Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τορόντο-Νιου Τζέρσεϊ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
NBAholic
raptors1-sm.gif vs nets1-sm.gif

Σχόλια για τη σειρά αγώνων.
Van_prentzi
Έκπληξη προβλέπω εδώ.
Οι Νets είναι πιο έμπειρη ομάδα, με πιο μεγάλους star.
Στα σοβαρά ματς οι Toronto δε μου γεμίζουν το μάτι.
k_sal_15
Τώρα που ο Κάρτερ έχει πάρει... φωτιά, πολύ δύσκολα το Τορόντο θα τους κόψει. Και αν ο Κάρτερ συνεχίσει έτσι βλέπω τους Νετς ακόμα ψηλότερα!
kostasvc15
QUOTE(k_sal_15 @ Apr 19 2007, 12:05 PM) *
Τώρα που ο Κάρτερ έχει πάρει... φωτιά, πολύ δύσκολα το Τορόντο θα τους κόψει. Και αν ο Κάρτερ συνεχίσει έτσι βλέπω τους Νετς ακόμα ψηλότερα!

Καλως ηλθες Κ SAL 15 icon_wave.gif !Απο οτι καταλαβα εισαι και εσυ φαν του Βινς(οπως και εγω) biggrin.gif
Θα γινει χαμος σε αυτη τη σειρα.Υπαρχει τεραστια κοντρα αναμεσα σε Καρτερ και παιχτες και οπαδους απο το Τοροντο.Το Τοροντο ειναι σαφως καλυτερο αλλα οι Νετς ειναι σε φορμα τελευταια,προλαβαν μαλιστα να φερουν στο 41-41(50%) το ρεκορ τους και ο Καρτερ οπως λες εχει παρει φωτια τελευταια.Αν βοηθησει λιγο και ο Κιντ στο σκοραρισμα ισως να περασουν οι Νετς.
Gravedigger
Δν νομίζω πως το Τοronto είναι πιο δυνατό...Γενικά ούτε εμένα με έχει πείσει κ άλλο η κανονική διάρκεια άλλο Play-off...Εδώ δν μπορείς να στηριχτείς στο τρίποντο του Bargnani.Θέλει κάτι παραπάνω...Κ αυτό οι Nets το έχουν κ λέγεται Vince Carter...
Keyser_Soze
Εμένα ρε παιδιά γιατί μου φαίνεται ότι θα περάσουν οι Ράπτορς και μάλιστα εύκολα;;;
Οι Νετς βασίζονται αποκλειστικά και μόνο στην επιθετική αιχμή του Κάρτερ και στην οργανωτική ευστροφία του Κιντ. Αλλά δε νομίζω ότι αυτά αρκούν. Αν και δεν τους πάω, οι Ράπτορς με έχουν εκπλήξει πολύ ευχάριστα φέτος. Χαριστικά στα 6 παιχνίδια για το Τορόντο.
grigoris
Στο ζευγάρι αυτό είναι πιθανό να γίνει η ανατροπή κυρίως λόγω εμπειρίας σε καταστάσεις πλέι-οφ όπου υπερτερούν οι Νετς,οπότε θα πάω με το Νιου Τζέρσει στα 7 παιχνίδια
thrylos7
Ο Μπαρνιάνι παίζει κανονικά έτσι;

Θεωρώ ότι οι Ράπτορς έχουν καλύτερο σύνολο κι ελπίζω ότι θα βρεθούν στα ημιτελικά.
kostasvc15
QUOTE(thrylos7 @ Apr 19 2007, 09:08 PM) *
Ο Μπαρνιάνι παίζει κανονικά έτσι;

Θεωρώ ότι οι Ράπτορς έχουν καλύτερο σύνολο κι ελπίζω ότι θα βρεθούν στα ημιτελικά.

Νομιζω ναι.Αλλα ο Γκαρμπαχοσα οχι.
liolias
Αχ τωρα με ποιον να ειμαι εγω?? Ας μην τελειωσει καλυτερα ποτε αυτος ο αγωνας να εχουμε συνεχεια παρατασες!!
iverson
αν ο carter δεν πτοηθεί από την συμπεριφορά που του ετοιμάζουν οι φίλαθλοι στο toronto τότε λέω ότι θα περάσει new jersey κυρίως λόγω εμπειρίας με 4-2.επίσης εξαρτάται άμα θα πάρει σκορ από τον κίντ το new jersey.
Das Kapital
Εγω κοβω το Τοροντο να περναει με 4-2 κυριως Μπος κιολας,πιστευω πως θα φτασει στους 30 ποντους ανα αγωνα μιας και δεν υπαρχει καποιος να το σταματησει απο την αλλη μερια!!!
Igor
Aυτο μαλλον θα ειναι απο τις πιο ενδιαφερον σειρες. Το Τοροντο δεν μου γεμιζει το ματι, ποσο μαλλον το Νιου Τζερσει που δεν εχει κανενα αξιολογο ψηλο . Τωρα αν Κιντ / Καρτερ παιξουν πολυ καλα δινω το προβαδισμα στους Νετς.
Aristofanis
Τρομερή σειρά! Μακαρί να δούμε κανένα ματς από αυτά! Προβλέπω Νετς με 4-2!
Pierce
jason kidd icon_joy.gif
ο ανθρωπος ορχηστρα και ο ανθρωπος που ολοι θα θελαμε συμπαικτη. ειναι ικανος να παρει τους νετς απο το χερακι και να τους περασει τουλαχιστον ενα γυρο
kostasvc15
QUOTE
By FRED KERBER
VINCE CARTERApril 20, 2007 -- The Nets are trying. They really are. They want to downplay the Vince Carter returns to where Vin-Sanity was born angle in their first round playoff series against the Raptors starting in Toronto tomorrow. Mikki Moore against Rasho Nesterovic? Tough sell. Carter going home captivates.

"It is postseason and he still is Vince Carter," said Raptors All-Star Chris Bosh, the man who will give the Nets their migraine.

"It's not fair to Vince to put this all on him because he didn't get here alone, and we ain't gonna win with him alone," said coach Lawrence Frank, NBA Eastern Conference Coach of the Month for April (Carter was Eastern Player of the Month). "You address it. Players are well aware of the type of environment it's going to be. . . . Personally, I've never experienced it."

Yeah, it's not every day you walk into a building and 20,000 people hate you, despise you, and wish you would fall off a cliff.

"I do that when I go home. But it's only three people: my wife and two daughters," joked Frank, who'll bring his team home for two days of practice after tomorrow's 12:30 matinee, then return Monday for Tuesday's Game 2.

How Carter reacts could determine if the Nets survive. In 10 games with the Nets against the Raptors, Carter has averaged 25.5 points, 6.9 rebounds, 4.9 assists and shot .460 (97-for-211) from the field. He had two wretched games in Toronto this season (29 total points, 9-of-32 shooting) and the Nets lost both. The Nets are hoping he is the Carter of very recent vintage, the Carter who averaged 29.0 points and recorded two triple-doubles in April.
k_sal_15
Mακάρι....
drakonikolis
Βλέπω Nets λόγω εμπειρίας και γιατί τον Vince δεν μπορεί κανείς να τον σταματήσει.Ίσως ο κόσμος αλλά κι αυτός μόνο στο πρώτο ματς.Οι Raptors δεν μου γεμίζουν με τίποτα το μάτι.4-2 υπέρ Nets! wink.gif
iverson
το 1-0 έκαναν οι new jersey σπάζωντας παράλληλα την έδρα των raptors. Ο kidd σε μεγάλα κέφια χάνει το triple double λόγω 2 πόντων.Είχε 8 πόντους 15 ασσίστ και 10 ριμπάουντ.πολύ καλός jefferson με 28 πόντους και αρκετά καλός φυσικά ο carter με 16 πόντους και 7 ριμπάουντ και 3 τάπες.
Gravedigger
O Carter δν ήταν τόσο καλός...Πολύ άστοχος όπως κ ο Kidd...
pretos
QUOTE(Gravedigger @ Apr 21 2007, 10:18 PM) *
O Carter δν ήταν τόσο καλός...Πολύ άστοχος όπως κ ο Kidd...

Aρκει που μοιραζει τις ασιστ σαν ζεστα κουλουρια(15)
kostasvc15
QUOTE(drakonikolis @ Apr 21 2007, 10:21 AM) *
Βλέπω Nets λόγω εμπειρίας και γιατί τον Vince δεν μπορεί κανείς να τον σταματήσει.Ίσως ο κόσμος αλλά κι αυτός μόνο στο πρώτο ματς.Οι Raptors δεν μου γεμίζουν με τίποτα το μάτι.4-2 υπέρ Nets! wink.gif

Στο πρωτο ματς παντως ο κοσμος τον σταματησε(οσο μπορει να σταματησει καποιος τον Καρτερ).20000 βλακες τον αποδοκιμαζαν καθ'ολη τη διαρκεια του αγωνα.
bball.gif Ο Καρτερ δεν βρηκε ρυθμο επισεις γιατι εμεινε αρκετη ωρα στον παγκο λογω φαουλ.Σε 33 λεπτα ειχε 16π με 5-19σουτ,1-3 τρ, 7ρ, 3α, 1κλ και 3 ταπες.
bball.gif Ο Κιντ σε 38 λεπτα ειχε 8π με 3-11 σουτ,1-8 τρ,10ρ,15α και 2κλ.
bball.gif Ο Τζεφερσον που καθαρισε για τους Νετς ειχε 28π με 11-21σουτ,2-4τρ,5ρ,2κλ και 1ταπα.
bball.gif Απο την αλλη μερια ο Μπος ειχε 22π με 7-16,5ρ,3α και 1κλ,ο Φορντ 21π 1κλ και 1ταπα και ο Παρκερ 16π με 4-7 τρ,9ρ και 3κλ.
k_sal_15
Εκπληκτική εμφάνιση των Νετς! Μακάρι να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό... Δν με πειράζει που ο Κάρτερ δεν έβαλε καμιά 30αρα, μου αρκεί που είχε μια καλή εμφάνιση στο σύνολο και που και οι συμπαίκτες του έπεξαν όμορφα.
morfi
Με τον ριτσαρντ τζεφερσον δεν παει καμμια ομαδα πουθενα. Αν θελουν να περασουν οι νετς θα πρεπει να μην ξανακανει παρομοιο παιχνιδι ο καρτερ και μαζι με τον μαικι μουρ να ανεβασουν την αποδοση τους. Απο τον κιντ δεν εχω παραπονο. cool.gif
Για τους ραπτορς, η απειρια του και το αγχος των πλειοφ του στοιχισε και θα τους στοιχισει κι'αλλο. Η αστοχια πισω απο την γραμμη των τριων ποντων του εφαγε.
Παντως, ετσι οπως ειδα τις δυο ομαδες, δινω πιο πολλες πιθανοτητες νε περασουν στους ραπτορς. Πιο νεανικη ομαδα, πιο ενθουσιασμενη και δειχνουν να ειναι καλυτεροι ομαδικα απο τους νετς.

QUOTE(kostasvc15 @ Apr 22 2007, 04:01 AM) *
Στο πρωτο ματς παντως ο κοσμος τον σταματησε(οσο μπορει να σταματησει καποιος τον Καρτερ).20000 βλακες τον αποδοκιμαζαν καθ'ολη τη διαρκεια του αγωνα.

Γιατι βλακες ? Ισως να εκαναν και καλα...
kostasvc15
QUOTE(morfi @ Apr 22 2007, 02:01 PM) *
Με τον ριτσαρντ τζεφερσον δεν παει καμμια ομαδα πουθενα. Αν θελουν να περασουν οι νετς θα πρεπει να μην ξανακανει παρομοιο παιχνιδι ο καρτερ και μαζι με τον μαικι μουρ να ανεβασουν την αποδοση τους. Απο τον κιντ δεν εχω παραπονο. cool.gif
Για τους ραπτορς, η απειρια του και το αγχος των πλειοφ του στοιχισε και θα τους στοιχισει κι'αλλο. Η αστοχια πισω απο την γραμμη των τριων ποντων του εφαγε.
Παντως, ετσι οπως ειδα τις δυο ομαδες, δινω πιο πολλες πιθανοτητες νε περασουν στους ραπτορς. Πιο νεανικη ομαδα, πιο ενθουσιασμενη και δειχνουν να ειναι καλυτεροι ομαδικα απο τους νετς.

Οταν μια ομαδα στηριζεται στην περιφερεια ολοι οι περιφερειακοι πρεπει να παιζουν καλα.Ο Τζεφερσον επαιξε και για τον Καρτερ.Οσο για τον Μουρ θα μπρος και αυτος..
QUOTE(morfi @ Apr 22 2007, 02:01 PM) *
Γιατι βλακες ? Ισως να εκαναν και καλα...

Εχουν μεν δικιο και αυτοι αλλα το εχουν παρακανει πια.3 χρονια εχουν περασει!
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 22 2007, 04:01 AM) *
Στο πρωτο ματς παντως ο κοσμος τον σταματησε(οσο μπορει να σταματησει καποιος τον Καρτερ).20000 βλακες τον αποδοκιμαζαν καθ'ολη τη διαρκεια του αγωνα.


Γιατι να μην αποδοκιμασουν?

Δικαιωμα τους!!! wink.gif
kostasvc15
Τι δικαιωμα τους;;; blink.gif
20000 κοσμος μες στο γηπεδο να φωναζουν ''vc sucks'' και αλλος τοσος σε φορουμ και διαφορα σαιτ να τον βριζουν....
Μην τρελαθουμε...Για ελα στη θεση του!
morfi
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 22 2007, 09:43 PM) *
Τι δικαιωμα τους;;; blink.gif
20000 κοσμος μες στο γηπεδο να φωναζουν ''vc sucks'' και αλλος τοσος σε φορουμ και διαφορα σαιτ να τον βριζουν....
Μην τρελαθουμε...Για ελα στη θεση του!

Aς επερνα τα εκατομμυρια του και ας με αποδοκιμαζε ολος ο γαλαξιας. wink.gif
Van_prentzi
Ο Jefferson είναι παικτούρα.
Ποιός θα τον μαρκάρει από τους Raptors;
Η περιφέρεια των Nets είναι 5 κλάσεις ανώτερη.. κ για αυτό θα κερδίσουν κ το δεύτερο ματσάκι μέσα στο Toronto..
liolias
Εγω αν και οπαδος των Ραπτορς στεναχωρεθηκα φυσικα για τον αγαπημενο μου VINCE αλλα πιστευω θα κερδισουμε τωρα...
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 22 2007, 09:43 PM) *
Τι δικαιωμα τους;;; blink.gif
20000 κοσμος μες στο γηπεδο να φωναζουν ''vc sucks'' και αλλος τοσος σε φορουμ και διαφορα σαιτ να τον βριζουν....
Μην τρελαθουμε...Για ελα στη θεση του!


Η απαντηση μου ειναι να δεις την υπογραφη σου και θα καταλαβεις!!! wink.gif
Keyser_Soze
Στο ημίχρονο 36-33 υπέρ των Νετς. Χάλια το παιχνίδι....
J-WILL
Ματσάρα στο Τορόντο μόλις τελείωσε 89-83 το τοροντο με τον προπονητή της χρονιάς .25 πόντους Bosh κ 26 o Parker.
apkat
83-89 νικη του Τοροντο και 1-1 η σειρα..
kostasvc15
Το γυρισε το ματς το Τοροντο και το πηρε τελικα.Καρτερ(19π,11ρ5α,3κλ),Κιντ(14π,11ρ,7α,2κλ) και Τζεφερσον(13π,7ρ)ηταν αστοχοι παλι και δεν μπορεσαν να κρατησουν τη διαφορα που ειχαν παρει.Δυσκολη νικη για το Τοροντο παρολο που ειχε σε καλη μερα τους μεγαλους παιχτες της (Μπος 25π,13ρ και 2τ ,Παρκερ 26π,8ρ και 4κλ και Φορντ 13π και 6α).Τωρα που θα παιξουν στο Τζερσυ (μακρυα απο αποδοκιμασιες)εαν ειναι καλη η τριαδα των Νετς θα τα παρουν τα παιχνιδακια ευκολα(ελπιζω).
Anaz
Δεν εχω καταφερει δυστηχως να δω ματς της σειρας!Δινω ενα πολυ μικρο προβαδισμα στους Νετς λόγω ποιοτητας κ εμπειριας των περιφερειακων της αλλα ειναι βεβαιο οτι οι Τοροντο θα το παλεψουν στα ισα.ειναι πολυ (πιο) στρωτη ομαδα,και επιπλεον ο Μπος θα τους δημιουργησει προβλημα! Περιμενω πολυ καλα παιχνιδια τωρα που ηρθαν τα πλευοφ απ'τον Παρκερ που ειναι γαλουχημενος σε "σκληρες" συνθηκες στην Ευρωπη!
kostasvc15
Τραυματιας ο Κιντ.Χτυπησε στο γονατο και ειναι αμφιβολη η συμμετοχη του αυριο.
Να πω μονο οτι το Ν.Τζερσυ εχει τον Χαους και τον Κριστιτς που ειναι τραυματιες και δεν παιζουν και το Τοροντο εχει τον Γκαρμπαχοσα.
thrylos7
Που να μην ήταν τραυματίας δηλαδή... 8 ασσίστ έχει ο άνθρωπος στα πρώτα έξι λεπτά του αγώνα!!!

(Έτσι, να μπαίνω στο κλίμα των - τελευταίων - ημερών)

Edit: Δεν πρόλαβα να το ποστάρω... γράψε άλλη μία.. TD από το δεκάλεπτο θα έχει ο τύπος (υπερβολικό, στο ημίχρονο όμως το χτυπάει άνετα)!
NBAholic
Όχι μόνο παίζει ο Κιντ, αλλά κάνει όργια: Σε 9 λεπτά έχει 2 πόντους, 6 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 κλεψίματα!!
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Apr 27 2007, 11:16 PM) *
Όχι μόνο παίζει ο Κιντ, αλλά κάνει όργια: Σε 9 λεπτά έχει 2 πόντους, 6 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 κλεψίματα!!

Τους βγηκε αυτο το κολπο με τον Καρτερ γιαυτο και φορτωθηκε με ασιστ ο Κιντ.
Καλα παει η ομαδα,καλα......
Gravedigger
Ρε παιδιά μήπως ήταν κόλπο των Nets ο τραυματισμός του Kidd???Ο τύπος έχει 6 πόντους,9 rbs κ 14(!!!) asts στο ημίχρονο!
thrylos7
102-89 νίκη για τους Νετς. Χαλαρός ο Κιντ, έμεινε ...στα ρηχά με 16-16-19, 37 πόντους ο Κάρτερ (Το 15/23 ήταν μια στιγμή 11/13!).

27 πόντοι και 8 ασσίστ για τον Φορντ, στα ρηχά (στ' αλήθεια τώρα) Μπος και Πάρκερ με 3/10 σουτ έκαστος.
Anaz
Kαλα ο Καρτερ δεν εχανε σουτ!!Αν επαιρνε πιο πολλες προσπάθειες θα εβαζε ανετα 50 ποντους!Στο τελος μονο που χαλάρωσε εχασε μερικα..
Ο Κιντ εγραψε ιστορια στα πλευοφ με το +15 σε ποντους ασσιστ ριμπ.
Αθλιος ο Μπος. Αρκετα καλος οσο αγωνιστηκε ο Καλντερον. Ο Φορντ αν δεν αρχισει τα τρελα ντραιβ ειναι πολυ καλος!Σημερα ηταν ο καλυτερος της ομαδας του,αν κ εκανε μερικα χαζα.. Ο Παρκερ θελει λίγη παραπανω αυτοπεποιθηση!Δεν ηταν κακος,αλλα δεν επαιρνε και προσπάθειες.3-4 φορες ξεμαρκαριστηκε και πασαρε στα πλάγια!Πρεπει να ειχε και ψιλοτσαντιστει απ'το γεγονος οτι παλευε στην αμυνα με τον Καρτερ αλλα ο Βινς ηταν σε μεγαλη βραδια..
Γενικα περιμενα καλυτερη αμυνα απ'το Τοροντο! Οι νετς εφταναν με ευκολια στο καλάθι! Αν σφίξει λίγο η αμυνα και ανεβει ο Μπος κατι γινεται..Ειδάλλως θα αποκλειστουν σιγουρα..
saou
Μέτριο ματς πάντως, άνοστο ειδικά για play offs. Όλη η δουλειά για τους Νετς ήταν τα νταμπλ τιμ στον Μπος, δεν τον άφησαν ούτε μια φορά να παίξει χαμηλά.

Πολύ μέτριες οι ομάδες, έχω την εντύπωση ότι καμία από τις δύο δεν περνάει άλλο γύρο.
Anaz
Oι Νετς υπηρχαν στιγμες που επαιξαν καλο μπασκετ.
Οι Τοροντο συμπαθητικη ομαδα,αλλα δεν προσφερεται βεβαια για θεαμα. και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι για αλλο γυρο!
kostasvc15
Και ναι επαιξε καλα ο Καρτερ σε αγωνα που εδειξε το SS!Ασε που γκρεμισε τη μπασκετα σε μια φαση...
QUOTE(Anaz @ Apr 28 2007, 01:26 AM) *
Αρκετα καλος οσο αγωνιστηκε ο Καλντερον.

Ειχε 6/6 σουτ αλλα ειχε και 6 λαθη σε 15 λεπτα.

Οπως το ειπα...καλη η τριαδα των Νετς και ευκολη νικη.Βοηθησε αρκετα ο Τζεφερσον.Ο Καρτερ μακρια απο αποδοκιμασμους ειχε καλη ψυχολογια γιαυτο και ηταν ευστοχος(15/23).Το Τοροντο ειναι τυχερο που καταφερε να παρει τη νικη στο τελος του 2ου ματς,τωρα θα ηταν 3-0 πισω.
Keyser_Soze
Τι παιχταράς είναι αυτός ρε παιδιά;;; Η πνοή και ο ρυθμός που δίνει στους Νετς είναι κάτι το εκπληκτικό... Για τον Κιντ μιλάω φυσικά που μαζί με τον Κάρτερ αποτελούν πιθανότατα το καλύτερο δίδυμο στο ΝΒΑ...
NBAholic
Παρότι το παιχνίδι δεν είχε ιδιαίτερο αγωνιστικό ενδιαφέρον, δεν πρόκειται να το σβήσω. Είναι από τις αναμετρήσεις όπου απλά τις απολαμβάνεις λόγω της υψηλότατης απόδοσης κάποιων παικτών. Ιδίως αυτό το 16/16/19 του Κιντ είναι εκτυφλωτικό νούμερο (είχε μάλιστα φτάσει στις 14 δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου). Δε θυμάμαι τέτοιο συνδυασμό αριθμών για αγώνα πλέι οφ πέραν ενός παιχνιδιού του Τσάμπερλεν το '67 με τους Ρόυαλς.
liolias
Σημερα πιστευω θα το παρουμε το παιχνιδι εκτος αν κανει ο Vince παλι τα μαγικα του.
kostasvc15
Εχει τρελαθει ο Καρτερ!!!
15 ποντοι 5ρ,4α και μπολικα καρφωματα στο πρωτο 12λεπτο
Ο Κιντ εχει 6π,5α και 4 ρ και οι Νετς ειναι 32-15 μπροστα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.