Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS ΕΣΚΑ 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
basket4
Μιας και τα πρωταθλήματα τελείωσαν και είμαστε σε μεταβατική περίοδο και οι ομάδες πλέον θα πρέπει να ξεκινάνε τον σχεδιασμό τους για τη νέα περίοδο, ότι αφορά μεταγραφές, ανανεώσεις παικτών και προπονητών των ομάδων της ΕΣΚΑ ας γράφονται εδώ, να είναι όλα μαζεμένα.
kasper7
Η Άμιλλα Περιστερίου έχει ξεκινήσει εδώ και λίγο καιρό τον προγραμματισμό της για την Β' ΕΣΚΑ, μετά την πετυχημένη σεζόν που μόλις τελείωσε!!

Η ομάδα ήδη έχει έρθει σε επαφή με τις αθλήτριες που στελέχωσαν το περσινό ρόστερ και με αθλήτριες τις οποίες θέλει να εντάξει στο δυναμικό της.

Δεν περιορίζεται όμως μόνο σε αυτό και απευθύνει κάλεσμα σε όποια αθλήτρια ενδιαφέρεται να συζητήσει μαζί μας!!

Έτσι κάθε Παρασκευή και Σάββατο διοργανώνει ανοιχτές προπονήσεις για όποια αθλήτρια ενδιαφέρεται, έστω και απλά για να προπονηθεί, να γνωριστούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις!!

Όποια ενδιαφέρεται μπορεί να αφήσει κάποιο μήνυμα και θα επικοινωνήσω άμεσα μαζί της!!!
leonkalf
Ανανέωσε με Περιστέρι ο Κολτσίδας

Με τον Γιώργο Κολτσίδα στον πάγκο θα συνεχίσει για ένατη χρονιά το Περιστέρι, που ανακοίνωσε τη συνεργασία με τον έμπειρο τεχνικό, που έθεσε σαν στόχο τη δημιουργία μιας νεανικής ομάδας, που θα πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ. Αμεσος συνεργάτης του θα είναι ο Αντώνης Παπαδέλος, που προέρχεται από τον Αστέρα Περιστερίου.

Η ανακοίνωση της ομάδας:
«Ο Γυμναστικός Σύλλογος Περιστερίου ανακοινώνει τη συνέχιση της συνεργασίας του με τον προπονητή του γυναικείου τμήματος μπάσκετ, Γιώργο Κολτσίδα, ο οποίος είναι πια από τους μακροβιότερους στον χώρο, καθώς θα ξεκινήσει την 9η αγωνιστική περίοδο στη συγκεκριμένη ομάδα.

«Θα πορευτούμε με τους ίδιους στόχους, οι οποίοι είναι η δημιουργία μιας νεανικής ομάδας η οποία θα πρωταγωνιστεί, όπως πάντα πρέπει να συμβαίνει με το Περιστέρι» είπε ο Γιώργος Κολτσίδας.

Αμεσος συνεργάτης του θα είναι ο Αντώνης Παπαδέλος ο οποίος έρχεται από το... αδελφάκι του ΓΣΠ, τον Αστέρα Περιστερίου, στον οποίο άφησε άριστες εντυπώσεις για την προπονητική του δουλειά στα τμήματα παίδων, εφήβων και ανδρών».

πηγή: weplayball.gr
spartacos
QUOTE(basket4 @ May 17 2010, 15:48 ) *
Μιας και τα πρωταθλήματα τελείωσαν και είμαστε σε μεταβατική περίοδο και οι ομάδες πλέον θα πρέπει να ξεκινάνε τον σχεδιασμό τους για τη νέα περίοδο, ότι αφορά μεταγραφές, ανανεώσεις παικτών και προπονητών των ομάδων της ΕΣΚΑ ας γράφονται εδώ, να είναι όλα μαζεμένα.


Νέα προπονήτρια στο γυναικείο της Τούφας Χαλανδρίου η ΛΑΪΟΥ
MISSING
QUOTE(spartacos @ Jun 7 2010, 19:04 ) *
Νέα προπονήτρια στο γυναικείο της Τούφας Χαλανδρίου η ΛΑΪΟΥ

Μήπως εννοείς τη Σούλα Λάγιου?
sila
alithevei oti oi amazones pane gia anodo meta apo tis poly kales metagrafes poy pire
dolly12
poies pire?
jsoiler
QUOTE(dolly12 @ Jun 8 2010, 17:18 ) *
poies pire?


Έλα ντε....... smiley.gif
spartacos
QUOTE(MISSING @ Jun 8 2010, 16:19 ) *
Μήπως εννοείς τη Σούλα Λάγιου?


ΝΑΙ
sila
QUOTE(jsoiler @ Jun 9 2010, 05:46 ) *
Έλα ντε....... smiley.gif

o kooyts xerei kai de milaei
dimbull
Θελω να ευχαριστησω απο τα βαθη της καρδιας μου τις παικτριες της γυναικειας ομαδας των κορασιδων και τους παικτες του παιδικου τμηματος του Α.Ο ΠΕΥΚΗΣ για την συνεργασια που ειχαμε αυτα τα 4 χρονια παρουσιας μου στο παγκο των τμηματων αυτων. Να μην παραλειψω την διοικηση που μου εδωσε την ευκαιρια να ειμαι στην θεση αυτη και να ζητησω συγνωμη απο τους παικτες που διακοπηκε ετσι αποτομα αυτη η συνεργασια, αλλα να ξερετε οτι δεν ηταν δικια μου προθεση απο την στιγμη μαλιστα που ειχα μιλησει μαζι σας(παικτες) για την επομενη χρονια.... Μην με ρωτησετε για τους λογους γιατι δεν τους ξερω ουτε εγω.... Να ειστε γερες/οι και να εχετε παντα επιτυχιες(γιαυτο ειμαι σιγουρος)..... ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΟΥΛΑΞΗΣ
jsoiler
QUOTE(sila @ Jun 11 2010, 15:27 ) *
o kooyts xerei kai de milaei


Μου έχουν βάλει φίμωτρο και δεν μπορώ να μιλήσω ο καημένος.... smiley.gif
dimbull
QUOTE(dimbull @ Jun 11 2010, 21:32 ) *
Θελω να ευχαριστησω απο τα βαθη της καρδιας μου τις παικτριες της γυναικειας ομαδας των κορασιδων και τους παικτες του παιδικου τμηματος του Α.Ο ΠΕΥΚΗΣ για την συνεργασια που ειχαμε αυτα τα 4 χρονια παρουσιας μου στο παγκο των τμηματων αυτων. Να μην παραλειψω την διοικηση που μου εδωσε την ευκαιρια να ειμαι στην θεση αυτη και να ζητησω συγνωμη απο τους παικτες που διακοπηκε ετσι αποτομα αυτη η συνεργασια, αλλα να ξερετε οτι δεν ηταν δικια μου προθεση απο την στιγμη μαλιστα που ειχα μιλησει μαζι σας(παικτες) για την επομενη χρονια.... Μην με ρωτησετε για τους λογους γιατι δεν τους ξερω ουτε εγω.... Να ειστε γερες/οι και να εχετε παντα επιτυχιες(γιαυτο ειμαι σιγουρος)..... ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΟΥΛΑΞΗΣ



Ισως δεν το διατυπωσα σωστα γιατι με ρωτατε για το γυναικειο. Να διευκρινησω λοιπον οτι απομακρυνθηκα και απο τα 3 τμηματα που ειχα στον Α.Ο ΠΕΥΚΗΣ. Γυναικειο, κορασιδες και παιδικο...
jsoiler
Ακούγεται πολύ έντονα ότι ο Απόλλωνας δεν θα κατέβει στο καινούργιο πρωτάθλημα.Θα δώσει την κατηγορία σε μια καινούργια ομάδα...... bball.gif
kasper7
QUOTE(jsoiler @ Jun 14 2010, 09:04 ) *
Ακούγεται πολύ έντονα ότι ο Απόλλωνας δεν θα κατέβει στο καινούργιο πρωτάθλημα.Θα δώσει την κατηγορία σε μια καινούργια ομάδα...... bball.gif

Εννοείς πως θα συγχωνευθεί με άλλη ομάδα από μικρότερη κατηγορία ή πως θα πάρει την θέση του ο επόμενος στην σειρά από την Β';
jsoiler
QUOTE(kasper7 @ Jun 14 2010, 10:05 ) *
Εννοείς πως θα συγχωνευθεί με άλλη ομάδα από μικρότερη κατηγορία ή πως θα πάρει την θέση του ο επόμενος στην σειρά από την Β';


Ότι θα συγχωνευθεί με ομάδα που μέχρι σήμερα δεν είχε γυναικείο......
ntimat
QUOTE(jsoiler @ Jun 14 2010, 09:47 ) *
Ότι θα συγχωνευθεί με ομάδα που μέχρι σήμερα δεν είχε γυναικείο......

καποια απο το κολωνο ας πουμε?
jsoiler
QUOTE(ntimat @ Jun 14 2010, 10:49 ) *
καποια απο το κολωνο ας πουμε?


Πολλά ξέρεις εσύ..... smiley.gif
ntimat
QUOTE(jsoiler @ Jun 14 2010, 09:56 ) *
Πολλά ξέρεις εσύ..... smiley.gif

εεεε τοσα χρονια στο κουρμπετι.....
nikefalin
...μπράβο στον ...Κολωνό, ειδικά αν παίξει Α με την πρώτη, τρελό deal ο στεφ!
kasper7
QUOTE(nikefalin @ Jun 14 2010, 12:01 ) *
...μπράβο στον ...Κολωνό, ειδικά αν παίξει Α με την πρώτη, τρελό deal ο στεφ!

Άποψή μου είναι πως είναι αστεία όλα αυτά με τις συγχωνεύσεις και την άνοδο ομάδων, μόνο και μόνο λόγο οικονομικής άνεσης. Οι άνοδοι επιτυγχάνονται μέσα στους αγωνιστικούς χώρους, με ιδρώτα και πολύ προσπάθεια. Όποιος έχει όρεξη να δημιουργήσει στον χώρο, ας ξεκινήσει από χαμηλά και ας βάλει στέρεες βάσεις στο οικοδόμημα του. Ομάδες τώρα να συγχωνεύονται από διαφορετικές περιοχές, δίχως κοινές καταβολές, προσωπικά θεωρώ πως γίνονται για την προσωπική ικανοποίηση ορισμένων και όχι για να εξυπηρετήσουν και να υπηρετήσουν το άθλημα!!
ntimat
QUOTE(kasper7 @ Jun 14 2010, 14:27 ) *
Άποψή μου είναι πως είναι αστεία όλα αυτά με τις συγχωνεύσεις και την άνοδο ομάδων, μόνο και μόνο λόγο οικονομικής άνεσης. Οι άνοδοι επιτυγχάνονται μέσα στους αγωνιστικούς χώρους, με ιδρώτα και πολύ προσπάθεια. Όποιος έχει όρεξη να δημιουργήσει στον χώρο, ας ξεκινήσει από χαμηλά και ας βάλει στέρεες βάσεις στο οικοδόμημα του. Ομάδες τώρα να συγχωνεύονται από διαφορετικές περιοχές, δίχως κοινές καταβολές, προσωπικά θεωρώ πως γίνονται για την προσωπική ικανοποίηση ορισμένων και όχι για να εξυπηρετήσουν και να υπηρετήσουν το άθλημα!!

δεν θα διαφωνησω μαζι σου!!!!!!!!!!!ετσι ειναι!!!!!
soouza
QUOTE(kasper7 @ Jun 14 2010, 15:27 ) *
Άποψή μου είναι πως είναι αστεία όλα αυτά με τις συγχωνεύσεις και την άνοδο ομάδων, μόνο και μόνο λόγο οικονομικής άνεσης. Οι άνοδοι επιτυγχάνονται μέσα στους αγωνιστικούς χώρους, με ιδρώτα και πολύ προσπάθεια. Όποιος έχει όρεξη να δημιουργήσει στον χώρο, ας ξεκινήσει από χαμηλά και ας βάλει στέρεες βάσεις στο οικοδόμημα του. Ομάδες τώρα να συγχωνεύονται από διαφορετικές περιοχές, δίχως κοινές καταβολές, προσωπικά θεωρώ πως γίνονται για την προσωπική ικανοποίηση ορισμένων και όχι για να εξυπηρετήσουν και να υπηρετήσουν το άθλημα!!

kasper καλησπέρα. smiley.gif

Καταρχήν καλό θα ήταν να γίνει πρώτα και μετά να πάρουμε θέση περί αυτού.Η άποψη σου έχει βάση,όπως πάντα,όμως και μία συγχώνευση δεν είναι κακή λύση μερικές φορές.Όσο όμως δεν υπάρχει κάτι επίσημο εγώ δε θα πω τη γνώμη μου.
kasper7
QUOTE(soouza @ Jun 14 2010, 21:27 ) *
kasper καλησπέρα. smiley.gif

Καταρχήν καλό θα ήταν να γίνει πρώτα και μετά να πάρουμε θέση περί αυτού.Η άποψη σου έχει βάση,όπως πάντα,όμως και μία συγχώνευση δεν είναι κακή λύση μερικές φορές.Όσο όμως δεν υπάρχει κάτι επίσημο εγώ δε θα πω τη γνώμη μου.

Καλησπέρα soouza! smiley.gif

Η άποψη που εξέφρασα δεν αφορά την συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά γενικότερα την άποψή μου και το πως βλέπουν οι περισσότεροι παράγοντες παρόμοιες περιπτώσεις.

Υπάρχουν περιπτώσεις που η συγχώνευση είναι μια πολύ καλή λύση, όπως για παράδειγμα ομάδες από την ίδια περιοχή που έχουν και σαν σκοπό να προάγουν το άθλημα, και να μειώσουν το κόστος λειτουργίας, αλλά και να ενδυναμωθούν ώστε να διαδραματίσουν κάποιο ρόλο στα τεκταινόμενα.

Από την άλλη διαφωνώ σε περιπτώσεις που οι συγχωνεύσεις γίνονται με σκοπό να κερδίσουν κάποια σωματεία κατηγορίες (πολλές παρόμοιες περιπτώσεις με ομάδες να φτάνουν μέχρι την Α2 ανδρών από τοπικά πρωταθλήματα) ή όταν ιστορικά σωματεία δεν σέβονται την ιστορία τους ή ακόμα όταν το κίνητρο είναι απλά και μόνο η ικανοποίηση της προσωπικής ματαιοδοξίας του καθενός. Η αξία είναι όταν ξέρεις πως με τον ιδρώτα του προσώπου σου και την δουλειά σου κατάφερες και έφτασες εκεί που έφτασες.

Τώρα για την συγκεκριμένη περίπτωση... θα τα πούμε όταν θα είναι κάτι επίσημο! smiley.gif
soouza
QUOTE(kasper7 @ Jun 14 2010, 22:39 ) *
Καλησπέρα soouza! smiley.gif

Η άποψη που εξέφρασα δεν αφορά την συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά γενικότερα την άποψή μου και το πως βλέπουν οι περισσότεροι παράγοντες παρόμοιες περιπτώσεις.

Υπάρχουν περιπτώσεις που η συγχώνευση είναι μια πολύ καλή λύση, όπως για παράδειγμα ομάδες από την ίδια περιοχή που έχουν και σαν σκοπό να προάγουν το άθλημα, και να μειώσουν το κόστος λειτουργίας, αλλά και να ενδυναμωθούν ώστε να διαδραματίσουν κάποιο ρόλο στα τεκταινόμενα.

Από την άλλη διαφωνώ σε περιπτώσεις που οι συγχωνεύσεις γίνονται με σκοπό να κερδίσουν κάποια σωματεία κατηγορίες (πολλές παρόμοιες περιπτώσεις με ομάδες να φτάνουν μέχρι την Α2 ανδρών από τοπικά πρωταθλήματα) ή όταν ιστορικά σωματεία δεν σέβονται την ιστορία τους ή ακόμα όταν το κίνητρο είναι απλά και μόνο η ικανοποίηση της προσωπικής ματαιοδοξίας του καθενός. Η αξία είναι όταν ξέρεις πως με τον ιδρώτα του προσώπου σου και την δουλειά σου κατάφερες και έφτασες εκεί που έφτασες.

Τώρα για την συγκεκριμένη περίπτωση... θα τα πούμε όταν θα είναι κάτι επίσημο! smiley.gif

Oρθόν! smiley.gif bball.gif
kasper7
QUOTE(soouza @ Jun 14 2010, 22:47 ) *
Oρθόν! smiley.gif bball.gif

Και το ποιο άξιο παράδειγμα για μένα είναι οι Κουκουβάουνες. Με δουλειά και μεθοδικές κινήσεις κέρδισαν συνεχόμενες κατηγορίες και την νέα περίοδο θα παίξουν Α' ξέροντας πως κανένας δεν τους χάρισε κάτι, αλλά το πήραν με το σπαθί τους μέσα στα γήπεδα! Και αν το κατάφερνα και με την ομάδα μου... θα ήμουν πολύ ευτυχισμένος!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
jsoiler
Ο Ιάσωνας Κολωνού είναι νέα παρουσία στο πρωτάθλημα γυναικών της ΕΣΚΑ. Ο σύλλογος διατηρούσε τμήματα υποδομών και κορασίδων, αλλά την ερχόμενη σεζόν θα προχωρήσει ένα βήμα παραπάνω, φτιάχνοντας και γυναικεία ομάδα. Την καθοδήγηση της ομάδας θα αναλάβει η Ελένη Καλαϊτζάκη, η οποία πρόσφατα έγινε και μητέρα!
Αναλυτικά η ανακοίνωση:

''Το Δ.Σ. του ΑΕΣ ''Ιάσων'' Κολωνού μετά από 5ετή παρουσία στο χώρο του μπάσκετ με τμήματα υποδομής, παίδων, κορασίδων, αποφάσισε ότι την περίοδο 2010-11 θα συμμετάσχει και στο πρωτάθλημα Γυναικών της ΕΣΚΑ.
Προπονήτρια της ομάδας θα είναι η κυρία Ελένη Καλαϊτζάκη.''
Για το Δ.Σ.
Ποφάντης Στέφανος
Γραμματέας του ΔΣ

Πηγή:weplayball
jsoiler
Τελευταία μεταγραφικά νέα στην Α΄Εσκα: Σιούκα στο Περιστέρι (από Δάφνη) - Κεμαβόρ στα Μελίσσια ( από Μελά) Γκόγκου στο Μελά (από γαλάτσι) και Αθανασίου στο Μελά (από Ιωνικό Ν.Φ)............ bball.gif
Smrek
Πάει το ένα εκλεράκι μας! sad.gif

Ελπίζω ο πρόεδρος να σκεφτεί τα υπόλοιπα!
basket4
επίσης το περιστέρι απέκτησε και τη Σερετη Κατερινα απο τη ΦΕΑ.
ο Κολτσιδας θα παραμείνει στην τεχνική ηγεσια! blove.gif



legal
Καλημερα...
Ολοι μας θα πρεπει να διξουμε την απαιτουμενη προσοχη κατα την περιοδο των μεταγραφων ετσι ωστε να μην γραφονται ενακριβιες σε υποτιθεμενες μεταγραφες (βλεπε Σερετη στο Περιστερι)...Πριν λοιπον γραψουμε κατι καλο θα ειναι να το δεσουμε απο πολλες πλευρες....Με τον τροπο αυτο θα εχουμε εντικειμενικοτερη πληροφορηση. Ο coach Κολτσιδας ειναι γνωστο οτι παραμενει στην θεση του με συνεργατη τον Αντωνη Παπαδελο απο τις 31/05/2010. Ολες οι ομαδες προσπαθουν στο μεταγραφικο παζαρι για το καλυτερο....αλλα αλλο συζηταω και αλλο εκλεισα.
Ευχαριστω για την προσοχη σας
Ευχομαι σε ολες τις ομαδες οτι καλυτερο και στις παικτριες να εχουν τις καλυτερες επιλογες για αυτες
ΣΠΥΡΙΑΡΑ
QUOTE(jsoiler @ Jun 16 2010, 10:45 ) *
Τελευταία μεταγραφικά νέα στην Α΄Εσκα: Σιούκα στο Περιστέρι (από Δάφνη) - Κεμαβόρ στα Μελίσσια ( από Μελά) Γκόγκου στο Μελά (από γαλάτσι) και Αθανασίου στο Μελά (από Ιωνικό Ν.Φ)............ bball.gif


Θα μας πεις και τα της ομάδας σου, φίλε jsoiler? ακούγονται πολλά δεξιά-ΖΕΡΒΑ...
jsoiler
QUOTE(ΣΠΥΡΙΑΡΑ @ Jun 16 2010, 21:38 ) *
Θα μας πεις και τα της ομάδας σου, φίλε jsoiler? ακούγονται πολλά δεξιά-ΖΕΡΒΑ...



Η Ζέρβα ηταν μια καλή περίπτωση αλλά μάλλον θα πάει Α2....Για τις υπόλοιπες θα σας ενημερώσω την επόμενη εβδομάδα.Όσο για τη Σερέτη έχω την εντύπωση ότι δεν έχει κλείσει τελικά στο Περιστέρι.... wink.gif Α και μην ξεχάσω να πω για τη Στεφανίδου της Δάφνης η οποία όπως όλα δείχνουν παίρνει μεταγραφή για τον Κρόνο!Επίσης από το Γαλάτσι έφυγε η Παστρωμά και η Φωτοπούλου....Α και κάτι για τη Β:Υπάρχει μια ομάδα που δεν την περιμένει κανείς η οποία έχει κάνει πολύ καλές κινήσεις μέχρι στιγμής και πάει βουρ για άνοδο.....
Smrek
E, όχι κι αυτό το εκλεράκι! wub.gif


Πάει θα μας φύγουν όλα τα εκλεράκια και θα μας μείνουν μόνο τα κουτάκια... sad-smiley-009.gif
JOLIE
QUOTE(basket4 @ Jun 16 2010, 12:20 ) *
επίσης το περιστέρι απέκτησε και τη Σερετη Κατερινα απο τη ΦΕΑ.
ο Κολτσιδας θα παραμείνει στην τεχνική ηγεσια! blove.gif



ασχετο με το θέμα ,αλλα...
μπορει να με ενημερώσει καποιος για τις ημερομηνίες που μπορουν να γινουν οι μεταγραφες???
μεχρι ποτε???για αποδεσμευση...
soouza
QUOTE(JOLIE @ Jun 17 2010, 16:16 ) *
ασχετο με το θέμα ,αλλα...
μπορει να με ενημερώσει καποιος για τις ημερομηνίες που μπορουν να γινουν οι μεταγραφες???
μεχρι ποτε???για αποδεσμευση...

Καλησπέρα smiley.gif .

Αν κι είναι γνωστό ας το επαναλάβουμε.Ήδη διανύουμε περίοδο μεταγραφών που έχουν καθοριστεί στο χρονικό διάστημα 15-25 Ιουνίου.

Οι αποδεσμεύσεις είναι στο επόμενο διάστημα 6-15 Ιουλίου ενώ οι λίστες που πρέπει να καταθέσουν τα σωματεία είναι μεταξύ 26-30 Ιουνίου. bball.gif
basket4
QUOTE(legal @ Jun 16 2010, 17:07 ) *
Καλημερα...
Ολοι μας θα πρεπει να διξουμε την απαιτουμενη προσοχη κατα την περιοδο των μεταγραφων ετσι ωστε να μην γραφονται ενακριβιες σε υποτιθεμενες μεταγραφες (βλεπε Σερετη στο Περιστερι)...Πριν λοιπον γραψουμε κατι καλο θα ειναι να το δεσουμε απο πολλες πλευρες....Με τον τροπο αυτο θα εχουμε εντικειμενικοτερη πληροφορηση. Ο coach Κολτσιδας ειναι γνωστο οτι παραμενει στην θεση του με συνεργατη τον Αντωνη Παπαδελο απο τις 31/05/2010. Ολες οι ομαδες προσπαθουν στο μεταγραφικο παζαρι για το καλυτερο....αλλα αλλο συζηταω και αλλο εκλεισα.
Ευχαριστω για την προσοχη σας
Ευχομαι σε ολες τις ομαδες οτι καλυτερο και στις παικτριες να εχουν τις καλυτερες επιλογες για αυτες


συγγνώμη αν ηταν παραπληροφορηση για τη Σερετη αλλα το διαβασα στο all star basket.
σε αυτο το τευχος η στο προηγουμενο..πιστεψα πως για να το γραψουν θα ισχυει...
αν όχι , δικο μου λαθος smiley.gif
play8
QUOTE(jsoiler @ Jun 17 2010, 02:49 ) *
Η Ζέρβα ηταν μια καλή περίπτωση αλλά μάλλον θα πάει Α2....Για τις υπόλοιπες θα σας ενημερώσω την επόμενη εβδομάδα.Όσο για τη Σερέτη έχω την εντύπωση ότι δεν έχει κλείσει τελικά στο Περιστέρι.... wink.gif Α και μην ξεχάσω να πω για τη Στεφανίδου της Δάφνης η οποία όπως όλα δείχνουν παίρνει μεταγραφή για τον Κρόνο!Επίσης από το Γαλάτσι έφυγε η Παστρωμά και η Φωτοπούλου....Α και κάτι για τη Β:Υπάρχει μια ομάδα που δεν την περιμένει κανείς η οποία έχει κάνει πολύ καλές κινήσεις μέχρι στιγμής και πάει βουρ για άνοδο.....


Δεν θα μας πεις για ποια ομαδα μιλας??? Η' πες καποιο στοιχειο..... smiley.gif
jsoiler
QUOTE(play8 @ Jun 18 2010, 23:54 ) *
Δεν θα μας πεις για ποια ομαδα μιλας??? Η' πες καποιο στοιχειο..... smiley.gif


Είναι ομάδα η οποία έπεσε από την Α'....
nikefalin
QUOTE(jsoiler @ Jun 19 2010, 00:42 ) *
Είναι ομάδα η οποία έπεσε από την Α'....


κάτι ξέρει παραπάνω ο jsoiler smiley.gif
kasper7
QUOTE(jsoiler @ Jun 19 2010, 00:42 ) *
Είναι ομάδα η οποία έπεσε από την Α'....

Όταν υπάρχουν... χρήματα, τότε γίνονται και καλές κινήσεις!!!
Και τα χρήματα είναι πολλά για... Β' ΕΣΚΑ, ειδικά για τις μέρες που περνάμε όλοι!! smiley.gif
kasper7
QUOTE(soouza @ Jun 18 2010, 13:52 ) *
Καλησπέρα smiley.gif .

Αν κι είναι γνωστό ας το επαναλάβουμε.Ήδη διανύουμε περίοδο μεταγραφών που έχουν καθοριστεί στο χρονικό διάστημα 15-25 Ιουνίου.

Οι αποδεσμεύσεις είναι στο επόμενο διάστημα 6-15 Ιουλίου ενώ οι λίστες που πρέπει να καταθέσουν τα σωματεία είναι μεταξύ 26-30 Ιουνίου. bball.gif


Από το site της ΕΣΚΑ
QUOTE
Tα έντυπα των μεταγγραφών στα γραφεία της Ένωσης
Συντάχθηκε απο τον/την ΕΣΚΑ press Τρίτη, 18 Μαΐου 2010 09:30 PDF Εκτύπωση E-mail

1.Το χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο επιτρέπεται η κατάθεση αιτήσεων ελευθέρων μεταγραφών, μεταγραφών προσωρινής διάρκειας ή μεταγραφών χωρίς τη συγκατάθεση του σωματείου των ειδικών περιπτώσεων (τριετίες,φοιτητές,μετοικήσεις) ορίζεται το χρονικό διάστημα από 15-25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2010.



2.Ειδικά για τις περιπτώσεις μετεγγραφών αποδεσμευθέντων αθλητών (άνω των 18 ετών), ορίζεται το χρονικό διάστημα 1-10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2010.
Στο χρονικό διάστημα 26 ΙΟΥΝΙΟΥ ΕΩΣ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2010 τα σωματεία θα πρέπει να υποβάλλουν τους πίνακες αθλουμένων μελών της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου.

3.Σε κάθε περίπτωση που ο αθλητής μετεγγράφεται και δεν έχει τελειώσει η αγωνιστική περίοδο (π.χ. Διεξαγωγή Πανελληνίων Πρωταθλημάτων), αυτό παραμένει και αγωνίζεται με το αρχικό σωματείο του, μέχρι πέρατος των υποχρεώσεων του.

Η Ε.Σ.Κ.Α. ενημερώνει τα σωματεία της ότι μπορείτε να προμηθευτείτε από 19 ΜΑΙΟΥ 2010 την εγκύκλιο μεταγραφών και τα σχετικά έντυπα μεταγραφών από τα γραφεία της (Ύδρας 4-Γαλάτσι, τηλέφωνο: 2102921432 ,2102932220) από την κ.Κουκουβίνου Λίλιαν και την κ.Μπαρζούκα Διονυσία καθημερινά από τις 8.00 έως 14.00.


Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι!! smiley.gif
Όχι τίποτα άλλο, αλλά μην χάσεις καμιά μεταγραφή την περίοδο των αποδεσμεύσεων λόγω ημερομηνίας!!! smiley.gif

Υ.Γ. Νομίζω το 6-15 Ιουλίου ίσχυε πέρυσι.
soouza
QUOTE(kasper7 @ Jun 19 2010, 10:27 ) *
Από το site της ΕΣΚΑ


Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι!! smiley.gif
Όχι τίποτα άλλο, αλλά μην χάσεις καμιά μεταγραφή την περίοδο των αποδεσμεύσεων λόγω ημερομηνίας!!! smiley.gif

Υ.Γ. Νομίζω το 6-15 Ιουλίου ίσχυε πέρυσι.

Καλησπέρα. smiley.gif

Ευχαριστώ γιατί έκανα λάθος λόγω κεκτημένης ταχύτητας. bball.gif
kasper7
Σέρνεται κατά γης... smiley.gif η πληροφορία πως κάποιο σωματείο της Α' δεν θα κατέβει να αγωνιστεί και πως ο Αμύντας ετοιμάζεται για τα παραπάνω σαλόνια!! Δεν γνωρίζω για ποιο σωματείο πρόκειται, αλλά αν γνωρίζει κάποιος αν ισχύει η ξέρει κάτι συγκεκριμένο, ας ενημερώσει κι εμάς!!

Προς το παρόν το μοναδικό σωματείο που έχει δηλώσει πως δεν θα κατεβάσει γυναικείο την χρονιά που έρχεται είναι η ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ από την Γ'.
diama13
QUOTE(kasper7 @ Jun 20 2010, 01:48 ) *
Σέρνεται κατά γης... smiley.gif η πληροφορία πως κάποιο σωματείο της Α' δεν θα κατέβει να αγωνιστεί και πως ο Αμύντας ετοιμάζεται για τα παραπάνω σαλόνια!! Δεν γνωρίζω για ποιο σωματείο πρόκειται, αλλά αν γνωρίζει κάποιος αν ισχύει η ξέρει κάτι συγκεκριμένο, ας ενημερώσει κι εμάς!!

Προς το παρόν το μοναδικό σωματείο που έχει δηλώσει πως δεν θα κατεβάσει γυναικείο την χρονιά που έρχεται είναι η ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ από την Γ'.


πρεπει να ειναι ο απολλωνας...χωρις να ειναι κατι σιγουρο..
jsoiler
QUOTE(kasper7 @ Jun 20 2010, 01:48 ) *
Σέρνεται κατά γης... smiley.gif η πληροφορία πως κάποιο σωματείο της Α' δεν θα κατέβει να αγωνιστεί και πως ο Αμύντας ετοιμάζεται για τα παραπάνω σαλόνια!! Δεν γνωρίζω για ποιο σωματείο πρόκειται, αλλά αν γνωρίζει κάποιος αν ισχύει η ξέρει κάτι συγκεκριμένο, ας ενημερώσει κι εμάς!!

Προς το παρόν το μοναδικό σωματείο που έχει δηλώσει πως δεν θα κατεβάσει γυναικείο την χρονιά που έρχεται είναι η ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ από την Γ'.


Ο Απόλλωνας είναι!!
legal
QUOTE(basket4 @ Jun 18 2010, 14:14 ) *
συγγνώμη αν ηταν παραπληροφορηση για τη Σερετη αλλα το διαβασα στο all star basket.
σε αυτο το τευχος η στο προηγουμενο..πιστεψα πως για να το γραψουν θα ισχυει...
αν όχι , δικο μου λαθος smiley.gif


basket4 καλημερα...
Η πληροφορηση του all star basket ηταν σωστη....απλα οταν δημοσιευτηκε ηταν στις συζητησεις ακομα και δεν ηταν τιποτα συγουρο...τελος καλο ομως ολα καλα για Σερετη,Σιουκα ....και Γκουμα (3 πρωτες μεταγραφες)
stev basket
QUOTE(jsoiler @ Jun 16 2010, 07:45 ) *
Τελευταία μεταγραφικά νέα στην Α΄Εσκα: Σιούκα στο Περιστέρι (από Δάφνη) - Κεμαβόρ στα Μελίσσια ( από Μελά) Γκόγκου στο Μελά (από γαλάτσι) και Αθανασίου στο Μελά (από Ιωνικό Ν.Φ)............ bball.gif


Τα Μελίσσια ξέρουν ότι έκαναν μεταγραφή από το ΜΕΛΑΣ ?
jsoiler
QUOTE(stev basket @ Jun 24 2010, 11:01 ) *
Τα Μελίσσια ξέρουν ότι έκαναν μεταγραφή από το ΜΕΛΑΣ ?


Οκ γράψε λάθος!!Απο Φ.Ε.Α την έκαναν.....
Smrek
Φέρτε

Πίσω

Τα Εκλεράκια!!! sad-smiley-009.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.