Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Billups vs Parker
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
petrosterzis13
Συγκρίνετε τουσ 2 αυτούς point guard. Προσωπική μου ταπεινη άποψη Billups 41.gif shot.gif
NBAholic
Παρότι τον τελευταίο καιρό ο Μπίλαπς υπερτιμάται (όταν το όνομά του μπαίνει ανάμεσα σε μελλοντικούς χολ οφ φέιμερς για το MVP), θα τον επιλέξω πάνω απ'τον Πάρκερ. Κλείσε τους διαδρόμους στον Πάρκερ (που είναι ομολογουμένως πολύ γρήγορος) και του αφαιρείς ένα μεγάλο κομμάτι απ'το παιχνίδι του. Ο Μπίλαπς δεν έχει πρόβλημα να σ'εκτελέσει από διάφορες αποστάσεις, είναι καλύτερος πασέρ, αμυντικός και ηγέτης απ'όσο ήταν ποτέ ο Πάρκερ. Ο Πάρκερ είναι εξαιρετικός στο inside game για τις διαστάσεις του, αλλά μοιάζει πολύ με δυάρι σε μορφή άσσου (παρεπιπτόντως, μερικές φορές, αυτή είναι η ευγενική μεταφορά της έκφρασης "είναι πιο μονοδιάστατος").
morfi
Ο παρκερ ειναι ο καλυτερος πλειμεκερ στον κοσμο!

Το πιστεψατε? 24.gif

Billups.... και οι λογοι ειναι γνωστοι!
Alexmei
μου φαίνεται πως ο Parker έφαγε π0*τσ@! καμία ψήφο μέχρι τώρα......


Ο Billups οδήγησε τα Πιστόνια πίσω στην κορυφή( εκεί όπου τους αρμόζει biggrin.gif ) και αναμένεται να βγει ο MVP της Regular Season biggrin.gif biggrin.gif

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ
ΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
wav.gif
NBAholic
Ρεαλιστικά μιλώντας, ο Μπίλαπς πολύ δύσκολα πλέον θα διεκδικήσει το MVP, από τη στιγμή που οι Πίστονς δεν κατάφεραν να απειλήσουν ένα από τα 2-3 κορυφαία ρεκόρ στην Ιστορία. Δεν έχει τα MVP-νούμερα. Θεωρώ πιο μεγάλο φαβορί τον Ντιρκ, το Νας (που έχουν νίκες και νούμερα), και ίσως και τους Λεμπρόν-Κόμπι (λιγότερες νίκες, ακόμη περισσότερα νούμερα).

Όσο κι αν ο Μόρφης διαφωνεί, ειλικρινά, έτσι πιστεύω πως θα ψηφίσουν οι κριταί.
morfi
QUOTE(Alexmei @ Apr 5 2006, 01:40 AM)
μου φαίνεται πως ο Parker έφαγε π0*τσ@! καμία ψήφο μέχρι τώρα......
*

Ετσι μπραβο....

QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 01:55 AM)
Ρεαλιστικά μιλώντας, ο Μπίλαπς πολύ δύσκολα πλέον θα διεκδικήσει το MVP, από τη στιγμή που οι Πίστονς δεν κατάφεραν να απειλήσουν ένα από τα 2-3 κορυφαία ρεκόρ στην Ιστορία. Δεν έχει τα MVP-νούμερα.
*

Ειχε ο nash περσυ MVP νουμερα?

QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 01:55 AM)
Θεωρώ πιο μεγάλο φαβορί τον Ντιρκ
*

Ετσι και παρει ευρωπαιος ποτε MVP θα... δεν ξερω τι θα κανω, παντως δεν θα ειναι καθολου καλο για το κοινωνικο συνολο.

QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 01:55 AM)
(που έχουν νίκες και νούμερα)
*

Τους παραγοντες δεν τους ενδιαφερουν οι νικες.Τους ενδιαφερει η διαφημηση και οτι πρεπει να δικαιολογηθει η ολη διαφημηση γυρω απο εναν παιχτη(Λεμπρον ας πουμε....)

QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 01:55 AM)
Θεωρώ πιο μεγάλο φαβορί τον Ντιρκ, το Νας (που έχουν νίκες και νούμερα), και ίσως και τους Λεμπρόν-Κόμπι (λιγότερες νίκες, ακόμη περισσότερα νούμερα).
*

Καλα εισαι σοβαρος?Εχει παρακολουθησει καθολου φετος το πρωταθλημα?Ο ελτον μπραντ δεν σου τραβηξε καθολου την προσοχη?ο γκιλπερτ αρενας? shot.gif

QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 01:55 AM)
Όσο κι αν ο Μόρφης διαφωνεί, ειλικρινά, έτσι πιστεύω πως θα ψηφίσουν οι κριταί.
*

Οι κριτες ειναι μαλακες!Ειδα τι εκαναν και πιο παλια.Ντανκαν αντι κιντ, λεμπρον αντι καρμελο κτλ κτλ κτλ....
NBAholic
QUOTE
Ειχε ο nash περσυ MVP νουμερα?


Αν εξαιρέσουμε τα νούμερά του σε ασίστ, ο Nας βασικά πήρε το MVP κυρίως γιατί οι Σανς επί ημερών του εκτοξεύτηκαν στη βαθμολογία. Αν δεις τα παλιά μου ποστ όμως, πίστευα και ήθελα για MVP το Σακίλ.

QUOTE
Ετσι και παρει ευρωπαιος ποτε MVP θα... δεν ξερω τι θα κανω, παντως δεν θα ειναι καθολου καλο για το κοινωνικο συνολο.


Μια απλή ερώτηση: Αν ο ίδιος ακριβώς Ντιρκ (και Νας) ήταν Αμερικανός (ΗΠΑ), θα έλεγες τίποτα;

QUOTE
Τους παραγοντες δεν τους ενδιαφερουν οι νικες.Τους ενδιαφερει η διαφημηση και οτι πρεπει να δικαιολογηθει η ολη διαφημηση γυρω απο εναν παιχτη(Λεμπρον ας πουμε....)


Αναφέρομαι στους ψηφοφόρους για το MVP. Αν δεν ενδιέφεραν οι νίκες, αλλά η διαφήμιση, ο Νας δε θα κέρδιζε με τίποτα πέρυσι. Μόνο μια φορά στην ιστορία το MVP πήγε σε παίχτη που δεν έφτασε σε πλέι οφ (1976).

QUOTE
Ο ελτον μπραντ δεν σου τραβηξε καθολου την προσοχη?ο γκιλπερτ αρενας?


Ο Μπραντ είναι αουτσάιντερ για το MVP. Μεγάλη άνοδος, αλλά γενικά φέτος έχουμε ένα σωρό άτομα με άνοδο. Επειδή όμως οι περισσότεροι είναι γκαρντ, θεωρώ ότι μπορεί να επιλεγεί στην Α΄ Πεντάδα της σεζόν.
Ο Αρίνας μένει στη σκιά όσων προανέφερα. Ποιος θα δώσει την ψήφο του σε παίχτη των Γουίζαρντς;

QUOTE
λεμπρον αντι καρμελο


Αν θυμάμαι καλά, ο Καρμέλο γεννήθηκε στο Πουέρτο Ρίκο. Έτσι, για να χάσει λίγο από το σεβασμό σου. rolleyes.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 11:01 PM)
Μια απλή ερώτηση: Αν ο ίδιος ακριβώς Ντιρκ (και Νας) ήταν Αμερικανός (ΗΠΑ), θα έλεγες τίποτα;
*

Οχι φυσικα.Προσωπικα ο ντιρκ μου αρεσει πολυ και οσα χρονια παρακολουθω ΝΒΑ μονο αυτος και ο ντιβατς (λογω εξυπναδας) κερδισαν τον σεβασμο μου.Και ο ντιρκ απο περσυ.
Παραδεξου το.Ο νας στους μαβερικς ηταν σκετη αποτυχια.Ποιος πλειμεκερ βαραει τριποντο στον αιφνιδιασμο?


QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 11:01 PM)
Μια απλή ερώτηση: Αν ο ίδιος ακριβώς Ντιρκ (και Νας) ήταν Αμερικανός (ΗΠΑ), θα έλεγες τίποτα;......   Ο Αρίνας μένει στη σκιά όσων προανέφερα. Ποιος θα δώσει την ψήφο του σε παίχτη των Γουίζαρντς;
*

Μια απλη ερωτηση.Αν ο Αρινας επαιζε στους σπερς η στους μαβερικς η στους χιτ θα αξιζε για MVP?

QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 11:01 PM)
Ο Μπραντ είναι αουτσάιντερ για το MVP. Μεγάλη άνοδος, αλλά γενικά φέτος έχουμε ένα σωρό άτομα με άνοδο. Επειδή όμως οι περισσότεροι είναι γκαρντ, θεωρώ ότι μπορεί να επιλεγεί στην Α΄ Πεντάδα της σεζόν.
*

Προσωπικη μου γνωμη: Elton Brand MVP, David West η Mike James πιο βελτιωμενοι παιχτες.Chris Paul (γιατι οχι και ο Frye) Rokkies Of The Year.Διαφωνεις?


QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2006, 11:01 PM)
Αν θυμάμαι καλά, ο Καρμέλο γεννήθηκε στο Πουέρτο Ρίκο. Έτσι, για να χάσει λίγο από το σεβασμό σου.  rolleyes.gif
*

Και ο κομπι γεννηθηκε και εζησε για λιγο στην ιταλια.Ο ολαζουον, ο ντανκαν και ο γιουιν δεν ειναι αμερικανοι.


Κοιτα, οσον αφορα την αντιπαθεια που εχω στους μη αμερικανους..... παρακολουθω ΝΒΑ απο την πρωτη γυμνασιου και εχω διαβασει απειρα περιοδικα, βιβλια και οτι αλλο εχει σχεση με το πρωταθλημα αυτο.Μεγαλωσα βλεπωντας λαρι μπερντ, ματζικ τζονσον (απο αφιερωματα), κομπι, σακιλ, ντανκαν, αιβερσον, μουρνινγκ, χαρνταγουει, πιρς, αλλαν χιουστον και τα παιδια απο το ντραφτ του 99 (μπραντ, μπαρον ντειβις, φρανσις κτλ) ,που οσο γελοιο κι'αν ακουγεται, τους εχω σαν παιδια μου.Εχω παρακολουθησει ολη την πορεια στους.Αυτες ηταν οι επιρροες μου.Τωρα γιατι μισω τοσο πολυ τους μη αμερικανους, ουτε εγω δεν ξερω.Απλα μου την σπαει η φατσα τους.Οχι οτι εγω ειμαι καλυτερος.Και η δικια μου η φατσα μου την σπαει!
thrylos7
Νash....!!! Πάνω από όλους....

QUOTE
Μια απλη ερωτηση.Αν ο Αρινας επαιζε στους σπερς η στους μαβερικς η στους χιτ θα αξιζε για MVP?

Θα είχε την ίδια απόδοση + νούμερα;

QUOTE
Κοιτα, οσον αφορα την αντιπαθεια που εχω στους μη αμερικανους..... παρακολουθω ΝΒΑ απο την πρωτη γυμνασιου και εχω διαβασει απειρα περιοδικα, βιβλια και οτι αλλο εχει σχεση με το πρωταθλημα αυτο.Μεγαλωσα βλεπωντας λαρι μπερντ, ματζικ τζονσον (απο αφιερωματα), κομπι, σακιλ, ντανκαν, αιβερσον, μουρνινγκ, χαρνταγουει, πιρς, αλλαν χιουστον και τα παιδια απο το ντραφτ του 99 (μπραντ, μπαρον ντειβις, φρανσις κτλ) ,που οσο γελοιο κι'αν ακουγεται, τους εχω σαν παιδια μου.Εχω παρακολουθησει ολη την πορεια στους.Αυτες ηταν οι επιρροες μου.Τωρα γιατι μισω τοσο πολυ τους μη αμερικανους, ουτε εγω δεν ξερω.Απλα μου την σπαει η φατσα τους.Οχι οτι εγω ειμαι καλυτερος.Και η δικια μου η φατσα μου την σπαει!


Κάτι σαν τους κανονικούς Αμερικανούς με τα ΜΜΕ τους; tongue.gif
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Apr 6 2006, 02:32 AM)
Νash....!!! Πάνω από όλους....
*

Σημερα ειχαμε πατατες στον φουρνο.Αλλα εγω παραγγειλα σουβλακια! 24.gif

QUOTE(thrylos7 @ Apr 6 2006, 02:32 AM)
Θα είχε την ίδια απόδοση + νούμερα;
*

Γιατι οχι?και περσυ ειχε δυο παιχταραδες διπλα του (χιουζ, τζειμισον) και ηταν πολυ καλος.

QUOTE(thrylos7 @ Apr 6 2006, 02:32 AM)
Κάτι σαν τους κανονικούς Αμερικανούς με τα ΜΜΕ τους;  tongue.gif
*

Τι τρεχει με τους κανονικους αμερικανους και τα ΜΜΕ?
Τι εννοεις "κανονικοι αμερικανοι"?
thrylos7
QUOTE
Σημερα ειχαμε πατατες στον φουρνο.Αλλα εγω παραγγειλα σουβλακια!

Γιατί δεν τα συνδύασες;
QUOTE
Τι τρεχει με τους κανονικους αμερικανους και τα ΜΜΕ?
Τι εννοεις "κανονικοι αμερικανοι"?

Αυτούς που ζουν εκεί και "τρώνε" την πλύση εγκεφάλου των ΜΜΕ, μιας και αγνοούν την πραγματική κατάσταση στον υπόλοιπο κόσμο, αφού τους σερβίρουν αναλήθειες...
NBAholic
QUOTE
Οχι φυσικα.Προσωπικα ο ντιρκ μου αρεσει πολυ και οσα χρονια παρακολουθω ΝΒΑ μονο αυτος και ο ντιβατς (λογω εξυπναδας) κερδισαν τον σεβασμο μου.Και ο ντιρκ απο περσυ.
Παραδεξου το.Ο νας στους μαβερικς ηταν σκετη αποτυχια.Ποιος πλειμεκερ βαραει τριποντο στον αιφνιδιασμο?


Το έχω ήδη πει: Ο Νας δεν ήταν για εμένα ο MVP και υπερεκτιμήθηκε σε σχέση με τους δυο άλλους σταρ της ομάδας του.

QUOTE
Μια απλη ερωτηση.Αν ο Αρινας επαιζε στους σπερς η στους μαβερικς η στους χιτ θα αξιζε για MVP?


Όχι, γιατί οι μεν Σπερς και οι Μαβς θα είχαν επικρατέστερους υποψηφίους, οι δε Χιτ (με τον Αρίνας στη θέση του Γουέιντ και το Σακίλ να χάνει τα 100 απ'τα 82 παιχνίδια της ομάδας) δε θα έφταναν ψηλότερα απ'όσο τώρα.

QUOTE
Προσωπικη μου γνωμη: Elton Brand MVP, David West η Mike James πιο βελτιωμενοι παιχτες.Chris Paul (γιατι οχι και ο Frye) Rokkies Of The Year.Διαφωνεις?


Μπραντ: 1η πεντάδα της χρονιάς, έχει πιθανότητες για το MVP.
Γουεστ/Τζέιμς: Συμφωνώ, μάλλον θα επέλεγα Γουεστ.
Chris Paul (γιατι οχι και ο Frye) Rokkies Of The Year: Συμφωνώ για Πολ. Ο Φράι δεύτερος, γιατί έχασε παιχνίδια (τραυματισμός) και είχε λιγότερο πρωταγωνιστικό ρόλο (λόγω Μάρμπερι-Φράνσις).
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 6 2006, 05:18 PM)
Το έχω ήδη πει: Ο Νας δεν ήταν για εμένα ο MVP και υπερεκτιμήθηκε σε σχέση με τους δυο άλλους σταρ της ομάδας του.
*

O νας αξιζε το βραβειο του MVP.Οπως και ο κιντ το 2002.

QUOTE(NBAholic @ Apr 6 2006, 05:18 PM)
Όχι, γιατί οι μεν Σπερς και οι Μαβς θα είχαν επικρατέστερους υποψηφίους, οι δε Χιτ (με τον Αρίνας στη θέση του Γουέιντ και το Σακίλ να χάνει τα 100 απ'τα 82 παιχνίδια της ομάδας) δε θα έφταναν ψηλότερα απ'όσο τώρα.
*

Δεν θα ηταν μεσα στους επικρατεστερους για τον εξης λογο.Οχι γιατι δεν το αξιζει αλλα γιατι οι σπερς εχουν συνδεθει με τον ντανκαν, οι μαιμι με γουειντ και σακιλ οι λεικερς με τον κομπι.Οποιος και να παει σε αυτες τις ομαδες θα ειναι στην σκια τους.

Ποια η γνωμη σου για τον ρασαρντ λιουις?


QUOTE(NBAholic @ Apr 6 2006, 05:18 PM)
Ο Φράι δεύτερος, γιατί έχασε παιχνίδια (τραυματισμός) και είχε λιγότερο πρωταγωνιστικό ρόλο (λόγω Μάρμπερι-Φράνσις).
*

Που τον ειδες τον φρανσις?Δεν εχει καταφερει ακομα να παιξει πρωταγωνιστικο ρολο.
NBAholic
QUOTE
Οχι γιατι δεν το αξιζει αλλα γιατι οι σπερς εχουν συνδεθει με τον ντανκαν, οι μαιμι με γουειντ και σακιλ οι λεικερς με τον κομπι.Οποιος και να παει σε αυτες τις ομαδες θα ειναι στην σκια τους.


Για εμένα, δεν είναι καλύτερος από κανέναν από αυτούς που παραθέτεις.

QUOTE
Ποια η γνωμη σου για τον ρασαρντ λιουις?


Yποτιμημένος. Καλύτερος απ'ότι δείχνει σε μια ομάδα σαν τους Σόνικς. Σχεδόν εξίσου πολύτιμος με τον Άλεν.

QUOTE
Που τον ειδες τον φρανσις?Δεν εχει καταφερει ακομα να παιξει πρωταγωνιστικο ρολο.


Εννοούσα ότι παίρνει περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες, όχι αναγκαστικά ότι κάνει και καλή χρονιά...
Alexmei
Kαλά τέτοια ψηφοφορία δν έχω ξαναδεί! τέτοιος ανταγωνισμός στους δύο υποψήφιους!!!!!!! blink.gif biggrin.gif Ευτήχώ που έχουμε και νικητή και όχι ισοπαλία.Μπράβο ρε Πάρκερ laugh.gif 24.gif
hellenic
Pedia mipos mperdepsate to topic?
O Billups einai o kaliteros omos na doume ti tha ginetai me ton Parker se kamposa xronakia otan orimasei ligaki...
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 7 2006, 08:01 PM)
Για εμένα, δεν είναι καλύτερος από κανέναν από αυτούς που παραθέτεις.
*

Δεν δειχνει το ιδιο καλος γιατι δεν διαφημιζεται οσο αυτοι.
Ενταξει, δεν εχει φτασει στο επιπεδο το δικο τους αλλα αν συνεχισει ετσι θα γινει το ιδιο καλος.Ειναι μονο 25 χρονων και βαζει 29,1 π. και δινει 6,2 ασσιστ σε αντιθεση με τον γουειντ (ειναι στην ιδια ηλικια αλλα παιζει δυο χρονια λιγοτερα) που τα αντιστοιχα νουμερα του ειναι 27,7 και 6,7 και εχει και τον σακιλ να του ανοιγει διαδρομους.

QUOTE(NBAholic @ Apr 7 2006, 08:01 PM)
Yποτιμημένος. Καλύτερος απ'ότι δείχνει σε μια ομάδα σαν τους Σόνικς. Σχεδόν εξίσου πολύτιμος με τον Άλεν.
*

Επιτελους, συμφωνουμε σε κατι.


QUOTE(Alexmei @ Apr 8 2006, 07:12 PM)
Kαλά τέτοια ψηφοφορία δν έχω ξαναδεί! τέτοιος ανταγωνισμός στους δύο υποψήφιους!!!!!!! blink.gif  biggrin.gif  Ευτήχώ που έχουμε και νικητή και όχι ισοπαλία.Μπράβο ρε Πάρκερ laugh.gif  24.gif
*

Ρε alexmei τι θα γινει με την παρτι σου?
Ευτηχως με υψιλον (υ)!Ευτυχως!
The Admiral
Δε νομιζω οτι δικαιολογειται τοση διαφορα στις ψηφους μεταξυ Παρκερ-Μπιλαπς...Μαλλον πολλοι εδω μεσα πρεπει να τον ζηλευουν λογω της Λονγκορια laugh.gif !!!

Εγω ψηφισα Παρκερ και οχι μονο γιατι ειναι παικτης της ομαδας που υποστηριζω...Πρωτα απ'ολα τα φετινα στατιστικα να κοιταξει κανεις,δεν ειναι τοσο χαωδης η διαφορα τους...Αντιθετως...19,1π ο Παρκερ(η πιο παραγωγικη χρονια του!!)-18,8π ο Μπιλαπς...4ος overall στα FG percentage φετος ο Παρκερ με 0.546!!!Ξεπερασε το ενα κλεψιμο ανα αγωνα για δευτερη συνεχη χρονια φετος,ενω ο Μπιλαπς οχι!Ο Μπιλαπς μπορει φετος να κανει θραυση στις ασιστ,στα 9 χρονια ομως που παιζει εχει μ.ο. 5.1ασ ενω ο Παρκερ σε 5 χρονια, 5.4 ασ. !!Επιπλεον ο Μπιλαπς ειναι ενας παικτης που αργησε πολυ να βρει το δρομο του και να φτασει στο επιπεδο σημερα,στα 30 του χρονια,να λεμε αν ειναι καλυτερος ή οχι του Παρκερ...Ο Παρκερ ομως παιζει στο επιπεδο που ειναι αυτη τη στιγμη ο Μπιλαπς απο την αρχη της καριερας του στο ΝΒΑ,οντας 6 χρονια μικροτερος,αλλα και εχοντας μολις ενα λιγοτερο παιχνιδι πλει οφ απο τον Μπιλαπς(67 εναντι 68) παρα το γεγονος πως ειναι τα μισα σχεδον χρονια στο ΝBΑ...Θελω να πως πως συγκρινουμε εναν παικτη που εχει φτασει κοντα στο ζενιθ της αποδοσης του μετα απο πολλα χρονια και ομαδες,χωρις να ειναι εξ αρχης επιπεδου ολ σταρ,με εναν αλλο που υπηρξε απο την αρχη της καριερας του πρωταγωνιστης στο ΝΒΑ...και βεβαια ο παικτης με τις περισσοτερες συμμετοχες στη ιστορια του ΝΒΑ σε πλει οφ πριν τα 24 του χρονια...και βασικος,ε?Και βεβαια σε μια ηλικια,που δεν εχει δειξει ακομη οσα μπορει...
NBAholic
Όντως, στατιστικά η διαφορά δεν είναι σημαντική. Αλλά όπως ξαναείπα, αισθάνομαι ότι ο Μπίλαπς μπορεί να βοηθήσει την ομάδα του με περισσότερους τρόπους (καλύτερος σουτέρ, πιο ψύχραιμος στις κρίσιμες στιγμές, καλύτερος αμυντικός). Ο Πάρκερ δε μου δίνει καν την εντύπωση πλέι μέικερ, αλλά περισσότερο για δυάρι με καλό χειρισμό της μπάλας...

Όσο για το επιχείρημα των ηλικιών, καμιά αντίρρηση. Απλώς δε θέσαμε σαν όρο τη σύγκριση σε ίδιες ηλικίες, αλλά συγκρίναμε τους δυο όπως είναι τώρα.
The Admiral
Υποτιθεται πως κρινουμε ποιος ειναι καλυτερος παικτης και οχι καλυτερος πλει μεικερ,ετσι δεν ειναι?Συνεπως,αν ο Παρκερ μπορει να παιξει και στις δυο θεσεις των γκαρντ,αυτο καλο δεν ειναι?Ποιος προπονητης δε θελει ενα παικτη που να μπορει να παιζει σε περισσοτερες θεσεις?Υπο αυτο το πρισμα,και ο Παρκερ μπορει να βοηθησει με περισσοτερους τροπους την ομαδα του και δε θεωρω οτι υστερει στο χειρισμο της μπαλας ή την πασα...μαλλον ειναι αναμεσα στους κορυφαιους...Και αυτο που λενε οτι αν του κλεισεις το διαδρομο,πανε περιπατο οι διεισδυσεις του...πολλοι το λενε,λιγοι το καταφερνουν...και οσοι το προσπαθουν,κινδυνευουν να πασαρει στον ελευθερο παικτη...

Τελος παντων,η αληθεια ειναι πως κατα τη γνωμη μου αυτη η κοντρα ειναι καπως αμφιρροπη,καθως προκειται για παικτες με διαφορετικο στυλ παιχνιδιου,αλλα εξισου πολυτιμοι...Αραγε το Σαν Αντονιο θα ηταν καλυτερα με τον Μπιλαπς αντι του Παρκερ?Μετραει και η χημεια της ομαδας,τι ρολο εχει να επιτελεσει ο καθενας...Αυτο που ζητανε στο Σαν Αντονιο μια χαρα το κανει ο Παρκερ...

Και κατι τελευταιο...αν και σιγουρα δε θεσατε ως ορο συγκρισης τις ηλικιες,δε νομιζω πως αυτο μπορει να παραβλεφθει τελειως...γιατι καθε χρονο θα ανοιγετε νεο τοπικ για το πως ειναι το Παρκερ εναντιον Μπιλαπς του 2006,2007 κοκ...Απλα να σημειωσω πως ωρες ωρες ο Παρκερ δινει την εντυπωση πως βαριεται,πως παιζει με σβηστες τις μηχανες...και παρολαυτα κανει ο,τι κανει...αν πηξει λιγο το μυαλο του,ωριμασει ισως ανεβει περισσοτερο...και υποψιαζομαι πως στα πλει οφ θα ειναι ακομη καλυτερος,γιατι θα εχει επιπλεον κινητρο...
Das Kapital
Μπιλλαπς ρε παιδια θελει και ρωτημα?
MERLIN10
JASON KIDD!!!!μετα οι αλλοι δυο με πρωτο τον billups!!!επειδη εχει παρει πρωταθλημα!!!!
Gravedigger
Εξαρτάται τι παιχνίδι θέλεις να παίξεις.Για τρέξιμο θα πάρεις Parker.Για σετ παιχνίδι θα πάρεις Billups.Αλλά επιδή εμένα μ'αρέσει το τρέξιμο ψηφίζω Parker!Έχει κ ωραία κοπελιά!! tongue.gif tongue.gif 69.gif
iverson
Billups γιατί αυτήν την στιγμή δε νομίζω ότι μπορεί να χαρακτηριστεί ο Parker καλύτερος του.
Zmac
QUOTE(iverson @ May 25 2007, 11:54 PM) *
Billups γιατί αυτήν την στιγμή δε νομίζω ότι μπορεί να χαρακτηριστεί ο Parker καλύτερος του.


+1
Garnett
Αν και ο Parker είναι πιο γρήγορος, ο Billups είναι καλύτερος σουτερ κ πασερ. πιστεύω ότι ο billups είναι καλύτερος

smiley.gif
a bullet for your head
Ο Μπιλαπς ειναι πιο ολοκληρωμενος σαν παικτης κ πιο κοντρολαρισμενο ποιντ-γκαρντ.Και στους Πιστονς,αλλα κ στους Ναγκετς,εχει αποδειξει οτι μπορει να κουμανταρει το παιχνιδι υποδειγματικα κ να κανει τους συμπαικτες του καλυτερους.
Ειναι πιο δυνατος,μπορει να σκοραρει κ με πλατη κ με προσωπο,ειτε με ντραιβ,ειτε με μακρινο σουτ,πασαρει καλυτερα,ενω ειναι κ πιο αξιοπιστος αμυντικος.
Ο Παρκερ απ την αλλη,ειναι καλυτερος επιθετικα παικτης η' με μεγαλυτερη επιθετικη εφεση αν θελετε,εξαιρετικος στο ανοικτο γηπεδο κ στο split out game.
Περισσοτερα δακτυλιδια απ τον Μπιλαπς,που το αξιοπεριεργο της υποθεσης ειναι πως αν και ''αιρετικος'' στο παιχνιδι του,κατορθωσε να εχει αξιολογο ρολο κ μεγαλη συνδρομη στην χημεια της καλυτερης κ πιο πειθαρχημενης αγωνιστικα ομαδας την 10ετιας..παιζοντας υπο τις οδηγιες ενος σκληρου κ συντηρητικου κοουτς..
Δυσκολο να επιλεξω καποιον,καθως θεωρω οτι βρισκονται σε παρομοιο επιπεδο.. smiley.gif
chris aris
Tony Parker...
Boom Dizzle
Ο Μπιλαπς ειναι πολυ καλυτερος απο τον Παρκερ!!Στο μονο που υπερτερει ο Παρκερ ειναι στη γυναικα smiley.gif
122001
QUOTE(BakariosG13 @ May 30 2009, 16:38 ) *
Ο Μπιλαπς ειναι πολυ καλυτερος απο τον Παρκερ!!Στο μονο που υπερτερει ο Παρκερ ειναι στη γυναικα smiley.gif


Που το ξέρεις, έχεις δει του Billups?

Click to view attachment
Elio
Xa xa. μακραν Τσονσι, ΜΑΚΡΑΝ. Κλασεις καλυτερος παικτης. καλος και ο τονι δεν λεω, απλα καλος. Τσονσι απο τα καλυτερα γκαρντ στο ΝΒΑ. Βεβαια ο Τονι εχει λονγκορια...... thumbsup.gif


Τσονσι αιωνες μπροστα!
Emanuel David Ginobili
Τι γινεται ρε μαγκες πιωμενοι ψηφιζατε??? icon_drunk.gif 69.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.