingers @ Jan 30 2005, 06:39 AM)
και μόνο μου παράπονο σήμερα, είναι ότι δεν είδα τον Μπάξτερ. Όπως τον έκοψα με τα "παγκίτικα" ο σωματότυπός του έμοιαζε με του Κάρτερ...

μπα φέρνει πιο πολύ στον Magic Johnson...

24.gif 24.gif 24.gif

hammer.gif
Warrior
QUOTE (dizzy_fingers @ Jan 30 2005, 06:39 AM)
Δεν έδωσε τη μπάλα σε εμάς. Το φάουλ ήταν αμυντικό και το έδωσε σε εσάς. Απλά ενώ στην αρχή παραπονέθηκε στον διαιτητή, αμέσως γύρισε στους οπαδούς του ΠΑΟ εκεί πίσω από τους πάγκους και τους έκανε τα κλασσικά "ναι ρε!!!" για να τους πορώσει wink.gif.

Η τεχνική ποινή τώρα στον ΠΑΟ ήταν ηλίθια....απλά σηκώθηκαν κάποιοι παίχτες σε μία φάση...αλλά δε δίνεις έτσι εύκολα τεχνική. Δεν ξέρω πάντως τι παίχτηκε στο πρώτο ημίχρονο, γιατί το είδα το ματς από το 2ο μόνο.

Ο Αλβερτης νομιζε αρχικα οτι εκανε φαουλ..και ο Συριγος αν εμαθα σωστα ειπε..γιατι
διαμαρτυρεται ο Αλβερτης αφου εκανε φαουλ..και δεν φημιζεται για φιλαρειανα αισθηματα..
Και πως στο διαολο καναμε φαουλ εκει περα,την μπαλα ειχαμε.

Τελοσπαντων,τι να λεμε τωρα..εδω και ξυλο φαγαμε και τεχνικη ποινη μετα..ξεκινησε
το δευτερο ημιχρονο με βολες για τον ΠΑναθηναικο και την μπαλα απ'εξω..
για τα μπουκετα του Καλαιτζη και του Ομπραντοβιτς(δεν βγηκε κανα οπλο,ε Ζοτς??)
και τις μαγκιες του Διαμαντιδη δεν ειδε κανεις τιποτα,ε??

Αφου κατεβηκε ο προεδραρας σας και εκανε μαθημα στον διαιτητη στο ημιχρονο..Και γω νομιζα,
οτι ειχε ωριμασει πλεον,ειχε κοψει αυτα τα καραγκιοζιλικια..


Δηλωσεις

Με τον γνωστό του τρόπο μίλησε στη συνέντευξη τύπου ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς που παραδέχτηκε ότι η ομάδα του έπαιξε έξυπνα στο τέλος. Προηγουμένως έβγαλε το καπέλο στον Τσαρλς Μπάρτον, ενώ δεν έδωσε διαστάσεις σε ότι έγινε στην ανάπαυλα του παιχνιδιού, λέγοντας ότι δεν... βγήκε και κανένα όπλο!

"Έγινε ένα εκπληκτικό παιχνίδι σε ψηλό επίπεδο με τη μπάλα να πηγαίνει άνω κάτω συνεχώς. Είναι αναμφισβήτητα σημαντικό που κερδίσαμε, αφού παίξαμε πολύ έξυπνα στο τέλος. Συγχαρητήρια στον άρη για το καλό του παιχνίδι.

Εμείς σαν προπονητές πρέπει να βοηθήσουμε τους παίκτες να είναι όσο το δυνατόν πιο ήρεμοι μέσα στο παιχνίδι και να κρούσουμε τον κώδωνα τους κινδύνου στους υπεύθυνους να πάρουν αποφάσεις για βαριά τιμωρία όλων αυτών που μπαίνουν μέσα στο γήπεδο χωρίς να υπάρχει λόγος" τόνισε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος χαρακτήρισε τον Τσαρλς Μπάρτον "εξαιρετικό προπονητή και έναν σπουδαίο άνθρωπο".

Όσο για τα επεισόδια του ημιχρόνου; "Δεν έγινε τίποτα φοβερό σήμερα έβγαλε κανένας κανένα όπλο; Το να γίνεται ένα ματς χωρίς φιλάθλους, πείτε μου εσείς ποιος βγαίνει κερδισμένος;. Το μπάσκετ πάντως όχι. Δεν είναι κακό να ζητάει κάποιος συγγνώμη, εγώ αν δω στο βίντεο ότι έκανα λάθος θα βγω και θα ζητήσω συγγνώμη" πρόσθεσε ο "Ζοτς".

Από τη μεριά του ο Μπάρτον δήλωσε: "Ήταν ένα σπουδαίο ματς το οποίο κέρδισε ο ΠΑΟ δίκαια. Όταν βρεθήκαμε 12 πόντους μπροστά ο Παναθηναϊκός αντέδρασε σωστά έπαιξε συγκεντρωμένα και έδειξε χαρακτήρα και απέδειξε γιατί είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα. Ήταν δύο πολύ καλές ομάδες και πιστεύω ότι θα γίνει ένα πολύ καλός τελικός στο Κύπελλο".

Στη συνέχεια έγινε ερώτηση στον Θανάση Παπαχατζή σχετικά με τα επεισόδια. Ο ασίσταντ κόουτς του Αρη απάντησε: "Ήταν κάτω ο Κυρίτσης και ο Διαμαντίδης από πάνω του τον έβριζε και τον χτυπούσε. Εγώ προσπάθησα να προστατεύσω τον παίκτη μου και μου έκαναν επίθεση ο Ομπράντοβιτς και ο Καλαϊτζής αυτό ήταν όλο", για να πάρει τον λόγο μετά ο Μπάρτον λέγοντας "ότι πρέπει να κοιτάμε ότι έγινε ένα σπουδαίο ματς και όχι το μεμονωμένο επεισόδιο".

Επεισοδια

Τα αίματα άναψαν ύστερα από λίγο "trash talking" του Διαμαντίδη, γενικεύτηκαν όταν ο Παπαχατζής σύζητησε τα ρέστα και επεκτάθηκαν όταν μπήκαν στη μέση οι Ομπράντοβιτς-Καλαϊτζής. ο πραγματικός "τσαμπουκάς" όμως έγινε στη φυσούνα κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου όταν άνθρωπος του Γιαννακόπουλου έδειρε έναν κάμερα-μαν.

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή: η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τον Διαμαντίδη να λέει κάποια γαλλικά στον Κυρίτση και τον Παπαχατζή να ορμάει από τον πάγκο (κατά την αποχώρηση των ομάδων προς τα αποδυτήρια) και να τον βρίζει. Ο Διαμαντίδης αντέδρασε με αποτέλεσμα οι δύο άνδρες να πιαστούν στα χέρια.

Κάπου εκεί μπήκε στη μέση ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς που επιτέθηκε με τη σειρά του στον συνεργάτη του Τσαρλς Μπάρτον, την ώρα που παίκτες και τεχνικό τιμ από της κάθε ομάδας προσπάθησαν να ηρεμήσουν τα πνεύμα.

Οι πρώτες... ψιλές έπεσαν λίγα δευτερόλεπτα μετά όταν το λόγο ζήτησε ο Γιώργος Καλαϊτζής, που δέχτηκε μια σφαλιάρα και απάντησε μπουνιά στον Θανάση Παπαχατζή. Κάπου εκεί μπήκαν στη μέση και τα όργανα της τάξης για να τελειώσει κάπου εκεί το περιστατικό.

Τα σοβαρά όμως έγιναν αργότερα και είχαν άλλους πρωταγωνιστές. Καθώς ένας κάμερα-μαν του συνδρομητικού καναλιού μαγνητοσκοπούσε τα όσα συνέβησαν τον πλησίασε ο Θανάσης Γιαννακόπουλος λέγοντας του: "Πρόσεχε τι τραβάς". Ο εργαζόμενος του Supersport απάντησε αμέσως ζητώντας από τους παράγοντα του Παναθηναϊκού να μην του κάνει υποδείξεις, ξεκαθαρίζοντας του ότι θα πάρει σε κασσέτα ότι θέλει.

Τότε μπήκε στη μέση ο "οδηγός" του Θανάση Γιαννακόπουλου ο οποίς γρονθοκόπησε τον κάμερα-μαν, πριν μπουν στη μέση κι άλλοι.

Ο άτυχος άνδρας μεταφέρθηκε μετά το ματς στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα για να υποβάλει μήνυση.

Απο:www.sportime.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.